20110702 - RENDEZSEK, Csaldisg, Szemelvnyek (II. rsz)
2011.08.06. 21:42
Tl: HAJNAL
A „Tl” szakaszban teljesen elvlik „rgi” s „j” [az let „magban” viszi tovbb a „rgibl” mindazt, amit „nmagv” tett]. Egy „nyugalmi” idszak kvetkezik a Lelkek/Ltezk letben, amikor „eltvolodnak a rgitl” s „kzelednek a vlasztott j fel”.
Minden egyes Llek/Ltez „lnyben” „van egy olyan Pont” „valamikor az sz s Tl kztt” [az „sz” s „Tl” fogalmait a jelen rsban hasznltak szerint rtem, nem pedig a tnyleges vszak-minsgekre], amikor a „lnye” egy „j teremtsi idszakot indt”. Egy olyan „idszak” vagy „Pont” ez, amikor „maga mgtt hagyva a rgit tkapcsoldik egy j letszakaszra”. A legtbb Llek/Ltez esetben ez egy „idszak” [bizonyos felttelek kz es let-tartomny], de az is lehetsges, hogy egy ’idben’ csak nagyon rvid idknt kifejezhet ’tallkozsi pont’ ad lehetsget az ’J tra bekapcsoldsra’. Ez utbbi ’rvidebb’ id vagy ’Pont’ – mint tovbblpsi lehetsg – elsdlegesen azokra vonatkozik, akik bizonyos „magasabb” rezgs let-tra kvnnak ttrni, ugyanis a ’lassbb’ rezgs let-terlet irnybl egy ’gyorsabb’/magasabb rezgs let-terlettel val ’tallkozs’ mindig nagyon ’gyorsnak’ tnhet. Emiatt azoknak, akik „magasabb” rezgs let-terlet fel tartanak, fontos, hogy a „maguk Jelenben” legyenek, mert a „maguk Jelenben” rzkelni lesznek kpesek a maguk-vlasztotta tra tvezet Vezet/Segt Jelenlteket/Lehetsgeket.
A vlasztott j tra, j letszakaszba val tlpst egy ltszlag nyugalminak tn, m mgis nagyon intenzv bels igazodsi idszak kveti. „Ltszlag” mintha nem vltozna semmi, mgis olyan bels (idvel majd a lthatba is trd/megjelen) „Alapoz” Rendezds kezddik el, melyben kialakul s/vagy megersdik a vlasztott Vilgra s vilgra jellemz let-Alap. Ha „igaztani valk” vannak az let-Alap terletn, az minden rintett let-szinten a felsznre jn igaztst krve. A mr testben l ltez a „Tavasz kzeledtvel” olyan jeleket kap (olyan lethelyzetekbe kerl), amelyek kapcsn a megfelel mlysgig nmagba tekinthet, hogy elvgezzen minden olyan bels igaztst, amely szksges a maga-vlasztotta tja sikeres teljestshez.
A „Tl” folyamn teht egy kezdetben „lthatatlan”, majd a szksges mrtkben lthatv vl tigazods is folyik a vlasztott j let-tnak megfelelen. Az „Alapok” Rendbe-ttelt kveten pedig elkezddik a megtestests elksztse, majd mr a „Tavaszba” trve az j let-t kiteljestse, az „n-ll let”.
*****
Amikor elengedjk valakinek a kezt azrt, mert ms-ms ton haladunk tovbb, a kapcsolds korbban volt formja megsznik.
Ugyanakkor „bennnk magunkban” megmarad mindaz a tuds s mindannak az emlke, amit a kzs megtapasztalsunkbl ereden tovbbvisznk magunkkal.
A jelenleg elengedsre kerl rszeink kzl sok „teljesen elporlad” (ami Feltisztts al kerl), nem visszk tovbb magunkkal ’mg emlkknt sem’, mert olyan knyszer-mintkat hordoz, amely nem illeszthet be a magunk vlasztotta let-tba.
Ms elengedsre kerl rszeink bizonyos vonatkozsaikban (magunkban) tovbbjhetnek velnk, mert azokat (egy megfelel j lethelyzetben) valamilyen formban mg rendeznnk kell (vagy csak magunkban, vagy pedig valahogyan „kzsen” az rintett trsainkkal). Az e krbe tartoz (rgi formjukban megsznt) „korbbi kapcsoldsok” a magunk s trsaink rlel, trtkel vagy kiyavt meglsei sorn „gygyulnak”, tlnyeglnek ’maguk’ is (ahogyan mi magunk megrtjk mi mirt trtnt gy ahogy s ahogyan a vlasztsaink szerint javtjuk magunkban a hibkhoz vezetett vagy srlt rszeinket).
*****
2011. jnius 29.
MAG-Ltezket rinten
Megrtst segt kp:
A Hegylak cm film els rszben van egy olyan jelenet, amikor a mr „halhatatlann” lett (de ebben mg nem tudatosodott) fszereplhz egy mr halhatatlan ’tant’ csatlakozik. A ’tant’ megprblja rvezetni a fhst az ereje, gy nmaga felismersre. Egyik alkalommal csnakkal mennek ki egy mlyviz t kzepre, ahol a tant a vzbe lki tantvnyt. A tantvny dhs s kiabl, hogy nem szereti a vizet, nem tud szni… „kapaszkodja, biztos pontja nem lvn” kaplzik s sllyed-sllyed lefel. A fszerepl „tudja”, hogy a „vzben megfullad”, gy fuldoklik --- majd taln akkor, amikor ’tadja magt a sorsnak’ ’rjn arra, hogy nem hal meg a vzben, ott is tud llegezni’, gy elkezdi „figyelni, lvezni” ezt a helyzetet, ’jtszik’ a buborkokkal stb… [A biztos tudshoz a ’gyakorlatban’ val megtapasztals s a tudatosts egytt szksgeltetik. Knnyebb teheti a megrtst/tanulst, ha van az ember mellett megfelel (tapasztalt, trelmes, szeret) tant/segt/vezet.] [A tants lnyege ebben a filmben is az, hogy „rezni, rteni” tudja a „szvt” a hegylak… (s a „szv(tuds)” „szarvas”-hoz kapcsold kpben/meglsben jelenik meg…)]
http://www.youtube.com/watch?v=_skfSa4wu4o&feature=related
Tovbbi megrtst segt elzmny korbbi rsokbl:
20110620 – Tndrkertbl – s a Magam lejegyzse – Az elvtett kapcsoldsok feltiszttsa:
„…Vannak olyan „megtiszttsok” s „elengedsek” [elsdlegesen azon let-terleteken, amelyek nem kapcsoldnak szorosan/elvlaszthatatlanul-s-kzvetlenl a Szemlyes Felelssgi Terletekhez] amelyek akkor is vgbemennek a Lelkek energia-rendszereiben, ha azt tudatos njkkel „nem krik” (termszetesen csak akkor, ha azt a Llek Maga elfogadta/krte!). Az ilyen „megtisztulsok” megjelenhetnek ’lomidben’ (utbb nem is emlkezve r), vagy akr kisebb/nagyobb betegsg-tnetek ksretben is.
A „legszorosabban vett sajt Felelssgi terlet” Rendezse azonban egy olyan let-terlet [mind a Fld-MAGA, mind a Llek/Szellem rintettsgben], amely TUDATOS Jelenltet/Akaratot/Szndkot s tudatos kzremkdst/meglst ignyel s felttelez. Ez azt jelenti, hogy a Szemlyes Felelssgi Rendszerekben lv ’feljegyzsek/tartalmak/mintk’ vagy olyan ’Ernyeket, rdemeket, Felhatalmazsokat/Yogokat’ tartalmaznak, amelyhez tartoz Hatalommal az adott Llek csak megfelel tudatossggal lhet, vagy pedig olyan „hinyokra vagy gyengbb let-terletekre” mutatnak, amelyeket a Lleknek-Magnak megfelel mdon ki kell egyenslyoznia s/vagy meg kell ’gygytania’ ahhoz, hogy ’tovbb tudjon lpni’ a Maga let-tjn.
A Szemlyes Felelssgi Rendszer terlthez kapcsolt „let-rszek” teht
olyan sajtos let-terletei az egyes Lelkeknek,
amelyekben csak SZEMLYESEN NMAGUK JRHATNAK EL.
Ezek az let-terletek teht
olyan sajtos rszei a jrt/vlasztott let-tnak,
amelyben a Llek a KLS [kifel, msok fel is kzvetlenl Hat(hat)] megtapasztalsait
(melyek sorn klnfle trsak/Segtk kzremkdst/segtsgt is ignybe veheti)
A MAGA BELS RLEL/RTKEL/TRTKEL/TLNYEGT meglseivel kell sszekapcsolnia.
Ezek a BELS rlel/rtkel stb folyamatok viszont a legtbb esetben ’teljesen magnyosak’.
Jelenleg a Fldn [s VILGBAN] tVilgts folyik a-tekintetben, hogy
1./ „clszer” lehet-e az ilyen Bels folyamatokban „Segtsg” nyjtsa, illetve
2./ a Bels Meglseknek lehetnek-e olyan [a srtsekbl s/vagy knyszer-helyzetekbl eredt] „terletei”, amelyeken/amelyekben a Lleknek Segtsgre lehet SZKSGE.
Ahogyan az elbb utaltam r: sokan tiszttgattk mr a hozzjuk rendelt let-terleteket az elmlt idszakokban --- s e tiszttsok/elengedsek kapcsn sok sajtos megls addott. Voltak, akik csak ’nagy fjdalmak’ s ’hosszas knldsok’ utn voltak kpesek egyes elengedsekre, mg msok knnyen megltk ezeket s ’tovbblptek’.
A „FLD” „nagyon hamarosan” [teljesen] „megnyit egy olyan energia-svot” [a MAGA LETBEN],
amelyben „nagyon sok Lleknek van elengedett vagy pp-elengeds-alatt-ll let-terlete”.
Egyes [GI s Fldi] CSALDOK Krsre
a Fldanya egy olyan Vdelmet-s-Mkdst/Ert/Jelenltet dolgozott ki / ptett fel,
amely mr elkezdte az egyes Lelkek [SzeRves ltezk] energia-rendszerbl is
a „nem szorosan a Szemlyes Felelssg krbe tartoz energetikai ’szennyezdsek’
(leginkbb knyszer-minsgek) kioldst s megfelel/Szksges semlegestst s Rendezst”.
[Korbban a Fldanya azt a „Hlt” bontotta le, amelyet ezek a „befagyott, knyszerkapcsoldsok” a „Fldn” kialaktottak. „Most” elrkezett az ideje annak, hogy az „egyes Lelkek szemlyes energiaterei/energiarendszerei” is (s ezltal kapcsoldsai is) „feltisztuljanak” a „szksgtelen” s yogtalan knyszerHatsok all.]
Ez azt is jelenti, hogy
a Fldanya [az e Feladatba Rendesen bekapcsoldott GI s Fldi Csaldtagokkal]
a „hamarosan [teljes] megnyitsra” kerl „energia-svbl” [a ’Sajt LET-Minsgbl’]
„mg a [teljes] megnyits eltt” „kitiszttja” mindazt,
ami a SzeRves Ltezi szorosan vett Felelssgi krn kvl van.
[Azrt, hogy ezek a FLD s a Lelkek szmra is Szksgtelen (mert nincsenek tovbbvitelre Jellve!) rszek lehetsg szerint egyltaln ne kerljenek be a megnyilvnulsi szintekre (tudatba).]
Feltiszttsra kerlnek az esetleges ’tok’-ktsek vagy ms kevert-mgival ksztett takar s/vagy flrevezet s/vagy elterel (vagy szksgtelen/zavar vdelmi) ftylak, kapcsoldsok, t-szakaszok vagy ktsek, kitiszttsra kerltek/kerlnek a szksgtelenl terhel s/vagy brmilyen szksgtelenl knyszer-jelleget hordoz let-terletek, s mindaz, amit a Fldanya „Rendezsre-szksgesnek” JELl(t)/tl(t).
„rzetben” ez a tisztts/Rendezs leginkbb gy jelenhet meg, mint amikor a „kezeink kztt elporladnak a ktelek/ktsek, leolddnak a mestersges/knyszer-jelleg-terletek/szksgtelen-rgi-burkok”.
Megfigyelhet volt az elmlt idszakokban sok Llek esetben, hogy amikor „egy korbbi letben trsa” kzelbe kerlt, akkor a „korbbi” kapcsoldsokbl eredt mintk „jeleztek” feloldst/Rendezst krve.
Megfigyelhet volt az, hogy akiben „tudatosodott” a felolds lehetsge/szksgessge, az ltalban igyekezett a maga lehetsgei szerint elvgezni „magban” mindazt, amit a Rendezs rdekben tehetett. Megfigyelhet volt az is, hogy sok esetben a „msik (kevsb tudatos) fl” gyakran nem rezte, esetleg flrertette ezt a Rendezdsi lehetsget, vagy sokszor „nem vett rla tudomst”, st, nha minden lehetsges mdon igyekezett [az t ’tpll’] kapcsoldst (a felolds, elengeds, tlnyegts, felemels helyett) megersteni (tmadsok, energia-elszvsok, sajnltats stb).
Megfigyelhet volt az is, hogy aki kellen tudatos s szeret/elfogad volt, az „ki tudott szabadulni” mg a „nehz, fojtogat” ktsekbl s kapcsoldsokbl is --- m a „msik rintettnl”, aki „fogta/markolta” azt a „ktel(k)et”, amelynek „vgn” mr nem volt senki sem, gyakran zavarodottsg [esetleg ’megtorpans’] jelentkezett.
A Fldanya most minden Gyermeknek segtsget nyjt az ilyen „szksgtelen ragaszkodsok elengedshez” --- mely „kapaszkodsok” sok esetben „elvtett kapcsoldsokbl” erednek s „elterelk” [az „t-tarts” elsegtse az egyik Elsdlegessg jelenleg a VILGBAN/Vilgban].
Ez a „szksgessgnek” megfelel formban/mdon fog megjelenni minden Egyn/Llek/vilg esetben: lesz, aki megtapasztalja az t eddig visszatartott illzi egyszer szertefoszlst, mg msoknl „feltiszttsra” kerl az energiarendszerk azon rsze, amely „nem a Szemlyes Felelssgi terletk”.
Megrtst segt kp:
Azok, akik mr az „alapjaikig feltiszttottk Magukat”, olyanok, mint egy kristlytiszta viz foly vagy t. Ha „valamelyik rtegkben” egy ramls/mozgs indul el, azt „ltjk s rzik”, „tisztn ltjk” az „irnyt, erssget”, a vltozsokat. A „vz”, a „lnyegk” „tiszta”, s maguk dntik el azt, hogy milyen „mlysgig” kvnnak megtapasztali lenni ennek a vltozsnak --- ha kapcsoldni kvnnak ahhoz. Lehet, hogy csak „fentrl” figyelik --- hiszen gy is „ltjk” s tltjk a mozgsokat s azok Hatsait, de dnthetnek gy is, hogy bizonyos „mlysgekig” hatolva vlnak megtapasztalv.
Azok, akik mg nem tiszttottk t Magukat egszen az „alapjaikig”, olyanok, mint az a foly vagy t, amelynek sok hordalk van az aljn/vizben: nem ltnak benne tisztn, nem ltnak le a „fenkig”. Ha elri ket egy vltozs/mozgs, a „vz”, a „lnyk” „zavaross” vlik, nem ltjk tisztn sem nmagukat, sem a vltozst, amely lehetsg a szmukra. Ha „ltni”/rteni akarnak valamit, akkor „a srjbe kell mennik” --- s a maguk tiszttsait is csak gy, a megfelel szintekig „lemenve” tudjk elvgezni.
A Fldanya most abban nyjt (nyjtott) segtsget minden Gyermeknek, hogy a „tudat” (Szv-vezette tudatosn) szmra „most” „hamarosan” elrhetv vl [Szemlyes s Csaldi/Kzs] let-terekben „elvgez” olyan „lehetsges megtiszttsokat”, amelyek
1./ minden rintett Llek esetben segthetik a „tisztbban ltst/rzst”, a teljesebb nfelismerst s gy az t-felismerst s t-tartst,
2./ az elzekhez is kapcsoldan elhrthatja az olyan megtapasztalsokat, amelyek „szksgtelenl visszahzak”. Ez utbbi alatt elsdlegesen azt rtem, hogy „lehetsg szerint nem engedi” a Fldanya „aktivldni/elindulni” azokat a „megmozdulsokat”, amelyeknek [’itt-s-most’] nincsen tnyleges elreviv lehetsge/ereje. (Igyekszik a Fldanya a vgleges Rendezs ignyvel feloldani/megszntetni azokat a kapcsoldsokat, amelyek mr nem kpesek segteni mindegyik rintettet (!) a „tnyleges elrelpsben”. Ide tartozik az az elbbi plda is, amikor az egyik fl mr feltiszttotta magban egy korbbi kapcsoldshoz tartoz rszeit, s „tovbblpett”, „ms ton ptkezik mr”).
A Fldanya egyes GI CSALDOK s CSALDTAGJAI segtsgvel folyamatosan tiszttja fel a knyszerhelyzetekbl eredt s/vagy brmilyen knyszer-jelleget hordoz let-helyzeteket.
Ahogyan utaltam is r korbban: ezek olyan let-terletek, amelyek nem tartoznak a legszorosabban vett Szemlyes Felelssgi Krbe (a Maga Felelssgi terleteit ugyanis mindenkinek MAGNAK kell Rendeznie a Maga fejldse/kiegyenslyozdsa rdekben). A Szemlyes Felelssgi Krbe tartoz let-helyzetek Rendezsnek „knnytse” csak nagyon klnleges EGYEDI KRISZTUSI/Fldanyai „Engedlyekkel” (pldul jelents rdemek megszerzshez kapcsoldva, klnlegesen fontos okbl) lehetsges.
(…) A Llek vagy Szellem [s a Fld] „Szerelem” minsge – a Mi rtelmezsnkben vagy a Mi fogalmaink szerint – szintn egy olyan Jelenlt, Kiterjeds vagy Minsg, amit az emberi rtelem mg csak megkzelteni is alig kpes. [Itt a Fldn] leginkbb az ’rzsek’ s ’megrzsek’ ltal ’kzelthet’, s a ’Jelenlt’ egyre teljesebb minsgeiben vlik lhetv/rthetv. A „Szerelem” a ’LTEZS Teljessgben’ ’mutat rtelmet’ (~ ’ebben’ ’rthet’ meg), s ltalnossgban „egy-egy t sorn” vlik megrthetv „egy-egy vonsa-jellege”. Ahogyan ma mr a „szvvel” (gy az rtelemmel) az ember kpes „megrteni”, hogy az egyes [sajtos formban megnyilvnult] „elemek” is „EGY” „helyrl” erednek [eredjk/lnyegk EGY], gy a Szv (s gy az rtelem) kpes azt is rzkelni/megrteni, hogy a Fldn [Vilgban] Jelenlv/l Ltezk mindegyike is a Szerelem egy-egy tjt tapasztalja/jrja. A Fld egy sajtos ’Csaldi’ Jellegben l/Mkd Vilg, mely hamarosan feltrja Ltezi (Csaldtagjai) eltt (tulajdonkppen a Csaldtagok lnyben ismt felismerhetv, a Ltezk rtelme ltal is rthetv teszi) a „kzs eredeten” tl azt az „UTAT” [’Clt’] is, amelyet a „SZERELEM” „Megismersben” „MAGA” [EGY-ben/EGY-knt Csaldtagjaival] [„Gyermekeivel” s a hozz kapcsold ms Vilgokkal] eltervezett-s-jr. gy is ’megkzelthet’ lesz majd ez a „megrts”, hogy „felfedezitek” majd a „Lnyetekben” a „Szerelemnek” egy olyan „mkd minsgt vagy elemt”, amely [br ms Vilgokban is Jelen Van ltez s megtapasztalhat formiban, mgis:] „teljessggel” „csak a Fldn” „bonthat ki, lhet meg, ismerhet meg teljesen”. Egy „klns” „elemi” minsget ismertek majd fel a „lnyetekben”, mely „jelen-T-sen” „ms” lesz, mint az eddig ltalatok megismert „elemi” minsgek (tz, vz, fld, leveg, ter…). nmagatok egy olyan „l minsgt/elemt” „ismeritek fel”/azonostjtok majd egyre tisztbb s kiterjedtebb Jelenltben, amelyet eddig – ebben a formjban/mkdsben – nem tudtatok felfedezni/meglni/azonostani, taln csak „homlyosan” „szerelemknt” „emlkeztetek r”. „Ez” a „lnyegetek” volt eddig[i Fldi letetekben is] „ltettk” s a sajt vllalsotok rtelmben a kiteljesttk, de eddig csak nagyon korltozottan s sok esetben rszben eltorztottan „tallkoztatok vele”. A „tiszta vizes” kpre utalnk vissza, amelyben a „vz” vagy a „lnyeg”, a „Jelenlt” megnyilvnul egy [rendelt rzkszervek ltal is] rzkelhet/felismerhet „formban”, a „vz-szer” minsgben azonban egy olyan kiegyenslyozott/harmonikus (kristlyos) Jelenlt van jelen, mely egyszerre megnyilvntja (magban hordja) a „tz”, az „rtelem”, a „leveg” s „ter” vagy „fld” stb „jellemzket” (gy mkdseket) is.
Mindezzel a – lthatan nehezen szavakba nthet – megfogalmazssal azt igyekeztem rzkeltetni, hogy a „lnyetekben” „Jelen Van” [s FldiVilgi letetek sorn a Lnyeteknek az egyik elsdleges alkotja vagy meghatrozja] egy olyan „sszetett” [vagy „teljes” (!)] „elemi minsg”, melyben EGY-knt litek/lhetitek meg mindazt, amit eddig „kln” „elemi” minsgekknt ismertetek: a FldiVilgban a Szerelem egy nagyon klnlegesen sszetett [szles-kren megismerheten EGY] minsge Van Jelen a Ltezk [kibontsra/kiteljestsre vlasztott] megtapasztalsban. Ennek a sajtosan-EGY-knt-is-Ltez/Jelenlv „elemi sszetettsgnek” lehetnek olyan vlasztott megtapasztalsi tjai, amelyben „hangslyosabban” (de mgis a tbbi minsggel egytt, azokkal is harmniban) megjelenhet a Szerelem egy-egy minsge, de vlaszthat olyan megtapasztals is, amelyben a „ltez” „sszes” „elemmel” val teljes kiegyenslyozottsg „klnbz formi” (s gy azok ’hasznossga’/Szpsge) ismerhetek meg.
(…) A „kommunikcis” [s ebbl ereden a kapcsoldsokban is megnyilvnul][s/vagy a kapcsoldsi nehzsgekbl a kommunikcis mkdsekre is that] nehzsgeknek „Csaldonknt/Nemzetsgeknnt” s Egynileg is nagyon klnbz okai lehetnek. A Fldanya a Fld MAG-Ltezi tekintetben a MAGA-Gondoskod Hatskrbe vonta a MAGA-MAG-Ltezi „Bels folyamatainak” megtiszttst minden zavar Hats/Minta/Mkds all.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jnius 20., 00.24.
Br a megkettzdttsgbl elllt „eltvolt hats” [meggyenglt megtart/MAG-tart er] bevonzhatott kvlrl is tovbb-tvolt lteket/mkdseket [s emiatt bizonyos „kvlrl trtnt olds-segts” is szksges (lehet)(ett)], mgis a megfelel Egysg (a trsas kapcsoldsokban a vals kzeleds s megfelel kapcsolds/kommunikci kialaktsa) a sajt tudatos/szeret erfesztsek, megerst szemlyes meglsek rn vlhat elrhetv.
A Fldanya ltal a MAGA-Gondoskod-Hatskrbe vont megtiszttsok s Rendezsek egyik legfontosabb clja/lnyege is az minden esetben, hogy a „gyermekek” („utbb szletettek”) (lehetsg szerint) ne legyenek knytelenek magukkal „tovbb” vinni olyan sajtos „csaldi” „terheket”, amelyek „yogtalan knyszer hatsra alakultak ki s/vagy tevdtek t”, s amelyek „kialaktsban” maguk tevkenyen nem vettek rszt [ezltal tisztbban lssk s rtsk a maguk lnyt/lnyegt, helyket s szerepket a vlasztott csaldjukban, s sajt tjukat].
OmMTR~KJ
Jelenleg a Fldn [s VILGBAN] tVilgts folyik a-tekintetben, hogy
1./ „clszer” lehet-e az ilyen Bels folyamatokban „Segtsg” nyjtsa, illetve
2./ a Bels Meglseknek lehetnek-e olyan [a srtsekbl s/vagy knyszer-helyzetekbl eredt] „terletei”, amelyeken/amelyekben a Lleknek Segtsgre lehet SZKSGE.
„ltalnossgban” elmondhat,
hogy akik ’kpesek s kszek’ [akarjk/szndkuk, s meg is valstjk a ’tlk telheten’]
„meglni a Fldre-mint-Vilgra jellemz [Alap]Szeretet-rezgst/Hangot/minsget,
azok kpess vlhatnak a legtbb esetben
[jelenleg szksg esetn KRISZTUSI Tmogatssal/Megsegtssel!]
olyan „msik Vilgbl/vilgbl ereden a lnykbe kerlt srlt s/vagy knyszer-mintik levetsre/feloldsra”,
amelyekre „rendes krlmnyek kztt” „eddig” [a Fld kibillent vagy srlt idszakaiban]
a Fldn nem volt lehetsg.
Mindez a Lehetsg rszben a Fld-MAGA Sajt „Csaldi Mintjbl” is ered
[melybe a FLD visszaigazodott/visszaigazodik].
(…)Mivel a FLD-MAGA
Egyeslseket is (s termszetesen a Szabad-Rendes levlsokat is!)
lehetv tev Vilg vagy T,
gy az ezen T-ban jelenlvk irnyba olyan
[sok ms Vilgban ilyen formn el nem rhet]
Egyest s Levlst segt Mkdst is br MAGBAN,
mellyel meghatrozott Felttelek esetn [ma mr]
„levlaszthatak” s/vagy „meggygythatak” akr „ms Vilgbl ered srlsek is”.
A ms Vilgokban gykerez kiegyenslyozatlansgok/srlsek kapcsn mr tbbszr rintettem azt, hogy azok a „maguk teljessgben” csak abban a Vilgban egyenslyozhatak ki, amelyben ltre jttek.
Sok jelenleg a Fldn l SzeRves Ltez esetben tallhatak (magukkal hozott, vagy rjuk valamilyen knyszer-hats folytn tkerlt) „idegen Vilgokbl eredt srlses mintk”, melyek akadlyozhatjk a „Bels tlnyegt s rlel/rtkel/megismer” stb folyamatokat is.
Elsdlegesen [a FLDET-mint-Vilgot rinten] az ilyen
„ms Vilgokbl ered kiegyenslyozatlansgot a lnykben hordoz” Fldi Ltezk esetben
vlt SZKSGESS [egyes esetekben esetleg „clszerv”] annak a feltrsa/tVilgtsa,
hogy szorulnak-e valamilyen segtsgre a Bels tlnyegt stb folyamataikban,
vagy clszer lehet-e valamilyen VILGI megsegts
a lnykben lv nfelismerst gtl idegen mintk feloldsban/eltvoltsban.
„ltalnossgban” megllapthat,
hogy akik „jelenleg” „teljes lnykkel elfogadtk
a FLDDEL val Szabad-s-Rendes/Szeret”
[a FLD-MAGA-Rendje/Mintja szerinti] tovbbhaladst,
azok a Szvkn-s-a-FldanyaiSZVEN,
valamint ha szksges akkor a KRISZTUSISZVEN t
olyan „tlnyegt Kzvetlen megsegtst kapnak/kaphatnak,
amellyel a FLDDEL val Szabad-s-Rendezett/Szeret tovbbhaladsukat gtl
Bels hibikat/hinyaikat/akadlyaikat is levethetik/megszntethetik/tlnyegthetik”.
Erre „most” azrt is Van Lehetsg,
mert a TELJES KRISZTUSI CSALDBAN [azaz a VILG Egszben] folyik
a „knyszerbl eredt,
illetve brmilyen knyszer-jelleget is hordoz” mintk Rendezse/RENDEZSE
ANNAK RDEKBEN,
hogy a valamely Vilgban [gy vilgban]
Rendezetten/Szabadon/Szeretn, pt/Szpt mdon tovbbhaladni szndkozk
MEGLHESSK Szabadon/Szeretn-s-Rendzetten e vlasztsaikat.
Hogy „kik” „alkalmasak” s kszek [s mely „Vilgba illeszkeden” (!) kszek/kpesek]
a „vilgi letben” val tovbbhaladsra,
azt tulajdonkppen a „SZV/Szv-tartalmak”,
valamint a TNYLEGES MEGLSEK ltal eddig megnyilvntott vlasztsok
egyttesen mutatjk meg.
Ezek „tlse s Mrse”
a Vilgok „let-Adi” [a FLDN a Fldanya] s KRISZTUS Yogosultsga.
A FLD/Fld [s a Fldn l vilg] szempontjbl mindebbl az a fontos most (e jelen rsban) a szmunkra, hogy
akik KRISZTUS-s-a-Fldanya-tlse alapjn
YOGOSULTT lettek a FLDDEL val tovbbhaladsra,
azok – ha szksgk van r – kzvetlen megsegtst kaphatnak
a Maguk Szvn s a Fldanyai-s-KRISZTUSI-SZVEN t arra,
hogy „idegen Vilgokbl ereden a lnykben jelenleg jelenlv srlseiktl
vagy a FLDDEL val tovbbhaladst valamilyen mdon zavar vagy akadlyoz rszeiktl/mintiktl is megszabaduljanak”.
Ez tulajdonkppen azon az „EGY-SZER” mdon valsul meg [minden rintett esetben a megfelel helyen s megfelel idben, a szksges elkszletek utn, tudatos jelenlt ltal, vagy szksg esetn tudattalan Rendezs/RENDEZS sorn], hogy
a Llek/vilg „Magban” „megnyilvntja a Szv-SZV-SZV Hangjt/Harmnijt”
[nmaga tiszta Szv-Hangja, a Fldanyai SZV, valamint a KRISZTUSI SZV megfelel, (szmra!) „kijellt” Hangjt/Harmnijt]
[akinek ebben „segtsgre” van „szksge”, az megkapja a „szksges” megsegtst a Fldanya kzremkdsvel],
s e „Jelenltben”
„minden, amit a Fldanya-s-KRISZTUS-ltal-Yvhagyottan (!) nem visz tovbb vilgknt”
„trlsre”, illetve a „Szksges Rendezsre/RENDEZSRE kerl a Lnyben/letben”.
Erre a „Gygytsra” elsdlegesen azrt Van Lehetsg most, mert – mint ahogyan az elbb is utaltam r – a TELJES KRISZTUSI VILGban folyaMAATban van minden szksgtelen knyszer-hats feloldsa, s a Fld (mint E VILGNAK Csaldtagja) a VILGHOZ Igazodva szintn felszmol [Rendez s Gygyt] minden yogtalan knyszerbl eredt s/vagy brmilyen yogtalan knyszer-tartalmat hordoz mintt s mkdst.
Ha egy a VILGBAN s/vagy a Fldn-mint-Vilgban tovbbi letet vlasztott
SzeRves Ltezje a Fldnek
[ha vlasztst KRISZTUS-s-a-Fldanya megerstette/megldotta]
valamilyen „srlst” hordoz a Maga Bels rtkel/tlnyegt stb mkdseiben,
akkor „Segtsgre Yogosult”
ezen akadlyoz Mintja/Mkdse Rendezsben [esetleg RENDEZSBEN] is.
A VILG [KRISZTUS] teht akknt RENDELKEZETT, hogy
a Bels MAGA Folyamataiban
knyszer s/vagy srls folytn akadlyozott vilgok (esetleg Vilgok)
Segtsgre Yogosultak a Bels Folyamataik megfelel kiegyenslyozsban ---
abban a krben/terleten s mdon s mrtkben,
amely a MAGUK Bels Folyamatainak a Kiegyenslyozott Alap s/vagy Rendes llapotba val visszakerlshez SZKSGES.
CSAK (!) KRISZTUS
[a FLDN: KRISZTUS-s-a-Fldanya-Egyttes/EGY] „FelHatalmazsval” RENDELKEZ
vilgok vgezhetnek ilyen jelleg Segti Tevkenysget
TELJES KRISZTUSI
[a Fldn: KRISZTUS-s-a-Fldanya-Egyttes/EGY] SZV Vezetssel a MAGUK Szvn t.
Amely vilg RENDELKEZIK ilyen FelHatalmazssal,
az a MAGA Szv-vezetsvel „tudja”,
hogy „mikor s mit tehet”,
mindenkor pontosan betartva s kvetve, tudatosan betartva s kvetve
a VILG/Vilg(ok)/vilg KRISZTUSI Trvnyeit.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jnius 19., 21.00
Az elzekben a „Bels” folyamatok „megsegtst” a SZKSGESSG eseteiben tekintettem t.
A KRISZTUSI VILGBAN tVilgts folyt/folyik a-tekintetben is, hogy vannak-e, lehetnek-e olyan esetei a Bels rtkel/tlnyegt stb folyamatoknak, amikor valami miatt „clszer” lehetne segtsgnyjts e tren.
„Clszer” lehetne esetleg olyan esetekben a „Bels rtkel stb” folyamatok megsegtse, amikor egy Vilgban (s jelenleg ilyen a Fld is) „nagyon szles svban hzdik az adott Vilgban ltezk tudatossgi/szeretet-szintje”. Ebben a krben [teht a clszersg esetben] jelenleg mg egyeztetsek folynak a Fldanya s GI s Fldi Csaldtagjai kztt.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jnius 19., 21.04.
„Clszersg” esetn a segtsgads nem felttlenl „let-ment”, gy ebben a krben fokozottabban, teljes-kren kell vizsglni a segtsgads lehetsges elnyeit s azt, hogy a segtsg megzavar(hat)(na)-e (s ha igen, akkor milyen mdon/formban/mrtkben) elindult s/vagy mr eltervezett/elksztett SzeRves folyamatokat. Ha „tnyleges s kvnatos” eredmnyekkel jrhatna egy „clszersgi” megsegts, akkor az esetlegesen fellphet „zavar” Hatsokat elzetesen semlegesteni/megszntetni szksges.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jnius 19., 21.07.
A VILG Egszre nzve ltalnosan rvnyesl Trvny s Szably az, hogy „Krs, gy Kzs Szndk/Akarat hinyban nincsen Yogos Kapcsolds”. Mindez azt is jelenti, hogy Kzs Szndk/Akarat hinyban sem a Vilgok nem Kapcsoldnak (gy nem is Egyeslnek), sem pedig az egyes vilgok/Lelkek.
Ennek a Trvnynek/Szablynak az egyik megjelense az, hogy krs s kzs szndk/akarat nlkl nincsen helye annak, hogy valaki „megsegtsen” ms vilgot/Lelket. Ez egy „magtl rtetd s mkd” Trvny s Szably olyan Vilgok s vilgok esetben, akiknek a Szve/Lnyege „Rendesen” mkdik. Megfelel Szv-vezetssel [vagyis a Szeretet megfelelen mkdtetett rezgsn/tartomnyaiban] ugyanis fel sem merl senkiben az, hogy kretlenl ms letbe avatkozzon, s ugyanakkor pedig „Jelez a Szv” akkor, ha valahol szksg van, illetve olyan szksg van, amelyben az adott Llek kpes s tud segteni.
Ma mg a Fldn nem minden Llek mkdteti ezen a szinten a maga Szvt/lett, ez pedig azzal is jr ma mg, hogy a Llek nem mindig rzi meg a msik Llek szksgt, vagy ppen az is lehetsges, hogy a Llek mg nem ismeri fel a SAJT szksg-helyzett sem. Ha egy Llek nem rzi/rti, hogy valamiben „hinya” van, valamiben „szksgbe” kerlt, akkor ltalban nincsen abban a helyzetben sem, hogy segtsget krjen tudatos njvel (szavaival). Ilyen esetben ha valaki ms megrzi ennek a Lleknek a szksg-helyzett, akkor „FELAJNLHATJA” (szavaival) a segtsgt --- m ha a szksgben lv „nem kri”, „nem fogadja el” a felajnlott segtsget, akkor nincsen helye irnyba megnyilvnul segtsgadsnak. [„Nem befogad”.]
„F-Szablyknt” tovbbra is rvnyes az, hogy a „Llek krsre” [kifejezett szavak nlkli, a Llekbl Magbl fakad segtsgkrs] csak akkor van helye segtsg-nyjtsnak, ha a Llek „kzvetlen letveszlyben van”. Ilyen esetben az, aki Yogosult-s-Kpes egy kzvetlen let-veszlyben lv Lleknek segteni (annak ellenre, hogy szavaival a ltez nem nyilvntotta ki a segtsg krst) „tisztn hallja a Szvvel” a Llek segtsg-krst, s „azt is tudja pontosan, hogy mit yogosult segtsg-kppen megtenni”. Nem az „elme” vezeti soha a segtsgre Yogosultat, s „nem is keresgl megoldsokat” a Segtsgadsra Yogosult”, hanem „az adott Pillanatban pontosan tudja, hogy mit tehet s mit tegyen, s azt halogats nlkl, magtl rtetden meg is teszi”. Nem „tbbet” s nem is „kevesebbet” --- pontosan azt s annyit, amit Yogosult az adott helyzetben. Nha az ilyen segtsgads megnyilvnul a fizikai/anyagi letskon is, ms esetben „csak” a Szellemi-Lelki let-trben valsul meg.
[Lehetsges olyan helyzet is, hogy egy Llek kzvetlen letveszlyben van, de a Llek Maga mgsem kr segtsget. Ilyenkor nincsen helye „kretlenl” beleavatkozni a Llek sorsba.]
OmMTR~KJ
20110622 – RENDEZS:
Tulajdonkppen
a „kozmikus” Trt-N-s-eknek >>>
a „helyrl kibillent Fld” >>>
MAG-Nemzetsgnek tagjaiban
val ilyen lekpezdse egy [br nem kvnatos, de] termszetes folyamat volt (miutn egy meghatrozott idn bell a Fldnek nem sikerlt magtl visszailleszkednie a Rendelt helyre). A Fldnek [a Fld SZVNEK] a msik Vilgokhoz val kapcsoldsban kialakult meggyenglt Megtart/MAGtart ereje/helyzete „termszetes” mdon jelent meg
- a „frfi minsg” sajtos feszlsben (’megkettzdttsgben’) [1./ az eredeti mintk (s eredeti egyensly-kp) megtartsa a visszatrs rdekben, illetve 2./ a megbomlott llapotban a lehetsges egyensly megtallsa s megtartsa a tlls rdekben],
- illetve a „ni minsg” „er/szabadsg-megrzsi cl” tovbblpsben/eltvolodsban, esetleg elmeneklsben, bizonyos megtvesztsekben, kapcsolat-gyengtsekben.
Mind a frfi, mind a ni minsg esetben ezek a [„Bels terleteket is rint”, „MAG-szinten” megjelent] srlt mkdsek a „kommunikci” s a kapcsoldsi mkdsek eltorzulst eredmnyeztk, s ezek az idk folyamn mrhetetlenl sok srlt formt mutattak fel s rktettek tovbb.
Miutn KRISZTUS s a „Fldanya” „feltrtk” a FldiVilg MAG-Nemzetsgnek tagjaiban megjelent Megtart/MAGtart er meggyenglsnek az „LET-ALAP” megsrlsbl eredt „okt”, gy KRISZTUS s a „Fldanya” [mint e FldiVilg LET/let-Adi] megkezdtk a Fld [azaz e Vilg] MAG Nemzetsgnek tagjaiban az let-Alap Kiegyenslyozst/RENDEZST/ Rendezst/Meggygytst.
Ahogyan utaltam is az elz rsban erre: a Megtart/MAGtart er „gygytsa” a Fld-mint-Vilg MAG Nemzetsgnek tagjait rinten a Fldanya-MAGA-Hatskre.
Itt ugyanis [a „szemlyes energiaterekben/energiarendszerekben”] olyan let Alap(ok) kiegyenslyozsrl van sz, amelynek egyrszt „kozmikus rintettsge” is van (e krben KRISZTUSI kzvetlen megsegtssel folyik e kiegyenslyozs), msfell ezek a Fld-mint-Vilg MAG-Nemzetsgnek „tagjaiban” meglv let-Alapok olyan Minsgei a Fldnek, amelyek minden ms E-Vilgi Csald s Ltez szmra is „mintaadk”. gy ezen let-Alapok kiegyenslyozsa e Vilg minden SzeRves Ltezje szmra is „kzvetett/kzvetlen Hatssal is br”.
A Vilgok LET-ALAPjnak s az ott l SzeRves Ltezk let-Alapjainak Kiegyenslyozsa minden Vilgban az LET-Adk Hatskre s Feladata, arra a „Lelkeknek” kzvetlenl nincsen rhatsa. A Lelkek a megtesteslseik sorn az let-Ad(k)tl „kapjk” a megtestesls mintit, s ezeket az „let-Alapokat” maguk (’egyedl’) „nem rhatjk t”.
A FldiVilg most egy olyan sajtos Vltozst/Idszakot l meg, amikor a Lelkek maguk is nagyon sok elengedst s megtisztulst lnek meg, s akr let-t trst is vlaszthattk. „Megtesteslt lnyeik” a vlasztsaiknak megfelel talakulsokon mennek t. Ehhez kapcsoldan „Llek-Magjuk” bizonyos gygytsait is elvgezhetik, de a „Fld SZVBEN lv let-Magjuk” [E Vilgban az let-Alapjuk][egy meghatrozott Rend szerint] „csak a Fldanya, illetve KRISZTUS (mint let-Adk) ltal rinthet”.
Miutn feltrsra kerlt a Fld-mint-Vilg vonatkozsban az,
hogy a „Fld Plyjrl val letrse” [mint knyszerhats] kvetkeztben
a Fld MAG-Nemzetsgnek tagjaiban „termszetes trds” sorn
a MAG Bels Megtart/MAGtart ereje meggyenglt,
s ehhez a [kls knyszerbl eredt] helyzethez
utbb tovbbi knyszert hordoz eltrt/srt Hatsok trsultak –
s ezek jelenleg egyes MAG-Nemzetsgi tagokban megneheztik
a Bels Felismer-s-Megrt-s-Megrlel-s-tlnyegt s egyb Bels folyamatokat,
gy KRISZTUS-s-a-Fldanya kzsen Hatroztak
a FldiVilg MAG Nemzetsgnek tagjaiban meggyenglt Megtart/MAGtart Er
azonnali s teljes kiegyenslyozsrl/helyrelltsrl,
az let-Alapoknak e Ltezkben val azonnali s teljes helyrelltsrl.
[A FldiVilg-mint-bolygValsg vonatkozsban az LET-ALAP az elmlt idszakokban mr Kiegyenslyozsra kerlt [a FLD visszailleszkedett/visszailleszkedik a MAGA T-jra], s ez „Lehetv” teszi [ezen FLDI LET-ALAPRA alapulan] a FldiVilg MAG Nemzetsge tagjaiban az „Egyni energiarendszerek” let-Alapjainak Pontos s Gyors kiegyenslyozst. [Megltsom szerint ezek az Igaztsok jrhatnak nagyobb fradtsg- vagy fjdalom-rzetekkel egyes Csaldtagokban.]
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jnius 21., 22.38.]
(Folytats a III. rszben)
|