 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2011 prilis |
|
20110423 II - Felelssgi Rendezs
2011.08.07. 01:29
2011. prilis 22., Nagy-pntek, 23 ra utn
Megrtst segt kp [prhuzamba llthat a ’hsvt’ Jzushoz kapcsold trtnseivel]:
tvlogattam a ’holmi’-mat (’ruhkat, ruhanemket’), s amire mr nem volt szksgem, azokat szpen kimostam, rendbe raktam, s egy olyan helyre tettem ki rendezetten, ami erre volt kijellve [teht „szablyosan” szabadultam meg azon dolgaimtl, amikre mr nem volt szksgem. Ott, ahov „kitettem”, elrhetv lett azok szmra, akiknek esetleg szksge lehet ezekre a tiszta (!), j llapot „ruhanemkre”].
Kis id mlva azt „lttam”, hogy a szpen, rendezetten, megfelel helyre kitett ruhanemket „valakik” sztdobltk. Taln „tnztk” s nem talltak kztk olyat, ami nekik kellett volna --- taln csak „heccbl” csinltak piszkot s rendtelensget --- taln azrt dobltak szt mindent, hogy ahhoz msok ne jussanak hozz rendesen, vagy hogy mocsok, rendtelensg legyen…
Felmerlt bennem a krds, hogy „n magam”, aki ezeket a ruhanemket „oda tettem”, tegyek vagy tehetek-e valamit ebben a kialakult helyzetben/rendezetlensgben…
A „tprengsem” kzepette nagyon gyorsan egy „tej”-folyam vonult t „megllthatatlanul” „ott ahol voltam”, thaladt azon a terleten is [’alattam/mellettem’], ahol a ruhanemk sztdoblva voltak… Ez a „tej”-folyam nagyon gyorsan jtt, kiterjedt ’mindenre’, majd amilyen gyorsan jtt, olyan gyorsan el is tvozott… semmi „letet” „nem bntott, nem rontott”… s elvonulta utn a rendezetlenl sztdoblt ruhk is ugyanabban a rendezetlensgben maradtak a helykn, ahogyan a „tej”-folyam eltt lttam ket… ahogyan rnztem a rendezetlen ruhanemkre, azt a „jelzst” kaptam ’Magamtl’ [de kls jelekkel is megerstetten], hogy „mr ne foglalkozzak a letett ruhanemkkel”…
A „tej”-folyamot mindenkppen kapcsoldni reztem a „Tejt”-hoz, s felteheten a „folyam” egy tVilgtst s Rendezst jelentett meg, amely nem csak a Fldre vonatkozott, hanem a Fld „tgabb [KRISZTUSI] CSALDJA egy rszre is.
„Bntotta” a szemem/lelkem a „kzs let-terleten” „csinlt” ilyen rendezetlensg… Mgis „figyelmeztetett” a „Lelkem/Szellemem/Szvem”, hogy annak a rendezetlensgnek a rendbe-ttele [mr] nem az n dolgom…
Nyilvnval a szmomra, hogy nem vletlen az, hogy az imnti kpeket [Nagy]pntek reggel „lttam”, s hogy pntek jjel kezdtem „megfejteni/megrteni” a kp lnyegt…
Nyilvnval, hogy a „mai nap” [s elmlt napok] „napkzbeni” meglsei/esemnyei „befolysoltk” annak a „Trvnynek” a „megformzst”, amely Itt-s-Most-a-Fldn-mint-Vilgban Rendezi a kpben is rintett helyzetet. [rzsem szerint egyes GI CSALDOK Engedlyt kaptak a Fldanytl/VILGTL a „kzs LET-tr/idt” rint Fldi Rendezsekben val ’kzvetlen’ ’rszvtelre’ --- taln a „figyelmeztetsek/tudatosts” tern s/vagy a „tnyleges Rendezsekben” vagy ms fontos terleteken, pldul egyes vdelmek kiterjesztsben.][A „kzs otthon Rendezsben” felvllalhat feladatokrl bvebben: 20110321 – Krdsek – sszefoglal]
A Trvny s Szably, Szablyozs azt a helyzetet Rendezi, hogy a „kidobott/letett/kitett” [„ki-tett” ~ „kifel” irnyulan (is) tett] ’dolgainkkal’ [~Hatsainkkal] mikor, mennyiben kell foglalkoznunk.
I.
Ha valaki a maga Felelssgi krbe tartoz ’dolgt’ mg nem Rendezte,
akkor azt „letenni” sem tudja, az mg „hozz tartozik”.
Az ilyen ’dolgot’ „kidobni” sem lehet,
mert mg a „rsze” annak, akibl ered, akiben JelenVan.
Ha ezt a mg-nem-Rendzett-’dolgot’ „ide-oda-teszi”, vagyis ’mozgatja’ a ltez,
esetleg nem vgzi el az ’idszerv lett’ Rendezsi ktelezettsgeit,
s ez a mozgats vagy mulaszts msokat kedveztlenl rint/rinthetne,
az ehhez kapcsoldan belp „tovbbi felelssg” is a rendezetlen mintval br ltezt „terheli”.
Ha valaki a „magban” meglv rendezetlensget „tovbb-mozgatja”
s ezltal ezen benne lv rendezetlen rsz a krnyezete/msok Rendezettsgt cskkenti vagy veszlyezteti,
az minden olyan tovbbi [„ki-terjed”] kedveztlen/rendezetlen Hats Rendbettelrt is Felels,
amely a „magban lev Rendezetlensgbl tovbbfolyik”.
A kiyavtsra az ltalnos Felelssgi Rendelkezsek irnyadak ebben az esetben. [20110119 II – Trvnyek]
II.
Mi a helyzet akkor, ha a szablyosan letett dolgainkbl msok rendtelensget csinlnak?
Ha valaki elrendezetten, szablyosan tette le az elhagysra tlt [azaz tovbbvitelre-nem-jellt] ’dolgait’ [Szablyos Lezrs], akkor
– ha a tovbbiakban nem nyl vissza a letett ’dolgaihoz’,
vagyis nem vonja ismt maghoz a szablyosan letett ’dolgait’ –
„megsznik” ezen volt-’dolgai’ irnyban a „tovbbi” felelssge.
Ha a „Szablyosan letett/Lezrt” ’dolgokbl’ msok „rendezetlensget” csinlnak,
az mr ezen ms ltezk szemlyes felelssge,
s a rendezetlensg ’eltakartsrt’ is a ’rendezetlensget jonnan ellltknak’ van TELJES felelssge.
A „szablyosan letett dolgokrt” a letevnek
(azok msok ltali tovbbi felhasznlsrt) (ha nem nyl vissza rtk a szablyosan letev) tovbbi felelssge nincsen.
Ha szksges, akkor a ’Szablyosan letev’ jelenleg mg segtsget kaphat abban, hogy szksgtelenl ne nyljon vissza a letett dolgaihoz. Ezt rszben a „kevert”/idegen mintk jelenlegi kivonsa, valamint a tudatossg jelenlegi llapota is szksgess teheti/tesz.
Ha valaki ms ezekbl a szablyosan letett ’dolgokbl’ utbb rendezetlensget teremt,
az teljes egszben mr az „jabb teremt” sajt teremtse, s gy ennek Rendezse is az sajt [nll!] felelssge.
Ez a Rendelkezs mindenkppen sszefggsben van azzal a minapi lejegyzssel, hogy „Akik a Flddel-mint-Vilggal tovbbhaladnak, azok mr a „megformlds”/megtestesls let-szakaszban vannak”, s „A ’Vilgi Fny-beavats utn’ az LETRE kelt vilgrl mindannak a levlasztsa folyik, amit vilgknt nem visz tovbb magval.”
A II. pontban lv Rendelkezs a „Rendesen”/Szablyosan/Trvnyesen lezrt/letett/eltett dolgokra vonatkozik, vagyis olyan szablyosan letett/eltett/elhelyezett/Rendezett ’dolog’ esetben alkalmazhat, amelynek abban az llapotban msokra nincsen kedveztlen Hatsa/tHatsa.
Ez a Rendelkezs [Trvny s Szably, Szablyozs] teht nem vonatkozik az olyan „valahol (az tmenetisg vagy akr a vglegessg szndkval) elhelyezett dolgokra”, amelyeknek „maguknl” fogva [mreg] vagy mshoz/msokhoz kapcsoldva [mrgez] kedveztlen Hatsa/tHatsa lehet. Mindaz, ami mg brhat kedveztlen Hatssal/thatssal, (az I. pontban lertaknak megfelelen) NINCSEN a vglegessg/befejezettsg ignyvel, Rendesen/Szablyosan letve/Lezrva” --- ez pedig azt jelenti, hogy aki valamilyen mdon [tevkenysgvel s/vagy tudatos vagy tudattalan megengedsvel] rszes a kedveztlen Hatsok/tHatsok kivltsra alkalmas helyzet megteremtsben/megtartsban stb, az felelssggel tartozik (1) az eredeti rendezetlen helyzet „Rendes lezrsrt”, valamint (2) az esetlegesen e rendezetlen helyzetbl tovbbterjed kedveztlen helyzetek Rendezsrt is.
Ez utbbira az egyik plda pldul a „vrsiszap troz” helyzete (vagy brmilyen ms „veszlyes anyag” kezelse). A „vrsiszap” ’ipari’ termels sorn elll, jelen formjban, felhasznlsi s trolsi mdjban sokfle irnyban veszlyes „termk”. Mindazok, akik kzremkdtek annak az ipari termelsnek a kialaktsban (szablyozsbeli, tnyleges tervezs/felpts s mkdtets, ellenrzsek, megfelel tjkoztats srtse/mellzse stb), amelynek eredmnyekppen „van” ma „vrsiszap”, valamint a „vrsiszap” trolsa jelen formja kialaktsban/mkdtetsben rszesek, szemlyes felelssggel brnak minden (!) e „termkhez” kapcsoldott minden kedveztlen Hats megszntetsben s jvbeli veszlyeinek megszntetsben.
Nem csak az „ipari” „termkek” lehetnek „let-ellenesek”, hanem pldul bizonyos „szellemi termkek” is, ha azokbl msokra kedveztlen Hatsok indulhatnak. Kedveztlen Hatsa lehet pldul minden olyan „trvnynek” vagy rendelkezsnek, amely brmilyen mdon vagy mrtkben is korltozza vagy srti az „emberi”, azaz a tisztessges s boldog/szabad, szeretet ltali s szeretetben val kiTeljeseds lehetsgeit.
Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a ’most’ elkezddtt j Vilgban „egyes rtkek megvltoznak’. Eddig rtktelennek hitt/tekintet [vagy pp elrejtztt/elrejtett] dolgok megmutatjk a Valdi [s Jelen-Vilgbeli vals] rtkket, s ez eleinte olyan rzetet is kelthet egyesekben [fleg egyes ’rzkben’], mintha ’sztesne a Vilg’, mert az eddig ’sarkalatosnak’ hitt ’rtkek’ ’elenysznek’.
Szmukra szksges lesz majd annak „megtapasztalsa”, hogy e ’sarkalatosnak’ tekintett rtkek nem enysznek el, csak az j Vilgnak megfelel tartalmat-s-formt ltik fel magukra… akr egy ltszlagos vagy vals teljes elmlssal, s feltmadva gy, ahogyan azt KRISZTUS megmutatta. Egyes ’rzk’ szinte maguk is ’meglik’ ezt a teljes hallt/elmlst a MaGukban-rztt-rtkeikkel --- de ha Hitk s Szvk Tiszta s Ers, k MaGuk is Feltmadnak/j-letre-kelnek „egytt” a Szvkben rztt KRISZTUSI rtkekkel/Elvekkel.
OmMTR~KJ, 2011. prilis 23., 00.38, 05.03..
http://www.rezdulesek.eoldal.hu/
dr Gtli Kinga Rka oldalrl:
Tzemberek
Szlsebesen szll egy dallam,
Kiltsam, vagy mondjam halkan.
ltaljttem Tznek Hdjn,
Czikzott is ezer villm.
Tztengeren Tznek Hdja,
ltal r Az, Mind, Ki Tiszta.
Vessen lngot Piros Szvnk,
Szl rptse dalban hrnk!
Tzemberek Tiszta Hittel,
Kebelnkben rk Kinccsel.
rk Kincsnk Gymnt Sugr,
Nem fog Minket bnat, s hall!
Tzemberek Tiszta Szvvel,
gig r Lelkes Fnnyel.
Lelkes Fnyben Lelknk dve,
ldst mostan Isten kldje!
Szrja Renk
Gyzni jttnk
Tztengeren
g flttnk
2011.04.20.
20.30.
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|