20110210 - j II - Azoknak, Akiket rinthet (I. rsz)
2011.08.07. 21:38
2011. februr 7., htf
[j lejegyzs: 1 – 11. oldalon]
A jelen rs a legutbbi rs folytatsa (ahhoz kapcsoldan utbb rkezett nhny jabb megrts), msfell valsznleg a mr napok ta tervezgetett „rszletek” is megtalljk itt a helyket…
Miutn nhny rval ezeltt (htf hajnalban) befejeztem az elz lejegyzst, lefekdtem, s elkezdtem kioldani magambl ’mindent, ami a befejezett munkhoz kapcsoldott s mr nem viszem tovbb’. Ahogyan ezt kveten vagy ennek sorn ’beleolddtam a Fldbe’, olyan rzsem volt, hogy rszben rltst kaptam arra, hogy „milyen minta kioldsa” is jelent meg a Fldn a [jelenleg mg meg nem nevezend] GI CSALD Klnleges ldozata ltal. Nhny „kp” az albbiakat rzkeltette:
Egy olyan ’jelenlt’ kpt rzkeltem (a ’jelenltet’ itt most a minta hordozja rtelmben hasznlom), amely valamilyen mdon egy msik Vilgban/LTEZSBEN taln egy sajtos „Rend-vigyzt” testestett meg. Azt reztem, hogy olyan ’ltezsrl’/ltezrl van sz, amely annak a msik Vilgnak/LTEZSNEK a „Vsz”-tervhez, ms szval „Tllsi tervhez” (is) kapcsoldott valamilyen mdon --- vagyis egy olyan „feladatra” is fel volt ksztve, hogy ha az adott Vilgot/LTEZST valami komoly srls fenyegetn/rn, akkor az adott Vilg/LT ltal elfogadott „tllsi tervben” foglaltak szerint ’kell’ eljrnia. Ez azt jelenti, hogy ha bizonyos srlsek (mint felttelek) bekvetkeznek, ksedelem (s szinte ’gondolkods’) nlkl meg kell tennie a feladatait.
Ennek a ’jelenltnek’ a srls vagy felttel bekvetkezse esetre (tulajdonkppen valamilyen sajtos knyszer-helyzet elllta esetn) meghatrozott feladatai voltak elrva --- s a felttelek bekvetkeztekor egyrszt nagyon nagy Rend-kvets jellemezte, msik oldalrl hihetetlenl teljes Szabadsg illette meg. Ezek az adott msik Vilgban/LTBEN (mivel ott kzs megegyezssel hoztk ltre ezt a Szablyozst s feladatot) nem okoztak megltsom szerint a „Rend” s „Szabadsg” (s Szeretet) kztt megbomlst --- mgis azt rzem, hogy „hordozta a Rend s Szabadsg egyenslya megbomlsnak csrjt vagy lehetsgt” (taln az ottani Szablyozs sajtossga miatt).
Nemrgen (20110120 – Bizalom, Biztonsg) a „Bizalom”, illetve „Biztonsg” vonatkozsban tisztztuk, hogy:
„…A „Biztonsg/Bizalom” ilyen jelleg ’fogalmi’ meghatrozsa azrt vlt szksgess a Fldn-mint-Vilgban, hogy mind a „Fld”, mind a Fldet segt ms Vilgok szmra is „vilgos” legyen a „Biztonsg/Bizalom” „itt-s-most-jelentse”, vagyis hogy e fogalom arra a Kiegyenslyozsi/Rendezsi FolyaMA(A)Tra vonatkozik, amelyben a „Szabadsg” s a „Rend” s a „Szeretet” ismt Egysgbe kerl majd EGY- vlik, vagyis „visszaolddik a SZERELEMBE/EGYbe”.] (…)
A Most elkezddtt VILGI ’Korszakban’ a „Csaldtagok” kztt ’tovbbfejldnek’ a kapcsolatok, a „Szeretet-kapcsoldsok” [a vlasztsoknak megfelelen] „ms, magasabb” szintre emelkednek: ’tbb odafigyelssel s tbb, msfajta segtsggel’ lnek majd [szksg s/vagy lehetsg esetn] a Csaldtagok egyms (s gy a „Kzs let”) irnyba --- mindez a „segtbb szndk” odafigyels pedig megersti a CSALD/VILG „Biztonsgt”, s gy minden egyes „Csaldtag” [Vilg s vilgok] „Biztonsgt” is. „J” Tpus Segt Kapcsoldsokba lpnek egymssal E VILG „Csaldtagjai”, gy az Egymst-segts s Bizalom, Biztonsg (Szabadsg, rm, Szeretet/Szerelem) j szintjei vlnak a VILG minden tagja szmra megtapasztalhatv…”
rzsem szerint az elz rsban emltett GI CSALD, amely egy klnleges ldozattal lt, „MAGBAN” valamilyen „Bizalom Gygytst/Rendezst” valstott meg, s ehhez ’kapcsolt’ egy [a ’Fld irnyba is Hat’] klnleges ldozatot. Valsznleg a Fldre (vagy akr ms Vilgokba) rkezett tagjaiban megjelent nehzsgek vagy meghasonlsok „MAGBAN” meglv okait kereste/tallta, majd megszntette meg (azzal, hogy ’MAGBAN jra EGY lett NAMGVAL’)…
Azt, hogy az adott GI CSALD Fldre rkezett tagjaiban milyen meghasonlsok vagy nehzsgek jelenhettek meg, az Nem egy „ltalnos kppel” rzkeltette. Azt rzem, hogy ebbl az GI CSALDBL az els Segtk vagy Kldttek akkor rkezhettek a Fldre, amikor mr a Fld GI CSALDJA szmra is nyilvnvalv vlt, hogy a Fldn „nagy a baj”, s nem biztos, hogy a Fld sajt erejbl kpes lesz kiegyenslyozni magt. Valamikor ekkortjt valsulhattak meg a kezdeti tVilgtsai a Fldnek, taln pp az els tVilgtk kztt lehettek a jelzett GI CSALD egyes tagjai.
[Nem tartom kizrtnak azonban azt, hogy ebbl az GI CSALDBL korbban mr voltak becsatlakozk a Fld letbe, taln akkor trtnt meg a legels becsatlakozs, amikor a Fld mg a MAGA T-jn haladt.]
Azt rzem, hogy ebbl az GI CSALDBL [mr a srlsek feltrsa idejn] egy vagy tbb olyan Kldtt is rkezett a Fldre, akik a sajt Vilgukban/LTKBEN a „Vsz terv” vagy Tllsi terv rzi, szksg esetn megvalsti is lehettek. Sajtos felkszltsgk miatt taln pp azt vizsgltk t, hogy a Fld sajt rendszerei milyen mdon s milyen mlyen srltek, s esetleg milyen tllsi tervet kellene sszelltani a Fld szmra.
rzsem szerint a Fld a MAGA SZV-Tja s (csaldi s egyni) Szv-tjai srltsge miatt nem volt abban a helyzetben, hogy pldul a „Vsz tervt” MAGA meghatrozza (s gy azt a Lnybe beRendezze) (vagy pedig az eredeti Vsz-Terveit mkdtesse) (vagy akr csak a maga nvdelmt mkdtesse). Ez pedig egy olyan sajtos helyzetet teremtett/teremthetett, hogy a Fld tnylegesen is segtsgre szorult a tllsi mkdsei biztostsban. rzsem szerint a lehet legmegfelelbb Segtk rkeztek a Fldre a Fld „tllsnek” biztostsa rdekben, s vgl egy olyan „(tllsi)terv” kerlt (taln a KRISZTUSI VILG ltal) elfogadsra, amely elrelthatan sikeres lehetett. Az elfogadott tervhez megfelel megvalstk is rkeztek a megfelel helyekre.
Ahogyan mr fentebb is utaltunk r: ha egy adott Vilg Egyetrtsben hatroz a sajt MAGA „tllsi terveirl”, akkor ha az LETET veszlyeztet meghatrozott felttelek bekvetkeznek, a tllsi terv magvalstsrt felels vgrehajtk „ksedelem nlkl megteszik az elre meghatrozott lpseket”.
A Fld azonban olyan llapotban volt, hogy a sajt tllsi tervrl nem volt kpes a MAGA (elsdlegesen Fldi) Csaldjval/Csaldtagjaival Egyeztetni --- ezrt a Fld tllsrt idlegesen egyes erre JELLT CSALDOK/Csaldtagok vllaltak t bizonyos felelssget.
Megltsom szerint a Fld vonatkozsban az elsdleges gond maga a Fld azon srlt llapota volt, amely miatt a SAJT tllsi tervt nem tudta a MAGA Fldi CSALDJA meghatrozni (az itt l Lelkek nem tudtk Egyetrtsben elfogadni/megalkotni).
A Fldi hinyokat ptolni igyekezett [tllsrt (is) felels] Segtk/Kldttek idvel azt tapasztaltk, hogy amikor a megjellt felttelek bekvetkezse esetn megtettk a szmukra meghatrozottakat, idnknt „valami megsrlt” abbl, amit ppen vdtek, vagy a „szabadsg”, vagy a „Rend” (tulajdonkppen maga az „let”). Vgs soron ez abbl ered, hogy egy ilyen lnyeges/LT-meghatroz krdsben, mint egy bolyg-Valsg LETE/Tllse a Fld nem volt dnts-kpes helyzetben, s gy a tllsi terveket sem tudta akkor mg megfelelen beRendezni a Fld a LNYBE. Ez pedig vgs soron azzal jrt, hogy br a Fld tnyleges tllst szolglta a KRISZTUSI CSALD ltal Yvhagyott tllsi terv, az [a Fld eredeti Szablyai szerinti be-nem-fogads miatt, vagyis azrt, mert a Fld nem volt abban a helyzetben, hogy MAGA hatrozza meg a r vonatkoz tllsi tervet s azt beRendezze a Lnybe/mkdseibe] mgis egy „kls terv” volt a Fld szmra, s gy bizonyos „knyszer-jelleget” hordozott.
Kicsit ahhoz hasonl ez a helyzet, mint amikor egy a maga-fejldsben a „hetedik” szintig eljutott gygyt (hvsra, mert szksghelyzet llt el) tutazik egy msik Vilgba, ahol hozz hasonl lnyek lnek, csak mg alacsonyabb fejldsi szinten, pldul a „harmadikon/negyediken”. A gygytnak vannak tnyleges megtapasztalson alapul ismeretei a maga Vilgnak „harmadik/negyedik” szintjn lk gygytsrl, illetve vannak bizonyos (nem felttlenl tapasztalati ton szerzett) ismeretei a msik Vilg letrl/mkdsrl is. Brmennyire is „hasonl” lehet egymshoz azonban kt Vilg, sosem teljesen azonosak, s bizonyos mkdsek a ltszlagos hasonlsg ellenre is nagyon klnbzek lehetnek. Lehet, hogy ami az egyik Vilgban egy megbomlott helyzetet kiegyenslyoz, az a msik Vilgban elterelen, vagy ppen ellenkez mdon Hat (az ottani sajtos jelleg kiegyenslyozatlansg miatt). Ha teht a jelen plda szerinti gygyt a msik Vilgban tallkozik egy olyan „letveszlyben lv beteggel”, amilyen betegsgnek a sajt (’kiegyenslyozottabb’) Vilgban pontosan meghatrozott a gygytsi mdja, s ezt az otthon hasznlatos gygytst egy-az-egyben alkalmazza a msik Vilgban szlelt beteg esetben, lehetsges, hogy azzal tovbb ront a helyzeten. Ez meghasonlst idzhet el a gygytban, hiszen bels parancsa (bajbajutott tle telhet megsegtse) s tnyleges tudsa alapjn jrt el, mgis bajt okozott.
[Radsul a Fld elmlt srlt idszakban – a SZV/Szv-gtoltsg miatt – a Fld MAGA-Minti szerinti kiegyenslyozsok s felelssg-rvnyestsek is „elterelten”, torzan, gtoltan mkdtek, egyes esetekben kiszmthatatlan megktseket vagy pp ’igazsgtalan’ felelssg-alli-szabadulsokat eredmnyeztek.] [Ha a gygyts pldra vettjk ezt: eladdhatott, hogy megfelel krltekints/vatossg mellett a legjobb tudsval s legjobb szndkval segt gygyt egy ltala sem ismert ’mgttes’ mkds miatt pldul ’tok-ktsbe’ kerlt a Fldn (’a megfertztt Fldn megfertzdtt’), amelybl hossz ideig nem tudta kioldani magt, gy sem a Fldet nem tudta ’elhagyni’, de mg csak a gygyt vllalst sem tudta teljesteni, s esetleg maga is komoly segtsgre szorult a tovbbi mindennapi letben.]
Valami hasonl „meghasonlst” reztem megjelenni a msik Vilgbl/LTBL Fldre rkezett azon Segt(k)ben, akik a Fld tllst igyekeztek biztostani. „Tapasztaltk”, hogy ha a „szmukra meghatrozottak” szerint jrtak el egyes esetekben (vagyis kvettk a Rendet/Rendelteket), akkor azzal srthettek Szabadsgot vagy letet. Nha felismertk azt, hogy a szmukra elrtak „helyett” „alkalmasabb” (let- s Szabadsgvd)mdszerekkel is lhetnnek – s ha ez utbbi mellett dntttek, akkor „eltrtek” a szmukra Rendeltektl.
Azt rzem, hogy az ilyen Segtk Fldi (Fldhz kapcsoldott) lete sorn megjelent meghasonlsok nhny esetben „slyos” torzulsokhoz vezettek az rintettek lnyben --- s mivel ezek a Fldn megjelentek, gy a Fld LETT is kedveztlenl befolysoltk.
Egyesek taln [hogy teljes egszben kvetni legyenek kpesek a szmukra elrtakat] „megkemnytettk magukat”, „bezrtk rzelmeiket” (akr ’kznybe’ s tfordulhattak) --- ez pedig egy Szv-Alapon mkd (rz/l/Mr/pl) Vilgban/vilgban a „Mrtkek” elvesztshez, rzketlensghez s „hatalmi eltvelyedshez”, esetleg elszigeteldshez/bezrdshoz vezethet. Az ilyen ltezk alkalmass le(he)ttek a „gg” megjelentsre, egyfajta „felsbbsg-tudat” kialaktsra (mg tnylegesen meglv segt szndk esetn is: ’n jobban tudom mit kell tenni, ezrt n irnytok’), msok „lenzsre” vagy akr megvetsre is. Slyosabb esetben ez a srls (a Mrtkek teljes elvesztsvel) „zsarnoksghoz”, kegyetlensghez/kegyetlenkedshez (tnyleges let-srts!) is vezethetett. Ms esetben annak a megtapasztalsa, hogy az elrtak megvalstsa letet s Szabadsgot is srthet – elvezethetett a „Rend” elutastshoz/megtagadshoz vagy „kijtszshoz”, ’szabadossghoz’, tudatos rend-rombolshoz. A „felsbbsg-tudat” vagy flrertelmezett felelssgtudat olyan megnyilvnulst is lthetett a Fldn, hogy „ha-akarod-ha-nem segtek, ha-kell-ha-nem harcolok, megvdelek ha-kell-ha-nem” [msok vlemnynek (Krsnek, rdeknek, szksgleteinek, rtkeinek) figyelembe-nem-vtele, szksgtelen vagy eltvelyedett ldozat-mkdtetsek vagy ldozat „elvrsa” msoktl, msok erivel ’sajtknt’ val rendelkezs].
[Mg egy „sajtos (technikai jelleg) nehzsg” is neheztette az elmlt idszakokban a Fldn szolglatot teljest Kldttek/Segtk lett, s ez is vezethetett idnknt meghasonlshoz. Ez a technikai jelleg nehzsg az volt, hogy „tbb helyrl” is „irnytottk” ket.
Ennek a „tbb helyrl irnytottsgnak” a mr fentebb is emltett okai voltak: a Fld nem volt abban a helyzetben, hogy sajt tllsi tervt MAGA a sajt Rendje/menete szerint hatrozza meg s mkdtesse, gy erre Jellt Segt Vilgok Felgyeltk a Fldre meghatrozott VILGI tllsi terveket. Ez azzal jrt, hogy a Segtk „nem kzvetlenl a FLD” vezetse/Rendelkezse alatt lltak, hanem a VILG, illetve meghatrozott Vilgok vagy Tancsok vezetse alatt jrtak el.
A Fld ’Rendesen mkd LET-idejben’ amikor a Fldn a Fld CSALDJBA tartoz Lelkek/Szellemek Egyetrtsben hatroznak pldul a tllsi tervekrl --- ezeknek a KRISZTUSI VILG ELVEIVEL sszhangban kell lennie, a legtbbszr ezek Egyeztetse megtrtnik bizonyos GI Tancsokkal/Csaldtagokkal is (a tllsi tervek esetben rendszerint egyes ms CSALDOK is „kszenltbe” kerlhetnek). A Fld a megtrtnt VILGI Egyeztetseket kveten a „terveit” „bepti” a „LNYBE”, majd ezt a meghatrozottak szerint maga mkdteti.
Ha akr a Fldn bell, akr a VILGBAN (vagy kapcsold Vilgokban) olyan vltozsok trtnnek, amelyek lehetv vagy szksgess teszik pldul a vsz-tervek igaztst/mdostst, akkor ezt a Fld a MAGA Rendje szerint elvgzi/elvgezheti. Ekkor is gyelni kell a VILGhoz s meghatrozott Vilgokhoz val igazodsokra, ha a vltoztatsok rintenek msokat, akkor velk megfelel Egyeztetseket kell folytatni stb...
Ahogyan fentebb rtuk: mivel a Fld SZV-TJA s egyni s csaldi Szv-tjai nem mkdtek kielgten, gy a Fld MAGA a bels Egyeztetseit nem tudta elvgezni, gy a Fldhz kapcsoldott Lelkek/Szellemek a Fld tllsi terveirl nem tudtak Egyetrtsben Hatrozni, s a Fld (ms srltsge miatt is) nem tudta a MAGA LNYBE a KRISZTUSI Vilgok ltal elfogadott tervet beRendezni.
Ez azt is jelentette, hogy a Fld tllsi terveinek lehetsges vagy szksgess vlt Igaztsai is ksedelmet szenvedhettek, s nem mindig a tnylegesen legjobb megoldsok kerltek a tervekbe.
Mivel a Fldre rkezett olyan Segtk/Kldttek, akik pldul a Vsz-tervek Felelsei voltak, nem a Fld „ltal” Egyetrtsben elfogadott tervhez kapcsoldtak, gy k tulajdonkppen KRISZTUS, illetve a sajt Otthonuk vagy megfelel Tancsok ellenrzse vagy vezetse alatt lltak. Ez egy olyan sajtos helyzetet eredmnyezhetett, hogy br mindig figyelemmel kellett lennik a FLD/Fldanya utastsaira/Krseire, mgis fokozott figyelemmel kellett lennik a Sajt Otthonukbl rkez vezetsre is. Ez a fajta irnytsi kettssg az elmlt vekben felolddott s megsznt, s ahogyan a Fldanya ismt elkezdte a MAGA SZVE Rendelt mkdtetst, a Fldhz kapcsoldottan feladatot vgzett Kldttek/Segtk a „Fld SzeRves Ltezi” lettek (errl az elmlt vben bvebben is rtunk). [Az elmlt idszakban a Fld valamennyi MAGA „tervt” s „trvnyt” is megformzta, s azokat NMAGBA beRendezte s mkdteti, ha szksges, akkor igaztja vagy megersti.]
Jelenleg ltalnos [a KRISZTUSI VILG Egszben rvnyesl] Elv az, hogy egy adott Vilg ltal „befogadott” Kldtt vagy Segt a „befogadsa ideje” alatt az t Befogadott Vilg Rendje al, s az adott (elsdleges) KRISZTUSI LET-Ad vezetse al tartozik. Ettl csak meghatrozott kivteles esetekben lehet eltrni.
rzsem szerint az elz rsban is emltett GI CSALD ’ttelesen tnzte’ a Fldre rkezett csaldtagjaiban elllt torzulsokat, s azokat ismt csak ttelesen tvizsgltk/tVilgtottk abbl a szempontbl is, hogy azoknak lehetnek-e a sajt Vilgukban/LTKBEN fellelhet „gykerei”. Taln csak egy „csrt” talltak – de (rzsem szerint) ez az GI CSALD MAGA gy dnttt, hogy a MAGA LETBEN olyan eltvelyedseknek nem kvn letet adni, mint amilyet csaldtagjai ms Vilgokban megnyilvntottak, illetve felelssget rzett a tagjai ltal ms Vilgokban megjelentett egyes nehzsgek miatt is. Ezrt ez az GI CSALD feltrta a maga lehetsgeit s (megfelel egyeztetsek utn – hiszen az ldozatot a VILGBAN „egymsrt” hozzk) ldozatot hozott a „VILGRT/CSALDRT”. Taln valamilyen klnleges [’szakrlis, szent’] mdon Egysgbe/EGYBE ’olddtak’, s Kzs Akarattal elvgeztk a szksges Rendezst.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. februr 7., 12.11.
Ha tbbet ’lehet’ vagy ’szksges’ valakinek errl megtudnia, Szv-ton elrhet minden kapcsold tuds az rintetteknek.
Az jjel mg egy sajtos megrts jelent meg (ezt leginkbb mr a Fldanya dntsnek rzem): a Fldn/FLDN ezen GI CSALD ldozatbl ered Gygyts/Rendezs „kihat” azokra is, akiknek „tevkenysg sorn” (plda ltal) vagy valamely vrsgi tovbbrkts/tads sorn a felszmolt gyker minta rszben vagy egszben tadsra kerlt.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. februr 7., 12.14.
Tovbb (biztosan fontos okbl) „nem nevezend meg jelenleg az rintett GI CSALD”, de rszben bizonyos „vdelmi feladatok elvgzse/megerstse, illetve egyes mrsek elvgzse vgett rkeztek a tagjai kezdetben a Fldre”.
A Fldanya ’jelenleg’ ’ms GI CSALDOKKAL is folytat [hasonl ’felszabadt ldozatokrl’] Egyeztetseket.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. februr 7., 12.18.
*****
http://lendvaykati.blogspot.com/2011/02/uton-feny-fele-1.html
Feketn Lendvai Katalin lejegyzsben:
2011. februr 7., htf
ton a Fny fel 1.
Fny fel trekvsnk sorn sok olyan dologgal tallkozunk mg, amire nem is szmtottunk.
nmagunk mlysgeibe almerlsnk sorn tallkozhattunk legmlyebben l flelem- fjdalom mintinkkal.
Ha kell tudatossggal vgeztk a dolgunk, akkor ezeket a mintkat a helyn tudtuk rtelmezni, kezelni,- megrtst kaptunk, hogy milyen motivcis hatsok s trtnsekre reaglva alakultak ki ezek a mintk letnk bizonyos szakaszban.
A megrts s az elfogads Fnyvel tfnyestettk ezeket a terleteket s folytattuk utunkat.
Ahogy egyre mlyebbre, de ugyanakkor mr egyre magasabban haladunk elre az ton a Fny fel, a tudatalattibl olyan trtnsek s meglsek trhetnek el, melyek nem a jelenlegi let szrmazkai.
Olyan emlk kpek trhetnek fel, melynek meglse nem rint minket a legkellemesebben, de nem futhatunk el elle, akrmilyen fjdalmas is,- szembe kell nznnk vele, s tbb-kevsb az a helyes, ha megprbljuk ket a maga helyn rtelmezni,- jelenlegi letnkre rvetteni,- s feltrni, hogy ebben az letben is ltnk-e t mr hasonl hatsokat, s ha igen, akkor az hogy alaktotta letnket.
Azon se lepdjnk meg, ha olyan rtegeket rintnk meg, amelyek idig teljessggel zrva voltak elttnk.
ljk t a folyamat rnk gyakorolt hatst, - adjunk ki magunkbl minden rzelmet, kezeljk helyn a dolgot,- fnyestsk t ezeket a terleteket is az elfogads Fnyvel.
A megrtst nem minden esetben kapjuk meg teljessggel, hisz bizonyos szakaszok mg zrva lehetnek elttnk, de az is lehet, hogy letnk sorn soha nem derl r Fny, hogy milyen hatsok s meglsek sorn kerltnk az adott helyzetbe.
Melyek voltak azok a trtnsek, amelynek hatsra mlysgeket ltnk meg,- s azoknak mintit a testetltsek sorn tbbnyire hordoztuk magunkban, akr flelem, fjdalom, vagy ehhez hasonl mintk formjban.
Eljtt az ideje, hogy minden ilyen minttl vgleg megszabaduljunk, s egyre tisztbb s knnyebb Fnytesttel folytassuk utunkat a Fny fel.
Minden anyagba lehz mintt aprnknt tegynk le, ne hagyjuk, hogy hatst gyakoroljon rnk s elstttse tudatunkat.
Az elz letek oldsnl nagyon fontos dolog, hogy tlsgosan ne ljk bele magunkat az adott szemlyisg jellembe.
Fontos, hogy megrtsk, akkor kik voltunk, milyen energit s feladatot kpviseltnk, mert ezltal kapunk megrtst akkori letnkre, - de ne ragadjunk bele az akkori szerepbe s szemlyisgnkbe.
Ha ezen a szakaszon mr tl vagyunk, s gy rezzk, hogy sszektttk sajt mlysgeinket a magassgainkkal, akkor eljtt az ideje, hogy tudatalattink mlyn is megjtsuk magunkat,- j programot adjunk magunknak.
Minden olyan hats, amit negatv mintaknt, rossz programknt ltnk meg letnkben, - megjtsra, fell rsra vr.
Ezek a mintk az elz let hozadkait leszmtva, akr mr gyermekkorunk ta is jelen lehetnek az letnkben, klnbz formkban.
A neveltetsnk s a trsadalom elvrsai meghatrozak szemlyisgnk fejldsben. s letnk sorn ha visszagondolunk r, megdbbennnk, hogy hnyszor kaptunk akarva-akaratlan olyan programot szleinktl, csaldtagjainktl, kzvetlen krnyezetnktl, ami a sajt kicsinysgnket, tehetetlensgnket erstette.
Ezek a negatv programok beltek a tudatalattink mlyre, s mr nem elg ha csak feloldjuk, elengedjk, tfnyestjk ket,- hanem tudatosan j programot kell rnunk a rgi, megszokott helyett.
"Ha felismered, hogy az letedben jelentkez problmk feloldsnak a titka nem az, hogy a kls krlmnyeken prblsz meg vltoztatni, hanem az, ha nmagadat bellrl talaktod, nyertl." Balogh Bla: A tudatalatti tzparancsolata
Az j ptshez nagy segtsget nyjtanak klnbz tpus knyvek, oktat programok s meditcis technikk, amelyek kzl ajnlank egyprat:
Brandon Bays: Bels utazs
Brandon Bays : Jelenlt
Balogh Bla: A tudatalatti tzparancsolata
Judy Hall: Ki vagy nekem letem?”
Lendvai Katalin rsa elg pontosan rzkelteti azt a fajta ’megvilgosodst’, amelyet egyre kiterjedtebben lnek meg azok, akik a ’Vilgi’ letet vlasztottk. Ahogyan egyre ’tbb’ vagy minsgileg tisztbb ’fnyt’/vilgot vagyunk kpesek befogadni-s-megtartani-s-mkdtetni, egyre teljesebb rltst kapunk arra, hogy kik vagyunk s mirt vagyunk itt, mely let-terleteink azok, amelyeket mg megtiszttanunk s Rendeznnk szksges ahhoz, hogy azt az „Alap-kiegyenslyozottsgot” megteremtsk magunkban, amely illeszkedik a jelenlegi „Fldi LET” „ALAP-Mintjhoz”. Az „rnyk” terlett megtiszttjuk minden „sttsgtl”, s gy az „rnykban” ismt azok az let-terleteink maradnak, amit mg megvilgtanunk, megismernnk, megtanulnunk, kibontanunk, megtapasztalnunk lehet (a jelen-Fldi Rendes mkdsek sorn/mellett).
Ahogyan haladunk elre a magunk megtisztogatsval, megvltozik majd a tisztts-maga-is. Jelenleg a „tisztts”/megtisztts egy ’jelents’, sokakat s nagy kiterjedsben, erteljesen rint feladat. Ahogyan nvekszik majd a megtiszttott let-terletek kiterjedse, az addigi tiszttsi helyzetek inkbb ’finomt’, (vagy akr pp nagyon is er-teljes) ’megerst vagy ellenrz prba helyzetekk’ alakulnak t, s egyre nagyobb let-tren jelenik meg az [rm vezette] pt tevkenysg.
Ma mg a Rendezdsek meglse sorn sokan rzik azt, hogy „egyre mlyebbre” jutnak --- idvel azonban a „mlysg-rzet” talakul. Lehetsges, hogy ennek is tbbfle megtapasztalsa lesz, magam kpben leginkbb gy tudtam megjelenteni ezt, mint amikor a ’tudattalan’ vagy ’rnyk’ terlet egy [kifejezetten erre kialaktott/teremtett!] ’szobt’ foglal el a lnynkben, amelybe egyfajta „szabadsggal” lphetnk be.
Ennek a „(belp)szabadsgnak” vannak bizonyos korltai vagy felttelei, amelyeket az adott Vilg [itt a „FLD”] hatroz meg annak fggvnyben, hogy az adott Fldkorszakban a Fldhz kapcsoldott Lelkek s Szellemek „mit s hogyan kvnnak megtapasztalni”.
„ltalnos szablyknt” taln az mondhat el, hogy a „tudattalan” egyes terletei bizonyos felttelek esetn trjk fel magukat. Az egyik ilyen felttel-rendszert ltalban a megtapasztal Llek vlaszthatja meg a maga szmra attl fggen, hogy egy adott lete sorn, vagy nhny lete folyamban mit kvn rszletesebben megismerni. Szintn ltalnos Elv az, hogy a tudattalan bizonyos terlete az adott Llek (s/vagy testben-l-Llek) „Krsre” is feltrhatja magt, valamint eladdhatnak olyan „szksg-helyzetek”, amelyekben szksg lehet (pldul az Alapok megerstse vagy ellenrzse rdekben) bizonyos betekintsre.
Valsznstem: az is egy ltalnos mkds, hogy a bolygValsg egszt rinten s/vagy egyes vlasztott Csaldi kzssgeket rinten „meghatrozott idkznknt/felttelek esetn” „a SZV/Szv-Fny vgigpsztzza a tudattalan vagy rnyk terlett”.
Rszben ahhoz tudom hasonltani ez utbbi Elvet, mint ahogyan a Nap a Fldnek mindig csak egyik oldalt/felt vilgtja meg, m a Fld MAGA-Tengelye krli forgsa s egyb mozgsa kvetkeztben bizonyos idszakonknt minden felszni terlett a Fldnek megvilgtja a Nap fnye. [Megltsom szerint a Fld hamarosan elvgez egy jelents Tengely-Igazodst, amely a fizikai skon is megjelenik majd az „egyenslyi pont” bizonyos helyre kerlsben is. Ez az Igazods sokfle vltozst hozhat/hoz a Fld LETBE, megltsom szerint ezt kveten „knnyebb” vagy termszetesebb vlik a Fld MAGA Mintja szerinti let felismerse s megrtse/lett-tevse.]
A „szemlyes” vagy „csaldi” „rnyk”-terletek [ez utbbi bizonyos szempontbl alapja vagy meghatrozja a szemlyes letben megtapasztalhat kiteljesedsnek] teht rzsem szerint a SZV/Szv egy meghatrozott „pontjbl” egy „elre meghatrozott”, egyes esetekben taln „vletlenszer” Jells alapjn jra-s-jra megvilgtsba kerlnek, lehetsget adva az „ott elhelyezett” tartalmak egyre teljesebb felismersre s megrtsre, vlaszts-szerinti-lett-ttelre.
A szemlyes (rszben taln a bolygValsgot rint) megtiszttsi folyamatokban megltsom szerint el fog rkezni egy olyan ’pont’, amikor a Lelkekbl ’kiolddik’ majd egy sajtos ’nvdelmi’ mkds – s a Llek teljes egszben vissza tudja venni a maga termszetes nvdelmnek mkdtetst. A termszetes nvdelem mkdtetshez elengedhetetlen a Szv-t-mkdtets egy meghatrozott ’foka’.
Eddig azt tapasztaltuk, hogy voltak olyan helyzetek, amikor a Llek (testben-l-Llek) „kikapcsolt” (elrte a ’trshatrt’)(nha a ’hall’ is ide tartozott). Kikapcsols eladdott akkor, ha a Llek ’nagyon elfradt’ (alvs legtbb szakasza, juls), illetve akkor is, ha valami szmra akkor-s-ott-kezelhetetlen-fjdalommal-vagy-helyzettel tallta szembe magt (juls, rlet). Ezek az ’ntudatlannak tn llapotok’ lehettek rvid ideig tartk vagy tartsak, nha akr msik letre is tnylhattak. A Llek – ms lehetsge nem lvn – gy prblta magt megvdeni „tovbbi srlsek szerzstl” olyan helyzetekben, amelyben nem voltak eszkzei a Szeretet [Szabadsg/Rend] meglsre.
A Llek ezt a „kikapcsolsos” tllsi technikt akkor ptette be a maga szmra, amikor a Szv-t-hasznlat srltsge lehetetlenn tette szmra a maga termszetes nvdelmnek alkalmazst.
A SzeRves Szv-t-mkdsek Hatkonysgnak nvekedshez igazodan
a Fldanya-S-CSALDJA meg fog hatrozni egy „pontot”,
amikor a Fldanya minden korbbi (akkorra mr zavarv lv) nvdelmi technikt „lekapcsol”.
Mr ezen „pont” elrse eltt is Lehetsge Lesz/Van minden Lleknek arra,
hogy a Maga-nvdelme visszaptse s megfelelen mkdv ttele sorn
– a Fldanyval EGYTT-mkdsben –
„kikapcsolja” a korbbi tllsi vdelmeit.
A Fldanya EGYTT-mkdse azrt szksges,
mert a Fldanya MAGA Ellenrzi a „kikapcsolst” megelzen azt,
hogy a Llek MAGA-nvdelme valban Teljes Egszben Biztonsgos/Teljes-e.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. februr 7., 16.03.
A Rendes Vdelmi/nvdelmi mdszerek mkdsbe lpsvel lehetv vl idejt-mlt vdelmi Rendszerektl val megSzabaduls szintn jelents segtje lehet mind az nfelismersi, mind az t-meghatrozsi s t-tartsi folyamatoknak.
Amikortl a Llekben mr nem lesznek jelen a korbbi ’kikapcsol’ vdelmei, a ’pihensi, ergyjtsi’ idszakai is jelentsen talakulnak. Megvltozik majd az „alvs” termszete, berebb s tudatosabb lehet – s berebb s tudatosabb lehet az ’aktv, tevkeny’ llapot/idszak is. Kialakul majd a pihens azon formja, amely
- igazodik a megjul testhez,
- igazodik az elrhet/meglhet energikhoz s megtapasztalsokhoz,
-s teljes egszben biztostani lesz kpes a szksges feltltdst/kiegyenslyozdst.
A ’pihens’ nem csak ’er-gyjtsre’, hanem er-kiegyenltsre is szolgl, valamint gyakran egy rsi/rlelsi idszak is: ilyenkor lehetsges a meglt tapasztalatok sszegzse/Rendezse, illetve ezek alapjn bizonyos elremutat tervezs.
A bolygValsg Egszt rinten, illetve az egyes Lelkek vonatkozsban valsznleg tbb igazodsi szakaszban alakulnak majd ki a feltltdsi/pihensi formk. Az igazodsok jrhatnak nehzsgekkel/feszlsekkel, kellemetlen rzetekkel – elsdlegesen abban a szakaszban, amikor a fizikai test igazodik. Ezeket az igazodsi rzeteket mr egyre tbben rezzk/ljk. Nhny ilyen tntetet magam is meglek, msokat a csaldtagjaim/ismerseim tapasztaljk. Fontos, hogy adjunk magunknak elg idt ahhoz, hogy ki tudjanak teljesedni bennnk ezek az igazodsi folyamatok (pihenjnk eleget s megfelelen, ’trelemmel’). Eddig ezekkel tallkoztunk:
- klnleges melyg rzetek, hnyinger, hnys,
- nhny ra alatt (gygyszeres kezels nlkl) elml lz, izzads, csontos terletek fjdalma,
- olyan rzs, amelyben nem tudjuk eldnteni, hogy hesek vagyunk-e vagy sem, szomjasak vagyunk-e vagy sem,
- a test egyes terletein olyan rzs, mintha ’valami nyomn’,
- ’mozg fjdalom vagy grcs’ (ez ltalban nagyon rvid ideig tart),
- fejfjs (pl tark-tjkon, szem krl, arcregben),
- nyak fjdalma, furcsa mellkasi rzetek,
- lts-vltozs (egyik nap szokatlanul homlyos, msnap lesebb lts),
- ’test-arny megvltozs’
- szokatlan vrzsek, hasmens,
- bizsergs, ramlsok rzkelse a testben,
- szokatlan vagy ismeretlen z rzse (esetleg szag-rzet) (nha kellemes, mskor kellemetlen)
- flfjs, mintha a dobhrtyt lebegtetnk, les szr fjdalom, flzgs
- ’teltsg’-rzet, mskor ’ressg-rzet’.
*****
Tapasztaljuk sokan, hogy Lelknk/Szellemnk idrl-idre „rltst enged legmlyebb fjdalmainkra”. Az ilyen ’megvilgtsok’ sorn a legtbbszr (egy rvid, de intenzv tlsben) ’tnylegesen tljk’ ma mg a fjdalmat/knt. [Ezzel egytt az rm/Szerelem/Szeretet egyre finomabb vagy teljesebb meglsei is megnylnak elttnk.] Fjdalmainkban nha ’tallunk’ mg olyan ’terletet’, amit szksges megrteni s Rendezni, mskor a rtekints sorn ’megrtjk’ s a szeretetben-jelenltben rezzk, hogy mr ’elengedtk’ vagy ’mindent amit magunk tehettk megtettk’. Ez utbbi esetben nagyon gyorsan visszarendezdnk a rtekints utn a ’kiegyenslyozott kzppontunkba’.
Ha a fjdalmakra val rtekints sorn valamilyen nsajnlati vagy nigazolsi (ego-csapda) krkbe kezdnk, ott rendszerint mg van valami tisztogatni/Rendezni-val. Ha valamilyen ok miatt ezt nem ismernnk fel azonnal, akkor az egyre hatrozottabban elkezd ’kopogtatni’, s legksbb nhny napon bell a fizikai letskon is „szembejn velnk” minden lehetsges formban --- mindaddig, amg r nem ismernk a „magunkban feloldsra vr okra, s el nem vgezzk a megfelel Rendezst”.
(Folytats a II. rszben)
|