20110130 - Szemelvnyek (I. rsz)
2011.08.07. 22:12
2011. janur 28., pntek
Szemelvnyek
I.
„A krds (mg) nem krs”
Vannak, akik a krs ’helyett’ inkbb krDseket tesznek fel. Teszik ezt azrt, hogy a felelssget a ’lehetsges mrtkig’ ’elhrtsk’ maguktl. [Ez a ’mentalits’ a srlt ’mentlis’ (gy srlt Szv-) mkdsek termke, amikor egyesek a tettet s a tett-kvetkezmnyt egymstl ’idben’ s lehetsg szerint ’szemlyben’ is elvlasztani igyekeztek (bekels/bekelds). Ma mr a ’felelssg-thrts’ semmilyen mdon nem engedlyezett s nem lehetsges (a ’felelssg’ ’szemlyes’, Szv-tban rgztett, elmozdthatatlan).]
A „krs”-hez – mivel tett ltal megnyilvntott vlaszts/akarat – megfelel felelssg is trsul. A krds nmagban csak [’kopogtats’] ’kapcsolds’. Krds feltevsekor ugyanakkor elfordulhat, hogy valaki ’felajnl’ egy olyan segtsget, amelyre a krdeznek ppen szksge van. Ha a krdez ezt kveten kri a segtsget, akkor a kapott segtsggel felelssggel kell lnie. A felajnlott segtsg elfogadsa (ha azt megfelel krs nem elzte/erstette meg) egyesek rtelmezsben eddig az ’ajndkozshoz’ volt hasonlatos, vagyis annak ’felhasznlsval nem szmoltak el’, tulajdonkppen mg csak megksznni sem volt ’szksges’, hiszen az elfogad a maga elfogadst csak szvessgttelknt fogta fel. „Tett-s-kvetkezmnye azonban tbb nem vlaszthat el”. Ezek a ma mg „gondot” okoz krdsek/rtelmezsek a SzeRves mkdsek megersdsvel megtalljk a termszetes, mai korhoz igazod megoldsaikat.
II.
A Krseknek s a Megbocstsnak jelenleg kiemelten fontos szerepe van a Fldn a Kiegyenslyozsi s Rendez(d)si Folyamatokban.
III.
„Hibk”
[KRISZTUSI rtelmben: hiny, rnyk]
A jelenleg Fldn lkben – egynisgknek, illetve fejlettsgi/tudatossgi/szeretet szintjknek megfelelen [vllalt megtapasztalsuknak megfelelen] – felsznre kerl(het)nek „hibk/hinyok” [’hibznak’].
Nha a „hibk/hinyok” annak megfelelen is felsznre kerlhetnek, hogy ppen milyen „csaldi jelleg” (pldul ’globlis’, a teljes bolyg-Valsgot rint) kiegyenslyozsi vagy Rendezsi folyamat zajlik.
Azt, hogy valaki milyen „mlysgben”/kiterjedsben/formban l meg egy felsznre kerl hinyt (milyen formban/mlysgben hibzik) (milyen mlysgben ’kell’ meglnie ahhoz, hogy ’teljes mlysgben’ megrtse/tlnyegtse) jelents mrtkben fgg a ’fejlettsgi szinttl’. A ’fejlettsgi szint’ fgg egyrszt az adott egyn fejlettsgi szintjtl, de annak a kzssgnek/csaldnak a fejlettsgi szintje is jelents meghatroz ervel br, amelynek az adott egyn tagja.
A „hibk”/hiny megtapasztalsa (pldul a Fld jelenlegi fejlettsgi szintjn) „segtje lehet” a tanulsi/rsi folyamatoknak. A hibk (megtapasztalsuk ltal) segtenek „elfogadbb, megrtbb” lenni. A „hibk” meglse sorn megrthetjk a „hibzs” okait/mozgaterit s Hatsait. Ahogyan megrtjk a magunk hibit s kijavtjuk azokat s megtanulunk megbocstani magunknak --- megrtbb vlhatunk msok hibival kapcsolatban is. [tls s eltls helyett] Segthetjk emiatt a ms hibzkat hibik felismersben s kijavtsban --- s megtanuljuk a msok irnyba val megbocstst. [A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.]
Rszletek korbbi rsokbl:
20091231 – EGYsGben:
(Ez a lejegyzs teht egy 2009.12.31-i llapot:)
„…Mg jelenleg is Szablyozs alatt ll az a terlet, amelyet mg rintek.
Tbbszr elhangzott az utbbi hnapban/hetekben [az Adventi s Karcsonyi idszak maga is indokolta az ezeken val elmlkedst], hogy hogyan s kiknek segthetnk.
Teljesen egyrtelm az a helyzet, amikor valaki tnylegesen, a szavai hasznlatval is kri a segtsgeteket. Ilyen esetben a „tletek telhet” mdon segthettek, gy, hogy ne avatkozzatok be szksgtelenl a segtsget krt let- s fejldsi folyamatba.
Itt taln csak egy klnleges helyzet van, amire rdemes odafigyelni: vannak olyanok, akik „felvzoljk” a sajt „nehz” helyzetket, de tulajdonkppen a szavaik hasznlatval kifejezetten mgsem krnek segtsget. „Hallgatlagosan”, KI NEM MONDOTTAN segtsget vrnak, m nem mondjk ki, hogy KRIK a segtsget. Ilyen esetben ma mr nincsen helye a msik megsegtsnek. R lehet krdezni, hogy „Azrt mondtad el ezt, mert a segtsgemet szeretnd krni?” – s ilyenkor akr el is hangozhat a tnyleges segtsg-krs, de az is elfordulhat, hogy „rossz nven veszi” a panaszkod a krdst, hiszen (tudva vagy tudattalanul) arra „VRT”, hogy majd „felajnljk” neki azt, amit akar. Ez egy „jtszma” ma mg, amelyben a felelssg all igyekszik kibjni az ilyen „hallgatlagosan kr”. „Gyermekknt” akar viselkedni, akinek „jr” mg a segtsg egyes lethelyzetekben, s NEM AKAR a klcsnssgen alapul, [felelssggel jr] kiegyenslyozottan mkd kapcsolatokba belpni. Azonban ma mr egy gyermektl is ELVRT, hogy a tudatossga szintjnek megfelelen hasznlja a krst s elfogadst/adst, mert csak gy vlik kellen rett a megfelel idre ahhoz, hogy kiegyenslyozott s klcsnsen pt jelleg kapcsoldsokba lpjen majd a trsaival. Ezrt az ilyen „hallgatlagosan”, a „gyermek yogn” kr „nagykort” – ha nem fejezi ki tnylegesen is a segtsget kr szndkt, rdemes felvilgostani arrl, hogy ha szksge lenne segtsgre, akkor majd krje azt, s mivel az adott helyzetben nem fejezte ki ezt a szndkt, akkor „segtsgre biztosan nincs is szksge”.
Termszetesen egy sajtos eset az, amikor valaki nincsen ntudatnl, illetve olyan helyzetben van, amikor a tudata mg nem fog t valami olyan helyzetet, amelyben tnylegesen is segtsgre szorul. Ilyenkor ltalban a Llek kr segtsget, s tbbnyire van is, aki meghallja ezt a segtsget kr Llek-hangot. Ilyen esetekben a „tlnk elvrhat” segtsget „illik” vagy lehet nyjtani.
Vannak olyan esetek, amikor nem csupn a „tlnk elvrt” segtsg az elvrt, hanem annl akr tbb is. Ez ma mg egy formld terlet, hiszen az let Szentsge s srthetetlensge mindenkit megillet. Senki sem „ktelezhet” teht arra, hogy pldul az lete vagy testi psge/egszsge rn vagy veszlyeztetsvel megmentse ms(ok) lett s/vagy testi psgt, egszsgt. Nem lehet „foglalkozsilag” sem ktelezni erre senkit, vagy pedig ms [testi vagy lelki/szellemi] „knyszer” alkalmazsval sem.
Ugyanakkor mindig, minden korban voltak bizonyos ehhez kapcsoldott, az let Kiteljestse rdekben meghatrozott elvek/elvrsok (pldul „hadi helyzet” esetben „mentsi sorrend” stb).
Nyilvnvalan nagyobb volt ezeknek az elvrsoknak (s az ezeknek megfelel cselekedeteknek) a jelentsge akkor, amikor a „tlls” rdekben kellett fellpni, s fokozatosan eltnnek majd ezek, ahogyan az ilyen „letet veszlyeztet” helyzetek eltnnek. „Szemlyes” meggyzds vagy [szabadon tett] vllals lehet msok letnek vagy rdekeinek olyan vdelme, mely veszlybe sodorhatja akr az ilyen vllalst tev lett vagy testi psgt/egszsgt is --- mgis, ma mg nem kerl(t) „vgleges Szablyozsra” ez a terlet. Az „ltalnos Trvnyek s Szablyok” alapjn, mindenkinek magnak kell eldntenie, hogy esetleg a maga „lete/egszsge” rn akarja-e ms lett megmenteni s segteni. Annyiban kell ma segteni az ilyen ldozatra jelentkezt, hogy pontosan megrthesse azt a helyzetet, amelyben segteni kvn, tlssa a helyzet valamennyi lehetsges kvetkezmnyt, s kretlenl/szksgtelenl ne avatkozzon be ms letbe.
[Utlagos hozzfzs (2011. janur 28.): Az ldozat Szablyainl mr tbbszr rintettk: 20100525 – Az ldozatrl – Szemelvnyek: „…az „ldozatnak jelenleg minden esetben segtenie kell a SzeRves Fldi Mintk s Mkdsek megersdst”.]
Egy sajtos segtsi terlet a „szk csald”, a szlk s gyermekek, illetve a testvrek, hzastrsak kapcsoldsa.
Akik egy ilyen kisebb csaldba egyms mell kerlnek/szletnek, k a Llek (s tbbnyire a Szellem) szintjn is szorosabb [egymst is segt] kapcsoldsokat vlasztottak. k tbbnyire mr a „Fldre szlets” eltt megllapodnak bizonyos szorosabb egymst segt kapcsoldsokban, s gy k sokkal jobban „tudjk” s „rzik” is a MaGuk bels Hangja/vezetse alapjn, hogy mikor s miben, hogyan segtsk egymst. Az ebben a szorosabb csaldi ktelkben lkre is vonatkozik azonban az az ltalnos Szably, hogy csak kifejezett krsre segthetik egymst, s szksgtelenl k sem avatkozhatnak egyms letbe. Ha valaki kifejezetten megtiltja a csaldtagjainak, hogy egy bizonyos helyzetben segtsget nyjtsanak a szmra, akkor ezt a krst tiszteletben kell tartani [az ntudatlansg vagy retlensg esetei itt is nagyon krltekinten mrlegelendek], s ilyenkor lehetsg szerint sem a fizikai, sem pedig a lelki skokon „ne kldjetek feljk” segt erket. „ltalnos” krssel ilyenkor is (mint minden ms esetben) lehet fordulni a Fldanya, illetve KRISZTUS vagy a MindenHat irnyba, hogy segtsk abban az ilyen trsatokat, hogy megtallja a maga tjt s azt a lehet legteljesebben megvalstsa --- de ezeken fell pldul „energia-kldssel” sem clszer segteni azt, aki nem krte, vagy ppen meg is tiltotta kifejezetten a segtsg-nyjtst.
Azrt van „vltozs/igazods” alatt ez a Szablyozsi terlet, mert a Fldn az Eredend Szabadsg Minsg s Mkds ppen a VisszaRendezds Folyamatban van: az ALAPOK szintjn megtrtnt helyre kerlse folyaMATosan Hatja t az egyes ltezsi szinteket. A srltebb korszakokban nagyon sok „specilis” „krs”, „ima” s segt t mkdtt, amelyek vagy ppen kivons alatt llnak, vagy pedig ppen tartalmukban vagy formikban mdosulnak. A Segti Mdszerek s Utak vltozsa kiHat a Segtsgnyjts elkvetkez formira s lehetsgeire is.
Mindenki ltal ismert, hogy kialakult pldul az „imnak” egy olyan klnleges gyakorlata az elmlt idszakokban, amelybl teljesen eltnt a „llek”, s sokszor egy tartalom nlkli megnyilvnulss, ktelessgg lett. Ugyanakkor pedig van az imnak olyan formja, amelyben teljesen nMaGv tud Egyeslni a ltez, s gy jelents gygytsokat tud elvgezni mind az nMaGa lnyben, mind pedig msok fel irnyulan. Ma mg a Fldanynak is „szksge” van egyes eddig mr bejratott (befldelt, SzeRves ton lv lett) kiegyenslyozst segt utakra, s akr egy „mechanikus ima” is alkalmas lehet egy megfelel pillanatban az „Isten/Teljessg-lmny” megtapasztalsra. Nem lehet teht „teljesen elvetni” mg a ltszlag haszontalannak tn mechanikus imt sem, mert mint „forma” ad ma mg lehetsget arra, hogy egy mechanikus gyakorls sorn megnyljon a szv, s a Llek elvezesse a megfelel kapcsoldsokba az gy tjt kerest. Minden egyes esetben kln-kln kell mrlegelni, hogy hol tallhat „elfogads” s/vagy „szeretet”-mag, s hogy mely [rgi vagy j] Gygytsi/Segti t hozhat erre plve/ptve tnyleges eredmnyeket.
Nem lehet eltlni azt sem, aki szeretetbl olyanoknak is kldi „kzvetlenl” a „szeretet-energit”, akik abbl nem is krnek. Ezek a dolgok a tudatossg kitisztulsval fokozatosan a helykre kerlnek, ahol pedig [akr egy ilyen szeretetbl elindtott] Hats valamilyen „nem kedvez Hatst” indtana el, ott most mg jelen vannak azok a Segtsgek s Kiegyenslyoz Erk, akik „yavtjk” ezeket a nem kellen tudatos, vagy nem megfelelen irnyult lpseket. Nem felttlenl „hasznos” ugyanis „megdorglni” valakit azrt, mert a szeretett gy is kifejezi vagy gyakorolja, amely nem teljesen „kor”-szer ma mr. Taln nem is rten meg azonnal a dorgls mgtti okokat [melyeket „szeretet-gyakorlsa” miatt kapna], s szeretet-kldsei lezrsval tbb kr/kiegyenslyozatlansg keletkezne, mint amennyi nehzsget okoz a nem teljesen illeszked tevkenysgeivel. Ilyenkor segthet az Irgalom ereje is, s olyan helyzetek fel vezeti az ilyen „idejt-mltan szeret” (mint amikor egy anya nem akarja tudomsul venni, hogy gyermeke felntt, s nem akarja elengedni a gyermekt) embert, amelyek meglse ltal megrti majd, hogy mit s milyen irnyban vltoztasson (ilyenkor is a „nagyobb rm/teljessg” meglse fel segt a vezets).
Ugyanakkor vannak ma mg olyanok, akik br „rginek tn” mdszert alkalmaznak pldul msok megsegtse sorn, idkzben azonban a megfelel szv-mkdtetskkel teljesen j, idszer tartalmakkal tltttk fel a rgebbi formkat. Ilyen esetekben tovbbra is „ltja” tevkenysge hasznossgt a rgi forma megtartsa ellenre is a ltez --- m idvel a „forma is igazodni” fog az j tartalmakhoz, s az ehhez kapcsold vltshoz szintn mindenki megkapja a szmra legmegfelelbb vezetst.
Taln ezekbl is lthat, hogy ebben az tmeneti idben mg valban egyms mellett, sokszor egymst tHatan s egymsba alakulan is jelen van a rgi s az j, s hamarosan nagyon yl rzkelhetv vlik, amint „az j meglse egyre nagyobb rmhz s sikerlmnyhez vezet”, s gy a legtbb ma mg gondot/nehzsget okoz krdst s mdszert is elhagyjtok --- hiszen nem lesz rtelme azokkal foglalkozni. Vezessen ebben is a szvetek, rezzetek r, hogy egy-egy adott helyzetben mi a szmotokra s a trsatok szmra legmegfelelbb megolds, s azt alkalmazztok --- annak a nhny ALAP-Szablynak a figyelembe vtelvel, hogy
- lehetsg szerint ma mr csak annak segtsetek, aki ezt kifejezetten KRI tletek,
- illetve minden megsegts sorn arra gyeljetek, hogy csak a szksges mdon s mrtkben nyjtsatok segtsget, s ne avatkozzatok kretlenl s indokolatlanul soha senki letbe.
- Vegytek figyelembe, hogy a szk csald egy olyan kzssg, ahol rendszerint a csaldtagok egyms nagyobb fok segtsgre is szvetsget ktttek, ezrt a tagok sokkal yobban figyelemmel ksrik egyms lett, s nha gy meghalljk a msik „lelknek” segtsg-krst is. Ilyen esetben fel lehet ajnlani a segtsget, illetve meg lehet krdezni, hogy van-e szksge esetleg valamilyen segtsgre, m ha nemmel vlaszol, akkor ezt tiszteletben kell tartani.
- Gyermekek s ntudatuknl nem lvk, valamint egyes srltek esetben a Llek krse is elgsges lehet a „szablyos” segtsg-nyjtshoz. Ilyen esetekben elsdlegesen arra kell trekedni, hogy nyjtsatok tletek telhet segtsget anlkl, hogy szksgtelenl beavatkozntok a megsegtett letbe.
OmMTR KJ
*****
20091208 II - Mindenkinek, Akit rinthet - Engesztelsek, az j Kor Magyar Feladata:
„…Az Engesztels fogalom-krbe s terletbe tartozik
minden, ami SzeRves Fldi Ltezk valamilyen „kzs Fldi tevkenysgbl ered”
brmilyen lelki s/vagy fizikai/anyagi/energetikai kiegyenslyozatlansg
(megbomlott sszhang vagy Rend) helyrelltst [Egyensly-visszalltst],
illetve egy Magosabb szint sszhang s Egyensly megvalstst segti/clozza.
Ebbl is ltszik, hogy egy megbomlott Rend vagy Egyensly nem felttlenl csak az „eredeti, megbomls eltti” llapotba kerl(het) visszalltsra az Engesztelsi FolyaMATok sorn, hanem akr egy j, MaGosabb, minden rdekelt szmra gy megfelelbb Egyenslyi vagy sszhangzati Helyzetbe is kerlhet. A Kiegyenslyoz Erk/Formk kz tartoznak:
- a Yvttelek [tnyleges Kiegyenslyozshoz vezet] mr ismert fajtji,
- a mr emltett Megbocstshoz kapcsold valamennyi mkds,
- tovbb a Kiegyenslyozsoknak olyan, eddig a Fldn – az utbbi nhny ezer vben – nem ismert formja, amelyek valamilyen Yv-ttelt alkalmaznak, de annak nem az emberek ltal eddig ismert formjban. [Mivel a Fld elkvetkez (gygytsi) korszakai mr nem arrl szlnak, hogy az emberek a keletkezett terheiket „megosszk” egymssal, hanem arrl, hogy a lehetsgekhez kpest mindenki megtallja a szmra s az t krbevev kzssge szmra is legtbb „Y”-t megvalst tjait/lehetsgeit, s ezltal „gazdagods” s „rezgs-nvekeds” legyen megvalsthat, gy a Yv-tteli LEHETSGEK kre is ennek megfelelen szlesedik. Nem elsdlegesen a „bntetsek” szolgljk mr a kzssgek s az egynek yavt sem, hanem azoknak a Lehetsgeknek a megtallsa, amely ltal minden rintett PP s gazdagabb is lehet.].[Ms hozzsegtse ahhoz, hogy megtallja az tjt --- a „Szolglat”/Segts klnbz j fajti.]
- Rszben a KEGY Elemhez kapcsold mkdsek is ide kapcsoldnak, amennyiben az rdemek alapjn elllt Erk/Yavak valamilyen „htrny” kikszblshez kerlnek felhasznlsra. [Ugyanakkor a KEGY azon alkalmazsra mr nem az Engesztels Szablyai vonatkoznak, amikor olyan tnyleges ptsre kerl felhasznlsra az rdem teremtette Er, mely nem egy kiegyenslyozatlansg helyrelltsban nyilvnul meg.]
- Jelents rszben ma mg az Engesztels krben kerl(t) szablyozsra az Irgalom terlete is. Ez a terlet rszben kapcsoldik a fentebb rt „j tpus, a sajt t meglelshez hozzsegt Yv-ttelek” csoportjhoz is, illetve van egy olyan terlete is ma mg, amely egyes mr feltrt/felismert „igazsgtalansgok” Kiegyenslyozsban segt. Eladdhatnak olyan „igazsgtalansgok”, amelyek „okai” taln ma mr nem is trhatak fel teljesen, s ezrt pldul a „felelssg” szablyai sem alkalmazhatak megfelelen. Vagy „senki” (Fldi) nem tehet kzvetlenl vagy szorosan kzvetve felelss egy-egy megborult helyzetrt, vagy pedig szinte „mindenki” felelssge is megjelenhet. Ugyanakkor – mivel mr felismersre kerlt (!) a helyzet TNYLEGESEN is „igazsgtalan” volta, az mindenkppen s a „lehet leghamarabb” gygytsra kell, hogy kerljn, hogy ne vezethessen tovbbi igazsgtalansgok s/vagy nehzsgek kialakulshoz. Ebbl a szempontbl az Irgalom alkalmazsnak tbbnyire tnyleges tovbbi „kr-megelz” szerepe is lehet s van. Pldul megjelenik egy helyzet, mely felismerten „igazsgtalan”, a hagyomnyos felelssgi szablyok alapjn azonban a helyzet Rendezse szinte lehetetlen, vagy pedig jelents elhzdst s nehzsgeket eredmnyezne, s ezrt egy teljesen ms Rendezs hoz majd Kiegyenslyozst egy ilyen terletre. Ilyen alkalmakkor sor kerlhet (ms engesztelsi mdszerek alkalmazsval egytt, illetve akr nllan is) az Irgalom mkd(tet)sre. Leggyakrabban az Irgalom teht (ma mg a Fldn) az ilyen nehezen kezelhet „igazsgtalansgok” megoldsban tud a legHatkonyabban kzremkdni, s majd mind ezt a terltt, mind pedig a ms alkalmazhatsgait mg csak ezutn ismeri meg igazn a Fld s a Fld embere. [Nyilvnvalan akkor, amikor az Irgalom mr nem elsdlegesen az „igazsgtalansgok” felszmolst fogja segteni, akkor egyre jabb terletei is megnyilvnulnak majd.]
(…)sszefoglalva, hogy milyen Feladatokat s terleteket rinthet ma az „Engesztels”:
- Az Engesztels a Gygytsi [Kiegyenslyozsi] Feladatok kz tartozik, vagyis valamilyen megbomlott Lelki, fizikai, anyagi vagy energetikai egyensly helyrelltsra trekszik (vagy az eredeti llapotba segt vissza, vagy pedig egy magasabb egyenslyi llapotba).
- Az Engesztels a FLDN/Fldn bell keletkezett olyan Kiegyenslyozatlansgok Rendezst segti, amelyek SzeRves kapcsoldsokbl ereden (tevlegesen vagy mulasztssal) tnyleges kiegyenslyozatlansg formjban is megjelentek.
Ez nem azt jelenti, hogy a „jvre nzve” „megelz” irnyokba nem haladhat a Magyarsg, de a figyelmt mindenkor a mr TNYLEGESEN is megjelent megbomlott-Rend helyzetek gygytsra kell fordtania, lehetsg szerint gy, hogy a gygytsa segtse a jvre nzve is hasonl vagy ms jelleg kiegyenslyozatlansgok megelzst.
Taln ez utbbi kiegszts segt yobban megrteni azt, hogy a Magyarsg szmra mirt volt szinte „elrva” az, hogy a Segti szerept ne abban a formban teljestse, hogy csupn az „p Rezgseket ramoltassa ki MaGbl a Fldre”, hanem gy, hogy Magba felvve az P Mintkat helyezkedjen bele a gygytsra vr (azaz tnylegesen srlt) helyzetekbe, majd onnan dolgozzon ki egy gygyt utat a maga szmra, amit majd [vlaszthat lehetsgknt/tknt] gy megismertethet msokkal. Mindez taln segt azt is megrteni, hogy mirt van ma ilyen sokfle nemzet(isg) s np a Krpt-Hazban s annak kzvetlen kzelben…”
„…„Krs”
A Krsekrl mr tbb alkalommal rtunk ezen a honlapon is. A magyarok imikban a Hla kifejezse mellett a legtbbszr krsekkel is ltek/lnek az gi Segtk irnyba is. Ennek az az egyszer oka, hogy tudtk s tudjk, hogy „Szabadsg Vilgban” lnk, mg ha eddig e Vilg egyes mkdsei nem is rvnyesltek mindig kellen. A „Rendhez” visszakapcsoldni azonban csak a „Rend” biztostotta utakkal/eszkzkkel lehet [azaz „SzeRvesen”]…”
*****
20090703 – A Krsekrl
„…rzs:
A Krsekhez (is) kapcsold „mkdsek” Kiegyenslyozsa is most van folyamatban, s ez sszefgg az „s-Bizalom” s a „BBORFNY” Minapi „aktivlsval” (Fldanya ltali j-ra mkdsbe hozsval, s E Mintknak a Fldanya ltal a SzeRves Ltezi irnyba megtrtnt kiramoltatsval), mely a FLDANYAI SZV-UTAK MEGTISZTTSNAK s J-ra mkdv ttelnek FolyaMAATa.”
A 20090704 II – Krsek II. cm rsbl:
„Nagyon nem mindegy ma mr (eddig sem volt az) [ppen hogy „lnyegi” krdse ez a „krsek” tmakrnek], hogy a Krs
a SZVBL [az Egysgbl] SZLAL-E MEG,
vagy csak megszoksbl/szoksbl/szrakozsbl,
BIZALOM lendti-e mozgsba
„Isten” s az „Isteni” [= SzeRves let] fel, vagy pedig valamilyen torzult vrakozs vagy rzelem, esetleg flelem.
A honlapunkra idnknt „kezetek” nlkl kerlnek fel bizonyos „technikai” okok miatt az zenet-cmek, s pldul a KRS s KERES sz-pr igencsak rvilgt egyes mai tmnkhoz kapcsold lnyegi krdsekre. Ha valaki „nem tall” (a helyn) valamit [hinyt rez], akkor
keresni
kezdi, s ha a keress kzben sszetallkozik „valakivel”, akkor
megkrdezheti
tle, hogy tud-e valamit a keresett dologrl, s esetleg arra is
megkrheti,
hogy segtse t a keressben.
Mit szokott ltalban „keresni” az ember? Valamit, amire „szksge” van, s/vagy ami „kedves” a szmra. Amit SZERET, amit VALAMI MIATT TOVBB SZERETNE VINNI az letben, vagy amit TOVBB SZERETNE ADNI msnak, amit szeretne msokkal [akiket szeret, akik fontosak a szmra] is megismertetni s megosztani. (…)
M(enny)iben segthet e keres munkban a Krs, „mi” lehet az „ereje” az Isten fel, s az istenibl trsainkk lettek fel megfogalmazott Krseinknek? Mi a szvbl jtt, s a Bizalom si Mintjban gykerez Krs ereje?
Egyszer egy kisfival beszlgettem, aki elmeslte az egyik „fra-letben” meglt csatjt. A kisfi mg nem tanult az iskolban az egyiptomi korszakrl, nem olvasott knyveket sem a tmrl, m elg pontosan elmondta, hogy hogyan csaltk csapdba, s hogy hogyan sikerlt e kelepcbl megmeneklnie csapatval egytt. „Hogyan” krdsemre vlaszolva csak annyit mondott „magtl rtetden”: „imtkoztam”. [A mostani letben nem l vallsos letet ez a kisfi.] Nem tudta rszletesebben megmagyarzni (hiszen az „EGY-sg lmny” nagyon nehezen fordthat le szavakra!), hogy mit rtett ezalatt, magam pedig annyit tudtam sszerakni az elmondsbl, hogy a szvn t sszekapcsoldott Lelkvel/Magosabb N-jvel, s segtsget krt/Hvott ’Istentl’.
[2011. janur 30.: A meglv/l/jelenlv BIZALMN t el tudta rni t a segt er. A BIZALOM a megvalsulst lehetv tev „t” (a ’Szeretet’, szemlyes Szv-t ’megvalsulst segt/biztost’ ’rsze’, „szles sugrt, amelyen minden-ami-szksges megrkezik s jelen Van a megfelel idben/helyen”).] [A „Bizalom” ma mr NEM TERELHET/TRTHET T a Szvtl elvlasztott mentlis hl(zato)kra s ott nem is mkdtethet, nem „kthet le/meg”. A Szv-tl fggetlenl (eltvolodva) mkdtt mentlis hlk lebontsval a „Bizalom-mkdsek” lehetsget kapnak a „Rendes helykre, a Szvbe” val visszailleszkedsre. LEHETSG. Vlaszts krdse.]
A Krs egy „kapu” vagy energia, amely megnyithat KZS UTAKAT, kzs teremtseket mg akkor is, ha „ltszlag” „csak kettesben” [=EGYsgben] tesszk ezt „Istennel”, a MI MAGUNK IGAZ Lnyegvel.
Kzs teremts azrt, mert a krs vagy krds mindig valami J fel is mutat, s ha a krsre a „vlasz” megrkezik, akkor „lds” [Er] is rkezett azon t kzs jrsra vagy megnyitsra. Ha a „trsakkal” sikerlnek az egyeztetsek a krsek alapjn, szintn megnylhatnak j teremtsi utak s svnyek.
Krssel adhatunk, s a krssel el is fogadhatunk [tbbnyire egyidejleg!]: valamilyen [teremts fel vezet] mdon „ramlsokba” kapcsoldhatunk.
A Krssel
KAPCSOLDHATUNK
– taln ez a legegyszerbb megfogalmazsa a KRS lnyegnek:
kzs utat ajnlhatunk,
vagy a felajnlott kzs utat el is fogadhatjuk.
A Krs „energija” (szvbl-jvsge, Bizalom-foka, Bizalom-irnyultsga) nagyban meghatrozza, hogy kikkel s milyen clok megvalstsra lphetnk kapcsoldsokba [Tnylegesen s/vagy a lthatban].
A Krsekhez – s gy a Krsekhez kapcsold termszetes „utakhoz” is – sokfle flrerts s srls trsult az elmlt idszakokban. Mechanikuss, st Bizalom-vesztett, „kifordtott” lettek a krsek sokakban azutn, hogy megsznni ltszottak a Krsekhez trsul termszetes segti utak, s a llek vezetst elhagy testi let mr nem tudta megfelelen rtelmezni a kapott jeleket/vezetst. Nagyon slyos srls volt ez a Fld emberben, mely mr (ismt) veszlyeztetni ltszott a bolyg lett, s ezrt 2-3000 vvel ezeltt nagyon sok Kldtt rkezett, hogy visszasegtse a termszetes lethez az itt l embereket. Jzus is sok tantsban hvta fel a figyelmet a krsre s keressre, s a szeretet alapjainak jbli megrtsre s lv ttelre. Egyszer tanait sok helyen kiforgattk, s nha tudatlansgbl, mskor pedig szndkosan flremagyarztk. Az Egyszersgre tantott s intett, melyet „mr” s „mg” nem tudott helyesen rtelmezni az ember.
A „R-gi” emberek „Hlatelt-szvvel” s boldogan krtek, amit egyre tbben ma mr jra megrtettek s lnek. A Krs elhangzsakor – klnsen az Isten irnyban – mindig rm jelenik meg az ember szvben, egy „Bizalom-teljes egyttlt” teremtdik meg.
Az ember az „id eltti Fldn” tbbnyire a „trsnak” krt s adott segtsget, s gy igazn a „hiny” nem is jelenhetett meg. Szeretet-szlak ktttk ssze az embereket, s ezeken t megreztk (~ megrtettk), ha egy trsukat valami hiny fenyegette vagy baj rte, s rgtn a segtsgre siettek. Taln nem is ltezett olyan, hogy az ember kifejezettem „magnak” „krt” volna segtsget – hacsak azt nem krte, hogy legyen mg tbb ereje szeretni s segteni… Emiatt pedig – mivel a krssel tulajdonkppen mindig egymst s a kzssget is segtettk – mindig rm rzse s a Szeretet llapota trsult a krseikhez [mert elejt vettk vele a bajoknak, vagy ha mr megtrtnt a baj, akkor kzs ervel megszntettk azt, s gy mindenki boldogabb is lett].
Amikor a Krsekben mr az egyre fokozd magny s nehzsgek is megjelentek, egyre tbb fjdalom, majd flelem [mint mreg] kerlt a „krsekbe”, s ez megneheztette a SZV tjainak a hasznlatt. Egyre „alacsonyabb” [„elszigeteltebb”] szinten jelentek meg s Hathattak a krsek, s egyre tvolodott egymstl a segt s a megsegtend, mg nem a hinyokban szenvedk mr csak egymst lttk, s a mindenhol megjelen hinyt. Ez az „r”-dg kre, amelyben jrva elbb-utbb szreveszi a benne lv, hogy valami ms irnyt kell a keressei szmra keresnie, ha vget akar vetni a krzseknek.
A szv-utakat elfeledett emberek idvel mg a krsekrl is elfeledkeztek [„megszoktk”, hogy parancsolnak nekik, s hogy a gyengbbeknek k is parancsolhatnak], s ezzel a „vgponthoz”, a „gdr aljhoz” rkeztek. Innen mr csak egy kit van: vissza a MaGosba, vissza a szv-utakba. rdekes, hogy milyen sokan nylnak meg ekkor, beltva, hogy ha mr nincsen semmijk, akkor az „elengedsek” is knnyebbek, s gy knnyebb megnylni ANNAK, AKI s AMI VAN, az EGY-etlennek, AKI mg ekkor is [azaz ’mindig’] SZERET: Istennek.
Mindez a kis kitr szndkom szerint arra szolglt, hogy yobban megrtesse:
az igazi rm s az ebbl fakad teremts itt e Fldn
az „ads-elfogads-tovbbads”, a „Szeretet-ramoltats” megtapasztalsa ltal rhet el
mind az egyn szmra,
mind pedig a megalakult SzeRves kzssgek szmra.
Itt, Magyarorszgon is egyre tbben tapasztaljk [s gy tanuljk] mr meg a kzs RMben lv Hatalmat s Teremt Ert, mely KPES Igaz let megteremtsre. Helyrell az ilyen kzssgek tagjaiban az egyms – s gy a TeremT – irnti Bizalom, s
az egymst Bizalommal szeretk kzs utakra indulnak,
s menet kzben kihullanak magukbl s kzssgkbl is a nem-oda-ill mintk s ltezsek.
Ma mg egy fontos dologra oda kell figyelnie a Fldanya ltezinek, mivel kzlk
ppen „(t)szletben”
is vannak sokan, s ezrt a bels vezetsk rzkelsei mg nem mindig teljesen „pontosak”. Hasznos „folyamatban” is megfigyelni a kapcsoldsok krli trtnseket s megjelenseket. Elkpzelhet, hogy egy „kzssg” ma mg nem pontosan ott formldik, ahol a tnyleges let-helye is van s lesz majd.
Elkpzelhet, hogy a SZVEK egy arra alkalmasnak tlt helyen kapcsoldnak, s majd egyttes erejk emeli kzlk a TISZTA SZVEKET (egyenknt vagy egytt) „oda”, ahol a KRISZTUStl kapott Feladatuk van. A SZV s a yzan, mrlegel rtelem egyttes hasznlata szksgeltetik ma mg, s ez a „kt” „kpessg” hamarosan EGY lesz az arra mr megrtekben, a lnyket megtallt SzeRves ltezkben, s gy pontoss lesznek a „ltsok”, tudsok s rzsek/vezetsek.
(Folytats a II. rszben)
|