|
ÍRÁSAIM |
|
| |
"ELEGET KÍVÁNOK NEKED!"
"Elegendő napsütést kívánok számodra, hogy jókedved legyen, bármilyen szürkének is tűnnek napjaid.
Elegendő esőt kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld a napot.
Elegendő boldogságot kívánok neked, hogy szellemed élő és örökké tartó legyen.
Elegendő fájdalmat kívánok neked, hogy még az élet legkisebb örömei is nagyobbnak tűnjenek.
Elegendő nyereséget kívánok neked, hogy vágyaidat kielégítse.
Elegendő veszteséget kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld mindazt, amid van.
Elegendő köszöntést kívánok neked, hogy felkészítsen a végső búcsúra." (Folytatás ITT)
|
Sík Sándor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek, épnek,
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek."
|
|
Hímeztem: |
|
| |
2011.0728 – Szemelvények – Önkifejezés III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „mások támogatójává vagy segítőjévé” válunk,
TELJESEN ŐSZINTÉK, IGAZAK legyünk.
A „segítő szándék” „tiszta” legyen,
vagyis tisztán SZERETETBŐL legyen jelen (’se több se kevesebb’),
magunkat a „yobbítás” és önzetlen segítségadás szándéka vezesse
[ne kívánjuk a másikat ’befolyásolni’ vagy ’vezetni’, ne ’értékeljük’ vagy ítéljük meg stb].
Ha „hívást” érzünk egy helyzetbe, amelyben segítően nyilvánul(hat)nánk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyeléssel] forduljunk a „helyzet” és a helyzetben „jelenlévők” felé is.
Legyünk „nyitottak”, hogy megérthessük azt, amit a helyzet mutat –
és ezáltal is azt tudjuk nyújtani,
ami az adott helyzetben „tőlünk telhetően is a leg-yobb”
és az „érintett számára is legmegfelelőbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legyünk teljes egészében:
ne találjunk ki valótlan, általunk meg nem élt ’példákat’, mert már ez is ’ferdítés’.
Olyat mondjunk és tegyünk, amit mi VALÓBAN megtapasztaltunk,
és ami ezáltal a ’magunk tapasztalata/tudása’
[’erre tudunk Építeni, ebből tudunk biztonsággal Építkezni/Építeni’].
Ne „szépítsünk”, és közben ne legyünk bántóak sem
(ugyanis a ’bántás’ érzékelésekor bezárul vagy beszűkül a „szív”, és így legtöbbször nem tud célt érni a segítség).
|
"Egy szó is lehet locsogás, s ezer oldal maga a tömörség.”
(Abody Béla)
„A madarak nyelve nagyon régen kialakult, és más, ősi beszédmódokhoz hasonlóan tömör, kihagyásos beszéd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki és sokat megértenek belőle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
|
Írások - 2010 december |
|
20101220 - Születés-Kiteljesedés
2011.08.08. 10:01
2010. december 20., hétfő
Közeledve a téli napfordulóhoz
Részlet korábbi írásból:
[’HOVÁ MEGYÜNK MI MAGYAROK?’]
„AZ ÉDESANYA
Eliza még nagyon kicsi. Ő az én szemem fénye. Életet kaptam, és egy szerető férjet: teljessé vált az életem.
Gyermekként nem éreztem, hogy fogyatékos lennék, később szembesültem az állapotommal. Csak abban a szerető körben bontakozhattam ki, ahol nem a beteget, hanem a lehetőséget látták bennem. Megerősödtem. Csak az képes meglelni a kivezető utat, akit megerősítenek a nehézségek. Minél több nehézség akad az ember útjába – annál erősebbé válhat.
Én nem voltam valami erős. Kicsi gyerekként óriási terhek nyomtak, melyek képtelenné tettek a járásra. Érdekes betegség volt, mert bár izmaim működtek – képtelenek voltak megtartani engem. Ebben az állapotban sok szülő elvesztette volna a hitét, de az én szüleim bíztak abban, hogy mindez egy állapot, mely majd elmúlik. Keresték az utat, keresték a lehetőségeket, hogy segítsenek rajtam. Keresték KINT a világban, és keresték MAGUKBAN. És megtalálták mindkét helyen! A „világ” egy iskolát adott, és szerető szülőket és nevelőket. A belső megadta a hitet és a szeretetet. Ez az erő mentett meg: hinni akkor is, amikor minden mást mutat. Hittek bennem és magukban. Hittek az ÉLET-ben, és így hittem én is. Hitük ma már bizonyossággá vált bennem, és a kislányomban.
Egy csöpp életet kaptam, egy Fényt, egy Csodát. Apró és törékeny – és erős, amilyenné én váltam. Életem legszebb pillanata volt, amikor magamhoz öleltem. Életem legszebb pillanata volt, és megértettem, hogy anyám, ez a drága ember, miért hitt bennem mindig rendületlenül. Életet kaptam, akiért felelős vagyok. Életet, aki tőlem függ, az én szeretetemtől. Kicsi és törékeny, egy mag, egy magocska, mely az én kertemben nőtt, hogy majd árnyat adjon másoknak. Méltó voltam arra, hogy engem válasszon.
Ez a pici lány, a szemem fénye, ma egy éves. Erős és egészséges, és mindig vidám. Megvan benne az én szelídségem, és a férjem ereje.
Andrást egy bálon ismertem meg. Már hosszú évek óta foglalkoztam gyerekekkel, és az én kedves anyai barátnémmal, Ágnessel gyakran jártunk együtt művészeti bálokra. Ezeken a bálokon rendszeresen szerepeltek a kis tanítványaink is – énekkel, tánccal, zenével. Az egyik bálon ismertem meg Andrást. Mint utóbb megtudtam, ő már más alkalmakkor is látott a gyerekeimmel, de azon a bálon valamivel „elbűvöltem”. Egy dal volt, amit a gyerekekkel együtt adtunk elő. Egy régi magyar népdal volt, egy régi „kesergő”, ami megérintette a szívét. Nem sokkal előtte vesztette el a feleségét egy balesetben. Ahogy elmondta – férfiember létére elsírta magát. Onnantól kezdve figyelte, hogy ki is vagyok én. Megtudta, hogy még egyedül élek, és a bálon felkért táncolni. Nagyon zavarban voltam, mert a járásom miatt nemigen tudok táncolni, de ez őt nem zavarta. Azt mondta, hogy „ismer”, mindent tud rólam, és rám kacsintott. Nem tudtam mi történt, de onnantól kezdve gyorsan peregtek az események. Kinyílt a szívem. Kinyílt a szívem a szerelemre, melyre mindig áhított. Elfogadtam magam, elfogadtam a betegségem, de a szerelem mindig csak mint áhított vágy, áhított messzeség állt előttem. Elfogadtam magam, mert elfogadott a családom. Szerettem magam, mert adhattam másoknak. Elfogadtam, hogy a létem több, mint amire valaha is számítottam. És karjaiban elfogadtam magam mint embert és nőt, és mint anyát. Életem teljessé vált. Teljessé vált lelki, testi, szellemi szinten is. Befogadtam a szerelmet, és életet kaptam. Egy csöpp életet, aki ma elfújta az első gyertyáját.
*****
Éva hihetetlen izgalommal várta a babát. Féltette a lányát, akit eléggé megviselt az utolsó pár hónap. A baba szépen fejlődött, de bizony a lánya nehezen viselte a súlyt. Az utolsó hónapokban már alig járhatott, szinte egész nap feküdt. Mindig volt vele valaki, hogy ne kelljen kórházba mennie. Ez nem a házimunka ideje – mondta a doktornő, aki gyakran meglátogatta a lányát. Annácska segítséggel mozoghatott, hogy ne kelljen egész nap feküdnie, de a nap nagy részét pihenéssel töltötte.
Kivirult a lánya, mióta Andrást ismerte. Szerette a férfit, aki boldoggá tette a lányát. András is nagy izgalommal várta a babát, gyakran beszélt gyerekkori élményeiről. András nagycsaládban nőtt fel, hatan voltak testvérek. Szülei mérhetetlen szeretettel gondozták őket, ami nem volt könnyű abban az időben, mert sokan megszólták őket, hogy minek nekik ennyi gyerek. A gyerekek korán megtanulták, hogy segíteniük kell egymást, és bár igen virgonc gyerekek voltak (csak egy kislány volt közöttük), de a családban „rend” volt: mindenkinek megvolt a maga feladata. András rengeteget mesélt a csínytevéseiről.
A veje özvegy volt, az első felesége egy balesetben halt meg. Együtt utaztak, amikor egy autó beléjük rohant. Ő életben maradt, de a felesége ott a helyszínen meghalt. Ebben az időszakban eléggé magába fordult, és csak barátai unszolására kezdett el újra „társasági” életet élni.
És ez a két ember ma apa és anya lesz. Vagyis már azok, de ma megérkezik az új élet. Már éjjel jelentkeztek a fájások, és a doktornő rendszeresen figyeli a lánya állapotát. Még néhány óra, és a baba megérkezik.
Visszaemlékezett gyermekei születésére: milyen öröm volt megérinteni őket. Először Öcsi érkezett, majd néhány perc múlva Annácska. Pici pihés fejecskék, ráncos arcocskák: milyen szépek voltak. És milyen hangosak! Gyorsan megnyugodtak, de bizony ott volt benne az, hogy majd hogyan fog egyszerre kettőt etetni. Készült persze a „szakirodalomból”, de egészen más volt két kis szuszogó valóság édesanyjának lenni. Kezdetben bizony nem sokat aludt. Amíg az egyik aludt, addig a másikat etette. Aztán alig hogy letette a kicsit, felsírt a másik. Édesanyja és férje sokat segítettek az első időben, míg „összehangolta” őket. Onnantól már volt egy kis ideje alvásra is.
És ma a lánya anya lesz. Áldott türelemmel viseli a kínt, mely bizony már ott az arcán. Baba és mama is megszenvedi a születést. „Minden születés véres” – és bizony fájdalmas is. És milyen feledhető ez a fájdalom, mikor már megjelenik a kis élet. Milyen tökéletes is a Teremtés, hogy minden egy csapásra átfordul: megszűnik a kín, és marad a mérhetetlen boldogság.
Milyen jó, hogy ma már lehetőség van arra, hogy itthon születhessen meg a baba. Elég sok mindent kellett megszervezni, elég sok mindent kellett elvégezni, hogy ez megtörténhessen. Komoly feltételei vannak egy ilyen otthon-szülésnek. Ő maga kezdetben idegenkedett a gondolattól, de amikor meggyőződött arról, hogy milyen komoly feltételei vannak, milyen komoly előkészületek előznek meg egy ilyen születést, akkor megnyugodott. A doktornő személyes varázsa, tudása, tapasztalata és szeretete meggyőzte arról, hogy a lánya jól választott. Elfogadta a lánya döntését, még ha az ő szíve néha aggódott is e döntés miatt.
Annácska, az ő nagy asszony-lánya megkérte, hogy legyen jelen e jeles alkalomkor. Boldogan mondott igent. István percenként küld SMS-t, hogy megérkezett-e már a baba. Ő majd csak holnap jön. Nagypapa lesz! Bizony. És Éva nagymama!
És bizony még mindig várnak… Annácska beült a kádba, mert a vízben könnyebb számára a mozgás. Már csak néhány fájás, és meglesz a baba. Már csak néhány fájás…
És bizony már itt is van: pici és piros, és ráncos és hunyorog – csendben, sírás nélkül érkezett a világra. Ellátta a doktornő, és amíg a lányával foglalkozott, bizony ő tarthatta a kis bebugyolált életet. Sírt és zokogott a boldogságtól, amikor a lánya és a férje kezébe adta a kislányt. Sírt és zokogott ott mindenki, és olyan boldogság volt abban a szobában, amilyen talán még soha nem volt e világon…”
http://www.168ora.hu/itthon/magyarorszag-ellen-dontott-a-strasbourgi-birosag-otthonszulesi-ugyben-66652.html
http://www.hirado.hu/Hirek/2010/12/20/15/Megszuletett_az_otthonszulest_szabalyozo_rendelet.aspx
http://www.168ora.hu/itthon/gereb-ugy-egyre-nagyobb-a-kaosz-66933.html
| |
|
|
|
A mai napra: |
|
„A valóság nemcsak az, amit a szem lát, és nemcsak az, amit a fül hall és a kéz meg tud fogni, hanem az is, ami rejtve marad a szem és a tapogató ujjak elől, és csak annak fedi fel magát néha, egy-egy pillanatra, aki a lelki szemével keresi, aki belülről tud figyelni és hallani, és képes a gondolataival tapintani.”
| |
Áldozni
csak a benned lévő és általad LÉT-re hozott Szépséggel
másokat is SzÉpítve és gyarapítva,
Teljes és ÉP Szabad Akaratodból,
Szabad Akaratodat kinyilvánítva,
az Örök és Adott Élő KRISZTUSI Rendnek megfelelően
Lehetséges
és
Érdem-es.”
20100525 - Az Áldozatról - Szemelvények
A hibákról és a hibázásról:
A ’hibák’ segítenek ’nem-felejteni’ és ’felejteni’.
PIRAMIS - Őszintén akarok élni
Őszintén akarok élni,
Minden utam végigjárni,
Hinni abban, amire vágyom,
S ha hiszek benne küzdeni érte bármilyen áron.
Őszintén akarok élni,
És csak annyit elérni,
Jókedvem senkit ne bántson,
S ha fáj a szívem valamiért, ne nagyon fájjon!
Tőled csak annyit akarok kérni,
Hogy engedj őszintén élni,
Őszintén, szabadon, szépen,
Őszintébben, mint ahogy tegnap éltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
És hogyha valamit kérdezek
A válasz igaz legyen!
Szeretnék bízni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem árul el sosem.
AZ ERDŐ FOHÁSZA
Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege
hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem
hallgasd a kérésem:
NE BÁNTS!
ÜNNEP
Az Ünnepeknek fontos része az „emlékezés”, amikor a dicső vagy épp a kevésbé dicső tettekre/megélésekre, az elődökre is emlékeznek, és ezáltal egyfajta folytonosság alakul ki (marad meg) az Ősök, Elődök, a Gyökerek irányába is. Az emlékezés a legtöbb esetben ma még ’intő’ példa is lehet arra, hogy mit szükséges megváltoztatni, miben szükséges változni akkor, ha valami yobb és teljesebb Élet a cél ---
az „Ünnep” Valódi Lényege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerősítése, amely elvezet a ’vágyott jövőbe’.”
Az Ünnep általában MEGERŐSÍTI az Élet egy olyan részét/szeletét, amely „továbbvitelre érdemes”, amelyben ELŐREMUTATÓ/előrevezető Példa vagy Út [Működés, Erő] Van Jelen.
(Részlet a 20110802 - Níitottság, Nyitás... írásból)
|
|
|