 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2010 jnius |
|
rsok - 2010 jnius : 20100617 - Pusztai Orsolya - A Trelem ajndka - szemlyes kiegsztssel |
20100617 - Pusztai Orsolya - A Trelem ajndka - szemlyes kiegsztssel
2011.08.12. 17:32
http://www.kristalycsakra.eoldal.hu/cikkek/tanitasok/a-turelem-ajandeka
Pusztai Orsolya oldalrl:
A Trelem ajndka
2010. 06. 17.
A Trelem ajndka
Meditcimban egy utcn haladok. Kt oldalt hzak, kertek, mellettem stl emberek. Nem sietek, lassan lpkedek, nzeldm.
Bellem hirtelen egy rsz most kilp s elindul elre, nlam gyorsabban halad, siet, mintha trelmetlen lenne a nyugodt lpsek miatt. A bellem kilpett rszem szemeivel ltom most az utat, gyorsul tempval. rzem a sietsget, a trelmetlensget, hogy elrjek valamit, s az t beszkl, mintha egy csben haladnk knyszeresen…
Majd egyszerre csak azt rzem, siet rszem visszatr, s jra egyek vagyunk.
Megkrdezem tle, mirt jtt vissza?
Azt vlaszolja, hiba haladt gyorsan, hogy elrje a vgyott clt, nagyon magnyos volt, s gy rezte, gy nem teljes az utazsa.
Magamba fogadom, gy haladok tovbb knyelmes tempban az ton. Figyelem a hzakat, az embereket s egy sarokhoz rek, ahol befordulva egy virgrus standot ltok. Megcsodlom a sznpomps virgokat, beszvom illatukat, tengedem magam a pillanatnak…
Megkrdezem „siet” rszemtl, hogy ltta-e ezt a virgost, hiszen is itt jtt el, mikor oly sietve kilpett bellem?
azt feleli nem, pedig a virgrus itt volt akkor is, mikor elhaladt mellette.
Ahogy folytatom utam, sorra rdekes dolgok trulnak a szemem el. A termszet szpsge, szeret emberi helyzetek, csods pletek… mindre rcsodlkozom s magamba engedem tant, szeret energijukat.
Minden lmnyrl sorra megkrdezem „trelmetlen rszem”: ltta-e, rezte-e?
Azt feleli, egyiket sem ltta vagy rezte, mert csak az utat (tvonalat) nzte, amin haladt. Se jobbra, se balra nem figyelt, mert sietett, hogy minl elbb elrje a clt. Nem engedte t magt az lmnyeknek, mert szre sem vette ket.
Ekkor mesteremtl rkezik egy tants, melyet szvemmel hallok meg:
Nem elg csak haladni az ton, azon ltni, rteni, tanulni is kell. A sietsg megfoszt attl, hogy szrevedd, s rtelmezd az ton eld tett jeleket s feladatokat. Nem adsz lehetsget magadnak, hogy tld, magadba engedd s feldolgozd az lmnyt. Ha nem vlsz eggy vele, nem rtheted meg.
Clokat kitzni j, de azokat vakon kergetni hibaval. Elrshez tanulni, fejldni kell. Ezekhez pedig trelem, krltekints, megfontoltsg s kitarts szksgeltetik. Mert helyesen hasznlva e kpessgeket, elvezetnek a megrtshez, s segtenek a jelek rtelmezsben. Meglttatjk a fontos rszleteket, melyek ltal tanulunk. Minden helyzet valamilyen tants vgett trtnik velnk, s akkor r vget, ha felismertk, megrtettk s megoldsknt hasznljuk.
Nzz krl s lss! A sietsg eltakarja elled az igazsgot. Ha trelmetlen vagy, bezrod rzkeidet az apr, finom dolgok eltt, melyek sokszor a megoldst trjk eld. Ha nem teljes valddal s rtelmeddel led t mindazt, mi trtnik veled, nem kpes beplni tudatodba annak teljessge, s hinyos kpbl, hinyos megolds fakad. Csak egysgben vagy kpes haladni, csak egyknt ltod t a dolgokat, ha minden rszeddel arra fkuszlsz, ami most, itt van. Trelemmel, bizalommal, figyelemmel, Egy-knt.
Ekkor trzem azt a Figyelmet, amirl beszl, az Egysget, a pillanatot, amiben Minden benne van.
Minden rsz Egy-ben. Egy-knt. Ez a Teljessg!
Magamban van, szvembl sugrzik, Jzuson keresztl, Isten ltal.
Ksznm.
*****
Szemlyes kiegszts Pusztai Orsolya lejegyzshez:
Mindenki esetben ms-ms oka lehet annak, hogy „nem ismer r nMaGra”, hogy „nem lt tisztn”, nem kpes a magban vagy krnyezetben megjelen vltozsok rtelmezsre, illetve nehzsgei vannak a megnylssal/befogadssal, vagy pp az nkifejezssel. Mindenki esetben van
- a „mlyben” egy-kt jellemz srls vagy Minta,
- amelyre az idk folyamn klnfle ms Mintk s fjdalmak rakdtak.
A mai rs a sietsget, trelmetlensget emelte ki – mint egyik okot – amely „beszkti” az let- s szlelsi lehetsgeket. A tegnapi kiegsztsben a „neheztels” gondolatairl/rzsrl volt sz, amely ugyanilyen Hatssal br.
Mind a trelmetlensgnek, mind a neheztelsnek (a fjdalmaknak s flelmeknek…) legtbbszr valamilyen „mlyebb oka” is van, amely valaminek a „hinybl”, „elvesztsbl”, valamitl val elvlasztsbl/elzrsbl (is) eredhet. A „hinyt” valamilyen mdon ptolni igyeksznk --- de a fjdalom s srlt bizalom „bekorltoz ereje” miatt „nem ott s nem akkora” „kaput” nyitunk, amivel Vals [illeszked] megoldst tallnnk.
A „sietsg” s a „neheztels” [br ennyire lesen nem is klnthetek el egymstl, egymsba tulajdonkppen tfolynak] „jellegkben” mgis nagyon „eltrek” lehetnek, s a kvetkez rvid pldval/visszatekintssel is arra szeretnm ismt felhvni a figyelmet, hogy mennyire „egyni” gygymdot ignyel mindenki.
A „Fld Eredeti tjrl/plyjrl val letrse” kapcsn emltettk, hogy a kialakult „nies” jelleg mellktra kerlt let/Ltezk egy lass/lelasstott, de folyamatosan halad mozgst vettek fel. Ennek a lelasstott mozgsnak „let-vd” szerepe volt, vdte a MAGOT, s vdte a „Fldet befogadott Csaldot”. Ez az let Vdelme rdekben lelasstott mozgs mindenkppen megjelenhetett „feszltsgknt” az rintett Ltezkben, s amikor most oldsra kerl ez a feszltsg, amikor a Fld mr Igazodik vissza a MaGa tjra, az eddig visszafogott Er megjelenhet az rintettekben „siets, trelmetlensg” formjban. Olyan ez, mint amikor a „visszafogott gzt” kiengedik, s belltsra kerl a „Most” mostani llapothoz illeszked „nyoms/halads”.
[Mintha Orsolya fenti lejegyzsben az „elreszalad” rsz ezt a „gzkieresztst” vgezte volna el, majd amikor felvette a „rendes tempt”, visszatrt az Egysgbe.]
Br a „neheztels” nem csak a kialakult „frfias” ton haladtak jellemzje lehet, az egyszerbb rthetsg kedvrt pldnkban mgis a frfiasabb thoz kapcsoljuk az rtelmezst. A kialakult „frfias” mellkt kapcsn megemltettk, hogy az ehhez tartozk egy „ideiglenesen letelepedett” rtk/Er/let-rz letet ltek. A „letelepedettsg” kezdetben taln jrhatott a „trelmetlensg” megjelensvel is, idvel azonban olyan „tllsi mdszerek” alakultak ki, amelyek segthettk a „helyben-maradst” s „helyben-maradva rzst”. Ez mindenkppen jrt egyfajta „elnehezlssel”, klnfle „nehezkek” tudatos, majd kevsb tudatos kialaktsval, amely alapja lehetett bizonyos ma nehzsgnek s „neheztelsnek” ismert gondolatoknak s rzseknek is.
[A plda csak az rthetsg kedvrt „vlasztotta szt” a trelmetlensget s elnehezlst. Ajnlom, hogy MaGatokban nzzetek r arra, hogy milyen megnyilvnulsaitok gykerezhetnek a „trelmetlensgben”, s melyek a „neheztelsben” --- s ezeknek MaGatokban milyen „mlyebb szemlyes okai” vannak.]
rzsem szerint a „sietsg” s „nehezltsg” „egyttes” vizsglata/tVilgtsa azrt is szksges a „Bolyg-Valsg” szintjn s az EGYN szintjn is, mert ma egyes terleteken mg „hiny” van jelen, mshol pedig bizonyos „tbblet”. Nem „clszer” a „tbblet” olyan „kiengedse”, amely tovbbi tkzsekhez vezetne --- ehelyett fontos annak megtervezse [mert ezt a Fldanya ma mr mkd SZV-tja s MAGA Gondoskod Rendszere lehetv teszi!], hogy „honnan mely terletekre s milyen mdon” clszer tvezetni gy a jelenlv „tbbleteket”, hogy mr magval az „tvezetssel” is njn a Fld Rendezettsge s Kiegyenslyozottsga. Az EGYN szintjn jelenlv „tbblet-Ert” pedig nem felttlenl szksges „elengedni”, ha az a Bels Rendezsen t tvezethet ms, jelenleg mg hinnyal kzd vagy pp fejldsnek indult let-terletre.
A kt rzs/gondolat ilyen egyms mell lltsval az volt a clom, hogy e kpekkel is felhvjam a figyelmet arra,
mennyire fontos
a felsznen ltszlag egyformnak tn mintk s viselkedsek
VALDI, SZEMLYHEZ IGAZOD gykernek/eredjnek a fellelse/felismerse.
Ugyanis ami ma valakiben abbl addan jelenik meg trelmetlensgknt, mert eddig az „tkeress” miatt kellett „flgzzel” haladnia, egszen ms jelleg kiegyenslyozst [„gz-leereszts”, irnybellts, sebessgbellts] ignyel, mint azok esetben, akikben a „trelmetlensg”/neheztels oka a „helyben-marads” rdekben kialaktott „lelncolsok”. Az utbbi esetben fel kell ismerni, hogy „mi okbl” [milyen LET-vd okbl] kerlt sor a „nehezkek” kialaktsra/kialakulsra, s szksges felismerni azt is az NMAG vezetsvel, hogy a tlls rdekben vllalt ldozatok meghoztk az eredmnyt, megszletett az j let --- ebben pedig csak az lesz kpes letben maradni, aki a ma mr gtl mintkbl SZABADON, nMaGa Szndka/Akarata szerint kilp [elengedi a nehezkeket, elindul, visszakapcsoldik a csaldtagjaihoz]. Az ilyen tudatos, tevkeny tisztts/kiegyenslyozs gyorsabban s kevesebb fjdalommal megtrtnik, mint azon Ltez esetben, aki nem ismeri fel azt, hogy az „ldozat eddigi korszaknak vge”, s tovbbra is „feszltsgeivel, neheztelseivel kapaszkodna” a szthull vilghoz. Nagyon nehz annak segtsget nyjtani, aki nem akarja vagy nem tudja a segt kezet megltni s elfogadni.
„…A sietsg eltakarja elled az igazsgot. Ha trelmetlen vagy, bezrod rzkeidet az apr, finom dolgok eltt, melyek sokszor a megoldst trjk eld. Ha nem teljes valddal s rtelmeddel led t mindazt, mi trtnik veled, nem kpes beplni tudatodba annak teljessge, s hinyos kpbl, hinyos megolds fakad. Csak egysgben vagy kpes haladni, csak egyknt ltod t a dolgokat, ha minden rszeddel arra fkuszlsz, ami most, itt van. Trelemmel, bizalommal, figyelemmel, Egy-knt…”
Aki eljut addig, hogy magban felismer bizonyos [let/szlels]Beszkt mkdseket, az a Szvre, a Belsjre figyelve krje nMaGa Isteni/Szellemi N-je s a Fldanya segtsgt/vezetst abban, hogy felismerje ezek Vals Gykert/Eredjt, vagyis azt, hogy milyen „szemlyes” fjdalmbl vagy vesztesg-rzetbl, hiny-rzetbl fakadnak az lett s Vals szlelseit korltoz, nmagt az nMaGa Teljessgtl tvol-tartani igyekv megnyilvnulsai.
Ha megtalljtok ezt a „Vals Gykeret” s ennek ismeretben „vgigtekintetek” az ismert leteteken, rtelmet nyer sok eddig hibnak tartott megnyilvnuls, rismertek arra, hogy SZMOTOKRA milyen [Gygytsi] t vezet nMaGatok kiTeljestse fel.
Eladdhat ma mg, hogy ami elttetek mint „legmlyebb” Gykr trja fel magt, arrl utbb kiderl, hogy egy „kapu” volt a Valdi Ered felismershez, ahhoz, hogy egy „Teljesebb” s Kiegyenslyozottabb vlt nMaGatokkal (!) Kpess vljatok NMAGATOKRA ismerni.
*****
A „megrts s megrtets” tjainak megtallsa, a „tisztn lts” megfelel mkdsbe hozsa, a „kzs nyelv” megtallsa szintn fontos feladata a most zajl Kiegyenslyozsi folyaMAToknak.
Az elmlt napok lejegyzseibl, s az azok „alapjt kpez szemlyes meglsekbl” „lthat”, hogy
a Fldn jelenleg az egyik „Elsdlegessg” annak a Pontos feltrsa,
hogy a „felsznen vagy felszn-kzelben”,
valamint a „Mlyben/Eredben”
milyen EGYNI s KZSSGeket is rint gtl OKAI vannak
az nfelismers [megrts, tisztn lts]
s nkifejezs [megrtets, megrts, teremts] folyamatai Szabad/Rendes megnyilvnulsnak.
Mindez – a korbbi hasonl megtapasztalsokra figyelemmel – azt is jelenti, hogy ezen gtl tnyezk oldsra (s az ezekhez kapcsold Kiegyenslyozsok megsegtsre) hamarosan „kszen lesznek” a Fldanyai Gygyt Utak [jelents rszkben taln mr kszen is vannak, s jelenleg ppen a „Pontostsok, Bemrsek” folynak].
A Fldanya s LET/NMAG irnti BIZALOM/SZERETET/SZERELEM az,
amelyen t [ksedelem nlkl!]
minden szmotokra szksges Gygyt Mintt s Ert Befogadhattok,
s MaGatokban, MaGatokon t
[nMaGatok s msok szmra is]
megnyilvnthattok, Valv/Hatv alakthattok.
Minl tbben talljk meg nMaGukban a kiegyenslyozatlansguk Valdi, Ered okt, annl Hatkonyabb lesz az nMaG s a Fld-mint-CSALD Kiegyenslyozdsa is.
A „Hydra” kpe segti ennek a megrtst: a „felsznen” lv egy-egy „tnet” felszmolsa nmagban mg nem biztos, hogy kzelebb visz a Teljes Kiegyenslyozdshoz, hiszen a „Mlyben/Eredben” lv Kiegyenslyozatlansg – a rrakdott egyb ms Mintval kapcsoldva – jabb s jabb „tneteket” fog a felsznen megnyilvntani.
A sokasod tnetek azonban segthetik a Mlyebb okok megltst, s azok kiegyenslyozsa megnyithat egy olyan „kaput”, amelyen t [a mr elrt Egyensly megtartsval!] rlthattok a Lnyetekben lv Kiegyenslyozatlansg „Alapjra”. Az „Alap” ltalban valamilyen nagyon „egyszer ok”, s ha idig eljutottatok, akkor kpesek vagytok NMAGATOK ALAPJNAK teljes kiigaztsra. Ettl kezdve pedig „gyorsan leolddnak” rlatok mindazok az addig oknak hitt lerakdsok s ms megnyilvnult srlsek, amelyek VALDI OKA a Mlyben feltrt ALAP meggyenglse/megsrlse volt.
OmMTR KJ
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|