20100614 - Tündéres, Gyöngyös kérdések (I. rész)
2011.08.12. 17:39
s 13., vasárnap [tegnap volt újhold az „Ikrekben”, 2010-06-12 > 12 > 3]
Elmélkedések… Tündéres, Gyöngyös kérdések…
Elöljáróban:
A mai gondolatok és érzések „zenehallgatás” közben/kapcsán érkeztek --- ugyanúgy, ahogyan a tavalyi év „angyalokhoz” kapcsolódó lejegyzései [20090726 – Gondolatok az Angyalok Nemzetségéhez kapcsolódóan]:
„Sok esetben a „gyökerüket vesztett MAGOK” gyógyítását a „populáris” zenék kezdték meg a bennük [és/vagy előadójuk által] hordozott szeretet-üzenetekkel, de a gyógyulás egy bizonyos szakaszában minden MAG megtalálta a MAGA MÉLYEBB és TERMÉSZETES GYÖKEREIT is.
Vannak, akiknek „gyökerei” Földiek, és vannak, akik a Földet „csak” átmenetileg megsegíteni érkeztek, és ÉLŐ gyökereik tulajdonképpen Más Világokból/Családokból erednek.
Eljött az ideje a „Gyökerek” (minden tekintetben történő) felismerésének. Ide tartozik az „Élet tényleges gyökerének” felismerése, mely több szintet és érintettséget is átfoghat, és ide tartozik a sérülések valós okainak/gyökereinek a felismerése is, hogy azok meggyógyítása „végleg” megtörténhessen…”
A 20091022 – GYÖNGY III c. írásból:
„[„mert a gyöngy nem egyéb, mint a rendestől eltérő körülmények között keletkezett gyöngyház”]
2009. október 16., péntek
Ezév július 25-én éjjel „angyalokhoz” kapcsolódó dalokat hallgattam, majd másnap az angyalok nemzetségéhez kapcsolódóan írtunk le néhány gondolatot [20090726 – Gondolatok az Angyalok Nemzetségéhez kapcsolódóan].
A tegnap éjjel keresett és hallgatott dalok kapcsán inkább az volt az érzésem, hogy ezeket „madarak” adták elő. Sok fájdalom volt ezeknek a művészeknek is az életében, többnyire fiatalon, és „tragikus” körülmények között távoztak az életből a hetvenes években… [Korábban írtunk a ’Madarak’ megnehezült helyzetéről is a Földön.]
Ma reggel ismét meghallgattam az este kiválasztott dalokat: tiszta hangok, nagyon tiszta szövegek, tiszta üzenetek… szívből/lélekből előadva, „igényesen”…
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/18603/szecsi-pal/bus-szivbol-enekelni-zeneszoveg.html
„Bús szívből énekelni édesen, oly nehéz, oly nehéz.
És mégis énekelni kell nekem, oly nehéz, oly nehéz.
Nevetek, ha mondják nevetek, ha kell mindenen, nevetek, de közben könnyezem.
Dalolok a máról, dalolom, hogy nincs fájdalom, dalolom, de máshogy gondolom.
…Dalolok a fényről, dalolom, hogy ez kell nekem,
Dalolom, s tán lassan elhiszem.”
Érzésben az jelent meg, hogy „volt egy nagyon tiszta, ’igaz-gyöngy’ ebben az időben [50-es évek végétől a 60-as évek végéig] a Földön” --- talán ezen énekesek, művészek szívében [talán éppen „rajtuk át” érkezett…]. Ez a „gyöngy” „megszólalt”, vagy pedig megszólaltatott bizonyos „hangokat”/
rezgéseket --- ám sajnos [az angyalokból lett óriások kapcsán már megemlített „nehézségek” és] a Földön kialakult „aránytalanságok” miatt egy sajátos „aránytalanság” jelent meg ehhez kapcsolódóan is: a „halál-tengely” „elszívott” bizonyos területekről/lényekből erőket/Fényeket, míg máshol a megnyilvánítás/megnyilvánulás „túlzottan is anyagiassá lett”. Megfigyelhető ennek hatása még ma is a zenei élet területén (is): az angol nyelvterületekről elindult zenei irányzatok sok helyen „rátelepedtek” a helyi hangokra, és ezt még fokozta a „zenei iparhoz” kapcsolódott anyagi érdekek terjedése, mely nem ismer „mértéket” és sokszor értéket sem, és kíméletlenül taposott el sok igaz tehetséget…
Talán ez a „GYÖNGY” is most „szabadult” fel újra, amikor a Földanya a MAGA Rendszerével bontja le az „álca-falakat”… talán épp ma, vagy az elmúlt „napokban” került ismét elő a maga tiszta formájában ez a Tiszta Szívek által lehozott/behozott [megérlelt?] és megszólaltatott GYÖNGY… (…)
Még nem éreztem rá pontosan az Angyalok/Madarak/Tündérek Családjainak szerepére és különbségeire, Eredendő és/vagy Új Kapcsolódási Rendjére a Földön --- bár érzem és értem, hogy az Angyalok Nemzetsége közvetlenül is a SZÉPSÉG megteremtésére és a Szépség-teremtés megsegítésére (is) érkezett.
[Talán a „nemiségben” való megtestesülésükben e Földön a Madarak Családja/Nemzetsége volt „mintaként” (?) a segítségükre… vagy pedig a Madarak a „tiszta hang”-ot adták a megnyilvánítási képességekhez…]
A Tündéknek/Tündéreknek (lehetséges, hogy „nevük” majd még pontosodik) van valami olyan csoportja/családja/ága, akik mások mint a Földanya Elemi lényeihez kapcsolódó Tündér-világ lényei, és talán hasonlóak a Gyűrűk Ura filmben/regényben szereplő szépséges és bölcs lényekhez… Talán Ők is éppen most térnek vissza a Rendelt helyükre, és PONTOS beilleszkedésük után ráéreznek a MaGuk és Családjuk lény(eg)ére mindazok, Akik ezen Család(ok)hoz tartoznak. Érzésem szerint az elmúlt néhány száz és ezer évben is születtek emberi formába ezen Család tagjai közül [ha talán nem is túl sokan – de a „jelenlétüket” igyekeztek biztosítani a „nehezebb” időkben is], „tömegesebb” visszaérkezésük azonban most várható, a feladatukat teljesített Küldöttek távozásával egyidejűleg…
A néhány évvel ezelőtt (2005-2006?) elkezdődött „elemi minőségű tündér-visszaáramlás” talán már részben ezeknek a Szép-és-Böcs, Yó-szívű [valahogyan az Angyalok Nemzetségéhez is tartozó vagy hozzájuk is kapcsolódó] Lényeknek a visszaérkezését készítette elő…
Nagyon is valószínűnek tartom és érzem, hogy amennyiben az általunk „Tündérként/Tündeként” ismert Lények kapcsolódása közvetlen vagy közvetetten szoros a Földön az Angyalok és Madarak CsillagNemzetségéhez, akkor ez a Család a MaGa Teljességében nem tudott addig visszatérni a Földre, amíg a Madarak és Angyalok [és MAGOK] Nemzetségéhez tartozó RENDEZÉSEK és Rendeződések be nem fejeződtek… [Augusztus és szeptember hónapban többször írtunk e két/három Nemzetséghez kapcsolódott sérülésekről és azok Rendezéséről/RENDEZÉSÉRŐL.]
Valahogyan talán a „Gyöngy” [gyönyörűség, anyaság/atyaság/gyermekség, Párosság/Egység, Yóság és Szépség] megértését is segíteni fogja ezen különleges Család helyére illeszkedése [Wass Albert verse szerint az igazgyöngyök a „tündér könnyeiből” keletkeztek, az indiai hagyomány szerint pedig egy „különlegesen rózsás hajnalon” érkező harmatcseppekből születnek…]
A „Gyöngyben lévő Élet” hamarosan feltárja MaGát minden Érdemes/Érintett előtt..
Érzésben még az jelent meg, hogy a „Gyöngy” Eredendő (vagy Érett, Kifejlett) Állapotában „áttetsző”, áttetszően tiszta [nem csak a legfelső rétegeire terjed ki ez az átláthatóság és tisztaság, hanem a teljes lényére/szerkezetére].
Vajon milyen kapcsolódása lehet a „tündéreknek/tündéknek”, és a ma „ember-angyaloknak” nevezett létezéseknek?
Gyöngy:
Szabadság és Szépség és Rend
A Párosság Egysége és az Egység Párossága”
*****
2010. június 13.
A mai gondolatok: lehet, hogy a „Tündérek” azok a Földön ember-testbe megszületett – főleg MAG-Létezők – akik a Madarak és Angyalok Családjainak „házasságából” [vagy inkább együttesen megnyilvánult „jellemzőivel”] keltek életre. [Szerintem a „Tündérek” a „Földön kialakult” Család vagy „faj”, a Föld „MAG-Emberei” „Alap-Mintájának” megtestesülései, a Földön Életre kelt Emberi faj (’Gyermek’) megtestesült Mintájának Eredendő hordozói, a Földre jellemző Kapcsolódások Alap-Mintájának hordozói.] Angyal-mivoltukból ered különleges „[kifinomult] szépségük”, és a Madarak Családjából pedig hihetetlen kitartásuk, ügyességük és erejük, „talpra esettségük”... [Mindkét szülői vonal szépen „énekel”, és a zene/dal szeretete jellemző vonása „gyermekeiknek” is...] [Talán az Angyalok ÉGI Nemzetsége a Földi Emberi formájú Életbe így, a Madarakkal közös Családot alapítva tudott „első lépcsőben”, vagy teljesebben beilleszkedni. Talán a „Madár Minőségek” segítették az
Angyalokat a Földi jellegű „páros” kapcsolódásokba való beilleszkedésekben --- hiszen a Madarak jellemzően „páros” kapcsolódásokban élnek, míg az Angyalok Nemzetségében jellemzően az „androgün/Egység” vonások vannak meg eredendően megnyilvánultan jelen…]
Érzésem szerint nem pusztán az Angyal és Madár Nemzetségek „házasságáról” lehet itt szó, hanem valahogyan ezeknek a „jellemzőknek” a MAG-Létezők Földi Emberi Családjában való „együtt-jellemző” „Család-Alapító” megnyilvánításáról. Érzésem szerint a „Tündérek” a Föld MAG Nemzetségének egyik Létezői Családja a Földön, talán éppen „Ők” azok, akik a Földön a „családdá-válás” SzeRves Mintáit az „Isteni Tervnek megfelelően” MaGukon át „kialakították”.
[Valószínűleg a „Madarak” a PÁROSSÁG/Kapcsolódás, míg az „Angyalok” a „VALÓS EGYSÉG” Mintájával járultak hozzá ahhoz az „úthoz”, amely a Föld Tervezett útja: Kapcsolódásokon keresztüli EGGYÉ-VÁLÁS lehetőségének megteremtése, és ezt követően vagy a „Hazatérés” a TeremTŐhöz, vagy pedig Új Közös Utak Szabad elindítása.]
A „gyöngy” képében megjelenő új Élet Eredendő Minőségében az „anyaméhbe” befogadásra került „mag” kapcsolódását és EGGYÉ-VÁLÁSÁT is megjeleníthette. Érzésem szerint ezen Eredendő működés lényege ma már nem ismerhető fel pontosan a „gyöngy” mai keletkezési folyaMATában. Az Eredeti teremtési mód ahhoz lehetett talán hasonló, amit az írás későbbi részében a „Lélek éneke” című írásban idézünk, továbbá Dániel Zsuzsanna jelen írásunkban idézett mondatát is ide kapcsolódónak érzem.]
Szintén ide kapcsolódónak érzem és ajánlom ismételt átolvasásra a 20090224-ei négy majdnem teljesen egyforma üzenetet is [A Szeretet Kapcsolódás, Áramlás és Élet].
„Játék a Hangokkal”:
A „tündér” névben a szó második fele [D-R] akár a „madár” szó részlete is lehet.
A szó eleji „T – N” ismert a tenger, isten szakrális szavakból, amely az Egységben Létezésre, EGY-ből eredtségre is utal.
Csak játékképpen: ha a tündér szó második felét a madár szó hangjaihoz társítottuk, akkor a szó közepének „N-D” [D > GY, például: ad > adj/aggy] akár az „angyal” minőségre is utalhat.
Ha ezt a fejtegetést folytatjuk, akkor a szó akár így is olvasható: az EGYből eredt vagy MAG, melyben elválaszthatatlanul EGY (gyermek) az angyali és madár minőség.
A „tündér” szóban felfedezhetjük a REND szó hangait is! [Ha a „T”-t a TeremTőhöz társítjuk, akkor a Tündéreknek valami szorosabb kapcsolódása is lehet a „TeremTő Rendjével”.]
A „tüngyér” alak használatáról a következőket találtam:
http://mek.oszk.hu/kiallitas/erdelyi/guzsalyam.htm
„Kallós Zoltán, a neves erdélyi folklorista, a csángó népköltés fáradhatatlan gyűjtője 1954-ben ismerte meg az alábbi dalok előadóját, „nótafáját”. Kallós akkor éppen a csángóföldi Lészpeden tanítóskodott és gyakran átjárt Klézsére, hogy énekeltesse Szályka Rózsát s lejegyezze az általa tudott csángó dalokat. Az 1894-ben született, iskolát sose járt öregasszony 1970-ben halt meg, kilenc gyereket szült, négyet nevelt fel, ő művelte meg a földjüket. Az éneklés élete tartozéka volt („met ha nem tudniék iénekelni, nem es tudom, mi lenne velem” - vallotta a gyűjtőnek).
Kallós Zoltánnak összesen 163 dalt (1010 versszakkal, 3786 verssorral) adott elő, de igen nehéz volt kiaknázni tudását. Ha időközben eszébe jutott valamelyik ének, mire lejegyzésre került volna a sor, el is felejtette... A gyűjtő megfigyelte: Rózsa néni állandóan változtatta, formálta szövegeit, s neki sikerült több változatot is rögzíteni - nagyrészt tollbamondás révén. Tapasztalata szerint a kézzel lejegyzett dalok tökéletesebben visszaadják az eredetit a géppel rögzítetteknél. 1973-ban Kallós Új guzsalyam mellett címmel kötetben is közzéteszi gyűjtését, s az előszóban így értékeli Rózsa néni tehetségét: „A vele eltöltött idő sokszor eszembe jut és arra gondolok, ha Rózsa néninek alkalma lett volna a tanulásra, vajon meddig vihette volna. Minden egyes dalról elmondhatjuk, hogy a maga nemében egy-egy kis remekmű. Neves költőink is tanulhatnak ebből a tiszta és annyi őszinteséggel ömlő költészetből”. Szövegválogatásunk a kötet alapján készült.
Kevély katona
„Hova mensz, hova mensz,
Te kevélly katana?”
„Ide s ide menek,
Tüngyér Ilonához.
Tüngyér Ilonának
Pázsint ez odvara1,
Dombon ülő háza,
Csitorgós2 kapuja.
Pántyika3 padlása,
Sinor garandája4,
Iéveg5 ez ablakja,
Gyiémánt ez eressze.
Arany e küszöbje,
Boglár e sutuja6,
Ezüst ez asztala,
Babiér ez abrassza7.”
János Vitéz – Tündérországban:
http://www.youtube.com/watch?v=4z75xBEZTTQ
Tündérkert (Kárpát medence):
http://www.youtube.com/user/aranyalma999#p/u/34/zPmxk3LgcHE
csángó népviselet
Kalocsai népviselet
Kalotaszegi népviselet
Matyó viselet
A „szárnyas” családokhoz [’Szabadság’] való kötődést jelenítheti meg az is, hogy a Tündérek valamilyen módon képesek a „repülésre”. [A „pántlikák”, tollak viselése kapcsolódhat a lebegés, szelek szárnyán repülés emlékezetéhez is.] Érzésem szerint a tündérek ezen képessége nem mindegyiküknél egyformán nyilvánult meg: voltak közöttük, akik inkább „angyali” minőségben repültek [„hátukon” voltak a „szárnyaik”], míg mások a „madarakra” jellemző módon a „karjaikat” használták erre a célra. [Véleményem szerint sokan vannak, akik „emlékeznek” arra, hogy „álmukban” hogyan „szálltak/repültek” gyermekkorukban. Voltak, akik „karjaikkal” irányították a repülést, míg mások inkább angyalszárnyat érezhettek magukban.] Hogy melyik tündérben/gyermekben mely szülői tulajdonságok nyilvánulhattak meg erőteljesebben, az a legtöbbször a „véletlen”, vagyis a Földre általánosságban jellemző „szaporodási képesség és törvény ” függvénye is lehetett. Ugyanakkor a Tündérek Családján belül idővel kialakulhattak – és ki is alakultak – olyan Családi „ágak”, ahol „dominánsan”, a gyermekekben igen nagy valószínűséggel tovább tudták örökíteni egyes megérlelt/kibontott, „begyakorolt” tulajdonságaikat --- és így idővel több-féle, tulajdonképpen nagyon sokféle Családi ág alakult ki a ’Tündér-Birodalomban’. Ezért is mondtuk azt, hogy a „tündérek” Eredendően tulajdonképpen MAG-Minőségei/Létezői voltak a Földnek, [megérlelt] Mintáikból azonban idővel [egyes családi kapcsolódások és kereszteződések révén] más Családok is átvették egyes Jellemzőiket. Talán ez az az ’Eredendő” „kapcsolódás” vagy „gén” [gén-rész”], amely „lehetővé teszi” a Földön a „fajok” és családok összekapcsolódását, majd pedig idővel, ha ez lesz a közös akarat, az Egyesülést és EGGYÉ-válást is.
A Föld Eredendő Minőségében/Útján kialakult sajátos Angyali/Madár/Ember/Tündér Életek idővel más Világokba és Rendszerekbe is [ideiglenes, vagy pedig végleges áttelepülés céljával] áttelepedtek, és közülük sokan elkezdték megszervezni az utóbbi időben/években a Földre való „visszatelepülésüket”. [Mivel ismét Képesek a Teljességük megnyilvánítására.] Sokan már meg is érkeztek, vagy nagyon hamarosan meg is születnek ismét gyermek-testekbe, és majd önfelismerésük után ismét egy Sajátos Földi [Angyali/Madár/Emberi és MAG jellemzőkkel is bíró] Családdá is lesznek. Tündérek már [több formájukban és több Családban] élnek közöttetek, de „elsődleges Tündéri” jellemzőiket még csak kevéssé bontották ki, ma még kevésbé felismerhetőek. „Szépek” többnyire ezek a gyermekek, de „más” tündér-jellemzőik majd csak meghatározott Földi „rezgések”/jelzések mellett bontják ki magukat…
OmMÁÁTRé KJ, Budapest, 2010. június 13., 00.42.
Fontos lesz majd tudnia azoknak, Akiket Érint, azt, hogy a Földön vannak [„szülő családjukból adódóan”] „emberi testben” élő, Angyali és Madár jellemzőkkel is rendelkező Tündér/Tünde jellegű [MAG] Létek/Életek, és ugyanakkor vannak más Földi Családok és Nemzetségek is, amelyek bár nem Tündérek, de egyes „tündéri jellemzőkkel” is rendelkeznek. Ezek hamarosan „külsőségeikben” is feltárják majd magukat előttetek, és majd azt is megérti mindenki, akit az érint, hogy ki ő és JELENLEG mi dolga/feladata/vállalása van a Jelen Földi Életében.
Megjelent bennem gondolatként [a 20090726-i írás átolvasása közben] a következő: a Földön jelenleg élő „Tündér-jellegű” SzeRves Létezők az elmúlt időszakokban valószínűleg Küldötti jellegű feladatokat láttak el – elsődlegesen a Madarak és/vagy Angyalok és/vagy Emberek és MAGOK Csillagnemzetségéhez kapcsolódóan --- hiszen ezen Kapcsolódások bennük az „elsődlegesen megnyilvánítottak/hangsúlyosak”. Talán most, a Föld Egészére [és így a MAGOK Családjára/Nemzetségére is] jellemző „visszaRendeződési folyaMAT” során a „megtisztítások” sokakban felszínre hozzák majd Eredendő „Tündér” Minőségüket is. Megtörténik majd annak a felismerése is, hogy a „tündér jellemző” valóban az ezen Családba tartozást jelenti-e adott esetben, vagy pedig „csak” egyes tündér-jellemzőkkel színesítetten él valaki egy másik Földi/ÉGI Családban.
Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon a „Tündérek” „ŐS”-Minőségei-e a Földnek.
Érzésben az jelent meg bennem, hogy Vannak közöttük ŐSI [’Arany-kori’] Földi Létezők és Minőségek, és vannak közöttük újabban érkezettek is. Az ŐS-Minőségű Életek és Jellemzőik felismerése [az ŐSI Minőségekhez való ÉLŐ visszakapcsolódottság/EGYSÉG miatt] folyaMATos. ŐSI Minőségeik [a MAG Mai Földi jellegére figyelemmel] „nagyon kiegyensúlyozottak”, így Akik szorosabban kapcsolódnak ehhez a Földi Családhoz, azok nagyon könnyen ismét megtalálhatják „az utat ÖnMaGukhoz” és ÖNMAGUKAT. Csupán keresni kell és figyelni a „Hívó Jeleket”, amelyet ez az ŐSI Család küld – a Földanya MAG/MAGA SZÍV-Útján át – minden Családtagjának.
A MAGOK Földi Nemzetségét/Családját „általánosan” jellemzi ma már, hogy „Családtagjait” egy nagyon sajátos SZÍV-rezgéssel/Hanggal „Hívja”. Ezek a Hívások tulajdonképpen Ébresztések és Gyógyítások, Kiegyensúlyozások is EGYben.
A MAG Földi Családján vagy Nemzetségén „belül” is vannak „kisebb” [vagy bizonyos sajátosságokkal] rendelkező „Családok”/Ágak --- ezek azonban a más Családokra jellemző tulajdonságokkal vagy leírásokkal kevésbé jellemezhetőek. Ennek az a korábban már ismertetett sajátosság az oka, hogy a MAG Földi Nemzetségében az „Én” és a „Más” fogalmai tulajdonképpen „értelmezhetetlenek”, mindenki „ugyanannak a Családnak”, ugyanannak a „törzsnek” a része, EGY-LÉNYEGŰEK, ám ebben a Családban/Nemzetségben is mindenkinek megvan a maga Helye/Szerepe. Az egyes „ágak”/családok nem különülnek el annyira „élesen” vagy határozottan, mint az általában a más Családokra jellemző, mégis minden egyes „MAG-Család/ág” „yól megkülönböztethető jellemzőkkel” is bír. Néha talán annyira „eltérőek” is lehetnek a MAG Földi Nemzetségén belüli Családi ágak „külsőségeikben”, hogy „mások” nem is fedeznék fel a közös Nemzetségbe tartozást, a MAGOK azonban a nagyon különböző „formai” megjelenések ellenére is felismerik/érzik/értik/tudják „EGY-Mást”.
[Az „Én és Más”, „Kint és Bent” fogalmakról bővebben írtunk: 20100605 – Szemelvények…, 5-6. oldal]
*****
Érdekesek az alábbi egybeesések:
Az egyiptomi mitológiában Ízisz és Ozirisz FIÚ gyermekét [~világ] „sólyom” jellemzőkkel ábrázolták. Emesét „turul, sólyom képében” látogatta meg álmában gyermeke „atyja”:
„A származástörténetét elbeszélő monda szerint Álmos az ég küldötteként megjelenő turul fia, akinek kiválasztottságát a születése előtti csodás álom jelezte, amely egyben utódai, az Árpád-dinasztia égi eredetű hatalmát is igazolta: "...csodás eset következtében nevezték el Álmosnak, mert teherben levő anyjának álmában isteni látomás jelent meg turulmadár képében, és mintegy reá szállva teherbe ejtette őt" (Emese álma: Anonymus: Gesta Hungarorum).
/Forrás: http://arpad.lapok.hu/keret.cgi?/arpad/osok.html /
Az elmúlt hónap lejegyzéseiben „elemezgettük” azt, hogy a Földön a „férfi” és „női” út/megtapasztalás részben „külön utakon” járt az utóbbi néhány százezer évben vagy még régebbi idő óta. Az ÁTVILÁGÍTÓ képekben ez úgy jelent meg, hogy a KÖZÖSEN MEGTERVEZETT ÚTTÓL „balra” egy nőies mellékút, „jobbra” egy férfiasabb út alakult ki. A két „mellékúton haladás” egyfajta „testi” és „lelki” eltávolodásban is megjelent. Az egymásnak párjai időről időre keresték az EGGYÉ-levés [eredeti mintájú] lehetőségeit --- és az „Emesét” „álmában” meglátogató és Szerelmével az asszonyt áldott állapotba helyező „Atya” ilyen képbe foglalt megjelenítése utalhat egy „rövid ideig létrejött, sajátos [ŐSI Mintájú?] EGGYÉ-levésre.
Talán ezt a „szétváltságot” jeleníti meg Vörösmarty Mihály is:
http://hu.shvoong.com/books/mythology/1665512-csongor-%C3%A9s-t%C3%BCnde/
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
[„1830-ban keletkezett: műfaja: drámai mesejáték. A történés ideje egy nap, de ezt a szerző szinte kozmikus méretűvé növelte. Helyszíne kettős: tündérvilág és valóság. Csongor nem léphet be a tündérvilágba, Tünde pedig a valóságba. Csak a kertben találkozhatnak. (valóság és a meseország határán)…”]
Petőfi Sándor ’János vitéz’ című verses elbeszélésében „Kukoricza” Jancsi a főhős. Ha a „kukoricza” szóval „játszunk” egy kicsit, akkor eszünkbe juthat az, hogy a „kukoriczát” a magyar TENgerinek is nevezte, illetve a „kakas” hangja is felfedezhető benne. [A kakas is „madár” – néha igen harcias/tüzes, és a kukorékolásával jelzi a hajnal megérkezését is, vagyis a „sötétség” végét. Bár az is lehet, hogy a hajnal azért érkezik (születik) meg, mert a Kakas hívja…] Jancsi Iluskája a mese végén feltámadt „testi valójában” is: a síron nőtt rózsa [élő emlék] az élet vizének segítségével [Szerelem] életre keltette az elhaltat. [Iluska szép szőke leány volt (’arany-hajú’), és a Tündérhonban [„Arany-korban, Arany Honban”] is szőke leányok laktak. Ha Jancsit inkább „madár”-nak érezzük, Iluska finomsága és szépsége inkább az Angyalok (Anya) jellemző tulajdonsága.]
„Hát az élet vize volt ez a tó itten,
Mindent föltámasztó, ahova csak cseppen.
Iluska porából nőtt ki az a rózsa,
Igy halottaiból őt föltámasztotta.”
Ebben a versszakban mintha csak az lenne leírva, amit mi magunk is lejegyeztünk az EREDŐ ŐSI Minőségek életre keltéséről:
- a Föld EREDŐ ŐSI Minőségei a Föld pályájáról való letérése után már nem tudtak megnyilvánulni [Jancsi és Iluska „kikerültek Eredeti családjukból”, azaz árvák, majd útjaik is elváltak, „kényszerpályára” kerültek mindketten (kiesés a Szerelemből). Jancsi „idegen országokat” jár végig, harcol, és ahol tud, ott rendet tesz, közben otthon Iluska „mostohája gyötrésébe” belehal].
- Azok, akik még megtapasztalták az ŐSI Világot, Emlékeiket képekbe/fogalmakba foglalták, és azt adták tovább utódaiknak [a síron egy rózsabokor nőtt].
- A ma élők „élő módon” csak az emlékezet által megőrzöttekhez tudtak kapcsolódni [Jancsi leszakított egy rózsát az Iluska sírján nőtt kis bokorról].
- Miután az utódok Élő kapcsolatba tudtak lépni az Emlékképeket megalkotott Ősökkel, az Ősök közvetítésével Élő kapcsolódásba tudtak lépni az EREDŐ ŐSI Földi Minőségekkel is [és a Szerelem feltámasztotta az „árnyékvilágból” eltávozott társat, és így a szerelmesek ismét EGYMÁSÉI lehettek „egész lényükkel” a „Tündérországban”, ahol a „Rend” „Élő” volt.]
*****
Egyszer régen, mikor még nem volt bánat,
S a kék vizekben tündökölt a hold,
Tündér leány állott a tenger partján,
S a hab lágyan, szerelmesen dalolt...
De egy este... messze észak felől
Orkán hadával érkezett a tél,
A tündér sírt és fényes könnyeit
Zúgó tengerbe hullatta a szél...
Aztán elment... a tenger várta, várta,
És fodros habja többé nem dalolt.
Ködös, borongós, néma éjszakákon
Sötét vizén nem tündökölt a hold...
S a mélybe hullott tündér könnyekből
Lettek a fényes igazgyöngy szemek...
A gyöngyhalász néha megtalálja
A mélybe rejtett tündér-könnyeket...
Én is ilyen gyöngyhalász vagyok,
És verseim az igazgyöngyszemek...
Egyszer lelkembe zokogott egy tündér
S azóta néha gyöngyszemet lelek...
(Ifjú Erdély 1925)
*****
http://www.thesecret.hu/node/171
„A lélek éneke
Kelet-Afrikában van egy törzs, ahol a gyerek megszületésének idejét nem a világrajövetelének napjától, sőt nem is a fogantatás napjától számítják. E törzs számára a születés kelte azt a napot jelöli, amikor a leendő anya először gondol majdani gyermekére. Az anya, amikor úgy érzi, eljött az ideje, hogy gyermeke legyen, elvonul az erdőbe, és magányosan ül egy fa alatt mindaddig, amíg bensőjében meghallja gyermeke énekét.
Amint ez megtörtént, az anya visszatér a falujába, és megtanítja az éneket a leendő apának. Ezután ezzel az énekkel hívogatják a gyereket. Miután a gyerek megfogant, az asszony a méhében hordott kisbabának énekel, és megtanítja a dalt a falu bábáinak és öregasszonyainak, akik a vajúdás alatt és a születés csodálatos pillanatában ezzel az énekkel köszöntik a gyermeket.
A szülés után valamennyi falubeli megtanulja az újszülött énekét. Ez a dal ezután élete minden fontos pillanatában elkíséri. Ezt éneklik neki, amikor valami baja esik, ezt éneklik győzelmek, szertartások, felavatások alkalmával vagy a házasságkötési ceremónián. Amikor élete végén szerettei összegyűlnek a halálos ágyánál, utoljára hangzik fel a dal.”
Jack Kornfield
(Folytatás a II. részben)
|