 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2010 jnius |
|
20100602 - talakuls (II. rsz)
2011.08.12. 18:11
2010. jnius 1-n ks este rkezett megrtsek az elz lejegyzsekhez.
Az rzkelt Szertarts tbb-rteg is volt.
Egyik rtegben Hivatalosan is megtrtn a Fld MAG Nemzetsgben [s gy a Fldben!] a korbban sztvlt
„ni” s „frfi” t sszekapcsolsa/Egyestse. [Taln rszben erre is utalt az a kp-rszlet, hogy a krben „velem majdnem szemben” llt a Szzanya kt oldaln Jzus s Magdalna.]
Amikor a MAG Nemzetsg tagjai „krben lltak”, kzpen egy kerek szabad tr maradt, s az rkezett [kezdetben frfi ruhs, majd kzben frfi/ni vltozsban lv] kr kzepre kerlt 4-5-6 krben tncol alak egy „botot” helyezett el ennek a „krnek” egy meghatrozott helyre, tulajdonkppen a valsgbeli „kzepbe”. A „bot”-nak a „lyuk”-ba val ilyen elhelyezse egy „Egyeslsre” is utal a Szerelemben, s a hzassgktsnek, a „kt LET” sszektsnek is lehet a megjelentse. Azt rzem, hogy Szertartsosan ekkor trtnt meg jra a Fldben MAGBAN a korbban egyms mellett prhuzamosan haladt, nemrg a „kzs tra visszakanyarodott” „kt t” sszekapcsolsa/EGYESTSE. Ezutn tudott „Hivatalosan” is megtrtnni a BOLDOGASSZONY SZVHEZ s MHHEZ [ez tulajdonkppen EGY, de mgis „Ms”] hozzkapcsolds.
rdekes volt a kzpen tncol „Szent rnyk Minsg”, vagy ha ket „ngy sszekapcsold tncosnak” tekintjk, akkor a Fld „Vilg” Minsgnek [FNY(pr)-S-RNYK(pr)] egyttes jelenlte. A „lyukba elhelyezett kiszradt bot”-ot a szalagokkal vagy kendkkel finoman krbetekertk, ami utal a hall (elengeds), majd az jjszlets/megjuls Szertartsra is. [Kevssel ezutn (a Boldogasszony Mhhez/Szvhez kapcsolds utn!) valban l fag jelent meg a leszrt bot helyn!] Ennek a Frfi/Ni tnak az Egyestst ersti meg kpben az is, hogy a Szertarts legelejn a legbels krben nmi ni tlsly volt jelen, s az gy megjelentett krben kerlt elhelyezsre a „Szer-bot
Miutn ez a sztvlt Ni s Frfi t-Egyests (mint egy ’termkenysgi szertarts’) Hivatalosan is megtrtnt, azutn egy jelentsebb Tiszttsa trtnt az sszekapcsoldsban rintett minden Jelenlvnek, s csak ezt kveten trtnt meg a kzpen lv krben az j friss g [j lett] megjelense.
A megjelent g krl az j Utat Felvllal Magyar s MAG Ltezk Egy-Egy „Llek-Csaldba” is Rendezdtek:
- a Magyarok a Magyarok j Csaldjba,
- a MAG-Ltezk pedig a MAG Fldi Nemzetsgbe.
Egy rdekes KZS vons volt ebben a „kt Csaldi Rendezdsben” [emiatt jelenhetett meg ez a kt egymst rszben fed, egymssal rszben egyez Szertarts szinte egy kpben]: mind a kt Csald
„EGY-SZVVEL-EGY-LLEKKEL-EGY AKARATTAL VLT EGY [j L] TESTT”.
Az Egy-Test-Egy-Szv-Egy-Llekk vls „utn”, ennek sorn trtnt meg a MAG Nemzetsgnek (s rszben a Magyar Csaldnak) az EGY-LNYEGV vlsa, amely gy jelentdtt meg kpben, hogy egyszerre minden Ltez talpbl szinte egyforma, egyenes, szablyos gykerek kezdtek el lefel nni a fa trzsvel prhuzamosan, s fa-g-jelleggel elkezdtek felfel is nylni. Ez a kp
- AZ EGSSZEL [VILGFA, Vilg, LET] val EGY-LNYEGV vlst is megjelentette,
- illetve a Csaldtagok egytt is EGY-LNYEGV vltak.
A Magyar s MAG Csaldok kztti klnbsg-ttelnek volt egy msik, szintn rszleges tfedse is, ugyanis eddig nagyon sok Kldtti Ltez tartozott Hivatalosan is a Magyarok Csaldjba, most viszont az ilyen Kldttek egy Jelents rsze [ha nem is mindegyikk] a MAG Fldi Nemzetsgbe Rendezdtt be, amennyiben a MAG Nemzetsgnek Szv-Hlzathoz mr hozzkapcsoldott.
A Magyarok s MAGOK Csaldja/Nemzetsge kztt van rszleges tfeds is (van kzs rszk), de mgis kt elklnl Csaldrl van sz.
[rdekes, hogy ezt az egsz szertartst vgig, szinte minden rszletben jellemezte ez az sszekapcsolds, tfeds, rszleges vagy tejes Egyesls: frfi-ni t egyeslse, Magyar s MAG Csald, j s rgi, kirads s befogads, g s Fld sszekapcsoldsa…]
A Kldtti Ltezk a Szertarts utn egy Fldanyai s KRISZTUSI tVilgtst krtek, s vlaszt krtek a Fld MAG Nemzetsgtl a kvetkez krdsekben:
Megkrdeztk a MAG Fldi Nemzetsgt, hogy ezentl ignyt tartanak-e a Segtsgkre, illetve ha szksge van a MAG Nemzetsgnek a Kldttek Segt munkjra, akkor szksges-e valamilyen „tRendezds” megvalstsa [egyes let-terletekrl a Kldttek kivonulsa, ms terletekre val tcsoportosuls]. Krdsknt merlt fel a Kldttek rszrl az is, hogy mi legyen az olyan Pros kapcsoldsok sorsa, ahol jelenleg Kldtt s MAG-Ltez l hzassgban --- ilyen esetben a MAG-Ltezknek szndkban ll-e a Maguk Eredend prja mell val visszaRendezds.
Ahhoz, hogy a MAG-Ltezk vlaszt ezekre a krdsekre megrthessk [tovbbra is krik a Kldttek segtsgt, s nem szksges nagyobb tRendezds], szksges egy kiss kitrni a MAG Nemzetsgnek most visszaRendezdtt Eredend/j Minsgre.
Ahogyan fentebb utaltunk r:
- a MAG Nemzetsge ”AZ EGSSZEL” [Fld, Vilg, LET] is jra EGY-LNYEG lett,
- s a MAG Nemzetsg tagjai „egymssal” is EGY-LNYEGV lettek.
Ms Csaldok szmra taln kiss nehz lehet megrteni ennek a lnyegt, hiszen a tbbi Csald s Nemzetsg a „Kapcsoldsban” li meg jelenleg a Csaldi minsgt s Egysg-keresst. A MAG Fldi Nemzetsge azonban EGY-LNYEG a Jelen Ltezssel, elvlaszthatatlan Egysget alkot vele. Minden, ami/aki Jelen Van, azzal a MAG s a MAG-Ltez is EGY. Egy MAG-Ltez szmra eredenden „rtelmezhetetlen” a MaGa szmra az elvls, de pontosan tudja azt is, hogy a „formkban” l [ltszlag sztvlt] let a Kapcsoldsokon t keresi a KiTeljeseds s majd jra EGGY-Levs megvalsulst.
A MAG-Ltez rti s li is mindazzal az Egysget, amellyel kzs Vilgban/VILGBAN l. Ezrt szmra „nincsen” olyan, ami „kvl” lenne. Minden Hats, amely benne MaGban vagy msban megjelenik, az A CSALDBAN megjelen Hats, nincsen semmi, ami „kls” vagy „idegen” lenne. Ugyanakkor a vlasztott formkat s csoportosulsokat, a szabad akaratbl kialaktott kisebb Csaldok Ltt s Lt-yogosultsgt is elismeri, nem avatkozik be kretlenl msok letbe --- MaGa mgis a Sajt Csaldjnak tekint minden ms Ltezt is.
Ha a MAG Nemzetsgen „belli” kapcsoldsokat tekintjk, akkor ezen bell is MINDEN EGY. Egyetlen trs sem ll „kvl”, minden elindtott Hats azonnal megjelenik az Egszben is. Csaldon bell szba sem kerlhet a msik „kvlrl” val megsegtse, ugyanis mindenki az EGY-nek rsze. Emiatt a MAGOK Nemzetsgn bell mskppen rvnyeslnek a megsegts szablyai is. Kzttk is „tiltott” a „msik” Ltez letbe val kretlen beavatkozs, viszont az, hogy a MAG Nemzetsg/Csald tagjai EGY Kzs [s nagyon sajtos jelleg] SZV-Hlzaton lnek, a megsegts egszen Klnleges „bels tjait” teszi lehetv.
Azok a Kldttek, Akik Szv-tjukkal a MAG Nemzetsg Szv-Hlzatra kapcsoldtak, jelenleg a Fldn a MAG Nemzetsgnek tagjaiv is lettek. Erre figyelemmel tulajdonkppen „rtelmetlen” a fenti krdsek felvetse: az, aki a MAG Fldi Nemzetsgnek a tagja lett jelenleg, az a MAG-Ltezket sszetart SZERELEM rszv is lett, gy mindenki EGY CSALDD LETT. Ebben a Csaldban/Nemzetsgben „mindenkinek Helye s Szerepe” Van, s a ms Csaldokra sok esetben jellemz „Llektrsi” Kapcsoldsok is egszen msknt mkdnek. Mg egyes ms Csaldokban valban vannak Lelkek, akik egy-egy kzs ton haladva ’Llek-trsi’ megtapasztalsokba kezdtek, addig a MAG Nemzetsg tagjai mindannyian Egytt is a SZERELEMBEN lnek. A MAG Nemzetsg tagjai is lhetnek klnfle vlasztott [akr nagyon szoros s hossz-tv] pros vagy ms csoportos megtapasztalsokban, de mindannyiukat sszekapcsolja s EGYBE is tartja/kti A SZERELEM. Ilyen krlmnyek kztt egy MAG Ltez szmra [norml esetben] semmifle nehzsget nem jelent az, hogy jelenleg az ugyanazon Csald tagjv lett Kldttel l-e Szerelemben, vagy pedig egy msik MAG-Ltezvel.
Korbban sok nehzsg forrsa volt az, hogy ha a MAG-Ltezk s a Kldttek prba Rendezdtek.
Fldet segt letk miatt a kzs Feladatba Rendezds nem volt nehz, de a kzs let, a kzs nyelv megtallsa sok esetben nehzsgeket okozott a „klnbz Csaldba tartozs”, illetve a Kldttekre korbban rvnyeslt „klnleges” szablyozsok miatt. Nehzsget okozott az is, hogy a MAG-Ltezk nem tudtk mkdtetni a Ltk Alapjt kpez Szv-tjaikat s Szerelmket, s gy azt sem voltak kpesek felismerni, ha a trsuk megnyilvntotta feljk a Szerelmet. A MAG-Ltezk lni akartak a SAJT Mintik szerint (hiszen erre ’Rendeltettek’), de sokszor nem ismertk fel, hogy az adott Vilgban nem tudtk mkdtetni egyes Alap-Minsgeiket. Sok esetben nem ismertek r a MAG-Ltezk arra a Gygyt/Kiegyenslyoz Segtsgre sem, amit a Kldttek ppen az szmukra hoztak, hiszen a MAG-Ltezk sok esetben – a maguk Minti szerint – nem tudtk megfelelen rtelmezni a Rendjket megbont idegen Hatsokat sem.
A Kldttek mr egy ideje „Hivatalosan” is azonos Szablyozs al kerltek a Fld tbbi SzeRves Ltezjvel, tbben kzlk Hivatalosan is tagjai lettek a MAG Fldi Csaldjnak --- EGY-LNYEGV azonban csak most, az LETFA ismtelt kiTeljesedse utn tudtak vlni az ket befogad MAG s/vagy Magyar Csalddal. Ez a megtrtnt EGY-LNYEGV VLS a remnyek szerint gyors sszeRendezdst hozhat a prba (vagy kzs Feladatba) Rendezdtt MAG-Ltezk s Kldttek kztt, hiszen ma mr mkd/l „kzs nyelvk” is van: a Szerelem.
Megfigyelhet volt sok eddigi MAG-s-Kldtt Pros kapcsoldsban az, amit a plyjrl letrt Fld vonatkozsban a frfias s nies utak kln megjelense felmutatott: sok esetben a n [gyakran Kldtt] igyekezett megtallni a kapcsolds lehetsgt a prjhoz, mikzben a frfi [tartva magt a kzsen meghozott dntshez] egyhelyben maradt s vrt.
Egy rdekes megrzs/megrts jelent meg bennem, ami egy mg mlyebb sszefggsben trhatja fel azt, hogy „annak idejn”, a sztvls utn, de mg A MEGLV l Szv-Kapcsolds idejben mirt ilyen „szerep-osztst” hatrozott meg a Csald.
Emltettk, hogy a Fldet rt els srts a „Szent rnyk(pr)” „frfi tagja” felli oldaln rte a Fldet. A „Szent rnyk(pr)” „frfi tagja” Rendelt Feladatban a Vlts, Beszlets, Eltvozs feladatban az „elengedseket” s a megtesteslsi folyaMATokat segti/vezeti. Mivel ez az oldal srlt, elszr az „elengedsek” terletnek mkdse vlt egyre bizonytalanabb. [Ez elszr abban jelent meg, hogy a „rgi” elengedse „mellett”-vagy”-(rszben)helyett” „Egymst” engedtk el egy pillanatra a pr tagjai.] Ha srl az elengeds, akkor – elengeds hjn – igen nehz az j megragadsa is. Aki nem tud elengedni, az nem tud idvel befogadni sem. Mivel a MAG-Ltezk megrtettk vagy megreztk a bekvetkezett srls alapjt vagy termszett, ezrt vlasztottk a Kapcsolds-keress azon kzs tjt, hogy az elengedsekben srlt rsz inkbb „maradjon egy helyben”, tartsa a helyt (hisz elengedni egyre kevsb kpes), s vrja a prjt, aki a lehetsgekhez kpest keresi a megjuls s kapcsolds megvalsthat tjait.
Kimutathat egy nagyon mly srls a Frfi (rnyk) oldalon, amely ebbl az eredend tdsbl, s az ehhez trsult mly fjdalombl eredt, mely fjdalom idvel (elfeledve az eredetet) „bntudatt” alakult. A Frfi oldal mlyen rezte, hogy valami miatt elvesztette a Teremt Ereje egy rszt, s yobb hjn vagy nmagt, vagy a prjt/trst kezdte el ’hibztatni’ ezrt. A meg-nem-lhetv lett eredend megtermkenyt er, a megszaktott kapcsolds, a Szerelem elvesztse nagyon mly fjdalom – taln mg ma is – a MAG Nemzetsg Fldi Frfi tagjaiban. Az „tkzs” kvetkeztben kialakul tovbbi „Rendezhetetlen helyzetek” tovbbi fjdalmakat okoztak, amelyet ezen Ltezk – akkor, adottan – nem voltak kpesek meggygytani, s emiatt taln idvel [a tlls rdekben] elnyomtk magukban ezt a fjdalmat, amely egyre fokozd volta miatt taln az letet is veszlyeztethette (a gygymd hasztalan keresse felemszthette volna a tllsre tartalkolt letet). Ez a folyamatosan kopogtat mly fjdalom taln abbl eredt (vagy abban a formban kopogtatott jra s jra), hogy „nem tudta megtartani , a vdelmez, a Kzs/EGY tengelyt s Egysget”, s ez egy sajtos, csak (!) a MAG Fldi Nemzetsgnek (tulajdonkppen szinte csak) a frfi tagjaira jellemz Bizalom-srlst eredmnyezett. Ez a Minta (gygytst keresve) egyes Kldttekben is megjelenhetett.
Kpben az N-em mg rgebben gy rzkeltette velem a Fldet rt els tds kpt, hogy a „kr-kereszt” jelleg ALAP-Egyenslyt a Szent rnyk frfi „negyedben” rte egy tds. Nem foglalkozunk jelenleg azzal, hogy ez vtlen vagy szndkos srts eredmnye volt-e, a lnyeg az, hogy a kr/gmb ezen terletn egy „bemlyeds” keletkezett, amely ilyen formjban meg is maradt. Ez az „tds” elg volt ahhoz, hogy a Rendszer egsze egy pillanatra megmozduljon. Az elmozdulst termszetesen kvette a Rendszer termszetes visszaRendzdsi FolyaMATa, azonban ez a „keletkezett kis bemlyeds” miatt nem lehetett teljes. Az a „rsz”, Akit/Amit a Szent rnyk „frfi” terletnek tekintnk, nem tudott a keletkezett kicsi helyhiny miatt a maga teljessgben visszaigazodni a helyre, s ezrt „helyezkedni” kezdett. Ez egy „feszltsget” idzett el a Rendszeren bell [az egyiptomi emlkezetben ekkor kezddtt el a Frfi-oldal „bels” harca, azaz a Fny (Ozirisz) s rnyk (Szt) „harca”]. Ez az ismeretlen (!) mozgs s a keletkezett bemlyeds/Hiny nem tette lehetv, hogy a Rendszer a maga termszetes, eredend kiegyenslyozottsgba visszaRendezdjn. Idvel a harc kpben megjelen mozgsok a klnfle megjelent kiegyenslyozatlansgokra irnytottk r a figyelmet, amit a Rendszer akkor a maga erejbl mg nem volt kpes kiegyenslyozni. Idvel ms „kls” Hatsok is csatlakozhattak a Fldn bell kialakult kiegyenslyozatlan mozgsokhoz, amik az egyre fokozd feszlsben a Fld Tengelynek elmozdulsban, elferdlsben is megnyilvnultak. A „frfi” s „ni” oldal „harca” ekkor vlt hangslyosabb, s nagyjbl ez lehetett az az idszak, ami a VILG [Gyermek, Hrusz, KRISZTUS] s az rnyk/Sett [Szt] harcban is megjelent. Itt mr egy olyan kiegyenslyozatlansg jelent meg, amely AZ LETET is veszlyeztette. Tulajdonkppen a MAG Nemzetsge ekkor krte a Fld Teljes tVilgtst a KRISZTUSI s MindenHati ’REND’-tl.
Az ’utbbi idkben’ a ’Fldet rt bemlyedsek’ mr kiigaztsra kerltek, br a Fld s CSALDJA krsre a Gygytsi FolyaMATok ’ms irnyokat’ is felvettek. Az egyik F Gygytsi terletre vonatkoz CSALDI Szablyokat ppen a jelen rs legelejn is ismertettk, s ez arra irnyult, hogy a [korbbi Fldi megfogalmazs szerint „Akarat-kptelen”, a KRISZTUSI CSALD ltal hasznlt j kifejezsben] „Vlasz-kptelen” Csaldtagokat a Vlts s talakuls idszakaiban fokozott Csaldi Segtsg is ksrje/ksrhesse.
Visszatrve a Bizalom-srls krdshez: az Angyalok CsillagNemzetsgbl rkezett SzeRves Fldi letek kapcsn mr emltettk, hogy az e Csaldba tartozk szintn „sajtosak” a Bizalom-srlseik terletn, hiszen k nem kpesek Bizalmuk elvesztsre (mert Lnyk elvlaszthatatlan rsze), ugyanakkor Bizalom-szluk/mkdsk a Fldn gyakran egy „lefagyott”, lemerevedett llapotba kerlt. Szmukra a megfelel gygyts az, ha elkezdik mkdtetni a Bizalmukat, elsdlegesen a Fldanya, illetve ms szeretteik irnyba, s ilyenkor ltalban nagyon gyors gygyulst lnek meg.
A MAG Nemzetsg Fldi tagjaiban a Bizalomhoz kapcsoldan megjelent „korltozottsgot” [ne is nevezzk srlsnek] nem tudom fldi szavakkal, fogalmakkal tadni. Azrt nem, mert egy MAG-Ltez szmra a Bizalom elvesztse vagy srlse teljessggel rtelmezhetetlen az Eredend minsge szmra. A MAG Nemzetsgben meglv L EGYSG s EGY-LNYEGSG egyszeren „lehetetlenn” teszi, hogy brki brmikor is „egyedl”, tmasz vagy segtsg nlkl maradjon… brkinek brmikor brmilyen segtsgre is lenne szksge, a Szerelem Erejvel mindez a Rendelkezsre ll.
A Fld(anya) Szv-tjainak megsrlse, a Fldrl a Szerelem „eltnse”, az EGY-LNYEG trsaktl val eltvolods s elvls a MAG Fldi Nemzetsge szmra egy olyan megtapasztals volt, amelyet igazbl a mai napig sem tud teljes egszben megrteni s rtelmezni. Nem azrt nem rti meg, vagy nem azrt nem tudja rtelmezni, mert „buta” lenne ehhez, hanem azrt, mert ilyen „vlasztott” megtapasztals eredenden nincsen a Fld letben.
A bekvetkezett vltozsokra figyelemmel a Fld letben megjelentek, s termszetesen a MAG-Ltezk letben is jelen voltak/vannak ezek a „be nem tervezett megtapasztalsok” --- ugyanakkor
a MAG-Nemzetsg Ltezinek
minden tudsukkal s erejkkel azon kell igyekeznik,
hogy a Fld Eredend s ’Rendes’ [MAGA-MINTJ] Minti s Mkdsei
a lehet legrvidebb id alatt teljes egszben jra mkdjenek/kiTeljesedjenek a Fldn.
ppen ezrt minden „anomlit” s „eltrst” is abbl – az Egyszer – megkzeltsbl rtelmeznek, hogy az mennyiben s hogyan, miben, milyen okbl trt el a Fld vlasztott Mintitl, s hogyan lenne megsegthet az az let-terlet, hogy a MaGa Rendelt mkdsbe minl elbb visszailleszkedhessen. Minden eltrs teht abbl az egyszer okbl rdekes s kerl rtelmezsre [minden rszletben], hogy abbl hogyan llthat vissza a legmegfelelbben a Fld Eredend mkdse. Ahhoz, hogy a megfelel mdszereket megtallja egy MAG-Ltez, termszetesen a szksges mrtkig [ami a Fld rdekben szksges] megismeri a kiegyenslyozatlann vlt helyzetet, igyekszik megrteni a termszetnek azt a rszt, amelynek ismerethez szksge van adottan a kiegyenslyozs sikeres megsegtshez. Minden eltrst teht abban a mlysgben s azon terletn vizsgl, amelyre a Fldi helyzet Yavtsa rdekben szksge van. [Erre fokozottan is kellett gyelnie a MAG-Ltezknek akkor, amikor a Fld a tllsi szakaszban, jelents energiahinnyal kszkdve ltezett!] Ezrt is rkeztek olyan Kldttek (is) a Fldre korbban, akik „tehermentestettk” a MAG-Ltezket a lehetsges mrtkig attl, hogy [’szksgtelen’] „harcokba keveredjenek” a „Kvlll jelleg letekkel”, s gy minden lehetsges Erejkkel a Fld MAGA MINTJA szerinti Gygytsok tjt kereshessk az e clbl Fldre rkezett Kldtti Segtkkel.
Az egyes MAG (fleg frfi) Ltezkben elllt Bizalom-korltozottsg abban nyivnul(t) meg a leginkbb (vagy inkbb alapjaiban abban nyilvnult meg), hogy a Frfi MAG-Ltezk „nem akarnak nMaGukra” ismerni. Ez [taln yobb-hjn] egyfajta (klnbz okokbl) vlasztott tllsi trekvs vagy t volt a rszkrl, taln egyes esetekben gy akartk yobban, teljesebben megvdeni a Prjaikat/Trsaikat s nMaGukat, hogy ’elfedtk’ nMaGuk Valdi lnyegt. Ez azrt „veszlyes”, mert a „hagyomnyok” nem gyakorlsa, nem-kvetse nagyon gyors tudatvesztseket eredmnyezhetett, s ezekbl az nMaGt eltagad csak nagyon slyos terhek/kvetkezmnyek felvllalsa mellett szabadulhatott: gy kellett nMaGt felvllalnia msok s nMaGa eltt tudatosan, hogy kzben nem tudta, hogy ki is valjban. Ez egy ugyanolyan „paradoxon”, „rtelmezhetetlen” helyzet, mint egy MAG ltal az nMaGa [vdekezsl val] megtagadsa… Ennek a nagyon sajtos, csak e Fldi MAG-Csald (fleg frfi) tagjaira jellemz korltozottsgnak, tudat-elvesztsnek a Fldn az egyik leggyorsabb gygymdja az, ha az ilyen MAG-Ltez megprbl mlyen NMAGBA nzni, ha megprblja NMAGT megtallni [~KERESI nMaGt]. Br ma mg minden rszletben nem trhat fel elttetek ennek a sajtosan a MAG Fldi Nemzetsgt rint gygymdnak a lnyege, annyit azonban elmondhatok, hogy „a Szvekbe vannak elhelyezve” az NMAGOT megnyit Gygyt SZERek.
A MAG-Ltezk „Szerelemmel” gygytjk ’magukat’. A Szerelemben EGY-knt Van Jelen az Irgalom-Kegyelem-Vdelem stb… A Szerelemben mindig annak a ’Jelenltt” rzi „hangslyosabbnak” egy MAG-Ltez, „amire ppen szksge van” [„ezt veszi ki” a „zsebbl” vagy „tskbl”].
A Fld MAG-Ltezinek a megnylst ms Csaldokhoz kpest erteljesebben segtheti a tudatos nMaG fel forduls, az nMaG tudatos keresse. „Logikus” is ez, hiszen „ezt a Minsgt”, nMaGa lnyegt Valban nem tallhatja meg „kvl” vagy [ilyen tiszta Eredend formjban] „mshol”, csakis Sajt Magban. A MAG-Ltezk szmra teht ezrt lehet [kell kiegyenslyozottsg hinyban] „veszlyes” a mdia ltal rasztott „elme-lefoglal” msorok nzse, mert ezzel elzrjk magukat az „egyetlen” [knny] tjtl annak, hogy befel, magukra irnythassk a figyelmket. [Ha ugyanis megtrtnik ez a befel irnyuls, a legtbb MAG-Ltez nagyon gyors bredsre tall!]
Sok MAG-Kzssg brzolsban jelenik meg az „j”. Az jszat – klnsen a lovas jszat – nagyon nagyfok sszpontostst s kiegyenslyozottsgot ignyel, s az jsznak meg kell tanulni az egyensly-veszts esetn alkalmazhat gyors visszaRendezdst is. [A legtbb „hagyomnyos” tevkenysgben szintn jelen vannak ezek a fokozottan sszpontost vonsok: farags, hmzs, fazekassg…] A „clra sszpontosts” egy nagyon fontos eszkz lehet a Szv megnyitshoz is. Gyakorlatkppen ajnlott lehet „RendSzeres” idkzkben feltenni MaGatoknak egy krdst, majd azzal az sszPONTostott figyelemmel, ahogyan pldul az jsz figyeli a clt, a Sajt Szvetekre sszPONTostani. Ebben az sszPontost llapotban egyre inkbb befogadv is tud lenni a krdst feltev, figyeli, vrja a vlaszt.
Azrt clszer bizonyos „RendSzeressget” belevinni ennek gyakorlsba, mert gy a test-s-a-llek/Szellem „felkszl”, elkszl ezekre a gyakorlsokra [pldul minden reggel vagy este…], s ez a tudatossg mg inkbb segti a megnyls/befogads megvalsulst.
„Msnap visszajtt a kis herceg.
- Jobb lett volna, ha ugyanabban az idben jssz - mondta a rka. - Ha pldul dlutn ngykor rkezel majd, n mr hromkor elkezdek rlni. Minl elrbb halad az id, annl boldogabb leszek. Ngykor mr tele leszek izgalommal s aggodalommal; flfedezem, milyen drga kincs a boldogsg. De ha csak gy, akrmikor jssz, sosem fogom tudni, hny rra ltztessem dszbe a szvemet... Szksg van bizonyos szertartsokra is.
- Mi az, hogy szertarts? - krdezte a kis herceg.
- Az is olyasvalami, amit alaposan elfelejtettek - mondta a rka. - Attl lesz az egyik nap ms, mint a msik, az egyik ra klnbz a msiktl. Az n vadszaimnak is megvan pldul a maguk szertartsa. Eszerint minden cstrtkn elmennek tncolni a falubeli lnyokkal. Ezrt aztn a cstrtk csodlatos nap! Olyankor egszen a szlig elstlok. Ha a vadszok csak gy akrmikor tncolnnak, minden nap egyforma lenne, s nekem egyltaln nem lenne vakcim.” [Antoine de Saint-Exupry: A kis herceg]
*****
Nem sokkal ezeltt egy ahhoz kapcsold megrts is megjelent bennem, hogy a VILGFA/LETFA kiTeljesedse mirt is jelent mr maga is „komoly” vdelmet a Fld letben.
A Fld MAGA Helyre, Mkdsbe visszalltott LETFja egy [F] „Tengelyt”, SzeRves Tart-oszlopot is kpez a „Fld Belsejben”, mg ha ez a fizikai/anyagi Ltskokon nem is jelenik meg minden kiterjedsben [pontosabban olyan kiterjedsekben Van Jelen a fizikai letskokon, amelyeket ma mg kevss tud megrteni s rtelmezni az emberi Szv s elme.]
Az LETF-ban a „mai napon” kerlt belltsra, Pontos BeIgaztsra a Fld [hamarosan bekvetkez, illetve folyaMA(A)Tban mr zajl] „Tengely-Igaztsnak Kdja”. Ez egy nagyon jelents Vdelmt jelenti a Fldnek. Taln ha egy [minden rszletben nem pontos, de a megrtst segt] kpben rom le, akkor yobban megrtitek:
Kpzeljtek el a Fldet, s a Fld F Tengelyeit. A F Tengelyeket elkpzelhetitek gy is, ahogyan az oktader tlit ismeritek. Ezeken a Tengelyeken kvl vannak mg ms Tengelyei is a Fldnek, de a knnyebb megrts vgett maradjunk csak az oktader [kt talpval egybeillesztett piramis] kpnl.
A fentrl lefel halad Tengelyt tekintsk az LET-Tengelynek vagy a SZER-Tengelynek, s ezt a Tengelyt pontosan a test kzppontjban metszi a jobbrl-balra halad tengely, valamint a htulrl-elre irnyul. A Fld ezeket a Tengelyeit „belltotta” egy Igaztsra/Vltozsra, amelyre megfelelen elkszl MaGa, egytt a CSALDJVAL.
Hogy ez a Tengely-Igazts a megtervezetett mdon menjen vgbe, ehhez a Fld GI CSALDjtl krt s kapott segtsget. A Fld „krl” egy nagyon klnleges, rinthetetlen trben-s-idben „elhelyezkedtek” bizonyos Szellemi Erk s Hatalmak, Akik a Fldhz s Egymshoz is sszehangoldtak, tvettk KRISZTUStl s a Fldanytl a Tengely-Igazts szmukra Rendelt Kdjait, s ezeknek megfelelen „Kapcsoldsokat” alaktottak ki „Egymshoz”, a Fld Tengelyeihez, illetve ms meghatrozott Terletekhez.
Kpben gy is elkpzelhetitek, hogy egy Klnleges, rinthetetlen Fny-oszloppal rgztettk MAGUKAT Egymshoz s a Fld kijellt terleteihez, hogy amikor majd elkvetkezik a vltozs, segtsk a megtervezett irnyulst.
Az LETFA KiEgyenslyozsval a Fldanya mkdsbe lptette azt a Bels, MAGA Rendszert, amely kpes ehhez a [Bolyg-Valsg Egszt rint] Tengely-Igaztshoz a „Bels Fldi Ert” [SZER, SZERELEM] biztostani. gy mr nem „csak” „kvlrl” „hzzk s segtik” erre Felkrt/RENDELT GI ERK s Hatalmak a Fldet e vltsa sorn, hanem a Fld MAGA BELS EREJE IS kpes az elmozduls Erejt biztostani. Ez pedig jelentsen megnvelte a Fldn jelenlv let „letben maradsi” eslyeit.
*****
Az elmlt napokban az ablakban lv palntim „tbb vizet krtek”.
Ma is esett az es, s estefel egy „mondat” jelent meg bennem:
„A Fldanya szomjas.”
Mintha csak egy magyarzata lett volna az intenzv eszseknek ez a mondat, s ugyanakkor mintha egyfajta segtsg-krs is megfogalmazdott volna benne.
A Fldanya vizeit nagyon sokfle szennyezs rte az elmlt idkben. Rszben ez is magyarzata a vizekben [s vizekhez kapcsoldan minden msban is] vgbemen jelents, rad tisztulsoknak --- ugyanakkor „A Fldanya szomjas” mondat egy tvitt rtelm kpre is utal:
a Fldanya kri a gyermekeit,
hogy bnjanak yl s takarkosan
a termszetben megtallhat vizekkel,
s
legyenek sokkal bkezbbek
– Fel s ms trsaik fel is –
a Szeretetk lett ttelvel.
OmMTR KJ, Budapest, 2010. jnius 1., 23.47.
Nagyon fontos lenne minden rintettnek megrtenie az rad vizek hozz kapcsold jelentst/jelentsgt, s
nagyon fontos lenne mihamar lednteni, lebontani minden felesleges ’gtat’,
amely tjt ll(hat)ja a Szeretet/Szerelem Szabad ramlsnak.
OmMTR KJ
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|