20100527 - Gondolatok egy gabona-rajzhoz kapcsolódóan
2011.08.12. 19:18
[2010. május 26., szerda, május 27. csütörtök]
A 20100513 – Továbbvitelre kerülő megtapasztalások… c. írásban a Föld „pályájáról való eltérését” képben úgy jelenítettük meg, mint egy „haladó autót” [járművet], amely „letért a főútról”, és a letérés következtében a főút mellett balra és jobbra is kialakult egy-egy „mellékútszakasz”, melyek nagyjából párhuzamosan haladtak a „főúttal”, azaz a Föld eredetileg eltervezett haladásával.
A „főútra való visszatérés” számomra csak úgy értelmezhető, ha az eredetileg szétvált részek valamilyen módon ismét összekapcsolódtak, és egymás-mellé Rendeződtek az eredeti mintájuk szerint. Ide kapcsolódik a 20100525-i írás azon gondolata is, hogy a Föld Rendezi vissza magát az „eredeti mintájú kapcsolódásaiba” (ez vonatkozik a Földön belüli kapcsolódásokra [gabonarajz alsó háromszöge], valamint a Föld kapcsolódására más Világokhoz is [gabonarajzon a felső nagyobb kör]).
http://www.tankonyvtar.hu/konyvek/magyar-neprajzi-lexikon/magyar-neprajzi-lexikon-081029-7
Lepedővég részlete, szökellő szarvasos, virágtöves mintával (Szombathely vidéke, Vas m., 17. sz.) Bp. Néprajzi Múzeum
A gabonarajz felső felében, a körben lévő vonalak mintha egy „utat” is megjelenítenének, amelyet „távlatból” nézünk,
és ha az előző gondolatmenetben folytatjuk a kép elemzését, akkor a nagyobb kör szélén, illetve az ábrán belül elhelyezkedő kisebb körök [családok, családtagok?] akár azokat a Segítő Erőket is megjeleníthetik, akik jelenleg még segítik a Földet a MAGA haladási útjára való teljes visszaigazodásban. A nagyobb és kisebb körök rendezett mintája akár „egy család” érzetét is megjeleníthetik, amelybe [és így AZ ÉLETBE] a Föld [mint egy ’kapun áthaladva’] visszailleszkedik.
http://www.tankonyvtar.hu/konyvek/magyar-neprajzi-lexikon/magyar-neprajzi-lexikon-081029-7
Vésett rozetta kürt oldaláról (v. Zemplén m., 19. sz. második fele) Bp. Néprajzi Múzeum
A kép alján lévő talpán álló háromszög alsó két sarkából kiinduló két áramlás jelentheti a szétvált utak egymáshoz való kapcsolódásának kezdetét, majd fentebb haladva megtörténik a két külön rész sikeres „eggyé válása”, és ezzel egyidejűleg a felsőbb jelzett útszakaszra való PONTos beilleszkedése is.
[A képen lévő vonalak irányulása is az EGYbe-Rendezést segíti, a közép, az EGY felé mutat.]
[Megfigyelhető, hogy a szétvált részekben is ott az eredeti ’SzeRves minta’ lenyomata, mely az egyesült felső sarokban is így jelenik meg (három pont).]
Érdekes, hogy „ahol” a két rész összekapcsolódása megtörtént az alsó háromszögben [’járműben’], „ott” történik meg a visszailleszkedés az ÚT-ra ÉS EGYIDEJŰLEG a CSALÁDBA is.
Csak az kerül ezen az úton továbbvitelre, ami „Pontosan” Illeszkedővé lett/lesz.
Érdekes, hogy a talpán álló háromszög alsó két csúcsánál lévő kisebb köröket bizonyos szempontból számba vehetjük három-háromként, de akár négy-négy körként is. Ha négynek tekintjük a körök számát, akkor a körkereszt [helyére visszailleszkedett] Alap-egyensúlya jelenik meg benne. Ha a vonalra illeszkedő kört csak a vonalon lévő ívnek tekintjük, akkor pedig ez a kis „sarok-rajz” egy szívet formáz. A három kis kör ekkor lehet Atya-Atya-Gyermek jelölése, vagy a „KRISZTUSBAN-EGY-Szeretet-Szabadság-Rend [együtt: Szerelem, Teljesség] képe is.
[Bizonyos nézőpontból olyan ez a két alsó csúcs, mintha „két hal” nézne két különböző irányba --- utalhat ez a kép a „Halak korszak szinte végletekig fokozódott [kicsúcsosodott] megosztottságára” is.
A talpán álló háromszög felső csúcsához közeli belső körgyűrű mintha részben „takarná” az alatta lévő rajzot. Ez a félig takart [egyesült] rész akár egy oktaéder is lehetne, vagyis az Ép Szív-kristály [SzeRves Földi] mintája:
[Többször idéztük az utóbbi időben Drunvalo Melchizedektől a kocka/oktaéder (atyai minta) és a gömb (női minta) különleges jellemzőit. E két ’test’ „egymáson való megjelenítése” szintén az eggyé-levésre, egyesülésre, eggyé-válásra, EGYSÉGre utal.]
A rajz ezen része körül található három kisebb kör pedig megjelenítheti e Világot mint Gyermeket, és az útra visszailleszkedését segítő Atyai és Anyai Segítő Erőt/Családot is. [Ez egyébként a „család” mint alap-egység SzeRves megjelenése is.]
[Az Atyai és Anyai Erők ’Eredendő Egyesüléséből’ jelent meg a Világosság vagy FÉNY, amelyet e ’Gyermeki Minőségében” gyakran jelenítettek meg „Szem” vagy „Mag” formában.]
Érdekes az is, hogy a felső legnagyobb körön kívül lévő kisebb körök közül miért pont az az EGY nagyobb, amely mintha az utat „mutatná”. A többi kis kör közül ez a kitűnő, irány-mutató rész akár „királyi” is lehetne [„Én Vagyok az Út”]. És mintha „Élő” kapcsolat lenne a kép felső részén elhelyezkedő ’kitűnő’ kör és a talpán álló háromszög felső csúcsa közelében lévő nagyobb kör-gyűrű [Egyesült rész, Eggyé-válást választott rész] között --- mintha valamilyen „azonosság” került volna hangsúlyozásra [Szív-minőség visszaigazítása]. Mintha a „Szív-útra, középponthoz való visszaigazodás” képe is jelen lenne ebben az ábrázolásban. [A nagy kör ’közepéig” nyúlik be a háromszög csúcsa.] Mintha a „királyi kör” nem csak az irányt mutatná, hanem valamilyen más módon is „közvetlenebbül segítené” az igazodást [Hazatérést]…
Az egész képnek magának van egy „Élő”, „Élet” jellege is. [Kislányom szerint „baba-formájú”.] „Karjait” még nem tárta szét, hiszen éppen „igazodó”, nagy figyelmet követelő változásban, „megújulásban” van [Rendeződik a MAGA mintájába].
Idővel a karok ölelőre tárása is megtörténik majd…
’ANKH’ – Élet
Ankh-„kulcs”
A „visszailleszkedés”, „kapu”, belépés, átlépés képét is megjelenítheti bennünk a „kulcs, illetve kulcs-lyuk” érzete [„ly” > Eredő]. Ez szintén utal a „VILÁGBA”, a „Szabadság Világ”-Minőségbe való visszatérésére a Földnek.
A nagyobb kör körül 18+1 [vagy 19 +1] kör foglal helyet. Ez a szám megegyezik az Élet Virágában található EGY központi kör körül elhelyezkedő 3 X 6 [Egy-lényegű] kör [és az egészet körbeölelő kör] számával is. Az Élet Virága Mintájában a KRISZTUSI CSALÁD és az e Világokra jellemző ÉLET felépülésének és működésének Mintája is megjelenik.
[Az ’iránymutató nagyobb kör’ akár a visszailleszkedő családtag mintája/helye is lehet, hogy annak „felmutatása” fokozottabban segítse a ’megfelelő helyre beilleszkedést’. Talán a „felmutatott nagyobb körbe” kell majd beilleszteni a visszaigazodó LÉT-et. (A CSALÁDBAN kiJelölt Hely)]
A képet most abból a megközelítésből elemeztük, amikor a megosztottságból halad az újraEgyesülés irányába. Ha azonban a képet „megfordítjuk”, akkor az Egységből való eltávolodás képe [Mintája, bejárt útja] is kirajzolódik [ÁtVILÁGÍTÁS eredménye] [ekkor a „szem” a szétválás pontja. Hazatéréskor ebbe a Pontba (MAG) kell visszailleszkedni, ha az ’eredeti’ útját akarja folytatni ez az Élet.]
Az egyik fiam ebben a képben a „szemet” látta meg. A szem „mag” értelemben is használatos.
Ha visszatekintek az elmúlt időszak lejegyzéseire, azokban nagyon hangsúlyosan megjelent az, hogy a Földre „visszaültetésre” kerültek a Föld által továbbvitelre kiválasztott Ép MAGok a KRISZTUSI SZÍV közvetítésével
[ekkor is értelmezhetjük a „szem” és a legfölül lévő „király” közti hangsúlyosan élő együtt-működést].
A legutóbbi írásban pedig a „MAGOK” azon Földanyai gyógyításhoz kapcsolódó beültetéséről is írtunk, amely a Földön a MAG-Nemzetség tagjai vonatkozásában történt meg az elmúlt napokban.
A „szem” nyitott ábrázolását értelmezhetjük ébredésként, a Valóság felismerésének visszatért képességeként is, Hajnalként/Világosodásként is.
Az elmúlt időszakok változásaira figyelemmel ez a „csillag-kapu” jellegű gabonarajz ezeket az érzéseket és gondolatokat idézte meg bennem. Mások biztosan más értelmet fejtenek majd meg a jelekben.
*****
„Hazatéréskor ebbe a Pontba kell visszailleszkedni, ha az ’eredeti’ útját akarja folytatni ez az Élet.”
A MAGOK és MAG-LÉTEZŐK visszailleszkedése
[KRISZTUSI és Földanyai segítséggel]
„az elválást közvetlenül megelőző ÉP Pontba”
[a még ÉP és TELJES ÖNMAGU(N)KBA]
már FolyaMA(A)Tos.
Az ezen Igazodást segítő Szív-gyógyítások és Tengely-igazítások,
illetve a fennálló más szükségeknek megfelelő gyógyítások és igazítások
a Földanya minden Gyermekét érintően FolyaMATosak.
Ezt a visszailleszkedést nagymértékben megkönnyítheti az,
ha az „elme” által felállított „elvárásaitokat” elengeditek,
és hagyjátok, hogy a Szívetek [KRISZTUSI Értelmetek] vezessen.
Ugyanis az elmének semmilyen ’használható tapasztalata’ vagy ’elképzelése’ sincsen jelenleg
a bekövetkező változásokról,
legfeljebb abban tud segítségetekre lenni,
hogy rögzítitek magatokban a KRISZTUSI Világokra általánosan jellemző Alap-elveket
[Élet Szentsége, Szabadság Törvénye,
a Szeretet/Szerelem Egymást-segítő, Egymást-kiegészítő, Építő/Szépítő Rendje].
Ezek azok az Alap-Elvek,
amelyekben a változások idején „még megkapaszkodhattok”,
[ez az elme számára is megnyugvást jelenthet]
ám a „kapaszkodás” nem ezek „jelenlegi formájára” vonatkozhat, hanem a belső tartalmukra.
Ne korlátozzátok magatokat „elvárásokkal”
sem önmagatok, sem mások felé megnyilvánulóan.
Bízzatok ÖnMAGatokban,
Szívetek/Értelmetek vezetésében,
és legyetek nyitottak mindarra,
ami KRISZTUS Új Földi Világában/világában [Életet, néha Gyógyítást kérve] megjelenik.
OmMÁÁTRé KJ
www.omah.extra.hu
|