 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2010 mjus 13 - 31 |
|
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek (II. rsz)
2011.08.12. 19:27
Az elml napok rsai miatt igen jelentsen elmaradtam a ’hzi munkkban’, gy ma dleltt elkezdtem a ’nagycsaldunk’ ltal elteremtett ’csatatr’ eltakartst… Mikzben ezeket a munkkat vgeztem, belehallgattam a „Jzus Krisztus szupersztr” dalaiba, s a zenehallgats kzben is megjelent nhny megrts. Ezekrl is rok majd a jelen rs ksbbi rszben. Elbb azonban a megjelen gondolatokbl az ldozathoz kapcsoldan „kibomlottakat” rom le.
Azon az ton, amelyre a Fld [s a Fld KRISZTUSI lett vlasztottak] visszatrt(tek)/visszatr(nek),
az ldozat Minsge s Mkdse is
ismt feltrja a Valdi, VILGI jellegt.
Vannak ldozatok, amelyeket a Fldre rkez/megtestesl
Szellemi N-ek
mindannyian s egynteten, egymshoz is igazodan felvllalnak „a kzs let vdelme rdekben”, ms ldozatokat a
Llek
vllalhat fel egy-egy ltala vlasztott helyzetben.
A ’SZELLEMI N’ ltal felvllalt ldozatok egy jelents rsze a Vilgok „Vsz-terveiben” kerl elhelyezsre s szablyozsra, s olyan esetekre vonatkoznak, amikor a Kzs let-Tr/Idt illeten valami nagyon komoly fenyegetettsg jelenne meg. Ilyen ’fenyegetett’ vagy srlt helyzet megjelense esetben a Kzs let s let-Tr/Id Vdelme/Megvsa rdekben a Szellemi N-ek meghozzk a kzsen megllaptott/elfogadott ldozatokat. Hogy a Szellemi N-ek milyen ’jelleg’ ldozatokat vllalnak/vllalhatnak fel a Vilgok megvsa rdekben, ez Vilgonknt ms s ms lehet [egy adott Vilgban azonban a Szellemi N-ek ltalban „egyforma” ldozathozatalra vllalkoznak]. A Fld vonatkozsban a Szellemi N-ek nagyon komoly Kzs ldozat-vllalsban Egyeztek meg Eredenden, s ezt a Jelen/FolyaMA(A)Tban lv t Megkezdsekor is megerstettk. Tulajdonkppen a Kzs LET s let-Tr/Id megvsa s Rendezse rdekben a [Szellemi N-ek egymssal s a Fldanyval Egyetrtsben] „Sajt letk” Felldozst is felvllaltk.
Az ldozat felvllalsa egy KRISZTUSI Vilgban [s a KRISZTUSI Vilgokban ltalnosan]
EGYMSRT
felvllalt ldozat, s gyakran segtik kzvetlenl a Megjulst. A KRISZTUSI Vilgokban minden megtapasztals a Kapcsoldsok Ltestsrl, az Egymst-segtsrl, a Kapcsoldsokon t megvalsul nfelismersrl s nkiteljestsrl szl, s gy tulajdonkppen „mindenben jelen vannak az egymst-segt Kapcsoldsok”. Egy msik oldalrl megkzeltve ugyanezt: a Szeretet [ahogyan ezt a 20090224 I-II-III-IV. rsokban is megjelentettk] Kapcsolds, ramls s let. Az ramls ’felttelez’ valamilyen Kapcsoldst, a Kapcsolds pedig mindig magval hoz valamilyen mozgst vagy ramlst, vagyis az letet. Az ldozatok EGYMSRT VLLALTSGA is csak ezt a KZSRT, KZSBEN VAL letet, tevkenykedst jelenti meg [vagyis „magtl rtetdik”].
Nagyon fontos jellemzje az ldozatoknak az, hogy eredenden s f jellegkben
„mentesek” a fjdalomtl.
A fjdalom a leggyakrabban valamilyen elvls/eltvolods, elakads kvetkezmnye, ezzel szemben az ldozatban mindig megjelenik valamilyen
segt kapcsolds,
valamilyen „plusz segtsg”, amely az RINTETTEKET s AZ EGSZET is gyaraptja. Az ldozat jellemzen (ltalban, a legtbb esetben) „fjdalom-mentes”, de gyakran ignyel erfesztst, fokozott igyekezetet.
Ha ltttok az „Istenek a fejkre estek” cm film msodik rszt, taln emlkeztek arra, hogy a fszerepl busman frfi kt kisgyermekt egy vzszllt teheraut elviszi, s a gyerekek nem tudnak leugrani a tartlykocsirl. Apjuk kveti a gyermekei lbnyomt, s ltja, hogy azok a kerknyomnl megsznnek. Elindul a kerknyomot kvetve, hogy megtallja s hazavigye a gyermekeit. Ahogyan halad a kerknyomot kvetve a busman frfi, szreveszi, hogy a kerknyomokat keresztezve egy nagyon srlt frfi haladhatott (mindezt a nyomokbl olvasta ki).
A gyermekeit keres apa azt mondja (nem ’ltja’ a slyosan srlt frfit, csak a nyom alapjn tudja, hogy a kzelben lehet): ltom, hogy nagy bajban vagy, de n most nem tudok segteni, mert a gyerekeim elvesztek s ket kell megkeresnem. Tovbb is indul az apa, de pr lps utn visszafordul, s mgis megkeresi a szinte mr halln lv, kiszradt msik frfit. rnykba viszi, megitatja, segt a teste lehtsben, keres ’fehr embereket’, akik a tovbbi segtsgre lehetnek, s csak azutn indul tovbb a gyerekeit keresni, amikor ezeket az „letment” segtsgeket elvgezte.
http://www.youtube.com/watch?v=HOMOLjVHJOY&NR=1
[1:04 perc, 5:57 perc, 7:35 perc]
Kicsit ahhoz is hasonlatos ez a helyzet, ahogyan a Segt Vilgok egy rsze a Fldet [~Gyermeket, Srltet] segtette az elmlt nhny szzezer vben.
A Fldn a srlt korszakokban az ldozat a megjelenseiben sokszor egyre fjdalmasabb lett. Ennek sajnos elsdlegesen a tudatos srtsek voltak az okai. Mivel az ldozat egy „Rendes, szoksos” tja/lehetsge a KRISZTUSI Vilgokban a Megjulsnak (!), gy az ellenek igyekeztek az ldozatra vllalkozkat egyre „fjdalmasabb” helyzetbe hozni, s ezltal az ldoztl „magt az ldozatot elvenni”. A fokozd fjdalmak s tudatvesztsek ugyanis olyan hatsak voltak az ldozatot felvllalkra, mint amikor a madarak szrnyait letrik [Ata Isis letri a felesge szrnyait az Arvisrk Trem-trtnetben]. Az ldozatnak ugyanis az a lnyege, hogy valamilyen felismert nehz helyzetben megprbl segtsget nyjtani. Ahhoz, hogy egy ldozat ’teljes rtk s hasznos’ is lehessen, szksges, hogy az ldozatra jelentkez kpes legyen felmrni a megjelent nehzsg termszett, s tudatban legyen valami olyan segti lehetsgnek, amelyet kpes lenne a nehzsg megszntetse vagy cskkentse rdekben a msik szmra felajnlani. A nehzsg felismershez s maghoz a segt tetthez is tudatossg szksges --- valamint a segtsgre szorul rszrl megnyilvntott elfogads, s gy a segtsgre szorulval val lehetsges egyeztets is elengedhetetlen. [’Hiba’ akar valaki ldozatot hozni ms yavra, ha a msik „nem jelenik meg a kapcsoldsban” s gy nem fogadja be a segtsget.] Ha ezek nincsenek jelen, akkor az ldozat „nem tud mkdni”. Az ellenek sok esetben „odig fokoztk a fjdalmakat”, hogy a tudat „elhomlyosuljon vagy elvesszen”, ebben a helyzetben pedig az ldozat nem tud megtrtnni, az elhomlyost fjdalmak pedig a legtisztbb lelkeket/Szellemeket is kpesek voltak sok esetben „brtnbe zrni”, melybl az elmlt idszakokban – megfelel tudatossg s kapcsoldsi lehetsgek nlkl – nagyon nehz volt kijutni.
Az ldozatrl mr korbban is rtuk, hogy a Fldn is csak „Kapcsolds jellegben” lehet jelen s mkdhet, s ahhoz, hogy Hathasson, a segtsgre szorul „elfogadsa” is szksges. A Fld srlt korszakban sokfle fjdalom kapcsoldhatott mg a tudatos (szablyosan mkd) ldozatokhoz is, errl gy „szmolt be” egy korbbi rsunkban az egyik „rintett”:
20100515 – Tovbbvitelre kerl megtapasztalsok – Folytats:
Az „rints” mg mst is „tudatott”. Tudatta velem, hogy a Fld SzeRves Asztrl skon l azon Ltezi, akiket kb egy napja megltogattunk, „nem fogyasztottk el a lelkeket”, akik a megsegtskre rkeztek. Mivel ilyen „minta”/mkds nincsen a Fld Eredend Rendjben s mkdsben, ezrt nem is tudtk volna „elfogyasztani” ket, hanem a SzeRves mintknak megfelelen tulajdonkppen „trsultak, sszekapcsoldtak”. Ez egy bizonyos fjdalommal jrt a Fld Asztrlis skjn l SzeRves ltezk szmra is, hiszen jelents „korltozst” jelentett ez az sszekapcsolds az ket ldozat tjn megsegteni rkezettek szmra, s ennek a szabadsgnak az elveszse ket is nagyon mlyen rintette, hiszen bizonyos mrtkig tkzsknt ltk ezt meg a Fld Szabadsg Rendjvel. Ugyanakkor elfogadtk a szmukra rkezett segt ldozatot, mert tudtk, hogy erre szksg van a Fld letnek megrzshez.
Tudatta velem az „rints”, hogy „visszahozta a szmomra azt a „Rszemet”, melyet tadtam a szmukra, hogy „tpllja/segtse” ket. Olyan volt ez a Tiszta s egyszer mozdulat s „rints”, mint amikor egy klcsnadott „ruht” szpen tisztra kimosva s kivasalva hls ksznet mellett visszaad az, akinek klcsnadtuk… Tudatta mg ez a Tiszta Krisztusi Minsg „rints”, hogy mr folyaMATban van miden hozzjuk trsult Ltezs psgnek s Szabadsgnak visszalltsa, s megksznte „egsz Csaldja/Kzssge nevben” mindazon GI s Fldi Ltezk ldozatt, Akik Segtettk ket. … [2010. janur 2., 05.05.]
Ebben az rsban is megjelent a Hla. A „Hla” egy olyan – a maihoz kpest jelentsen – emelkedett Lt-llapot vagy szint, amely a Fldre Eredend „alap-llapotban” is jellemz volt. A Fldn Eredetileg lt ltezk szmra a „Hlban val Ltezs” a Ltezs termszetes alap-llapota volt. Ebben a HLA llapotban trtntek meg a [vltsoknl megjelen] Elengedsek s Kapcsoldsok is, s gy tulajdonkppen nagyobb fjdalmak nlkl trtntek meg mindezek. [A KRISZTUSI let ltalnos jellemzje a Hla jelenlte!]
A Fld energia-hinyos llapotaiban megjelent Korltozsok (melyek az let vdelme rdekben vltak szksgess) a Szabadsg bizonyos fok szktsvel mr maguk is elidztek bizonyos fjdalmakat. Valsznleg ezek a – korbban ismeretlen formj – fjdalmak voltak annak az okai is, hogy a „plyrl val letrs” utni (t)kapcsoldsi trekvsek sokig nem jrtak sikerrel. Ksbb ezek mellett a (tulajdonkppen termszetes mdon, az let vdelme rdekben kialakult) fjdalmak mellett megjelentek az „elvtelbl” s „mestersges sztvlasztsokbl, elvlasztsokbl” ered manipullt vagy felfokozott fjdalmak is, melyek a Fldn l Lelkek szmra idvel mr „kezelhetetlenn” is lettek, s ezekre a Fld megsegtsre vllalkozott GI CSALDtagok „srgsen” Gygyrt igyekeztek tallni. Ezek az GI CSALDtagok fell rkez segtsgek ltalban az ldozat [KRISZTUSI VILGRA ltalnosan rvnyesl] formiban rkeztek.
[Emltettk, hogy a Fld letrt plyjn sajnos a „KRISZTUSI Vilgokra ltalnosan jellemz” mkdsek is egyre kisebb Hatkonysggal tudtak megjelenni
- a „plyrl val eltvolods kvetkeztben”
- s a „jelenlv Kvlll jelleg s szndkoltan zavar mkdsek” miatt is.]
Az ldozat – mint segti md – esetben is rvnyes az, hogy
az ldozatra kszl
[ms elzetes megegyezs hinyban]
„felajnlhatja” a segtsgt ms(ok)nak.
A Felajnls termszetesen csak akkor tud megvalsulni, ha
az ldozatra vllalkoz s a segtsgre szorul kztt
VAN
megfelel Kapcsolds-s-kommunikci.
Ha az, aki fel ez a segt ldozat irnyulna, nem tart ignyt a segtsgre, akkor ezt a dntst az ldozatot felajnl tiszteletben tartja, s nem nyjt olyan segtsget kretlenl s engedly nlkl, amelyet a msik NEM KR, NEM FOGAD EL, NEM FOGAD BE.
Ugyanis az ldozat is „ramls, let”, s ha „nincsen befogadja” az gy rkez segtsgnek, akkor sem az rintetteket, sem az Egszet gyarapt Hatsa nem jelenhet meg, a kretlen Hats-indts pedig mg tovbbi kiegyenslyozatlansgokhoz is vezethet.
[Ezrt rtuk a MAGOKRL s Kldttekrl is azt, hogy az ltaluk nehz helyzetben rzkelt ltezknek FELAJNLHATJK a segtsgket, m ha ezt a msik nem kri, akkor elfogadjk ezt a dntst, nem erltetik r a segtsget vagy akaratukat a msikra. Ugyanakkor ha egy MAG vagy Kldtt ilyen helyzetben ’ltja’ annak a veszlyt, hogy a segtsget visszautast dntse msokra kedveztlenl thatna (tovbb-gyrzne a nehz helyzet msok irnyba), akkor a lehetsgei szerint segtenie kell az ilyen kedveztlen thatsok megelzst s/vagy megszntetst:
- „…AZONNAL AJNLJA FEL A SEGTSGT a szorult helyzetben lvk megsegtsre, s ha engedlyt kap a megsegtsre, tegyen meg minden tle telhett (akr msok bevonsval is) a nehzsg megfelel elhrtsra
- egy MAG-Ltezt a Fldanya pontosan tud vezetni abban, hogy mi az, amit msok tudomsra hozzon, s mi az, amit ma mg ne trjon msok el – hiszen a MAG az EGSZ CSALD Mintit hordozza MaGban, mindenki szmra KPES segtsget nyjtani abban, hogy a legmegfelelbb tjt megtallja. KPES erre, FEL IS AJNLHATJA a segtsgt, de senkit sem knyszert s [nagyon kivteles esetektl eltekintve] nem noszogat a yavaslatai elfogadsra
- segtsget kell nyjtani abban, hogy az letet s szabadsgot, Rendet vd, az let s szabadsg/Rend kiteljestshez vezet j ismeretek minl szlesebb krben elterjedjenek az rintettek krben”]
„…a Fld SzeRves l-kzssge idvel egy csapda-helyzetbe kerlt, melybl A MAGA ESZKZEIVEL, A MAGA MINTI SZERINT szinte mr kiltstalann lett a kiszabadulsa. [Ez a „csapda-helyzet” tulajdonkppen azokat is elrte idvel, akik ebbl „Kvlllsguk” miatt kivonni igyekeztek magukat.]
Ugyanakkor minden Vilgban van tbbfle „tllsi” [„Vsz”] „terv” vagy mkds is, hiszen az let keresi az let-lehetsgeket. Nha csak gy lehetsges a „tlls”, hogy a Lt „felldozza” magt valamirt, s az ldozata ltal l tovbb, s kel majd „valahol, valamikor” msik letre.
Ugyanakkor egy csaldi alapon mkd VILGBAN nagyon sok lehetsg van arra, hogy egy nehz helyzetbe kerlt Vilg vagy vilg ne jusson el a megsemmislsig s a teljes nfelldozsig. A nehz helyzetbe kerlt csaldtag megsegtse mindig egy nagyon fontos KZS MEGTAPASZTALS, amely ltal nem csak a kzvetlenl rintettek, hanem AZ EGSZ CSALD is pl s gazdagabb lesz. A megoldsra vr helyzetek j utakat nyitnak, j lehetsgeket teremtenek minden rintett szmra --- s a szeretetbl [Rendesen] elindtott utak mindig nagyon sok Szpsget s rmet hoznak.”
*****
A Paradicsom s Pokol kzti klnbsget megvilgt kis trtnetben ugyanez jelenik meg (20100515 – Tovbbvitelre kerl megtapasztalsok – Folytats, 33. oldal):
„…Isten kitrta azt s a ltvny, ami a szent el trult, ugyanaz volt, mint az elz szobban… De ez alkalommal az emberek jl tplltak, mosolygsak voltak s nevetve beszlgettek egymssal. A szent ember ekkor azt mondja Istennek:
- n ezt nem rtem!
- , pedig ez egyszer - vlaszolja Isten - ez igazbl csak `kpessg krdse. k megtanultk egymst etetni, mg a falnk s nz emberek csak magukra gondolnak.”
*****
„Aki/Ami Templomm vlt/vlik, az kitisztttatik”
Az elmlt napok „radsaihoz” is kapcsold megrzsek.
desapm „vzgyesknt” dolgozott nyugdjazsig, s gy nagyon sok tiszai rvz elleni vdekezsben vett rszt. Az elmlt napokban beszlgettnk a magasabban fekv terletek megduzzadt patakjainak puszttsairl. desapm elmondta, hogy a Tisza s Duna radsaira s az rhoz kapcsold vdekezsekre a legtbbszr „van id” felkszlni, a patakok hirtelen eszshez kapcsold ilyen mrtk radsaira azonban a legtbbszr nincsen.
Ehhez kapcsoldan a minap az albbi megrtsek jelentek meg bennem (nem mindenben pontos az radsos kphez val igazodsa, de a lnyegre rmutat):
Az elmlt idszakokban a Fld egy „tllsrt kzd” szakaszban volt --- s ahogyan a Fldn bell megtrtnt, valamit a „kozmikusabb” nzpont tVilgts is mutatta: egy „takarklngra” lltott, egyes vonatkozsokban lelasstott letet lt. Bizonyos Eredend Mintit nem nyilvnthatta meg a Fld, hiszen az azok teljes kibontst lehetv tev tmogat erk nem voltak (vagy csak rszlegesen voltak) jelen. Annak rdekben, hogy a Fldn ne induljanak el olyan [’er-pazarl’] vltozsok, amelyek kibontsnak, megrlelsnek a FELTTELEI nincsenek jelen, „korltoz” mkdsek kerltek nvdelmi s let-vdelmi jelleggel beptsre. Ezek gy mkdtek, hogy ha a „Bels Mag” a MAGA Eredend Mintja szerint belekezdett volna egy olyan nvekedsbe, amelynek megrlelshez nem voltak meg a felttelek, a lellt vdelmek mkdsbe lptek [hogy lehetsg szerint mr a nvekeds elindulst is megakadlyozzk. Legfeljebb „emlkeztetk” indulhattak el ilyenkor.]
Az „emberi” mkdsekre levettve mindez: a testi Fcsakrk az alsbb s felsbb „fldi” csakrk korltozott, majd idvel mr srltt is lett mkdsei miatt „tlterheltt” s torzult mkdsv vltak, s ez az energiahinynak a testi letben val sokfle megjelenshez vezetett. Az „let-vezetk” ltalban mr „csak” nhny ujjnyi” vastagsgra zsugorodott, ami a fizikai, Lelki s Szellemi mkdsek bekorltozottsgt is megjelentette.
Az energiahiny s lelassultsg megjelent abban is, hogy rszben kiszmthatatlann lett a tettek s kvetkezmnyeik kztti kapcsolat: ha valaki valamilyen srt [vagy akr rdemes] hatst nyilvntott meg az letben, annak a „kvetkezmnyei” sok esetben csak egy jabb beszlets utn, egy msik letben, a felejts ftyoln val thalads, s gy a tett lnyegrl val elfeledkezs utn jelent meg. [Ebben termszetesen a szndkoltan srt Hatsok mkdtetsei is kzrejtszottak.]
Sok esetben lelassult s torzult a finomabb energia-testekben lv kdok s mintk lerdsa a fizikai testbe/letbe, a torzt hatsok miatt egy-egy megjelent nehzsg valdi oknak a feltrsa szinte lehetetlenn vlt, s nagy zavar keletkezett a „felelssg” terletn is.
Rszben ennek a lelassult letnek a kvetkeztben eladdhatott olyan helyzet, hogy valaki csak „tbb lettel” ksbb szembeslhetett valamilyen gygytsra vr terletvel, s ezen tbb let alatt olyan jabb nehzsgeket vonzott maghoz, amelyek miatt a gygytsra vr mintjt kptelenn lett felismerni.
Megfigyelhetttek, hogy ahogyan az elmlt nhny tz vben fokozdtak a „Fnymunksok” befldel s harmonizl munki, sokaknak megntt az „energia-szintje”. Ez egy kedvez vltozs volt, ami az rintettekben gyorsabban felsznre hozta a tiszttsra, gygytsra vr mintkat s helyzeteket --- emiatt ltszlag nehezebb vlhatott a szemlyes letk. Azok, akik megltk ezeket a nvekv energiaszintjknek ksznhet intenzvebb tiszttsokat s gygytsokat, a lehetsgeikhez kpest igyekeztek tapasztalataikat megosztani msokkal, hogy msok is ELKSZLHESSENEK ezekre a vltozsokra [ahogyan a Tisza vagy a Duna radsaira az elrejelzsek/csapadk-mrsek stb hatsra is „van id” felkszlni]. Klnfle TISZTTSI s VDELMI, Gygytsi technikk vltak ismertt, amelyek az alkalmazsaik sorn tovbb finomodtak, s egyre jabb terletekre is kiterjedhettek. Megszaporodtak a hradsok s jvendlsek, amik a szemlyes s csaldi letek rendbettelre hvtk fel a figyelmet.
Az elvgzett tiszttsok Hatsra a „bolyg-Valsg” energiaszintje is nvekedni kezdett, s az utbbi vek erteljes Fny-munki [a tnyleges meglseken keresztl!] nagyon sok fontos Ert jra a Fldhz kapcsoltak. Ezek tovbb fokoztk a Fldre rkezhet Segti minsgek krt, melyek ismt csak jabb Er-nvekedseket hoztak. Az elvgzett munkk, egyedi s csoportos meglsek Hatsra egyre ntt egyes terleteken a jelenlv, s egyre fokozd mozgsba kezd [SzeRves]„energia”, amelyek tovbb segtettk a tiszttsokat/tisztulsokat, s az ’alapozsok’ utn lehetv tettk a „tovbb-ptkezseket” is.
Ma mr [kilpve a tllsrt folytatott SZKsgbl] olyan Jelen-T-s Erk mozognak s ramlanak a Trben s a Ltezk kztt, ami mg pr vvel ezeltt is elkpzelhetetlen volt. [FolyaMATos a „Bsg” visszatrse.] Mr nem kellett vekkel ezeltt sem „leteket” vrni arra, hogy egy-egy gygytst kr terlet jelezzen a fizikai let szintjn: a finomabb energiatestekben lv mintk nhny hnap, vagy legfeljebb nhny v alatt lerdtak a fizikai testbe. Ha megtrtnt ezek felismerse s megfelel kiegyenslyozsa, akkor gyors vagy fokozatos gygyulsok s plsek jelentek meg, ha pedig valami „akadlyba” tkztt a segt energia, akkor ott a feltorlds slyos jelzseket eredmnyezett.
Aminek pr vvel ezeltt a Fld „lelasstott”, takark-lngon mkdtt Vilgban nhny v vagy nhny hnap kellett a fizikai sk lerdshoz, az a MOST RAD, „hmplyg” energikban megtrtnhet nhny ra vagy nap, vagy akr egy pillanat alatt is. Ha valaki „tadja” magt ezeknek a tisztt/segt energiknak, akkor nagyon gyors tisztulsokat s gygyulsokat lhet meg, gyorsan lebomlanak a szksgtelen gtak s akadlyok, s elenyszik az, ami valamirt visszahz erknt mkdik.
Akik „elkszltek” ezekre a vltozsokra nMaGuk tiszttsval, idejt-mlt mintik/szerepeik elengedsvel, Valdi N-jk lehetsges megjelentsvel, azok szmra ezek az intenzv MR/Tisztt mkdsek mr inkbb csak megerstek, s ahol tudnak, ott segthetik azokat, akik most ezek miatt az raml, Hmplyg energik miatt nehezebb helyzetbe kerltek.
Akik nehezebb helyzetbe kerltek, szmot adnak rk Minsgeikrl, s akik olyan helyzetben vannak, amelyben segthetik (vagy ktelesek segteni) a nehz helyzetben lvket, szintn szmot adnak MaGukrl.
A „felgyorsuls”, Bsg, rads/ramls teht SZEMMEL LTHAT: az energia-hinyos idszakokban a „csordogl” energiknak „tbb idre” volt szksgk ahhoz, hogy felsznre hozhassk a gygytsra vr terleteket. Nyilvnval, hogy a „csordogls” mrtke jelezte, hogy „mi volt elvgezhet akkor-s-ott”.
Ma mr azonban „bsgesen” vannak jelen a Tisztt/Segt/Gygyt Erk s lehetsgek,
s ennek megfelelen jelennek meg
a kiegyenslyozsra vr terleteket feltr „intenzv” radsok/ramlsok is
a Gygyts/Rendezs „idejt” jelezve.
*****
20100522 – Taln befejezsknt…, 14. oldal:
„…Akiknek [nMaGuk gygytsa s/vagy a Fldhz kapcsold Feladataik miatt] „dolga van” ezeknek a krdseknek a tisztzsval, azok a szemlyes letkben megkapjk a Fldanytl s MaGos N-jktl az ehhez kapcsold vezetst.
A MAGOKNAK gyelnik kell majd arra is,
hogy sok esetben „szemlyes emlkknt” „ismernek r” majd
a megjelen helyzetekben a „feltrsra s gygytsra vr helyzetre”,
azonban r kell reznik
a helyzet s megolds „MaGukon tlmutat Jelentsgre s Hatsaira is” .
„Pnksd a Szv, a SZERELEM, a Teljessg, a kiTeljeseds/beTeljesls nnepe is.
Leginkbb ezek nnepe lesz ismt.”
Pnksd idszaka leginkbb az ld, Megerst idszakknt jelenik meg ma a kztudatban. Ahhoz azonban, hogy valami ltalunk tovbbvitelre vlasztottat megszilrdthassunk magunkban, a tovbbvitelre-nem-sznt mintinkat eltte el kell engednnk.
Nagyon yl megmutatkozott ez most a Pnksd eltti intenzv elemi tiszttsokban, melyek a Pnksdi ld Erk Megerst Hatsa utn megjelen elengedsekben is megnyilvnulnak/folytatdnak majd. Tiszttstok teht tovbbra is tudatosan magatokbl mindazt („engedjtek el”), amit nem vlasztottatok ki a tovbbvitelre, hogy ezzel is knnyebb tegytek a MaGatok s Csaldotok/CSALDOTOK szmra a vltozsokat.
Hogy a most Pnksdkor Megjelent ldsbl/Erbl/Lehetsgekbl pontosan „mi-s-mennyi” kerlt befldelsre/befogadsra s ezek utn Fldanyai ldssal/Megerstssel ’lv ttelre’, az [legksbb] ’nhny napon/rn’ bell megmutatja magt. Mr ma is tudhat azonban, hogy ha a „befogadott Erk” a „Helykre kerlnek”, akkor azok tovbbi tiszttsokhoz s elengedsekhez is vezetnek.
A befogadsok s elengedsek „testvr-mkdse”, egymst-kiegszt” mkdse ma szinte mindent-thatan jelen van a Fldn.
Az apostolokrl fennmaradt trtnetekben megjelenik az, hogy Hsvt utn a KRISZTUSI Jzus elkezdte tantani/tiszttani a megzavarodott tantvnyokat. Kevssel Pnksd eltt „a lthatban” elvltak egymstl a tant s tantvnyai --- hogy a tantvnyok az elengedssel felkszlhessenek annak az J-nak a BEFOGADSRA, amit „vlasztottak”.
Nagyon fontos teht
Egysgben s Mozgsban/Vltozsban is
nzni ma mr az esemnyeket, hiszen a kiteljesed energik segtenek abban, hogy a Fld (s mindazok, akik a Flddel kzs letet vlasztottak [a vlasztsba a vlasztsnak megfelel megnyilvnts is bele tartozik]) visszalljanak a testi (s gy teljes) letkkel a maguk Eredeti rezgsszintjre s mkdsre. Ez a korbbiakhoz kpest „gyorsabb” teszi a teremtseket, s amikor hozz igaztotttok magatokat ezekhez az j [Rendes] ramlsokhoz s mkdsekhez, akkor pontoss is vlnak a teremtseitek. Amit most mg „szlviharknt” rzkeltek, az majd csak egy lgy, segt szell/mozgs/ramls lesz akkor, ha igaztotttok MaGatokat NMAGATOK Mintjhoz s rezgseihez. [’Ltszlag’ majd ’lecsendesedik a vihar’, valjban azonban Ti lltok t egy magasabb tudatossgi/megnyilvnulsi szintre s ’rezgsre’/teremterre].
Ha mr emltettk az apostolokat, akkor visszatrek a bevezet gondolatokban emltett mai megrtseimre:
„…A MAGOKNAK gyelnik kell arra is, hogy sok esetben „szemlyes emlkknt” „ismernek r” majd a megjelen helyzetekben a „feltrsra s gygytsra vr helyzetre”, azonban r kell reznik a helyzet s megolds „MaGukon tlmutat Jelentsgre s Hatsaira is” …”
A „Jzus Krisztus szupersztr” cm darab azzal kezddik, hogy miutn „a szereplk felveszik jelmezeiket s elfoglaljk a helyeiket a szntren”, ’Jds’ egy „magaslaton” „tpeldik”.
Mostani rtelmezsemben: A Szellemi Hatalmassgokknt a Fld megsegtsre rkezett „Kldtti letek” feltrkpeztk az akkori kor embereinek llapott, azt is, hogy mit kpesek befogadni mindabbl, amit magukkal hoztak/hoznnak a szmukra.
Tudott az, hogy [Rendes mkds esetn] „befogadni” csak azt vagyunk kpesek, ami eltt meg tudunk nylni, ami fel bizalmunk van, amit szeretnk. Jzus megjelense az emberek kztt – a meglv srlsek fggvnyben – kivltott szeretetet s bizalmat, msokban bizalmatlansgot, megint msokban flelmet, dht s haragot… Ezek mind „mozgsba lendltek” Jzus (s a Jzus kzelben lvk) krl.
’Jds’ [aki a Kldttek kzl a REND Minsgben volt jelen] [Szellemi N-jvel] azt mrlegeli, hogy ezek a sokrt fokozd mozgsok vajon tudjk-e segteni annak a megvalstst, amirt ez a Kldtti Csoport rkezett, vagy pedig oly mrtkv fokozdhat a bizalmatlansg s gyllet, amely lehetetlenn teszi a befogadst/meggykereztetst a tantsoknak. ’Jds’ megemlti azt is, hogy ’megszlls alatt van a terlet’. Ezt a mondatot eddig mindig a „rmai” megszllsra vonatkoztattam, Szellemi szintrl nzve azonban a „megszlls” a Fldn lv „idegen erk” jelenltre s mkdsre utal, mely jelenlt „kiszmthatatlan mkdsv teszi” az eredeti KRISZTUSI megnyilvnulsokat. Akkor mg nem lltak rendelkezsre megfelel ’adatok’ arra, hogy [a plyrl eltrs kvetkeztben, majd pedig a srt hatsok kvetkeztben] ’pontosan’ milyen srlsek keletkeztek a Fld s az emberek/SzeRves Ltezk „lnyeiben” --- hiszen ppen ennek az tfog feltrkpezse volt ennek a Kldtti Csoportnak/Csaldnak a feladata…
Korbban rtunk arrl is, hogy „az eredeti tervek” szerint Jzus mg tovbb szeretett volna tantani, hogy tbb kzvetlen tantvnya is legyen, akiknek gy tbb dolgot/rszletet is tadhatott volna. A Fld „elstttsn” dolgozk azonban a Jzusban s trsaiban megjelent „Fnyt” (vilgot) a „Fnytemplom” sszellsa utn szinte azonnal rzkeltk, s igyekeztek [mkdtetett mintiknak megfelelen] minl hamarabb megbontani ezt az EGYsget.
tkok sort indtottk el (nha csak „vaktban lvldzve”, hiszen ez is zavart kelt), amelyek kzl az egyik pldul ’Jdst’ rte el. Ez az tok mg nmagban nem volt ’hallos’, de egy olyan mkdst indtott el, amely ’Jzus hallhoz vezetett’. [Ez egy betervezett lehetsges folyaMA(A)T volt, csak az tok megzavar hatsa miatt „id eltt indult gy el”.]
A Szellemi Hatalmassgok nyilvnvalan rzkeltk ennek a FolyaMA(A)Tnak a beindulst, s ennek megfelelen kellett megtallni azt a „folytatst”, amely ilyen megvltozott krlmnyek kztt is kpes a legfontosabb [Gygyt/Rendez] Minsgek megfelel bergztsre a Fldn.
Jzus s Pter, valamint ’Jds’ oldalrl kzeltem most meg ezt a helyzetet a mostani megrtseim alapjn, hiszen „k hrman” a KRISZTUSSG „hrom rszre bontott Egysgt” is hordoztk, br Jzus „KRISZTUSS” vlsakor mindhrom Minsget Egyestette testi/emberi valjban is: Szeretetet-Szabadsgot-Rendet. [Ms „csaldok” is majd feltrjk a hozzjuk kapcsold rszleteket.]
ldozat meghozatalrl dntttek a Szellemi Hatalmassgok, Akiknek testi Jelenlteik voltak akkor a Fldn, s a Fldanya elfogadta ezt az ldozatot (a Fldanya „elfogadsa” miatt kerlhetett sor az ldozat megvalstsra). Br ma mg ennek az ldozatnak minden vonatkozsa nem fogja feltrni magt a Fld emberei eltt, de itt a Fld Eredeti „Vsz”-Terveiben rgztett „legnagyobb” ldozat kerlt elfogadsra: LET ldoztatott LETRT/CSALDRT, amely a „Szellemi Hatalmassgokat is rintette”.
Nem csak a Fldn emberi (s ms) letet l hozott itt ldozatot, hanem A CSALD rdekben az emberknt is jelenlv letekhez tartoz Szellemi Hatalom, Szellemi Hatalmak is. [Tulajdonkppen EGYEK, br Megnyilvnulsaikban tnhetnek klnbznek is. Erre mr korbban is utaltunk: „KRISZTUSBAN „EGY” a „Szabadsg-Szeretet-Rend”]:
(Folytats a III. rszben)
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|