20100522 - Taln befejezsknt... sszefoglalsok, Szemelvnyek (II. rsz)
2011.08.12. 19:49
Az rs I. rsze elrhet ITT
Ugyancsak ebbl a ’Csald-gygyts II.’ c. rsbl idzek ide nhny gondolatot --- taln az elzekben kifejtettek ezekre figyelemmel mg rthetbb vlnak (rdemes magra a Fld eltrt s visszaigazod tjra is alkalmazni az itt lertakat):
„…Ma arra teszek ksrletet, hogy a „frfi” s „n” „tmasz” s „sszetart” erejt jobban megvilgtsam, gy a fenti kpek is ezt segtik.
Az Egymst-Kiegsztsg Vilgaiban (amilyen a Fld is) a FORMKban l let megteremtsben az Egytt EGYET alkot Teremt-Rszek [F-Szably szerint] kzsen vesznek rszt. [„Kivtelekbe” most nem megynk bele – hiszen a cl ppen az, hogy az Egymsnak-Prjai ismt a MaGuk Eredend Szerepre s Prjukra ismerjenek, s ennek megfelelen Rendezdjenek.] Ezek az Egymst-Kiegszt Rszek ugyanakkor pedig MaGuk is EGYEK s Egyediek --- j let /forma Megteremtsben azonban EGYTT EGYEK.
Amikor az Egymsnak-Prjai „sszehzasodnak” [egy meghatrozott pontban sszekapcsoldnak], akkor egyms irnyba s a tbbiek irnyba is egy olyan kinyilatkoztatssal lnek, hogy egy j Csaldot kvnnak LT-re hozni, amelyben a n asszonny majd anyv, a frfi frjj s apv is lesz. A Pr egyttes kpessgei s adottsgai hatrozzk meg, hogy „meddig” terjed majd a „krk/gmbk” (hzuk), s azt milyen minsggel s rend szerint tltik meg lettel.
A „kzs teremtsk” elindulsakor egyttes/kzs kpessgeiknek s adottsgaik megfelelen egy „Lehetsg-krt/gmbt” hznak maguk kr kpzeletben, amit Egyttes Erejkkel valami j s Sajtos, csak rjuk jellemz kzs teremtssel tlthetnek meg.
Ebben a pillanatban tulajdonkppen asszony s frje EGGY lesznek, s kzs erejk (a kr sugara) hatrozza meg a „meddig”-et. [Mintha a keresztre szgezett kezekkel ppen ezt az lelst s tmaszt kvntk volna egyesek megakadlyozni az „Atya Fia” esetben.]
Ezt kveten a „frj”-et gy kpzelhetjk magunk el, mint aki a kzppontban maradva s a „tengelyt” megtartva tulajdonkppen [„karjaival”] maga a megrajzolt kr hatra is, „tartja” ezt a kzs teret”, melyben a prja „mozog”, s amelyben asszonya a kzs teremtseiket egymshoz is rendezi. Asszonya gondoskodik arrl, hogy a csaldon bell az egyes rszek kiegyenslyozottak legyenek/fejldjenek, s egymssal is sszhangba kerljenek.
Nagyon jl megfigyelhet sok llatnl ez a termszetes rend: a madarak kztt is tbb esetben a hm madr feladata az let-tr el()ksztse. Fleg a kltz madaraknl azonban a prok mr kzsen rakjk s rendezik a fszkket, k jobban „idhz ktttek”…
Amikor a csaldban a frj a helyn van s tartja a „tengelyt”, s ezzel „vdelmezen krbeleli” csaldjt, az asszony a Harmnia s Rend megteremtsre fordthatja figyelmt/erejt, minden erejvel a kzs let-teret rendezi s tartja ssze. Ha brhol valami kis hiny vagy kiegyenslyozatlansg keletkezne, az asszony azonnal odafordul s [MaGa vagy prja segtsgvel] RENDET tesz --- s ezzel az EGSZ is ismt Rendezett lesz.
Egy csald Rendje s Egysge megbomolhat azrt is, mert az asszony nem gyel a bels sszetart erre, s azrt is, mert a frj elmozdul a F-tengelyvel, s mr nem leli krbe a csaldjt.
Ha az asszonyban jelenik meg az sszetart er megbomlsa, rendszerint asszonytrsai sietnek a segtsgre, hogy megerstsk a sajt Mintjban/mkdsben. Leggyakrabban azonban az asszony elmozdulsnak oka a „tmasz meggyenglse”. Az asszonyok nagyon gyorsan megrzik tbbnyire, ha „veszly fenyegeti” a csald psgt, s ilyenkor (ha ennek oka a prjuk elmozdulsa) „gyorsan kell lpnik” a trsuk megsegtse rdekben.
Rgebben nagy segtsg volt ilyen esetekben a tgabb csaldban meglv idsebb asszonyokra s frfiakra tmaszkods lehetsge, a blcsebbek tancsai, akik mr szintn ltek meg – s gygytottak meg – hasonl helyzeteket.
Nagyon nehzz vlik egy csald/hz egyben-tartsa akkor, ha a tmasz [kzppontot/tengelyeket megtart s tlel] frj elmozdul a helyrl. Ha nagy volt a baj, akkor a nk/asszonyok is tvettk idlegesen a sajt csaldjukban (vagy segtsgkppen ms csaldjban) ezt a szerepet. Ez azonban mindig csak idleges segtsg lehetett, s ha egy meghatrozottan rvid idn bell nem kerlt vissza a frj a helyre, a csald tbbnyire mlyen srlt s sztesett [pusztn azon egyszer oknl fogva, hogy a pr KZSEN, a MaGa Egyttes erejre alapozva indtott kzs teremtst, s ha „ms” lp be az elmozdult helyre, az nem ptolhatja a kiesett sajtos ert teljesen. Egy ilyen „feszltsg” csak rvid ideig tarthat fenn a csald mly srlse nlkl.]
Ha teht a csald „tengelyt” s „v karjt” kpez frj elmozdul, az asszony fokozza a csaldot sszetart erejt, hogy EZZEL SEGTSE Prjt vissza a MaGa helyre. EZZEL SEGTHETI. Ha a trsa vgleg kiesik, akkor egy id utn az asszony [eredeti] csaldot sszetart ereje is elvsz, s valami olyan „mozgsba kezd a rendszer”, amely tall valamilyen „kzppontot”/tengelyt, amelyhez ismt igazodhat.
Voltak olyan asszonyok, akik gy dntttek, hogy MaGuk vlnak megcsonkult csaldjaik „tengelyv” is. Voltak kzlk, akik „szinte” kpess is lettek MaGuk tmassz s sszetartv is lenni hatalmas ldozatok rn, m „pr-talann” lettek.
Nhnyan „megbirkztak” ezzel a helyzettel, msok nem… Elfogadhattk MaGukban mint az „adott krlmnyek kztt vlaszthat lehetsgek kzl a legjobbat”, de tudjk mindannyian jl, hogy egy Rendes Prral minden knnyebben s boldogabban mehetett volna…
Mi az asszony Rendelt feladata? sszetartani a csaldjt, segteni a megjelen kiegyenslyozatlansgok oldst/meggygytst [harmonizls].
Mi a frj feladata? Biztos tmaszv s vderejv lenni asszonynak s csaldjnak, akire asszonya s csaldja mindig szmthat.
Ma az asszonyok azzal segthetik a frjeiket, hogy a tlk telhet legteljesebben elltjk a MAGUK csaldot sszetart feladatt. Ennek az sszetart ernek a megnyilvntsval tudjk a legjobban segteni trsaikat abban, hogy azok visszailleszkedhessenek a MaGuk „Tengelybe”/helybe, s ott „biztonsgosan rgzthessk” MAGukat.
Ha bele-reztek ebbe a helyzetbe, akkor szinte tapinthat a nk/asszonyok erfesztse az EGYBEN-tartsra, s az ezen krben lv frfi s frj „feszl prblkozsa” arra, hogy beillessze MaGt a Rendelt helyre. Mint amikor egy frfi ers szlben igyekszik visszarni a hzhoz, mert tudja, hogy ott mr „biztonsgban” van s ott Rend van. Egy ilyen helyzetben REZHETI a frj az asszony sszetart erejt „ellene irnyul”-nak, mert nem tudja mg pontosan megklnbztetni az er-Hatsokat. „Nehzsgt” nem az asszonya „jelenlte” okozza, amellyel sszetartani igyekszik a csaldot [azzal ppen segti vissza a prjt a helyre!]. A nehzsget a korbbi tengelytl-elmozduls most foly vissza-igaztsa okozza, mely elmozdulsnak az eredete a Fldn taln tbb tzezer/szzezer vre is visszavezethet, s a szemlyes letekben akr tbb genercin t nyerte el a mai formjt. Nha taln cskkent ez a tengelytl val eltvolodottsg, mskor ppen fokozdott --- S
MOST JTT EL AZ IDEJE S LEHETSGE ANNAK,
HOGY MINDEN FRFI S FRJ
VISSZAILLESSZE MAGT
EREDEND [Tmasz] SZEREPBE.
VISSZAILLESSZE MAGT.
NMAGA.
Prja segtsgvel.
A Fldanya [e tekintetben] Kiegyenslyozdott Mintja s Rendje nagy segtsgre van/lehet ebben minden frfinak, tovbb az asszonyok sok esetben mr helyre kerlt sszetart ereje is nagy segtsg a szmukra --- mg akkor is, ha ezt ma mg nem tudjk kellen rzkelni/rtkelni. Az asszonyok tbbsge „fokozza” a csaldban az sszetart ert – szinte gy, hogy lthatatlan s/vagy lthat „karknt” krbefogjk a csaldot.
Mindekzben a „viharban” halad/igazod frfi s frj ismt beillesztheti a MaGa Tengelyt a Rendelt helyre, s ha ezt megtette, akkor elcsitul a „vihar”, s karjval ismt tlelheti a MaGa csaldjt, melyben mindenki, Aki „Hozz tartozik”, ismt a Rendelt helyre kerlhet, s a Csald ismt Csaldd lehet.
Az asszonyok szmra azrt „termszetesebb” a MaGuk sszetart Erejnek a megnyilvntsa, mert a Fldanya MaGa is Erteljesen nyilvntja meg most „Csaldja” [Gyermekei] irnt ezt az sszetart Erejt. A Fldanynak ez az sszetart Ereje nagy segtsg lehet ma minden csaldban, minden n s frfi szmra, hogy termszetes szerepkbe visszatalljanak.
Rszben a [frfiakat s nket egyarnt rint] „csaldi” nehzsgrl r Lendvai Katalin is az albbi rsban, amikor arrl tesz emltst, hogy trsunk nha a segtsgnket flrerti s megbntdik, tmadsnak fogja fel a fel irnyul segt megnylst. Ilyen nehzsgek megjelensekor nagyon fontos, hogy minden rintett a szeretetre figyelve prblja meg rtelmezni a maga jeleit s a kzs let jeleit. Egy „viharban”/Igazodsban gyakran kevsb lthatak a tnyleges trtnsek, s ezrt nagyon fontos a meglv tapasztalatok alapjn a „biztos” dolgokra hagyatkozs, s a kavarg dolgok vonatkozsban pedig megvrni a tisztbban-ltst.
Ha a felmerl flrertsekben s nehzsgekben a helyzet (nmagunk s a msik) megrtsnek a szndka vezet bennnket, ha igyeksznk a ltszat mg ltni s a szeretetre figyelemmel rtelmezni a jeleket, akkor ez a kzs akarat meghozza gymlcst.
Visszatrve a mai gondolatmenethez:
Ahogyan „rrzek” az TVILGTSOK Eredmnyre, ismt csak az ersdik meg bennem, hogy
a MAGOK a tlk telheten megfelelen lttk el feladataikat
ebben az eltereldtt plyaszakaszban is.
Mind az asszonyi er, mind a frji/frfii er
a MAGA Minti szerint az adott helyzetekben (legtbbszr)
a legmegfelelbb eszkzket vlasztottk s alkalmaztk
az let megrzse s tovbbvitele, kiteljestse rdekben.
Szmos nehzsg rte ket mindenkzben,
amelyek mg kiegyenslyozsra vr helyzeteket,
gygytsra vr srlseket eredmnyeztek MaGukban s Otthonukban is.
Ha azonban tovbbra is minden tlk telhet mdon megnyilvntjk
a Fld VILGI ALAP-Elveit,
nagyon gyors s rm-teljes sszeRendezdsben lehetnek tevkeny rszesek.
Akiknek [nMaGuk gygytsa s/vagy a Fldhz kapcsold Feladataik miatt] „dolga van” ezeknek a krdseknek a tisztzsval, azok a szemlyes letkben megkapjk a Fldanytl s MaGos N-jktl az ehhez kapcsold vezetst. A MAGOKNAK gyelnik kell majd arra is, hogy sok esetben „szemlyes emlkknt” „ismernek r” majd a megjelen helyzetekben a „feltrsra s gygytsra vr helyzetre”, azonban r kell reznik a helyzet s megolds „MaGukon tlmutat Jelentsgre s Hatsaira is” .
Nhny tovbbi kiegszt rtelmezs:
rdekessgknt, mely rszben ide is kapcsoldhat:
Taln kt vvel ezeltt rtam arrl a szobanvnyemrl, amely „kintte” a szobt. Ez a fs-szr nvny elrte a mennyezetet, s nem tudott tovbb nni. Megprblt jra s jra leveleket hozni, de nem tudta ket megnveszteni. A kvetkez tavasszal tltettem s letettem a polcrl a fldre. Ekkor vettem szre, hogy valahol kzptjon hozott egy oldalhajtst balra, egyet pedig jobbra. Az let lni s nvekedni akar --- mert „magjban” ennek kdja van… Azta a nvny ismt elrte a mennyezet magassgt, gy most oldalhajtsait nveli erteljesebben…
Az let keresi az utat a tllshez s nvekedshez, kiteljesedshez, szplshez…
Meggyzdsem, hogy a „frfi-t” lellsban is a MAG-ban meglv LET-vd, let-segt Minta lpett mkdsbe, s hogy e frfi-lt ltszlagos lellsban VALJBAN a tlls s Hazatrs vgya [~a MAGUK minti szerinti Szerelembe visszakerls] volt jelen. A „sztvlt” „Vilgokban” val tkeressekben azonban olyan „knyszerkapcsoldsok” jttek ltre a tlls rdekben, amelyek miatt az Egymsnak-prjai a sztvlt tjaikon nem tudtk egymssal sszhangban megnyilvntani az tkeresseiket s fejldseiket. Nha az egyik fl vitt nagyobb terheket, mskor a msik. Ilyenkor tulajdonkppen kt lehetsgbl vlaszthatnak a prok:
- vagy mindketten ’aktvan’ keresik egymst (akkor y esetben hamarabb tallkozhatnak, rosszabb esetben mg tvolabbra kerlhetnek egymstl),
- vagy pedig egyikk (aki a megjulsra nerejbl kevsb kpes) „megll”, igyekszik megtartani a helyt, s ott igyekszik bevrni a trst.
Azt rzem, hogy a Fld MAGJAI ezt az utbbi tllsi mdot vlasztottk [rzsem szerint frfi/ni Kzs megegyezssel!] --- azzal, hogy a „frfi” tbl is indultak idrl idre „el-rsk” [ldozat a kzs letrt][„laktanyn tl felplt egy-kt hz”], amelyek a prjaikhoz val kapcsolds tjt kutattk. Nha taln ezek az „el-rsk” kpesek is voltak kapcsoldni egyes asszonyi utakkal, s itt klcsns tVilgtsok, igazod lpsek is trtnhettek (anyka jelenlte, illetve a ni tszakaszon megjelen kisebb visszatrsi lehetsgek).
[Amikor a ni t ’Kertvrosi szakaszn’ rzkeltem egy-egy ftra visszakapcsoldsi lehetsget, azokat ltalban „keskenynek” reztem, illetve taln „gyorsan” haladtunk, s gy nem volt biztonsgosan visszavihet a ’jrm/Fld’ a ftra. Ebben a kpben is „kzzelfoghatan” jelen van a MAGOK azon kdja, hogy ha lehetsges, akkor MINDEN LETET segtsenek: ameddig lehet „sszekapaszkodnak”, egymst is erstik, hogy egyetlen trsukat/darabkjukat se vesztsk el. Ugyanakkor hordozzk a MAGOK azt a kdot is, hogy ha felttlenl szksges, ha mr nincsen ms vlasztsi lehetsg, akkor ldozatot hoznak (ez is a tlls/tovbbls egy SzeRves megnyilvnulsa) a tbbiek letben maradsrt. A legslyosabb helyzetekben olyan is eladdhat, hogy egy/kt letrt is felldozza magt az, aki ltja, hogy maga mr nem haladhat tovbb, de ldozatval megsegtheti a tovbblsre kiJelltet.]
A „mellkutakon” ltrejtt „knyszerkapcsoldsokban” (melyek rszben az „resen ll” „pr-kapcsoldsok” betltsre irnyultak, hogy a kapcsoldsi pontok/lehetsgek s eredeti mintk/mkdsek ne sznjenek meg teljesen!) nha torzulsok is trtnhettek, amik nehezebb tehettk a „trs-t figyelemmel ksrst”. Ez taln mindkt mellktban megjelent, hangslyosabban mgis a frfi-tban jelentdtt meg.
Taln segti ennek a megrtst a kvetkez ’kocks’-kp:
Egy szablyos Rubik-kockt ha elforgatunk, akkor „ugyanazon az ton” vissza is rendezhetjk az eredeti/szablyos llapotba.
Erre a visszarendezsre csak akkor van lehetsg, ha kzben nem trtnik a kockn valamilyen srt behats/vltozs. Ha ugyanis a kockn az sszekevert (rendezsre vr) llapotban nhny kis kockrl „eltvoltsra” kerl egy-egy sznes lapocska, vagy esetleg nhny szn kicserlsre kerl, akkor a visszarendezsi folyamat igen megnehezedik, akr lehetetlenn is vlik [srl az eredeti minta].
[A Fldanya az ilyen „kopsokbl” s „kicserlsekbl” ered srlsei miatt krte „P Minti visszaltetst”, s gy „A Fldanya – mint Vilg – kpes ma mr a Szv-Tartalmak KZVETLEN S TELJES tVilgtsra, s ennek megfelelen
- egyrszt kpes AZONOSTANI A SAJT GYERMEKEIT (SzeRves Ltezit),
- msfell pedig a Szv-Tartalmak alapjn minden Ltez esetben ltala pontosan „lthatak” is a „meglmodott s vlasztott” utak.
A Fldanya – a „Mai Naptl Kezdve” – a megfelel Akarat-Kpessggel nem Rendelkez [ma mg srlt] Gyermekei Gygytst Sajt Hatskrbe vonhatja, ha gy TL. A Ltezje/Gyermeke Szvben Lv tnak megfelelen a Fldanya olyan Gygytsi Utat vlaszt a Gyermekei szmra, amelyek segtik a Gygyult abban, hogy mihamar nMaGra ismerjen, s kpess vljon Akarata s Szabadsga megfelel lv ttelre, s ezt kveten a tovbbi tja meghatrozsra.”
Br az TVILGTS kpben „ltszlag” mg „csak” a ni t Igazodott vissza teljes egszben a „ftra”, mgis ebben a Fton-Haladsban mr AZ EGY Van Jelen. A Prok a Fldanya Minti szerint s a Fldanya vezetsvel [a MRSEKnek megfelelen] Igazodnak vissza a Rendelt Helyeikre az NMAG s az EGSZ szmra is legmegfelelbb mdokon [hiszen Gondoskod szerept a Fldanya mint Vilg mr visszavette s mkdteti CSALDI Segtsggel].
Ide idzek nhny korbbi rsbl nhny kpet:
Nhny kp a 20100112 – Jelen-T-s Vltozsok III cm rsbl:
20100211 – Segtsg Proknak s Csaldoknak, 9. oldaltl:
Egy kislny rajza 2009. augusztus 13-n: jelentse (sajt szavaival) :
" Az LET a CSALD!"

[A kacskarings betszer szimblumok jelentsre mondta a fentieket.]
[Csald: alapja a frfi s n kapcsoldsa]
[A Fldi letnek pedig mg a test-llek-szellem SzeRves s
Kiegyenslyozott kapcsoldsa az alapja.]
[A rajz rszletesebb elemzse a megjellt rsban olvashat, most csak egy-kt gondolatot idzek:]
„Ha a rajz
- fels harmadt szellemi szintnek,
- a kzps (szv-uralta) terletet „lelki” szintnek,
- s az als harmadot a testi szintnek tekintjk,
akkor lthat, hogy
- a Szellemi Szinten mr Rend [Rendezds] van,
- s a „Lelki szfra” is mr „lt s hall”, „szpl is”, visszakerlt a „helyre” (a „szv”-be, a „kzpbe”), s „kapcsoldik” „lefel”, a testi szintekhez [utat teremt, „l Szemlyes Hd”]. [E Vilgban/vilgban a Llek az, „Aki” „Tapasztal” s „rzkel”: hall, lt, rez stb]
[Llek: a SZPSG EGYEDISGE, az EGYEDISG SZPSGE. 2010. mjus 20.]
- A legals harmadban viszont ltjuk, hogy a „testi let” mg a „szlets” szakaszban van, ott mg kevesebb a jel, s mg nincsenek teljesen sszeRendezdve… mg csak most kezddik majd meg a maga valjban az j „szabad let”… [Van mg bsgesen „hely” a tapasztalsok szmra!] [s ha yl megnzzk, nagyjbl mr TISZTA a „hely”!]
Az als harmadban [testi, anyagi sk] a szv bal oldaln lenne a megszlet „lny” [akkor rthet is lenne a „mh/petefszek fordtott helyzete”], a szv jobb oldaln lv pedig a most szlet „fi”?
Utalhat a rajz arra, hogy a „megtesteslsek” mr a Termszetes Rendnek megfelelen fognak megteremtdni. [Az marad(hat) meg a Csaldban s az letben, ami a Szv-Rendjnek megfelel.] [rzsem szerint a rajz utal egy elvgzett tVilgts eredmnyre, melynek clja annak feltrsa volt, hogy milyen tnyleges hinyossgok vannak ma mg, s hogyan lehet s kell mg segteni a megszletket, hogy a SzeRves Szellem/Llek Mintinak megfelelen Rendezdjenek.]
Ha a kp baloldalt a ni oldalnak tekintjk, akkor lthatjuk, hogy a szellemi skban lv minta szinte mr majdnem teljesen megegyezik a testi szinten lv mintval. [Taln mg az „ramoltats” vagy a „Fldels” Mintja vagy irnya hibdzik…][Most „nylik ki” a „fldel (vagy felemel?) [KAPCSOL] kar” --- „nzpont krdse”.]
Ekkor a kp (neknk) jobb oldala a frfi oldal lesz, s ott bizony a szellemi szfrban lv minta „Rendezettsge” mg nincsen meg a testi skon, st, nmi „hiny” s „sztszaktottsg” is mutatkozik idelent… [Mintha a „tovbb-ads ereje” kevs lenne, az els kunkor utn nem tud „fentebb” haladni a minta, megszakad… s a „fldels” [Kapcsolds] sem mkdik Rendesen, mint a fels mintban. Fent: behoz – lefldel – S majd felfel haladva tovbbad…] [s a frfi „nemi szervek” „kpe” is a „Teremt Kpessg” megltre utal a szellemi Mintban!]
Ugyanakkor a kp (neknk) jobb aljn lv „frfi-minta” „kt hinyos darabban” val megjelentse utalhat arra is, hogy a Frfiak szmra is rkeznek a „kiegszt/segt” Mintk, amelyeket MaGukba kell fogadniuk s mkdtetnik is kell azonnal, ha P-p akarnak lenni. s „honnan” jn most a szmukra ER-Teljes segtsg? Ha a Lelkket/Szvket meg tudjk nyitni, akkor
- a „Nap” s/vagy az „Oroszln” (Ered!) irnybl
- s a „Kiegszt” Prjuk „szellemi s lelki” „irnybl! [Ma mr testi irnybl is. 2010.05.21.]
A Frfiak „szellemi szinten helyrellt” „nemzkpessge” s „Ereje”, „tmasz” szerepe ma mg nem tudott megjelenni kellen a fizikai szinteken. [Vannak azonban olyan Frfiak is a Fldn, Akikben az P Minta mr Teljes – ezrt a „tbbiek” is „Teljess Lehetnek”!]
„Dolgozniuk” kellene tudatosan MaGukon a frfiaknak
[a test, a Llek s a Szellem szintjn is],
hogy Sajt Rendjket MaGukban visszalltsk,
mert ezt „helyettk” senki nem teheti meg.
Mindez termszetesen vonatkozik a Nkre is,
Nekik is meg kell tanulniuk „hallani” s „ltni” a Valsgot,
polni MaGukban s krnyezetkben a Sz-P-sget,
s jra sszetart Eriv lenni a csaldjaiknak.
Mindenkppen fontos lenne ebben krni minden rintettnek a VILG s a Fldanya segtsgt,
Sajt Isteni N-jk s (gi s Fldi) Csaldjaik segtsgt,
s igyekezni kell „MEGHALLANI” a „Llek Hangjt”,
a Valt megltni s helyesen rtelmezni
[erre is utal a Szv HANG-SLY-os „fle” s szeme] ---
mert amg a „MaGuk bels minti” „torzak” s Kiegyenslyozatlanok,
addig a „melljk Rendelt trsaik” sem tudnak nekik tnylegesen segteni
– s ez minden rintett szmra komoly nehzsg. ssze kell szednie a frfiaknak s nknek is [valdi-lnyegi] MaGukat, „sajt hajuknl fogva” [szabad akarat!!!] vissza kell helyezkednik a helykre, s ha mr elindtottk ezt a folyamatot, akkor taln a trsaik is tudjk segteni ket – vagy pontosabban „egymsra-is-figyelve” knnyebb (s taln mr rm-teljesebb) is tud lenni ez a „kzs Igazods/Rendezds”. Ha megvan a „kzs akarat” s minden rintett fl rszrl a sajt tennivalik vgzse, akkor felteheten knnyebb lesz a SAJT s KZS hely meglelse.
A „ngy C” kelt egy olyan rzetet is, hogy „megsznt” a „knyszer”, a „lelncols” lehetsge, a „korltoz lncok szemei” szt vannak bontva --- ez utalhat a
KAPCSOLDSOK
SZABADSGNAK
Visszalltsra.
[A torz kapcsoldsok sztvlasztsa mellett jra sszekapcsoldhatnak a SzeRves Mintk szerint az sszetartoz rszek…]
[Csak elkerlt a „C” s az „N” is: LNC”!]
Ugyanakkor a „ngy C” mintha pldul „hang-hullm” is lenne, mely a „Hathor-flekre” is figyelemmel utalhatna a
KOMMUNIKCI
TISZTASGNAK
s
KZVETLENSGNEK
A VISSZALLTSRA
[„ami szvemen, az a szmon”].
A Nap s a Hold kpt s kapcsoldsi mintjt szoks a Frfi s Ni kapcsoldshoz hasonltani. Ha a „teljes mlysgben” nzzk pldul ezt az „gitestek”/Ltezk kztti kapcsoldst, akkor tallhat olyan prhuzam amely pontos.
Ha nagyon szorosan vesszk a Nap s a Hold, valamint a Fld kapcsoldst, akkor ’egyttes’ mozgsuk/haladsuk mindenkppen arra utal, hogy van kztk valamifle „csaldi” kapcsolds: a Nap a maga meghatroz KIRAD s MEGTART/RENDEZ erejvel az egyik KZVETLENL megnyilvnul F Tengelyt alkotja a Hold s a Fld mozgsnak. „Egyms irnyba” van „meghatroz”/befolysol szerepe ezen „testeknek”/Ltezknek is, a Nap „kirad”, valamint a Hold „befogad” szerepre leegyszersteni azonban ezt a kapcsoldst indokolatlanul leszkten a Valsgot.
Mind a Napnak, mind a Holdnak, mind a Fldnek [most csak hrmjuk kapcsoldsra tekintnk] van „Bels Fnye” [enlkl nincsen let], van Kiradsa, s MaGa is befogad. „Szerepknek” megfelelen mindegyiknek vannak a megnyilvnultban „hangslyosabb” vonsai, EGY-Lnyegsgk azonban, amely EGY CSALDBA is RENDEZTE ket, nyilvnval.
Ugyangy eltorztott rtelmezshez vezethet az, ha a Frfit a Nap Minsgei kzl csak a „kiradssal”, a Nt pedig a Hold Minsgei kzl csak a „Befogadssal” azonostjk. Az let-szakaszoknak, illetve a tnylegesen kialakult kapcsoldsoknak megfelelen tbbnyire vannak „hangslyosabban” mkdtetett s mkd rszek --- mgis a Fldn Ltez Kapcsoldsok ALAPJA az EGY-LNYEGSG, amely a „kzs” s „ms” [kiegszt] jellemzkben jelenik meg. A Fldn ezek megjelenst/megnyilvnulst rezzk/nevezzk „SZP”-nek: valami, amit a Magunkban lv Egyezsg miatt Felismernk, s ezzel egyidejleg felismerjk a „ms”-sgt. [A „ms” utal a „msik megnyilvnultra” is, akivel/amivel tulajdonkppen egylnyegek is vagyunk, hiszen van EGY(etlen) Kzs Erednk, Akinek/A-MI-nek mindannyian valamikppen „msai”/megnyilvnulsai is vagyunk.]”
Folytats a III. rszben, elrhet ITT
|