 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2010 mjus 13 - 31 |
|
20100518 II - Ismt - Jelek, Jellsek
2011.08.12. 21:29
2009. december 19., szombat
JELEK/JELLSEK
I. Figyelmeztet Jelek
Tegnap dlutn beszlgettnk Baranyai Zsuzsannval arrl, hogy tbb (slyosabb) srlssel is jr helyzetnek volt szemtanja rvid idn bell, melyekben a srlssel rintett nha jelents anyagi krt is szenvedett, s emellett slyosabb testi srlsi is keletkez(het)tek.
rzsben az jelent meg, hogy ezek most kifejezetten „tesztelsei” voltak/lehettek egyes [nem teljesen j] gygytsi mintknak/mdoknak, melyek vonatkozsban a „Fldanya s CSALDJA” mg nem hoztak vgleges dntst.
A kisebb-nagyobb srlsekkel jr tsek/tdsek eddig is „alkalmazott gygytsok” s figyelmeztetsek voltak a Fldn, s az utbbi vekben egyre gyakrabban kerltek alkalmazsra olyan esetekben, amikor valamilyen „sejtszinten is rgzdtt” mintt kellett kimozgatni s/vagy eltvoltani (tudatba emelni, vagy pp a tudatba-emels nlkl eltvoltani).
Az elmlt napokban is rtuk, hogy pldul a szvet rt srlsek esetben majd a Fldanya s CSALDJ fogjk meghatrozni, hogy „az egyes „tpus” Szv-problmk milyen mdon, milyen [gi s Fldi] Gygytsok keretben kerlhetnek Rendezsre [20091217 – Egy kis sszegzs, 3. oldal utols bekezds].
rzs: „Az ilyen (egybknt srlsekhez is vezethet) figyelmeztetsek s gygytsi folyaMATok sorn klnleges vatossggal szksges eljrni, s mindenkor gyelni kell arra, hogy az esetlegesen keletkez srls/srts semmikppen ne haladhassa meg a megvdend rtkeket/rdekeket, tovbb minden esetben az let s szabadsg tnyleges kiteljestshez vezessen.”
Ma reggel, amint kimentem a konyhba, hogy elksztsem a gyerekek tzraijt, ahogyan vettem el a kamrbl a kenyeret, egy veg a lbamra esett. Nem fjt tlzottan, jelzett. Nem lett semmi baja az vegnek sem, a lbamnak sem. 1-2 perccel ezutn mshonnan esett le a tzhelytisztt spray s egyidben egy start. Ezeknek sem lett semmi baja.
Ekkor eszembe jutott, hogy felteheten elfogadott a Fldanya s CSALDJA valamilyen (j?) Szablyt az ilyen „koppansos”, figyelmeztet gygytsokrl („erre vonatkozan” „vrtam” jelet).
„Reggel” trtnt mindez, s a „konyhban”. Ebbl arra „kvetkeztettem”, hogy az egyik f terlete ezek alkalmazsnak az
BRESZTSEK
terlete lett, mikor valaki nem kellen tudatos mg valamiben, amiben hamarosan mr tudatosnak kell lennie. Az ilyen figyelmeztetsek hatrozottak, de a lehetsgekhez kpest nem fjdalmasak, s nem akarnak tnyleges srlseket okozni, hiszen a cl az breszts, s ezt nem felttlenl hasznos „kiegyenslyozatlansg okozsval” sszeprostani. Vagyis az ilyen bresztsek igyekeznek megrizni az P-sget, hogy ne kelljen kln idt fordtani jabb kiegyenslyozsokra.
Szintn inkbb az bresztsek terlethez tartozhat a „szinkronicits”, pontosabban a gyors egymsutnban ismtld jelek alkalmazsa, amely mellett mr nem lehet elmenni egy legyintssel, hogy mindez csak vletlen. Addig ismtldnek ezek a jelek/jelzsek gyors egymsutnban, amg felhvjk a figyelmet valami fontos teendre s/vagy felismerendre. Ez akr egy „tisztts” szksgessge is lehet: a fentebbi pldban a „tzhely-tisztt spray” s a „s” szinte egyidben esett le (mindkett tiszttshoz is kapcsoldik: odagett, rgzlt szennyezdsek eltvoltsa, illetve mi gyakran frdnk ss vzben is, mert az a testet s a teljes energiarendszert is egyidejleg tiszttja/harmonizlja) (utalhat a „kls” s „bels” tiszttsok „egyidej” szksgessgre, a megfelel tpllkozsra/tpllsra, a „tr-tisztts” szksgessgre) (a „leess” gyakran utalhat valaminek az „abbahagysra” is, vagy ppen az elkezds szksgessgre).
Az ilyen figyelem-felhv jelek alkalmazsa azt a clt is szolglja minden rintett esetben szinte minden esetben, hogy „kialaktsra kerljn egy olyan ’kommunikcis frekvencia’ a testben l llek szmra, amelyben kpes lesz meghallani/megrezni a MaGa szemlyes vezetst. [Vagyis a figyelmeztetsek – egy meghatrozott „idn” bell – addig folynak s olyan formt igyekeznek felvenni, hogy megtallhat legyen a „bels hang s vezets” leg-yobban mkd(tethet) formja/mdja.]
Amikor ezek az „enyhbb” breszt s figyelmeztet, figyelem-felhv jelek nem vezetnek eredmnyre (illetve nem elgsgesek), akkor elkezddnek a kiss „kemnyebb” figyelmeztetsek. Ezek igyekeznek szintn nem tl nagy srlssel s fjdalommal, nem tl nagy, de mgis „rzkenyen” rint anyagi vesztesg okozsval felhvni a figyelmet az let egy vltozsra szorul
terletre. Ilyenkor figyelni kell arra, hogy „konkrtan milyen (test-)terlet” rintett a srls vagy a fjdalom ltal, illetve anyagi vesztesg esetn „milyen mkdsnket rinti/korltozza”.
Pldul ha az „autt” vagy ms kzlekedsi eszkzt, illetve kifejezetten a „lbat” rinti egy ilyen srts s/vagy srls, akkor az jelezhet „nem-megfelel haladsi temet vagy irnyt”, vagy pedig [ami rszben ugyanez:] a „lassts”, pihens szksgessgt, az lettemp visszavtelt.
Egy „kezet” rt srls utalhat valamilyen „kzi”, teremt tevkenysg nem megfelel (pldul el nem vgzett s/vagy el-nem-vgezhet) voltra.
Tulajdonkppen ennek az bresztsi s figyelem-felhvsi mdnak (rszben) az utols fokozatai kz tartozik az, amikor a fizikai testet valamilyen komoly trauma/srls/srts ri anlkl, hogy maga az let ezltal kzvetlen veszlynek lenne kitve. [„Slyosabb” esetekben ez tnhet gy, hogy az let is tnyleges veszlynek volt kitve.]
Sokfle „alkalmazsi terlete” lehet a srlsekkel is jr figyelmeztetseknek, de az elsdleges mindig a figyelemfelhv, figyelmeztet jellege. Gyakran tnyleges gygyts is kapcsoldik/kapcsoldhat az ilyen slyosabb (de nem felttlenl letveszlyes!) srlses figyelmeztetsekhez: gyakran az ts s tds, srls „helye” s „jellege”, „mlysge”, „elhelyezkedse” is komoly figyelmeztet jel, s emellett pedig az „adott terleten” lv valamilyen minta vagy mlyebb trauma/srls „kimozdtst” is clozza, hogy az knnyebben felismerhetv s eltvolthatv/kiegyenslyozhatv legyen.
Klns figyelmeztet jel az, amikor pldul csoportos srlsek trtnnek. Ilyenkor mindegyik rintett „egynre lebontva” is megkapja a maga figyelmeztetst, m a „csoportos” trtns mindig hordoz ms figyelmeztetst is: a legtbb esetben kapcsoldik valamilyen, az adott szemlyen tlmutat (gyakran msokra is kihat!) felelssgre vagy hatsra. Fleg olyanok esetben trtnnek meg az ilyen srlsek (pldul tbb jrm is megsrl egyetlen tkzs sorn, illetve valaki gy szenved el egy bizonyos srlst, hogy kzben „msokat is magval sodor”), akik valamilyen csoportos tevkenysgben is rintettek.
Vannak (lehetnek) kifejezetten olyan srls-bekvetkezsek, amelyek egy
GYGYTST
segtenek, csak s kizrlag azt a clt szolgljk, hogy az rintett szemlyben „sejt-szinten”, vagy pedig a „finomenergia-testben” elhelyezked eltvoltand minta kimozduljon/levljon, s gy eltvoltsra kerljn. Az ilyen jelleg gygytsok – minden rszletkben – nem mindig trjk fel magukat a tudatos n szmra, br annyi gyakran megjelenik a tudatban vagy rzsekben, hogy „valaminek tvoznia kellett a testbl”, ami mr idejt-mltt lett. Nha egyes „kilpsi kapuk” fellrsa esetn (amikor valaki nem kvn vagy nem „tud” lni az adott kilpsi vagy ms vltsi kapu lehetsgvel) annak „minti/kdjai” ilyen tdsek hatsra is eltvozhatnak). Csak az tvozhat el ilyen esetekben, „aminek felttlenl tvoznia kell”.
A legtbb mai „tsnek/tdsnek” teht fontos segt, breszt s figyelemfelhv, esetleg kifejezett gygyt szerepe van.
„Az ilyen (egybknt srlsekhez is vezethet) figyelmeztetsek s gygytsi folyaMATok sorn klnleges vatossggal szksges eljrni, s mindenkor gyelni kell arra, hogy az esetlegesen keletkez srls/srts semmikppen ne haladhassa meg a megvdend rtkeket/rdekeket, tovbb minden esetben az let s szabadsg tnyleges kiteljestshez vezessen.”
Ezek az tsek s tdsek igyekeznek minden egyes esetben csak a „legszksgesebb mrtknl” maradni, s igyekeznek msokra szksgtelenl nem kihatni. Msokra KZVETLEN kihatsok leginkbb ott kpzelhetek el, ahol tbbeket is rinthet egy hasonl jelleg breszts s/vagy figyelmeztets. Az ilyen „msokra is tterjed” Hatsok minti is igyekeznek azonban a lehet legteljesebben „szemlyre szabottak” maradni, vagyis azt elrni, hogy egy adott, tbbeket is rint helyzetbl minden rintett meg is rtse, hogy miben van szmra a figyelemfelhv jel.
II. Jellsek
A tegnapi rsban emltettk meg, hogy [tbb ms, a Fldanya ltal erre felHatalmazott „Szakrlis Er” mellet] a KRISZTUSI Magyar Szent Korona is „kiJELlte” „tegnap”, hogy „kikkel kvn s tud kzvetlenl is egyttmkdni”.
A „Jelltek” ennek megfelelen egy „Fny-Jelet”, Fny-Hologramot kaptak a Fldanyn keresztl a „Szvkbe” (!), amely egyes esetekben lthet valamilyen testi megjelensi formt/jelet is [nem felttlenl jelenik meg fizikai formj jelknt a testen].
Ismert ma mr sokak eltt, hogy az seitek kztt is voltak klnfle „Jelekkel” megszletettek. Nem a „tbbes ujjal” vagy tbblet-csonttal megszletettekre gondolok itt elsdlegesen, br ktsgtelen, hogy ezek is mindig utaltak bizonyos hozott tudsra s kpessgekre. Leginkbb bizonyos „finom rajzolatok” voltak ezek a Jelek, amelyek a Szvbl a finomenergia-testeken t gyakran megjelentek a fizikai testen is. ltalban ezek olyan Jelek voltak, amelyek vagy a test egy bizonyos pontjn/terletn jelentek meg, vagy pedig valamilyen hasonl rajzolatot mutattak. A legtbbszr ezek a Jelek a test olyan terletein jelentek meg, amelyek „idegenek” ltal nem voltak kzvetlenl lthatak, vagyis csak azok ismerhettk ezt fel, akikre az adott Jel tnylegesen is vonatkozott.
Elfordul(hat)nak olyan Jellsek is, amelyeket valaki nem (kzvetlenl) a szletsvel hoz egy-egy letbe, hanem valamilyen rdemei alapjn ri el. Ezek olyan Jellsek is lehetnek – ha fizikai formt is ltenek (tbbnyire a test „felletn”) – amelyek rendszerint mr msok ltal is knnyebben felismerhetek.
A „szgyen-blyegekkel” ellenttben azonban ezek szinte soha nem „hivalkodak”, s ezrt gyakran nem is lthatk mindenki ltal.
A „Pecstekrl s Blyegekrl bvebben rtunk:
20090123 - Pecstek, Tervek, Lehetsgek...
20090125 - Blyegek
20091219 I – Korbbi zenetekbl – Pecstek, Blyegek
A „Pecstet” mindig a Fldanya „adja”, a „Jells” pedig legtbbszr valamilyen „specilisabb” vagy „csaldi” KRISZTUSI Er ltali „kivlasztst” vagy „meghvst”, ebbl kifolylag „Feladatot” s/vagy „Ert/Kpessget” jell.
Lejegyezte OmMTR KJ, Budapest, 2009. december 19., 08.09.
*****
Csaldi jelek
Sokfle „Nemzetsg/Csald” l a Fldn, s sokfle „Birodalomban”: „fels” s „als”, „kzps” Vilgban. A Fldn nagyon sokfle llny l EGY CSALDOT ALKOTVA, SzeRves Kzssgben. Nha taln „fldn kvlinek” tn(n)nek, hogyha tallkoz(hat)ntok velk, pedig k is a Fldanya Gyermekei, SzeRves Lnyei a Fldnek.
Vannak olyan Lnyek is a Fldn, Akiket csak „tmenetileg” fogadott be a Fld, egy „tmenetileg” rvid idre, pldul „addig, amg bizonyos srlseiket meggygyt(hat)jk, vagy pedig amg valami miatt „felttlenl szksges” volt.
A Fld SzeRves Lnyeiv, s gy a Fldanya ltal tmogatott letekk azok lettek s lehetnek, Akik elfogadtk s meg is tartottk a KRISZTUSI Fldi mkdseket s Rendet --- vagyis az „letet” (klnsen a SzeRves Fldi letet) s Szabadsgot tisztelve s elfogadva/segtve, s a Szeretet Trvnyein alapul, minden rintett szmra kiteljest letet ltek. Az ilyen Ltezk (ma is) (s) ma mr ismt a „Fldanya Pecstjeivel” (azaz Engedlyeivel) lnek.
Mindenkor voltak/vannak olyan Ltezk, Akik a Fld [KRISZTUSI] Rendjnek ellenszegltek, lehetnek ezek (ltszlag) emberek vagy ember-szerek, s lehetnek akr „idegenek” is [„Fldiek” s „nem-Fldiek”]. k gyakran egy olyan „jtsztrnek” tekintettk/tekintik a Fldet, ahol „kvetkezmnyek” nlkl jtszhatnak Trvnyekkel s Renddel, „rendelkezhetnek” a msok yavai s letei felett. Azonban a Fldn is – ahogyan mindenhol mshol is – minden tettnek megvannak a maga kvetkezmnyei, mg ha a Fld „szablyai” gy is mdosttattak egy „idre” [bizonyos srlsek miatt korltozottan mkdhettek csak], hogy akr „jelentsen el is toldhatott” a tettek mrlegelse s a szksges kiegyenslyozsok elvgzse.
Ma mg az emberek egy jelents rsze – s tulajdonkppen mg (rszben emiatt is) MAGA a Fld sincsen felkszlve arra, hogy bizonyos „tpus” kzvetlen kapcsoldsokba lpjen ms Vilgok Ltezivel. Ahhoz, hogy kiegyenslyozott s ezrt PT kapcsolds jhessen ltre brmilyen kt fl kztt, elszr szksges az, hogy minden rintett „biztosan ljen a maga mintiban”, hiszen csak ekkor tud rvnyeslni a „szksges mrtk” felelssg s szabadsg.
Ennek a „vrakoz” helyzetnek az elsdleges okai
- egyrszt az emberi rzelmi/energetikai mkdsek kell kiegyenslyozottsgnak a hinya,
- msrszt a[z] [Fldi s Kozmikus] letre vonatkoz Trvnyek s Mkdsek kell ismeretnek a hinya,
- tovbb az „nMaG” kell ismeretnek, s gy a tnyleges teremtsi erk s kpessgek ismeretnek s tudatos mkdtetsnek a hinya.
Az emberek jelents rsze ezrt ma mg „gyermek-minsg” ltezknt lphet csak kapcsoldsba [a Fldanya engedlyvel] olyan Ltezkkel, Akik kpesek a megfelel Segt Minsgeikkel s Rezgseikkel segteni az embereket [s ezltal „A Csaldot”] a megfelel plsben.
Teht egyltaln nincs kizrva az, hogy a Fld erre mr felkszlt Ltezi a MaGuk Szv-tjn t, a szmukra mr SzeRves ton megnylt mdokon akr (mr ma is) kzvetlenl is kapcsoldsba lphessenek ms Vilgok Ltezivel --- st, a majdan lehetv vl KZVETLEN ilyen kapcsoldsok KIPTSE a Fld SZV-tjainak s a SzeRves Ltezk Szv-tjainak a Rendezsvel ismt kezdett is vette. Amilyen mrtkben MEGRIK a Fld s SzeRves lete majd a KZVETLEN, Szvbl nylt s a Szven t mkdtethet [azaz „BborFny”, vagy ms nven SzeRves] kapcsoldsokra ms Vilgok Lnyeivel, gy teremtdnek majd meg a minden rintett szmra legnagyobb elnnyel jr ilyen kapcsoldsi utak.
Nem „titkos kormnyok” s „titkos trgyalsok” eredmnyei lesznek ezek a kapcsoldsok [ahogyan a ma mr a Rendnek megfelelen mkd (!) kapcsoldsok sem ilyenek!], hanem a Fldanya ldsa s Engedlye mellet a SZV- s Szv-Utakon keresztl jnnek ltre, s mindenki szmra szabadon megismerhetek s elrhetek lesznek „a megfelel rezgsek megtartsa” mellett.
A „titkos trgyalsok” sorn ltrejtt valamennyi korbbi kapcsolds a Fld lnyei s Fldn kvli Lnyek kztt, illetve a Fldn ltez Lnyek kztt mr mind „fellvizsglatra” kerltek a Fldanya ltal, gyakorlatilag a Fldanya SZVE-IGAZSGA mkdsbe lpsvel egyidejleg. Ennek megfelelen kerltek „bePontostsra” is a „Fldhz kapcsold”, illetve egyes esetekben a „kozmikus jelleg” Felelssgek.
OmMTR KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Minden prbattel s minden nehzsg, amivel tallkozunk, arrl szl, hogy az ember, ha magba tekint, felismerhesse, hogy milyen er irnytja, mi motivlja cselekedeteiben.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|