2010. mrcius 16., kedd, mrcius 17., szerda, mrcius 18., cstrtk
A „Hsg-gygytsokhoz” – Szablyok
Azoknak, Akiket rinthet
A jelen rs elsdlegesen azokhoz szl, akik valamilyen ok miatt szorosabban kapcsoldnak a REND Erihez, illetve azokhoz a Kldttekhez s MAGOKHOZ, akiket rinthet bizonyos „gi Otthonba/Otthonbl tnyl” Gygyts.
A [„Fldn tlmutat” jelleg „Hsg-gygytsok”] a Fldn – ilyen formjban – egy j Szablyozsi terlet, amely az „rintettsgek” miatt „Fldi”-s-„GI” Egyeztetst/Egyetrtst is ignyel. A Fld s az rintett GI CSALD a TNYLEGESEN FELTRT hiny s/vagy Tnylegesen fenyeget veszlyek esetre KZS EGYETRTSSEL Trvnyeket s Szablyokat, Szablyozsokat hoz.
Egyetrts esetn
- a Fldanya e Trvnyt s Mellkleteit BeRendezi a MAGA [MAG s ms] Rendszerbe [„vgig-futtatja” a Maga Rendszern, ellenrizve az sszhangot/EGY-Hangot], tovbb kijelli a Gygytsokat segt Rendszereit s Ltezit, s elvgzi ezek megfelel elksztst s Igaztsait, majd a tnyleges gygytsokat.
- Ekzben, illetve ezzel „Egy-Idejleg” az rintett ms GI CSALD s Nemzetsg is elvgzi a Maga Rendszereiben a Kzs Megegyezssel hozott Trvnyek s Szablyo(zs)ok Ellenrzst s Beigaztst, s elvgzi mindazt, amit a Kzs, Egyetrtsben meghozott Trvny s Szably(ozs) alapjn a Maga Rendszeriben/Rendszereivel tennie kell. [Pldul felkszt egy gygyt vagy ms csoportot az elvllalt feladatok teljestsre, elvgzi az ehhez (vagy ms vllalshoz) szksges egyeztetseket/Igaztsokat stb.]
Eladdhat olyan eset teht e Jelen Szablyozs kapcsn is, hogy bizonyos Gygyt Csoportok rkezhetnek a Fldre (vagy ms kzsen kijellt „kztes” Tr/Idbe) elvgezni a vllalt feladataikat (bizonyos elkszletek, vagy a tnyleges gygytsok/kiegyenslyozsok), de olyan is lehetsges, hogy „csak” egy „Gygyt MINTT” kld az GI CSALD a Fldre, az itt l csaldtagjai s/vagy ms rintettek szmra.
Onnantl kezdve, hogy a FLD/Fldanya s az rintett GI CSALD Kzs Megegyezssel meghoztk a szksges Trvnyeket s Szablyo(zso)kat, a Fldn l SzeRves Ltezk gygytsnak s ms szksges kiegyenslyozsnak a TNYLEGES MEGVALSTSA a Fldanya NLL [MaGa] Hatskre.
A Fldanya teht a MAGA Gondoskod Rendszerben nllan (!) [termszetesen az elzetes Egyeztetsekre s esetleges ms szrevtelekre figyelemmel] dnt arrl, hogy kit-mikor-milyen jelleg gygyts rjen. Ebben a Fldanyt nem korltozhatja senki, mg a Fldanyt „KSR/SEGT” [KRISZTUSI s/vagy MindenHati] MT Er sem.
A Fldanyt e gygytsai sorn KSRI, s szksg esetn (!) SEGTI a megfelel REND-Er. [A ’megfelelsg’ fgghet attl is, hogy mely GI CSALDOK vagy Nemzetsgek rintettek az adott gygyts sorn.]
A MT nem avatkozik be a Gygyts konkrt menetbe [~„KSR”], SEGT szerepe csak akkor lp eltrbe, ha valami nem-kvnatos [jabb Rendezetlensget eredmnyezhet] Hatst kell megakadlyozni/megelzni/megszntetni.
[Pldul egy adott SzeRves Fldi Ltez esetben a Gygyts sorn valamilyen nem-vrt Hats kezdene kialakulni, amelyet akkor-s-ott nem lehet megfelelen elreltni/felmrni/kiegyenslyozni. Ha ez brmilyen okbl eladdna, a MT azonnal RENDEZ/Rendez, lellthatja a nem-kvnatos Hatsokat elidzhet FolyaMA(A)Tokat. Ezzel tulajdonkppen SEGTI a Fldanyt --- azrt, hogy egy ilyen nem-kvnatos Hats sem a Fldn, sem a msik Vilg(ok)ban, sem a Gygyts alatt ll(k)ban ne idzzen el feleslegesen jabb nehzsgeket.]
A Fldn mr kiJELlsre kerlt az a MT Er [Szellemi Jelenlt(ek)], Aki(k) segti(k) az ilyen jelleg [’tnyl’] Gygyt Feladatai teljestsben a Fldanyt. [Mr „Berkeztek” a Fldre, illetve megkaptk azt a FelHatalmazst, amely az ilyen Gygytsok sorn felyogostja (ke)t a „KSR/SEGT” Feladatok teljestsre.]
A most ismertetsre kerl/kerlt RSZLETESEBB Szablyozsra azrt volt szksg, mert mint emltettk is, ez ilyen formjban a Fldn egy TELJESEN j Szablyozsi/Rendezsi terlet, s az „Alap-Elvek” pontos rgztse segtheti a Szablyozs gyakorlati megvalsulsa sorn felmerl jabb krdsek megvlaszolst.
[Pldul eddig felmerlt Rendezst ignyelt helyzetek: a tnyleges Gygyts sorn kihez forduljanak KZVETLENL az GI CSALDOKBL rkezett gygytk, „kinek” tartoznak ELSDLEGES (!) Felelssggel? A vlasz: a Fldn foly Gygyts ideje alatt a Fldanya fel tartoznak ELSDLEGES Felelssggel, a Fldanyval ktelesek elszr Egyeztetni. Esetleges Krseiket GI CSALDJUK fel k Maguk is elterjeszthetik, de csak akkor, ha annak elterjesztshez a Fldanya MR hozzjrult.
Az esetleges „kztes Tr/Idben” elhelyezked Gygytk a Gygytsokhoz kapcsold tevkenysgeikben elsdlegesen a Fldanya-s-MT fel tartoznak Felelssggel. Csak rajtuk keresztl lphetnek rintkezsbe GI CSALDjukkal is.]
Az elmlt napokban elvgzett Gygytsok sorn az is kiderlt, vagy inkbb pontosodott, hogy a jelenlegi nagy vltozsok idszakban nehzsget okoz mg a tudatosabb Kldttek szmra is az e Gygytsokhoz kapcsold, az „GI CSALDjukbl” rkez Gygyt Energihoz val kzvetlen kapcsolds (az GI CSALDbl rkez Gygyt Er felismerse), illetve az „Otthonrl rkezett Jelek” felismerse/rtelmezse. Ennek tbb oka is van:
Az egyik ok az, hogy a Fldn l Kldtteknek ELSDLEGESEN a Fld(anya) energiihoz s folyaMATaihoz kell Igazodniuk, hiszen ekkor tudjk a legteljesebben felismerni s megvalstani is a Fld megsegtse rdekben vllalt feladataikat. Ez pedig megneheztheti [klnsen a most zajl nagyobb Fldi vltozsok kzepette] az „Otthon energiinak” rzkelst s megfelel felismerst, megrtst. [Nha mg az is eladdhat, hogy az „Otthon” Maga is ppen a Vltozs/talakuls jelentsebb idszakt li meg, s egy „rgebben” a Fldn l Kldtt szmra ezrt is nehezebb lehet az Otthon segt zenetnek/rintsnek a megrtse.]
Msik ok lehet, hogy a Kldtt MaGban mg nem gygytotta meg a srlt Bizalmt a Fldanya s/vagy GI CSALDJA (brmelyik!) fel. Ilyen esetben a Bizalom-hiny szinte lehetetlenn is teheti az rkez [Fldi vagy gi] Jelek [Fnyek, rzetek stb] rzkelst s/vagy felismerst, megrtst. Ilyen esetekben az GI CSALD fell rkez [kzvetlen] Jelek kifejezetten zavarak, akr flrevezetek is lehetnek.
Tulajdonkppen az elzekben ismertetett, a Gygyts gyakorlati megvalstsa sorn felmerlt helyzetek/krdsek indtottk arra a Fldanyt s az GI CSALDOKAT, hogy a Megegyezs utni Gygytsok konkrt megtervezst s kivitelezst TELJES EGSZBEN A Fldanyra Bzzk a megfelel „garancilis vdelmek” [MT KSRET/SEGTSG] mellett. Ugyanis a Fld/Fldanya van „abban a helyzetben”, hogy a KZVETLEN Szv (s test) tVilgtsok utn KPES legyen a Gygyts minden rintett szmra legmegfelelbb mdjnak a meghatrozsra. Amennyiben szksges, akkor a Fldanya a megvalstshoz segtsget krhet s vehet ignybe a Megegyezsekben foglaltak szerint. Ezrt szlettek teht meg a „Hatskri Szablyok” s a „Felelssgi Szablyok”, melyek a Gygytsokban rsztvev GI s Fldi Erk szmra is megfelelek.
Tbb „Gygyti Csoport/Csapat” rkezett s/vagy rkezik teht a kvetkez [meghatrozott, Egyeztetett] idszakokban a Fldre, illetve vannak olyan GI CSALDOK is, akik a „szemlyes” Fldre rkezs helyett (vagy mellett) bizonyos „Segt Mintkkal vagy ms Erkkel” vesznek rszt a Gygytsokban.
A Gygytsok sorn esetlegesen felmerl jabb krdsekre folyaMA(A)Tosak az Egyeztetsek s Szablyozsok.
A fentebb ismertetett Szablyozsbl az is kvetkezik, hogy a Fldanya a Kldtteket [s esetlegesen a korbban Kldtti jelleg feladatokat teljestett MAGOKAT] rint „tnyl jelleg” „Hsg-Gygytsait”/Kiegyenslyozsait is a „Sajt Hatskrbe vonta”.
Mindez azt is jelenti, hogy ezeket a Gygytsokat/Kiegyenslyozsokat a Fldanya
- a LLEK krsre
- s/vagy szksgessge felmerlse esetn vgzi el,
nem felttlenl szksges a Tudatos n krse. [Ugyanis a Fldi Ltez lnyben esetlegesen meglv ilyen „idegen jelleg” mintk s mkdsek szinte minden esetben MSOKRA THATAN is kedveztlen/akadlyoz/megzavar folyamatokat indthatnak el.] A Gygyts Mdjrl, Helyrl s Idejrl a Fldanya Rendelkezik. A Gygyts rinthet egyszerre [klnbz rtelm] ’csaldokat’, de rinthet Egyneket is.
Az GI CSALDOK a Gygyts konkrt megvalstsra Yavaslatokat tehetnek az Egyezsg megszletse eltt s az Egyezsg megszletse utn is a Fldanynak. Az Egyezsg megszletse utn elterjesztett ilyen Yavaslatokat is figyelembe veszi minden esetben a Fldanya, ha ez szksges, akkor jabb Egyeztetsek is trtnhetnek. Az GI CSALDOK „utlag” rkez Yavaslatai azonban [ha ezekben mg nem trtnt meg a Fldanyval val megegyezs] nem ktik a Fldanyt a Gygytsok tnyleges megvalstsa sorn.
Mind a Fldanynak, mind az GI CSALDOKNAK kzs rdeke a Gygyts mielbbi s lehetsg szerint teljes elvgzse, s ennek megfelel a CSALDOK Egyttmkdse is.
A Gygytsok sorn Jelenlv MT Er Feladata is az, hogy segtse biztostani azt, hogy sem a gygytottat, sem a Fldet, sem az rintett GI CSALDOT ne rhesse valamilyen rt/bnt/srt/veszlyeztet Hats/Kvetkezmny. Ennek rdekben – ha ez szksges – specilis Vdelmet is kiterjeszthet a Gygyts/Gygytottak kr. Ha egy konkrt helyzet rt/srt/zavar stb Hatssal veszlyeztetne, a megfelel mdon lelltsra kerl az adott folyaMA(A)T.
OmMTR KJ, Budapest, 2010. mrcius 16., 14.43.
Ezek a [specilis] Gygyt FolyaMA(A)Tok a lehet legrvidebb ideig tartanak --- az Egyn s a Fld vonatkozsban is. Az GI CSALDOK s a Fld ltal kzsen meghatrozsra kerl(t) az az idszak, amg ezek a Gygytsok elvgezhetek. Ezen id letelte utn az GI CSALDOK F Szablyknt Hazahvjk s Hazavezetik [a megfelel Rendezsek utn] azon tagjaikat, akiknl a Gygyts nem vezetett kell eredmnyre.
OmMTR KJ, Budapest, 2010. mrcius 16., 14.46
*****
2010. mrcius 17.
KiEgsztsek
Levl-rszlet [visszautal az elz rs bevezet lom-kpeire]:
„…Az rsodat olvasva felmerlt mg bennem nhny krds.
Elszr is, nem tudom, van-e szemlyes zenete az lomnak, de ha van, akkor hogyan rtelmezzem? A prom lma r vonatkozik? s az n lmomban az, hogy van a ktban, az azt jelenti, hogy a srls benne van? s a kutya, amelyik teljesen csendben van, az melyiknket jelkpezheti? A kutya eredenden az n kutym, a prom velem egytt „kapta”. Akkor a kutya engem szimbolizl? Teht bennem lehet egy ilyen mly srls? Ad absurdum sajt magt jelenti, teht a kutyban van valami srls?
s ezt a gygyt rintst kifejezetten krni kell, vagy „automatikusan” megkapjuk?
s ha a promban van a srls, n milyen formban segthetek neki a szabad akarat srlse nlkl ( nem foglalkozik ezekkel a dolgokkal, valsznleg nem tudnm „rvenni”, hogy krje Fldanya vagy gi Csaldja segtsgt).
A mltkor rtam ms csaldtagommal kapcsolatos problmimrl. Lehetsges, hogy ennek is egy ilyen srls az eredend oka s ezrt tr folyton vissza?
Nagyon szeretnm megrteni a dolgokat, s ameddig mg lehet, segteni a szeretteimnek is!...”
Az elz nhny oldal lejegyzse utn reztem, hogy „mg vrunk valami(k)re”.
Az elzek lersa utn rkezett most idzett levl-rszlet is megerstette a fentebb mr lertakat: ez egy olyan sajtos, a SzeRves Ltezk egy specilis csoportjt rint Gygyts alapveten, amely kapcsn az GI CSALDba tnyl Jelek rtelmezsei s Rendezsei nehzsgeket okozhatnak. Pusztn abbl ered tbbnyire ez a nehzsg, hogy egy msik Vilgban, msik Ltezsben megtapasztalt nehzsg [y esetben] annak idejn Rendezsre kerlt a msik Vilgban hasznlatos mdszerekkel --- s most ezek emlkkpei a Fldn jelentek meg valamilyen formban, ahol msok a megtapasztalsra kivlasztott feladatok, s az azok megvalstshoz hasznlhat eszkzk s mdszerek.
Mivel ennyire sajtos Gygytsi terletrl van sz, jelenleg annak a felismerse, hogy „mi lehet ezeknek a makacsul visszatr helyzeteknek” a „valdi gykere/eredete”, nem vrhat el a Fld SzeRves Ltezitl [a msik Vilgokbl rkezett Fldn l, SzeRves Ltezv lett Kldttektl]. Ha ez „nem vrhat el”, akkor az sem vrhat el, hogy az rintettek tudatos N-je krse szksges legyen a [Fldet magt is jelentsen segt] Gygyts elvgzshez. ppen ezrt Rendelkeztek az rintettek Kzs akarattal, s a MAGA Hatskrben a Fldanya gy, hogy ezt a nagyon klnleges Gygytst a Fldanya a MAGA HATSKRBE VONTA. Teht ha valaki rzkel MaGban vagy a Csaldjban/Krnyezetben valami ilyen nehzsget, akkor ha annak vannak a Fldn ’tlnyl’ vonatkozsai, a Fldanya nllan is Rendelkezik ezek kiegyenslyozsrl, illetve ha valaki nem tallja meg MaGban vagy a krnyezetben az ilyen nehzsget kivlt okot, akkor krheti a Fldanya segtsgt a helyzet szksges mrtk megrtsben s Rendezsben.
Nhny gondolat mg az utbbi levlben feltett krdsekre, taln msoknak is segthet:
n eddig azt tapasztaltam, hogy az tVilgtsok tbbsgnl nincsen jelents szemlyes rintettsg. Ha pedig van, akkor az szinte magtl felsznre is jn [kpben s rzetben megjelennek azok a korbbi konkrt helyzetek, amelyeket rdemes jra rszletesebben tvizsglni]. [Az tVilgtsokban rendszerint azok vesznek vagy vehetnek rszt, akik az adott terletrl – megtapasztalsaik folytn is – kell ismerettel rendelkeznek, s tbbnyire azon az let-terletkn MaGukban mr ’Rendet tettek’. Ez biztostja azt, hogy kpesek legyenek a szksges mrtkig tlni s megrteni az adott helyzetet (annak nehzsgeit is; eggy vljanak a vizsglt helyzettel, ne csak kvlllknt szemlljk --- br nha kvlrl is megfigyelhet egy-egy let-terlet), ugyanakkor kpesek legyenek a megfelel idben „kivlni” ebbl a vizsglt helyzetbl. Az elz rsban ez gy szerepelt:
„…Aztn felbredtem. Kicsit olyan rzsem volt, mintha direkt felbresztettem volna magamat, hogy kijjjek az lombl. Megnyugodva konstatltam, hogy a prom s a kutya is megvannak. Ezutn vgiggondoltam, hogy ez egy rossz lom volt s nagyon j, hogy felbredtem, s nem akarom folytatni. s valban nem is folytatdott…”
A 20100217 II – MegVilgt Kpek cm rsban ugyanez: az lomkpben az elmm vezetsvel kerestem egy „sznyeget” a vrosban, amit „valahov” kitettem szradni. Amikor bztam abban, hogy megtallom, akkor mindig kzelebb kerltem a megtallshoz, amikor pedig elbizonytalanodtam, akkor jra s jra eltvedtem. tkzben tbbszr krtem tbaigaztst. Amikor nem bztam abban, hogy a segt megfelel felvilgostst tud adni, akkor az nem is tudott tbaigaztani. Amikor azonban a kapott informcit „trgyilagosan”, a kzppontomba helyezkedve tudtam nzni s rtelmezni, akkor azonnal eszembe jutott egy korbbi lomkpben mr tudatosodott megtapasztals: „Amit keresel, az megjelenik eltted”. Ekkor azonnal tudtam, hogy mindenfle erlkds nlkl ha a keresett dologra fordtom a figyelmem, akkor azonnal ott is termek, ahol a keresett dolog van --- s gy ki tudtam lpni az lomban tlt „knyszeres”, elme-vezette rgi-tpus „keressbl”.
A „Huszonngy-rs Yv-Ttel”-hez kapcsoldan is megtapasztaltam azt, hogy egy-egy tVilgts vagy befldel megls sorn gyakran TNYLEGESEN is belehelyezdhetnk az adott nehzsgbe. Nha tnylegesen [nem csak az lomkpek szintjn, hanem a fizikai megtapasztals szintjn is] t kell lni egy-egy nehz helyzetet, s annak a megtapasztalsa sorn RTNK MEG s [a befldelshez szksges mdon] LNK MEG bizonyos helyzeteket. [’Egytt-dolgoz’ trsak esetben olyan is eladdhat, hogy egyikk lom-kpben tapasztal, a msikuk a srbb fizikai megtapasztals szintjn --- s ilyenkor az egymssal megosztott tapasztalatok segtik a pontosabb/knnyebb megrtseket.] Ezek a helyzetek nha els rnzsre tnhetnek akr nagyon nehznek is, meglsk is ignyel nha erfesztseket --- mgis: azt tapasztaltam, hogy amint vget r az adott tVilgts vagy lett-tev-befldels, a helyzet ’azonnal’, vagy nagyon rvid idn bell szinte magtl megolddik a szemlyes letnkben, nagyon gyakran „sszell a kp”, s a szksges/lehetsges mrtkig megrtjk, hogy mi s mirt trtnt. Ilyenkor az is pontosan rezhet, hogy a megtapasztals tlmutatott a szemlyes leten. A megtapasztals mindenkppen segt megersteni bizonyos Mintkat nMaGunkban akkor is, ha nem is szorosan a mi szemlyes problmnkrl szlt elsdlegesen. [Itt is igaz az, amit a Bizalom kapcsn mr tbbszr is emltettnk: ami TETTEK ltal kerlt megsrtsre, az TETTEK ltal is hozhat helyre.]
A mostani levl-rszlet krdsei utalhatnak arra, hogy bizonyos [felvetett, elterjesztett] helyzetekre mg vlaszt vr/keres az N, aki rszese volt ezeknek az tVilgtsoknak. Hogy ezek szemlyes termszet krdsek-e, vagy pedig nagyobb kiterjedsek? Majd kiderl.
Mivel most kifejezetten a prkapcsolattal [csaldi kapcsoldsokkal] kapcsolatos krdsek is megfogalmazsra kerltek, ez arra is utalhat, hogy ez az tVilgt N azt nzte t (akr benne magban, akr megint csak nagyobb lptkben), hogy van-e benne (vagy azon a terleten, amelynek gygytsban/kiegyenslyozsban az N segt) valami olyan Rendezsre vr helyzet, amely esetleg kihatssal lehet a prkapcsolatra is, a prkapcsolatban betlttt szerepekre.
Felteheten azt is vizsglhatta az N, hogy abban az esetben, ha nem a mlyben lv hiba teljes kioldsa, hanem csak a „mlybe val biztonsgos lezrsa” trtnik meg, annak lehet-e valamilyen Hatsa a pros kapcsoldsokban lkre, okozhat-e ez a szmukra valamilyen specilis nehzsget, eltvolthatja-e ket egymstl bizonyos helyzetekben, van-e szksg a „kapcsolat” gygytshoz specilis segtsgre.
Elkpzelhetnek tartom, hogy ha egy ilyen „biztonsgos lezrsra kerl” [vagy akr most vgre teljes gygytsban rszesl] letterlet eddig mr okozhatott konfliktust az rintett krnyezetben, akkor a Fldanynak az rintett trsakban lv mg rendezetlen dolgokra is figyelmet kell fordtania a Gygytsai sorn [ezeket is kiegyenslyozni szksges – ha lehetsges „egyidejleg”].
Valszn teht, hogy az elvgzett Gygytsok sorn „jabb helyzetek” vltak kellen feltrtt, s ezek vonatkozsban is szksges valamilyen llsfoglals/Szablyozs.
A gyakorlati alkalmazs sorn felmerlhetett olyan szksg vagy igny, hogy t kell Vilgtani szksg esetn azt is, hogy a valamilyen „idegen-gyker” Hatsok tnylegesen vagy akr tttelesen, de konkrtan megnyilvnultan esetleg tterjedhettek-e msokra is (vagyis a Gygytssal rintett Kapcsoldsaiban is t kell futtatni egy ellenrz/tisztt ’programot’), s ha valakiben van ilyen tterjedt Hats, akkor azt abban is lezrni/Rendezni szksges. Azt is mindenkppen ellenrizni szksges, hogy az eddig a „mlyben szunnyad” ilyen [msik Vilgba is tnyl Mintk] jelenthetnek-e tnyleges veszlyt a Fld s SzeRves-fldi letekre, ugyanis ha brmilyen tnyleges veszlyt is rejtenek, akkor azok a Fldn „bell” „lezrsra” nem kerlhetnek.
Ez persze „logikus” --- s mivel a magyarsg mostani egyik F Gygytsi feladata ppen az Engesztels, vagyis a Kapcsoldsokbl eredt srlsek gygytsa, gy rthet is, hogy ez
- a msik Vilgokba „tnyl” srls,
- illetve ennek a Fldn val msokhoz kapcsoldsai
mint Rendezsre vr Feladat mirt ppen itt, e npben kerlt megrtsre s feltrsra.
*****
Rszletek korbbi lejegyzsekbl, „Az j Kor Magyar Feladata” letlthet knyvbl:
„…Az Engesztels fogalom-krbe s terletbe tartozik
minden, ami SzeRves Fldi Ltezk valamilyen „kzs Fldi tevkenysgbl ered”
brmilyen lelki s/vagy fizikai/anyagi/energetikai kiegyenslyozatlansg
(megbomlott sszhang vagy Rend) helyrelltst/visszalltst,
illetve egy Magosabb szint sszhang s Egyensly megvalstst segti/clozza.
Ebbl is ltszik, hogy egy megbomlott Rend vagy Egyensly nem felttlenl csak az „eredeti, megbomls eltti” llapotba kerl(het) visszalltsra az Engesztelsi FolyaMATok sorn, hanem akr egy j, MaGosabb, minden rdekelt szmra gy megfelelbb Egyenslyi vagy sszhangzati Helyzetbe is kerlhet. A Kiegyenslyoz Erk/Formk kz tartoznak:
- a Yvttelek [tnyleges Kiegyenslyozshoz vezet] mr ismert fajtji,
- a mr emltett Megbocstshoz kapcsold valamennyi mkds,
- tovbb a Kiegyenslyozsoknak olyan, eddig a Fldn – az utbbi nhny ezer vben – nem ismert formja, amelyek valamilyen Yv-ttelt alkalmaznak, de annak nem az emberek ltal eddig ismert formjban. [Mivel a Fld elkvetkez (gygytsi) korszakai mr nem arrl szlnak, hogy az emberek a keletkezett terheiket „megosszk” egymssal, hanem arrl, hogy a lehetsgekhez kpest mindenki megtallja a szmra s az t krbevev kzssge szmra is legtbb „Y”-t megvalst tjait/lehetsgeit, s ezltal „gazdagods” s „rezgs-nvekeds” legyen megvalsthat, gy a Yv-tteli LEHETSGEK kre is ennek megfelelen szlesedik. Nem elsdlegesen a „bntetsek” szolgljk mr a kzssgek s az egynek yavt sem, hanem azoknak a Lehetsgeknek a megtallsa, amely ltal minden rintett PP s gazdagabb is lehet.].[Ms hozzsegtse ahhoz, hogy megtallja az tjt --- a „Szolglat”/Segts klnbz j fajti.]…”
…Ahogyan erre mr fentebb utaltunk, az Engesztelsek a FLDN/Fldn a GYGYTSOK terletbe tartoznak, s ott kerltek/kerlnek Szablyozsra.
Az Engesztelsek olyan Kiegyenslyozsra/Rendezsre/Gygytsra vr helyzetekben kerl(het)nek alkalmazsra, amelyekben a Kiegyenslyozatlansg/sszhang-megbomls valamilyen tnyleges [kzvetlen, vagy ritkbban kzvetett]Fldn belli kapcsolds sorn, gy
- a Fld emberei kztti „kzs” TEVKENYSGBL (ritkbban mulasztsbl) eredtek,
- vagy a Fld embere(i) s ms SzeRves Fldi Ltezk [ide tartozik a Fldanya is] kztti ilyen kapcsoldsokbl, tevkenysgekbl s/vagy mulasztsokbl alakultak ki.
[Az (emberekhez kapcsoldan ismertetsre kerl s megismerhet) Engesztelsek teht kapcsoldnak minden esetben a „Fld emberhez”. ltalban a Fldi ember valamilyen „ms SzeRves Fldi ltezhz” kapcsold tevkenysgbl eredt kiegyenslyozatlansg gygytst szolglja (amikor az ember a srls/kr OKOZJA), de (ma mg fleg ’kivteles’ helyzetekben) olyan is elfordulhat, hogy a Fld embere nem msik Fldi embertl, hanem a Fld valamely ms SzeRves Ltezjtl SZENVED EL krokat s/vagy srlseket, s azok kiegyenslyozst is az Engesztels Szablyai Rendezik. Ez utbbi ma mg egy kibomlsra vr (kapcsoldsi s gygytsi) terlet.]
Lnyeges teht, hogy az Engesztels
a FLDN/Fldn belli „kzs” tevkenysgek s kapcsoldsok sorn
kialakult Kiegyenslyozatlansgok Rendezsre szolgl.
Ebbl az is kvetkezik, hogy a „FLD/Fld/SzeRves-fldi” s „ms Vilgok” (vagy „ms Vilgok Ltezi”) kztt ltrejtt/ltrejv esetleges Kiegyenslyozatlansgok nem a Fld Engesztelshez s Gygytshoz kapcsold Szablyai alapjn, hanem ms [„gi-s-Fldi Kzs”] Szablyozs alapjn RENDEZD(Het)NEK. A FLD/Fld ezt RENDEZ Szablyai is elkszltek s lnek.
Az RZSHEZ/Vdelmekhez, [Tantshoz,] GYGYTSHOZ (s ez utbbin bell az Engesztelshez) kapcsold FLDI/Fldi Szablyozsoknak a KRISZTUSI VILG ms Vilgainak Szablyaihoz val IGAZTSA azrt is vlt most id-szerv (s srgetv is), mert a Fld [br mg csak „Gyermek-lt” Vilgknt, de] egyre szorosabb s kzvetlenebb [tnyleges, l] kapcsoldsokat alakt ki a KRISZTUSI VILG ms Vilgaival s azok Ltezivel.
A FLD s Fld Szablyozsi Rendszernek Pontostsa, valamint Igaztsa a ms KRISZTUSI Vilgok Szablyozsaihoz azrt is szksges, hogy akr a megnyl „Csaldi Kapuk” ltal mr lehetv tett kzvetlen CSALD-Ltogatsok, akr pedig a Fld ltal lehetv tett ms Kzvetlen Kapcsoldsok sorn mind a Fld, mind pedig a msik Vilgok Szablyozsai egyrtelmv tegyk minden rintett szmra a Kapcsoldsok sorn betartand elrsokat. Az sszehangolt Szablyozsok lehetv teszik pldul a „Kzs Munkkra” val pontosabb elkszleteket, s lehetv teszik a „hosszabb tvra val” kzs tervezseket is.
A mostani idszakban „CSALD-Ltogatsra” rkez gi Csaldtagok sok esetben tervezik, hogy bekapcsoldnak a Fld Engesztelsi FolyaMATaiba. Rszben azrt is volt fontos mind az RZSHEZ, a Kls s Bels Vdelmekhez, valamint a [Tantsokhoz] GYGYTSOKhoz (s ezen bell az Engesztelsekhez) kapcsold Fldi Szablyozsnak a Fld „Nagyobb CSALD-jhoz” Igaztsa, hogy mr ezen Adventi s Karcsonyi idszakban is a lehet legteljesebb s pontoss is lehessen a „Vilgok” s „vilgok” egymst-is-segt kapcsoldsa…
…ma, a „Szepltelen fogantats” nnepn
KRISZTUS s a Fldanya „Hivatalosan is elindtotta s megnyitotta
a magyar npben s magyar hazban („Krpt-Hazban”) s az Egsz Fldn is
a Gygyt/Engesztel Korszakot s Utat”.
…Tulajdonkppen a Magyarsg – a MaGa mlysgei bejrsa utn – Most, y ezer esztend eltelte utn tud tnylegesen is belekezdeni annak a Fldet/msokat Segt Feladatnak a megvalstsba, amely miatt mg az ezredik v eltt e Krpt-Hazba visszarkezett. Persze azta trtntek vltozsok, s a Magyarsg Mai Engesztel Feladata ezeknek a figyelembe vtelvel kerlt meghatrozsra. Sok tekintetben a Magyarsg maga is Gygytsra szorul, s ezrt van gy meghatrozva a Magyarsg Mai Engesztel Nvvel is jellt feladata, hogy
rszben a Sajt np- s nemzet-trsai irnyban is (vagyis a „sajt csaldjn bell”) is,
s az „gi s Fldi Hatrokon tlmutatan” is
ez a Feladata. Mr csak azon tnyleges helyzetbl addan is gy kellett megfogalmazni ezt a feladatot, hogy nem csak a fizikai orszghatron bell vannak ma mg testvr-ellenttek, hanem a fizikai fldrajzi hatron bell s kvl l magyar testvrek kztt is. Ugyanakkor a magyarsg egy „kzpponti”, „kiindul” helyzetet is elfoglal a Fldn, rszben „fldrajzilag”, rszben pedig a „Lelki” s „Szellemi” skok rintettsge tekintetben [az egyik „F” SZV-terlet kzelben li a vlasztott lett]. Vagyis a Magyarsg a „Fldi” s „gi” „Haza” megfelel Kapcsolatnak kialaktsban is segdkezik. [Rszben ez utbbi Feladathoz kapcsoldtak azok a „Szellemi sk elksztsek” is, amelyek a „Virg-vasrnap” krli rsokban, valamint a tegnapi s mai rsokban is a „CSALD-Ltogatsok”-hoz kapcsoldan mr megismerhetv lettek…
…sszefoglalva, hogy milyen Feladatokat s terleteket rinthet ma az „Engesztels”:
- Az Engesztels a Gygytsi Feladatok kz tartozik, vagyis valamilyen megbomlott Lelki, fizikai, anyagi vagy energetikai egyensly helyrelltsra trekszik (vagy az eredeti llapotba segt vissza, vagy pedig egy magasabb egyenslyi llapotba).
- Az Engesztels a FLDN/Fldn bell keletkezett olyan Kiegyenslyozatlansgok Rendezst segti, amelyek SzeRves kapcsoldsokbl ereden (tevlegesen vagy mulasztssal) tnyleges kiegyenslyozatlansg formjban is megjelentek.
Ez nem azt jelenti, hogy a „jvre nzve” „megelz” irnyokba nem haladhat a Magyarsg, de a figyelmt mindenkor a mr TNYLEGESEN is megjelent megbomlott-Rend helyzetek gygytsra kell fordtania, lehetsg szerint gy, hogy a gygytsa segtse a jvre nzve is hasonl vagy ms jelleg kiegyenslyozatlansgok megelzst.
Taln ez utbbi kiegszts segt yobban megrteni azt, hogy a Magyarsg szmra mirt volt szinte „elrva” az, hogy a Segti szerept ne abban a formban teljestse, hogy csupn az „p Rezgseket ramoltassa ki MaGbl a Fldre”, hanem gy, hogy Magba felvve az P Mintkat helyezkedjen bele a gygytsra vr (azaz tnylegesen srlt) helyzetekbe, majd onnan dolgozzon ki egy gygyt utat a maga szmra, amit majd [vlaszthat lehetsgknt/tknt] gy megismertethet msokkal. Mindez taln segt azt is megrteni, hogy mirt van ma ilyen sokfle nemzet(isg) s np a Krpt-Hazban s annak kzvetlen kzelben…
…A legutbbi rsban is emltettk, hogy a Magyarsg is megkezdheti vgre a Fld elkvetkez Gygytsi Korszakra vllalt F [Elsdleges] Feladatt, amelynek sszefoglal Elnevezse az Engesztels.
Ez nem jelenti azt, hogy a Gygyts ms terletein ne segdkezhetne, de tudnia kell, hogy a Gygyts mely terletre kell fordtania elsdlegesen a figyelmt/Erejt.
A Magyarsgnak a Gygyts Feladata mellett mindig van „tanti” feladata is, ez a kt terlet gyakorlatilag egymstl elvlaszthatatlan --- csak a Fld Szksgleteinek s Lehetsgeinek a fggvnyben a „hangslyossg” vltozik. Mivel a Fld most elindult Korszaka „Gygytsi”, azaz elsdlegesen Kiegyenslyozsi Korszakknt kerlt meghatrozsra, gy tulajdonkppen minden kzssg „elsdleges” feladata valamilyen konkrt gygytsi/kiegyenslyozsi feladatknt van meghatrozva. A tantsoknak is egyik f szerepe most a gygytsi folyamatok megsegtse, lehetsg szerint a gygytsok eredmnyessgt is segt tudatszint-emels megsegtsvel.
Mind a „gygytsok”, mind pedig a „tantsok” terletei s lehetsgei a TNYLEGESEN megjelent Fldi