 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2009 augusztus 18 - 31 |
|
20090818 - Azoknak, Akiket rinthet XVIII. - Felelssg, Testvrsg, Bartsg
2011.08.16. 19:56
2009. augusztus 17., htf, augusztus 18., kedd [Hamarosan itt az jhold, a Hold ma rkezik az Oroszlnhoz (szv)]
Azoknak, Akiket rinthet XVIII.
Felelssg, Testvrsg, Bartsg
Elljrban: az eltorzult testvri minta
„Attila s Buda
A kt kirlyi testvr j ideig bkessgben lt egymssal, de amikor Detre [De-Tre] kerlt a hun kirly udvarba, vge lett az egyetrtsnek. A vn ravasz ember gyllte ket a Czezumornl szenvedett nagy veresge miatt, s meg akarta bosszulni magt. Alattomban kezdte a konkolyhintst a testvrek kztt. Hol Budnak hordta a hazug hreket Attilrl, hol Attilnak Budrl, hogy ezzel az egyetrtst megzavarja, s hzelgett hol az egyiknek, hol a msiknak.
[A konkoly a szegfflk csaldjba tartoz, 50-70 cm magas, eredetileg a Fldkzi-tenger nyugati vidkrl szrmaz, de vilgszerte elterjedt vetsi gyomnvny. Egykor a takarmny kz keveredett mrgez magvak veszlyt jelentettek a hzillatokra, fleg a sertsre, baromfira. A kenyrgabonval keveredve komoly veszlyforrst jelentettek, mivel a sts-fzs sorn a mreganyagok nem bomlottak le – 3-5 grammnyi lisztje mr nylkahrtya-irritcit, fejfjst, grcsket, keringsi zavart, slyosabb esetben fulladsos hallt okozhat.]
Budhoz gy szlt: „Bendegz hs fia, mirt engeded t testvrednek a hatalmat, mikor te vagy az idsebb, s tgedet megillet az? Csak a te blcsessged kpes a hun npet boldogg tenni, nem pedig Attila erszakossga. A kirlyi mltsg jogosan tged illet meg."
Attilhoz meg gy szlt: „Nagy kirly, akit Isten ostornak neveznek, hogy lehet az, hogy te, aki hatalmas vagy, megosztod ezt a hatalmadat testvreddel? Ht lehetsges, hogy egy birodalomnak kt uralkodja legyen egyszerre?"
Attila mrgesen s felhborodva utastotta el, s megtiltotta neki, hogy ilyen beszdekkel megzavarja az egyetrtst, s ket verjen a testvrek kz.
Detre alzatosan bocsnatot krt, s meggrte, hogy soha tbb nem fog szlni. S Attila megbocstott neki. m a ravasz ember most ismt Budhoz fordult, aki knnyebben hajlott a besgsra, gy lassan kenyrtrsre kerlt sor a testvrek kztt, de Attila ennek dacra mg mindig szeretettel viseltetett testvre irnt, br ez mr nyltabban kimutatta ellensges rzlett.
Egyszer, amidn egytt vadszgattak a Mtra hegysgben, Buda -br gynge vadsz volt - megtmadott egy hatalmas blnybikt, s megsebestette. A sebeslt vadllat vrben forg szemekkel ment neki Budnak, lovt felklelvn, felhastotta annak hast, s ppen azon volt, hogy Budt hallra tiporja, amikor Attila szrevette a veszedelmet, s Budhoz vgtatott — s br csak egy pillanatig, megfordult agyban az a gondolat, hogy taln mindkettjkre jobb volna, ha a bika most Budt megln -, nyilaival s kopjval letertette a megvadult fenevadat, gy megmentve Buda lett.
Buda elrzkenyedve, hlsan meglelte Attilt, s ismt helyrellt kzttk az egyetrts.
m a vn Detre nem nyugodott. Mikor Attila messze orszgokban hadakozott, ismt Budhoz fordult rmnyaival, s ismt ingerelni kezdte testvre ellen, gy szlvn: „Blcs Buda vezr, bmulom trelmedet. Te kormnyozod az orszgot, terd hrul az egsz orszg gondja, mg csd kint jr idegen orszgokban, s csak hadakozik. Tulajdonkppen te volnl a kirly s Attila a vezr, pedig megfordtva ll a dolog." Az ingatag Buda szvesen hallgatta a ravasz beszdet, de mg nem mert nyltan llst foglalni Attila ellen, flvn ccstl. Azonban az reg, ravasz Detre csak rgta a flt, mondvn, hogy Attila nagy hatalma csak abbl ll, hogy birtokban van Isten kardja, s ez a kard Buda birtokban lenne, akkor ezzel a hatalom is Budra szllna. „Eredj teht - gy szlt -Attila palotjba, vedd magadhoz a kardot, s megltod, hogy az sszes hunok hozzd prtolnak, s tid lesz a hatalom."
Tetszett Budnak ez a terv, s rgtn maghoz vette Isten kardjt, s kihirdette, hogy most a hunok kirlya. Az otthon maradt furakat pedig klnfle gretekkel s ajndkokkal a maga prtjra hdtotta.
Mikor Attilnak hrl hoztk Buda rulst, nagyon megharagudott, flbeszaktotta hadjratt, s hazasietett, hogy Budt felelssgre vonja.
Buda nagyon megijedt, mikor hallotta, hogy Attila kzeledik, s tstnt Szikambribl hatalmas kfalakkal kertett erdtett vrost pttetett, s azt a maga nevrl Budnak nevezte el. jjel-nappal dolgoztak, csak hogy elkszljn.
Mikor Attila hazarkezett, azt zente Budnak, bogy - br nagyot vtkezett - mgis hajland neki megbocstani, ha a vrat lerombolja, s Isten kardjt visszaadja neki, mint jogos tulajdonosnak.
De Buda visszazent, hogy egyikre sem hajland. Ekkor Attila egymaga betrt Buda vrba, s btyja el llt. Buda pedig gy megijedt, hogy nem is vrta meg, mg Attila szhoz jutott, hanem Isten kardjval Attila fel vgott. m Buda kezben Isten kardja csak kznsges vas maradt, s csak Attila kezben volt meg a bvs ereje. Attila is kirntotta kardjt, s kittte Buda kezbl Isten kardjt, hogy az messzire elreplt. Azutn mg egyszer sjtott, s Buda holtan terlt el a fldn.
Attila azutn jra maghoz vette Isten kardjt. Az elprtolt hunoknak megbocstott, s most mr egyedl uralkodott a hunok fltt. A ravasz Detrt pedig a felbszlt hunok felkoncoltk.
Attila Buda halla miatt sokat bsult s br jogosan rntott kardot [?] igazsgnak megvdsre, mgiscsak testvrgyilkos lett. [!]
Egyszer lmban ismt megjelent neki az az sz regember, akitl Isten kardjt kapta, s haragosan re szlt Attilra, mondvn: „Br Isten kardjnak segtsgvel meghdtottad a vilgot, mgsem lesz birodalmad rk let, mert hallod utn felbomlik, s fiaid gy fognak egymssal marakodni, amint te marakodtl testvreddel. Ez lesz bntetsed a testvrgyilkossgrt." Ezen nagyon bsult Attila, s ettl fogva az arca llandan komorr vlt.”
[Forrs: http://www.magyargardaveszprem.eoldal.hu/cikkek/hun-magyar-mondak-/attila-es-buda]
*****
Dl krl tVilgtst krtnk – fleg a „mr-felels” emberek viselkedsre, akiknek mr tnyelegesen sszekapcsoldva kellene/lehetne tennik a Hazrt s kzsen vllalt feladataikban.
rzsben megjelent, hogy nem „vletlen” az a magatarts/megnyilvnuls, melyet „nem-kell-kapcsoldsukkal” megjelentenek, s ez is rmutat a ma mg srlt csaldi (testvri, barti, szl/gyermek) viszonyokra, mely srlsek fleg a Bizalom-vesztsen alapulnak.
Taln kell mg egy kis id, amg kitisztulnak a fizikai skokrl is a „mrgek”/tveszmk, melyeket az „oszd meg s uralkodj” elv kpviseli csepegtettek vagy ppen zdtottak, ntttek idrl idre a Szeretetet s Egysget kereskre…
Taln nem kell sok id mindehhez… taln csak arra lenne szksg, hogy
SZEMTL SZEMBE leljenek egymssal
s megbeszljk kzs dolgaikat azok,
akik testvrei s bartai, szli, gyermekei egymsnak ebben a npben,
s akkor LTNK,
hogy csak a vlt tvolsg, s a srlt, torzult kommunikci (mdia-hatsok) azok,
amik „tvol lvnek” LTTATJK ket egymstl…
Szemlyes tapasztalatom az, hogy minl kzelebb kerlnk egymshoz „trben”, annl yobban ltszik az, hogy EGY CSALD VAGYUNK.
A ma esti ima-idben test-llek-szellem-egysgben szvkapcsoldssal kapcsoldtunk a Fldanyhoz/GAIAhoz s a Fldanya Csaldjhoz, valamint KRISZTUSHOZ s a MindenHathoz. Lassan, majd gyorsabban rezhet volt, ahogyan A CSALD [Fldanya CSALDJA] tagjaiban kinyltak s FelFnyesedtek ismt a Szv-Ltuszok --- s
NAGYON Y RZS (s tudat) volt,
hogy MIND ITT VAGYUNK,
Mind EGYTT vagyunk,
mg akkor is, ha sokszor olyan „tvol” lnk egymstl (trben-s-idben), hogy taln „szemlyesen” soha nem tallkozunk… Mgis
Y volt TUDNI s REZNI,
hogy mind, Akik E Fldn lnk, EGY CSALD Vagyunk…
Kicsit elmerltnk mindannyian ebben az Egysgben, majd „rezhet” volt, hogy valami taln rkezni akar. „Nem lttam”, hogy mi jn, vagy egyltaln jn-e valami, CSAK REZTEM, HOGY TALN RKEZIK, RKEZNI AKAR VALAMI. Taln a Teljes CSALD (Egytt?) fordtotta a Figyelmt s/vagy Vrakozst arra a „valamire”, ami „rkezni akar” --- s taln EZ
A KZS VRAKOZS S FIGYELEM volt az,
amelynek eredmnyekppen „egy kicsit tvolabb a Fldtl”
„megjelent”
„EGY CSOMAG”, melyet [mint egy szlets-csatornn keresztl]
A CSALD Egyttes Ervel hozott be/le a Fldre.
Mikor ezt a „csomagot” „behztuk” (mint egy kapun) a „Fldre”, azonnal egy Fny-burokknt lelte krbe a Fldet. Megnyugodott ez a Fny, Kiegyenslyozdott --- rezhet volt, hogy a Fldanya „Engedlyre” „vrunk”.
Megrkezett a Fldanya Engedlye, mert kis id utn a Fny-burok egy szempillants alatt „beszippantdott” (taln) a Fldanya „szvbe”, s egy nagyon rvid id utn a Fldanya kzp-pontjbl (szvbl) ramlott ki az egyes Csaldokhoz s SzeRves Ltezkhz, s egy rsze pedig „burokknt” krbelelte a Fldet.”
„Tudtam”, hogy „lds, Kegyelem” is rkezett ismt a Fldre a „csomagban” --- s taln olyan Segtsgek (Harmonizl, Rendez Erk), melyek a mg „fggben” lv csaldi s egyb kapcsoldsok Mintinak s megnyilvnult forminak Harmonizlsban segdkezhetnnek. Oly gyors temben trtnik ma a Fld s a Fld CSALDJA Folyamatos tVilgtsa s Rendezse, hogy nem csodlkoznk nagyon azon, ha a „barti” s „testvri” (s ms) kapcsoldsok Rendezshez is rkeztek volna mr Gygyt Segtsgek…
Az rkezett ldsok s Kegyelmek kapcsn Mi MaGunk is – felteheten minden ms csaldhoz hasonlan – elmondtuk krseinket, hogy „mire” szeretnnk ha fordtdnnak az rkezett Segt Erk.
Azt krtk, hogy a Fldanya s KRISZTUS Hatrozzk meg, hogy hol kerljenek felhasznlsra az rkezett Segt Erk s Kegyelmek, hiszen a sok elvgzett tVilgts s Vizsglat eredmnyekppen „K” „Ltjk” pontosan, hogy hol vannak a legnagyobb hinyok, hol kl el most a legnagyobb segtsg. Krsknt elmondtuk, hogy kerljenek oda segt Erk/Kegyelmek, ahol a legnagyobb a hiny vagy „baj”, s oda is, ahol mr tnylegesen dolgoznak a KRISZTUSI Tervek megvalstsn. Krtk, hogy minden Csaldhoz jusson a Segtsgbl, s ha lehet, akkor minden SzeRves Ltezhz is jusson a most rkezett ldsokbl/Kegyelmekbl, hogy mindenkiben segthessk a Tisztulsokat, Gygyulsokat, az nMaG s Feladat-felismerseket, az Egymsra-ismerst, az P Kapcsoldsokat.
A MAGSG s Magyarsg vonatkozsban ldst s Segtsget, Kegyelmet krtnk mindazokra, akik az orszg brmely helyn is vgzik a Fldet/Hazt Segt, PT Feladatokat. Segtsget krtnk abban, hogy azok a „bartok” s „testvrek”, „szlk-gyermekek”, akik ma mg nem ismertek valami okbl egymsra s kzsen vllalt feladataikra, lnyk s szvk megtiszttsa/megnyitsa ltal ismerjenek egymsra s kapcsoldjanak a lnykben hordozott KRISZTUSI Mintknak s Feladatoknak megfelelen.
Krtnk KRISZTUSI s Fldanyai Vezetst abban, hogy az elkvetkez „egy htben” is (s azutn is) mindenki, akinek fontos szerepe/vllalsa van e Haza KRISZTUSI Megjtsban, azok legyenek a megfelel idben a megfelel helyen, kapcsoldjanak trsaikkal, talljk meg a kzs hangot, a kzs lehetsgeket, s vgezzk el a leg-yobb tudsuk szerint az ltaluk elvllalt Feladatokat.
Fontos idszak ez a magyarok letben, s ha ilyen sorsfordulkhoz rkezett ez a np, mindig flre kellett tennie a szemlyeskedseket, s el kellett jutnia az „Egy szvvel, Egy Llekkel, Egy Testknt val kinyilatkoztatsig” (valahogyan gy, ahogyan az elbb lert „Fld CSALDJBAN”) ahhoz, hogy A NPET S NEMZETET, HAZT MEGJT ISTENI/NAGYBOLDOGASSZONYI ER s TUDS Megrkezhessen s Befldeldhessen.
SZKSGES a KZS HVS, a KZS AKARAT, az EGY AKARAT --- s ilyenkor mindenfle „szemlyes” ellenttet fel kell oldani. Klnsen az IDSEBB, TAPASZTALTABB korosztlytl elvrt ez ilyenkor, hiszen PLDT MUTATNAK, melyben SAJT nemessgk tud megnyilvnulni --- vagy ppen nem tud megnyilvnulni...
Azt is tudnia kell az „idsebbeknek”, hogy NEKIK MaGuknak mi a Feladatuk egy-egy ilyen nagyobb sors-fordul idejben. Tudsukkal s Tancsaikkal, Megltsaikkal SEGTENIK kell azokat az ifjakat, akik meghatrozzk a tovbbi sors-utat. Igen, a tovbbi sors-t meghatrozsban nagyon nagy SZEREPE s FELELSSGE van az ifjabb s rettebb korosztlynak is, ssze kell kapcsolniuk az ifjak lendlett s j megltsait az idsebbek tudsval s tapasztalatival. Nagyon fontos, hogy az idsebbek tadjk tudsukat az ifjabbaknak, hogy azok figyelembe vtelvel trtnhessen meg a sors-t minl pontosabb meghatrozsa.
Tudni kell azt, hogy mivel az ifjak lesznek azok, akik ezt a sors-utat tnylegesen meg fogjk lni, gy Nekik nagyon nagy beleszlsuk van a sors-t meghatrozsba. Ez egy „csaldban” termszetes, TUDJA ids s fiatal is ---
csak sajnos a „csald” minti (a bekvetkezett sztessek miatt) mg csak most vannak gygyulban. ppen ezrt mind az ifjabbak kzl, mind az idsebbek kzl NAGYON NAGY TUDATOSSGGAL S FELELSSG-RZETTEL KELL jelen lennie a most foly talakulsokban mindazoknak, akik mr Tudatossgban s Felelssg-rzetben kiss a tbbiek eltt jrnak.
Mindenkinek OTT s AKKOR kell jelen lennie s tennie a re bzott feladatokat, amikor annak elrkezett az ideje. A MAGOK korbban ismert „termszetes tagozdsa”, melyet mi is ismertettnk pr napja [s ma az egyik levlben ugyanezt a tagozdst a „gymlcs” „kpre” lefordtva gy jellemezte valaki, hogy a „mag, a gymlcs hsa s a gymlcs hja”), mg csak most van VISSZARENDEZDBEN, s nagyon fontos, hogy a MAGOK/Magyarok kztt is rismerjen a „mag” a „magsgra”, a „gymlcs hsa” a maga „hsossgra”, s a „hj”-feladat is a maga szerepre/feladatra. Teljesen klnbz tudsokat kvn meg s takar AZ EGY TESTEN BELLI klnbz Feladatokba val beszletettsg, s ma mg sokan csak a „klnbzsg” rzkelsre kpesek, a „kzs test” megltsra” nem. Ezrt fontos, hogy SZEMTL SZEMBEN TALLKOZHASSANAK a MAGOK s Magyarok, s gy EGYTT-Ltkben ismerhessen mindenki a MaGa Feladatra a „kzs testben”.
Trelemre is szksg van --- s arra is, hogy akinek az a dolga, az vgezze a fizikai skon a kapcsolsokat s feladatokat… idvel minden a helyre kerl, ha a szemlyes megtapasztalsok sorn feloldhatak lesznek a nzet-klnbzsgek, s megrtsre kerl, hogy a hasznlt fogalmak mikor takarnak kzs tartalmakat, illetve mikor jellnek sajtos, a Kzs rdekben vllalt szemlyes, egyedileg elvgzend sajt feladatot vagy utat.
Ma mg sajnos a „mag-hs-hj” sszeRendezdse is folyamatban van, s a korbbi SzeRves Szlak (let-lncok) sztszakadsai miatt nincsen meg sok esetben
- a „szakrlis” feladatokat vllaltak
- s a fizikai sk megvalstsban dolgoz „Mesterek” megfelel,
KZS MUNKN ALAPUL
BIZALMI
KAPCSOLDSA.
Mg csak most vette kezdett ez a nlklzhetetlen [ALAP] (!) sszekapcsolds, s jnnek a felsznre a korbbi korok srlt minti: feloldst vrnak, gygytst, Rendezst, elengedst, hogy ezek utn EGY MAGOSABB S TISZTA TUDATOSSG MELLETT ISMT ALAPJV (!!!) LEGYEN a [megtapasztalt, megTEREMTETT] Bizalom A KZS, AZ EGY-TEST LETNEK.
20 vvel ezeltt azon ’bukott meg’ „az Egysg” (mely j sors-utat hozhatott volna mr akkor a Magyarsg/MAGSG szmra), hogy egyni rdekek s srtdttsgek, igazsgok elhallgatsa, feszltsgek sznyeg al sprse miatt nem tudott sszekapcsoldni megfelelen
- az IFJSG s az IDSEBB korosztly [„szl s gyermeke”!],
- valamint a SZAKRLIS ALAP s a MEGVALST MESTEREK [„Testvrek” s „Bartok”].
Most j lehetsg jtt el, hogy a KZS VRS, KZS HVS Hatsra BERKEZHESSEN (Bekapcsoldhasson) a Fldre s E Krpt Hazba a MAGOK s Magyarok j Vilg-Sors-tja [mindazok ltal (s azok szmra?), Akik Igaz s Tiszta szvvel kapcsoldnak a „HAZA” testhez – legyenek brhol is (a) testben].
Az „ifjak” „feladata”: a „lendlet” adsa egy olyan sorsthoz, melyet k maguk s gyermekeik s azok utdai is lni fognak, s pp ezrt nagyon fontos, hogy az ifjak meghallgassk s mrlegeljk „szleik” tancsait.
Az „idsebbek” „Feladata” az, hogy MINDEN TUDSUKKAL tmogassk s segtsk a gyermekeiket, hogy azok a lehet leg-yobb sors-utat vlaszthassk ki, s azutn pedig valsthassk meg.
Ahhoz, hogy egy megfelel J T megfoganhasson s megszlethessen, szksg van BIZTOS ALAPOKRA is, s ennek a biztostsa korrl-korra az (ppen akkor l) „idsebb” korosztly feladata. A fiatalokban megjelen esetleges hinyossgok rmutatnak az ket felnevel idsebbek hinyaira s/ vagy mulasztsaira, s ezrt rendkvl fontos, hogy az ilyen esetlegesen elkerl hinyossgok megszntetsbe lehetsgeik szerint az idsebbek is kapcsoldjanak be (a sznyeg al seprs helyett trtnjen meg a mielbbi kijavts/kitisztts).
Fontos, hogy az idsebbek/szlk NE AKARJK RERLTETNI a maguk elkpzelseit fiaikra/lnyaikra, ADJK meg szmukra a tapasztalshoz szksges szabadsgot, s a megfelel alapok megteremtsben ket segt minden Tudst.
Minden korosztly hoz j Tudsokat, Kpessgeket s Megltsokat – rgen ezeket sokkal tudatosabban figyeltk a nemzetsgekben/trzsekben a blcsek. Minden kihajt „g” egy kicsit „ms” is, az EGSZ minti szerint is l, de a MaGa minti szerint is. Nem mindig knny MEGRTENI az idsebb korosztlynak az ifjak ltal hozott j rtkeket/szemlletet --- de ha visszaemlkeznek sajt ifj-idejkre, valamint szeretettel figyelik „gyermekeiket”, akkor mindenki megtallja a neki Rendelt helyet az EGSZ-ben.
Fontos ma az is, hogy akiknek ez feladata, lssanak r a „formk mgtti lnyegre”, s ne akarjk „a lnyegnek” azt a formjt mindenron fenntartani, mely helyett mr szletben van ugyanazon „Tiszta MaG” Megjult Formja.
Figyelemmel kell arra is lenni, hogy sok „Forma” fog megvltozni rvid id alatt, mert MaGa a Fld is elrkezett egy nagyon jelents korszak- s LT-vltsba.
Teljesen j Formk jelennek majd meg szinte az let minden terletn, melyek legtbbjt ma mg nem ltja t az emberi elme, s a „Szv” is „csak” RZI (~tudja) a „vltozst”, de MG NEM LTJA (ahogyan a fenti kpben is) a „Pontos Formt”. Majd ha mr „Megrkezett” (s bzhatunk abban, hogy a „mindenki szmra leg-yobb megolds s forma rkezik, ha tiszta szvvel hvjuk s fogadjuk!), akkor megltjuk a „formjt”.
[Megint csak a szlets pldjt hozzuk fel, hiszen ennek idejt ljk: „tudjuk” mr a „babt”, de majd csak akkor LTJUK meg, ha megszletett.]
Most egy nemzet s np sorsn is igyekeznek yobbtani sokan, teszik azt, amire a szvk s tudsuk vezetik ket. Vannak persze akadlyozi ennek a folyamatnak, amely nehezebb teheti azok munkjt, akik a KZS, EGY rdekben vllaltak feladatokat. Figyelembe kell venni azt a „felgyorsulst”, mely ebben az idszakban [a megszlets idszakban] mr tapasztalhat, s amely idnknt komoly fradtsgban, s ilyen idszakokban trelmetlensgben, indulatban is megjelenhet. Trekedni kell a megfelel hangra, de ha ppen szletik vagy szl az ember, ez nem mindig sikerl… Figyelemmel kell lenni arra is, hogy aki ppen ebben a felgyorsult szletsi llapotban van, annak nincs mindig ideje s trelme elvgezni minden munkt… ilyenkor „rangsorolni” szoktunk: mik a fontosak, s ezek kzl mi fr bele ebbe a felgyorsult idbe…
Minden szl tudja, hogy amikor tljutunk magn a megszletsen, akkor kezddik el az Igazi Munka, melyben az is pontosan megtallja a helyt s kapcsoldsait, aki most mg a „szlets szk kapujhoz” nem fr(t) oda, de kszlt s vrta az j letet, s a maga lehetsgei szerint kszlt is az j letre.
Kiss „virg-nyelven” fogalmaztunk, hogy a megrtsben segthessenek a kpek.
Ha a „szl-szobba” nem is jut be a csald minden tagja ---
azrt az j letet egy „y” csald mindig egytt HVJA, SEGTI, VRJA…
Lejegyezte OmMTR KJ
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Minden prbattel s minden nehzsg, amivel tallkozunk, arrl szl, hogy az ember, ha magba tekint, felismerhesse, hogy milyen er irnytja, mi motivlja cselekedeteiben.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|