 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2009 augusztus 1 - 17 |
|
20090813 - Azoknak, Akiket rinthet XII. - Szemelvnyek - SzeKR, Csakrk
2011.08.16. 20:34
2009. augusztus 12., szerda, augusztus 13., cstrtk
Azoknak, Akiket rinthet XII.
Szemelvnyek
„A MAGOK Sze-Ke-Re?”
Amikor korbban rtunk a „SzeKR”-rl, akkor megemltettk, hogy ennek az „Alap-Formja/Mintja” [jelenleg?] a Fldn az oktader [kt talpval egymsnak illesztett piramis].
Ez a „forma” gy addik, hogy a „szvnkbe helyezkedve” meghatrozzuk magunk krl a „teret” (idt?): a szvnkbl „FEL” s „LE” irnyban meghatrozzuk a „Ftengelyt”, ez az „let-csatorna” vagy „let-vezetk” [SZER-vezetk], majd a „Fld testet alkot elemei” szerint Rendezdnk tovbb:
a szvbl „ELRE” s „HTRA”, „JOBBRA” s „BALRA” is kijelljk a „Hattvolsgot”, s ha ezeket a „kapott pontokat” sszektjk egy-egy szakasszal, akkor megkapjuk az oktader formt, a SzeKR „Alap-formjt”.
Taln nem teljesen pontos az rzs, de gy rzem, hogy „ez az az ALAP”-forma s REND, amelyet a Fldanya Szlets-Csatornjn thaladva minden ltez felpt magban s/vagy maga kr [a Szent Fny-Pr s Szent rnyk-Pr, a Fldanya „szletst-segt Rendszere” felpt az rkez Llek „szve” „kr” s szvbe].
Attl fggen azonban, hogy ki melyik „gi Csaldbl” rkezik s hogy a Fld melyik „Csaldjba” [tapasztalsi tjba] rkezik, a „vgs test” [a megnyilvnul let formja”] „sajtos” jellemzket is megnyilvnt(hat), vagyis [gy rzem, hogy] a „csaldhoz tartozs” a „SzeKR” tnylegesen megnyilvnul formjban („szakrlis geometrijban”) is meg fog mutatkozni.
rzsem szerint a „konkrt megnyilvnulsi formk” az egyes egyms „utni” Fld-korszakokban is mdosulhatnak (fejldnek) attl fggen, hogy a Fld egyes Csaldjaiba tartoz ltezk milyen megtapasztalsokat vlasztanak a maguk szmra (pldul „hny ms csalddal” kvnnak szorosabb s/vagy kzvetlen kapcsoldsokba lpni).
Valamikor Virg-vasrnap krl [egy vgzett munka kapcsn] jtt a „megrts”: a „Szvben lv LTUSZ” „szirmai” tulajdonkppen a „tbbi csaldhoz val kapcsoldsra” szolglnak, egy-egy „szir-om” egy-egy [gi? Vagy akr Fldi] „csalddal” val kapcsolds „kzvetlen” (vagy majd megnyilvnul) Lehetsgt jelentik.
Elvileg teht minl „tbb” szirma van egy (szvben lv) ltusznak [vagy „a csaldra jellemz” ms virgnak], annl tbb „MS CSALDDAL” van s lehet KZVETLEN kapcsoldsa az adott csaldnak. Ha „j szirmok” jelennek meg a „Virgban”, akkor az azt jelenti, hogy KPESS lett KZVETLEN kapcsoldsba lpni jabb csaldokkal is. [Teht minden csald vagy „virg” MAGA (!) nveszti ki kapcsoldsi lehetsgeit msik csaldokkal (virgokkal).]
Azt rzem, hogy a Folyamat, amit rzek, taln mg csak a „kezdet”, s felteheten sszefggsben van a MAG Csaldjval, s a MAG Csaldban most megtrtnt „felszabadulssal”.
Eddig a MAG Csald tagjainak bizonyos „lehetsgei” („karjai”) „le voltak korltozva”, nem nyilvnulhattak meg. Ez felteheten azzal jrt, hogy „csak az itteni let alap-felttele Mintkat” nyilvnthattk meg maguk ltal, de a TELJES Lnyket/Lnyegket nem tudtk lv tenni. Most a Fldanya s KRISZTUS megadta a MAGOK szmra a Lehetsget (s/vagy Parancsot) a MAGUK Mintinak lv ttelre, s ez egy tRendezdst eredmnyez, melyben „kibontjk a MAGOK” az eddig lezrt „karjaikat” (gaikat) s „szirmaikat”. [Az „gak” a MAG Csald fldn lv egyes csaldjaira vonatkozik, a „szirmok” pedig az gi Csaldokhoz val kapcsoldsok Rendezdst jelentik.]
Ahhoz, hogy a most lerand „vltozs” tnyleges mdon megjelenhessen [brmelyik Fldi csald SzeRves ltezjben!], szksges, hogy a SzeKR ALAP-formja a ltez szvben s Lnyben KIEGYENSLYOZOTTAN MEGSZILRDULJON, mert az az „ALAP”, amelyre minden ms [gi s/vagy Fldi] CSALDI Jellegzetessg R-P-lhet [~belle kinhet]. Ha teht a MAGOK Kiegyenslyozzk MaGukban jra a Fldanya ltal [mr szmukra is nhny hnapja tadott!] „ALAPOKAT”, akkor nagyon gyorsan elkezdik majd [erre az ALAP-ra SzeRvesen felptve!] [a MAGUK SzeRves Minti szerint] kibontani a Rjuk Jellemz Sajtossgokat.
A MAG Csald vonatkozsban emltettk, hogy k EREDENDEN KAPCSOLDNAK MINDEN MS CSALDHOZ, amelynek „szma” [az let Virgnak Mintjra figyelemmel] lehet 1+6., 1+12, 1+18… s gy tovbb…, vagyis ehhez „igazodnia kell” a „szv-virg” (szv-kristly) „cscs-szmnak”, mely a kpi brzolsban [szimblum] megjelenhet a „virg szirmainak” szmban is.
Eszembe jutott ez a tulipn kp: a tulipnnak hat szirma van, mint ahogyan hat cscspontja van az oktadernek is, s a tulipn belsejben pedig egy sajtos „rajz” van, ami szinte utal a „msik hat szirom” „lektztt llapotra”.
Taln jobban megrthet lesz mindaz, amit most lerok, ha magatok kr kpzelitek a SzeKR Alap-formjt: a szvetek a kzppont, s a fggleges irnyban le s fel halad a kzponti (let)Tengely. A szvbl elre, htra, jobbra s balra irnyulva helyezkedik el a msik kt alap-tengely. Ez a „forma” az, amit a Fldanya „AD” minden SzeRvesen beszlet szmra.
Akkor, amikor a lnynkben s a lnynk ltal mr kellen ki lesz egyenslyozva ez az ALAP-forma, akkor „MaGosabb N-nk (?) a Fldanya ltal adott Mintnak megfelelen [Elemi s Fldanyai segtsggel/vezetssel) az Alap-formt elkezdi talaktani a szemlyes s vllalt csaldi tnak megfelelen.
Azt reztem a minap, hogy a szvembl kiindulva (!!!) ngy „jabb tengely” alakult ki, majd taln mg tovbbiak is –
- de most maradjunk csak az jabb „ngy” tengelynl.
Az „elre, htra, jobbra s balra” tengelyek teht szilrdan rgztve vannak mr a szvnkben, s ekkor „felfel” „dlve” a szvbl elindul egy „tengely” az „elre s a balra” irny kztt, mely a szvbl „lefel is folytatdik. Ugyangy a tbbi hrom „negyed”-ben is megjelenik a szvbl kiindulva egy-egy tengely – s a folyamat vgn AKR MELYIK IRNYBL IS NZNK R MAGUNKRA [skban], egy olyan „formt” ltunk, amelynek egy kzppontban tallkoz NGY tengelye van s nyolc ga.
Ez a kp is megjelentheti ezt az jonnan kifejldtt llapotot. Kpzeljk el, hogy „fellrl” ltjuk magunkat. A kpen a kzppont a „szv”, s a szv kzvetlen krnyezetben van a „test” (az „n).
Mivel „fellrl” nznk most „magunkra”, gy ezen a kpen „nem ltjuk” a szven thalad Kzponti (le-fel) Tengelyt, mert az egyenesen halad [ha a kpet nzzk most, akkor] „hozznk”, illetve folytatdik „a kp alatt”. A kpen felfel mutat „cscs” az „elre” irny, a „lefel” mutat cscs a „htra”, s a jobb s bal irny a helyn van. [Ha a „F-Tengelyt” most kihagyjuk a szmtsbl, akkor eddig ngy cscs-pontunk van.]
rdekes a kpen ltsz msik kett [tnylegesen a trben ngy] tengely: ezek a szvbl kiindulva kiss felfel, felnk haladnak [45’-os dlssel], s ha jobban odafigyelnk, akkor „rezhetjk”, hogy mindegyik ilyen „ferde” tengelynk folytatdik „lefel” is --- vagyis br a szemnkkel ezen a kpen csak ngy [hozznk kzelebbi] „ferdn” halad tengelyt-felet ltunk, de a [trben] valsgban a szvbl kiindulva mgis nyolc (!) tengely-szakaszunk, s ezekhez rendelt „nyolc cscsunk” van.
Ha teht a F-Tengelytl eltekintnk, akkor egy olyan geometriai formt kapunk, amelynek a F-Tengelyen lv (Tart) cscsain kvl 12 (!) cscspontja van.
Taln knnyebb magunk el kpzelni a folyamatot gy, ha erre a kpre nznk, s az oktaderen bell lv kocka nyolc cscspontjra figyelnk, s elkpzeljk, amint a testek kzs kzppontjbl (szv) a bels kocka cscspontjain t „n ki” egy-egy j tengely-szakasz [legalbb olyan tvolsgra, mint az eredeti ngy tengely.]
Ha „skban” akarjuk brzolni ugyanezt, akkor gy tehetjk meg, hogy a „kzppont” (Kzponti, vagy F-Tengely) kr tizenkt pontot brzolunk:
A „skban” brzols gy is megjelenhet, hogy csak nyolc gat rajzolunk, s „tudjuk”, hogy az „X” formban ll szrak [trben] 2-2 tengelyt s cscspontot is jelentenek.
rzsben az is megjelent bennem, hogy „ez a folyamat” a megtrtn Kiegyenslyozdsok kvetkeztben folytatdni fog, s egyre tbb „g” s „szirom” (kapcsolds) jelenik majd meg [a Fldanya ltal adott SzeRves (!) Mintk kibontsa eredmnyekppen].
Ugyanakkor a MAG „Csald” vonatkozsban az „ALAP”-kvetelmny a [F-Tengelyen kvli legalbb] 12 „cscs” a „SzeKR-ben” vagy „szirom” [hiszen minden Fbb Nemzetsg, s azokon belli Csald Mintit is rzik s Hordozzk, szksg esetn ramoltatjk, teht a MAGOKNAK minden „MS” („Bellk Eredet”) Nemzetsghez is kzvetlenl s SzeRvesen kapcsoldniuk kell]:
„Nemzetsgekhez” s „Csaldokhoz” kapcsoldsok klnfle vltozatai [„vllalsok fggvnye”?]:
Taln a „tovbb-fejlds tjai” [a tudatossg s szeretet-szint kiTeljesedsnek kvetkeztben]:
Felteheten a Magyar Szent KRISZTUSI Korona „szirmai”-nak elhelyezkedse s szma is hordoz fontos informcikat e np s a MAGOK szmra.
A „csakrk” --- avagy „a csald s n”
Kpek:
Amikor „N”-nk /Szellemnk/ „elhatrozza”, hogy pldul itt E Fldn szeretne tapasztalknt lni, egy „Rendezds” sorn „be-Igazodik” az itteni let ltal nyjtott let-Lehetsgekbe. Kpknt gy is megjelenhet ez, hogy „szikrjt” megfelel elksztsek s Igazodsuk utn „tadja” a Fldanya Lnynek, mely a Fldanya Lnynek egy klnleges „helyn” egy „let-Kristlyknt” befldelsre kerl.
[Korbbi zenetben: 20090224 III – A szeretet – kapcsolds, ramls s let III.] Ezzel a „befldelssel” a Fldanya tulajdonkppen megadja az engedlyt egy ltala nyjtott SzeRves letre, biztost „formt”/helyet ahhoz a tapasztalshoz, melyet az ide vgy a Csaldjban kvn meglni.
Amikor a Llek megkezdi a tnyleges megtesteslst a Fldn, „csaldot”, szlket, trsakat keres magnak, Akik segtik a megszletsben s/vagy lete folyamn. Mindezt kpben gy is elkpzelhetjk, hogy amikor a Llek „megllapodott” azokkal a trsaival, akik Csaldja s tmogati lesznek, kezdett veszi a „forma” (test) felptse a Fldanya Rendjnek megfelelen. Olyan ez, mintha a Fldanya „mhben” lv „let” (vagy Llek) Kristlybl egy „let-szlat” nvesztene a Fldanya egytt a Llekkel „oda”, ahol majd a Llek megtesteslse utn tapasztalni kezd. A „Fld Mlybl/mhbl” teht a „Fld Felszne” fel elkezd kiplni egy „letszl”, melyen a Fldanya elkezdi tpllni a hozz rkez j csaldtagjt. A Fldanya „Elemei” segtsgvel felpti a Llekkel egytt a testet, mely a „Beilleszkedsi Folyamatok” utn nll testi letre kel: megszletik.
A megszlets Pillanatval egy klnleges tapasztals veszi kezdett: az Egy-n-n megszletett Llek elkezd beilleszkedni a Fldi Csaldjba, hogy visszatalljon gi Csaldjhoz is. Megszletik, hogy testben megtapasztalja az „elklnlst”, amely „egy csald” keretein bell trtnik meg, s amely csald egyes rszeit yobban megismerve ismt visszatallhat oda, „ahonnan” E Fldre rkezett. Sok rdekes krds felmerl(het) e tmval kapcsolatosan, mi azonban most fordtsuk a figyelmnket az „let-vezetk” s a „csaldba kapcsol” csakrk fel.
Mr a megszlets eltt (a tnyleges megformlds kezdettl) a Fldanya TPLLNI s IGAZTANI kezdi a hozz rkez letet/Lelket. SEGTI teste felptsben (hogy „elklnlhessen), s segti abban is, hogy a Fld CSALDJBA beillessze magt az rkez, s gy a lehet legnagyobb rmben s szabadsgban lhessen. „Bele-kdoldik” az rkez „lnybe” a „Fldanya Rendje”, a Fldn lk CSALDJA ltal elfogadott Egyttlsi Szablyok „Tudsa”. [Majd a testi lete sorn a konkrt fldi csaldja/nemzet(sg)e pedig megtantja a szkebb csaldjra rvnyes Szablyokra s Rendre az rkezettet.]
A Fldanynak ez a kt ALAP-VET (SzeRves letet megalapoz) Feladata tulajdonkppen megjelenthet „kt csakra”, pontosabban „2+1” „csakra” kpben is:
1./ - [ez a „+1”] a Fldanya „mhben” lv „let-Kristlyhoz” val kapcsolds biztostja AZ LETET a Fldn, ez a kapcsolds megjelenhet tulajdonkppen egy „klnleges csakra” kpben is [hiszen a „csakra” mindig valamilyen kapcsoldst jell] [Ma mr csak innen eredhet LET a Fldn!].
2./ - Ahogyan „haladunk felfel” az let-szlon (prna-vezetk…), valamivel a „Fld felszne alatt” [mg a „Fldben”] rzkelhetnk egy msik kapcsoldst, mely a FLD (Fldanya) TESTHEZ kt. Ez a kapcsolds biztostja, hogy AZ LET (melyet az 1./ pontban lv „csakra” mkdse biztost) fel tudja venni a Fldanyra jellemz, s a Llek ltal vlasztott TESTI megjelenst.
3./ - „Harmadik csakraknt” rzkelhetnk egy kapcsoldst A FLDANYA/FLD [let]RENDJHEZ, mely biztostja, hogy a Fldanytl LETET s TESTET kapott ltez be tudjon illeszkedni az itteni „CSALD” ltal elfogadott s lt EGYTTLSI SZABLYOKBA. [Az „AranyTblkban foglalt Egyttlsi Szablyok tbbsge teht „kszen kapott Tudsknt” jelenik meg a megszlet letben – ha ez a „csakra” megfelelen mkdik.] rzkelhetjk ezt a „csakrt” valamivel a „Fld felszne felett”, de mg a „Gykrcsakra” magassga alatt --- hiszen olyan „csakrrl” van sz, amely EGY MINDEN ITT LRE LTALNOSAN ELFOGADOTT EGYTTLSI RENDBE kapcsol be.
Fentebb haladva az let-vezetken ELJUTUNK A LTEZ (Egy-n) TESTHEZ, a „formhoz”, amely biztostja szmra az elklnltsg megtapasztalst, s azt, hogy Egy-n-knt legyen tagja a vlasztott csaldjainak.
Azt a (legalbb) „Ht Fcsakrt”, amit a „Gykrcsakrtl” a „Koronacsakrig” terjed rszn tartalmaz az let-vezetk, mr sokan ismerik. Ezek az ismertebb csakrk is tRendezdsen mennek t VALAMENNYIEN, mert ahogyan a Ltezkhz visszakapcsoldtak az „alsbb” s „felsbb” csakrk”, a testben lvk is „visszanyerik Rendes mkdsket”, mely rszben a „levlasztott csakrk” miatt TERHELT is volt
(bizonyos alapvet szerepeket t kellett vennik a testben lv csakrknak a levlasztottaktl, hogy biztosthat legyen az let], s ez bizonyos esetekben TORZULSOKAT is eredmnyezett. Voltak olyan csakrk (pldul a „csecsemmirigy magassgban), amelyek a bekorltozsok miatt csak egy rvid ideig voltak kpesek aktv mkdsre, illetve egyes gygyti csoportok a Fldi leteik sorn „sajtos csakrkat nyitottak meg a testeikben”, melyek Mintaknt nhol olyan csaldtagokban is megjelentek, akik szmra kezelhetetlen volt e „plusz” csakra mkdse.]
A Gykrcsakra Eredend szerepe az, hogy az elklnlt fldi test szmra biztostsa a megfelel „fld-energikat”. Akkor, amikor a Gykrcsakra alatti csakrk nem tudtak mkdni, gyakorlatilag a Gykrcsakrba voltak torzan sszeszortva azok a feladatok is, amit a „2+1” alatta lv csakrnak lett volna a feladata biztostani. Nyilvnvalan „3+1” csakra feladatait nem lthatta el a Gykrcsakra, s ez a csakra tlterheltsgben gyakran meg is mutatkozott – s ez eredmnyezte a Fldanyval val SzeRves Kapcsolds meglazulst, hiszen a testben l nem tudott a Rendnek megfelelen kapcsoldni sem a Fldanya „testhez”, sem pedig a „Rendhez”, mely a Fldanya Csaldjba tartozk volt. Ugyancsak innen eredt a Llekkel val kapcsolds nehzsge is.
A „Koronacsakra” Eredend Feladata a testben l ltez „n-tudatnak” a helyes megnyilvntsa, az n-ismeret megfelel elmozdtsa --- hiszen ez FELTTELE, ALAPJA annak, hogy a testi elklnltsget l majd megfelel mdon tudjon kapcsoldni a csaldtagjaihoz/trsaihoz.
A csaldtagokhoz val kapcsoldsokat mr a Koronacsakra felett elhelyezked csakrk feladata (norml esetben) biztostani. Nyilvnvalan akkor, amikor ezek a Korona-csakra felett elhelyezked csakrk elrhetetlenek voltak a testben l szmra, akkor a csaldhoz kapcsols ALAP-funkciit [mivel Szeretet-alap Vilgban s vilgban lnk, gy a Kapcsoldsok az LET LT-Elemei!] is rszben a „legfels” elrhet csakrnak, a Koronacsakrnak kellett tvennie, ami a csakra mkdst nyilvnvalan megterhelte, s bizonyos funkcik elltst korltozta s torztotta. Nehzsgek addtak mind a helyes nIsmeret megvalstsa tern, mind pedig a csald-tagokhoz val kapcsoldsokban. A „csald-tagokhoz” val hinyos kapcsolds vgl a csaldok sztesst eredmnyezte, s mr a fizikai prkapcsoldsokban is nagyon sok problma jelentkezett, a „bolyg-szint” s „gi” csaldokkal val csaldi kapcsolds pedig szinte „elfelejtdtt”.
A testben elhelyezked csakrk vonatkozsban teht kijelenthetjk, hogy az Egy-n-i elklnlt let s n-tudat helyes kialaktsban jtszanak elsdlegesen szerepet – s ezek a testi csakrk is most Igazodsokon mennek t. Nagyon jelents tRendezds rinti a szv-krnyki s szv-csakrt, melyek termszetesen valamennyi ms csakrra is befolyssal lesznek majd.
Tovbb haladva az let (vagy prna) vezetken a „test felett” azok a „csakrk” [kapcsoldsi pontok] tallhatak, melyek a testben l „n”-t hozzkapcsoljk a csaldjaihoz. A knnyebb megrthetsg kedvrt megjelenthetjk gy ezeket az egyms fltt elhelyezked csakrkat, hogy minl kzelebb vannak a Koronacsakrhoz, annl kisebb vagy kzelebbi csaldba Rendeznek, s ahogy tvolodunk a fizikai testtl, gy egyre „tgabb rtelm” csaldok kapcsoldsi pontjaihoz rkeznk.
Elszr bekapcsoldunk a csaldba, amelybe megszletnk, majd trsakhoz, s aztn pedig magunk alaktunk csaldot.
Bekapcsoldtunk mr a szletsnkkel is egy npbe/kzssgbe, mely szintn a csaldunk, s ennek is KNNYEN elsajtthatjuk az elfogadott egyttlsi szablyait, ha megfelelen mkdik az ezt segt „csakrnk”.
Beilleszkednk egy Fld-rszre s magra a Fldre is, mely szintn egy nagy csald. Az ezen csaldhoz kapcsol „csakra” megfelel mkdse esetn a magunkba ptett Fldanyai Rend alapjn knnyen megtallhatjuk az „ebben a csaldban” vllalt feladatunkat is.
Az let-vezetken mg „magasabban” elhelyezked „csakrk” [ha kiterjesztjk rjuk a tudatossgunkat, s elrjk a megfelel szeretet-rezgseket] sszekapcsolnak bennnket a Galaxis csaldjval, gi CsillagCsaldjainkkal, illetve azokkal a MAGOSABB KZSSGEKKEL, melyeknek szintn tagjai vagyunk.
Ahhoz, hogy mint „Fldi Ember” egy „kvnatos” s elvrt „Alap-szinten” KiTeljesten tudjunk lni ezen a Fldn, legalbb 12-13 F-Csakra Kielgt-s-Harmonikus mkdsre s mkdtetsre van szksge minden lteznek. Mindez azt jelenti, hogy a 7-8 testi F-csakra mellett nlklzhetetlen a „2+1” (Fldanyhoz kapcsol) „alsbb” csakra, s legalbb „3” Koronacsakra felett elhelyezked Felsbb F-csakra kielgt mkdse. Ezeknek harmonikus, szvbl irnytott mkdse adja meg azt a „TISZTA EGY HANGOT”, amely a test-llek-szellem-egysgt l SzeRves Fldi Ltez „Csaldi Alap-Hangja”.
Tulajdonkppen ennek a „biztosan val megtartsa” biztostja a szabadsgot, s a vlasztott utak megvalstshoz szksges „Alapot”. Amikor LJK ezt a [norml Fld-mkds esetn a szlets pillanatban mr adott] Rezgst vagy Hangot, akkor tudunk „knnyedn” „elindulni s haladni a vlasztott utunkon”.
Lejegyezte s sszelltotta OmMTR KJ
rdekessgek:
http://library.thinkquest.org/08aug/00157/kezdolap.html
http://www.feny-sziget.hu/csakrak/
http://www.youtube.com/watch?v=lXn2-YKcNXI
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Minden prbattel s minden nehzsg, amivel tallkozunk, arrl szl, hogy az ember, ha magba tekint, felismerhesse, hogy milyen er irnytja, mi motivlja cselekedeteiben.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|