rsok - 2009 jlius : 20090717 - Tovbbtott zenet - Egy elz let utols napja... s kiegsztsek |
20090717 - Tovbbtott zenet - Egy elz let utols napja... s kiegsztsek
2011.08.17. 14:53
http://otrolahatra.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=73880
Egy elz let utols napja s a hall pillanatai
Bartomat hipnotikusan vittem vissza elz letbe... Meghat pillanatok, rzsek... Utols percei a hborban...
A kvetkez prbeszdben a krdezt, magamat jelltem meg D-betvel, Csaba pedig a bartom, akit hipnzis alatt vittem vissza elz letbe, reinkarncis utazsra.
D.: Milyen nemzetisg vagy?
Csaba: Iraki vagyok.
D.: Hny ves vagy?
Csaba: Hsz ves. (Ismt ttr ms tmra.) Sokan vannak.
D.: Mit csinltok a kocsin?
Csaba: Elvisznek.
D.: Hova visznek?
Csaba: Hborba.
D.: Beszlj a szleidrl. desapdrl mit mondanl?
Csaba: Nem tudok rla semmit; korn meghalt.
D.: s desanyd?
Csaba: is. Rgyjtottk a hzat.
D.: Kik tettk?
Csaba: Az ellensg.
D.: Trjnk vissza az autra. Most mit ltsz?
Csaba: Kerteket, fldeket. Sokan vannak.
D.: Beszlgettek?
Csaba: Nem. Mindenki komoly.
D.: Van bartnd vagy felesged, akit otthagytl, amikor felszlltl az autra?
Csaba: Igen, felesgem van.
D.: Hogy nz ki? Szp?
Csaba: Igen. Hossz, fekete haja van.
D.: Mit ltsz most? Hol vagy?
Csaba: Egy gdrben. Egyik bartomnak meglttk a lbt. Sok a bomba.
D.: Kik ellen harcoltok?
Csaba: Irak.
D. Irak? (Krdeztem vissza hitetlenkedve.) De nemrg mondtad, hogy te is iraki vagy.
Csaba: Igen.
D.: Ez hogy lehet?
Csaba: Az orszgrt, az igazsgrt s a fldekrt harcolunk.
D.: Kaptl valami fegyvert az autn?
Csaba: Fekete gppuskt.
D.: Meg tudod mondani a tpust?
Nhny msodpercig hallgat.
Csaba: KP 320 (olvas).
D.: Mit ltsz most?
Csaba: Sok vr s sok halott van mellettem.
D.: Replvel is lnek?
Csaba: Bombzval.
Ezttal n hallgattam el. gy, hogy bartom a kzvetlen kzelemben fekdt, s egy msik vilgban jrva meslte el trtnett, engem is visszavitt elz lete egy kicsiny darabjba. Arcn lttam a fjdalmat, szenvedst, amiket egy hbor tud okozni a harcosokkal. Msabb volt mintha filmekrl lttam volna. Teljesen ms. Most az rzsekben jrtam, s a hallottak alapjn elttem is megjelentek a kpek...
Csaba: Hamarosan meghalok.
D.: Honnan tudod? (Rossz volt ezt hallani.)
Csaba: Mr csak hrman vagyunk.
Ismt csend nehezedett kznk s a szobra. Prbltam msra terelni beszlgetsnk menett.
D.: Jmdnak szmtasz vagy szegnynek?
Csaba: Jmd.
D.: Mi a foglalkozsod? Mivel keresed a pnzt?
Csaba: Katona vagyok. Sok a zsold.
D.: Milyen ruhban vannak a tbbiek?
Csaba: Fekete pncl.
D.: Rajtad is az van?
Csaba: Nem. Sapka, az arcomon sl.
D.: Milyen vet runk?
Csaba: 1763-mat.
D.: Milyen hnapot, napot?
Csaba: 07.16.
D.: Jlius 16? Teht 1763. jlius 16-a van.
A hnaptl s naptl mr egyszerre mondta velem.
D.: Vannak gyerekeid?
Csaba: Igen, van egy fiam.
D.: s a felesged elbcsztak tled mieltt elindultatok?
Csaba: Nem. Megltk a fiamat s a felesgemet is lelttk.
D.: Eltted?
Csaba: Nem. rtk. Mr fogsgban voltak. Szerettem ket. Mindig egy nt szerettem. Gynyr volt. Mindig ideges vagyok.
D.: Mirt? Fejtsd ki bvebben krlek!
Csaba: Nem akarok tbbet elveszteni senkit.
(A bartain kvl nem l mr hozztartozja, testvre sem.)
D.: Srtl amikor utaztatok?
Csaba: n nem, de msok nha srtak.
Nehz volt brmit is mondani. Meghatdtam kicsit, hogy milyen szeretettel beszl a gyerekrl s a szerettet nrl, akiket elvesztett. Ismt tmt vltok.
D.: Irakiak harcolnak irakiak ellen?
Csaba: Igen. Elfoglaljk az irakiak a fldet. Irak Irak ellen.
D.: Mit ltsz most?
Csaba: Bombznak, lnek. (Elhallgat pr msodpercre, majd folytatja.) Meghaltam. Szven lttek.
D.: Mit rzel? Fj?
Csaba: Nem.
D.: Most mit ltsz?
Csaba: Letptk a csillagot a ruhmrl.
Egyre zaklatottabb, lgzse s szvverse felgyorsul.
D.: Beszlj nyugodtan. Mondd el mit ltsz mg. Ne flj, n itt vagyok melletted!
Csaba: Sttsg...Most fnyt ltok.
D.: Bemsz?
Csaba: Igen.
D.: Mit rzel? Mekkora vagy?
Csaba: Nyugodtsgot rzek s ember nagysg vagyok.
D.: Ltsz valamit?
Csaba: Semmit.
D.: Trjnk vissza arra a pillanatra, amikor meghaltl. Tnyleg nem fjt? Gyorsan trtnt? Nem rezted, hogy elfogy a leveg s kptelen vagy llegezni?
Csaba: Egy kicsit szenvedtem, de nem sokig. Utna mr fellrl lttam a testemet, de nem reztem semmit. Csak lttam, ahogy a csillagot letptk a ruhmrl.
Ismt felzaklatjk a trtntek.
D.: rtem. Nyugodj meg! Nem rthat senki, ideje jjszletni s htra hagyni minden rosszat.
Csaba: Nem! (Vgta r azonnal, hatrozottan.)
Ekkor elgg meglepdtem...Vgl sikerrel hoztam vissza a jelenbe s nem emlkezett semmire abbl, amiket mondott.
Amikor mutattam neki a jegyzeteket nem akarta elhinni, hogy ilyeneket mondott. Anyu r a msik bizonytk, mert valamirt bejtt kzben a szobba s vgig itt maradt.”
*****
Szemlyes rzsek (2009. jlius16- 17.):
Mindennek, ami megjelenhet elttnk/bennnk, oka s clja van… Akr lomban is megjelenhetnek elttnk kpek/szimblumok, melyek mutathatjk magukat egy „korbbi letnek” vagy pedig valamilyen ms ismert/ismers trtnetbe is ltzhetnek.
AZRT
kerl a kp s rzs a tudatos n el, mert valamit fel lehet/kell ismerni ltala-s-benne, AMI ELRE VEZETHET a gygyuls vagy kiteljeseds irnyba.
Minden,
ami ma brmilyen formban is megjelen(het)ik bennnk vagy krlttnk,
az TMUTATST IGYEKSZIK ADNI ARRA,
hogy merre haladhatunk tovbb.
Rmutatnak az esetleges hinyossgokra, vagy ppen az elttnk mr megnylt j utakat jelzik. OLYAN KPEKBEN s RZETEKBEN jelenik meg a segt tmutats, melyet az Egy-n tudata azonostani kpes, s gy kpes megfejteni ltaluk a kpekben s rzsekben elrejtett [„srtett”] tmutatsokat s tartalmakat.
Az rst elolvasva feltettem a krdst: vajon mire vonatkozhatott az utols ’hatrozott’ „NEM”? Hogy nem akar megbocstani, nem akar itt (vagy mg) jjszletni, vagy a Rendet elfogadni?
„Taln a megbocstsra mondott nemet, hiszen az zaklatta fel az utols kpekben a legjobban, hogy „a csillagot leszaktottk rla.”
A legmlyebb fjdalma a „katonnak” az elveszts volt, hiszen ki is mondta: „mr nem akar elveszteni tbb senkit” (!). [Taln nem tl mersz a hasonlat: mintha KRISZTUS vagy az Istenanya fjdalma szlalna meg, a „Llek” fjdalma.] Valsznleg a ’csillag’ leszaktsnak van egy allegorikus, mlyebb tartalma is itt, mghozz a fny elvesztse magban s a szeretteiben is. Ha valakiben sok a fjdalom s a harag, akkor ezt kevss ltja tisztn, s fleg csak a fizikai skon rtelmezi az elvesztst, gyakran trgy kpben megjelentve [itt „Ms” „veszi el” „tle”.]. Itt azonban a csillag megtlsem szerint a maga bels fnye elvesztst is szimbolizlta, hisz mindazokat elvesztette, akiket szeretni tudott...
Lehet a ’csillagnak’ egy msik rtelmezse is: a NAPOT gyakran hasznljk a frfi, atya szimblumaknt, a HOLDAT a n/anya/anyasg szimblumaknt, s ha ezt a sort folytatjuk, akkor a gyermek a CSILLAG. A fenti trtnetben is elvesztette a „katona” a gyermekt (s a felesgt is) (legdrgbb kincseit) – jelen letben pedig az sszes felmenjt, taln testvrt is. [Taln] Gyermeke mg lehetne… ha a flelmeit meggygythatn a Megbocsts Fnye… „T” van „elre”, s ha azt kveti, akkor a Csillag is visszakerlhetne a helyre, a szvbe --- vagy gyermekknt a „kezbe”…
A ’csillag’ leszaktsa az elzekre figyelemmel a „Bels gyermek” [Llek] srlsnek, a Bizalom teljes elvesztsnek megjelentse is lehet, ezeknek ismt a helykre kell kerlnik, hogy a ’csillag’ a bels Fny ltal ismt Fnyess lehessen…
Az „Irak” megjellsnek is lehet „vals” s szimbolikus rtelme is. rdemes a sz hangzst is taln elemezni, s a helyzetet is (vagy a fldrajzi hely mai hbors helyzett): TESTVREK (egy np tagjai) lik egymst… nem kell messzire menni, ismerjk ezt a helyzetet… Vget kell vetni az RTELMETLEN ldklsnek, hisz csak nyomorsgot s fjdalmat hoz minden rintettnek… Hol az egyik oldalnak nagyobbak a vesztesgei, hol a ltszlagos „msik” oldalnak…
rdemes felfigyelni arra is, hogy a trtnetbeli szerepl „mdosabbnak” vallja magt. Kicsit ms irny rtelmezs szerint taln valamifle „nemes” [Kldtt vagy „nemesebb/fejlettebb Llek] is lehetett [utalva taln arra az idszakra, mikor mg lt benne a szeretet], akinek esetleg lett volna lehetsge kzvettsre a hborskodk kztt, vagy valamilyen ms lehetsge arra, hogy a hbors helyzet kzelebb kerlhessen a bkessg beksznthez [vonatkozhat ez az egyni letre, de akr nagyobb kzssgre is]… [Ebben az rtelmezsben a csillag leszaktsa – a hall bekvetkezte utn – utalhat a vllalt feladat nem-teljestsre.] Taln a csald elvesztsnek fjdalma kptelenn tette mr a bels hang/sugallat meghallsra „akkor” „korbban”, s gy elveszett egy lehetsg, mely kzelebb vihetett volna a bkhez… kvl s bell egyarnt…
Eszembe jutott Hunyadi Mtys… aki gretet tett az orszg (s a bkessg megrzse) rdekben testvre gyilkosai fel, hogy nem fogja megbosszulni btyja hallt… Pedig fjdalma nagy lehetett… de szeretete mg nagyobb volt Isten irnt, s felelssg-rzete a sajt lete, az orszg, a „Re-bzottak” irnyban… s a gondolatok/elemezgetsek [sznek, szmok…] a szemlyes megrzsek alapjn folytathatak mg tovbb… Mindenkppen rdekes annak a megfejtse, hogy „bombzval lnek”, s fekete gppuskt kapott --- ugyanakkor pedig az 1700-as veket jellte meg a szban forg hall idejnek. Ugyancsak a mlt-s-jelen-kapcsolatra utal a ruhzat megjellse magn s az ellensgen. Komoly jelentsge van a hall bekvetkezsi mdjnak: „szv-lvs” --- ismt csak a szvben lv mly srlsekre utal… Olyan mlyek taln ezek a srlsek, hogy jelenleg a szv egyltaln nem kpes megnylni, taln erre utal a meg-megjelen izgatottsg… Vagy pp arra is utalhat az izgatottsg, hogy a szv lassan-lassan kszl megnylni, de mg csak vatosan lpked --- s mikor a gygyt rzkeli ezt az izgatottsgot, akkor „lasst” egy kicsit, ms fel tereli a szt, nem srget… vatos s szeretet-teljes gygytsra van szksg, s trelemre a gygyultl s gygyttl is. Egy ismersm megltsa volt, hogy taln „tl gyors” volt a szv-nyitsi szndk, s erre utalt a hatrozott „NEM”: lassabban, mert mg nem vagyok ksz/kpes a gyorsabb nyitsra…
„A hatrozott "nem" inkbb a tl gyors jjszletsnek szlhatott, a megfelel feldolgozs hinynak...”
Mg egy fontos „tanulsg”: a szeretet-teljes kzegben, olyan emberek kzelben, akikben szeretet-teljes elfogads van a msik irnt, gyorsabbak a gygyulsok. [„Egymst-Kiegsztsg Rendje] Az „raml” informci s szeretet-energia segt finoman felismerni a legmegfelelbb gygytsi eszkzket s lehetsgeket… melyek taln egyre gyakrabban majd olyan „formban” jelennek meg, melyekre „legmerszebb lmainkban” sem gondoltunk volna. Nem szabad elfelejteni: j korszakba lpett a Fld, s j energik vannak jelen, j mdszerek jelennek meg majd a gygytsok tern is. jabb (sok esetben taln lthatatlan) Segtkkel ismerkednk majd meg, j dolgokat tanulunk s tapasztalunk…s taln amg korbban egy gygyuls vekig is eltarthatott, az a „Hla Pillanatban” (a Jelenben) azonnal meg is trtnhet: „csak gy” – ha mr kszen ll r a test s Llek…
Fontos az is, hogy a „Segt” ne „csak” elmjvel legyen segtknt jelen, hanem hallgasson szve vezetsre. A „szv” mindig „megsgja” a megfelel krdseket s vezetst…
Az is rdekes lehet pldul egy ilyen trtnetben, hogy mindenki a „MAGA” minti/feladata/problmi szerint kezdi el rtelmezni:
azokra a „kpekre” ismer r [azoknl „ll meg”]
(egyre mlyebben, ahogyan rzsei s gondolatai egyre mlyebbre vezetik),
melyek a MAGA tjn segthetik.
Nyilvnvalan egy gygytnak ilyen helyzetben – szve vezetsvel – a tle segtsget krre kell fordtania a figyelmt, s egy kzs tkeresssel, a gondolatok s rzsek finom s hatrozott vezetsvel egytt megtalljk az elrejtett/feltrul/megnyl „leg-megfelelbb” segtsgeket [tulajdonkppen a gygyul tallja meg a szmra legmegfelelbb utat, s ebben tmogat(hat)ja egy gygyt].
A „kpekre ismers szemlyre-szabottsga” klnsen igaz azon rsokra/lejegyzsekre, melyeket a MaGosabb N-ek „msok szmra is” [a „nyilvnossgnak”] sznnak. MINDEN rsnak (kpnek, gondolatnak, rzsnek) szm-talan (sz szerint szm-talan) rtelmezsi skja/kapcsoldsa van, ez az amit gy is neveznek, hogy „tbb szinten rtelmezhet az rs”:
mindenki a maga meglt szintje szerint Neki szl informcikat veszi maghoz belle.
„Idvel” aztn, egy „magasabb” rettsg mellett tolvasva ugyanazt az rst
mr egszen ms, mlyebb tartalmakat is felismer benne az ember.
Ez a fajta [lelki s szellemi] RS egy csodlatos folyamat a Fld emberben --- s ahogyan az ember rettebb lesz, tbbnyire gy jelenik meg benne az igny arra, hogy megszerzett tudsval msok segtjv legyen --- s ezltal tovbbi j tapasztalsok nylhassanak meg a szmra. Ez a klnleges, a „MAG”-bl jv segt-szndk (segteni akars, vgy a vilg szebb s yobb tevsre, valami „nyom”, valami „maradand” megalkotsa irnti vgy) a Fld embernek Eredend tulajdonsga, melyet semmilyen pusztts nem lhet ki belle teljesen, mert ez a SZERETETBL, E Vilg MAG-jbl ered.
A fenti trtnet lerja is felteheten ettl a mly segteni-akarsi-vgytl vezetve tette kzz rst, mely nagyon sok rtelmet feltrhat azon nyitott szv keresk eltt, kikben rsa valamilyen „rzst vagy gondolatot megmozgat”.
Minden trtnsnek oka van --- annak is, hogy mikor s mivel tallkozunk… pldul hogy milyen rs kerl a keznkbe, s az vlt-e ki valamilyen mlyebb gondolatot vagy rzst bellnk, amelyre odafigyelni rdemes. Ha nincs ilyen „megfog” [felemel vagy pp nyomaszt, zavar] rzs, akkor felteheten „akkor s ott” nincs dolgunk vele…
Amikor elolvastam a fenti rst, bennem csak ez a krds fogalmazdott meg: „mirt mondott hatrozott nemet a vgn”… nyilvnvalan „szemlyes” oka is van e krds feltevsnek… MaGosabb N-em nem vletlenl vezetett ehhez az rshoz… [taln majd pt erre is egy elkvetkez, vagy pp egy „befejez” rsban…] s ahogyan lertam az els krdst [az rsban mr van nmi gyakorlatom], mr jttek is az jabb gondolatok s rzsek… s taln e lejegyzsek msok szmra is segtek lehetnek…
Lejegyezte OmMTR KJ
www.omah.extra.hu
|