 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2009 jlius |
|
20090704 - Krsek II.
2011.08.17. 15:11
2009. jlius 3., pntek, jlius 4., szombat hajnala [2009-07-04 >>> 11 : 11]
Krsek II.
Nagyon nem mindegy ma mr (eddig sem volt az) [ppen hogy „lnyegi” krdse ez a „krsek” tmakrnek], hogy a Krs
a SZVBL SZLAL-E MEG,
vagy csak megszoksbl/szoksbl/szrakozsbl,
BIZALOM lendti-e mozgsba
„Isten” s az „Isteni” [= SzeRves let] fel, vagy pedig valamilyen torzult vrakozs vagy rzelem, esetleg flelem.
A honlapunkra idnknt „kezetek” nlkl kerlnek fel bizonyos „technikai” okok miatt az zenet-cmek, s pldul a KRS s KERES sz-pr igencsak rvilgt egyes mai tmnkhoz kapcsold lnyegi krdsekre. Ha valaki „nem tall” (a helyn) valamit, akkor
keresni
kezdi, s ha a keress kzben sszetallkozik „valakivel”, akkor
megkrdezheti
tle, hogy tud-e valamit a keresett dologrl, s esetleg arra is
megkrheti,
hogy segtse t a keressben.
Mit szokott ltalban „keresni” az ember: valamit, amire „szksge” van, s/vagy ami „kedves” a szmra. Amit SZERET, amit VALAMI MIATT TOVBB SZERETNE VINNI az letben, vagy amit TOVBB SZERETNE ADNI msnak, amit szeretne msokkal [akiket szeret, akik fontosak a szmra] is megismertetni.
Sokan vannak ma, akik keresik a „magyarsgukat” (embersgket), mert rzik, hogy mg nincsen meg a MAGA TELJESSGBEN a lthat vilgban s a bels vilgukban --- s rzik/rtik, hogy FONTOS megtallniuk, mert LETK s SZERETTEIK LETE valahogyan yobb s teljesebb, szebb lesz, ha megkerl ez a kincs. Mert bizonyos, hogy „kincs” --- msknt mirt riztk volna eldeink mg letk felldozsa rn is, s vajon mi-vgre „keresnk” ezt „szeretetkbl” indtva egyre tbben, ma is oly sokan.
A „magyarsg”-ban van valami [Isteni rtelemben vett] „emberi”, valami „blcs” s „szeretet-teljes”, amitl YOBB lehet ez a Vilg --- s a Vilg csak akkor lehet s lesz Yobb, ha abban mindenki megtallja az istentl kapott helyt s tjt.
Valami olyan ereje lehet a „magyar(sg)nak” – s minden ms MAG-nak is – amirt rdemes mlyre sni s a MaGosba feljutni, sajt lettjainkat akr a maga teljessgben is erre ldozni: SZERETEBL TENNI S KERESNI, s MAGV A SZERETETT LENNI. Taln ez MAGA a MAGsg s Magyarsg, s a tbbi SzeRves kzssgnek a MaGa-Lnyege-Megtallsa.
M(enny)iben segthet e keres munkban a Krs, „mi” lehet az „ereje” az Isten fel, s az istenibl trsainkk lettek fel megfogalmazott Krseinknek? Mi a szvbl jtt, s a Bizalom si Mintjban gykerez Krs ereje?
Egyszer egy ismers kisfival beszlgettem, aki elmeslte az egyik fra-letben meglt csatjt. A kisfi mg nem tanult az iskolban az egyiptomi korszakrl, nem olvasott knyveket sem a tmrl, m elg pontosan elmondta, hogy hogyan csaltk csapdba, s hogy hogyan sikerlt e kelepcbl megmeneklnie csapatval egytt. „Hogyan” krdsemre vlaszolva csak annyit mondott „magtl rtetden”: „imtkoztam”. [A mostani letben nem l vallsos letet ez a kisfi.] Nem tudta rszletesebben megmagyarzni, hogy mit rtett ezalatt, magam pedig annyit tudtam sszerakni az elmondsbl, hogy a szvn t sszekapcsoldott Lelkvel/Magosabb N-jvel, s segtsget krt/Hvott Istentl.
A Krs egy „kapu” vagy energia, amely megnyithat KZS UTAKAT, kzs teremtseket mg akkor is, ha „ltszlag” „csak kettesben” [=EGYsgben] tesszk ezt „Istennel”, a MI MAGUNK IGAZ Lnyegvel.
Kzs teremts azrt, mert a krs vagy krds mindig valami J fel is mutat, s ha a krsre a „vlasz” megrkezik, akkor „lds” [Er] is rkezett azon t kzs jrsra vagy megnyitsra. Ha a „trsakkal” sikerlnek az egyeztetsek a krsek alapjn, szintn megnylhatnak j teremtsi utak s svnyek.
Krssel adhatunk, s a krssel el is fogadhatunk [tbbnyire egyidejleg!]: valamilyen [teremts fel vezet] mdon „ramlsokba” kapcsoldhatunk.
A Krssel
KAPCSOLDHATUNK
– taln ez a legegyszerbb megfogalmazsa a KRS lnyegnek:
kzs utat ajnlhatunk,
vagy a felajnlott kzs utat el is fogadhatjuk.
A Krs „energija” (szvbl-jvsge, Bizalom-foka, Bizalom-irnyultsga) nagyban meghatrozza, hogy kikkel s milyen clok megvalstsra lphetnk kapcsoldsokba [Tnylegesen s/vagy a lthatban].
A Krsekhez – s gy a Krsekhez kapcsold termszetes „utakhoz” is – sokfle flrerts s srls trsult az elmlt idszakokban. Mechanikuss, st Bizalom-vesztett, „kifordtott” lettek a krsek sokakban azutn, hogy megsznni ltszottak a Krsekhez trsul termszetes segti utak, s a llek vezetst elhagy testi let mr nem tudta megfelelen rtelmezni a kapott jeleket/vezetst. Nagyon slyos srls volt ez a Fld emberben, mely mr (ismt) veszlyeztetni ltszott a bolyg lett, s ezrt 2-3000 vvel ezeltt nagyon sok Kldtt rkezett, hogy visszasegtse a termszetes lethez az itt l embereket. Jzus is sok tantsban hvta fel a figyelmet a krsre s keressre, s a szeretet alapjainak jbli megrtsre s lv ttelre. Egyszer tanait sok helyen kiforgattk, s nha tudatlansgbl, mskor pedig szndkosan flremagyarztk. Az Egyszersgre tantott s intett, melyet „mr” s „mg” nem tudott helyesen rtelmezni az ember.
A „R-gi” emberek „Hlatelt-szvvel” s boldogan krtek, amit egyre tbben ma mr jra megrtettek s lnek. A Krs elhangzsakor – klnsen az Isten irnyban – mindig rm jelenik meg az ember szvben, egy „Bizalom-teljes egyttlt” teremtdik meg.
Az ember az „id eltti Fldn” tbbnyire a „trsnak” krt s adott segtsget, s gy igazn a „hiny” nem is jelenhetett meg. Szeretet-szlak ktttk ssze az embereket, s ezeken t megreztk (~ megrtettk), ha egy trsukat valami hiny fenyegette vagy baj rte, s rgtn a segtsgre siettek. Taln nem is ltezett olyan, hogy az ember kifejezettem „magnak” „krt” volna segtsget – hacsak azt nem krte, hogy legyen mg tbb ereje szeretni s segteni… Emiatt pedig – mivel a krssel tulajdonkppen mindig egymst s a kzssget is segtettk – mindig rm rzse s a Szeretet llapota trsult a krseikhez [mert elejt vettk vele a bajoknak, vagy ha mr megtrtnt a baj, akkor kzs ervel megszntettk azt, s gy mindenki boldogabb is lett].
Amikor a Krsekben mr az egyre fokozd magny s nehzsgek is megjelentek, egyre tbb fjdalom, majd flelem [mint mreg] kerlt a „krsekbe”, s ez megneheztette a SZV tjainak a hasznlatt. Egyre „alacsonyabb” szinten jelentek meg s Hathattak a krsek, s egyre tvolodott egymstl a segt s a megsegtend, mg nem a hinyokban szenvedk mr csak egymst lttk, s a mindenhol megjelen hinyt. Ez az „r”-dg kre, amelyben jrva elbb-utbb szreveszi a benne lv, hogy valami ms irnyt kell a keressei szmra keresnie, ha vget akar vetni a krzseknek.
A szv-utakat elfeledett emberek idvel mg a krsekrl is elfeledkeztek [„megszoktk”, hogy parancsolnak nekik, s hogy a gyengbbeknek k is parancsolhatnak], s ezzel a „vgponthoz”, a „gdr aljhoz” rkeztek. Innen mr csak egy kit van: vissza a MaGosba, vissza a szv-utakba. rdekes, hogy milyen sokan nylnak meg ekkor, beltva, hogy ha mr nincsen semmijk, akkor az „elengedsek” is knnyebbek, s gy knnyebb megnylni ANNAK, AKI s AMI VAN, az EGY-etlennek, AKI mg ekkor is SZERET: Istennek.
Mindez a kis kitr szndkom szerint arra szolglt, hogy yobban megrtesse: az igazi rm s az ebbl fakad teremts itt e Fldn az „ads-elfogads-tovbbads”, a „Szeretet-ramoltats” megtapasztalsa ltal rhet el mind az egyn szmra, mind pedig a megalakult SzeRves kzssgek szmra. Itt, Magyarorszgon is egyre tbben tapasztaljk [s gy tanuljk] mr meg a kzs RMben lv Hatalmat s Teremt Ert, mely KPES Igaz let megteremtsre. Helyrell az ilyen kzssgek tagjaiban az egyms – s gy a TeremT – irnti Bizalom, s az egymst Bizalommal szeretk kzs utakra indulnak, s menet kzben kihullanak magukbl s kzssgkbl is a nem-oda-ill mintk s ltezsek.
Ma mg egy fontos dologra oda kell figyelnie a Fldanya ltezinek, mivel kzlk
ppen „(t)szletben”
is vannak sokan, s ezrt a bels vezetsk rzkelsei mg nem mindig teljesen „pontosak”. Hasznos „folyamatban” is megfigyelni a kapcsoldsok krli trtnseket s megjelenseket. Elkpzelhet, hogy egy „kzssg” ma mg nem pontosan ott formldik, ahol a tnyleges let-helye is van s lesz majd.
Elkpzelhet, hogy a SZVEK egy arra alkalmasnak tlt helyen kapcsoldnak, s majd egyttes erejk emeli kzlk a TISZTA SZVEKET (egyenknt vagy egytt) „oda”, ahol a KRISZTUStl kapott Feladatuk van. A SZV s a yzan, mrlegel rtelem egyttes hasznlata szksgeltetik ma mg, s ez a „kt” „kpessg” hamarosan EGGY lesz az arra mr megrtekben, a lnyket megtallt SzeRves ltezkben, s gy pontoss lesznek a „ltsok”, tudsok s rzsek/vezetsek.
Lejegyezte OmMtR KJ a Fldanya s KRISZTUS s a MindenHat TeremT Egy Szent Isten s minden Teremtettje Tiszteletre s Dicssgre
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
Az tlkezs elhatrol. Tkletestsd magadban a Szeretet (az Elfogads) meglst, hogy teljesebben rthesd s lhesd az sszetartozst, a Harmnit, az Egysget.

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|