20090616 - A szletsekhez
2011.08.17. 21:18
2009. jnius 15., htf – jnius 16., kedd
A szletshez
[Egyni s kzssgi, globlis szinten is]
Ha mr az utols zenetnkben megemltettk a „gyermekek szletst”, akkor most nzznk egy kicsit r a szlets lnyegre.
Sokfle „szlets” trtnik most a FLDN s Fldeken: az egyni s csoportos, csaldi szinteken, illetve a Fld „Szerves Birodalmait” rinten is. Ezek a vltozsok jrhatnak „feszlssel”, feszltsg-rzetekkel.
Szlets alatt [itt a Fldn] azt rtjk, amikor egy let valamilyen „formba” megrkezik. A Llek egy J tapasztalsba kezd, s ma mg ez a Fldn az esetek tbbsgben [br mr ma sem mindig] forma-vltssal is jr.
A Fldre leszlet (beszlet) Llek „anyja” segtsgvel (Fldanya s a termszetes anya) felpti a testt a vllalt/vlasztott tjnak/tapasztalsi irnynak megfelelen: megrkezik a kivlasztott testvel/formjval abba a kzssgbe s fldi kzegbe, amely a vlasztott tapasztalsnak megfelel irnyokat/lehetsgeket biztostja. Egyszerbben megfogalmazva: a Llek (egy-egy letre, vagy akr „hosszabb idre” is) begykerezik egy tapasztalsi tba (tapasztalsi kzssgbe), testet lt, megszletik [tbbnyire] gyermekknt egy fldi csaldba s kzssgbe.
Ez teht a szletsnek az a formja, amikor a Llek „felpt egy j testet”, s „ltszlag a Semmibl rkezik” meg egy [„egyedi”] letre.
Van a szlets(ek)nek egy olyan formja is, amikor (a szem szmra tbbnyire nem lthatan) vltozsok trtnnek a Llek ltal mr felptett testben, s gy trtnik meg jabb szlets, hogy az nem is mindenki szmra [msok, kvlllk] vlik rthetv vagy rezhetv/rzkelhetv.
Rgebben sokkal nagyobb jelentsget tulajdontottak (s majd ismt nagyobb jelentsget fognak tulajdontani) az ilyen „szlets-s-hall-kztti” (t)szletseknek:
amikor a Llek egy jelents vltst l meg tudatosan anlkl, hogy a felptett formjt (a maga teljessgben) le kellene hogy bontsa, s jat ptene fel. [A Fld letben: korszakvltsok.]
Ez utbbi „szlets”/tszlets „tbb” s ms is, mint az let szoksos beavatsai ltal jelzett let-szakasz-vltsok (a termszetes kzssgekben a lenny/legnny avats, nv/frfiv avats s egyb, a kzssgi lethez tartoz vagy szemlyes beavatsok), melyek tbbnyire egy-egy let-szakasz lezrsai s az j-ba-tvezetsek. A fentebb emltett tszletsek alkalmval gyakran (de nem mindig) „kiszakad” korbbi krnyezetbl (let- s lt-terbl) az tszlet, m mindezt nem a formja leptsvel s j forma felptsvel teszi meg, hanem a meglv forma megfelel elksztsvel s „temelsvel”/tlnyegtsvel.
Leggyakrabban egy msik (tbbnyire, de nem mindig [ez vlaszts krdse]), MaGosabb energia-szintre kerl a ltez/Llek, egy teljesen j Tapasztalsi Trbe-s-Idbe, mely a „korbbi letben elrt” szemlyes fejldsnek/rsnek a [vlasztott] kvetkezmnye.
[Fleg a volt-Kldttek kzl] sokan kszl(het)(n)nek ilyen [rszleges] forma-megrzshez is kapcsold tszletsekre/emelkedsekre, hogy a Segti tevkenysgkben egy Magosabb szinten is tapasztalsokat szerezzenek --- vagy pedig „megtapasztaljk” ezt (s ezzel [is] segtsenek) a Hazavezet tjuk sorn.
Ma mg ezek az „tszletsek” tbbnyire „magnyos” utak s lehetsgek: megfelel „elksztst” feltteleznek.
A MAGOK „tszletsei” [meglv tudsuknak/tapasztalataiknak ksznheten] ilyen RENDezett mdon trtntek. Tbbnyire ma mg csak az „rintettek” szmra rzkelhetek: ahogy „vissza-illeszkedtek”, illetve egyes tagjaik „tovbb-lptek”. „Formik” megfelelen el-kszltek, s gy az tszletseik RENDBEN megtrtntek. [Az egsz folyamat nagyon fegyelmezetten haladt --- mindegyikk pontosan „tudta”, hogy mikor s hol kell megjelennie, mit kell „letennie” s „felvennie” --- s haladtak tovbb (ha szksg volt r, akkor egymst is segtve) az elksztett utakon.]
Az tszletett MAGOK/rzk kzl tbben eddig is fizikai formjukban ltek lthat mdon is kztetek – s lnek majd ezutn is, de mr a „helykre illeszkedett s ismt kiteljesedett, megjult” MAG-minsgkben. TELJESEBB vlik a Segti letk, s sokkal Hatkonyabb a msokat is segt letk.
Az RZK egy [kisebb] rsze az „tszlets” utn nem trt vissza a „srbb” anyagi skra: k (tbbnyire) tovbb lptek a vlasztott letknek megfelelen elksztett Magosabb utakra. [Beteljestettk a Feladatot, ami miatt Segtknt rkeztek a srbb-anyagi-Fldre.]
Akr gy szletik az ember/Llek, akr gy --- a szlets mindig jr
- „elengedsekkel”,
- s az elengedettek helybe lp/lphet (vlaszthat) j lehetsgekkel.
Mindenkppen VLTS a szlets --- mg akkor is, ha a „forma” ltszlag [megfelelen talakulva] tovbb-vivdik, megmarad.
Ma mg a legtbb szlets ezrt jr(hat) bizonyos „fjdalmakkal” [a trvnyszer, kikerlhetetlen elengedsek miatt]. Magosabb tudatossgi- s szeretet-szinteken a Llek mr beltja, hogy „elengedsei” tulajdonkppen „ltszlagosak”, mint ahogy a „sztvls” megtapasztalsa is az: egy „valsgos kprzat”. Mg ha el is engednk ltszlag valamit, egy MaGosabb szinten ismt magunkhoz leljk azt. Ma mg kiss nehz ennek a (srbb anyagi vilgban val) megrtse s megtapasztalsa, hiszen a test „anyagisga” sok tekintetben hatrt szab az EGGY-vlsnak. [Itt e srbb anyagi valsgban a sztvlasztottsg-s-sszetartozs adja a tapasztals alapjt.] Magosabb szinteken az „energia” s az „energia-ramls” ms formi is megnylnak a tapasztalsok szmra, s egyre rthetbb s rezhetbb, valsgosabb is vlik az EGYSG meglse: az „elveszts” fjdalmt fellrja a Magosabb N-MInsgekkel val tnyeleges egyesls rme/extzisa.
Ma mg sokak szmra megrthetetlen a hall s a szlets [s gy az let] „misztriuma” (valdi lnyege). Sokak szmra a „hall” a „tnyleges elszakadssal” egyenl, az „let vgvel”, a kapcsoldsok elvesztsvel.
Ma mg sok testben-l-Llek nem ismert nmagra, s az letet csakis a (jelen) testkben lt lettel kpesek azonostani. Szmukra brmifle elvls s elengeds a „hall” rzett jelenti meg (vetti elre), s ez gyakran ma mg „flelem-szer” fjdalmakkal is jr. „Sajnlkoznak” egy-egy elveszts kapcsn: nem ltjk a tapasztalssal megnyert (ket gazdagt s tant) rtkeket. Pedig ahogyan az „anyag” is „dobja le magrl” a „srlseket” [a „lehz, mlysgben tart mintit”], gy lazul fel minden, s engeddnek el a Llek nfelismerst eddig akadlyoz mintk is: s mint minden (!) elengeds, gy ez is hoz s hozhat fjdalom-rzeteket.
A fjdalmak kezelsben segthet annak az ismerete, hogy a FJDALOM vals rzs s rzet --- a FLELEM s SAJNLKOZS pedig egy torzt szr vagy „elterel”, melyek megakadlyozni igyekeznek az nvalra-ismerst. E kt utbbi „elterel”, hogy ne legyen azonosthat a tnyleges/vals [termszetes] rzs, mely tudatostssal s elfogadssal gyorsan (!) kiegyenslyozhat/gygythat.
Lejegyezte OmMtR
www.omah.extra.hu
|