20090505 - Az ausztrliai slakok blcsessge
2011.08.17. 22:06
http://www.prenoszilsandor.eoldal.hu/oldal/ausztral-oslakok-bolcsessege
Az ausztrliai slakk blcsessge
Az Igazak npnek tantsa.
(sszellts Marlo Morgan Vidd hrt az Igazaknak, cm knyvbl.)
Mi a Mindenhat igaz npnek trzse elhagyjuk a Fldet. Eldntttk, hogy fennmarad idnkben a szellemi lt legmagasabb fokn ljk az letet.
rkkval lnyek vagyunk. Tbb hely van a vilgmindensgben, ahol a lelkek arra vrnak, hogy kvessenek bennnket s megtestesljenek. Mi az els lnyek leszrmazottai vagyunk. Az idk kezdete ta killjuk a tlls prbjt, rendthetetlenl rizzk az si rtkeket s trvnyeket. Az idk kezdetn, amelyet k LOMIDNEK neveznek, minden szrazfld egy volt. A Mindenhat megteremtette a vilgossgot, s az els napkelte szilnkokra zzta az rks sttsget. A vgtelen rt millinyi gitest tlttte ki, kztk a mi bolygnk. Egyhang s lettelen volt, felszne kopr, csupasz. Nma csend vont krje burkot. Egyetlen virg sem hajladozott, szell sem rezdlt. Nem verte fel madrdal az r nmasgt. Ekkor a Teremt rtelmet adott az gitesteknek, mindegyiknek ms s mst. Elszr letet lehelt a mienkbe, aztn megszlettek a vizek, a leveg, a fld. Az let minden formjban megjelent. Mi nem gy kpzeljk el a Mindenhatt, mintha nagysga, alakja s slya lenne. a lnyeg, a teremts, a tisztasg, a szeretet, a mrhetetlen, a kifogyhatatlan er. Sok trzsi legenda szl a szivrvnykgyrl, az er s a tudatossg ramlsnak jelkprl, hiszen az ramls kezdett teljes nyugalom elzi meg, aztn megindul a hullmzs, s belle hang, szn s forma keletkezik. Ez a teremt tudat. Mert az a minden, a lnyeg. Benne l a kvekben, a nvnyekben, az llatokban, az emberisgben. Isten megteremtette az embert, m testnk csupn rkkval lelknk hzul szolgl.
Szerte a vilgegyetemben vannak helyek, amelyek ms rk let lnyeknek adnak otthont. Trzsnk hite szerint a Mindenhat elszr megteremtette az asszonyt, s aztn varzsolta letre a vilgot. A Mindenhat nem szemly.
Isten, a legfbb lny, a hatrtalan jsg, az oltalmaz hatalom. Energijt kiterjesztette mindenre s megteremtette a vilgot.
Hitk szerint Isten a maga kpmsra alkotta az embert, de nem fizikai rtelemben, hiszen testetlen. A lelkek szintn Isten hasonmsai, hiszen kpesek a tiszta szeretetre, a bkre, az alkotsra s a gondviselsre. Mi, emberek szabad akaratot kaptunk, valamint ezt a bolygt, hogy itt megismerhessk az rzelmeket, amelyek az emberi testben lakoz llekben hevesen trnek fel.
Az lomidnek hrom korszaka van. Kezdetben volt az idk kezdete; az lomid azt a szakaszt is felleli, amikor a fld mr megteremtetett, de mg nem nyert formt. Az ember legels sei, rzelmeiket, tetteiket prblgatva minden megktttsg nlkl ltek, s azt gondoltk, hogy nem kell fkeznik indulataikat, szabadon dnthetnek. Vagy talltak, vagy teremtettek okot a haragjukra, hogy fktelen dhk kitrhessen. m a bosszvgy, a mohsg, a gerjedelem, a hazugsg s a hatalomvgy nem vezet semmire, nem ezeket az rzelmeket kell fejlesztennk. Ezrt kellett eltnnik a fld sznrl a legels embereknek. Helyket ktmbk, vzessek, sziklk s ms jelensgek foglaltk el. Ezek mg ma is lteznek a vilgon, s int pldul, tanulsgul szolglnak mindazoknak, akik elg blcsek ahhoz, hogy okuljanak bellk. A valsgot a tudatossg alkotta meg. Ezutn kezdett vette az lomid harmadik korszaka, a jelenkor. Az lom mg mindig tart, s a tudat azta is egyre formlja a vilgot.
A fldet nem lehet birtokolni, hiszen mindenki, hozztartozik minden ltezhz. A birtokls vgrvnyesen kizr mindenki mst, mert benne nyilvnul meg a hatrtalan nzs.
Amikor az els emberek megjelentek Ausztrliban, a fldrszek mg nem szakadtak el egymstl.
A tudsok felttelezse szerint 18O milli vvel ezeltt ltezhetett PANGEA, az sszefgg szrazfld, amely ketthasadt. LAURASISON helyezkedtek el az szaki Kontinensek, GONDWANN pedig Ausztrlia, India, Afrika s Dl-Amerika. India s Afrika 65 milli vvel ezeltt elsodrdott, dlen meghagyva Antarktiszt, jobbra s balra Dl-Amerikt s Ausztrlit. Az emberisg trtnelmnek hajnaln, az emberek egyre messzebb s messzebb vndoroltak. Vratlan helyzetekbe, ismeretlen kzegbe kerltek, de feladtk az igazsgot, s az letben marads, boldoguls rdekben inkbb szabadjra engedtk erszakos rzelmeiket.
Minl messzebbre jutottak, annl jobban megvltozott hitvilguk, talakultak rtkeik, s a hvsebb szaki ghajlat alatt brk szne fokozatosan kivilgosodott. A bennszlttek szemben egyik brszn sem klnb a msiknl, de szerintk mr sosem trhetnk vissza a kezdetek eredeti llapothoz, amikor mg minden ember azonos szn volt. A mutnsokat egszen ms tulajdonsgok jellemzik. Elszr is nem sokig brjk a nomd letmdot. A legtbben kzlk gy lik le az letket, hogy nem tudjk, milyen rzs meztelenl llni az esben. pletekben laknak, hozzszoktak a mestersges ftshez s htshez, napszrst kapnak a szabad g alatt. Msodszor, a mutnsoknak nincs olyan jl mkd emsztrendszerk, mint az Igazaknak. Arra van szksgk, hogy tpllkaikat feldolgozzk, elksztsk, kezeljk, tartstsk. Tbb mestersges anyagot fogyasztanak, mint termszetest. St odig fajult a dolog, hogy allergit kapnak az alapvet, termszetes anyagoktl, a levegben szll virgportl. A csecsemk olykor nem brjk sajt anyjuk tejt. Korltolt a gondolkodsuk, hiszen a maguk beosztsa szerint mrik az idt. Csak a mban lnek, feleltlenl rombolnak, nem gondolnak a holnapra. A legnagyobb klnbsg az Igazak s a mutnsok kztt, hogy az utbbiak lelkben flelem honol. Az igazak nem ismerik ezt az rzst.
A mutnsok ijesztgetik gyermekeiket, bntettrvnyre s brtnkre van szksgk.
(A mutns sz nluk az rzsek, a gondolkods mssgra utal nem a brsznre.
Az vlik mutnss, aki elvesztette, akitl elvettk az si emlkezetet s az egyetemes igazsgokat.) Olykor mg az orszgok biztonsgt is arra alapozzk, hogy ms orszgokat fegyverrel fenyegetnek.
Az Ausztrl bennszlttek szerint a flelem az llatvilg jellemzje, mert a tlls szempontjbl szksg van r.
Ha az emberek ismerik a Mindenhat Teremtt s megrtik, hogy a vilgmindensg nem sebtben sszetkolt rendszer, hanem lland fejldsben kibontakoz terv, akkor nem sjtjk ket flelmek. Nem mindegy, hogy HIT vagy FLELEM tltenek-e el bennnket. A trgyak, amelyekkel a mutnsok krlveszik magukat, flelmet gerjesztenek, mondjk a bennszlttek. Minl tbb dolgot birtokol az ember, annl tbb a flnivalja. Radsul nem nmagrt, hanem a trgyakrt l.
Az Igazak szemben kptelensgnek tnt, amikor a hittrtk arra tantottk gyermekeiket, hogy tkezs eltt sszekulcsolt kzzel mondjanak ktperces imt.
Az Igazak mr a HLA rzsvel brednek. Egsz napjukat gy tltik, hogy semmiben sem biztosak, hogy semmit sem vrnak el. Ha a hittrtknek oktatniuk kell gyermekeiket a hlarzs velk szletett tulajdonsgra, akkor nem rtana komolyan fellvizsglniuk sajt trsadalmukat. Akkor taln kiderlne, hogy inkbb nekik van szksgk segtsgre. Azt sem rtik, hogy a trtk mirt tiltjk, hogy az ember lerja tartozst a fldnek. Mindenki tudja, hogy minl kevesebbet vesznk el a fldtl, annl kevesebbet kell visszaadnunk neki. Mirt baj az, ha a bennszlttek a homokra cseppentett vrkkel trlesztik adssgukat s fejezik ki a hljukat a fldnek. Az Igazak tiszteletben tartjk, ha valaki elhatrozza, hogy abbahagyja a tpllkozst, s a szabad g alatt megvrja, mg fldi ltezse vget r. Nem hiszik, hogy a betegsg vagy a baleset ltal kivltott hall termszetes volna.
Azt valljk, hogy az ember nem lhet meg semmit, ami rkkval. Nem pusztthatjuk el, amit nem mi teremtettnk.
Hisznek a szabad akaratban: ha a lelkek nknt vlasztjk meg, hogy hova mennek, ugyan mifle trvny akadlyozhatja meg, hogy hazatrjenek.
Hiszik, hogy az emberi lt befejezse szabad akaratunkon s vlasztsunkon mlik. 12O-13O ves korban az ember mr gy rzi, visszavgyik az RKKVAL VILGBA, s megkrdezi a Mindenhattl: vajon akkor cselekszi-e a legjobb jt, ha visszatr? Ilyenkor sszejvetelt rendeznek, s megnneplik az letet. Az Igazak npnek gyermekei vszzadok ta ugyanazokat a szavakat, ugyanazt a mondatot sgjk az jszltt flbe. Minden ember ugyanazt a btort kijelentst hallja letben elszr: „SZERETNK S SEGTNK UTADON”. Az utols nnepn mindenki tleli a bcszt, s ezzel a mondattal bocstja tjra. Ezt hallotta rkezsekor, ezt hallja tvozsakor! Az trakel ekkor lekuporodik a homokra, s megsznteti letmkdst. Nem kell tbb, mint kt perc, s elhagyja testt. Utna nincs szomorsg, nincs gysz.
A MIT SZABAD TZPARANCSOLATA
Ez az zenet minden lleknek szl. rvnyes volt minden korban, a barlangi embertl napjainkig. Nem tesz klnbsget frfi s n kztt. A cl nem az anyag sikere, hanem a llek. Llek vagy, aki emberi tapasztalatokrt jtt a Fldre. Kivlasztottknt kerltl ide. Nem balesetbl, nem is vletlensgbl szlettl attl a kt embertl, akik a biolgiai szleid. Tudtad, kik k, ismerted fogansod krlmnyeit, szleid genetikai mintjt, s azt mondtad: IGEN!
Llek vagy amely a megvilgosods irnyba fejldik. A Fld egy osztlyterem, ahol bsggel jut neked lecke s szemlltets. Minden fizikai trgy egyetlen isteni forrsbl ered, s azonos energiarszecskkbl pl. Egyek vagyunk a teremtssel.
Valsznleg ismered a tzparancsolatot a „nem szabad” trvnyeit. vezredek ta l vele az emberisg. m ennl sokkal hamarabb lteztek az „ezt szabad” trvnyei. Ha betartottk volna ket, sohasem lett volna szksg a msodik tzparancsolatra.
1; Fejezd ki alkottehetsgedet.
Minden ember a sajt krlmnyei prizmjn t lt, ezrt egyedi kifejezsmdot knlhat a vilgnak. Az ember nem hasznlja ki a lehetsget nnn lelknek gazdagtsra, ha elhiszi, hogy nincs alkot tehetsge, vagy meggyzi magt arrl, hogy valamilyen lethelyzet akadlyozza a tehetsg kibontakoztatst. Az alkottehetsg pozitv rendeltets. Hagynunk kell, hogy tetteink lnynket fejezzk ki, s arra kell trekednnk, hogy minden tettnkben olyasmi nyilvnuljon meg, amire bszkk vagyunk. Ez a titok.
2; bredj tudatra felelssgednek!
Vendgek vagyunk ezen a fldn, ezrt elvrjk tlnk, hogy olyan – vagy mg annl is jobb – llapotban hagyjuk itt, mint amilyenben talltuk. A mi felelssgnk, hogy gondot viseljnk a lt ms formira. Fontos, hogy megrtsk: a llek fejldsnek nincs kezdete s vge. Ha valaki meghal, csupn sznet kvetkezik be a tevkenysgben, mikzben a fizikai salak lehull. Meg kell tanulnunk szeretni az let minden formjt, iparkodnunk kell segteni ket. Felelsek vagyunk azrt, amit alkotunk s megosztunk a vilggal azrt, hogy vdelmezznk msokat s ne bntsuk az letet.
3; Mr a szlets eltt beleegyeztnk, hogy segtnk msokon.
Az emberi let nem arra rendeltetett, hogy magnyos vndort legyen. Arra lettnk, hogy segtsnk msokon s trdjnk velk. A msok szolglata azt jelenti, hogy segtnk, megosztjuk tudsunkat s pten hozzjrulunk a msik lethez. Minden embernek szletstl joga van a megbecslsre s a tiszteletre.
4; Legynk rettek rzelmeinkben!
Valamennyien kifejezsre juttatjuk az indulatokat s az rzelmeket. Annyira vagy boldog, amennyire engeded magad. Tartsuk becsben rzelmeinket, klnsen az rmt s a bnatot. Ha brmelyiket elfolytjuk, krt tehetnk egszsgnkben. A der s a nevets megtarthatja egszsgesnek a testet, helyrehozhatja az egszsgkrosodst. A humor felszmolja a problmkat, ersti a kapcsolatokat, rmet szerez msoknak. A humor olyan fontos a jltnkhz, hogy addig ne hunjuk le a szemnket lomra, amg nem talltunk valami rlni vagy nevetnivalt. Sose vnlhetnk meg annyira, hogy ne lvezzk a sajt bohckodsunkat. Mindennek a titka az szintesg.
5; Mulattassunk!
Igen, fldi feladataink kz tartozik, hogy eltereljk msok s magunk figyelmt. A mulattats tudatos tevkenysg, s az a clja, hogy felvidtsuk a megfradtat, megdestsk az elkeseredettet, vigaszt nyjtsunk a betegnek, alkalmat adjunk az alkotsra.
6; Gazdlkodjunk az energinkkal!
Az ember nem teremtheti s nem pusztthatja el az energit. Csupn hasznlhatjuk, mdosthatjuk, trendezhetjk. Minden sz, s minden tett, minden gondolat energit hordoz. Ami vilgunkban lthat s lthatatlan, az mind energia. Vilgunknak egyetlen anyaga az energia. Mirt fontos gazdlkodnunk az energinkkal? Mert nem csak abban nyilatkozik meg a kollektv energia, amit ltunk, hanem az embereket s helyeket krlvev, lthatatlan tudati rtegekben is. Szavainkat nem hvhatjuk s nem vonhatjuk vissza, nem javthatunk rajtuk, mert beleolvadnak a Fldet krlvev lgrtegbe. Ez a lgrteg mra teltdtt a negatv gondolatokkal. Amire sszpontostunk az nvekedsnek indul. Szvvel vgezzk minden dolgunkat s akkor a jt erstjk.
7; lvezzk a zent!
Az emberi faj legnagyobb ajndka, hogy kpes a llekre hat hangokat ltrehozni, zenlni. A zene befolysolja az egsz emberisget, energija gygytja a testet s a bolygt. A lelknk szlal meg a zenben.
8; Trekedjnk a blcsessg megszerzsre!
A blcsessg nagyon klnbzik a tudstl. A tuds az ami tanulssal szerezhet meg. A blcsessg az ahogyan a tudst hasznljuk. Az a blcs ember, aki tisztelettel adzik a dolgok rtelmnek s azt teszi, ami leginkbb szolglja minden ltez javt.
9; Tanuljunk nfegyelmet!
gy kell cselekednnk, hogy tetteink bks, alkot, boldog letet teremtsenek ezen a fldn. Az nfegyelem segthet, hogy megrizzk testnk egszsgt. Ha a szvnkre hallgatunk, tudni fogjuk, mikor elg valamibl. Tanuljuk meg mi a klnbsg az sz szava s a szv zenete kztt. Az sz szavban a trsadalom szl, a szvben az rkkvalsg.
10; Figyeljnk s ne tljnk!
Nha felttel nlkli szeretettnek nevezik ha valaki figyel, de nem tl. Minden ember llek. Valamennyi ugyanabban a pillanatban szletett. Egyik sem regebb, okosabb vagy klnb a msiknl. Valamennyi megkapta ugyanazt az ajndkot: a szabad akarat, a szabad vlaszts adomnyt.
A Forrs tkletes, teht minden, ami a Forrsbl fakad tkletes. Az rkkvalsg szemben nincs vtek. Nem vtkezhetnk, mert ajndkba kaptuk az emberi letet, amelyben felfedezton vagyunk. Ne pazaroljuk energinkat az tlkezsre. Inkbb szeressnk.
A megfigyels kz a kzben jr a megrtssel, annak tudsval, hogy mindenben a tkletes Isteni Rend uralkodik.
Burnam Burnam, a wurundjeri trzs fnknek levele a szerzhz.
n Burnam Burnam, a bennszltt ausztrl wurundjeri trzs tagja ezennel kijelentem, hogy elolvastam a Vidd hrt az Igazaknak cm knyv minden sort.
letem els knyve, amelyet egyszer sem tettem le, mg el nem jutottam az utols oldalig. Izgatottan s nagy figyelemmel ksrtem vgig a beszmolt. Kitn munka, melynek szerzje nem lt vissza a tlnk, az Igazak nptl kapott bizalommal. gy mutatja be rtkeinket, kincseinket, rejtett szellemi letnket, hogy csak bszkk lehetnk mindarra, amit rksgnknek tekinthetnk.
Mikzben az lmnyeit mesli, kijavtott egy trtnelmi tvedst.
A tizenhatodik szzadban William Dampier dn felfedez azt rta rlunk, hogy mi vagyunk a „legprimitvebb legelhagyatottabb np, amely a fld sznn l.” Ez a knyv a tudatos lt sokkal magasabb szintjre emel minket, s olyannak mutat be, amilyenek valjban vagyunk: mltsgteljes, fejedelmi npnek.
|