 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2009 prilis 8 - 30 |
|
20090422 - Virgok - A Fld Napja
2011.08.17. 22:28
2009. prilis 22., szerda – „A Fld Napja”
Kp s rzs: Rzsa s Ltusz:
Tegnap este egy olyan rzs jelent meg bennem, hogy
„Akik szeretik E Fldet”
– sszekapcsoldtunk, kiss egymsra is „borultunk”, ahogyan a rzsa szirmai simulnak egymshoz/egymsra. Minden „szirom” valahonnan az „EGY”, a Kzppont [T] kr rendezdik, egymshoz is kapcsoldnak --- az egymshoz kzeli szirmok kzvetlenl tallkoznak, s a tvolabbiakkal is Egysgben vannak, egytt alkotjk „a virgot”.
Rzsa – kapcsolds a szkebb csaldhoz/csaldban
A „rzsa” hordozta Mintt s Egysget a[z rtelmnkkel s rzkeinkkel felfoghat] „Csald” mintjnak reztem. Csaldnak tekinthetem Magt a Fldet. Ha kicsit tvolabbra helyezem a figyelmemet, akkor a Naprendszer is egy Csald, tovbb a Galaxisunknak az a rsze, melybe a Naprendszer tartozik. Mg tvolabbra figyelve a Galaxis is egy Csald --- de Csaldknt pl fel s Mkdik a KRISZTUSI VILG is, amelyben taln egyetlen kis szirom a Fld (vagy a Naprendszer).
A Rzsa „kerek” szirmai az „let-krk” Teljessgt is jelentik, vagyis azt, hogy „A Csaldban”
az Egyes Tagoknak is megvan a maga lete/fejldse
--- mely mgis SzeRves Kapcsoldsban s Egysgben (rintkezsben) „Van” s „Lehet” a Csald tbbi tagjval s azok tjval.
A „Csald” is egy kzs utat jr be: sszeRendezdik egy kzs „Virgzsra” (kzs letre, tra, t-szakaszra), MaGa vlasztotta Rendje szerint Felpti MaGt, Virgot hoz, Szpsget Teremt E Vilgba, majd a Rendnek megfelelen a „Feladatukat teljestett” rszek levlnak/elenysznek, tadva a helyet/lehetsget egy jabb Kapcsoldsnak/letnek.
Amikor valaki „rzsval” jelenik/jelentdik meg, az azt jelenti, hogy „Annak a ’szkebb’ Csaldnak a Tagja”, amelyhez az is tartozik, aki eltt a rzst-tart megjelenik.
*****
LTUSZ – Kapcsolds a „Tgabb” Csaldhoz vagy a Tvolabbi Csaldtagokhoz
A „Ltuszokat” rendszerint „cscs”-ban vgzd szirom-levelekkel brzoljk.
A Fld egyes rszein a „csakrkat” is klnbz szirom-szm ltusz szimblumval jelentettk meg.
Azt reztem, hogy a Ltusz szirmainak „cscsai” [h-Egy-es](rszben) hasonl szerepet tltenek be, mint pldul a „szarvasok” „agancsai”: egy msik „Vilghoz” val KAPCSOLDST jelentenek meg vagy segtenek, vagy ezek Lehetsgre utalnak.
Az Egyes KRISZTUSI Vilgok „szvben” (mindegyik KRISZTUSI Vilg szvben) „Van” egy-egy „Kristly-Ltusz”, melyeknek „Alap-Mintja” azonos [EGY T-rl Ered!][korbban a Megbocsts kapcsn ezt mr rintettk – hiszen a Fldre is „Alap-Mintaknt”, „egy „kristly” (MaG) kpben kerlt be a Megbocsts Ltusza], s az Alap-Mintbl mindegyik Vilg a Sajt (MindenHat ltal adott) Alap-Rendjnek megfelelen PTI fel („teszi aktvv”) „A LTUSZT”.
A KRISZTUSI Vilgok mindegyikben VAN teht „aktv” llapot, azaz az Adott Vilg Szvben [mert ez a Szeretet Vilga] elhelyezett s mkd „LTUSZ”. Ez a „LTUSZ” „Kzvetlenl” kapcsoldik E VILG Teremtjnek (KRISZTUS, MindenHat) „SZV”-hez, s a VILG „Szlje/Teremtje/Kirlya” ezen „kapcsoldsi szlon” keresztl mindig „kzvetlenl s pontosan” „rzi s tudja”, hogy mi trtnik egy-egy adott Vilgban/vilgban. [A legutols sz rsbl az is „ltszik”, hogy minden egyes teremtett Ltez, Aki KRISZTUSI Llekkel/Llek-„rsszel” Rendelkezik, a szvben (Lt-MaGjban) lv „let/Llek-kristlyon” keresztl ugyangy „kzvetlen” kapcsoldsban ll a{z „lete” ltezsnek puszta tnye kapcsn} „TeremTjvel.]
A Vilgok „Szvben” (LT-MAGJBAN) lv Kristly-Ltuszok teht
- kzvetlenl kapcsoldnak a TeremTi SZV-hez,
- s „kzvetlenl” kapcsoldnak a VILG azon ms Tagjaihoz (Vilgaihoz/vilgaihoz), akikkel az Adott Vilgban lknek kzsen vllalt lettjuk vagy Feladatuk van,
- s „lazbban”, „Lehetsg-Kapcsoldsban” llnak a VILG tlk tvolabb l, ms utakat tapasztal tagjaival is.
A FLD/Fldek Kristly-Ltuszai az elmlt idszakban ismt „Kzvetlen” Kapcsoldsokat hoztak Ltre a KRISZTUSI VILG azon „MaGosabb Tudatossgi Szinten l” Csald-tagjaival, Akik tnylegesen is be kvntak [s tudtak] kapcsoldni a FLD/Fldek/SzeRves-fldiek [most indult] Gygytsi folyamataiba.
Ezek a „Tnylegesen Kapcsoldott Vilgok”
- rszben a „Fldanyt” MaGt kvnjk tmogatni/segteni/megersteni a Fldanya ltal vlasztott Rendben,
- msrszrl pedig vannak olyan MaGosabb Tudatossg Csaldtagok is, Akik a „fldi testben l” csaldtagjaik megsegtsn t kvnjk elsdlegesen tmogatni az itteni letet.
A FLD/Fld „Szvben” l Kristly[KRISZTUSI]-Ltusz „egy-egy szirmhoz” bergztsre kerltek egyes „let-szlak” vagy kapcsoldsok, „utak”, melyek segtik/biztostjk a [szorosabban kapcsoldott] KRISZTUSI Vilgokkal val sszeRendezdst, s a Kzs Feladatokban val zkken-mentes Egymst-Segt Egyttmkdst.
A „Rzsa” kpe teht egy rzkelhetbb [„tudott”] csaldi kapcsoldsra utal [FLD, Naprendszer, Galaxis] [nagyrszt – de nem kizrlagosan: ma mg Vilgon bell rzkelhet csaldi kapcsoldsok], mg a Ltusz rendszerint az „ltalnos rzkelhetsg szintjn tli” [Vilgok kztti] „Csaldi” kapcsoldsok ltre utal. Ma mg a KRISZTUSI Vilgok tbbsgvel val „kzvetlenebb” kapcsoldsokat inkbb a Ltusz jelenti meg, azonban a tudatossgi- s szeretet-szint emelkedsvel egyre tbb „Csaldtag” kerl majd be a „kzvetlen rzkelhetsg” „RZSS” Vilgba/Kapcsoldsba.
*****
http://www.kertpont.hu/uj/kertpont.php?menu=cikk&CId=109
„Ezoterikus szent nvnyek - tndrrzsk s ltuszok
A legtbb rgebbi kultrban, de ma is sok helyen - fleg keleten - szent nvnyknt tisztelik e csodlatos virgzat nvny szinte minden vltozatt. Mindkt nvnyfaj llvizekben l. Az iszapbl hajtanak ki, mgis a vz sznn virgoznak szemet-gynyrkdteten.
A ltuszt a hinduk s buddhistk ahhoz az emberhez hasonltjk, akit nem rintenek meg a vilg bnei. Szmos kultrban a nvnyek virgait az Istenek szletsi helynek, az univerzum blcsjnek, a megvilgosods, az rk let s a szellemi kibontakozs jelkpnek tartjk. Szimbolizlja a napot, a jelent, az isteni szeretetet, az rk szerelmet. Az kori Egyiptomban Hrusz napisten szent nvnye volt. Hrusz egy ltusz bimbjbl szletett s ezzel rk ifjsgot kapott. Az kori Perzsiban hasonlkppen a nap szimblumnak tekintettk. A ltusz a hinduk szent nvnye is, mert Brahma belle szletett s ugyancsak egy ltusz adta hrl Gautama Buddha szletst. A knai buddhizmusban a Nyugat mennyorszga, a ltuszok szent tavnak irnyban helyezkedik el, itt vrakoznak a ltuszok bimbajban az ernyes emberek lelkei, amg bebocstst nyernek a paradicsomba. Japnban a mlt, jelen s jv szimbluma. A nvnyek teljessgkben jelkpezik, s ezzel segtik azt a folyamatot, amely a lelkeket az anyagi vilg zrzavarbl a megvilgosods fnybe emeli.
A rgebbi idkben nagyon sok formban brzoltk - fknt Istenek, vallsi vezetk, gygytk, papok, tantk szemlyben - az ember s e szent nvnyek szimbolikus kapcsolatt. Manapsg is - fleg ezoterikus krkben - egyre elterjedtebb, a tavirzsk s ltuszok megjelentse kpzmvszeti s szimbolikus alkotsokban.
Kevesen tudjk, hogy a beavatott felszentelt nvnyek milyen j s gygyt jelleg hatssal vannak az emberekre. Puszta ltkkel harmonizljk az egsz krnyezetet. St a nvnyek virgzatrl vagy a virgkelyhekrl kszlt fnykpek s mandala fnykpek szintn energetizl hatsak.
Azok a szerencssek akik gyakran maguk mellett, vagy otthonukban tudhatjk e virgz nvnyeket, knnyen megtapasztalhatjk csodlatos kisugrzsukat s hatsukat (fleg a felszentelt nvnyek ltal, s az arra alkalmas szemlyisg kppel rendelkez emberek). A nvnyek virgainak igen mly - szellemre hat - pozitv jelleg kisugrzsnak a hatsa fgg az tlstl, a meditatv eggy vlstl, a bels szellemi nyitottsgtl, az ntudattl s az letszeretetre val ignytl. A virgkelyhek - meditciban de sokaknak anlkl is - megfelel lelki rhangoldssal, kapuknt szolglnak a szellem legbels szent skjaira. A klnbz szn virgzat ms-ms dominns hatssal br.
Gygyt hatsait megtapasztaltam nmagamon, mint beteg s mint termszetgygysz a betegek visszajelzsei ltal. Folyamatos mentlis kapcsolat esetn nagy hatssal van az nkp kialaktsra… A nvnyzet ers vdelmi energikkal telti krnyezett.
rdekessg! Gyakran tapasztalhat, hogy az emberek kisugrzsra rzkenyen reagl. A levgott virgzat - fajtra jellemzen - nem nylik ki teljesen olyan emberek kzelben, akikben sok az agresszv energia vagy a feszltsg. A bkeszeret, bartsgos, szeretetteljes emberek kzelben pedig elszeretettel nylik, nha mg szrkletben is.”
*****
Tulipn: „a magyar np-llek”
A „MAG-Csald”?
Lejegyezte s sszelltotta: OmMtR KJ
www.omah.extra.hu
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|