2011. oktber 7-tl kezdden
Azoknak, akiket rinthet
[j lejegyzs kkkel rva]
Jelenleg „l tuds” [vagy „l emlkezet”] arrl, hogy
milyen
a FLD Valdi NMAGA,
a SZVBEN s a Szvben/Szvbl-elrheten s a Szv-ltal-teremtettekben Van.
20110927 – Inkbb rdekessgknt, MAGOKNAK…:
„…azon „egyedi ltezk” s „csaldok/nemzetsgek” esetben, akik/amelyek a FLDDEL s VILGGAL bizonyos „Harmnit” ltek meg (a VILG ALAP-ELVEIT teljesen vagy nagyobb rszt betartottk/megltk), viszonylag egyszerbbek s gyorsabbak a Rendes „Lezrsok” s Kilpsek [esetleg ms jelleg Tovbblpsek].
Minden Kilp s Kilptetsre kerl „egyedi ltez”, tovbb az egyedekre jellemz csaldok/nemzetsgek is „rtkelsre” kerlnek a FLD-s-a-VILG-Egsze ltal is, s ezek az „rtkelsek” a Fldanya/FLD s a VILG megfelel Rendszereiben beRgztsre kerlnek. Ez azt is jelenti, hogy az „rtkelsek” a Rendes Szv-utakon elrhetek azok szmra, akiknek azok ismeretre valamilyen ok miatt Szksge van.
A FLDN (s a VILG EGSZBEN) a Rendes Lezrs s Kilps/Kilptets letszakaszban Jelenlvk „egsz FLDHZ/VILGHOZ tartoz tnykedse/Jelenlte” teljes tVilgtsra s rtkelsre kerl.
(1) Amely „egyedi ltezk” s „csaldok/nemzetsgek/fajok” a FLD s a VILG MAGA HARMONIJVAL „sszeegyeztethetetlenl diszharmonikus” Jelenltek, azok vonatkozsban jelenleg az „rtkelsek” (a tnylegesen feltrt tnykedseiken tl) ezt a diszharmnit s azt rgztik, hogy a FLD jelenleg nem lp jabb kapcsoldsokba ezekkel az „egyedi ltezkkel” s „csaldokkal/nemzetsgekkel/fajokkal” stb.
(2) Megltsom szerint csak azon „egyedi ltezk” illetve „csaldok/fajok/nemzetsgek stb” esetben kerlhet sor „Megegyezsek” s/vagy „Megllapodsok” megformzsra s FLD/VILG ltali megerstsre, amelyekben valamilyen meglv (s megersthet) Harmnia fellelhet, ugyanis jelenleg csak ilyenkor van lehetsg valamilyen ksbbi „Kzs t” elrevettsre az „elkvetkezkre”.
Akik „puszttan”, „sszeegyeztethetetlen diszharmniban” voltak/vannak jelen a FLDN, azok „teljes tvilgtsa” folyik a FLDN betlttt szerepk rtkelse vgett. „Jvbeli esetleges kapcsoldsukrl” jelenleg mg nincsen sz. Majd a Jelenltk Hatsainak teljes kirtkelse utn merlhetne fel a jvbeli kapcsolds lehetsgnek krdskre.
Megltsom szerint minden „lehetsges jvbeni kapcsolds lehetsgnek elrevettse” jelleg krdsben ma mg minden egymshoz is kapcsold Vilgnak meg kell majd hallgatni a vlemnyt/yavaslatt.
Megltsom szerint a mostani lejegyzs tartalma „rszleges rlts” a FLD elmlt idszakaira vonatkoz „Lezrsi rtkelsek”-re. Az egyes Lelkek/Ltezk ’jellemzit’ nem csak az (1) „gi-gykereik” [GI Nemzetsgbeli eredet] hatrozzk meg, hanem az is meghatroz, hogy (2) mely „LT-BIRODALOM” „[mkdsi]rendszere” hatrozza meg az let-mkdseiket.
[Egyes "gi-nemzetsgek" (akr "fajok") tagjai klnbz LT-BIRODALMAKBAN is jelen lehetnek, s ez a „mkdsbeli rendszer-klnbsg” (az 'ered' klnbzsge) nagyon klnbz termszetv/jellegv teheti az egybknt azonos "gi" vagy "faji" gykerekkel rendelkez Ltezket.]
A FLD az „rtkelsek”-ben foglaltakat a „MAGA LETBEN” [(1) „jelenleg” s (2) az "elkvetkezkre nzve”] is „felhasznlja”:
(1) a FLDDEL tovbbi kzs letet vlasztott Lelkek/Ltezk kiegyenslyozsi [Megtartsi s Megerstsi] mdszereinek /tjainak kidolgozsa (megformlsa) sorn, illetve
(2) esetleges „elkvetkez kapcsoldsi lehetsgek” megtervezsnl / kidolgozsnl.
Az egyes "gi nemzetsgek" jellemezhetek bizonyos „ket ltalnossgban jellemz” minsgekkel. A FLD LETBEN „eddig” betlttt szerepk jelenleg teljes FLDI s VILGI rtkels alatt ll. Fontos annak pontos meghatrozsa/feltrsa, hogy a FLDN jelenvolt/jelenlv Lelkek/Ltezk s „Csaldok”/LET-kzssgek
(A) milyen mdon Hatottak a FLD MAGA LETRE, s
(B) ha valamilyen „diszharmnikus” jelenltet mutattak fel a FLDN, annak mi volt a maguk-lnybl ered oka, illetve volt/lehetett-e ms lnyek ltal rjuk erltetett „knyszer”-minta az oka annak, hogy nem talltk meg a „Harmonia” szerinti letet.
Birodalmakrl, nagy-TEREMTKRL, MEGTARTI-Teremtkrl bvebben ITT
I.
Megrtst segt ’kpek’
(s azoknak a bennem-megvalsult/magam-ltali kibontsa/megrtse)
Mindegyik „LT-BIRODALMAT” jelentsnk meg egy (hozzvetleg azonos kiterjeds) „gmbben”, amelyben „Jelen Van”, „Mkdik” [Megnyilvnul] s „Terjeszkedik”.
DOMINANCIA
Ltszlag „kt er” mkdik s „vltja” folyamatosan egymst.
Egy er vagy forma megszletik, nvekedik --- majd „hanyatlani kezd”.
Taln nem is lehet megllaptani azt, hogy a „hanyatls” „indtja-e el” egy „msik” er vagy forma megjelenst, vagy pedig egy „msik” er vagy forma megszletse okozza a korbban letre kelt ltforma/minsg er-vesztst… Az jonnan letre kelt er vagy forma nvekszik, s egy bizonyos fejldsi pont elrsvel „erteljesebb”, dominnss vlik, „maga al gyri”, ltszlag „bekebelezi”, nha „megeszi” a korbban letre kelt msikat.
Azt rzkeltem, hogy a „bekebelezett rsz” egyik fele tnylegesen is bepl abba, ami t „felfalta”, mg a „bekebelezett”/megsznt rsz msik rsze (taln a „fele”?) „visszahzdik a teremti kzpontba”, s onnan majd mint j let elkezd fejldni, j formv/erv megnyilvnulni --- mely majd ismt „bekebelezi” egyszer az eltte letre kelt (s t magt korbban „bekebelezett”) rszt. Gyakorlatilag ugyanaz a „ltez” „falja fel nmagt mint dominancit vesztett trsat” s kel letre, mely majd az t bekebelezett rsz fl nve jra dominancit szerez.
rtelmezst segt minsgek:
-
leggyakrabban: ’testvr-harc’ [vagy hierarchikus mintkkal sszevegylve: elhatrolt rszek kztti harc (nemek/korosztlyok, nemzetek kztti harc), a ’birtoklsrt’ foly harc]
-
br a „kzs rdeke” rtelmezhet, mgis nha nehz ennek a megtallsa s a minden rsz ltali elfogadsa. Az elmls s az j letre kelse rtelmezhet termszetes krforgsknt is --- mgis a legtbbszr harcknt, ’let-hall-harcknt’ jelenik meg
-
az j mindig a korbbiak ’elhamvadt’ rszeibl kel letre, s ezrt nem lehetetlen a „rsz-egsz” s a „csaldisg” megrtse --- ugyanakkor nehzsget jelent a „kzs rdek” (akr mint "rtk") s a „msik rdeknek (rtknek)” megrtse, valamint az „egsz fejldsnek” rtelmezse. Ez utbbi azrt tkzhet nehzsgekbe, mert a korbban letre kelt „lnynek” „bekebelezse” s ezltal a megszerzett ereje/tudsa egy rsznek „elvtelben” (megsemmistsben) nehz megltni az egsz rdekben megtett fejldst s utat.
-
A „msik” „hatalom al hajtsa” mint „kiteljesedsi md” nagyon ritkn van figyelemmel/tekintettel a „msik” vals rzseire/rtkeire/rdekeire --- s ezrt a hatalom-tvtel gyakran a korbban teremtettek egy (akr jelents) rsznek tnyleges „elpuszttsval” is jr. Az ilyen „felptett tudsok szelektlt” (rdek szerinti) tvtele mindig veszlyekkel is jr (erre korbbi rsban utaltam). A „fejlds” emiatt „idrl idre” vltoz lehet: nha bksen pt, mskor hirtelen megugr (az elvett tudsok alkalmazsa esetn). A „megugr” fejldst az esetek jelents rszben „nagyobb visszaessek” is kvethetik, ha „feleltlen” s a msok rdekeire tekintettel nem lv az tvett tuds/ismeretek felhasznlsa.
-
Nehzsget jelenthet az egytt-teremts s a klcsns meghatrozottsg felismerse. Nehzsget jelenthet annak a felismerse, hogy a „msik elpuszttsa” egyes esetekben a sajt let elpusztulshoz (az adott Ltforma teljes megsznshez)(Teljes jraTeremtshez) vezethet
Akrmilyen furcsnak is tnhet, a „Dominancia” mkdsi rendszerben lk szmra egyltaln nem lehetetlen a KRISZTUSI CSALD/VILG minti szerinti let megvalstsa.
Sok „j eredmnyt” hozott egyttls valsult mr meg az idk folyamn a VILG s a Dominancia Ltformit lk kztt. A Dominancia minti szerint lk kpesek bepteni a lnykbe az „rtkek” fogalmt s a msok rdekeinek figyelembe vtelt, valamint a Tisztelet s Elfogads, Szeretet Minsgeit s mkdtetst. Kpesek a „befogadv-vlsra”.
Mr a DOMINANCIA LT-BIRODALMAIBAN is vannak „bksen” s blcsen, harc nlkl l Birodalmak/Kzssgek, amelyekben a ’termszetes elmls’ elfogadott vlt, s a „generci-vltsok” harc s szksgtelen puszttsok/pusztulsok nlkl is megvalsulhatnak.
A HATALOM Birodalmrl: 20200402(7.r.)(10. pont) - elrhet ITT
HIERARCHIA
Kapcsold rs: 20181004 - elrhet ITT
A Hierarchia elve szerinti fejldst megjelenthetjk a homokra alakjra emlkeztet rvny-tlcsrekkel, vagy a gmb felsznn haladssal.
A fejlds „egy pontbl indul el”, s egy fokozatosan tgul spirl alakzat szerint „halad felfel”. Felfel haladtban egyre „szlesedik” – majd egy bizonyos szint utn elkezd visszafel haladni az egy/ered pont fel. [„kiszlesed tlcsr” s „szkl tlcsr” „vltja egymst”][a „felfel” s „lefel” irnyuls „jellemz”]
Nha taln az „oktader” mintjt is felveheti ez a fejlds, amely tulajdonkppen a gmb felsznn val vgighaladssal is lerhat. Elindulunk a gmb vagy oktader (pldul) legals pontjtl, s egyik irnyban elindulva spirlisan haladva felfel vgigjrjuk a vgigjrhatt. A „vg-pontba” elrve visszaindulhatunk vagy ugyanazon irnyban/ton, vagy pedig ellenkez irnyban elmozdulva.
rtelmezst segt minsgek:
-
a „lent s fent”, s a lefel s felfel irnyul mozgs mindig megjelenik valamilyen formban, nha „sszekapcsoldsban”, mskor a „sztvlsban”
-
vannak „szintek”, amelyek nha tjrhatak, mskor pedig merev s ttrhetetlen hatrok ltal elvlasztottak („hatrokat” ltalban a Hierarchia rendje szerint lk hznak (sztbontsok/elvlasztsok!), s a „hatrok” meghzsakor nincsenek mindig figyelemmel az (ltaluk) „alattuk lk”(nek nyilvntott) rdekeire s termszetes kapcsoldsaikra/mkdseire) A „gg” s a „lineris-lpsek” szemlletmdja is leginkbb a Hierarchia jellemzje lehet
-
jellemz az „egytt-halads” – mint ’teremtsi md’
-
a ’kapcsoldsoknak’ s ’irnytsnak’ ’szigor rendje’ van, amely csak nagyon ritkn vltoztathat meg
-
nem lehetetlen a kiegyenslyozott egyttmkds a trsakkal, de a „fent” lvk nincsenek mindig tekintettel az „alattuk helyet foglalk tnyleges ignyeire” (sokszor nem is fordtanak figyelmet az „alul” lvk termszetnek vagy ignyeinek megismersre)
-
a „szintek” elvlasztottsga akadlya lehet a megfelel informci-ramlsnak, ez pedig az (egybknt) egytt halad rszek kztt keket s megrtsi nehzsgeket teremthet (flre-rtseket, tveszmket, hazugsgokat/rmnyt, „lzadsokat”, „ellentteket” szlhet)
A „Hierarchia” mintinak „tantsa” s „megnyilvntsa” a FLDN nem megengedett.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. oktber 7., 17.04.
A HIERARCHIA mintinak megjelense s mkdse a FLDN nagyon sok krt okozott a FLDNEK MAGNAK s a FLDN l Lelkeknek.
A HIERARCHIA Minti szerint lk szmra ma is nehezen fogadhat az el, hogy a FLD a MAGA Minti / Rendje / TJA szerint kvn lni s nem ad megnyilvnulsi lehetsget a „lent/fent” kiegyenslyozsi mkdseknek [pldul a ’karma’ rendje szerinti yv-tteleknek, a ’szemet szemrt’ elv szerinti elszmolsoknak / leszmolsoknak s kiegyenltseknek]. Az ilyen „elfogadsi nehzsgek” miatt nagyon nehz mindenfajta egyttmkds a HIERARCHIA mintit mkdtet LT-BIRODALMAKKAL s Ltezkkel.
A HIERARCHIA Ltformjnak mkdsi rendje szerint lk a FLD vonatkozsban nehezen hajlandak elfogadni a „Gyermekben megjelent j nll LETET”.
A HIERARCHIA szerint lk a legtbbszr figyelemmel vannak a megjelen j letre (mint ’let-formra’ vagy mint ’Ltezre’) --- a FLD vonatkozsban valamirt mgis nehezen hajlandak elfogadni azt, hogy a FLD a ’sajt’ Rendje/Minti/TJA szerint kvn lni, s nem kvn egy jabb „LET-ciklust” sznni arra, hogy a korbbi „megoszt jtkszablyok” szerint „yavthassanak” a FLDN azok, akik eddig a FLDNEK s FLDN-lknek „rtottak”. Valamirt ’elfogadhatatlannak’ rzik vagy rtkelik azt, hogy a FLD a „MAGA”-Erejbl egyszeren „visszahelyezi NMAGT” a SAJT Vilgi Mkdsbe. Valamirt nem akarjk elfogadni vagy megrteni azt, hogy a FLD „taln nem ln tl a MAGA LNYTL idegen mintk tovbbi torzt trhdtst”, ez pedig a GYERMEK rdekeinek teljes figyelmen kvl hagyst jelenti. A „Gyermek lete Tiszteletnek hinya”, a „Gyermek rdekeinek meg-nem-rtse s figyelmen kvl hagysa” olyan minti jelenleg a HIERARCHIA mkdsi elveit magukban hordozknak, amely miatt a FLD [amely MAGA is rszben mg Gyermek-minsg, rszben Ifji-lt LTEZ] [s amely Vilgban a „Gyermek”/”j-let” mindig klnleges tmogatst s segtsget is kap/kaphat nmaga Lnye KiTeljestshez] jelenleg nem engedlyezi a HIERARCHIA Mintit hordoz Ltezknek a FLDRE Belpst s a FLDN val Jelenltt.
KRISZTUS VILGN bell kaptak let-lehetsget egyes HIERARCHIA-Elve szerint mkd LT-BIRODALMAK Ltezi. k leginkbb „szolglat-vllalsok” s egyes „segti feladatok” teljestse sorn „tanuljk” a „kzs rdekek” megrtst s a klcsns elnyket nyjt egyttmkds alapjait. Akik a lnykbe sikeresen beptettk/beptik ezeket a „csaldi” jelleg egyttlsekhez szksges let-Alapokat, azok megtesteslsi lehetsgeket is kaphattak/kaphatnak egyes Vilgokban. [Jelenleg legfeljebb csak egyfajta sajtos "KZELSG" megengedett a szmukra pontosan meghatrozott megnyilvnulsi terleteken.]
Az Angyalok Birodalmrl: 20200402(6.r.)(9. pont) - elrhet ITT
MAGNY
Mint a „kishercegben”…
A „Magnyban” l sajt magbl (s ami a rendelkezsre ll) bizonyos „rendszert” pt ki maga krl, „magnak”, amelyet tisztn tarthat, megtisztthat, ellenrizhet, rszletesen megismerhet, „mkdtethet” --- bizonyos rendszeres tevkenysget igyekszik kialaktani, amelyben nmi fejldst/vltozst is igyekszik megnyilvntani a mr ismert rszek vltoztatgatsval. A „trs” vagy „trgyak” „teremtse” a legtbbszr „nmagbl” lehetsges --- s tbbnyire kiss „kpzelet-szegny”, mert „mshonnan” „ritkn rik el olyan hatsok/ingerek”, amelyek valami „j”-ra „inspirlhatjk” a Magnyban ltezt.
Nha „felfedez tra indul”, majd szinte mindig „hazatr”. „Otthon” rzi igazn biztonsgban vagy jl magt. A „trsak” legtbbszr zavarjk/megzavarjk.
Ha nha „j dolgok” rik el tnylegesen is --- vagy sikerl azt „befognia” a maga birodalmba s ezzel egy j fejldst indthat el, vagy nem tudja „befogni”/befogadni”, s folytatja a korbbiak jabb rszleteinek feltrst.
rtelmezst segt minsgek:
-
vgy a kapcsolat-teremtsre, ugyanakkor egyfajta tvolsg-tarts is megjelenik a legtbb esetben a magnyt l lnyben (az „s-flelem” rszeknt: flelem az ismeretlentl, illetve vltoz mlysgben flelem a mr megismert biztos pontok elhagystl)
-
a „rugalmassg” s a „rugalmatlansg” kiszmthatatlan megjelense
-
a „kzs rdek” megrtsnek s felismersnek nehzsge
-
ltalnos a „kvncsisg”, amely vagy nagyon „vatos s tapogatz”, vagy pedig „szertelen s csapong”. Emiatt nehezebb (de egyltaln nem lehetetlen) a kapcsoldsok ltestse. Nha mg a kzs rdek is mkdtethet --- br az is igaz, hogy a legtbbszr csak ’igen rvid tartamban s kis kiterjedsben’
A MAGNY Rendszere szerint lk idrl idre eddig is megtesteslhettek KRISZTUS Vilgaiban, s ezt kveten is lesz lehetsgk erre bizonyos „megtesteslshez szksges kpessgek (alapok) megszerzse utn”. Nha mg gy is megjelenhetnek a megtesteslt letben a „kapcsoldsi nehzsgek”, viszont a „rszletek alapos megismersben”, a „trelem” s az „elfogads” egyes sajtos minsgeivel a MAGNY Minti szerint mkd LT-BIRODALMAK egyes tagjai „gazdagthatjk” KRISZTUS VILGNAK „Szneit” [viszonylag knnyen tallhatak olyan „klcsns elnyk”, melyek minden rintett szmra gazdagodst s plst jelenthetnek].
A FLD arra figyelemmel, hogy jelenleg egy olyan „Sajt Mintj Kiegyenslyozdsi/IGAZODSI-s-Rendezdsi Folyamatot” l meg, amelynek zavartalan megvalsulshoz nagy szksg van a „Klcsnsen pt Szeretet-mkd(tet)sek megerstsre”, a most elkezddtt FLD-Korszakban nem kvn szorosabb [akr jabb, ksbbi kapcsoldsi lehetsgeket felkutat] Egyttmkdsbe kezdeni a DOMINANCIA s/vagy a MAGNY LTBIRODALMAIVAL. A korbbi szakaszokban „szerzett srlsek gygytsa”, valamint a FLDRE jellemz Szakrlis (pt) s Trvnyes LET-folyamatok jra kiterjedt/ltalnos mkdsbe hozsa jelenleg ’megkveteli’ azt, hogy a FLDN lk a FLDRE jellemz „Csaldi / Vilgi” Alap-mkdsekbe minl elbb teljes egszben visszahelyezkedjenek --- s ezt a folyamatot jelenleg megzavarn s akadlyozhatn a Vilgi Csaldi mkdsekben „jrtassggal” [megfelel let-Alapokkal] nem rendelkezk jelenlte vagy kzelsge. A „kvncsiskodk” vagy „kapcsoldsi nehzsgekkel kszkdk” „megfelel tvolsgbl” „figyelemmel ksrhetik” [elssorban egyes KRISZTUSI MEGENGEDSEK alapjn] a FLDI ptsi folyamatokat, s felmrhetik azt, hogy vannak-e a FLDN olyan Lehetsgek/Utak, amelyekbe majd ksbb bekapcsold(hat)nnak. A FLD s a VILG llspontja jelenleg az, hogy a FLD rintettsgben a MAGNY s DOMINANCIA LTFORMIVAL val „tovbbi EGYEZTETSEKRE” majd akkor lehetsges visszatrni, ha a FLD a MAGA Vilgi Mkdsi Rendjben mr megfelelen kiegyenslyozdott.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. oktber 10/11.
A MAGNYRL [EGYEDISGRL] bvebben: 20180806 (elrhet ITT)
KRISZTUS VILGA, CSALDISG [Kzvetlensgekben teremts]
Ez is „ltszlag” „ugyanolyan” „mret” „gmbben”/keretben jelenthet meg, mint a tbbi LT-BIRODALOM. m van egy olyan sajtossga az itteni fejldsnek, hogy amilyen „mlysgben” „feltrul a bels”, olyan mrtkben „kiterjed” a „megtapasztalhat VILG/Vilg/vilg”. Hogy ez [ezen LT-BIRODALMON „kvlrl”] „tnyleges tr/idben” „mrhet/rzkelhet-e” „kitgulsknt” --- vagy csak a „bels rzkels” szmra jelentdik ez gy meg „kinylsknt”… nem tudom. Nem tudom, hogy van-e jelentsge… Akik a VILGBAN lnek, azok „tnyleges kiterjedsknt” rzkelik s lhetik meg a megismerhetsg kitgulst az jabb bels kpessgek megnyitsnak mrtkben.
„rtelmezst” segt minsgek:
-
a „Kzppontbl/Kzpponttl” val ’tvolsg’ s annak vltozsa/vltoztathatsga
-
a „Kzppontbl” val kibomls/kiterjeds (a Belsbl ered er – nmag-er – felismerse s hasznlata a teremtsekben)
-
klnfle „Irnyok” s „Arnyok” [rtkek] – mint „t” – megjelense / Megnyilvnulsa
-
az „utakban (rtkekben)” „sszekapcsolds” „trsakkal”/trs-teremtkkel [trsteremtv vls, „msokhoz igazods”, msokkal egytt-halads --- s mindekzben az nVal lehetsg szerinti legteljesebb meglse/megjelentse]
-
a „trsakhoz kapcsolds” nagyon sok fajtja tapasztalhat meg – akr egyetlen let sorn is
-
a „kzs” s „egyni” rdek sszehangolsnak megtanulsa, a msokkal egytt, msokra figyelemmel teremts elsajttsa, a msok rdekeire val figyelemmel-lt elsajttsa,
-
a „msik” s „n” klnbsgttelnek megszntetse az egyni teremtsek s egyni lt tiszteletben tartsa mellett
-
a „kzs”/egyttes/EGYKNT val teremtsek egyre magasabb szintre emelse, az egyn s kzssg rdeknek egyre finomabb s egyre kiterjedtebb sszehangolsa
-
nehzsg lehet a kzssgben az egyn rdekeinek (egyni szneinek / rtkeinek) tiszteletben tartsa, vagyis a minden rintett yavt szolgl (harmonikus) kzssgi let megformlsa s megtartsa
-
segtsi (Megerstsi) s ’vezetsi’ formk vltozatossga
-
„kzs felelssg az elkvetkezrt”, az utdok felelssgteljes felksztse majdani letkre (akr j teremtsi szakaszra / j teremtsi irnyra)[„felelssg”: a felkszts sorn minden olyan korbban megszerzett ismeret s tuds tadsa a gyermekek/ifjak szmra, amelyek szksgesek lehetnek a kiteljest boldog s biztonsgos, kiegyenslyozottan fejld lethez (tulajdonkppen minden mr feltrt „szpsg” megismertetse s lehetsges mrtk tadsa – tovbbi szpsgek megismersnek remnyben)(„gynyrkds” a „gyermek kinylsban/plsben/szplsben”). A korbban megszerzett ismeretek legtbbszr tanuls/tudatos elsajtts sorn kerlnek t az j generci tagjaiba – az gy megszerzett kpessgek ’ksbbi letbe’ mr ’adottsgknt’ is tovbbvihetek, ha a Llek/Ltez azt vlasztotta (’tovbb-ptkezs’)]
-
A „csaldban” mindenkinek „lte ltal meghatrozott helye/szerepe” van --- mindenki fontos rsze az egsznek, mindenkinek megtallhat az a „hasznossga”, amely alapja lehet a kiteljest boldog letnek egyn s kzssg szmra egyarnt
OmMTR~KJ
Ha „vgig-tekintjk” a Krisztusi Jzus „lett”, megfigyelhetjk, hogy „mindegyik LT-BIRODALOMBELI Ltez” szmra hozott „gygyrt” s „Hazatrsi Utat”. Akinek dolga van ezzel, az rti ezt.
A VILG s a YOSG fbb Meghatrozirl bvebben: 20171114 (elrhet ITT)
A SZOLGLATRL bvebben ITT
Az IRGALOMRL bvebben ITT
Az LTRRL bvebben ITT
A "YOSG"-rl bvebben ITT:
.............s ITT:
A 'SZOLGLAT'-rl' mint LT-FORMRL:

II.
A CSALDRL
(korbbi rsok rszletei)
20100219 – tlet:
[A „csaldisg” rtelmben]
A ’PIRAMIS’ [~oktader] mint ’N VAGYOK’ jelentse: ’Valahonnan rkeztem, s valahov tartok/haladok. Csaldba, csaldtagknt trsaimhoz kapcsoldom. Van eldm, s van utdom.’
