 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2011 december - 2012 janur, februr 14 |
|
20111205 - Azoknak, akiket rint - Rzsa-legenda
2011.12.05. 22:54
2011. december 5.
tVilgts [kb 800 vvel ezeltt(tl)] (s a napokban beteljeslt eredmnyei):
[(„MAG-)Feladat beteljestve”]

rpd-hzi Szent Erzsbet (nmet nyelvterleten gyakorta Thringiai Szent Erzsbet) (Srospatak, 1207. jlius 7. - Marburg, 1230. november 17.) II. Andrs magyar kirly s merniai Gertrd lnya.
Az t gyermek kzl Erzsbet volt a harmadik. Btyja ksbb IV. Bla nven lett magyar kirly. Budn kereszteltk meg, fnyes pompval. I. Hermann tringiai rgrf krsre Erzsbetet a kor szoksnak megfelelen ngyves korban eljegyeztk Hermannal, az rgrf fival. Erzsbet Eisenachba, majd Wartburgba kerlt. Az irodalom- s zenekedvel rgrf s buzgn vallsos felesge mellett j nevelst kapott. 1213-ban meghalt az desanyja, ami utn hossz ideig rmlmai voltak. Vlegnye, a betegesked Hermann 1216-ban 19 vesen meghalt, ekkor – nmi politikai huzavona utn – ccse, Lajos, aki Erzsbet legjobb pajtsa volt, jegyezte el. Az eskvt 1221-ben tartottk Eisenachban. Erzsbet a nla 7 vvel idsebb Lajossal boldog hzassgban lt.

Erzsbet korn elkezdte a vezekl letmdot: gyakran bjtlt, ostorozta magt, vezeklvet is hordott. jjelente gyakran virrasztott. Els gyermeknek szletse utn menedkhelyet alaptott rva gyerekek rszre, szegnyeket segtett. Msodik gyermeke szletse utn hlbl 28 gyas krhzat alaptott, ahol maga is segtett a betegpolsban.

20111204 – Akiket rint…(elrhet ITT):
[Taln valahol a „Szriusz” „Rendszerben” vagy a Szriusz rintettsgben] volt a FLDNEK egy olyan „trsa/prja”, Aki/Ami valamilyen ok miatt „elmozdult” a „Maga tjrl” --- s ezltal a FLDET-segt-Maga-Vllalsbl. rzsem szerint [FLDI id szerint] valamikor az elmlt napokig llt fenn annak a „lehetsge”, hogy ez a msik „Vilg” vagy „Lt-Minsg” [a VILGON bell] a FLDHZ-is-kapcsoldott HARMONIBA” beigazthassa Magt. rzsem (s eddigi megrtseim) szerint valamilyen ok miatt nem valsult meg a msik „Vilg” vagy „Lt-minsg” rszrl a „FLDET-rint-HARMONIHOZ”-Igazods, s gy ez a „rgi vllals” „elenyszett” [„megvalsthatatlann” lett, ezltal felszmolsra kerlt]. Azt mg nem rtettem meg, hogy a „rgi Feladat/Kapcsolds” „felszmolsa” „csak” a korbbi vllalsok elenyszst jelentette-e, vagy pedig a msik „Vilg/Lt-Minsg” Maga „enyszett-e el”.
A Fldanynak/FLDNEK „meg kellett vrnia” a VILG ltal lehetv tett „igazodsi id/lehetsg lejrtt”. rzsem szerint – miutn a „rgi” „kapcsolds” visszakapcsoldsnak a lehetsge megsznt – KRISZTUS „JELLSE” alapjn a FLD „eddig be nem tlttt kapcsoldsa helyre” bekapcsolsra kerlt egy „[Szp]j Vilg”. [„Szp”-nek reztem, reztem az „rmet”] Megltsom szerint a FLD „az elmlt nhny [FLDI] napban” a „megsznt rgi kapcsoldsrl” „teljes egszben levlt” s elkezdett „sszeIgazodni”/HARMONIBA-RENDEZDNI az „j Trs- Vilgval” (mely taln szintn a „Szriuszi Rendszer” egyik tagja).

1225-ben Lajos vazallusknt II. Frigyes oldaln hadba indult, Erzsbet vette t a tartomny kormnyzst. Az hnsgek, jrvnyok okozta sebeket orvosolni igyekezett, kinyittatta Wartburg lstrait, a szegnyeket lelmezte. Maga is mrtktartan lt. A csaldtagok aggdva nztk Erzsbet „pazarlst”, Lajos azonban visszatrtekor mindent jvhagyott.
II. Frigyes megkoronzsakor gretet tett III. Ince ppnak keresztes hadjrat indtsra. Ennek bevltsa Lajost is rintette. Erzsbet maga varrta fel a keresztesek jelt frje ruhjra. Ettl kezdve gyszruht hordott.
Lajos 1227. szeptember 11-n elhunyt. Szeptember 29-n szletett Gertrd lnyt mr nem lthatta. IX. Gergely ppa levelben atyai szavakkal btortotta Erzsbetet, s az igen szigor Konrd mestert gyntatjv s hivatalos vdelmezjv nevezte ki.
Lajos ccsei, Raspe Henrik s Konrd igen kemnyen bntak Erzsbettel. A 20 ves zvegyet megfosztottk a vagyona kezelsnek jogtl s frje birtokainak jvedelmtl.
A kialakult helyzet miatt egy oktberi napon szrevtlenl elhagyta Wartburgot jszlttjvel, majd msnap kt msik gyermekt is elhozatta. Fonssal tartotta fenn magt, gyermekeit a megmaradt kszereibl neveltette. Eckbert bambergi pspk befogadta Pottenstein vrba, s Erzsbetnek az jrahzasodst javasolta. II. Frigyes csszr meg is krte a kezt, m Erzsbet nem akart jabb hzassgot ktni. Rvid idre mg visszatrhetett Wartburgba, m a csald javaslatra Marburgba kltztt. Assisi Szent Ferenc harmadrendjnek tagja lett, ettl kezdve egyszer szrke kntsben jrt. Br II. Andrs hvta, nem trt vissza Magyarorszgra gyermekei neveltetse miatt.
Erzsbet 3 nappal elbb megmondta hallnak napjt. Srja mellett szmos csods esemny trtnt. IX. Gergely ppa avatta szentt 1235-ben. Marburgi srja fl 1236--ban elkezdtk pteni az Erzsbet-templomot, mely 1283-ban kszlt el. Magyarorszgon IV. Bla, Erzsbet testvre pttette tiszteletre az els templomot Kpolnn.

rzsem szerint a „rgi”, a [FLDET segt helyrl elmozdult] trs-Vilg egyes tagjai vagy csaldjai az elmlt idszakban „a FLDRE menekltek”, s itt a FLDN [„magasabb”, vagy taln pontosabb gy, hogy „ms jelleg”] „tudsuk” „felhasznlsval” a „maguk tllse” (s esetleges tovbbi emelkedse) rdekben elkezdtk „kiaknzni” a FLD-MAGA-EREJT.
Ez azrt egy „tbbszrsen” klns helyzet, mert „tbbszrsen” „bntottk/srtettk” a FLDET ezek a Ltezk vagy csaldok --- hiszen nem csak a „FLDET tmogat/segt” helyzetket hagytk el, hanem az emiatt tmogatottsgban meggynglt FLDET mg a „maguk” szmra „tll-bzisknt” is elkezdtk hasznlni, mg tovbb gyengtve a FLD-MAGA-LETT [„kvlrl s bellrl” egyszerre gyengtettk meg a FLDET].
Erzsbetet tbbnyire rzskkal a ktnyben, kosarban brzoljk. Ennek eredete az a legenda, mely szerint frje halla utn Erzsbet tovbbra is gondoskodott a szegnyekrl. Egy alkalommal kenyereket vitt gondozottjainak, mikor sgorval, Henrikkel tallkozott. Annak krdsre, hogy mit visz kosarban, Erzsbet tartva attl, hogy esetleg megtilthatjk neki a jtkonykodst, gy vlaszolt: rzskat. Mikor megmutatta, a kenyerek helyett illatos rzsk voltak kosarban - eszerint Isten nem akarta, hogy a szent asszony hazudjon. Ms trtnetekben Erzsbet az apjval (3 vesen) vagy frjvel tallkozik.

Miutn ezek
a [(mra megsznt) „rgi vllals” szerinti Trs-Vilgbl] „FLDRE-Menekltek”
a szmukra meghatrozott „tartam / felttel-szerint” nem Rendeztk Magukat „vissza” az „eredeti vllalsukba” vagy az „eredeti vllalsuk szerint”,
gy a „rgi / eredeti FLDET-Segt-Vllalsuk”
(mely az eddigi FLDN-val-Jelenltket lehetv tette)
a VILGBAN (!) (s gy a FLDN is!) Megsznt / Elenyszett.
Az „rintettek” „tovbblpsi lehetsgeit” a VILG-MAGA Hatrozta / Hatrozza meg.
Az „elenyszett rgi feladat s annak teljesti ” „helybe”
a VILG-MAGA JELLSE alapjn
egy j Vilg lpett FLDET-Segt [„Egymst-kiEgszt”] Feladatba / Helyzetbe,
s a FLD / Fldanya s ezen msik Vilg sszeHangolsa / sszeKapcsoldsa s a Kzs/EGY-HARMONIBA-RENDEZDSE mr kezdett vette s FolyaMAATos.
Az „sszeRENDEZDS” „legnehezebb” s/vagy „leg-veszlyesebb” idszakn a FLD / Fldanya s a msik Vilg mr tljutott,
Egymshoz-Kapcsoldtak s mr a HARMONIK EGYEZTETSE van FolyaMAATban.
Ez [a „legnehezebb szakaszon val tljuts”, vagyis egy „megknnyebbeds”]
[ezltal a FLD MAGA Vilgi Rendje szerinti pt folyamatok felersdse]
a mai naptl mr rezhetv vlik a FLDN is s a msik Vilg rintettsgben is.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. december 3., 14.29.
Ez a [mr] megvalsult [ssze]RENDEZDSI Folyamat egy sajtos „emelkedssel” jrt a FLD LETBEN. Ez az „emelkeds” nem egy „dimenzi-vlts”, hanem gy lehet valamelyest megkzelteni e vltozs lnyegt, hogy a FLD Megersdtt a MAGA Mintjban / LETBEN / RENDJBEN . Van, aki „gyorsabban” „hozzigaztja Magt” e megvalsult vltozshoz, s lehetsges, hogy lesznek, akik mg „nem rzkelik” ezt a vltozst. Ez a vltozs a „Szv s az elme / Tudat” szmra is „igazodsi helyzetet / szksget” teremtett, vagyis a „Szv s Tudat” „tll”, hogy rteni s lni legyen kpes ezt az j helyzetet. A FLD(-s-CSALDJA/Csaldtagjai) megfelel / megerstett VILGI-s-MindenHati Vdelemben lte / li meg ezt az [ssze]RENDEZDSI FolyaMA(A)Tot.
OmMTR~KJ
A SZOLGLATHOZ kapcsoldan: 20180708 (elrhet ITT)

'szemezgets' az rsaimbl:

| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Minden prbattel s minden nehzsg, amivel tallkozunk, arrl szl, hogy az ember, ha magba tekint, felismerhesse, hogy milyen er irnytja, mi motivlja cselekedeteiben.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|