20120426 - EGY - A hibk kiyavtsa - Az L-Termszet (I. rsz)
2012.04.26. 11:33
2012. prilis 25-26.
„Kopogtattak” – gy ajnlom ismt tolvassra/tgondolsra s tudatostsra [j lejegyzs kkkel rva]
I.
Ma mg ’pontosabban’ nem tudom lerni: az „EGY” minsge gy formldik meg (s ’tudatosodik’), hogy
ELS LPSKNT n-magam „Egysgbe”
(a magam lehet legteljesebb Harmnijba) kerlk:
meglem a testi-lelki-szellemi egysgemet, majd
MSODIK LPSBEN (a „lpsek” termszetesen nem vlaszthatak gy szt)
ebben a magam-egysgben „tudatosan Egysgbe/Harmniba hozom magam” azzal a Vilggal (annak a Vilgnak a HAMRONIJVAL) is,
amelyben tnylegesen (anyagi-testi/lelki/szellemi valmmal) lek/jelenvagyok.
Ha a magam l egysgt [’teljes’] „egysgbe” tudom hozni a Vilgom minsgvel is, akkor lem meg az EGY-et.

A „magam egysge”:
vekkel ezeltt „megtetszett” ez a faragvny s megvettem. Egy ideig ’nem jttem r’, hogy mit is jelent szmomra ez az brzols, majd egyszer csak ’megjelent bennem a felismers’: „de ht ez a test-llek-szellem-Egysge”. A legfels ’virgos/napos/kirad (forma ltal alig meghatrozhat) rsz a „szellemi” minsg, „alatta” pedig egy „arc”, egy „arculat” formldik meg, amelyben a szellem „llekknt” mr egy „megtapasztalsi utat” vlasztott. Az „arculat” pedig „legalul” egy egsz/tnyleges testt formldik meg, megteremtdik a [szellem/llek] „teremt rtelem” „teremt keze” is. „Egy fbl van kifaragva” [egy trl ered], vagyis a „rszek” egytt alkotjk az „Egszet”. „rtelmezhetetlenek egyms nlkl”…

Szellem

Llek

Test
20100824 - EGY - ismtlsekkel MAGOKnak:
EGY
Az nMaG Egysge – belehelyez(ked)ve a LTEZS [RENDELT/Rendelt] EGYSGBE
20101105 – MegErstsek:
a MAG Fldi Nemzetsgnek tagjai szmra ismt elrhetv lett
(s gy szksgess is lett)
nMaGuk Egysgnek meglse,
s ’ezen t’ az EGYSG meglse
a ’szmukra Rendelt/RENDELT LTEZSSEL
[elsdlegesen a FLDDEL/Flddel].
[nMaG Egysge + EGYSG A [RENDELT/Rendelt] LTEZSSEL >>> EGY]
[E ’kett’ Egysge adja az EGY-et, s az EGY-ben-Ltezs vezet/visz az ’EGYETLEN”-be/MINDEN-be.]
A magam megtapasztalsa s megrtse szerint tbb korbbi rsban is prbltam „megfogalmazni” az „EGY” lnyegt, pldul:
20110115 - EGY
II.
Hibzs – s az elindtott kedveztlen hatsok kiyavtsa
20091224 II - Huszonngy-rs Yv-ttel:
„Az elmlt [kicsivel tbb mint] 24 [Fldi idben mrt] ra alatt a Fld egy sajtos mkdst „tesztelt” s tett MaGban ezzel egyidejleg lv/mkdv. E mkds lnyegt taln a legpontosabban gy fogalmazhatnk meg, hogy a Fld elfogadta „a Huszonngy-rs Yv-ttelek” Szablyt. Eddig ltalban „hrom nap”, ritkbban „ht nap” llt a legtbb ltez rendelkezsre, hogy valamilyen mdon Rendezze/korriglja az ltala elindtott Hatsok tovbbi sorstjt.
[(…) A jelen rsban rintett „Huszonngy-rs Yv-ttel” kifejezetten arra vonatkozik, ha elindt valaki egy olyan Hatst, amely kifejezetten srt [krt okoz] msok irnyba. Egyb vonatkozsokban a „3”, ritkbban „7” (vagy 21-28) napos Szablyok megmaradtak.] [Ez az j szably is a „kapcsoldsok” terlett rinti, vagyis az „Engesztelsek” krbe tartozik.]
Ez az j Szably arra vonatkozik, hogy ha valaki valamilyen kiegyenslyozsra szorul helyzetet teremt, akkor „24 rja” van arra, hogy egy „ELVRT” [=a Fldanya ltal elvrt] mrtkben Yv tegye [teht ne csak „elkezdje” a Yv-ttelt, hanem egy „Elvrt” mdon teljestse is, befejezze azt].
A Fldanya ltali „ELVRT”-sgnak
- vannak olyan rszei, amelyek egy bizonyos tudatossgi szint felett mindenkitl elvrtak,
- s vannak olyan rszei is, amelyek fgghetnek az adott helyzettl s a keletkezett helyzet ltal rintettektl is.
ltalnosan ELVRT pldul, hogy ha valaki brki ms fel irnyulan egy htrnyos helyzetet teremt vagy pldul krt okoz, akkor azt azonnal jelezze afel, akit ez htrnyosan rintett, minden azonnal lehetsges helyrelltst/kiyavtst vgezzen el, hogy ezzel megakadlyozhat legyen a nem-kvnatos helyzetek tovbbgyrzse. Ezeken tl pedig minden mst is meg kell tenni – mg a „24 rs” id lejrta eltt – annak rdekben, hogy a keletkezett krok teljes egszben megtrljenek, s visszalljon a srts eltti egyenslyi helyzet, vagy egy azt meghalad szint egyenslyi helyzet.
„Objektv” ez a „huszonngy” ra a tekintetben, hogy a kiegyenslyozst ignyl helyzet keletkezsnek pillanatban kezd „ketyegni az ra”, nem pedig a srlt helyzet „szlelsnek” idejekor. [Tudatos/szndkolt krokozsnl az elkvets s szlels ideje nyilvnvalan ugyanaz.]
Minden rban van egy-egy „kapu”, amely tulajdonkppen egy „szintmrs”, s azt (is) hivatott szolglni, hogy amennyiben egy kialakult kiegyenslyozatlansg TOVATERJED Hatsai tlzott mrtkekk vlnnak, akkor ezeken a „kapukon” segtsgek indulnak el azok irnyba, akiket az elindtott kedveztlen Hatsok slyosan s/vagy indokolatlanul rintennek.
Nhny rval ennek a „tesztelsnek” az elindulsa utn a „Huszonngy-rs Yv-ttelnek” a kpe egy „virg” formjban jelent meg: rezhet volt, hogy a fentebb emltett „kapuk” idejben a virg bizonyos vltozsokon megy t, majd a hatrid eredmnytelen lejrta utn elszrad/elporlad/semmiv-lesz.
A „virg”, vagyis a „huszonngy ra” teht egy olyan Kegy-Elemi s/vagy Irgalmi [’Szerelemi’] „Lehetsg”, amelyben ha a Yv-ttelt valaki teljesti az ELVRT mrtkben, akkor bizonyos „Elemi” s ms Segt Erk kzremkdsvel gyakorlatilag lellthatak s megelzhetek az elre ltott vagy elre nem ltott s nem-kvnatos tovbbgyrzsek. [Ebbl a szempontbl rszben Irgalmi jelleg is ez a kapcsold segtsg, hiszen „megelzni” kvn olyan nem-vrt Hatsokat, melyek tltsra az emberi tudat esetleg mg nem kpes.]
A „virg” kpe arra is utal, hogy ha valaki hibzik, az AZONNAL lehetsget kap a Fldanytl a hibja kiyavtsra, s a „Lehetsg” mell komoly segtsget is ignybe vehet, ha „idben lp” [vagyis nmaga s msok rdekben is igyekszik mihamar megszntetni a ltre jtt kiegyenslyozatlansgot. Az ilyen „igyekezet” mindenkppen „rdemes” arra, hogy a tudat ltal t nem fogott Hattrben keletkezett Kiegyenslyozatlansgok megszntetsben a FLD bizonyos „segti” feladatokban jrtas lnyei is kzremkdjenek. Ebbl a szempontbl teht a „Kegy-Elemi” mkds is megjelenik ebben a „Huszonngy-rs Yv-ttelben”, hiszen „rdemes” tett az, amely mielbb megszntetni igyekszik a ltrejtt egyensly-borulst.]
Aki teht igyekszik, hogy a maga ltal [vagy a felelssge al tartoz ltal] ltrehozott kiegyenslyozatlan helyzet minl hamarabb teljes egszben megsznjn, s ehhez megteszi a Fldanya ltal ELVRTak mellett a „minden Tle telhett is”, azt a Kiegyenslyozs folyaMATban Kegy-Elemi s Irgalmi [Szerelem] Erk is segtik ebbli igyekezetben.
Amennyiben valaki l az ilyen „Huszonngy-rs Yv-ttel” LEHETSGvel, ahhoz a „huszonngy ra” eltelte utn [Irgalmi/Kegyelmi] Lebont Erk rkeznek.
[Termszetesen a Kiegyenslyozsban segtsgre felyogostott erk mr a „24” ra alatt is segtik azt, aki tesz a Kiegyenslyozs rdekben.]
Ezek a Lebont Erk gyakorlatilag „trlhetnek” minden olyan szemlyes Felelssget, amelyet a Hatst elindt tudata mg nem foghatott t, s lebonthatnak tovbb minden olyan „mg-meg-nem-testeslt” Hatst/Megnyilvnulst, amelyek megnyilvnulsa tovbbi Kiegyenslyozatlansgokhoz, s gy tovbbi Felelssg-nvekedshez vezethetnnek.
Amennyiben valaki nem l a huszonngy ra” ltal felknlt Kiyavtsi Lehetsggel, a huszonngy ra eltelte utn ahhoz is elindulnak a Fldanytl a Lebont Erk, de ezek egszen ms Hatsak lesznek, s tbbnyire nagyon „hangslyoss” tett figyelmeztetsekkel egytt rkeznek, hogy az elindtott nem-kvnatos Hatsok minl hamarabb Rendezsre kerljenek.
Lejegyezte OmMTR KJ, Budapest, 2009. december 23., 19.33.
2009. december 24., cstrtk
„Rkrdeztem” az jjel, hogy „mirt volt szksg” a Huszonngy-rs Yv-ttel Szablynak megalkotsra.
Vlaszknt az rkezett, hogy ennek a Szablynak a Lte
lehetv teszi olyan nem-kvnatos Hatsok lelltst,
amelyeket az emberi tudatossg ma mg nem lt t,
s amelyek jabb nehezen kiegyenslyozhat helyzeteket eredmnyezhetnnek.
A Szablynak nyilvnvalan mi most csak az „emberekre vonatkoz” rszt ismer(het)tk meg s ismertet(het)jk, m termszetesen ennek a Szablynak vannak tovbbi rszei is, amelyek azokra vonatkoznak, Akik a Fldanya Engedlyei alapjn SEGTKNT bekapcsoldhatnak az emberi tevkenysgek mell.
Az „emberek” tnyleges rdemes cselekedetei (gyors kr-elhrtsi trekvsei/magatartsai) tesznek lehetv egyes SEGTKKEL val kzs munkkat, s ez arra is utal, hogy egyes Kegy-Elemi Erk „tcsoportostsra” kerltek a Fldanya CSALDJNAK dntse alapjn ilyen „kr-megelzsi” clokra/feladatokra.
Rszben az is indokolta ennek a Szablyozsnak a megalkotst, hogy egyrszt bizonyos „j” minsg Erk rkeztek a Fldre kifejezetten ilyen „kr/hiba-megelzsi” feladatokra specializldottan [„t-tarts megsegtse”], msfell pedig a Fldn eddig is jelen volt segti feladatokat elltott Csaldok kzl tbb felszabadult bizonyos rgi (teljestett, befejezett) feladatok all, s ezen Ltezk kzl [tbben emberi testben is lnek, msok inkbb szellemi jelenltek] tbben szerettek volna bekapcsoldni szintn ilyen kr-megelzsi, illetve a felesleges t-Hatsokat megakadlyoz/cskkent feladatokba. Egyrszt teht „szksg” is van ma az ilyen segt szolglatokra, msfell pedig erre vllalkozott „rgi” s „j” erk jelenltei lehetsget is teremtettek a szksgtelen tHatsok egyes forminak megakadlyozsra.
A „szksgtelen tHatsok” megelzse/megakadlyozsa ma mg egy „formld” feladat-csoport, tbb Csald/csoport is dolgozik a Fldn ezen a Feladaton (elsdlegesen az tmeneti idszakban br majd nagyobb jelentsggel, s a megfelel tudatossgi szintek kialakulsval cskken e feladat jelentsge).
Ide tartoznak pldul azok a trekvsek is, hogy egyes olyan helyekrl/terletekrl, ahol „veszlyes mrtkben” szaporodott el egy [SzeRves!] jelenlt, tvezetsre/elvezetsre kerljenek e ltezk oda, ahol pldul a „terletnek” is szksge van arra a jelenltre, s a ltez(k) szmra is megfelel a hely a tovbbi kiteljesedshez.
A jelen rsban a „szksgtelen tHatsok megelzsnek/megakadlyozsnak” azt a terltt rintettem bvebben, amely
egyes rdemes emberi cselekedetekhez
kapcsold
FOKOZOTT megsegts Lehetsge
a nem-kvnatos Hatsok tovaterjedsnek megakadlyozsa terletn,
s az ilyen rdemessg kedvez kiHatssal lehet
a kros Hatsokat elindtott Felelssgnek mrtkre is
[gy a kzvetlen gygyt/kiegyenslyoz jelleg mellett teht
nevelsi clt is szolgl ez az j Szablyozs].
OmMTR KJ, Budapest, 2009. december 24., 01.05., 11.20.
*****
[A 20091208 II - Mindenkinek, Akit rinthet - Engesztelsek, az j Kor Magyar Feladata ” cm rs 4. oldaln rtuk:
„…A Kiegyenslyoz Erk/Formk kz tartoznak:
-
a Yvttelek [tnyleges Kiegyenslyozshoz vezet] mr ismert fajtji,
-
a mr emltett Megbocstshoz kapcsold valamennyi mkds,
-
tovbb a Kiegyenslyozsoknak olyan, eddig a Fldn – az utbbi nhny ezer vben – nem ismert formja, amelyek valamilyen Yv-ttelt alkalmaznak, de annak nem az emberek ltal eddig ismert formjban. [Mivel a Fld elkvetkez (gygytsi) korszakai mr nem arrl szlnak, hogy az emberek a keletkezett terheiket „megosszk” egymssal, hanem arrl, hogy a lehetsgekhez kpest mindenki megtallja a szmra s az t krbevev kzssge szmra is legtbb „Y”-t megvalst tjait/lehetsgeit, s ezltal „gazdagods” s „rezgs-nvekeds” legyen megvalsthat, gy a Yv-tteli LEHETSGEK kre is ennek megfelelen szlesedik. Nem elsdlegesen a „bntetsek” szolgljk mr a kzssgek s az egynek yavt sem, hanem azoknak a Lehetsgeknek a megtallsa, amely ltal minden rintett PP s gazdagabb is lehet.].[Ms hozzsegtse ahhoz, hogy megtallja az tjt --- a „Szolglat”/Segts klnbz j fajti.]…”
20100326 - Szemelvnyek:
Mivel a Fld [s az egsz KRISZTUSI VILG is] „Csaldi Mintk” szerint pl fel, nagyon fontos, hogy a most elkezddtt Gygytsi Fkorszakban a szkebb csaldon belli Kapcsoldsok Rendezst is „F Feladatknt” vgezze el mindenki.
Mivel a ’Csald’ az, ahol l mdon van jelen (’ramlik s Hat’) a szeretet, t kell nzni minden kapcsoldst: l mdon thatja-e ezeket a Szeretet.
Az l szeretet (1) megerstheti a kapcsoldsokat, vagy (2) ha az szolglja minden rintett rdekt, akkor el is engedheti a msik kezt, hogy az elkezdhesse a MaGa tnylegesen kiTeljest (vlasztott) lett.
Nagyon fontos a csaldtagok kztti szintesg, s az rzelmek/rzsek szinte (nem bnt mdon val) kifejezse. Meg kell tanulni jra sszhangba hozni a kimondott szavakat s megnyilvntott tetteket az „igazsggal”, az „Igaz Valval” --- s ha ezt teszitek, azzal kvetend pldt is mutattok csaldtagjaitok eltt.
Ha csaldtagotok valami elismersre mltt tett, akkor fejezztek ki fel szintn elismerseteket. Ha valamiben a csaldtagotok tved, hvjtok fel erre is a figyelmt. Ha ltjtok, hogy egy szerettetek valami miatt nehezebb helyzetbe kerlt, ajnljtok fel neki a segtsgeteket --- s fogadjtok el azt is, ha felajnlsotok ellenre sem kri a segtsgeteket. Meg kell tanulni a csaldon belli Bizalom-gyakorlst. Menet kzben elkerlnek majd azok a krdsek, amelyek nagyobb odafigyelst (Gygytst/Rendezst) ignyelnek. Ha felmerl egy-egy ilyen nem-kellen-Rendezett let-terlet, akkor ettl ne essetek ktsgbe: vilgtstok t szeretettel, nzztek meg, hogy ki milyen segtsgre szorul, mi a helyzet „gyengesge” --- s segtstek a megoldsban egymst szintesggel, be-nem-avatkozva, szeretettel/tisztelettel, bzva a msik kpessgeiben…
Ha bzunk valakiben s az visszal a bizalommal --- az t jellemzi. Mi magunk tanulunk az esetbl, s vatosabbak lesznk. Mgis: n azt tapasztaltam, hogy ha nem fordulunk bizalommal msok fel, akkor nmagunkat is ’hallra’ tljk.
A gyakorlatban idvel megmutatkozik, hogy kik azok, akikben tnylegesen is megbzhatunk, akikkel elkezdhetnk egy kzs munkt/ptkezst. [Mivel a Bizalom tettek ltal srlt meg, ezrt csak a tnyleges meglsek s kzs tettek ltal gygythat meg.]
Az elmlt idszakban az „oszd meg s uralkodj” elv alapjn lk a Bizalmat [s Hsget] [„ezek” a Szeretet „rszei”/megnyilvnulsai] igyekeztek kilni az emberekbl, hogy a torzult „hsg”-mkds biztostani tudja a megtvesztk s elnyomk letben-maradst s gyarapodst.
Tnyleges megvalsts/pts/gyarapods/gyarapts csak a BIZALMON t lehetsges. Ezrt kell a Bizalmat teljes egszben visszailleszteni a Szeretetbe s gy meggygytani.
Taln a Fldanya [s nMaGunk] fel visszaPL Szeretet s Bizalom az egyetlen [vagy legfbb] segtsgnk most --- mert ez tudja jra megfelelen tiszta s Rendes mkdsbe hozni a szemlyes Szv-utakat. Ha pedig a szemlyes Szv-utak megfelelen mkdnek, akkor mr pontosan rezzk azt, hogy kivel van dolgunk [kiben bzhatunk], s kivel nincsen...
[Ha valamit mg „gyorsan” ki kell tiszttanunk magunkbl (tudatostva is ezt), illetve valami mr terheset elengednnk szksges, ebben is elsdleges Segtnk ma a Fldanya lehet. Akkor is a Fldanya az elsdleges segtnk ebben, ha valamilyen ’gi Gyker’ rintsre van szksgnk --- hiszen ez is a Fldanya SZVN/LNYN t, pontosan „hozznk Hangoldva” rkezhet meg hozznk az esetlegesen szksges szemlyes elkszletek/oldsok utn…
Nagyon megknnyti a maga tjt/haladst az, aki a „kls” informcik felkutatsa helyett a Bels Csendjben/nMaGban keresi s hvja/fogadja a neki megfelel tmutatsokat.]
(…)Amikor MaGunkkal azonoss/EGY vlunk, a Magunk (Szvnkbl kiramoltatott) bels fnyvel/rezgsvel fellrhatjuk az „otthonunkat” r kls manipulatv Hatsokat.
A „legEGY-SzeRbben” gy Rendezhetjk MaGunkat, ha EGY vlunk nMaGunkkal, ha tadjuk MaGunkat nMAGUNKNAK. Ha TUDOM, hogy azonos vagyok nMaGam tiszta Isteni Fnyvel, s megengedem, hogy ez megnyilvnuljon/kiramoljon elszr bennem (majd pedig ltalam is), ez az LET s NVAL irnti elfogads-s-szeretet-s-bizalom/hsg segt abban, hogy TELJES VALMMAL nMaGamm vljak, s hogy felismerjem: ki s mirt vagyok itt e Jelenben.
Az rs folytatsa a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT.
|