20120430 - MAGOKNAK - Szrnyals s Repls
2012.05.01. 00:25
2012. prilis 28-29.
[j lejegyzs kkkel rva]
A „MAG” [GI] [s FLDI] Nemzetsge is rendelkezik a „Szrnyals” s/vagy „Repls” „kpessgvel” s/vagy „minsgvel”.
I.
A FLD MAGA MAG Nemzetsgnek a tagjai (is) levetettk-s-levetik a „Fld Eltrsnek/Eltereldsnek idejn felvett/vitt ’knyszer’-minsgeket” --- mely ’knyszer-minsgek’ egyes MAG-Ltezk esetben a „lnyk szinte teljes fedst/elrejtst” vagy akr valamilyen „sajtos szemlyisg hordst/viselst” is jelenthette. gy a FLD MAGA MAG Nemzetsgnek a tagjai ismt rismernek NNN-Lny(eg)kre s a Maguk Vals Gykerre.
II.
E „Sajt MAG-ba-Val” visszaRendezds s visszaIgazods sorn a FLD MAGA MAG Nemzetsgnek tagjai felismerik
(1) a Maguk Nemzetsgre jellemz s
(2) a Maguk Nemzetsgn bell a Maguk Szemlyre jellemz „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessgt-s-Minsgt”.
A „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge” nem teljesen azonos a „Felemelkeds” kpessgvel vagy minsgvel (br kapcsoldsban, illetve EGY-ben-van azzal is). A „Repls” s/vagy „Szrnyals” kielgt megnyilvntshoz „egszsges/ers/biztos gykerek” s megfelel „fldeltsg” szksges. Vannak „egynileg” mkdtethet, s vannak „kzsen” mkdtethet „szrnyalsi” s „replsi” kpessgek/minsgek.
A FLD MAGA MAG Nemzetsgnek tagjaiban JELLEMZEN (vagy Jellegben) „ms” a „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge”, mint a tbbi „szrnyas” nemzetsgben.
Ma mg nem tudom szavakk formlni maradktalanul a megrtsemet.
A MAG Nemzetsgnek tagjaiban a „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge” [ma mg] nem mindig (nem minden esetben, nem minden minsgben) nyilvnul meg olyan ’hatrozottan felismerheten’, mint a tbbi „szrnyakkal” is br Nemzetsgek tagjaiban a maguk hasonl minsge, de [hamarosan] mgis mindenki ltal pontosan ’lthatv’ s felismerhetv is vlik, hogy milyen is a FLDI MAG-Nemzetsg tagjainak a „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessge-s-Minsge”.

A MAG-Ltezk lnynek (termszetes, adott) rsze a „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge”, m hogy ez milyen formban s mdon nyilvnul(hat) meg, azt ma mg nem felttlenl rti vagy ltja egy MAG-Ltez.
Tbb formja/mdja lehet/van egy MAG-Ltez lnyben jelenlv „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessg-s-Minsg” megnyilvnulsnak, s ez nem mindig rzkelhet a fizikai szem (vagy akr a tgabb rtelm ’lts’) ltal.
Vannak (lehetnek) olyan minsgei a „Szrnyalsnak vagy Replsnek” egy MAG-Ltez lnyben, melyek csak nagyon klnleges krlmnyek kztt [s/vagy klnleges felkszls/rs utn] mutat(hat)jk meg magukat, s lehetnek/vannak teljesen „mindennapi” [’ltalnosan mkd’] formi/mdjai is a megnyilvnulsnak.
Fontos, hogy a „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge” megjelentst a MAG-Ltezk „ne kssk” „mr ismert (replsi/szrnyalsi) formkhoz”/mdokhoz, csupn „engedjk” a maguk lnye szerint jelenlenni s megnyilvnulni.
[Ne neheztsk „elvrsokkal” a „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessgnek-s-Minsgnek” a kibomlst a lnykben, inkbb „rezzenek r”, hogy milyen mdjait/formit hordozzk magukban.]
ltalban tbbfle mdot (megnyilvnthatsgi formt) is hordoz(hat) a legtbb MAG-Ltez a maga lnyben --- nem csak „lehetsgknt”, hanem tnylegesen is mkdtethet (megnyilvnult/megnyilvnul) minsgknt/kpessgknt.
A MAG-Ltezk „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessgnek-s-Minsgnek” vannak *’szellemi’, vannak *’lelki’, s vannak az ltaluk meglt/hordozott *’anyagi/testi’ minsgek ltal hordozott ’felttelei’ s ’alapjai’.
Az, hogy egy MAG-Ltez az adottan meglt Egysgben (test-llek-szellemi megjelensben) milyen mrtk s minsg „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessg-s-Minsg” tnyleges meglsre kpes, az fgg attl is, hogy *a Vilgnak MAGNAK amelyben a MAG-Ltez l, milyen a tnyleges „minsge” [’HARMONIJA’], illetve *milyen jelleg s minsg „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessg-s-Minsg” nylt mr meg a Vilg Egszre nzve s ppen mely „felemelkedsi mdszerek” vlnak [vagy a MAG-Ltezk, vagy a Vilgban l tbbi (akr minden) ltez ltal] elrhetv. Teht egy adott Vilgban l MAG-Ltez „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessgnek-s-Minsgnek” mr megnyilvnult s ppen-megnyilhatv-vl minsgeit annak a Vilgnak a „Lehetsgei s Szksgei” („minsge”) is (’alapveten’) meghatrozza, amelyben a MAG-Ltezk tnylegesen jelenvannak.
Egy adott Vilg minden MAG-Ltezje „adottsgknt” s/vagy „meglhet lehetsgknt” ugyanolyan „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessggel-s-Minsggel rendelkezik, m nem felttlenl nyilvnt meg minden MAG-Ltez ugyanolyan ’Replst/Szrnyalst’.
Annak, hogy egy adott Vilgon bell nem minden MAG-Ltez mkdteti „egyformn” a „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi (egybknt lnyben „adott”) Kpessgt-s-Minsgt”, az az egyik oka, hogy a Vilgokban ltalban (s gy a FLDN is) a MAG-Nemzetsg tagjai is „egyedi fejldsek s egyedi megnyilvnulsak”, s a lnykben (lnyk ltal) megjelenthet minsgekkel egyfell (Szksg esetn) a Szksg-ignyelte segtsget nyjthatnak, msfell (Lehetsg esetn) megnylt/megnyl vlaszthat minsgeket mutatnak fel msok szmra [azon SzeRves kzssg tagjai szmra, amelynek beszlets s/vagy ms (itt a FLDN a Fldanya ltali) JELLS alapjn tagjv vltak].
Egy adott Vilgon bell „vltozatos” s „vltoz” is „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessgnek-s-Minsgnek” a megjelense. Rendszerint van [pldul egy-egy Fld-korszakra] „ltalnosan jellemz” minsge s/vagy megnyilvnulsa/megnyilvnthatsga a MAG-Ltezk „Szrnyalsi-s/vagy-Replsi Kpessgnek-s-Minsgnek” [amely teht jellemzen minden egyes MAG-Nemzetsg-tagban megnyilvnultan (l mdon) jelenvan]. Ezeken tl lehetnek/vannak a MAG-Ltez „szemlyisgbl” ered „egyni” jellemzk (klnbsgek). A „Szrnyals-s/vagy-Repls Kpessge-s-Minsge” nha sajtos vagy klnleges is lehet, pldul (Szksg esetn) a „rgi korokhoz” vagy az „j korhoz” „tkt” (nha tmenetileg mkdtethet, mskor ’llandsult’ jelleg) minsgknt is megjelenhetnek.
III.
Nem j Szablyozs, korbbi lejegyzsekben is szerepel:
A FLDN „kapcsoldsok” (akr „kapuk”) ltestse/megtartsa s/vagy mkdtetse csakis a Fldanya-s-KRISZTUS „j JELEIVEL/Pecstjeivel” lehetsges.
A FLDN nem ’hasznlhatak’ olyan ’rgi’ vagy ’j’ kdok vagy jelek stb, amelyeket a Fldanya-s-KRISZTUS nem erstettek meg. Akkor sem hasznlhatak a Fldanya-s-KRISZTUS ltal meg-nem-erstett kdok vagy jelek stb, ha azok egybknt „harmniban lvek” s/vagy „harmniban lvnek tnnek” a FLD j Vilgi LETVEL.
20110716 - RENDEZS - A Hatrok (Bent s Kint):
„…A LT-hez/LETHEZ/lethez/Jelenlthez tartoz ’Vllalsok’ vagy Jelenlt
Yogok-s-Ktelezettsgek SzeRves Egyttesben,
Yogok-s-Ktelezettsgek megbonthatatlan s elvlaszthatatlan Egysgben/EGY-ben rvnyeslnek.
Nem rvnyesthetek egy LT-bl/LETBL/letbl//Jelenltbl ered Yogok
a hozzjuk SzeRvesen tartoz/Kapcsold Ktelezettsgektl elvlasztva
vagy a vonatkoz Ktelezettsgek hinyban.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jlius 15., 22.27.
„Rgi Kdok/Jelek” hasznlata a FLDN [a VILGBAN/Vilgban/vilgban] nem lehetsges.
Ez azt jelenti, hogy olyan ’rgebbrl ered’ Kdok/Mintk/Jelek alkalmazsa/rvnyestse ma mr a VILGBAN/Vilgokban/vilgokban nem lehetsges, melyek nem kerltek az elmlt nhny rig a meghatrozott KRISZTUSI LET-AD/let-ad-Vilg ltal megerstsre.
OmMTR~KJ, Budapest, 2011. jlius 15., 20.13.
„Rgi Kdok” [s az ’idegen kdok’]
[a FLDN a Fldanya SZVE ltal eddig mg meg nem erstett Kdok/Mintk/Jelek]
a VILGBAN/Vilgban/vilgban nem kelhetnek letre, nem lphetnek mkdsbe ---
mg akkor sem,
ha azok „mintja” vagy kdja/rezgse egybknt „harmniban” lv
vagy harmniban lvnek tnik a FLD Jelen Vilgi T-jval.
A Kzs Teremtsek [Egyttmkdsek, Kzs/Egy-ton-halads]
klcsns s lehetsg szerint megfelelen kiegyenslyozott elnykn pl(het)nek…”
*****
Korbbi rsok rszletei:
IV.
20100326 - Szemelvnyek:
„…Az „j” abban is megnyilvnul, hogy szthullik minden, amit mr nem visznk/vihetnk tovbb. Szthullik minden, aminek a „rezgse” mr nem illeszthet be az jonnan megjelen Fny/Rezgs-minsgbe.
Mr az elmlt vekben is sokan kaptak „figyelmeztetseket” betegsgek vagy ms nehzsgek kpben. Sokan ilyenkor „fogadalmakat” tettek az letmd-vltsra s ms vltozsok beiktatsra az letkbe. Nhol sikerltek ezek a vltoztatsok, mskor a jobbuls utn elfelejtdtek az gretek… Akik nem tettk meg a „kisebb” lebont s pt lpseiket, azoknak most jobban kell igyekeznik a Rendezsek rdekben. Egyre fokozd temben hullik szt (omlik le) mindaz, amit mr nem lehet tovbb vinni…
(…)
Nagyon nehz dolog az, amikor valaki tisztessges, bzott/bzik a msik tisztessgben, s aztn emiatt kr ri. Ez az, amit az N-em is gy nevez, hogy „szksgtelen thats” --- vagyis valaki „rendetlen” tette that olyanokra is, akik valjban nem voltak rszesei a rendtelensgnek, tbbnyire nem is tudtak arrl, hogy lehetnek msoknak ’hts szndkai”. Ez az eltorzult, krokat okoz mdon msokra is tHat mkds a Fld srlt korszakaiban az eltorzult „karma”-mkdsekben is megjelent: olyan mdon trtntek felelssg-thrtsok [trben s idben, szemlyekre is kiterjeden], amelyek megszntetsbe [tnyleges kiegyenslyozsok] nemrgen kezdett bele a Fld a Segtivel.
[Az ’annak idejn’ a Fldet MaGt rt ilyen srt/megtveszt behats minti az idk folyamn az let valamennyi terletn megjelentek. Ezek kitiszttsa folyik a Fldrl, ugyanis a Fld S CSALDJA gy dnttt [szabad akarat], hogy az ilyen jelleg szabadsgot s sokszor magt az letet is srt, kedveztlenl that, s a Felelssget tologat mintt/mkdst kirjk/trlik a vlaszthat megtapasztalsok kzl.
Ugyanakkor ’nyilvnvalan’ oka volt annak, hogy a Gyermek-lt Fldet ilyen jelleg srls rhette. El kellett indtani valahol egy olyan Gygyt Utat, amely alkalmas lehet a Teremts sorn megjelent legnagyobb nehzsgek/szlssgek kiegyenslyozsra. Sok Vilg „foglalkozik” annak az Isteni Tervnek „egy-egy szeletvel”, mely a ’Hazavezet utat’ keresi a „tvolra kerlt”, sokszor mlyen srlt TeremTi ’Rszek’ szmra…]
Vannak, akik „hibztatjk” a „birkkat” [Fldieket] azrt, hogy ez az eltorzult mkds a Fldn kialakulhatott. Legtbbszr ppen azok „hibztatjk” ezrt a „birkkat” [vagyis a szeldeket], akik az itteniek Y-szndka s szeldsge miatt behoztk ebbe a Vilgba a pusztts s srts magukban eltorzult mkdseit s mintit, majd trtk az itteni „szimblumok”/kpek jelentseit, „kicserltk” a Y-sg tartalmait… [Vagyis a „megsrtk” azokat ’okoltk/okoljk’ (rjuk hrtank a felelssg teljessgt), akik a Bennk l Isteni Y-sggal befogadtk ket…]
’rdekes’ mdon [mert ez ennek a Vilgnak a termszetes mkdse] [nem pedig a ’bntets’] most a MegMR idszakban is LEHETSGET kapott s kap mindenki SZABAD VLASZTSOK meghozsra. A vlasztsokat itt most abban a Maga-Termszetes rtelmben rtem, hogy [Fldi] Vlaszt-helyzetben mindenki szmot vethet eddigi letvel/tevkenysgvel, s dnthet a korbbi minti megtartsa mellett, dnthet [hibit felismerve] a hibi azonnali kiyavtsa/Yv-Ttele mellett, amely ha Tiszta s szinte, Szvbl meglt Megbocstssal prosul, lehetsget ad a Kozmikus s KRISZTUSI Trvnyeknek megfelelen az „let-szint-emelsre”.
A MegMR idszakokban „SZTESIK” minden, ’A-MI’ nem Rendelkezik a szksges Szeretet/SZER-Elem (vagyis Megtart/sszetart/Egysgben-tart) Ervel/Minsggel. Ez megjelenhet kpben gy is, hogy „az Elemek” elporlasztjk (tiszta elemi rszecskkk bontjk) mindazt, ami az „j let-Oktv” rezgseihez nem volt kpes felemelni a MaGa EGYSG-Minsgt, de megjelenhet kpben gy is [hiszen ppen most van itt a „kikelet” ideje], hogy a „MagHints” idejben minden rintett szmra tadsra kerltek a vlasztsnak s megrt kpessgeinek megfelel „magok”. Akik ezeket a „magokat” befogadtk MaGukba s megfelelen tplltk/rleltk nMaGukban, s MaGukat megfelel sszhangba hoztk az ket tpll Fldi s GI Erkkel, azok kpesek nll j letknt megjelenni [kicsrztak vagy mr szrba is szktek], s j letket az G-s-Fld Tpll s Megerst Eribl tovbb-pteni.
Mindenki megkapta ezt a Lehetsget, mindenki lhetett a vlasztsnak megfelel PT Erkkel. Hogy ki mire fordtotta a szmra rkezett megerstseket [nMaGt ptette-e vagy pedig msok tovbbi befolysolsra s/vagy srtsre igyekezett-e felhasznlni ezeket] hamarosan megmutatja az eredmnyt.
Lehet, hogy a lthatban [ltszlag] ugyangy esik szt a lthat vilg azok krl, akik a MaGuk ptsre hasznltk fel az rkezett megerstseket, s azok krl is, akik nMaGuk tnyleges ptsrt semmit sem tettek. A lehml „mz” alatt azonban a Bels Megrett Fny, elherdlt lehetsg esetn pedig a bels „ressg” fog megmutatkozni. Ha nincsen meg a Bels MaG-ban a tovbbi Fldi/Vilgi lethez szksges EGYSG s Szerelem, az „Elemi rszeire” esik szt, hogy tplljv legyen mindannak, amiben a vilg/Vilg j lett lett.
Azt gondolom, hogy erre az idszakra ksztettek el bennnket MaGosabb N-jeink: tudjuk, hogy amiben nincsen meg a kell mrtk Rend s Szeretet, az ebben a mindent-megMR tmenet/Vlts idejben akr „azonnal” is kihullik az letnkbl. Sok dolog fog valsznleg rvid idn bell sszeomlani, s megtapasztaljuk azt, amit az egyik legutbbi rsban is lertunk: sokan most tapasztaljk meg azt, hogy taln a csaldjuk lesz az egyetlen tmasz --- s akinek van ilyen tmasza, az talpon fog tudni maradni. [A ’csald’ az, ahol L MDON VAN JELEN, azaz ramlik s Hat a Szeretet.]
Ugyanakkor azt is fontos tudni, hogy a Fldn mr sokan „tlptek” a FLD j/P Tr/Idejbe, mivel a szemlyes rezgseiket hozzigaztottk a FLD j Rezgseihez s megtettk az ehhez szksges „lpseiket” (szabad akarat). Ezek a „tlpettek” tulajdonkppen mr tljutottak a Teljes MegMRS idszakn, s jelenleg a Fldanya vezetsvel klnfle PT/Segt FolyaMATokba kezdtek. k a MaGukban s krnyezetkben megjelen nehzsgeket mr nem a „Totlis Lebont/MegMR” jelenltben lik meg, hanem Prbaknt ellenrzik a mr pl alapjaikat s az j letkben addig elsajttottakat.
Mr korbban is kitrtnk erre a klnbsgre, s fontos tudnia errl azoknak, akiket rinthet:
(1) a MegMRS idejben ’nincsenek’ jelen pt Segtsgek. A MegMRS idszakban mindenkinek NMAGBAN, egyedl kell szmot adnia MaGrl: mi rett meg benne rkk, s ami nem rk, az darabjaira hullik.
(2) Akik azonban mr tljutottak a MaGuk MegMR idszakn s rezgseiket sszhangba hoztk a FLD vlasztott j Rezgseivel, azok jelenleg mr vagy Feladatot vlasztanak, vagy pedig a vlasztott Feladatuknak megfelelen kszlnek/lnek. Akik teht mr ’tjutottak’ az j FLDre, azok tnylegesen PT letszakaszba kerltek, ket a Fldanya minden lehetsges mdon s eszkzzel segti az PLSKBEN.
Meghatrozott idnknt/Rendben ebben az pt szakaszban lv Ltezk Prba-helyzetekbe kerlnek, amelyekben sszegezhetik/Rendszerezhetik az addigi megtapasztalsaikat, szembeslhetnek a tovbbi megerstst ignyl helyzeteikkel, dnthetnek bizonyos tapasztalsok tovbbvitelrl vagy pp elhagysrl stb. Ezek a Prbk azt segtik, hogy az ptkezs legkisebb „hibival” is „idben” szembeslhessen mindenki, s azt is szolgljk, hogy idrl idre mindenki szmot vethessen azzal is, hogy szmra s letkzssge szmra milyen „fontossgok” s/vagy milyen jabb rmet/rtket term lehetsgek jelentek meg…”
V.
„I.
„A krds (mg) nem krs”
Vannak, akik a krs ’helyett’ inkbb krDseket tesznek fel. Teszik ezt azrt, hogy a felelssget a ’lehetsges mrtkig’ ’elhrtsk’ maguktl. [Ez a ’mentalits’ a srlt ’mentlis’ (gy srlt Szv-) mkdsek termke, amikor egyesek a tettet s a tett-kvetkezmnyt egymstl ’idben’ s lehetsg szerint ’szemlyben’ is elvlasztani igyekeztek (bekels/bekelds). Ma mr a ’felelssg-thrts’ semmilyen mdon nem engedlyezett s nem lehetsges (a ’felelssg’ ’szemlyes’, Szv-tban rgztett, elmozdthatatlan).]
A „krs”-hez – mivel tett ltal megnyilvntott vlaszts/akarat – megfelel felelssg is trsul. A krds nmagban csak [’kopogtats’] ’kapcsolds’. Krds feltevsekor ugyanakkor elfordulhat, hogy valaki ’felajnl’ egy olyan segtsget, amelyre a krdeznek ppen szksge van. Ha a krdez ezt kveten kri a segtsget, akkor a kapott segtsggel felelssggel kell lnie. A felajnlott segtsg elfogadsa (ha azt megfelel krs nem elzte/erstette meg) egyesek rtelmezsben eddig az ’ajndkozshoz’ volt hasonlatos, vagyis annak ’felhasznlsval nem szmoltak el’, tulajdonkppen mg csak megksznni sem volt ’szksges’, hiszen az elfogad a maga elfogadst csak szvessgttelknt fogta fel. „Tett-s-kvetkezmnye azonban tbb nem vlaszthat el”. Ezek a ma mg „gondot” okoz krdsek/rtelmezsek a SzeRves mkdsek megersdsvel megtalljk a termszetes, mai korhoz igazod megoldsaikat.
II.
A Krseknek s a Megbocstsnak jelenleg kiemelten fontos szerepe van a Fldn a Kiegyenslyozsi s Rendez(d)si Folyamatokban.
20091231 – EGYsGben:
(Ez a lejegyzs teht egy 2009.12.31-i llapot:)
„…Mg jelenleg is Szablyozs alatt ll az a terlet, amelyet mg rintek.
Tbbszr elhangzott az utbbi hnapban/hetekben [az Adventi s Karcsonyi idszak maga is indokolta az ezeken val elmlkedst], hogy hogyan s kiknek segthetnk.
Teljesen egyrtelm az a helyzet, amikor valaki tnylegesen, a szavai hasznlatval is kri a segtsgeteket. Ilyen esetben a „tletek telhet” mdon segthettek, gy, hogy ne avatkozzatok be szksgtelenl a segtsget krt let- s fejldsi folyamatba.
Itt taln csak egy klnleges helyzet van, amire rdemes odafigyelni: vannak olyanok, akik „felvzoljk” a sajt „nehz” helyzetket, de tulajdonkppen a szavaik hasznlatval kifejezetten mgsem krnek segtsget. „Hallgatlagosan”, KI NEM MONDOTTAN segtsget vrnak, m nem mondjk ki, hogy KRIK a segtsget. Ilyen esetben ma mr nincsen helye a msik megsegtsnek. R lehet krdezni, hogy „Azrt mondtad el ezt, mert a segtsgemet szeretnd krni?” – s ilyenkor akr el is hangozhat a tnyleges segtsg-krs, de az is elfordulhat, hogy „rossz nven veszi” a panaszkod a krdst, hiszen (tudva vagy tudattalanul) arra „VRT”, hogy majd „felajnljk” neki azt, amit akar. Ez egy „jtszma” ma mg, amelyben a felelssg all igyekszik kibjni az ilyen „hallgatlagosan kr”. „Gyermekknt” akar viselkedni, akinek „jr” mg a segtsg egyes lethelyzetekben, s NEM AKAR a klcsnssgen alapul, [felelssggel jr] kiegyenslyozottan mkd kapcsolatokba belpni. Azonban ma mr egy gyermektl is ELVRT, hogy a tudatossga szintjnek megfelelen hasznlja a krst s elfogadst/adst, mert csak gy vlik kellen rett a megfelel idre ahhoz, hogy kiegyenslyozott s klcsnsen pt jelleg kapcsoldsokba lpjen majd a trsaival. Ezrt az ilyen „hallgatlagosan”, a „gyermek yogn” kr „nagykort” – ha nem fejezi ki tnylegesen is a segtsget kr szndkt – rdemes felvilgostani arrl, hogy ha szksge lenne segtsgre, akkor majd krje azt, s mivel az adott helyzetben nem fejezte ki ezt a szndkt, akkor „segtsgre biztosan nincs is szksge”.
Termszetesen egy sajtos eset az, amikor valaki nincsen ntudatnl, illetve olyan helyzetben van, amikor a tudata mg nem fog t valami olyan helyzetet, amelyben tnylegesen is segtsgre szorul. Ilyenkor ltalban a Llek kr segtsget, s tbbnyire van is, aki meghallja ezt a segtsget kr Llek-hangot. Ilyen esetekben a „tlnk elvrhat” segtsget „illik” vagy lehet nyjtani.
Vannak olyan esetek, amikor nem csupn a „tlnk elvrt” segtsg az elvrt, hanem annl akr tbb is. Ez ma mg egy formld terlet, hiszen az let Szentsge s srthetetlensge mindenkit megillet. Senki sem „ktelezhet” teht arra, hogy pldul az lete vagy testi psge/egszsge rn vagy veszlyeztetsvel megmentse ms(ok) lett s/vagy testi psgt, egszsgt. Nem lehet „foglalkozsilag” sem ktelezni erre senkit, vagy pedig ms [testi vagy lelki/szellemi] „knyszer” alkalmazsval sem.
Ugyanakkor mindig, minden korban voltak bizonyos ehhez kapcsoldott, az let Kiteljestse rdekben meghatrozott elvek/elvrsok (pldul „hadi helyzet” esetben „mentsi sorrend” stb).
Nyilvnvalan nagyobb volt ezeknek az elvrsoknak (s az ezeknek megfelel cselekedeteknek) a jelentsge akkor, amikor a „tlls” rdekben kellett fellpni, s fokozatosan eltnnek majd ezek, ahogyan az ilyen „letet veszlyeztet” helyzetek eltnnek. „Szemlyes” meggyzds vagy [szabadon tett] vllals lehet msok letnek vagy rdekeinek olyan vdelme, mely veszlybe sodorhatja akr az ilyen vllalst tev lett vagy testi psgt/egszsgt is --- mgis, ma mg nem kerl(t) „vgleges Szablyozsra” ez a terlet. Az „ltalnos Trvnyek s Szablyok” alapjn, mindenkinek magnak kell eldntenie, hogy esetleg a maga „lete/egszsge” rn akarja-e ms lett megmenteni s segteni. Annyiban kell ma segteni az ilyen ldozatra jelentkezt, hogy pontosan megrthesse azt a helyzetet, amelyben segteni kvn, tlssa a helyzet valamennyi lehetsges kvetkezmnyt, s kretlenl/szksgtelenl ne avatkozzon be ms letbe.
[Utlagos hozzfzs (2011. janur 28.): Az ldozat Szablyainl mr tbbszr rintettk: 20100525 – Az ldozatrl – Szemelvnyek: „…az „ldozatnak jelenleg minden esetben segtenie kell a SzeRves Fldi Mintk s Mkdsek megersdst”.]
Egy sajtos segtsi terlet a „szk csald”, a szlk s gyermekek, illetve a testvrek, hzastrsak kapcsoldsa.
Akik egy ilyen kisebb csaldba egyms mell kerlnek/szletnek, k a Llek (s tbbnyire a Szellem) szintjn is szorosabb [egymst is segt] kapcsoldsokat vlasztottak. k tbbnyire mr a „Fldre szlets” eltt megllapodnak bizonyos szorosabb egymst segt kapcsoldsokban, s gy k sokkal jobban „tudjk” s „rzik” is a MaGuk bels Hangja/vezetse alapjn, hogy mikor s miben, hogyan segtsk egymst. Az ebben a szorosabb csaldi ktelkben lkre is vonatkozik azonban az az ltalnos Szably, hogy csak kifejezett krsre segthetik egymst, s szksgtelenl k sem avatkozhatnak egyms letbe. Ha valaki kifejezetten megtiltja a csaldtagjainak, hogy egy bizonyos helyzetben segtsget nyjtsanak a szmra, akkor ezt a krst tiszteletben kell tartani [az ntudatlansg vagy retlensg esetei itt is nagyon krltekinten mrlegelendek], s ilyenkor lehetsg szerint sem a fizikai, sem pedig a lelki skokon „ne kldjetek feljk” segt erket. „ltalnos” krssel ilyenkor is (mint minden ms esetben) lehet fordulni a Fldanya, illetve KRISZTUS vagy a MindenHat irnyba, hogy segtsk abban az ilyen trsatokat, hogy megtallja a maga tjt s azt a lehet legteljesebben megvalstsa --- de ezeken fell pldul „energia-kldssel” sem clszer segteni azt, aki nem krte, vagy ppen meg is tiltotta kifejezetten a segtsg-nyjtst.
Azrt van „vltozs/igazods” alatt ez a Szablyozsi terlet, mert a Fldn az Eredend Szabadsg Minsg s Mkds ppen a VisszaRendezds Folyamatban van: az ALAPOK szintjn megtrtnt helyre kerlse folyaMATosan Hatja t az egyes ltezsi szinteket. A srltebb korszakokban nagyon sok „specilis” „krs”, „ima” s segt t mkdtt, amelyek vagy ppen kivons alatt llnak, vagy pedig ppen tartalmukban vagy formikban mdosulnak. A Segti Mdszerek s Utak vltozsa kiHat a Segtsgnyjts elkvetkez formira s lehetsgeire is.
Mindenki ltal ismert, hogy kialakult pldul az „imnak” egy olyan klnleges gyakorlata az elmlt idszakokban, amelybl teljesen eltnt a „llek”, s sokszor egy tartalom nlkli megnyilvnulss, ktelessgg lett. Ugyanakkor pedig van az imnak olyan formja, amelyben teljesen nMaGv tud Egyeslni a ltez, s gy jelents gygytsokat tud elvgezni mind az nMaGa lnyben, mind pedig msok fel irnyulan. Ma mg a Fldanynak is „szksge” van egyes eddig mr bejratott (befldelt, SzeRves ton lv lett) kiegyenslyozst segt utakra, s akr egy „mechanikus ima” is alkalmas lehet egy megfelel pillanatban az „Isten/Teljessg-lmny” megtapasztalsra. Nem lehet teht „teljesen elvetni” mg a ltszlag haszontalannak tn mechanikus imt sem, mert mint „forma” ad ma mg lehetsget arra, hogy egy mechanikus gyakorls sorn megnyljon a szv, s a Llek elvezesse a megfelel kapcsoldsokba az gy tjt kerest. Minden egyes esetben kln-kln kell mrlegelni, hogy hol tallhat „elfogads” s/vagy „szeretet”-mag, s hogy mely [rgis vagy j] Gygytsi/Segti t hozhat erre plve/ptve tnyleges eredmnyeket.
Nem lehet eltlni azt sem, aki szeretetbl olyanoknak is kldi „kzvetlenl” a „szeretet-energit”, akik abbl nem is krnek. Ezek a dolgok a tudatossg kitisztulsval fokozatosan a helykre kerlnek, ahol pedig [akr egy ilyen szeretetbl elindtott] Hats valamilyen „nem kedvez Hatst” indtana el, ott most mg jelen vannak azok a Segtsgek s Kiegyenslyoz Erk, akik „yavtjk” ezeket a nem kellen tudatos, vagy nem megfelelen irnyult lpseket. Nem felttlenl „hasznos” ugyanis „megdorglni” valakit azrt, mert a szeretett gy is kifejezi vagy gyakorolja, amely nem teljesen „kor”-szer ma mr. Taln nem is rten meg azonnal a dorgls mgtti okokat [melyeket „szeretet-gyakorlsa” miatt kapna], s szeretet-kldsei lezrsval tbb kr/kiegyenslyozatlansg keletkezne, mint amennyi nehzsget okoz a nem teljesen illeszked tevkenysgeivel. Ilyenkor segthet az Irgalom ereje is, s olyan helyzetek fel vezeti az ilyen „idejt-mltan szeret” (mint amikor egy anya nem akarja tudomsul venni, hogy gyermeke felntt, s nem akarja elengedni a gyermekt) embert, amelyek meglse ltal megrti majd, hogy mit s milyen irnyban vltoztasson (ilyenkor is a „nagyobb rm/teljessg” meglse fel segt a vezets).
Ugyanakkor vannak ma mg olyanok, akik br „rgiesnek tn” mdszert alkalmaznak pldul msok megsegtse sorn, idkzben azonban a megfelel szv-mkdtetskkel teljesen j, idszer tartalmakkal tltttk fel a rgies formkat. Ilyen esetekben tovbbra is „ltja” tevkenysge hasznossgt a rgi forma megtartsa ellenre is a ltez --- m idvel a „forma is igazodni” fog az j tartalmakhoz, s az ehhez kapcsold vltshoz szintn mindenki megkapja a szmra legmegfelelbb vezetst.
Taln ezekbl is lthat, hogy ebben az tmeneti idben mg valban egyms mellett, sokszor egymst tHatan s egymsba alakulan is jelen van a rgi s az j, s hamarosan nagyon yl rzkelhetv vlik, amint „az j meglse egyre nagyobb rmhz s sikerlmnyhez vezet”, s gy a legtbb ma mg gondot/nehzsget okoz krds s mdszer is elhagysra kerl --- hiszen nem lesz rtelme azokkal foglalkozni. A szvetek(’rtelmetek’) vezet ebben, rezzetek r, hogy egy-egy adott helyzetben mi a szmotokra s a trsatok szmra legmegfelelbb megolds, s azt alkalmazztok --- annak a nhny ALAP-Szablynak a figyelembe vtelvel, hogy
-
lehetsg szerint ma mr csak annak segtsetek, aki ezt kifejezetten KRI tletek,
-
minden megsegts sorn arra gyeljetek, hogy csak a szksges mdon s mrtkben nyjtsatok segtsget, s ne avatkozzatok kretlenl s indokolatlanul soha senki letbe.
-
Vegytek figyelembe, hogy a szk csald egy olyan kzssg, ahol rendszerint a csaldtagok egyms nagyobb fok segtsgre is egysgbe lptek, ezrt a tagok sokkal yobban figyelemmel ksrik egyms lett, s nha gy meghalljk a msik „lelknek” segtsg-krst is. Ilyen esetben fel lehet ajnlani a segtsget, illetve meg lehet krdezni, hogy van-e szksge esetleg valamilyen segtsgre, m ha nemmel vlaszol, akkor ezt tiszteletben kell tartani.
-
Gyermekek s ntudatuknl nem lvk, valamint egyes srltek esetben a Llek krse is elgsges lehet a „szablyos” segtsg-nyjtshoz. Ilyen esetekben elsdlegesen arra kell trekedni, hogy nyjtsatok tletek telhet segtsget anlkl, hogy szksgtelenl beavatkozntok a megsegtett letbe…”
20120412 - Fontosnak rzem - MAGOKNAK - AZOKNAK AKIKET RINT:
„…Azok, akik a FLD MAGA LET-TJN [az ’j FLD’ LETBEN] haladnak tovbb,
a felmerl SZKSGEK esetben segtsget nyjthatnak egymsnak.
Az tigazods folyamatn mr vgighaladt Lelkek/Ltezk
bizonyos segtsget nyjthatnak ’a maguk csaldtagjainak’,
vagyis azoknak, akikkel ’egy’/kzs TON haladnak.
A kialakul/megformld ’szemlyes (!) kapcsoldsok’ sorn trul fel minden esetben az,
hogy az egyik Llek a msiknak „miben s milyen mdon/mrtkben” lehet a segtsgre,
vagyis mindig a tnylegesen ltrejtt (!!!) kapcsolds hatrozza meg a megsegts adottan/egyedileg mkdtethet (’elrhet/meglhet’) formit/mdjait.
(…) A „lehetsges-s-szksges” segtsg-nyjts mdja s mrtke
a MR KAPCSOLDOTT Lelkek kztt feltrja magt.
ltalnosan rvnyesl Elv az, hogy
egyms segtsgre azok lehetnek,
akik egy/kzs megtapasztals rsztvevi.
Az „t”, amelynek megtapasztalst tbb Llek is vlasztotta, ezen tbb Llek egyttes teremtse Hatsra formldik, hiszen egy sajtos „LET-Hl” rszei.
KRISZTUS VILGNAK EGSZE maga is a „CSALD” Elvei s Mintja szerint pl fel s mkdik, mgis az egyes Vilgokban Jelenlvk maguk is „Egy” „nll s szabad” Csaldot alkotnak. A Vilgok meghatrozott Szksgekben tnylegesen is egyms segtsgre lehetnek, mgis mindegyikk „nll TON” is jr.
Azok, akik egymstl eltr [pldul eltvolod][ms] utat vlasztottak/jrnak, csak klnleges krlmnyek kztt lehetnek egyms segtiv, akkor, ha valamilyen mdon „tjaik” „rintik” s/vagy „keresztezik” egymst. ltalnossgban igaz az, hogy
nem kvnatos a klnbz (egymstl eltr, ms) LET-UTAT jrk szksgtelen kapcsoldsa
mg a „segtsg-nyjts” szndkval sem,
mert ilyenkor olyan zavarok lphetnek fel
akr a kzvetlenl kapcsoldk szemlyben,
akr azok valamilyen tvolabbi rintettsgben,
amik slyosan krost kvetkezmnyekkel jrhatnak.
ltalban csak a kzvetlen s tnyleges ’let-veszly’ az olyan helyzet,
ami a klnbz UTAT jrk esetben is yogoss teheti
a msik ltez szmra val szksges mrtk segtsg-nyjtst…”
VI.
Az „L-Termszethez”
„Ajnls” [vagy inkbb ’krs’]:
Vlasszatok ki a ’kzeletekben’ valamilyen ’termszeti minsget’ (legyen ’nvnyi’ minsg is), s tudatosan ’figyeljtek’ a vltozsait, a ’sugallsait’.
OmMTR~KJ
www.omah.extra.hu
|