 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2012 mjus - jnius 26. |
|
20120511 - Akik a FLD MAGA Tjn haladnak tovbb
2012.05.11. 10:31
2012. mjus 10.
I.
Visszatrs a „Szv-ltshoz” s az Egysg megnyilvntshoz
Egy megrts kpekben:
A Fldanya/FLD a MAGA [SZERELEM]Minti s Rendje szerint pti jra vagy pti vissza a FLDRE MAGRA jellemz Egysg s EGY Minsget, s gy azt az „LET-Keretet”, amelyben a FLDDEL tovbbhalad Lelkek s Csaldok a Maguk Egysg s EGY Minsgt tnylegesen is meglhetik.
Eddigi megrtsem szerint a most – kpek ltal – rintett folyamat is az Egysg s EGY tnyleges megnyilvnulst ksztette el s/vagy segti.
Mr egy ideje ’rlelhette’ azt a Minsgt a FLD/Fldanya, ami taln ’nhny napja’ kerlt kzel a megnyilvnuls llapothoz. Nhny napja a SZERELEM ereje ltal nagyon „felfnyestsre” kerlt ez a Minsg, majd a ’mai napon’ mr inkbb egy kristlyos/ttetsz ’kristly- vagy gyngy’-szer minsgknt volt rzkelhet.

Napkzben mg nem reztem r, hogy pontosan mi is ez, csak annyit tudtam, hogy valahogyan az „Egysg” megnyilvntshoz kapcsoldik.
A legtbb [FLDI] ember energiarendszerben – pontosabban az emberi fejben – az elmlt idszakokban volt egy (tbbnyire nem nagyon aktv) ’szerv’, amit a SzellemiN-em ’kgyszem’-knt (vagy ’hllszem’-knt) nevezett meg.

Nagyjbl a koponya/fej ’kzepn’ helyezkedett el, s egyfajta ’ltsi’/rzkelsi kpessggel/minsggel rendelkezett, ’informcikat’ tovbbt(hat)ott, ’kpeket vetthetett ki s be-az-ember-lnybe’, illetve klnfle megzavar hatsokat vlthatott ki s tovbbthatott az ember maga energiarendszerbe(n) s a krnyezetbe(n). Ezen kvl egyes [’jabb fejleszts fajti’] ms ’kpessgekkel’ is rendelkeztek. Nha ez a sajtos [’kgy’]’szem’ alkalmass tehette az embert egy sajtos (’szelektv’)(irnytott) ’harmadik-szemes’ ’ltsra’, illetve a „ms ltk ltsnak befolysolsra/manipullsra”.
Az emberek ’fejben’ elhelyezked/elhelyezett ’kgyszem(ek)nek’ voltak a FLDN ’bell’ s voltak a FLDN ’kvl’ elhelyezett ’alap-minti’, amelyek az emberek energiarendszerben (legtbbszr a fejben) elhelyezett ’kgyszemek’-bl fogtk az informcikat s tovbbtottak is bizonyos informcikat.
Itt a FLDN is tbben voltak az elmlt idszakokban olyanok, akik a maguk lnybl szinte mr majdnem teljes egszben kitiszttottk a ’kgyszemet’, a legtbb FLDI Llek s ltez pedig az elmlt idszakokban mr ’nem mkdtette’ / ’nem ltette’ a lnyben lv idegen minsg ’kgyszemet’. Ez a ’szerv’ eredetileg nem volt rsze a FLDI Llek/Ember maga energiarendszernek, ez manipulatv (s ’erszakos’) beavatkozsknt kerlt az ember/Llek energiarendszerbe, hogy „irnythat” s „hasznlhat/talakthat” legyen az ember/Llek bizonyos clokra. Voltak ’rgebbi vltozatai’ a ’kgyszemnek’ s voltak ’jabb fejlesztsek’ is…
A FLD j Vilgi T-jn tovbbhalad MAGOK s Magyarok Csaldjba tartoz egyes Jellt Lelkek lnyben a Fldanya az elmlt ’nhny napban’ az emberi fejben lv ’kgyszem’ (ritkbban a test ms rszben elhelyezked hasonl minsg) kr kiterjesztette [’elhelyezte’] a bevezetben emltett sajtos kristlyos gmbt vagy ttetsz gyngy-szer minsget. Ennek a kristlyos gmbcsknek az „alap-mintja” a FLD MAGA SZVBL kelt letre s a FLD SZVBEN VAN.
Kpknt gy rzkeltem, hogy a kristlyos gmbcske a ’kgyszem’-nl nagyobb kiterjeds volt, s mintegy krbevette s thatotta a ’kgyszemet’, majd egy id utn elkezdte feloldani s teljesen megszntette [’eltntette’, ’megsemmistette’ – taln gy rtelmezhet, hogy mivel a ’kgyszem’ nem rsze a FLDI Ember Maga lnynek, gy diszharmonikus jelenlt, s a Fldanya/FLD HARMONIJA kioltotta/megszntette a FLDtl-idegen s lny-idegen diszharmonikus mintt].
Amint a ’kgyszem’ teljes egszben felolddott s megsznt, a kristlyos gmbcske (mely teht kzvetlenl MAGBL a FLD/Fldanya SZVBL eredt!) elkezdett kiterjedni, nvekedett, s a teljes fej kr kiterjedt. rzetben teljesen gy jelent meg, mint a ’szentek’ fejt krbevev dicsfny. Egy rvid ideig ebben a kiterjedsben maradt a ’fny’ (vagy ’kirads’), majd tovbb nvekedett, s vgl teljesen beleolddott az ’aurba’ (teljesen Egy lett a Llek/Ember maga energiarendszervel).
Egy olyan megrts jelentkezett a kiterjeds kapcsn, hogy a ’kgyszem’ az emberi agy jobb s bal felt ’tnylegesen’ elvlasztotta egymstl, nem engedte rendesen kapcsoldni s „egytt”-mkdni [fenntartotta a ’kt’-sget]. Bizonyos ’ellenrztt’ ’beavatsok’ hatsra nha alkalmass vlhatott a ’kgyszem’ az agy rszei kztti kapcsolat biztostsra --- de csak „engedlyezett irnyban”, „engedlyezett/ellenrztt keretek kztt”.
Amikor a kristlyos gmbcske elkezdett a fej kr is kiterjedni, olyan rzsem volt, hogy „gy Egyben Van az agy”, a fl-rszek kztt mr nem az ’elklnltsg’ volt jellemzen rzkelhet, hanem az, hogy gy ’egytt-Egyek’.
reztem azt is, hogy a ’kgyszem’ rgi helybe nem egy ’j kristly’ kerlt, inkbb csak egy kis „csepp”-szer jelenltet rzkeltem (br mg vltozs alatt llt, s nyilvnvalan magam sem voltam kpes minden rszletben pontosan rzkelni). Azt is reztem vagy ’tudtam’, hogy ennek az j minsgnek valahogyan ssze kell hangoldnia a Llek (az adott ember) Szvvel.
Kzben az a gondolat jutott az eszembe, hogy a magyarul „harmadik szem”-knt is jellt ’lts-md’ taln nem is homlok-kzphez kapcsoldik --- eredetileg taln a „Szv” volt a ’harmadik szem’. Kpknt gy jelent ez meg, hogy amikor az emberi kt szem egy megfelel mdon ’sszekapcsoldik’ a Szvvel [mintha a ’Szv-er’ a fizikai szemek ’mgtt’ (vagy a fizikai ’szemekben’, azokkal Egyben) jelenne meg egy ’tmogatsknt’/’megerstsnt’], az emberi szem egy ’mlyebb, rszletesebb’ ltsra is kpes. Nem pusztn arrl van sz, hogy ’rzkeli pldul az teri jelensgeket vagy aurt’ (br ez is lehetsges), hanem ha valami miatt az szksges vagy lehetsges, akkor tisztbban/rszletesebben/pontosabban kpes ltni (a tnyleges fizikai szemmel is) dolgokat. Ilyenkor taln az emberi szem maga is kpess vlhat ltni olyan dolgokat, amiket addig inkbb csak ’rzs’ ltal rzkelt a Llek. Taln nem csak ’mlyebb’/tisztbb ’lts’ rhet el ilyenkor, hanem a ’nagyobb tvlatokbl val rlts’ is…
Az jelent meg megrtsben, hogy a ’fej belsejben’ rzkelheten megmaradt kis ’jelenlt’ [mely taln ’kzppontja’ lehetett a kiterjedt gmbnek][formja vagy minsge mg vltozhat, n inkbb egy ’kristly-csepp’ vagy ’mandorla’ () (mag?) formt rzkeltem] egy olyan minsg, ami abban segt, hogy a ltott s rzkelt minsgeket a tudat (a tudatos n) rgzteni/megrteni legyen kpes. Van taln egy bizonyos ’memria’ [’emlktr’] rsze s egy olyan „talakt” rsze is, ami a Llek/Ember/Tudat ltal rzkelhetv s megrthetv is teszi a megtapasztalst.
Azt „rzkeltem”, hogy ebben a mandorla vagy csepp-alak ’kristlyos’ minsgben vagy jelenltben ’kzpen’ egy ’hrtya’ vagy ’szl’ van, ami ’rezeg’.
Ehhez kapcsold megrts:
Minden a FLD j Vilgi T-jn tovbbhalad Llek energiarendszerbl a ’kgyszem(ek)’ s ms ’megfigyel’/zavar eszkzk trlsre kerltek/kerlnek. Minden egyes Llek esetben szemlyre szabottan s nagyfok vdelemben [a ’Fldanya vezetsvel’ s rendszerint „felhatalmazott segtk kzremkdsvel”] valsul meg ez a Feltisztts, majd pedig az ’j rendszer pontos behangolsa a tiszta (egyni) Llek-hangra’. (A segti kzremkds nem jelent felttlenl anyagi megtesteslsben jelenlv segtsget!)
Minden Lleknek (gy embernek) a Szvben van egy pontosan ugyanolyan mandorla vagy csepp alak kis minsg, mint amilyen mostantl kezdve minden ember ’fejben’ (nagyjbl a fej kzps rszn) lesz/van. Ennek a mandorla vagy csepp alak minsgnek a „kzepben” egy vkony ’hrtya’ vagy ’szl’ vagy ’hr’ ’rezeg’, amely a Llek sajt maga hangja vagy sajt minsge/rezgse. A ’fej’-ben a ’helyre’ kerlt mandorla vagy csepp alak minsg [egy nagyon vdett helyzetben] egy megfelel pillanatban ’kinylik’, s ’ebben a pillanatban’ a ’kzepn lv szl vagy hrtya vagy hr’ ’magba veszi a Szvben lv prja mintjt/rezgst/hangjt’, gy gyakorlatilag ’ikrekk’ vlnak, teljesen Egy-minsgv.
A „Szv” s a „fej” „azonos hullmhosszra”, „azonos rezgsre” kerlt/kerl --- s gy a „test” (a teljes energiarendszer) a Llek Maga Rezgsre ll t.
Ezt megerstette az az rzkels, hogy az ’iker-hrok’ mkdv vlsa utn azt rzkeltem, hogy a Szvbl kiindulva az ’aurba’ klnleges sznes mintk kezdtek kiradni. ’Magyarzatknt’ az jelent meg, hogy a megtesteslt minsg feltltdik a Llek Maga minsgvel. [Errl is bvebben: 20120322 - A vr ]
Ezzel a folyamattal egyidejleg vagy prhuzamosan a ’kgyszem(ek)’ s ms ’megfigyel s zavar mechanizmusok’ „alap-ad” (esetleg fenntart) minsgeinek „megsemmistse” is folyaMAATban volt/van a „FLDN bell” s a VILGBAN.
Nhny ’kgyszem’-fajtban volt egy olyan bels mechanizmus, amely a ’kgyszem’ ’elpusztulsakor’ sajtos ’mrgez’ minsget kezdett volna el kirasztani magbl. Ez az egyik oka annak, hogy a ’kgyszem’ „megsemmistse” „eltt” minden esetben „megerstett” [MindenHati!] Vdelem kerlt minden rintett lnybe felptsre.
OmMTR~KJ, Budapest, 2012. mjus 10., 23.32.
„Az igazi felfedezthoz nem ms tjakra van szksg, hanem j szemre.”
(Marcel Proust)
2012. mjus 11.
II.
FLDI Utazs(ok)
„Egyms melletti” (prhuzamosan halad) kpek:
Egy ’hlgy’ [valjban egy Llek] egy ltala megtervezett tvonalat (krutat) jr be a Fldn. Az ton (lovas)kocsival, illetve ha olyan a ’terep-viszony’, ’szn-szer’ jrmvel halad [’Sze-Ke-Re’]. Az t egy-egy szakaszn nha ’vezet’ vagy segt (~trs) is ksri. Az tvonalt (egyfajta krutazst) nagyvonalakban megtervezte az utaz, s a maga ’temben’ (’knyszer-mentesen’, knyelmesen) halad vgig rajta.

Vannak olyan utazk, akik egy „nagyobb sznon vagy szekren” (nem autval, nem busszal, nem „gp”-jrmvel!) tbben egytt utaznak (’csaldknt’), s olyan is van, amikor tbb „szekr vagy szn” egytt tesz meg egy tszakaszt. Az utazkban itt is vidmsgot rzkeltem. Van olyan, amikor a szekerek/sznok tszguldanak egyes rszeken, mshol „ktelezen” [= ’betervezetten’] vagy „szabadon vlasztva” lelasstanak, megllhatnak, megllnak.

Ez kpben gy jelentdtt meg, hogy tbb (hrom) szekr vagy szn egyms utn (egytt haladva) szguldott el ’mellettem’, mindegyik sznban tbb ember (Llek) volt. Az ell halad szekr/szn elment, a kzpen halad ’sznt/szekeret hz egyik l’ kivlt a fogathz lovak kzl, s gy ez a szekr vagy szn lelassult majd megllt, gy az e ’mgtt’ halad szekr/szn is lassult majd megllt. Az ’utasok’ ’leszlltak’ a szekrrl/sznrl, egy kiss sztszrdva ’sztnztek’ a terleten ahol meglltak. [Taln ez egy ’felajnls’ is volt a szmukra, hogy ott egy idre ’letelepedhetnek’.]
Amg lltak a szekerek/sznok, azt szleltem, hogy ’farkasok’ vagy ’kutyk’ szaladtak a sznok/szekerek/utasok fel. Az ’ismeretlen’ (a farkas-szer kutyk) irnt volt az utazkban egyfajta bizalmatlansg – de hatrozottan rezhet volt, hogy a farkasokban vagy kutykban nem volt bnt szndk. Inkbb „kvncsiak” voltak az rkezettekre, jtkos-kedvek voltak s nem voltak nagyon tolakodak. Az utazk kzl nhnyan bizalmatlanul elhzdtak a farkasoktl/kutyktl, msok (akik mr ismertk ket) a kzelkbe engedtk ket. Nem volt ’ktelez’ ’kapcsoldni’ ezekhez a lnyekhez… Akik mr ismertk a ’farkasokat’, ’tanccsal’ lttk el a bizalmatlan titrsaikat, hogy hogyan tarthatjk tvol maguktl a ’farkasokat’…
Ha egy-egy helyzetben (kapcsoldsi lehetsgben) valaki szabadon kapcsoldst alakt ki msokkal, akkor a „megismers s megtapasztals s egyttmkds” miatt „sznesebb” vlik minden rintett, ’gazdagodik’ a ’msikbl (s magbl) megismert sznnel’.
A „nagyrszt egyedl utaz hlgy” kifejezetten „kr-utazst” tett a Fldn: ’egy tmt krbejrt’, majd visszatrt a maga kiindulsi pontjhoz.
A csoportosan utazk esetben azt reztem, hogy k egy kijellt utat tettek meg, s ’valamilyen irnyban haladtak’, az utazsuk (adott) cl-llomsa teht nem a kiindulsi pontjuk volt. Nha taln arra is addott md, hogy amikor egy-egy ’llomson’ ’tbb szekr/szn’ (’csald’) megllt, a tovbbinduls eltt egyes utasok tszlljanak a msik ’szekrbe/sznba’.
Az „utazsok” sorn (1) magukban az utazkban s (2) magban a „Vilgban” ahol utaztak „j sznek” jelentek meg, „t s utasa is gazdagodott/sznesedett”, „szebb lett”. Voltak „sznek”, amik magban az „utazban” jelentek meg --- s voltak „sznek”, amiket az utaz „adott t magbl” a „Vilgnak” amelyben haladt --- s ez utbbi sznek majd a „Vilg Gyermekeiben” [bizonyos ’utdokban’] is megjelennek majd a ’jvben’. A „szneseds” (’gazdagods’) a Szeretet-teljes kapcsoldsok kvetkeztben jelent/jelentdtt meg.
OmMTR~KJ

'szemezgets' az rsaimbl ( folyamatosan bvtem):

//omah.gportal.hu/
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Az egynisgek nem a hangzatos beszdek, hanem a munka s sajt teljestmnyk rvn formldnak.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|