20120711 - MAGOKNAK - Kristly(osan)-tisztn II. (III. rsz)
2012.07.12. 21:29
20100602 - talakuls:
Megfigyelhet volt sok eddigi MAG-s-Kldtt Pros kapcsoldsban az, amit a plyjrl letrt Fld vonatkozsban a frfias s nies utak kln megjelense felmutatott: sok esetben a n [gyakran Kldtt] igyekezett megtallni a kapcsolds lehetsgt a prjhoz, mikzben a frfi [tartva magt a kzsen meghozott dntshez] egyhelyben maradt s vrt.
Egy rdekes megrzs/megrts jelent meg bennem, ami egy mg mlyebb sszefggsben trhatja fel azt, hogy „annak idejn”, a sztvls utn, de mg A MEGLV l Szv-Kapcsolds idejben mirt ilyen „szerep-osztst” hatrozott meg a Csald.
Emltettk, hogy a Fldet rt els srts a „Szent rnyk(pr)” „frfi tagja” felli oldaln rte a Fldet. A „Szent rnyk(pr)” „frfi tagja” Rendelt Feladatban a Vlts, Beszlets, Eltvozs feladatban az „elengedseket” s a megtesteslsi folyaMATokat segti/vezeti. Mivel ez az oldal srlt, elszr az „elengedsek” terletnek mkdse vlt egyre bizonytalanabb. [Ez elszr abban jelent meg, hogy a „rgi” elengedse „mellett”-vagy”-(rszben)helyett” „Egymst” engedtk el egy pillanatra a pr tagjai.] Ha srl az elengeds, akkor – elengeds hjn – igen nehz az j megragadsa is. Aki nem tud elengedni, az nem tud idvel befogadni sem. Mivel a MAG-Ltezk megrtettk vagy megreztk a bekvetkezett srls alapjt vagy termszett, ezrt vlasztottk a Kapcsolds-keress azon kzs tjt, hogy az elengedsekben srlt rsz inkbb „maradjon egy helyben”, tartsa a helyt (hisz elengedni egyre kevsb kpes), s vrja a prjt, aki a lehetsgekhez kpest keresi a megjuls s kapcsolds megvalsthat tjait.
Kimutathat egy nagyon mly srls a Frfi (rnyk) oldalon, amely ebbl az eredend tdsbl, s az ehhez trsult mly fjdalombl eredt, mely fjdalom idvel (elfeledve az eredetet) „bntudatt” alakult. A Frfi oldal mlyen rezte, hogy valami miatt elvesztette a Teremt Ereje egy rszt, s yobb hjn vagy nmagt, vagy a prjt/trst kezdte el ’hibztatni’ ezrt. A meg-nem-lhetv lett eredend megtermkenyt er, a megszaktott kapcsolds, a Szerelem elvesztse nagyon mly fjdalom – taln mg ma is – a MAG Nemzetsg Fldi Frfi tagjaiban. Az „tkzs” kvetkeztben kialakul tovbbi „Rendezhetetlen helyzetek” tovbbi fjdalmakat okoztak, amelyet ezen Ltezk – akkor, adottan – nem voltak kpesek meggygytani [gy ’elengedni’], s emiatt taln idvel [a tlls rdekben] elnyomtk magukban ezt a fjdalmat, amely egyre fokozd volta miatt taln az letet is veszlyeztethette (a gygymd hasztalan keresse felemszthette volna a tllsre tartalkolt letet). Ez a folyamatosan kopogtat mly fjdalom taln abbl eredt (vagy abban a formban kopogtatott jra s jra), hogy „nem tudta megtartani , a vdelmez, a Kzs/EGY tengelyt s Egysget”, s ez egy sajtos, csak (!) a MAG Fldi Nemzetsgnek (tulajdonkppen szinte csak) a frfi tagjaira jellemz Bizalom-srlst eredmnyezett. Ez a Minta (gygytst keresve) egyes Kldttekben is megjelenhetett.
Kpben az N-em mg rgebben gy rzkeltette velem a Fldet rt els tds kpt, hogy a „kr-kereszt” jelleg ALAP-Egyenslyt a Szent rnyk frfi „negyedben” rte egy tds. Nem foglalkozunk jelenleg azzal, hogy ez vtlen vagy szndkos srts eredmnye volt-e, a lnyeg az, hogy a kr/gmb ezen terletn egy „bemlyeds” [’k’] keletkezett, amely ilyen formjban meg is maradt. Ez az „tds” elg volt ahhoz, hogy a Rendszer egsze egy pillanatra megmozduljon. Az elmozdulst termszetesen kvette a Rendszer termszetes visszaRendzdsi FolyaMATa, azonban ez a „keletkezett kis bemlyeds” miatt nem lehetett teljes. Az a „rsz”, Akit/Amit a Szent rnyk „frfi” terletnek [’EST’] tekintnk, nem tudott a keletkezett kicsi helyhiny miatt a maga teljessgben visszaigazodni a helyre, s ezrt „helyezkedni” kezdett. Ez egy „feszltsget” idzett el a Rendszeren bell [az egyiptomi emlkezetben ekkor kezddtt el a Frfi-oldal „bels” harca, azaz a Fny (Ozirisz) s rnyk (Szt) „harca”]. Ez az ismeretlen (!) mozgs s a keletkezett bemlyeds/Hiny nem tette lehetv, hogy a Rendszer a maga termszetes, eredend kiegyenslyozottsgba visszaRendezdjn. Idvel a harc kpben megjelen mozgsok a klnfle megjelent kiegyenslyozatlansgokra irnytottk r a figyelmet, amit a Rendszer akkor a maga erejbl mg nem volt kpes kiegyenslyozni. Idvel ms „kls” Hatsok is csatlakozhattak a Fldn bell kialakult kiegyenslyozatlan mozgsokhoz, amik az egyre fokozd feszlsben a Fld Tengelynek elmozdulsban, elferdlsben is megnyilvnultak. A „frfi” s „ni” oldal „harca” ekkor vlt hangslyosabb, s nagyjbl ez lehetett az az idszak, ami a VILG [Gyermek, Hrusz, KRISZTUS] s az rnyk/Sett [Szt] harcban is megjelent. Itt mr egy olyan kiegyenslyozatlansg jelent meg, amely AZ LETET is veszlyeztette. Tulajdonkppen a MAG Nemzetsge ekkor krte a Fld Teljes tVilgtst a KRISZTUSI s MindenHati ’REND’-tl.
Az ’utbbi idkben’ a ’Fldet rt bemlyedsek’ mr kiigaztsra kerltek, br a Fld s CSALDJA krsre a Gygytsi FolyaMATok ’ms irnyokat’ is felvettek. Az egyik F Gygytsi terletre vonatkoz CSALDI Szablyokat ppen a jelen rs legelejn is ismertettk, s ez arra irnyult, hogy a [korbbi Fldi megfogalmazs szerint „Akarat-kptelen”, a KRISZTUSI CSALD ltal hasznlt j kifejezsben] „Vlasz-kptelen” Csaldtagokat a Vlts s talakuls idszakaiban fokozott Csaldi Segtsg is ksrje/ksrhesse.
Visszatrve a Bizalom-srls krdshez: az Angyalok CsillagNemzetsgbl rkezett SzeRves Fldi letek kapcsn mr emltettk, hogy az e Csaldba tartozk szintn „sajtosak” a Bizalom-srlseik terletn, hiszen k nem kpesek Bizalmuk elvesztsre (mert Lnyk elvlaszthatatlan rsze), ugyanakkor Bizalom-szluk/mkdsk a Fldn gyakran egy „lefagyott”, lemerevedett llapotba kerlt. Szmukra a megfelel gygyts az, ha elkezdik mkdtetni a Bizalmukat, elsdlegesen a Fldanya, illetve ms szeretteik irnyba, s ilyenkor ltalban nagyon gyors gygyulst lnek meg.
A MAG Nemzetsg Fldi tagjaiban a Bizalomhoz kapcsoldan megjelent „korltozottsgot” [ne is nevezzk srlsnek] nem tudom fldi szavakkal, fogalmakkal tadni. Azrt nem, mert egy MAG-Ltez szmra a Bizalom elvesztse vagy srlse teljessggel rtelmezhetetlen az Eredend minsge szmra. A MAG Nemzetsgben meglv L EGYSG s EGY-LNYEGSG egyszeren „lehetetlenn” teszi, hogy brki brmikor is „egyedl”, tmasz vagy segtsg nlkl maradjon… brkinek brmikor brmilyen segtsgre is lenne szksge, a Szerelem Erejvel mindez a Rendelkezsre ll.
A Fld(anya) Szv-tjainak megsrlse, a Fldrl a Szerelem „eltnse”, az EGY-LNYEG trsaktl val eltvolods s elvls a MAG Fldi Nemzetsge szmra egy olyan megtapasztals volt, amelyet igazbl a mai napig sem tud teljes egszben megrteni s rtelmezni. Nem azrt nem rti meg, vagy nem azrt nem tudja rtelmezni, mert „buta” lenne ehhez, hanem azrt, mert ilyen „vlasztott” megtapasztals eredenden nincsen a Fld letben.
A bekvetkezett vltozsokra figyelemmel a Fld letben megjelentek, s termszetesen a MAG-Ltezk letben is jelen voltak/vannak ezek a „be nem tervezett megtapasztalsok” --- ugyanakkor
a MAG-Nemzetsg Ltezinek
minden tudsukkal s erejkkel azon kell igyekeznik,
hogy a Fld Eredend s ’Rendes’ [MAGA-MINTJ] Minti s Mkdsei
a lehet legrvidebb id alatt teljes egszben jra mkdjenek/kiTeljesedjenek a Fldn.
ppen ezrt minden „anomlit” s „eltrst” is abbl – az Egyszer – megkzeltsbl rtelmeznek, hogy az mennyiben s hogyan, miben, milyen okbl trt el a Fld vlasztott Mintitl, s hogyan lenne megsegthet az az let-terlet, hogy a MaGa Rendelt mkdsbe minl elbb visszailleszkedhessen. Minden eltrs teht abbl az egyszer okbl rdekes s kerl rtelmezsre [minden rszletben], hogy abbl hogyan llthat vissza a legmegfelelbben a Fld Eredend mkdse. Ahhoz, hogy a megfelel mdszereket megtallja egy MAG-Ltez, termszetesen a szksges mrtkig [ami a Fld rdekben szksges] megismeri a kiegyenslyozatlann vlt helyzetet, igyekszik megrteni a termszetnek azt a rszt, amelynek ismerethez szksge van adottan a kiegyenslyozs sikeres megsegtshez. Minden eltrst teht abban a mlysgben s azon terletn vizsgl, amelyre a Fldi helyzet Yavtsa rdekben szksge van. [Erre fokozottan is kellett gyelnie a MAG-Ltezknek akkor, amikor a Fld a tllsi szakaszban jelents energiahinnyal kszkdve ltezett!] Ezrt is rkeztek olyan Kldttek (is) a Fldre korbban, akik „tehermentestettk” a MAG-Ltezket a lehetsges mrtkig attl, hogy [’szksgtelen’] „harcokba keveredjenek” a „Kvlll jelleg letekkel”, s gy minden lehetsges Erejkkel a Fld MAGA MINTJA szerinti Gygytsok tjt kereshessk az e clbl Fldre rkezett Kldtti Segtkkel.
Az egyes MAG (fleg frfi) Ltezkben elllt Bizalom-korltozottsg abban nyivnul(t) meg a leginkbb (vagy inkbb alapjaiban abban nyilvnult meg), hogy a Frfi MAG-Ltezk „nem akarnak nMaGukra” ismerni. Ez [taln yobb-hjn] egyfajta (klnbz okokbl) vlasztott tllsi trekvs vagy t volt a rszkrl, taln egyes esetekben gy akartk yobban, teljesebben megvdeni a Prjaikat/Trsaikat s nMaGukat, hogy ’elfedtk’ nMaGuk Valdi lnyegt. Ez azrt „veszlyes”, mert a „hagyomnyok” nem gyakorlsa, nem-kvetse nagyon gyors tudatvesztseket eredmnyezhetett, s ezekbl az nMaGt eltagad csak nagyon slyos terhek/kvetkezmnyek felvllalsa mellett szabadulhatott: gy kellett nMaGt felvllalnia msok s nMaGa eltt tudatosan, hogy kzben nem tudta, hogy ki is valjban. Ez egy ugyanolyan „paradoxon”, „rtelmezhetetlen” helyzet, mint egy MAG ltal az nMaGa [vdekezsl val] megtagadsa… Ennek a nagyon sajtos, csak e Fldi MAG-Csald (fleg frfi) tagjaira jellemz korltozottsgnak, tudat-elvesztsnek a Fldn az egyik leggyorsabb gygymdja az, ha az ilyen MAG-Ltez megprbl mlyen NMAGBA nzni, ha megprblja NMAGT megtallni [~KERESI nMaGt]. Br ma mg minden rszletben nem trhat fel elttetek ennek a sajtosan a MAG Fldi Nemzetsgt rint gygymdnak a lnyege, annyit azonban elmondhatok, hogy „a Szvekbe vannak elhelyezve” az NMAGOT megnyit Gygyt SZERek.
A MAG-Ltezk „Szerelemmel” gygytjk ’magukat’. A Szerelemben EGY-knt Van Jelen az Irgalom-Kegyelem-Vdelem [ma mr a „Mindensg-Er” s a „YO”] stb… A Szerelemben mindig annak a ’Jelenltt” rzi „hangslyosabbnak” egy MAG-Ltez, „amire ppen szksge van” [„ezt veszi ki” a „zsebbl” vagy „tskbl”].
A Fld MAG-Ltezinek a megnylst ms Csaldokhoz kpest erteljesebben segtheti a tudatos nMaG fel forduls, az nMaG tudatos keresse. „Logikus” is ez, hiszen „ezt a Minsgt”, nMaGa lnyegt Valban nem tallhatja meg „kvl” vagy [ilyen tiszta Eredend formjban] „mshol”, csakis Sajt Magban. A MAG-Ltezk szmra teht ezrt lehet [kell kiegyenslyozottsg hinyban] „veszlyes” a mdia ltal rasztott „elme-lefoglal” msorok nzse, mert ezzel elzrjk magukat az „egyetlen” [knny] tjtl annak, hogy befel, magukra irnythassk a figyelmket. [Ha ugyanis megtrtnik ez a befel irnyuls, a legtbb MAG-Ltez nagyon gyors bredsre tall!]
Sok MAG-Kzssg brzolsban jelenik meg az „j”. Az jszat – klnsen a lovas jszat – nagyon nagyfok sszpontostst s kiegyenslyozottsgot ignyel, s az jsznak (a trsra-figyels mellett, azzal egysgben) meg kell tanulni az egyensly-veszts esetn alkalmazhat gyors visszaRendezdst is. [A legtbb „hagyomnyos” tevkenysgben szintn jelen vannak ezek a fokozottan sszpontost vonsok: farags, hmzs, fazekassg…] A „clra sszpontosts” egy nagyon fontos eszkz lehet a Szv megnyitshoz is. Gyakorlatkppen ajnlott lehet „RendSzeres” idkzkben feltenni MaGatoknak egy krdst, majd azzal az sszPONTostott figyelemmel, ahogyan pldul az jsz figyeli a clt, a Sajt Szvre sszPONTostani. Ebben az sszPontost llapotban egyre inkbb befogadv is tud lenni a krdst feltev, figyeli, vrja a vlaszt.
Azrt clszer bizonyos „RendSzeressget” belevinni ennek gyakorlsba, mert gy a test-s-a-llek/Szellem „felkszl”, elkszl ezekre a gyakorlsokra [pldul minden reggel vagy este…], s ez a tudatossg mg inkbb segti a megnyls/befogads megvalsulst.
Egy-egy „munka” utn a MAG-Ltez biztonsgosan s gyorsan „vissza-Rendezheti nMagt”, ha nMaga kristlyosan tiszta lnyre sszpontostja a figyelmt s tudatosan-ebbe-helyezi-s-tartja-meg-nmagt. Ebben az „nLnyegben” val tudatos „llekzs/llegzs”/Jelenlt [a SZERELEM EGY-lnyegsge okn] gyakorlatilag olyan hatst r el, mintha a „Vilgfval” vlna EGY a ltez s abban-a-minsgben-llegezne, vagy pedig amikor a SZERELEM Minsgbe olddva vgzi az nMag-Rendezst
A „sajt Mag”-ra sszpontosts ltal az „nLnyeg megerstse” (anlkl, hogy szksgtelenl jabb burkokat vonnnk nMagunk kr s gy nMagunk s trsaink kz) abban is segthet, hogy egy MAG-Ltez ltal tisztbban lthat s tisztbban megrthet legyen a „kristlyos tisztasgban” megjelen „elvltozs”, s az „elvltozs” ltal megjelentett
(1) feloldsra vr Szksg s/vagy
(2) megnylt/megnyl j lehetsg.
Hasznos lehet teht ebbe a „kristlyosan-tiszta nLnyegbe”
a TUDATOS FIGYELEM JELENLTVEL beleolddni akkor is,
ha ltsi- s/vagy rtelmezsi nehzsget l meg egy MAG-Ltez.
*****
sszegzs: A meglt „Nagy Korszakban”
KRISZTUS VILGBAN az „letvitel” (teremts) harmonikusabb ttele rdekben (ezt szolglan, vagyis az letvitel/megnyilvnulsok/megnyilvntsok harmonikusabb ttelnek cljval)
az LET-ALAPBL (s a ltezk nnn let-Alapjbl)
a MEGNYILVNULT LTEZS szintjre emelkedett/rleldtt Minsgek:
a „MEGKLNBZTET KPESSG”,
a „SZABADSG”
s a „REND”.
(I.) KRISZTUS VILGBAN a vilgok/Lelkek az elmlt „Nagy Korszakban”
„Magukbl” a „felsznre, a megnyilvntottba, a mr-megismertbe” „emeltk” [’j minsgkknt’]
a „MEGKLNBZTET” kpessget,
amely [a YO RendSzerben] nem „egyms ellensgeknt” tekint a „rszekre”,
hanem elismeri minden jelenlt (ltez s minsg stb) hasznossgt s gy „lt-yogosultsgt”
(minden jelenltnek valamilyen trvnyes s fontos oka s clja van).
(II.) Ebben a „Szeretet-teljes” hozzllsban
a „MEGKLNBZTET” kpessg
segtsget tud nyjtani a SZPSG s HARMONIA egyre tudatosabb vl kiterjesztsben azltal,
hogy a ltezk felismerik azt,
hogy a maguk vlasztotta clokat milyen „mdszerrel” (nlnyeg-Rendjk mkdtetsvel) tudjk (erszaktl s knyszertl mentesen, azaz Szabadon) megkzelteni majd elrni:
(1) ami ersti a Harmnia szerinti kiteljesedst s haladst (nevezhetjk ezt akr „j”-nak is),
az kzvetlenl kzelebb vezet a vlasztott „cl”-hoz („ton tart”),
s (2) a „MEGKLNBZTETS” segti felismerni, hogy mi az, ami (tmenetileg) „eltvolthat” a vlasztott irnytl/ttl.
(III.) A „MEGKLNBZTETS” hozzsegti a Lelkeket annak tudatostshoz is,
hogy a lnyk lnyegt alkot „letben”/nMagukban
a „Szabadsg” a „sajt nLnyeg Rendjkkel Egysgben” szolglja/segti
a Szpsg s Harmnia megnyilvntst.
A „Szpsg”
(mint a megnyilvntott Szeretet-s-nval) (Egyni/Bels s Kls/Kiterjed megnyilvnulsban is)
„Harmonikusan”
csak akkor tud megmutatkozni,
ha a ltez nnn-Lnyegt „szabadon” s „nMaga rendjt lv tve” nyilvntja meg.
A[z egymst-felttelez] „Szabadsg” s „Rend” teht a ltezk „sajt nnn lnyege/minsge”,
nMagukbl hvhat letbe, nMagukbl hozhat felsznre
[a „Rend” minden ltez nnn lnyegnek elvlaszthatatlan rsze (Bels er!)(s a vals Szabadsg megnyilvntsnak elengedhetetlen felttele), nem pedig „kvlrl rvnyestend knyszert er”].
Az „egymsnak trsaiv vl” „MINDENSG-Rszek” [a TeremT-ANYA-s-ATYA]
a „REND” Minsgnek NMAGBL kivettsvel (megnyilvntsval) teremtette meg a formai szabadsgban-s-klnllsgban-is-megnyilvnulhat „teremtett/teremt rszeket”.
A „REND” a MINDENSG azon „N-LNYEG Minsge”, amely egyszerre elvlasztja s mgis Egysgben/EGYBEN/HARMONIBAN megtartani kpes a teremtett s teremtd „rszeket”.
A „REND” Minsge teht „EGY-Lnyeg” a MINDENSGGEL,
s „nLnyeg Rendknt” elvlaszthatatlan rsze minden teremtett lteznek is,
minden teremtett ltez mint Bels ert megnyilvnthatja nMagbl.
Fontos teht, hogy minden Llek felismerje (s egyre kiterjed tudatossggal nyilvntsa meg) az nMaga lnynek elvlaszthatatlan rszt kpez „Rendez” minsgt,
amely minsg hozzsegti a Lelket „egyedi megjelense” [Szpsge] megtapasztalshoz,
s ezzel egysgben ahhoz is,
hogy a „Teremtett LT Egszben” Harmonikus jelenltet meglve bonthassa ki /lhesse meg nnn Szpsgt nMaga s Vilga [a VILG] „rk Minsgben” s rmre.
Megrts:
Az „egyes korszakokban”
egy-egy (nha tbb)
EGYMST-FELTTELEZ MINSG „FELISMERSE”/Tudatostsa,
s a tudatostsbl ered (s szabad vlaszts) meglsek ltali MEGNYILVNTSA [megnyilvnultt vlsa] valsul meg.
Az „Egymst-felttelez” minsgek „Egymst-is-kiegsztek”
(gy nyilvnvalan/magtl-rtetden megismersk „EGYTT” valsulhat meg).
„Egymst-felttelez” s gy „Egymst-is-kiegszt” minsgek [a „csaldi meglsekben”] pldul az Anya-s-Atya, a Szl-s-Gyermek, a N-s-Frfi, az Asszony-s-Frj, a Kint-s-Bent, az Ads-s-Befogads, az llandsg-s-Vltozs, s egy klnleges mdon a Teremt-s-Teremtett minsgek is --- s a legutbb meglt korszak „felismerse” szerint ilyen „Egymst-felttelez” (azaz egyms nlkl rtelmezhetetlen) Minsgek a Szabadsg-s-Rend.
(Az rt Figyelem megnyilvntsa/hasznlata ltal)
az elzekben is lejegyzettek megrtse s „felismerse”
segtheti a most elkezddtt Korszakban
nMagunkbl felsznre kerl (megismerhetv vl) j minsgeink tudatostst/megrst,
melyek ismt csak abban lehetnek szolglatunkra vagy segtsgnkre,
hogy tudatos s megfelelen kiegyenslyozott megnyilvntsuk ltal
„mg harmonikusabb” let-vitellel lhessnk.
Mivel az elmlt korszakban sokfle „srls” nyilvnult meg, „nem lehetetlen”, hogy olyan „j Minsgeink” kerlnek a „Megnyilvnulba”, amelyek vagy az nMag „megerstse” ltal, vagy pedig valamilyen ms mdon tovbb yavthatjk a „kiegyenslyozottsgot” [pldul az nMag valamilyen pontost/finomt „Mrtke” vagy „Mr”-minsge megnyilvntsval tovbb „finomodhat” a Megklnbztet kpessg… Nem lehetetlen, hogy a MAG-Ltezk ismt mkdv vlt/vl „kristlyos-tisztasga” mr ezen j Minsgek felismersben vezeti az rintetteket…]
OmMTR~KJ
www.omah.extra.hu
|