20120717 - KP - s GONDOLATOK (II. rsz)
2012.07.17. 10:48
Az rs I. rsze elrhet ITT.
II.
MEGERSTS
A „Lezrsi” let-szakaszban lv ltezk
[a FLDN ez a Rendes Lezrs-s-Kilps/Kilptets LET-Szakaszban lv Jelenlteket rinti]
ott ahol ppen vannak mr nem fogadhatnak magukba jabb minsget
s nem is bonthatnak ki magukbl jabb minsget
--- hiszen a Lezrs lnyege ppen az, hogy egy „addig” meglt minsget/letformt/megnyilvnulst befejez valaki. Sem a LEZR Vilgnak, sem a Lezrst megl Lleknek/lteznek nem rdeke, hogy a Lezrs „zavaross vljon” s/vagy „elhzdjon” --- a kzs rdek a Lezrs lehet leggyorsabb s biztonsgos megvalsulsa. [Korbbi rsokban ez a Szably gy is szerepel, hogy a Lezrsi let-szakaszukat lk irnyba majd csak a FLDRL val Rendezett Kilpsk/Kilptetsk UTN lehetsges brmilyen Irgalom vagy Kegyelem megnyilvntsa KRISZTUS ltal.]
A Lezrst befejezett s a korbbi megtapasztalsbl (ezltal) RENDEZETTEN kilp/tovbblp Ltez
a tovbblpsre vlasztott irnynak megfelel elkszletek utn lphet jabb megtapasztalsba,
s majd a vlasztott j megtapasztalsba val Rendezett belps utn
a vlasztott j megtapasztals ltal lehetv tett minsgeit s j minsgeit keltheti letre nMaga ltal.
OmMTR~KJ, Budapest, 2012. jlius 14., 12.27.
III.
2012. jlius 15.
Levl-vltsbl:
„…az utbbi napokban (kb. 2 htben) elg nehz meglseim vannak, voltak. A csalddal s a mltbeli trtnsekkel van kapcsolatban, egszen az „egyiptomi korokig”… Mr nem srtam olyan sokat, mint 2 ve, de azrt sikerlt elkeserednem, „kicsit” megviselt. Amit tudok, hogy a gykr „ok” elenyszett, vge van.
gy rzem nhny dolgot mr sikerlt megrtenem, s letisztult bennem. Arra vrtam/vrok, hogy a vgre rjek, de gy ltom/rzem, hogy hullmz mintt vett fel, mert amint egy megrts ’berik’ bennem s ez megnyugvssal tlt el, mr jn a kvetkez ’prba’/feladat. Igyekszem rjnni, hogy mi is ez…”
Van egy olyan rzsem, hogy bizonyos mr-rendezett (Feltiszttott, Megtiszttott, Harmonizlt/Harmonizld) let-terleteinkre (taln tnyleg a tanuls/begyakorls/megersts okn) mintha vissza akarnnak kapcsoldni olyan jelenltek, akikkel/amikkel a megtisztts eltti rszeinkkel/minsgeinkkel kapcsoldtunk ’annak idejn’… [Mg teljesen nem rtettem meg, de] mintha ’nlam’ is ’kopogtatna’ nha egy-egy ’rgi minsg’ vagy ’olyan valaki’ akivel rgebben kapcsolatban voltam, de magam a kapcsoldshoz tartoz srlseket/fjdalmakat szeretetben elengedtem, megbocstssal kioldottam magam s a magam lehetsgei ltal gy (’lezrtam’).’elengedtem’ a msikat.
Korbbi rsokban is utaltam arra, hogy pldul a Megbocsts szvbl jv mkdtetsvel (vagy ms szeretet/szerelem mdon) az elmlt idszakban sokan feloldottunk magunkban (kioldottunk magunkbl) olyan mintkat, amihez korbban valami fjdalom/teher kapcsoldott, s gy nMagunk Szeretet-ereje ltal kioldottuk magunkat olyan kapcsoldsokbl is, amiben mr nem fejldtnk tovbb. Az elengedett minthoz tartozott rgi-kapcsoldsban-volt-’trsunk’ azonban (ha maga mg nem vgezte el az ezen rgi kzs let-terlethez tartoz minti rendezst s gy a maga lezrst) ’megkereshet’ ’bennnket’ tovbbi jtszmkra unszolva --- hiszen ’emlkeiben’ a ’trsai vagyunk’… A rgi trs ’maga rendezetlensgeihez’ azonban magunknak mr nem ’ktelez’ visszakapcsoldnunk, s az „egy-pontban-kapcsoltsg” kialakulsakor (vagyis amikor most valamilyen ok miatt „egyms ltmezejbe kerlnk”), teljes szabadsgunkban van eldnteni azt, hogy akarunk-e „jbl” (teht J) kapcsoldsra lpni vele. Ha azt ’ltjuk’, ha azt ’rzkeljk’, hogy jelenleg nem tudnnk a magunk vlasztotta t szerint ’fejldni’/’kiteljesedni’ egy j (de rgi minsg, magunkban mr lezrt/rendezett) sszekapcsolds ltal, s a rgi trs olyan mintkat hordoz, amiket magunk most nem kvnunk mr megtapasztalni, akkor „teljes yoggal” elhrthatjuk ezt a kapcsoldst a Szeretet Trvnye szerint.
Ahogyan fentebb is szerepel:
A ltezk kztti „egy-pontban-kapcsoltsg” kialakulhat olyan ltezk kztt, akik
(1) tnylegesen is els alkalommal kapcsoldnak egymshoz (tulajdonkppen „addig” nem ismertk kzelebbrl egymst), de
(2) olyan ltezk kztt is megformldhat (jra s jra, szksg szerint), akik korbban mr kapcsoldtak vagy akr mlyebben egyttmkdtek egymssal, akkor, ha valamilyen „j” egyttmkdsbe kezdennek.
„Nlam is kopogtattak” msok mellett ’egyiptomi mintk’... prbltam „rrezni”, hogy mi dolgom lehet(ne) most velk… vgig-gondoltam, hogy n megbocstssal, elengedssel stb mr rendeztem magamban azt ami hozzm tartozott... most nem reztem ’olyan harmnit’ vagy feladatot, ami j kapcsoldst tenne szksgess vagy lehetv… Nyilvnvalan, ha esetleg mg ’tovbb kopogtat’ egy-egy helyzet, igyekszem felismerni, hogy mire akarja rirnytani a figyelmem.
Azt rzem, hogy ha egy (egy-pontban)kapcsoldst nem kvnunk megersteni (esetleg egy rgi kapcsoldst – ha az a magunk rszrl rendesen/trvnyesen lezratott – nem kvnunk feljtani) ahhoz nem kell „magyarzkodnunk”. Fentebb rtam, hogy az „egy-pontban-kapcsoltsgbl” brmelyik rsztvev azonnal s magyarzat nlkl kilphet --- hiszen ez az llapot mg csak (egy megnyithat kapuknt) „lehetsget mutat” egy kapcsolds (egyhang vlaszts esetn) egyttmkdss val elmlytsre. Amg az egyetrts nem kezdte el megformlni az egyttmkdst, addig brki magyarzkods nlkl azonnal elhrthatja a kapcsolds elmlytst. [Ha azonban az egyhang dnts kvetkeztben elkezddtt egy egyttmkds kialaktsa, az ebbl val „kilps” mr egy rendez „LEZRST” kvetel meg!]
Nem vagyunk „ktelezettek” arra, hogy olyan rgi trsakhoz most „jbl” kapcsoldjunk, akik esetleg korbban a „karma” elrsaira hivatkozva „fogva tartottak” bennnket – jra s jra „jtszmkat” beteleptve a mg kzsen vitt letbe.
Az elmlt idszakokban sok olyan SZERELEM/Szeretet mkds ledt fel a „Hazatrst” vlasztott Lelkek Szvben/lnyben, amelyek segtsgvel a „befagyott” kapcsoldsokbl s helyzetekbl is fel lehetett szabadulni. Ahol lehetsges volt, ott segtsget nyjthattunk egymsnak is, m ahol a rgi trs „nem engedett”, onnan csak „egyedl” tudtunk kiolddni. Mindenki maga dnti el, hogy l-e s hogyan l a megnylt (elrhetv vlt) megszabadt erkkel (volt-trsainkat nem ’szabadthatjuk fel’ akaratuk ellenre…) A „sajt Rendezdsei tekintetben” mindenkinek magnak kell meghozni a vlasztsait, s mindenkinek magnak kell megtenni a sajt lpseit.
Korbban olyan helyzet is eladdhatott, hogy egy ’mester’ feljogostottnak tarthatta arra magt, hogy dominnsan rtelepedjen a tantvnynak (szolgnak) kiszemeltre... most jra el kell sajttanunk az „egszsges tvolsg-tartst” a KAPCSOLDSOK kialaktsakor (egy-pontban-kapcsolds llapotban) s tisztelettel kell viseltetnnk az EGYTTMKDSEK egyb idejben is.
Meg kell tallnunk a kapcsoldsaink alaktsa s mkdtetse sorn azt a termszetes s „egszsges” „tvolsg-tartst”, amikor „meghagyjuk a msik szabadsgt”, a „kzsen vitt rszekben” pedig megljk a termszetes „egysget”. Remnyeim szerint gyorsan elsajttjuk a „helyes mrtket”, s taln azok szmra sem lesz ez tlsgosan nehz, akik valamilyen „alvetettsget” ltek meg (esetleg msok fl rendeltk nmagukat) vagy „ldozati minta” szerint szolgltak korbban… nyilvnvalan egyms segtsgre lesznek azok, akik az elkvetkezkben kzs ton haladnak…
Az elmlt vekben n is dolgoztam olyan let-terletemen, amihez kapcsoldni reztem „egy-egy rgi trsat”, akihez tisztelettel s szeretettel viszonyultam s viszonyulok, akkor is, ha valamifle „cserbenhagyst/igret-szegst/bntst” rzkeltem az irnybl. Amennyire tudtam „megrtettem” ezt a rgi (egybknt mly fjdalmakat hordozott) helyzetet s teljes megbocstssal lptem tovbb belle.
Taln rdemes lehet (fokozottabban) odafigyelnie azoknak, akik a „mgia” ltal rintettek voltak [s a MAG-Ltezknek]: br a nem teljesen tiszta mgia mkdteti a „hatalmukkal” mr nem lhetnek a rgi kiterjedt mdon, mgis vannak olyanok, akik egyes rgi ’bejratott’ szlakon/mdokon vagy teljesen mg ki nem tisztult mintkon „mintha” mozgatni/befolysolni, „irnyts al vonni” prblnnak embereket. Taln azrt engedi ezt meg (vagy mutatja meg) egy szk krben a Fldanya, hogy megtanuljuk felismerni s tudatosan kezelni/elhrtani az elterel jelleg prblkozsokat.
A „mgia” flrevezet (a sajt minsgtl elterel!) fbb mdszerei kztt szerepelt (1) a „hamis eufria” megjelentse, majd ha ez nem volt elgsges, akkor (2) flelem-felpiszklsok trtntek, (3) „slyos csapsknt” pedig „bnt/mly bntudatot” ptettek fel.
Az „elterelsre irnyulsokat” meg kell tanulnunk felismerni, hogy szksg esetn kivdhet legyen az elterels. [Valsznleg nem okoz nagy nehzsget az elterel irnyulsok felismerse akkor, ha a „Bels Mrtk” megfelelen mkdik, s a Llek megfelelen figyel az nnn Bels Jelzrendszerre.]
Az elterel prblkozsok a „Jelentl” s az „nlnyegtl” igyekeznek elfordtani a figyelmet azzal, hogy „nagyon hasonl” (rezonl) minsgeket (akr krelt feladatokat) „tesznek a Lelkek el” (hogy arra fordtsk a figyelmet s teremtert/idt, ne a maguk vilgt/megltsait ismerjk fel, hanem megszabott gondolatokat emsztgessenek...) Az elterels fordulhat a „mlt” s a „misztikum” vagy a „tvoli jv” fel, ltszlagos (igazsg-rszeket is hordoz) „magyarzatokat” ad vagy „nagy felfedezseket (vagy ’leleplezseket’) tesz”, irnyulhat „kifel a FLDRL a vilgrbe vagy gi segtk fel” „feladatot s fontossgrzetet adva”… irnyulhat az elterels [most mintha ez ersdtt volna fel] a „legfltettebb kincseink”-hez kapcsoldva [pldul nagy tmads kszlst jelzi ezek ellen s meghatrozott (megvsrolhat vagy pontosan elrt tudomnyos) mdszerekkel tenni kell ezek vdelme rdekben]…
IV.
MEGERSTS
[A Trvnyek alapjn „magtl rtetd”]
A Lezrsi let-szakaszukat l Jelenlvk
nem ltesthetnek a Lezrsi folyamatuk sorn j kapcsoldsokat.
j [klnsen „pt” jelleg] kapcsolatokat
majd csak a Lezrsi folyamat rendes befejezdst kveten alakthatnak ki ezen ltezk,
amikor elkezdik a vlasztsuknak megfelel j let-formba val beigazodsukat.
„gy tnik”, hogy a FLD (Fldanya) jelenleg egy „biztonsgi mkdst” vezetett be a FLD MAGA Rendes Lezrsi s Kilpsi/Kilptetsi LET-Szakaszban halad ltezk lnyt rinten. Vagy „ltalnos bevezetsre” sznja ezt a Fldanya, vagy csak azok esetben alkalmazza, akik (elletkre s/vagy jelenlegi mintikra figyelemmel) „veszlyt” jelentenek (mert msok irnyba zavar hatsokkal lnek)… Az is lehetsges, hogy a Fldanya azrt ksztette el ezt a mkdst, hogy SZKSG esetn azonnal kiterjessze...
„Kp”-knt valamelyest gy jelentdtt meg ez a „biztonsgi okbl” mkdsbe hozott vltozs, hogy a Lezrsi let-szakaszba lpett FLDN Jelenlvben „megvltozott a csakrk termszete”.
A „csakrk” a Jelenlvkben „kapcsoldsi let-terletek”, amelyek harmonikus mkdtetse ltal vlik kpess a Llek kiegyenslyozott pt jelleg teremt kapcsoldsokba lpni a maga Vilgban/vilgval.
Mivel a LEZRSI let-szakaszba lpett ltezk kzl nem mindenki tartja be a r vonatkoz Rendelkezseket (vagy pedig valamilyen ok miatt „zavarodott”), s ma is vannak kzttk, akik klnfle „zavar minsgek” ellltsval s tovbbtsval ksrleteznek, megltsom szerint a Fldanya/FLD egy sajtos „talaktt” vagy „beszktt” (gy sajtos tpllsi mdot) vezetett be a LEZRSI let-szakaszukat lk lnyben. Ez nem veszlyezteti az „letket”, viszont az „elvltoztatott (jelentsen beszktett) kapcsoldsi rendszer” (1) mind a LEZRST meglk szmra, (2) mind a FLD Rendes PT LET-Szakaszban halad Lelkek/Jelenlvk szmra „FELISMERHETEN”, „hatrozottan ersen ” jelez, ha valamilyen okbl „egymshoz tl kzel” (vagyis az „egy-pontban-kapcsolds”-t kzelt helyzetbe) kerlnnek.
[A KLNBZ LET-UTAT-VLASZTOTTSG miatt kzttk nincsen helye a kapcsolds kialaktsnak, nincsen helye az „egy-pontban-kapcsoltsg” llapotba kerlsnek sem („azonnal haladjon mindenki tovbb a maga vlasztotta ton”).]
Elkpzelhetnek tartom, hogy a „hatrozottan ers jelzs” megnyilvnulhat „ers rossz rzetben” (pldul melygsben, hnyingerben, „get” vagy „hideg” rzet a brfelleten, tmeneti br-kits, ’szrs’-jelleg rzet…) Megltsom szerint a Fldanya a MAGA Ltezi egyttmkdsvel mg taln most rgzti vagy finomtja azt, hogy (srlsek kialakulst megelzend) milyen „HATROZOTT JELEK” rzkeltetse ltal lehet biztonsgoss tenni a FLD MAGA pt TJN halad Lelkek rzkelseit akkor, ha a kzelkben valamilyen klns ok miatt egy olyan minsg vagy Jelenlt jelenne meg, aminek megtapasztalst a Llek nem vlasztotta a maga szmra (s emiatt a Llek nem rendelkezik a tiszta s pontos felismershez/azonostshoz/tltshoz megfelel tudssal s kpessgekkel).
A LEZRSI let-szakaszukat lkben megnyilvnult vagy megnyilvnul(hat) „csakra” (a rendes kapcsoldst biztost let-terletek) „talaktsa” olyan jelleg, mintha a Fldanya a Lezrsi szakaszba belpkn „ms fajtra cserln ki a csatlakoz aljazatot s dugkat” (ezltal a Lezrsi let-szakaszt l nem tud mr visszakapcsoldni az PT let-szakaszban haladkhoz, hiszen „csatlakozsi pontjaik” klnbz minsgek…) Kpknt gy is megjelenhet ez, mintha a ltezkben a maguk „Bels Mrtke” [Megtart vagy Rendez ereje] tovbbi „gyrkkel” szortan le a csakrk mkdst, s gy a csakrk mr nem gmbknt vagy „tlcsrknt”, hanem csak vkony szlknt vagy csknt mkdnek.
A „klnbz minsgeknek” rendes krlmnyek kztt mr az „egy-pontban-kapcsolds” kialaktsra sincsen lehetsge, esetleges erre irnyuls (remnyeim szerint) erteljesen/hatrozottan felismerheten jelez minden rintettben: „nincs helye kapcsolds kialaktsnak”.




V.
1./
Megltsom szerint a Fldanya a MAGA MAG-Ltezi irnyba (megerst gyakoroltats cljval) a FLDN „eddig megnyilvnult” zavar (akr megoszt mintj) helyzeteket is felmutathat --- azrt, hogy a MAG-Ltezk kpesek legyenek beazonostani/felismerni s helyesen kezelni ezeket. El kell sajttani azt a kpessget, hogy a zavar hatsok rzkelse kzben is tudatosan meg tudjk tartani a maguk kiegyenslyozottsgt s ’kristlyos tisztasgt’, hogy ilyen helyzetekben is kpesek legyenek tisztn felismerni nMaguk s a Fldanya vezetst (van-e az adott helyzettel/minsggel kapcsolatban adottan valami tennival).
2./
Nha (ma mr inkbb csak kivtelesen/ritkn) „Bcsrintst” is rzkelhetnek a FLDN Jelenlvk (akr MAG-Ltezk).
A „Bcsrintsekrl” egy korbbi rs-rszlet:
20110927 - Inkbb rdekessgknt - MAGOKNAK, azoknak akiket rinthet - s nhny megts.:
„…inkbb csak egy rints erejig – megjelent egy „madr jelleg fej” (kb szv-tjktl felfel „ltszott” a lny alakja). Nem tudtam egyrtelmen „madrknt” azonostani mg kls megjelense alapjn sem, hasonltott a megjelens az albbi kpekhez. (…)
A „lny” „fels rsznek” megjelense megltsom szerint kt dologra utalhat (vagy az egyikre vagy a msikra, esetleg a kt dologra egyttesen). A ’lelki/szellemi rsz’ megmutatkozsa utalhatott arra, hogy (1) e Lny vagy „Csald” eddig inkbb szellemi megtesteslsben volt jelen a Fldn, de utalhatott arra is, hogy (2) mr tnylegesen Kilpett a FLDRL vagy ppen a Kilps letszakaszban van. Taln ez utbbi minsge miatt reztem inkbb a megjelenst egy olyan rintsnek, mint amelyrl a 20110923 – Levelek… cm rs 6. oldaln rtam:
Egy rdekes dologrl szeretnk mg rintlegesen rni, ami akr sokakat is RINTHET.
Valban csak egy „RINTSRL” van sz, s a legtbb esetben mg a tudatostsra sem lenne szksg --- mgis lehet, hogy egyesekben valamilyen „tudati” megjelenssel is jrhat.
Ez az RINTS vlemnyem szerint sszefggsben van azzal, hogy a FLDN a Rendes Lezrs s Kilps/Kilptets let-szakaszban jrk kzl egyre tbben vlasztottk s vlasztjk a KRISZTUSI-S-TEREMTATYAI-S-ANYAI IRGALOMMAL s KEGYELEMMEL val Vilgbl/VILGBL val tovbblpst, s akik „KVETIK” a KRISZTUSTL kapott „tmutatst”, azok egyes esetekben (az elrehaladsukhoz igazodan, a maguk tjnak rszeknt) „knnytseket” (pldul FELTISZTTST) kaphatnak. Ez azzal is jrhat, hogy egy
„gyors vgigvezetst” kaphatnak bizonyos „ELVARRATLAN SZLAIK” Rendes Lezrshoz.
Ilyen „elvarratlan szl” lehet pldul egy hirtelen megszakadt prkapcsolat vagy megszakadt feladat-teljests (megltsom szerint az is lehetsges, hogy a FLDN kvl ms-Vilgban-volt-ilyen-elvarratlan-szl is RENDEZSRE/Rendes-Lezrsra kerlhet a FLDN meglt Rendes Lezrs sorn!).
Az ilyen LEZRS esetn
lehetsges, hogy a Kilpsre vr [egy megfelel helyzetben] a volt trsval egytt
[’szertartsosan’ vagy akr jelkpesen] vgigvezetst kap a kzsen megtervezett tjukon/feladatukon,
s a vgigvezets „vgn” „Szeretetben/Rendesen elvlnak”.
Olyan is elfordulhat,
hogy amennyiben az egyik rintett „magban” mr elvgezte a Rendes Lezrst,
de a msik rintett mg csak most zrja le magban ezt a korbban megszakadt kapcsolatot vagy folyamatot,
akkor a most Lezr trs egy „rvid s gyengd bcsrintssel” „megkeres(het)i a korbbi trst”.
VI.
2012. jlius 16.
Levl-vltsbl:
[Kzel egy ve eljutottam oda, hogy teljes szvbl bocsnatot tudtam krni egy csaldtagomtl – ezt szban is kifejeztem fel, s n is meg tudtam bocstani neki…] „Azta is mg tovbbfejldtt bennem az irnta rzett megrtsem, elfogadsom, sajt letemmel kapcsolatos tapasztalsok elfogadsa, az, hogy n krtem a tapasztalsokat, hogy fejldhessek.
Ezek utn nem rgtn, de egy levlvlts utn (…) is bocsnatot krt… de n ezt nem reztem olyan mrvnek s szeretetteljesnek, mint ahogyan azt n tettem.
Ezek utn prblt is kzeledni felm tallkozsi szndkkal… de n nem reztem, hogy vltozott volna a helyzet az irnyomban tle, s gy reztem, nekem ez a kapcsolds nem pt jelleg tovbb, s tbbet egyenlre nem tudok tenni. Egyszeren nem volt kedvem gy tbbet vele tallkozni, s tovbbi jtszmkba belemenni, mert gy reztem tovbbra is a rgi minta szerint mkdik, hiba rasztottam fel a szeretetet.
Most patthelyzetet rzek, pedig tudom, hogy nagyon fj neki, hogy ilyen messze vagyunk egymstl.
…tudok-e tenni valamit, vagy az kvetkez lpse a mrvad, vagy lezrult kztnk egy kapcsolat, s tudunk-e jat kezdeni (amihez egybknt tl fradtnak reztem mr magam s nem reztem t mg rettnek r..)?”
Gondolataim:
„Csak mert valaki nem gy szeret tged ahogy te szeretnd, az mg nem jelenti azt, hogy nem szeret tged szve minden szeretetvel!”
Egy lehetsges (megnylhat, elmlylhet) kapcsoldst (az egy-pontban-kapcsolds megformldsakor) nem elsdlegesen a msik fl lpse hatrozza meg, hanem az, hogy nMagam mit rzek, mit ltok t abban a pillanatban. Felismerek-e SAJT MAGAMBAN egy olyan helyzetet vagy lehetsget, amiben N MAGAM lphetnk/tehetnk --- a magam rmre s a trsam rmre (s ezltal felismerek-e egy olyan lehetsget, amiben „n-s-a-trs”, vagyis „MI” egytt tehetne meg bizonyos meglseket).
Ebben a „Magunk Bels Mrtke” igazthat el bennnket [s megltsom szerint ez a „Sajt Megtart Ernk” minsgnek vagy jelzsnek az rzkelse/felismerse]. Megltsom szerint, amikor valaki (akit korbban nem ismertnk, vagy a korbban ismert trsaink esetben akkor, ha egy jabb „kzs megls” nylhatna meg a szmunkra) az „rzkelsi meznkbe” kerl, figyelnnk kell a bennnk megjelen gondolatokra s rzsekre, jra meg kell tanulnunk a „Bels Mrtknk” jelzseit felismerni s rtelmezni. A „gyakorls” hozzsegt annak tudatostshoz, hogy amikor tallkozunk valakivel, akkor mi magunk nMagunkat „tisztn mutassuk meg” s ezltal is (!) kpess vljunk a kapcsoldott trsat „tisztn rzkelni”. Ennek „begyakorlsa” „biztonsgot” (tiszta pontos rzkelst) adhat magunknak, s az „nMagunk tiszta felmutatsval” segtjk a trsat is, hogy tiszta kpet rzkelve rlunk maga is „biztonsgot” meglve legyen jelen…
„Befel” figyelve, ha azt rezzk, hogy „nincs kedvnk” egy kapcsolds elmlytshez, akkor az egy adottan meglv „nem-illeszkedst” mutathat fel: lehet, hogy mi magunk lnk meg egy olyan vltozst, amelyet adottan megzavarna a trssal val kapcsolds elmlytse, vagy ppen a trs hordoz egy olyan mintt, ami miatt mg nem tudnnk mindkettnk szmra pt kapcsoldst kialaktani. A „belsre” s a „trsra” is figyels (tudatosan gyakorolva, tudatos figyelemmel meglve) egyre finomod „Bels Jelzrendszer” kialaktshoz vezet. Ez a „(figyelmessg) gyakorls” taln abban is segthet (tudatosan figyelve arra a helyzetre, amikor „egyms ltmezejbe kerlve” az „egy-pontban-kapcsoldst” ljk meg), hogy „rgztsk magunkban” ismt a maga helyn a „tiszteletet”, s az „vatossgot” (az „vatossgot” abban az „egszsges” rtelmben megjelentve, amit mr korbban emltettem: tiszteletben tartom a msik szabadsgt, nem irnyulok fel olyan formban, amivel megsrthetnm vagy megbnthatnm).
Az rs befejezse a III. rszben olvashat. A III. rsz elrhet ITT.
|