20120731 - NGATS II. - s Vilgi t (I. rsz)
2012.07.31. 17:32
2012. jlius 29-30-31.


Mindenki, aki a FLDN l Llekknt (azaz vilgknt)
[mindaddig, amg a FLDN l s gy a FLD MAGA TJN jr],
az „let-Alapjban” „magtl elvlaszthatatlanul/elvehetetlenl” nMagban hordozza a FLDI LET elz kpekben is megjelenthet „alap-mintjt” (s „LET-V-et”).
Itt a FLDN mindannyian egy olyan let-minsget hordozunk magunkban
a Fldanya SZERELMVEL val Egysgbe (vagy EGYBE) kerls kvetkeztben
[mivel mind nMagunk, mind a Fldanya/FLD „Rendezetten s Szabadon” felvllalta/vlasztotta a „trs-teremtknt” val (egy bizonyos „tartamra” szl) egytt-haladst], amelyben sajtos kiegyenslyozottsgban van jelen
a „fny-s-rnyk”
(a mr megrett tuds s let s tapasztalat, valamint a magunkbl mg kibonthat/megismerhet/lv-tehet minsgek)
s
a „befogads-s-kirads”.

Lendvai Kati selyemkpe: j zisz Pecst
A FLD minden egyes Nagyobb Korszaknak van egy sajtos „ve”,
s ez az v megjelenik a Llek egyni megtapasztalsaiban is
egyfell a teljes Nagy Korszakot magba foglal Llek-t vben,
msfell pedig a Llek egyes megtesteslt leteiben a beszlets s eltvozs kztt.
Minden Nagy Korszak egy „Megfoganssal” indul [nagyjbl a ’Hajnal’ idszakban]. Ilyenkor inkbb mg csak „sejts” az j let „Minsge”, br az „tudott”, hogy valamikor megjelenik majd az J.
Az, hogy „pontosan” mikor valsul meg egy „Megfogans”, az attl (is) fgg, hogy az elz Nagy Korszak „LEZRSA” hogyan valsult meg.
Ha a „LEZRS” „Rendben” zajlott, vagyis az elz Nagy Korszakban vlasztott „TOVBBHALADSI IRNYNAK” megfelelen minden „tovbb-vinni-szndkozott-rsz” biztosan-s-pontosan a maga helyre kerlt s minden „elengedtetett s eltvolttatott”, amit a Vilg „nem-kvn-tovbbvinni”, akkor a „Megfogans” ltalban abban a „Klnleges EGY Pontban” valsul meg, amikor „ppen-vget-r-a-rgi-s-ppen-elkezddik-az-j”. Az a Vilg, amely ilyen Rendezett Vltst kpes meglni, ltalban a Lelkekben mr egy tisztbb/magasabb tudatossgot hordoz, s a Lelkek pontosan felismerik a „Vlts Pillanatt” is.
Ha a „Korszak-LEZRS” sorn nem kerlt pontosan minden a Tovbbhaladsi IRNYNAK megfelel helyre, akkor az „j Korszakba” val tnyleges tlpst inkbb egy „hosszabb vagy rvidebb folyaMAATknt” rzkeli(k) a Vilg s az ott l Lelkek. Az „J”-ba val tlps Pillanata „utn” [vagyis mr a ’Hajnal’ idszakban] ilyenkor a Vilgban l Lelkek mg „elvgzik az utols simtsokat nMagukon s a Vilgukon”, s amikor a Tovbbhaladsra vlasztott IRNYNAK megfelel HARMONIA felll, akkor valsul meg a Megfogans.
Az id haladtval a Megfogant j Minsget minden Jelenlv Llek a maga letnek gyakorlatilag minden terletn elkezdi felismerni s megrteni s kibontani [’Szz’, a „gyermeksg”, tanuls ideje].
Ebben az idszakban a Llek gyakran mg „kevss kapcsolds-kpes”, s azzal van elfoglalva, hogy „nMagban” felismerje s kibontsa azon Kpessgeit s Minsgeit, melyekkel a „Magban” s „KINT” zajl vltozsokat megfelelen felismerni s kezelni tudja. A Llek kapcsoldsait/egyttmkdseit ebben az idszakban mg inkbb a „Szksgei” hatrozzk meg s alaktjk, mint a (szabad) Lehetsgei.
[Az ’ven’ tovbbhaladva] [a ’Szerz/Szerez’ LET/let-idben] a Lelkek a felismert j minsgeikkel sok-szn szabad teremtsbe kezdenek egymssal, hogy mg tbb j szn s minsg feltrja magt. Ebben az idszakban a felismert j minsgeket mr tudatosan hasznljk/lik-meg a Lelkek, „egymshoz is kapcsoljk” a mr felismert j minsgeket. A megismert j minsgekbl ezen tudatos „hasznlat” (vlaszts) ltal „mvek” szletnek, s a Lelkek elkezdik azt „megersteni” nMagukban, ami szmukra a legtbb rmet okozza (s/vagy ami a legnagyobb hasznossgot mutatta fel a maguk s kzssgeik letben is). A Kapcsoldsok kialaktst s a tnyleges egyttmkdseket egyre inkbb mr a „szabad Lehetsgek” hatrozzk meg, br nyilvnvalan a Lelkeknek megmaradnak bizonyos (leginkbb a Maguk Szletsvel felvllalt) „szksges kapcsoldsaik” is.
„Szerz” kifejezssel jelljk azokat az embereket, akik „maguk valamilyen (’mester’)mvet ksztenek”. Eredeti rtelmben ez a kifejezs arra utal, hogy valaki nMagbl egy teljesen j dolgot/szpet hv letre, amit msok is megismerhetnek, s msok szmra is rmet (’lmnyt’, gazdagodst) eredmnyezhet ennek az j mnek/minsgnek a megismerse. A „Szerz” teht ltalban egy „rett szemlyisg”, legalbb is abban az rtelemben, hogy valamilyen „rett szpsg rad ki belle”.
A „Szerz/Szerez” idszakban teht a mr megismert j Minsgek (Szpsgek) s a Lelkek addig mr felismert korbbi (magukkal hozott) tudsa/minsgei (a kezdeti tanul-lpsek utn) egyre teljesebb szpsgkben megmutatkoznak a Llek-nMaga s a trsak szmra is. Egy-egy Llek egy adottan lt lete sorn a maga „Szerzv” rt letszakaszban tudja a legteljesebb formban megmutatni nnn Szpsgt, ilyenkor kpes a legteljesebben megmutatni nMagt, s ilyenkor a „legteljesebben szabadon kapcsolds-kpes”.
A „Szerz” LET/let-id vge-fel a Vilgban [s a Llekben is] egy tVilgts, sszegzs kezddik, „rtkelse” mindannak, ami abban az adott „Nagy Korszakban” letre kelt (megismersre kerlt s megnyilvnult). Ilyenkor a „sok-szn” s ltalban mg kiterjedten mkd egyttmkdsek miatt szinte „pezseg a Jelenltben az let”, mgis elkezddik egy „elretekints”, annak elrevettse, hogy majd ha „visszahzdik” mindezen „gazdagsg”, akkor milyen IRNYBAN ptene/haladna tovbb a Llek s Vilg. Ha mind MAGBAN a Vilgban, mind a Lelkekben „sszell” az „j IRNY” [j HARMONIA] kpe, elkezddik egy „vltozs”, amelyben a Vilg s a Llek „becsomagol” MAGBAN mindent, amit tovbb kvn majd pteni, s azt MAGBAN mr az j HARMONIRA is figyelve „helyezi el” s „Megersti”.
Megrtst segt kp: Az „j Vilg/vilg” vagy „j Korszak” „kezdetn” „VAN” egy „terv”, mely yvhagyott terv alapjn „tudhat” hogy egy bizonyos helyen fel fog plni egy bizonyos „hz”. A tervrajzon a hz minden fontos jellemzje (mret, szerkezet, pt-anyag, krnyezethez kapcsolds lehetsgei, biztonsg stb) egy bizonyos „pontossggal” „meg van rajzolva”. Ha a tervhez minden szksges engedly beszereztetett s a hzhely is megfelelen tiszta s el van ksztve, kezdett veszi maga az ptkezs. ’Hajnal’-idben (’anya-mh’) mg csak az ptkezs helye s az alapozshoz szksges pt-anyagok ltszanak, valamint a mr elfogadott tervrajz „mutatja a tennivalkat”. A hz ptse a „felszn alatt” kezddik, s nagyon fontos, hogy a hz alapjt kpez elemek pontosan a helykre kerljenek. Amikor az alapok elkszltek, a „Szz” (’megszlets’) idszakban elkezddik a felszn feletti pt-munka: elszr a hz szerkezett meghatroz „f-falak”, „f-tart-elemek” (f rtkek) kerlnek a helykre, melyek a „terv szerint” ltalban „szigoran s pontosan” kell hogy a helykre kerljenek. Ez lesz ugyanis a „kerete” minden tovbb-pl rsznek.
Az „alap” s a „ffalak” helyre kerlse utn helykre kerlnek a kisebb bels elemek s nyls-zrk, kvetkezik a krnyezethez-kapcsolds kiptse, a bels s kls fests s vdelem-kipts, s a lakberendezs… az pts e szakaszban vannak olyan minsgek, amelyek megengednek a tervtl kisebb vagy nagyobb eltrseket (bizonyos dolgok pldul „jobb minsggel” is helyettesthetek), illetve vannak olyan tennivalk, amiket a terv mr nem rt el ktelezen, s szabadon megvlaszthat, hogy „milyen legyen” (a fests, vilgt-testek, knyelmi berendezsek stb). Itt mr a „lakk” egyni zlse s a lakk szksgletei s (lelki s anyagi) lehetsgei, valamint a „krnyezetbl elrhet” lehetsgek hatrozzk meg a tnyleges munka-folyamatokat. Mg az „alapok” s „ffalak” kiptsekor pontosan kellett kvetni a terveket, az pts ezen [’Szerz’] idszakban sokkal tbb szabadsga van a „tnyleges kinzet” krdsben az ptnek [de ilyenkor is vannak olyan meghatrozottsgok, amiktl nem lehet (nem tancsos) eltrni].
Amikor a tervrajz szerint elkszlt a hz, az „pts befejezdik”. A hz otthonknt szolgl egy ideig, nha (terv- vagy szksg-szerint) feljtani vagy yavtani szksges egyes rszeit. Egy id utn a hz „elkezd leplni”. A „terv” s a hz felptshez hasznlt „anyag” minsge rendelkezik egyfajta „vgessggel” (is): az „anyag” „elfrad” s egy termszetes folyamat sorn elkezd lebomlani. A lebomls kezdett s temt meghatrozza a Vilg MAGA Megtart Ereje s a hz-maga-Megtart-Ereje --- de a Vilg s hz letben van egy olyan pont, amikor ez a megnyilvnult forma valamilyen „rendes” vagy „klnleges” mdon megsznik nll formaknt (hzknt) jelen lenni.
Ahogyan a Llek egy-egy adottan lt lete folyamn vgighalad a „Hajnal > Szz > Szerz > Est” letciklusn, gy a Llek a „Nagy Korszakban” az egymst kvet letei [’Llek-t’] sorn is megli ugyanezt az vet/ kiteljesedst. A Llek ilyen „Llek-t”-ve ltalban pontosan kveti a FLD Nagy Korszaknak vltozsait.
Amikor pldul a FLD [lezrva a rgit] elkezd egy j Nagy Korszakot, akkor a Korszak-kezd „Hajnal” idszakban a Lelkek is a tovbbvitelre vlasztott j minsgeiket kezdik el (leginkbb mg csak a maguk „bels” letben) rlelni/nyitni.

Amikor a FLD a „Hajnalbl” tlp a „Szz” idszakba, a Lelkek az addig leginkbb csak magukban rlelt minsgeikrl/teremterejkrl elkezdik „tanulni”, hogy hogyan hasznlhatjk „yl” (nMaguk s msok szmra is rmet s hasznossgot nyjt mdon), s elkezddik egy megnyls a trsak fel is (a ’kikelettl’ az „els szrny-prblgatsokig” terjed idszak).
A FLD „Nagy Korszaka” a „gyermeki/ifji” idszakbl lassan tvlt a „felntt” [„Szerz”] korszakba, s a Lelkek ltalban ilyenkor vlnak kpess az adott Korszakban a „legszebb” minsgek megformlsra s a trsaikkal is ilyenkor a „legkiterjedtebb” az egyttmkds.
A „Szerz” idszak vge-fel a „bolyg egyttes LETE” s az egyes Lelkek is elkezdik „sszegezni” mi minden vltozott s formldott az let sorn, s mg az „nMAGBA” val „visszahzds” eltt a Lelkek „valamilyen IRNYT vlasztanak”, amelyen valamilyen „j szpsg” fel tovbbhaladhatnak majd.
Ezt kveten [a MR MEGRLELTEKRE s ELREVETTETT IRNYRA figyelemmel] az „Est” idszakba vlt t a „Nagy Korszak” termszete, amikor „LEZRSOK” s „MEGERSTSEK” zajlanak, s minden ms, ami ahhoz szksges, hogy a VLASZTOTT J IRNYBA tudjon majd tovbbhaladni a teremts.
A FLD MAGA LETE teht az egyes Nagy Korszakok sorn sorban vgighalad a „Hajnal > Szz > Szerz > Est” LET-SZAKASZOKON. Minden egyes let-szakasz PT minsg, mg a „visszahzd” s „lezr” szakasz is!!!
Egy FLDN l Llek az egyes letei sorn (egy formba val beszletse s abbl val kilpse kztt) egy letnyi id alatt szintn vgig-halad a „Hajnal > Szz > Szerz > Est” ven/folyamaton, s az egyms utn kvetkez megtesteslseiben [’Llek-t’] is kveti ezt a fejldsi vet.
Vannak idszakok,
amikor a Llek „jellemzbben inkbb befogad” letet l,
s vannak „jellemzbben inkbb kirad” minsg let-idszakai is.
Br sok ms Llekre is igaz (lehet) ez a FLDN, most elssorban mgis a MAG-Nemzetsg tagjaira vonatkozik a kvetkez nhny gondolat.
A FLD MAG-Nemzetsgnek vannak olyan tagjai (pldul a magukban leginkbb „madr” jelleget hordozk), akik az „Est vgtl a Hajnalon t a Szz idszak elejig” [„RNYK”] vannak a „legteljesebb teremterejkben”. k MAGUKBAN olyan „klnleges” minsgeket is (l mdon) hordoznak, amivel a „FLD” (s FLDN l Lelkek) „IRNY-tartst” is meg tudjk segteni a „Nagy Korszak” ezen „LET-vlt” s „kibomlsnak indul” idszakban. Az ilyen (’becsomagolsban’ s) „kibomls-segtsben jrtas” MAG-Ltezk ltalban a „Nagy Korszak” ms (pldul „Szerz” vagy „Est” eleje) [„FNY”] idszakban is olyan let-feladatot vlasztanak, amelyben az egyes Lelkek „kezd lpseit” segtik/tmogatjk, vagyis a „kibomlsokat s megersdseket” segtik.
rtelem-szeren vannak a MAG-Nemzetsgnek olyan tagjai, akik az „Est vgtl a Hajnalon t a Szz idszak elejig” [„RNYK”] „kevsb aktvak”, mert MAGUKBAN olyan „Klnleges Erket” tartanak „ln”, amivel az egyes Lelkeket a „kiteljesedett teremt (’Szerz’) [„FNY”] idszakban”, vagy pp mr a Lezrsokra s Megerstsekre kszlds idszakban kpesek segteni --- s termszetesen MAGT A FLDET is a „Nagy Korszak” ezen SZAKASZIBAN („FNY”) val jelenlte sorn segtik a Kiegyenslyozsi s Irny-tartsi feladatokban vagy brmilyen ilyenkor elll Szksghelyzet Rendezsben.
A FLD MAGA MAG-Nemzetsgnek tagjai [a FLDDEL val teljes EGY-Lnyegsg mellett] megnyilvnult formikban „egymstl yl megklnbztethet” jellegzetessgekkel is rendelkeznek. Vannak, akik a FLDET egy Nagy Korszak INDULSAKOR segtik „erteljesen” az IRNY-TARTSBAN s megfelel kiegyenslyozottg fenntartsban, ms MAG-Nemzetsg-tagok pedig a „kiteljesedett teremts idszakban” vagy pp a „LEZRSOK” s „TIGAZODSOK” idszakban vannak „teljes hatalmukkal” jelen az IRNY-TARTS s EGYESLY-TARTS feladataiban.
A MAG-Ltezk ilyen „klnbzsge”/egyedisge ltalban megmutatkozik abban is, hogy egyedi leteik sorn tnylegesen milyen „foglalkozst” vlasztanak/vgeznek (gyakorlatilag ezen keresztl tartjk MAGUKBAN l mdon meg a FLD/Fldanya ltal „rjuk osztott” „elsdlegessgeiket”/elsdleges-jellemziket). Az ilyen jelleg „klnbzsg” tudatostsa segtheti felismerni, hogy a „Halads vn” kinek mikor inkbb befogad s mikor inkbb kirad a maga lete.
Ugyanakkor az is igaz, amit a 20120706 - MAGOKNAK - Kristly(osan)-tisztn cm rsban rtam, vagyis
„Klns” vagy „Klnleges” krlmnyek kztt
brmely MAG-Ltez
a „MAG Teljessgt” LV tudja tenni nMagban,
s gy a „MAG” Teljes Tudsval s Erejvel kpes az elllt SZKSG-helyzet megszntetsben segtsget nyjtani.
„…A FLD MAG-Ltezi teljes kpessggel/felyogostottsggal rendelkeznek arra is, hogy (akr egy teljes Korszakra vonatkozan, akr csak egy rvidebb idszakra) „beszlethessenek” az egyes csaldokba (pldul „magyarknt” ljenek). [Erre a Fldanya Rendeli ket.] Ilyenkor „Maguk” tkletesen felveszik az adott csaldra jellemz mintt vagy „sznt” --- de a MAG-Ltez ilyen alkalmakkor is rendelkezik NMAGA TISZTA LNYE TELJES (!) megnyilvntsnak kpessgvel/adottsgval, s SZKSG ESETN [akr azonnal!] kpes [nMAGHOZ visszaigazodva] NMAGA TISZTA (kristlytiszta s kristlyosan ttetsz) minsgnek/lnynek megnyilvntsra [hiszen ez a Vals nlnyege!], s ezltal TELJESEN TISZTA [n-Lnyeg] LTSSAL [Teljes egszben EGY vlva Vilgval/a-Fldanyval] felismerni a felmerlt SZKSG vals termszett, ezltal kpess vlhat a SZKSG megszntetsben KZVETLENL [nMaga teljes Jelenltvel] segtsget nyjtani /kzremkdni…”
Megfigyelhet volt eddig is, hogy
pldul a LEZRSOKBAN s az JBA-VAL-TIGAZODS idszakban
ha azok a MAG-Ltezk, akiknek ezen idszakokban kellett volna a Maguk vllalsa/Szerepe szerint segteni a Fldanyt a MAGA folyamataiban, valamilyen „klns ok” (pldul srltsg) miatt nem tudtk elltni ezen feladataikat,
akkor (1) a Fldanya olyan MAG-Ltezket „krt fel” („csoportostott t”)
az Irny-tartsi s ms Szksges feladatok elvgzsre,
akik valahogyan „kzel lltak/llnak” az akadlyoztatott MAG-Ltezkhz,
(2) ha nem voltak ilyen „kzeli” csaldtagok, akkor „ms minsg MAG-Ltezket” is „tcsoportostott” a Fldanya a FONOTSSGOK/ELSDLEGESSGEK meghatrozsa ltal.
Amikor valamilyen Szksg-helyzet elllsa miatt (!!!) a Fldanya „meghatrozza a FONTOSSGOKAT”,
az azt jelenti a MAG-Ltezk szmra,
hogy minden lehetsges mdon Magukban lv kell tennik azokat a kpessgeket s erket,
amelyekkel ezen FONTOSSGOK megvalstst elvgezhetik/segthetik.
[Teht ilyenkor (amikor „ppen szksg-helyzet” van!) nem a kiesetteket vagy felelsket keresik s lkdsik, hanem „nMAGUKAT lesztik”.]
Akkor is „ktelessge” ez a MAG-Ltezknek,
ha „egybknt” „rendes krlmnyek kztt” k maguk azon feladatok teljestsben nem szoktak eljrni.
A MAG-Ltezk ilyenkor EGYMST (!) minden lehetsges mdon megsegtik,
hogy a SZKSGES L ER minl hamarabb megteremtdjn a Szksg-helyzet megszntetshez.
Amikor a Fldanya s a MAG-Ltezk „sikeresen” elhrtottak egy adott SZKSG-helyzetet
s nincs olyan klns vagy klnleges krlmny,
amely a FONTOSSG tovbbi fenntartst indokoln,
akkor a MAG-Ltezk ltalban gyorsan visszaRendezdnek
a „sajt termszetknek megfelel Rendbe/Mintba”, s vgzik tovbb a „rendesen vitt feladataikat”.
Egy MAG-Ltez pontosan TUDJA azt,
hogy nem csupn „Egyni Llek-Utat” jr be a FLDN,
hanem bizonyos Kpessgeivel s Erivel „szolgja” a „bolygt” s a Fldanyt.
Egy MAG-Ltez szmra ezrt termszetes az,
hogy ha valami FONTOSSG elllt,
akkor a FONTOSSG ltal meghatrozott IRNYBAN megnyl feladatokban rszt kell vennie
(nem azrt mert erre t brki is „knyszerten”, hanem azrt, mert EZT VLLALTA).
A Fldanya „Ngatst” (erteljes felkrst) azon MAG-Ltezk rzkelik,
akik Kpesek s tnyleges lehetsgben vannak egy fontos feladat teljestsre.
A „Ngatst” („lelki-furdals” minden megjelense nlkl) „hatrozott tiszta tudsknt” rzkel(het)ik a MAG-Ltezk.
Azt is TUDJA minden MAG-Ltez,
hogy a FONTOSSGOK Irnyban val feladat-teljestsei sorn nem kell „szksgtelen feszlseket” meglnie,
s a feszlssel jr lethelyzetei csak addig tartanak,
amg az a bolyg LETE megvsa vagy Rendezse rdekben vagy valamely FONTOSSG Rendezshez felttlenl szksges.
Ezen TUDS hozzsegti ahhoz a MAG-Ltezt,
hogy amikor „Magban” megrzi a Fldanya „Ngatst” [erteljes krst/felhvst („no, itt az ideje indulni”)],
akkor annak „magtl rtetden” a leg-yobb tudsa szerint eleget tegyen, s az ilyen feladatokhoz kapcsoldott csaldtagjait is minden tle telhet mdon segtse.
A „Ngatst” (tisztn) nyilvnvalan csak az a MAG-Ltez kpes rzkelni,
aki olyan helyzetben van (fizikailag s lelkileg, fldrajzilag s rettsgben/kpzettsgben),
hogy LEHETSGE van pten bekapcsoldni a FONTOSSG IRNYA ltal megnyitott segt/Rendez feladatokba.
Ezrt „egyszer” a MAG-Ltez helyzete:
ha rzkeli a Fldanya „Ngatst”, akkor tudja, hogy KPES/TUD segteni a megnyl feladatok megvalstsban,
s mivel KPES s TUD segteni, ez azt is jelenti,
hogy „rmet” s „megelgedettsget” s „szksges bsget” is tall a feladat-teljestsben,
valamint hogy a Fldanya is minden lehetsges mdon segtsget nyjt abban,
hogy csak a „legszksgesebb feszlssel” jrjon egy ilyen („Ngatsra” felvllalt, ltalban AZ EGSZ rdekben is vgzett) segt munka.
A Fldanya „Ngatst” a MAG-Ltez ltalban „tiszta tudsknt” [Egyszersgknt] rzkeli,
s gy „fenntartsok” s/vagy „ellenrzs”/ktsgek nlkl „teljes szvvel/lnyvel” (magtl rtetden) kapcsolik be a FONTOSSG IRNYA ltal megnyitott feladatok megvalstsba.
CSAK ebben az llapotban ( teljes Jelenltben) van a MAG-Ltez abban a helyzetben,
hogy kpes legyen a Fldanya KLNLEGES Vezetst kvetni
s Szksg esetn a Klnleges Erket nMagn t is mkdtetni/megnyilvntani.
Ilyen feladat-teljestsek sorn „fokozottan fontos” a „tisztasg megtartsa”
s a Megtart Er tudatos megnyilvntsa.
Egy MAG-Ltez nem tartogat semmit nMagban, ami nem a Maga Tiszta nValja.
Mirt is tartogatna? Hisz EGY-Lnyeg a Maga Vilgval!
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT.
|