|
ÍRÁSAIM |
|
| |
"ELEGET KÍVÁNOK NEKED!"
"Elegendő napsütést kívánok számodra, hogy jókedved legyen, bármilyen szürkének is tűnnek napjaid.
Elegendő esőt kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld a napot.
Elegendő boldogságot kívánok neked, hogy szellemed élő és örökké tartó legyen.
Elegendő fájdalmat kívánok neked, hogy még az élet legkisebb örömei is nagyobbnak tűnjenek.
Elegendő nyereséget kívánok neked, hogy vágyaidat kielégítse.
Elegendő veszteséget kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld mindazt, amid van.
Elegendő köszöntést kívánok neked, hogy felkészítsen a végső búcsúra." (Folytatás ITT)
|
Sík Sándor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek, épnek,
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek."
|
|
Hímeztem: |
|
| |
2011.0728 – Szemelvények – Önkifejezés III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „mások támogatójává vagy segítőjévé” válunk,
TELJESEN ŐSZINTÉK, IGAZAK legyünk.
A „segítő szándék” „tiszta” legyen,
vagyis tisztán SZERETETBŐL legyen jelen (’se több se kevesebb’),
magunkat a „yobbítás” és önzetlen segítségadás szándéka vezesse
[ne kívánjuk a másikat ’befolyásolni’ vagy ’vezetni’, ne ’értékeljük’ vagy ítéljük meg stb].
Ha „hívást” érzünk egy helyzetbe, amelyben segítően nyilvánul(hat)nánk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyeléssel] forduljunk a „helyzet” és a helyzetben „jelenlévők” felé is.
Legyünk „nyitottak”, hogy megérthessük azt, amit a helyzet mutat –
és ezáltal is azt tudjuk nyújtani,
ami az adott helyzetben „tőlünk telhetően is a leg-yobb”
és az „érintett számára is legmegfelelőbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legyünk teljes egészében:
ne találjunk ki valótlan, általunk meg nem élt ’példákat’, mert már ez is ’ferdítés’.
Olyat mondjunk és tegyünk, amit mi VALÓBAN megtapasztaltunk,
és ami ezáltal a ’magunk tapasztalata/tudása’
[’erre tudunk Építeni, ebből tudunk biztonsággal Építkezni/Építeni’].
Ne „szépítsünk”, és közben ne legyünk bántóak sem
(ugyanis a ’bántás’ érzékelésekor bezárul vagy beszűkül a „szív”, és így legtöbbször nem tud célt érni a segítség).
|
"Egy szó is lehet locsogás, s ezer oldal maga a tömörség.”
(Abody Béla)
„A madarak nyelve nagyon régen kialakult, és más, ősi beszédmódokhoz hasonlóan tömör, kihagyásos beszéd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki és sokat megértenek belőle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
|
Írások - 2012 augusztus 23 - szeptember 6 |
|
20120828 - ÚT (I. rész)
2012.09.21. 20:28
2012. augusztus 25-26-27-28.
I.
„ÚT”
Mindenség-ERŐ
A „Mindenség-ERŐ”-ben mint a FÖLD MAGA ÉLET-ALAPJÁBAN „valóságosan benne van minden”, ami bármikor bárki által már megtapasztalásra került és ami bármikor bárki által megtapasztalható lesz a FÖLDÖN. Vannak a „Mindenség-ERŐBEN” már megnyilvánulttá lett Tudások/Minőségek és Erők, vannak éppen-kibomlóak, és vannak olyanok is, amelyek majd csak ezután válnak megismerhetővé a FÖLDÖN.
A „Mindenség-ERŐ” egyfelől a FÖLD EREDŐ PONTJA, a FÖLD azon MINŐSÉGE/EREJE, amelyben KRISZTUS-és-a-MINDENHATÓ-és-a-FÖLDANYA a FÖLD MAGA ÉLETE ÉS ÉLET-ÚTJA MEGFOGANÁSA PILLANATÁBAN EGY volt/VAN, ez az a ’Természetes’ és Különleges ÉLET-Területe vagy MINŐSÉGE a FÖLDNEK, amelyben egy „Állandó-és-Teljes-KRISZTUSI-és-MINDENHATÓI-Jelenlét [„Az Eredő”] Van Jelen.
Az elmúlt kor-szakban megtapasztalt Különös és Különleges helyzetre figyelemmel a Földanya MAGA Szükségesnek látta azt, hogy „pontosan a „Mindenség-ERŐ” Eredendő Mintája alapján „a FÖLD MEGERŐSÍTÉSEKÉNT” ÉLETRE keljen egy olyan (szintén iker-jellegű) SZERELEM-ERŐ, amelyben MEGNYILVÁNULTAN JelenVan ugyanazon TUDÁS-és-ERŐ-és-MINDEN-és-YO, mint a FÖLDI EREDŐBEN/TERMÉSZETES-ÉLET-ALAPBAN. Emiatt „született” meg a „Teljesség-ERŐ”-vé vált/váló „MEGBOCSÁTÁS ERŐ” és „SZÉP ERŐ”.
A következő képen a „Mindenség-ERŐ” Mintájában – csak nagyon vázlatosan – a FÖLDÖN Megtapasztalható „ÚT” természetét érintem [a ’Lélek’ kifejezés alatt a ’létezőket’ is értve.]
A kép belsejében ZÖLD színnel jelöltem azt a Természetes Élet-Területet [IRÁNYT és Arányt], amelyben egy Lélek a Maga „Teljes Szabadságával” élhet. A „ZÖLD” Területen Jelenlétében a Lélek [a saját maga választotta Megtapasztalási Irányban/Úton!] „Harmóniában” van, egy ÖnMaga választotta Megtapasztaló és ÖnÉpítő [és Világ-Építő] Életet él. Ezen az Úton haladva (’alulról felfelé’, ’növekedve’) a Lélek Természetes Szabad Kapcsolódásokat és Együttműködéseket létesíthet és működtethet, Tápláló-Erők és más Segítő Minőségek is segítik a Boldog és Gyarapodó (ÖnMaga választotta Irányú) Életvitelben.
A kép alján lévő CSILLAGOT tekintsük a Lélek FÖLDI ÉLETBE [’YO’] és egy adott FÖLDI Élet-Útba [’MINDEN’] való TÖRVÉNYESEN megvalósuló Belépésének, és a képen felfelé haladva a Lélek Törvényesen megtestesül. A „kétfelé szétágazó” ZÖLD Út egy olyan „Élet-tartományt” jelenít meg, amely (a ZÖLD Szakasz végpontjáig) „Még-a-Harmónia”. A ZÖLD Úton ha elérkezik a Lélek a „ SÁRGA ” Területre, VÁLASZTANIA szükséges: ha a FÖLD MAGA ÚTJÁN akar továbbra is maradni az adott megtestesült Élet-formájában [a Maga választotta elindult Élet-Úton-Szakaszon], akkor a ZÖLD Úton szükséges továbbhaladnia, előre-és-vissza kell Igazodnia a Maga eredeti Élet-Út-Mintájába.
Egy Lélek „két fő ok miatt” „térhet el” a Maga Választotta elindított Élet-Útjáról/Élet-Út-Szakaszáról.
1./ Eltérés „JOBB”-ra:
Lehetséges, hogy a Lélek valamilyen ok miatt TÖRVÉNYESEN úgy dönt, hogy szeretné LEZÁRNI az addig vitt megtapasztalását, és egy [akár Újonnan!] megnyílt Új Élet-Úton szeretne továbbhaladni. Ekkor a Lélek a SÁRGA Területről (ahol meghozta a TÖRVÉNYES Választását az IRÁNY-VÁLTÁSRÓL) a PIROS színnel jelölt FÖLDI Élet-Területen halad tovább, és ezen elvégzi az addigi Élet-Útja TÖRVÉNYES LEZÁRÁSÁT.
A PIROS [Lezáró] Élet-Szakaszon haladva a Lélek eljut a „KÉK CSILLAGGAL” jelölt ÉLET-TERÜLETRE, ahonnan a Maga Választása és „Yogossága” szerint „három Irányban” is továbbhaladhat:
A./ ha a Lélek nem lép ki a FÖLD ÉLETÉBŐL, csupán egy másik jellegű (IRÁNYÚ) Megtapasztalási Utat kezd el a FÖLDÖN, akkor a „BELSŐ FÖLDI” PIROS Rendező-Úton („lefelé” a PIROS Úton) visszamegy az „Eredő” Pontba/Helyzetbe, és ott ÖnMaga és a FÖLD/Földanya BeRögzítik a Lélek Szívébe-és-Lényébe az Újonnan Megtapasztalásra választott FÖLDI Élet-Utat.
B./ Ha a Lélek a FÖLDRŐL TÖRVÉNYESEN Kiléphet – például egy TÖRVÉNYESEN Megnyílt Kapun/Lehetőségen átlép egy másik Világba stb – KRISZTUS „Vezetésével” (tehát a FÖLDI Élet-Út TÖRVÉNYES Lezárása után) a RÓZSASZÍNŰ Úton a kép felső „szív-csücskében” lévő „Kijáraton” [ARANY CSILLAG][TÖRVÉNYBEN, (VILÁGI) ÖRVÉNYBEN] kilép a FÖLD ÉLETÉBŐL.
C./ Valamilyen [TÖRVÉNYES és/vagy KÜLÖNÖS/KÜLÖNLEGES] okból egy Lélek olyan döntést is hozhat, hogy az adott Lélek-formájában nem kíván tovább sem a FÖLDÖN sem pedig más TÖRVÉNYESEN elérhető Tapasztaló Úton haladni, és ekkor a FÖLDI Élet-Út TÖRVÉNYES Lezárása után a LILA Úton „visszatér a MindenHatói SZÍVBE/LÉTEZÉSBE”, gyakorlatilag egy [Részleges vagy Teljes] ÚJRA-TEREMTÉST él meg.
A „Rendes/Természetes” ZÖLD Útról tehát egy Lélek TÖRVÉNYESEN és a Maga Szabad Választása szerint áttérhet a TÖRVÉNYES LEZÁRÁS PIROS Útjára. Ezt a TÖRVÉNYES és SZABAD VÁLASZTÁS szerinti RENDES Élet-Lezárást jeleníti meg a kép JOBB oldali (Kilépő/Kivezető) ága.
A „PIROS” Út-Szakaszra való „átlépéssel” a Lélek „ténylegesen is elhagyja” a Természetes Élet-Útja Harmóniáját, és ezzel elkezdi az adott Élet-Útja (vagy Élet-Út-Szakasza) LEZÁRÁSÁT. Ez azt jelenti, hogy a Lélek innentől kezdve már TÖRVÉNYESEN nem Igazodhat vissza az általa elhagyott Élet-Útra (vagy Élet-Út-Szakaszra).
2./ Eltérés „BAL”-ra:
’Látható’, hogy a kép BAL oldali ágán is „ugyanilyen” „Lehetőségekkel” élhet a Lélek. A BAL-oldali (kivezető) „ágra” viszont akkor lép/kerül a Lélek, ha „nem tarja be a rá vonatkozó [ÖnMaga által Szabadon felvállalt] TÖRVÉNYT/Törvényeket. A FÖLD ÖNMAGA szempontjából ezt a „Lezáró-és-Kivezető” „ágat” is „önként, szabadon” választja a Lélek, de amíg a JOBB-oldali-ágban egy Lélek TÖRVÉNYESEN és a HARMONIÁRA/TÖRVÉNYRE figyelemmel választ TUDATOSAN egy másik IRÁNYT (esetleg másik HARMONIÁT) a Maga Életének és ennek megfelelően a FÖLDI Jelenléte alatt a FÖLDI TÖRVÉNYT mindig megtartja, addig a BAL-oldali Lezáró „ágra” azért kerül a Lélek, mert a FÖLD TÖRVÉNYÉT nem tartja be.
Ma már ismét „külön ágban” haladnak a Lezárásban a TÖRVÉNYT-követők és a REND-bontók!
A „BAL”-felé-hajló-ágon haladva a ZÖLD Úton itt is elér arra a SÁRGA Területre a Lélek, amikor – már megfelelő Figyelmeztetések és segítség-nyújtások után – VÁLASZTANIA szükséges, hogy a TÖRVÉNYT Megtartva visszatér-e a Maga Természetes FÖLDI Élet-Útjára (a ZÖLD Úton halad-e tovább előre/felfelé), vagy pedig továbbra is a TÖRVÉNYT-nem-megtartva él. A TÖRVÉNYT-nem-betartó Életvitel ebben az esetben is a PIROS Lezáró Útba vezet át.
A TÖRVÉNYES Lezárás a FÖLDÖN lehet ma már (1) „Rendes”/Természetes-Menetű [általában az EST ERŐ Vezetésével], vagy pedig (2) Különös vagy Különleges helyzetben a „Teljesség-ERŐ” [„SZÉP ERŐ” és „MEGBOCSÁTÁS ERŐ”] KÜLÖNLEGES ERŐI által megnyilvánítottak.
Ebben az esetben is „három” „IRÁNYBA” haladhat a YOGOSSÁGA és lehetséges-Választása alapján a Lélek:
A./ ha annak nincsen TÖRVÉNYES akadálya, a Lélek választhat egy TÖRVÉNYESEN megnyílt FÖLDI Élet-Útba beIgazodást (akár azonnal, vagy majd csak bizonyos Feltételek teljesítése után) [a PIROS Úton visszatérve a FÖLDI Eredő Élet-Pontjába],
B./ ha annak a TÖRVÉNYES Feltételei fennállnak, akkor KRISZTUS Vezetésével átléphet oda, ahol Yogossága Van [RÓZSASZÍN Út], és
C./ ha nincsen Yogosultsága a Léleknek sem FÖLDI Élet-Utat választani sem pedig más VILÁGI Élet-Útra TÖRVÉNYESEN átigazodni, akkor marad a LILA ÚJRA-TEREMTÉSI ÚT (a Lélek visszavezetése az EREDŐJÉBE).
A „BAL”-oldara-eltérő Élet-Úton minden egyes Lélek esetében „Különleges gondossággal” vizsgáltatik meg, hogy a „TÖRVÉNYT-be-nem-tartó” Életvitelének ténylegesen mik voltak az okai (az okok jellemzően a „Lelken kívüliek” vagy pedig a „Lélek-Önmagában” valóak-e). Ezen Értékelés jelentősen meghatározza, hogy TÉNYLEGESEN milyen TÖRVÉNYES Lehetőségek nyílnak meg a Lélek számára.
Ha az kerül megállapításra, hogy a Lélek „zavarodott” vagy más okból TÖRVÉNYT-nem-követő megnyilvánulásainak a Lelken-magán-kívüli okai voltak jellemzően, akkor a Lélek segítséget [akár IRGALMI és KEGYELMI segítséget is] kaphat ahhoz, hogy az ÖnRendjének megfelelően Rendezhesse magát [a FÖLDÖN vagy akár más Rendező-Helyen] és majd ezen ÖnRendeződés után már Éppé váló Megtartásában válasszon ténylegesen a számára megnyílt Élet-Utakból.
Az írás folytatódik a II. részben. A II. rész elérhető ITT.
| |
|
|
|
A mai napra: |
|
„A valóság nemcsak az, amit a szem lát, és nemcsak az, amit a fül hall és a kéz meg tud fogni, hanem az is, ami rejtve marad a szem és a tapogató ujjak elől, és csak annak fedi fel magát néha, egy-egy pillanatra, aki a lelki szemével keresi, aki belülről tud figyelni és hallani, és képes a gondolataival tapintani.”
| |
Áldozni
csak a benned lévő és általad LÉT-re hozott Szépséggel
másokat is SzÉpítve és gyarapítva,
Teljes és ÉP Szabad Akaratodból,
Szabad Akaratodat kinyilvánítva,
az Örök és Adott Élő KRISZTUSI Rendnek megfelelően
Lehetséges
és
Érdem-es.”
20100525 - Az Áldozatról - Szemelvények
A hibákról és a hibázásról:
A ’hibák’ segítenek ’nem-felejteni’ és ’felejteni’.
PIRAMIS - Őszintén akarok élni
Őszintén akarok élni,
Minden utam végigjárni,
Hinni abban, amire vágyom,
S ha hiszek benne küzdeni érte bármilyen áron.
Őszintén akarok élni,
És csak annyit elérni,
Jókedvem senkit ne bántson,
S ha fáj a szívem valamiért, ne nagyon fájjon!
Tőled csak annyit akarok kérni,
Hogy engedj őszintén élni,
Őszintén, szabadon, szépen,
Őszintébben, mint ahogy tegnap éltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
És hogyha valamit kérdezek
A válasz igaz legyen!
Szeretnék bízni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem árul el sosem.
AZ ERDŐ FOHÁSZA
Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege
hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem
hallgasd a kérésem:
NE BÁNTS!
ÜNNEP
Az Ünnepeknek fontos része az „emlékezés”, amikor a dicső vagy épp a kevésbé dicső tettekre/megélésekre, az elődökre is emlékeznek, és ezáltal egyfajta folytonosság alakul ki (marad meg) az Ősök, Elődök, a Gyökerek irányába is. Az emlékezés a legtöbb esetben ma még ’intő’ példa is lehet arra, hogy mit szükséges megváltoztatni, miben szükséges változni akkor, ha valami yobb és teljesebb Élet a cél ---
az „Ünnep” Valódi Lényege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerősítése, amely elvezet a ’vágyott jövőbe’.”
Az Ünnep általában MEGERŐSÍTI az Élet egy olyan részét/szeletét, amely „továbbvitelre érdemes”, amelyben ELŐREMUTATÓ/előrevezető Példa vagy Út [Működés, Erő] Van Jelen.
(Részlet a 20110802 - Níitottság, Nyitás... írásból)
|
|
|