 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
rsok - 2012 november 14 - december 1. |
|
20121114 - FLDI MAGOKNAK - NMAGBL - MINDEN-YO (VI.rsz)
2012.11.15. 00:51
Az rs V. rsze elrhet ITT.
SZEMELVNYEK:

„j erink”
Mg a kzelmltban is megtapasztalhat volt a „teremter” egyfajta sajtos „vgessge” a FLDN: a Lelkek egy „magukkal hozott let-ervel” szlettek meg, s annak „elgnek kellett lennie” a „vllalsok” teljestshez. „j Irnyt” [a maguk Szabadsgbl, nMaguk plshez] viszonylag ritkn vlaszthattak a Lelkek, leginkbb a „korbban felhalmozott terhek enyhtsn” s „hibk kijavtsn” „dolgoztak”.
Ha a Lelkek valamilyen okbl kifolylag nem tudtak pontosan beleilleszkedni a maguk eltervezte let-tba, „nagy bajba kerltek”, mert nem tudtk kipteni azokat a Kapcsoldsokat, amelyek ltal „klcsnsen erstettk egymst a trsak”, s az ilyen „mellkvgnyokra” trlt Lelkek ltalban addig „kszkdtek”, „amg belehaltak”.
A szeretet-teljes kapcsoldsok megfogyatkozsval [a nagyobb csaldok sztdaraboldsa kvetkeztben] jelentsen lecskkent a Lelkek lehetsge arra, hogy a „nem helyes irnyban felhasznlt eriket” utbb „ptolni” legyenek kpesek. Az erejben fogyatkoz Lelkeknek a legtbbszr a „lehetsgeiket” „rangsorolnia” kellett, s ezek a vlasztsok ltalban azt eredmnyeztk, hogy a „rangsorban” htul elhelyezked feladatok vagy lehetsgek mr nagy valsznsg szerint nem kerlhettek megvalstsra. Az „elmaradsok”, „ptolni valk”, „be-nem-teljestett irnyok” csak gyarapodtak… egyre gyarapodtak…
Nagy valsznsg szerint „KLNS mdon” sok „feladat” gy formltatott meg a FLDN, hogy azok „beteljesthetetlenek legyenek”, s ezltal nValjuktl eltvolttassanak a Lelkek. Hogy pontosan „honnan” eredt ez a „szndk”, az valsznleg majd ksbb Felismerhetv vlik a FLD MAGA LETBEN is.
Azltal, hogy a FLD Termszetes Ltezi s a Fldanya kztt ismt P a kzvetlen szv-kapcsolds(ok rendszere) s ezltal a FLD Termszetes Ltezi ma mr ismt KZVETLEN Kapcsoldsba kerltek a FLD MAGA SZERELEM ERIVEL, nagyon sokfle j „ngygyts” / „nRendezs” / npts s TRVNYES Irny-vlts (!) lehetsge nylt meg a FLDN. A tnyleges nptsek sorn a Lelkek „erikben” is gyarapodnak, s a teremts ’hatrai’ ’kitgultak’: ma mr a Lelkek szmtalan TRVNYES mdon „j erkhz” juthatnak nMaguk „igyekezetvel”, s gy a „lemaradsok” kzl MINDAZOK viszonylag gyorsan ptolhatak, amely „lemaradsok” ptlsa Szksges ahhoz, hogy a Llek a maga vlasztotta teremtsi irnyban/ton biztonsggal jelen-lehessen s haladhasson. Az eltorztott „csaldi ktelkeken t” „knyszer-rkltetett” „terhek” [vagyis amelyek tnyleges kialakulsban a Llek nMaga nem volt semmilyen mdon rszes (emiatt a „teher” a Llek ltal ltalban nem volt pontosan Felismerhet s rtelmezhet)] a FLD Termszetes Ltezinek a Megtartsbl folyamatosan ’semmiv vlnak’, ezltal a Lelkek maguk egyre knnyebben tltjk a sajt helyzetket s az letkben meglv Vals Szksgeket s Megnyl Lehetsgeket.
A Lelkek a TRVNYES keretek kztt nMaguk hatroznak arrl, hogy milyen TRVNYES Irnyban kvnjk nMagukat [s gy az „let-tjukat”] tovbb-pteni a FLDN, s ez a dntsk meghatrozza azt, hogy a Termszetes Megtartsukban milyen „Rendezseket” s nptseket Szksges Megnyilvntani.
Lehetsges, hogy a „ptlsra” vr let-rszei vgigtekintse sorn a Llek azt ismeri fel, hogy mindaz (vagy annak nagy rsze) ami „ptlsra vrakozik” nem rsze a Maga vlasztotta Megtapasztalsi Irnynak s tnak, s amennyiben annak a TRVNYES Felttelei adottak, akr „azonnal” elengedheti ezen „terheit” a maga Megtartsbl, s gy „azonnal” elkezdhet egy j Teremtsi Irnyt [vagy pedig ’tovbbviheti’ azt, amelyrl akaratlanul „eltrlt”].
Lehetsges, hogy a Llek a Megtartsban tbb olyan „ptolni” / yavtani-valt is Felismer, amelyek ptlst / kiyavtst fontosnak tartja, s belekezd az rintett nRszei rendezsbe/ptsbe. A Llek ltalban ilyenkor is felllt nMaga szmra egy „rangsort” [hogy mely let-terletn kezdi el a rendbettelt, majd milyen irnyban folytatja az nptst], ma mr azonban a „rangsorolsnak” nincs olyan kvetkezmnye, hogy a „htul” elhelyezked rszek yavtsra „nem jut er”. A tnyleges npls ugyanis mindig az „erben val gyarapodssal” is egyttjr, ezltal ma mr a „ptlsait” vgz Llek nem „fogyasztja/cskkenti” a maga „let-erejt”, hanem a „Teljesebb vlsa” miatt „erejben is nvekedik”.

Nap, napocska
A tegnapi borongs id utn ma vgre nlunk is kisttt a Nap. A napstsben „yo” volt felnzni az gre, a fkra, a fk szp tarka szi leveleire…
Az jutott eszembe, hogy ahogyan a „Nap” a nvnyeket is „hzza, nveszti felfele”, bennnket Lelkeket/embereket is ebben segt: (sok minden ms szerepe mellett) „FEL-Hvja” a figyelmet, hogy nzznk felfel, hogy rdemes felfel nzni s egymsra nzni s igyekezni…

Ismt a „tanya”
A „tanya” kpe mr tbb korbbi rsban is szerepelt, most a „FLD Egszt” jelenti meg.
„Eddig” a bekertett „tanya” (hz s udvar, kert) „egyedl” llt, a kapuja eltt egy „fld-t” haladt. Valahol „tvolabb” „rzkelhet” volt valamilyen „msik hz”, de „messze volt”, taln csak „nha” volt egy kicsit lthat.

Az „elz vek” sorn a sokfle srltsggel br hz rendbe-ttele folyt: meggyenglt alapja megjavtsra kerlt, a tart falakat ersebbre cserltk/cserltk, felpltek a falak, kijavtsra kerlt a tet, s mr bent is nagyjbl tisztasg s rendezettsg van (megvannak mr a „szksges” s egyb „knyelmi” berendezsek, bartsgos s meleg kis otthonn vlt, amely mr felkszlt csaldtagok/vendgek fogadsra is).
Eddig leginkbb a „hz” ptsvel s yavtsval foglalatoskodtunk, tovbb a „kertst” s „kaput” [’hatrt’] is „figyelni kellett”, mert nha voltak olyanok, akik „tjrnak hasznltk az udvart” (pedig pr mterrel arrbb rendesen is elmehettek volna az udvaron kvl), msok pedig csak „gondoltak egyet s ki-be-mszkltak” megzavarva az ptsi munkkat vagy pp a nyugalmat…
A hz melletti udvart s kertet is rendezgettk nha (ha alkalom nylt r), igyekeztnk hasznoss s szpp tenni, de erre eddig mg csak kevs lehetsg addott. Ahogyan most rnztem a „tanyra”, feltnt, hogy valamivel kiszlesedett a kert, s az „udvar” kt oldaln „felplt” (vagy van) kt szomszdos telek rajta ptmnyekkel.

Ahogyan a magam/magunk udvart/kertjt nzegettem, azt tervezgettem, hogy a kerts kzelbe j lenne nhny szp ft ltetni… vajon milyen fk lennnek megfelelek ebbe a ’talajba’ (s taln az elltetskor egy kis tptalajt is y lenne a gykerekhez tenni)… A kert „egyb rszeiben” is ma mg sokkal „szegnyesebb” volt a „szomszdok” kertjhez kpest, nhol mg szinte „res” volt. Emiatt nem volt bennem „rossz rzs” vagy „irigysg” – a „magam/magunk tanyjt” n „kedvesnek” s „otthonosnak” s a maga mdjn „szpnek” is talltam (ugyanis mr nem volt jelentsebb rendezetlensg, s nem voltak feldlt vagy szennyezett helyek). Azt nzegettem, hogy majd hov milyen nvny kerlhetne, amikor a „yobban” [valamelyest kzelebbrl] lthat „szomszd” [TRS-Vilg] telkn szrevettem egy „tvol l kedves ismerst”, aki ersen integetett s mosolygott, „hvott”, hogy menjek t. A hvsra tmentem, s a kedves ismers megmutatta hogyan l.
A „szomszdos tr” egy „pihen, dl” helynek tnt els rnzsre, gazdagsg, sznessg, rendezettsg, tisztasg, kedvessg volt rzkelhet mindenhol. A „hz” [s taln a kertje is] tbb szintes volt. Az „plet” szp volt, „modern”, „knyelmes”, a „tulajdonosa” is kedves volt, aki megmutatott nhny dolgot, majd egy ’trsra’ bzott, aki tovbb mutatta a helyet. Az a rsz, amelyet lttam, leginkbb egy pihen s oktat helyre (szanatrium-flre s iskolra) emlkeztetett [taln azrt mutatkozott meg ez a „terlet”, mert „ezen terletn” tudna bizonyos segtsget nyjtani a FLD szmra].

Valsznleg „tbb helyrl” rkezhettek ide akr „pihenni/gygyulni”, akr tanulni --- ez a Vilg nyilvnvalan felkszlt arra, hogy sokaktl tanuljon s sokakat tantson…
A msik oldalon „kapcsoldott” Vilg egy „vzi-paradicsom” rzett keltette bennem elsre, szpen gondozott (felptett / kiptett) „medenck” vagy termszetes vizei lttattk magukat, amelyben vidman lubickoltak. Valsznleg ez a Vilg is „azt lttatta”, hogy milyen jelleg pihensben/gygyulsban s tantsban/TUDATOSTSBAN lehetne a FLD segtsgre…


OmMTR~KJ
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Minden prbattel s minden nehzsg, amivel tallkozunk, arrl szl, hogy az ember, ha magba tekint, felismerhesse, hogy milyen er irnytja, mi motivlja cselekedeteiben.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|