2012. december 22.
[j lejegyzs fekete sznnel rva – megltsom szerint ’kiemelked fontossg rszekkel’]
I.
Korbbi lejegyzs rszlete:
„…Az NELLENRZS sorn [a FLDN]
a ltezk mindabban TUDATOSODHATNAK,
ami
a maguk letnek termszetes rsze
s
aminek Felismersre s Megrtsre az adottan vlasztott let-tjuk biztonsgos megtartsa rdekben tnylegesen szksgk van…”
„… Ez a mostani [20121121] lejegyzs a „FLDANYA MAGA NELLENRZSI Folyamatba” engedett olyan mrtk „betekintst” a FLD MAGA MAGJAINAK [s mindazoknak, akik ’rintettek’], amely a FLDANYA NMAGJBL letre kelt [s gy a Fldanyval valsgosan is EGY-Lnyeg!] FLDI Lelkeknek [s ltalban a FLD MAGA MAG-Ltezinek] segtsg lehet
-
nMaguk eddigi let-tjnak Teljesebb Megrtshez s ahhoz, hogy
-
egyes eddig „rthetetlen fjdalmaikat” vgleg elengedhessk, tovbb
-
Felismerjk s Megrtsk, hogy „onnan-ahol-ppen-vannak” milyen Teremtsi [nptsi] Irnyt vlasztottak s Nyitottak meg nMaguk szmra…”
„…A Fldanya ezltal az NELLENRZS folyamatban is szeretne segtsget nyjtani [akr KLNLEGES ERIBEN is!] az eddig „rtelmezhetetlenl megnyilvnult”, termszetben s eredjben pontosan fel-nem-ismerhet fjdalmak vagy bizonytalansgok irnyban a SZKSGES MRTK [a sajt TRVNYESEN s Szabadon vlasztott KiTeljest let-t Megtartshoz s ptshez Szksges] TUDATOSODSHOZ, s ezltal a fjdalmak feloldshoz s elengedshez, a TELJESSG elrshez s a BOLDOGSG meglshez.
A ’Llek-Teljessg’ „Felttele” / alapja annak, hogy a Llek KPES legyen a SZERELEM rzkelsre s nMagban-s-nMaga-ltali Megnyilvntsra. [Ez a ’megfogalmazs’ is egy ’segtsg’ ahhoz, hogy a Llek TUDATOSODHASSON abban, hogy „vannak-e nMagtl mg tvollev (esetleg nMagbl jra felptend) llek-n-Rszei”.]
Ahogyan „az idben” a FLDRL bizonyos „FLD-Minsgek elvitele” „gyengtette” a „Vilg/vilgok” „fnyt”, gy a „Megtiszttott” N-Rszek FLDRE [s a Lelkekhez val] visszarkezse s azoknak a „maguk termszetes Kapcsoldsaiba s Egytthatsaiba val visszavezetse” [vagy vissza-ptse] MEGERSTI a FLD MAGA MEGTARTST s „vilgossgt” s „fnyt”.
Ahogyan a FLDN a szeretet-teljes s figyelmes, szerelmes RINTSEK megsznse „er-vesztst” eredmnyezett, gy a szeretet-teljes s figyelmes, „igyekv”, szerelmes RINTSEK a Termszetes Er MEGERSDST eredmnyezik.
MINDEN A TRVNYES HELYRE MEGY…
…Az NELLENRZS folyamata sorn a FLD Termszetes Ltezi
egyik legfontosabb TUDATOSTSA az, hogy
nMaguk letben valsgosan is Lezrsra kerlt egy korbbi let-t-Irny / let-t-Szakasz,
s MR ELINDTOTTAK / TRVNYESEN MEGNYITOTTAK nMaguk szmra az letkben egy „jabb fejezetet”, egy j Teremtsi Irnyt s Szakaszt…”
2012. december 22.
Ahogyan a legtbb msik Vilgban, gy a [’csald’ Elve szerint felplt-s-pl] FLDN is az N-TUDATOSODS / TUDATOSODS, az nMag Felismerse-s-Meglse az ALAPJA annak, hogy a Llek a „csaldtagjaira”, az nMaga ltal vlasztott Teremtsi Irnyban TeremtTrsaira „rismerjen” [„felismerje trsait / trsas kapcsoldsait”]. Az „nFelismers” s a vlasztott csaldi minsg(ek)ben val Tudatosods EGYMST KLCSNSEN FELTTELEZIK.
Csak TISZTA, EGSZSGES KAPCSOLDSBL fejldhet ki (plhet fel) EGSZSGES EGYTTMKDS. A „tiszta kapcsoldsnak” pedig elengedhetetlen felttele a Termszetes/Egsz/Egszsges nTudat s nIsmeret [s ezen t ’Vilg-Ismeret’].
Az RZS [FLDI!] Minsgvel kapcsolatban mr emltettem, hogy ezen (rszben) klnleges jelleg rzkelsi Mdban a FLDN az ismerhet fel [az mutatja meg magt], hogy nValjtl/nLnyegtl/nAzonossgtl s gy a TRVNYESEN Elindtott nnn Teremtsi Irnytl/tjtl „eltrt-e” a Llek/ltez, vagy pedig „nMaga szerint l/halad”. Az RZS jellemzen a „Szvben/nMagban” nyilvnul meg.
Utaltam arra is, hogy a FLDN kvli msik Vilgokban az „rzs”-ben ltalban ms jelleg/irny Tudatosods nyilvnul meg:
20121121 - A FLD MAGJAINAK - A FLDANYA NELLENRZSE - nAzonossg Megtartsa s t-tarts:
„…Az „rzs” a FLD legtbb TRS-Vilgban is „meglv” / megtapasztalsra megnyithat Er vagy Minsg, azonban a FLD legtbb TRS-Vilgban az „rzsnek” nem pontosan ugyanaz a feladata / szerepe, mint a FLDI „rzsnek”.
A FLD legtbb TRS-Vilgban az „rzsek” kzvetlenl klnfle kapcsoldsi helyzeteket s egyttmkdsi lehetsgeket jeleznek / jelentenek meg [rintlegesen ez a jelleg a FLDI „rzsben” is megjelenhet], s a TRS-Vilgokban az „rzsek” (tbbfle is lehet) klnfle kzvetlen kommunikcis / nkifejezsi eszkzk s mdok is lehetnek. Az „rzsen” keresztl megnyilvnulhatnak (s megnylhatnak) klnfle sszetartozsok vagy pp elklnlsek [ebben rszben olyan hasonl segt jelzs is megjelenhet, mint a FLD TVOL EREJNEK jelzseiben], de az a fajta Termszetes s Hatrozott s Pontos nAzonossg Megjelents, ami a FLDI Lelkek „ rzsben ” mutatkozik meg, ilyen formban a legtbb TRS-Vilgban nem tapasztalhat meg / nem ismerhet meg.
Ha a FLDN az RZSBEN az NAZONOSSG vlik rzkelhetv/Tudatosthatv, akkor a FLDN „mi” van a Lelkek/ltezk segtsgre a „trsak” / „csaldtagok” / „szeretteik” felismersben?
Ne feledjk el, hogy a csaldi mintk szerint lknl az egyni s kzs meglsek egymst felttelezik. [Errl korbban mr bvebben rtam, a mostani rs vgre (III.) nhny kapcsold lejegyzs-rszletet ide-idzek.]
„Kzvetve” a trsak/szerettek stb ’rzkelse-s-Felismerse’ (is) megnyilvnul(hat) az rzsben is, a FLDN azonban KZVETLENL nem az RZS igazt el a TeremtTrsakkal meglv Kapcsoldottsg (s a Kapcsoldottsg ’szorossga’ / termszete) krdsben.
A FLD Termszetes Ltezinek
egy „msik” (ugyancsak Klnleges jelleggel is rendelkez) rzkelsi (s TUDATOSTSI) mdja VAN a „TRSAK RZKELSRE-S-FELISMERSRE”
(ez nem most formldik, hanem a Lelkek/ltezk Megnyilvnult Minsgeiben tnylegesen is JelenVan mr ez az rzkelsi Minsg s Md is --- az „id-szakasz” folyamn is mkdtethet volt, mg ha nem is maga teljessgben),
s ez a Termszetes TeremTrsakra val rismersben vezet/eligazt/segt rzkelsi md nem ms, mint az ugyancsak a FLD TVOL EREJBL s TVOL EREJE ltal megnyilvntott „Tiszta Szeretet” vagy „nzetlen Szeretet”, „rdek nlkli Szeretet” vagy „felttel nlkli Szeretet”.
A „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” Szeretet a FLD Termszetes Lteziben [amennyiben kpesek nMaguk meglni (’megnyitottk’ / ’felptettk’ nMagukban) ezt a Minsget/Ert/rzkenysget/rzkelst],
NAGYON TISZTA S PONTOS ELIGAZTST AD a „TeremtTrsakrl”
s arrl is, hogy
„milyen jelleg s mlysg”, valamint „honnan ered” (s bizonyos szempontbl „hov tart/vezet”) az Egysg a TeremtTrssal.
Korbbi lejegyzsekben szintn rintettem mr azt, hogy a FLD [a FLDANYA s NNN MAGJAI (s gy a FLD NNN MAG-Lelkei)] szmra az „n” s „ms” „fogalmi” elklnlse „nem” „rtelmezhet”, a Termszetes „elvlasztottsg” inkbb a „BENT” s „KINT” fogalmai szerint rtelmezhet.
20110716 - RENDEZS - A Hatrok (Bent s Kint):
Ma mr ismt kzvetlenl is elrhetekk vltak/vlnak a FLD Eredend Tpll/Vezet/ Segt Eri. ’Itt vannak, Jelen vannak’ --- s van aki gyorsabban, van aki lassabban
’felismeri’,
s ezltal tudatosan elkezdi lni/mkdtetni
ezeket. Van, aki szinte ’azonnal’ r tud kapcsoldni [’l emlke’ s elksztett rzkei segtsgvel] a megnyl j Erk befogadsra s tudatos alkalmazsra, s van, akinek ehhez szksge van mg nhny ’lpcsfokra’…
(…) Megvltozik valami, ami eddig gy volt j ahogy volt, de ma mr van valami annl knnyebb vagy yobb, s abba t kell vezetni valahogyan „a csaldot” (konkrt s tvitt rtelemben is) s nMaGunkat.
A legtbbszr ez az elengeds fokozdsval is egytt jr --- hiszen csak akkor tudunk valami yobbat/jat megfogni [megtartani], ha el tudjuk engedni a rgit...
(…) A ma mr – a tovbblpsben – akadlyoz Mintk s formk elengedse sorn minden MAG-Ltezben Pontos BeHangolsra kerlnek a Bels MAG „Mrtkei” is. Ahogyan lettetnek a „nehezkek” [fjdalmak, fjdalmassgok] s „elklnt mintk”, gy lehetsgess vlnak az NMAGHOZ kapcsoldva az let-mkdsek s irnyultsg/mrtkek pontos behangolsai.
Bennem az elmlt napokban [br tudom, hogy nem a legpontosabbak mg ezek a megrzett fogalmak] az albbi „beHangolsi mrk” jelentek meg:
-
N s MS,
-
KINT s BENT,
-
KZEL/Kzelt s TVOL/Tvolt.
-
Ezeken tl pedig, ahogyan a Szv Kiegyenslyozdik s Pontosan rgzl a MaGa let-Tengelyben, a Fent-s-Lent, Elre-s-Htra, Jobbra-s-Balra irnyultsgok s kiterjedsek is Pontosan Igazodnak a FLD ilyen irnyultsg Tengelyeihez. Ezek nagyon fontosak (!) a MAG-Ltezk letben. Ezeknek az Irnyoknak s M-rtkeknek a PONTOS, s a Fldanya MAGA Rendszervel val tkletes Egyezse nagyon Pontoss teszi a MAG-Ltezk vezetst a Fldanya rszrl, s jelentsen megknnyti a „MS”-okkal val Kapcsoldsokat is. Ezek az „Irnyulsok” tovbb azrt is nagyon fontosak, mert a „vlasztott utak s clok” „Pontos belltsai” csak ezeknek a Szvhez/Szvben PONTosan rgztett Tengelyeknek a megfelel bergztse esetn lehetsgesek.
Ami „szmomra” rdekes volt ezekbl, az az N s MS, KINT s BENT fogalom-pros vagy irnyulsi pros volt.
A MAG-Ltezk esetben mr rintettem azt, hogy k [Rendes mkdskben] EGY-LNYEGEK azzal a Vilggal, amelyben lnek, s gy szmukra az adott Vilg, illetve mindaz, amire a Tudatuk/Ltk kiterjed [s tulajdonkppen az is, amire a tudatuk nem terjed ki, de „Ltezik”], „MaGukkal EGYLNYEG”, vagyis semmi sem „ms”. Ebbl az is kvetkezik, hogy az „N” s „MS” fogalmak klnbsgttele tulajdonkppen nincsen jelen a lnykben. Az „N” kiterjed mindarra, amit a tudatukkal tfogni kpesek, nincsen semmi, ami „MS” lenne, mint NMAGUK. Ugyanakkor a „formk” elklnltsgt ismerik s tiszteletben is tartjk, s ezt tulajdonkppen a BENT s KINT fogalom-pr hasznlatval lik meg.
„BENT” az Van,
ami az MaGuk Hat-Tere/Hat-Ereje,
amely let s let-Tr/Minsg felett teljes hatalommal s szabadon rendelkeznek.
Ami ezen a [MaGuk szmra] „Teljesen Szabad” Hat-Tren/Ern „kvl” [„KINT”] Van,
ott az elklnlt formkban l N-rszek lik az letket.
A „KINT” Hat-terletn mr csak az ltalnosan elfogadott [Kapcsoldsi s] Segt Elvek alapjn,
illetve a Fldanya ltal meghatrozott ms mdokon Hathatnak / segthetnek s lehetnek Jelen.
Egy MAG-Ltez szmra teht
a „KINT” l „msik” is az „N” elvlaszthatatlan s EGYLNYEG rsze,
Aki a MaGa Hat-Terben/Erejben li a MaGa vlasztotta tjt s Szabadsgt.
[Ez a minap, a VILGF-hoz kapcsold Szertartsos kpekben gy jelent meg, hogy a MAG [s rszben a Magyar] Csald tagjai „A FA” Teljes Mintjval vltak azonoss: ahogyan lltak szorosan/testkzelben egymshoz a vlasztott/kijellt „g” [s „trzs”] krl, azzal „prhuzamosan” [Tengelybe lltottan], mindannyian egyszerre [kln] „gykereket” kezdtek nveszteni, „trzsk” megnylt, „guk/levelk” is megnyilvnult, ezt kveten trtnt (a sajt forma vagy tudat valamelyes megtartsa mellett) a „tkletes EGY-oldds --- teht NEM CSAK AZ ADOTT G-DARAB Mintjval vltak EGY-Lnyegv, hanem AZ EGSSZEL „testi, lelki s szellemi” Minsgkben is!]
A „KZEL” s „Kzelt” az sszekapcsoldsokat, kzs megtapasztalsok Lehetsgeit jelentik meg, mg a „TVOL” s „Tvolt” pedig az elvlst, kln utak vlasztst jelzik. Nagyon fontos, hogy ezek a „Mrk” s irnyulsok a MAG-Ltezkben ismt teljesen PONToss vljanak…”
A FLD NNN MAG-Lelkei szmra „TERMSZETES” az, hogy „Otthonukban” [a FLDN (s VILGBAN)] „mindennel EGY-Lnyegek ami az Otthonukban JelenVan”, ’SZERELEM’-Minsgkben/Erejkben „nem klnlnek el semmitl-s-senkitl”.
Habr az elkvetkez sorok s mondatok csak ’rinteni’ tudjk a „Szeretet” [a FLDN a „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz” Szeretet] lnyegt, taln mgis segthetnek a Felismersben s a Tudatosodsban.
A SZERELEM [vagy ms fogalom szerint az „EGY”] Minsgben vagy Erejben
[a Kzs Eredbl, a „Mindenkiben-s-Mindenben-Egyformn-Jelenlvbl” ereden]
az nVal s egy sajtos/klnleges ’Teljessg’ Nyilvnul (!) meg,
egy olyan ER vagy MINSG ismerhet fel s lhet meg, amelyben a „Minden” / MINDEN JELENVAN.
Az „elklnlt formkban megmutatkoz” Lelkek s ltezk nnn Ered [s Teljes] Valjukban Vannak Jelen a Magukban Felismert s Meglt SZERELEM [EGY] Erejben vagy Minsgben, s gy olyan „mly sszefggseket” s a „kapcsoltsgnak” olyan „Teljessges” „szintjt” ismerhetik fel s lhetik t/meg, amely szavakkal s fogalmakkal meg sem kzelthet.
A SZERELEM EREJBL vagy MINSGBL Megnyilvnult Szeretet egy olyan Er vagy Minsg,
amelyben ’yobban’ vagy (bizonyos szempontbl) ’teljesebben’ tud „megmutatkozni” (s gy Felismerhetv s Meglhetv vlni) az „egyni”-s-a-„kzs”-megtapasztals.
Mg a SZERELEM EREJBEN „minden EGY”,
a SZERETET Minsgben yobban ’lthat’ s gy Felismerhet s Megrthet s Megtapasztalhat (!) a „RSZ-s-EGSZ” termszete / kapcsoldsa / egysge,
a „RSZEK Egymshoz viszonyulsa”
[vagyis bizonyos szempontbl az „elvlasztottsg” / „megosztottsg” „rtelme”, s az „egysg”-ekbl val FELPLS, SSZEKAPCSOLDS, EGYSG ’termszete’.
A Szeretet [a FLDN a „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz” Szeretet]
„TERMSZETNL FOGVA” teht
az SSZETARTOZST, a KAPCSOLDST, az EGYMSHOZ VAL Termszetes viszonyulsokat segti FELISMERNI s MEGLNI [Tudatostani],
ezltal ezen Minsgkben kpesek a Lelkek/ltezk MEGNYILVNTANI AZ EGYMSRA ISMERST, s gy meglni a „csaldtagokkal EgyttHatst”.
A TeremtTrsakkal mr meglt „kzs megtapasztalsok” sorn FELPLT (!) Szeretet segt/vezet a „Trs” Felismersben [bizonyos helyzetekben ’azonostsban’]
akkor is,
ha a „korbban kzeli TeremtTrs” „ppen” „valamely ms Irnyban s ms Trsakkal van kzeli Teremt EgyttHatsban”.
A FLD Termszetes Lteziben teht a [„felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz”] Szeretet az, amely Minsg/Er segt/vezet a TRS Felismersben,
s nem csak azon TRS Felismersben segt s vezet, akivel „adottan ppen” Kzs Teremtsi Irnyt vlasztott a Llek/ltez,
hanem ez a [Szeretet] Minsg vagy Er az, amely segtsgvel a Llek/ltez FELISMERI a korbbi Teremtsek sorn Trss/csaldtagg vlt Lelkeket/ltezket is.
A Szeretet [a FLDN a „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz” Szeretet]
egy nagyon finoman hangolt „Mr Er” is a Lelkekben/ltezkben,
amely PONTOSAN ELIGAZTANI kpes abban is, hogy egy „korbbrl ismert Trssal” adottan ppen Kzs Teremtsi Irnyban halad-e / van-e a Llek/ltez.
A SZERELEMBEN „minden EGY”, m a Szeretet Minsgben s Erejben a FLD Termszetes Ltezje kpes TUDATOSTANI [Felismerni s Megrteni, Megnyilvntani] a TISZTELET egy olyan Minsgt, amelyben az Elfogadsban egy „Termszetes Tvolsg-tarts” Nyilvnul meg az nMag s a TRS ltal ppen vitt/vlasztott/megnyilvntott Teremtsi Irnynak megfelelen.
A meglt (!!!) SZERELEM „nem rntja egybe” [s/vagy nem rntja a ’semmibe’] az ”egymst Szeretket”,
hanem
a SZERETET
„PONTOSAN ABBAN A TVOLSGBAN [-s-kzelsgben]
s EGYMSHOZT-KPEST-EGYMST ABBAN A TVOLSGBAN S IRNYBAN TARTJA MEG”,
amelyben a legteljesebben meg tud nyilvnulni minden rintett Llek/ltez nMaga szmra vlasztott Teremtsi Irnya.
Ebbl a nzpontbl
a Szeretet
az EGY-be visszavezet (bizonyos szempontbl klnleges) TRVNYES T,
az EGY Meglshez a SZABAD [s TRVNYES] Kapcsoldsokon t visszavezet [Krisztusi, ’vilgi’] ’Teremtsi Irny’ vagy ’t’ [MINSG s ER, ’Megnyilvnuls’].
Ebbl a nzpontbl az is ’rthet’, hogy ’mirt’ az igaz Szeretet [vagy rdek nlkli, felttel nlkli Szeretet] az „T” [s gy ER!] abban a TEREMTSI IRNYBAN, amelyben ERED CSALDJVAL [„YO”] a FLD is Teremt s „halad”. Hiszen a YO TEREMTSI IRNYA az „EGY-BEN MEGTART s az EGY-BE VISSZAVEZET” TEREMTS IRNYA, ebben az [egyik] T maga a SZERETET [mint a SZERELEM egy MEGTART MINSGE / EREJE], amely
TRVNYES-S-SZABAD-KAPCSOLDSOKON T VEZET EL
OLYAN EGYTTHATSOKBA / KZS-TEREMTSEKBE [’ptsbe’],
AMELYEKBEN JRA FELPLHET A SZERELEM
[vagyis az ’OSZTATLAN’ / TELJES / EGSZ EGY].