20080602 - Az Illeszkeds Trvnye - Befejez zenet (I. rsz)
2013.01.26. 19:30
2008. mjus 25., vasrnap – jnius 2., htf
Az Illeszkeds Trvnye II.
„Statika” s „dinamika”
NMI Aki Vagyunk s Vagyok Kszntnk Titeket. Csakis Tisztn s Igazan Szlunk s Hatunk.
Beszljnk ma mg az „ILLESZKED-S-rl” – mint
-
a „statika”, „az Alap s a Felptmny” Egyarnt fontos s meghatroz Trvnyrl,
-
s „dinamikjrl”, azaz trvny-szersgrl/mkdsrl.
Az Illeszkeds a
„statika”
oldalrl azt jelenti
a./ - hogy „Egy”-rszrl „MI KAP LEHETSGET LET-re” egy adott Vilgban a Teremttl (TeremTtl, illetve az adott Vilgban teremtsi kpessggel felruhzott Teremtktl) (= „Megnylvnulsba bocsts”, az let Lehetsge, „Alapba-olts”),
b./ - jelenti a megvalsult „let” s LT-Kpessget egy-egy adott VILG-ban, vagy pedig azon bell egy adott „kisebb” Vilgban vagy kzssgben, (= a Megnylvnultban megmarads kpessge, letben-marads Kpessge)
c./ - tovbb jelenti egy-mshoz rendelt/rendelhet (vagyis az egyms mellett ltez vagy sszetartoz) rszek kztti Kapcsoldsok kzl a „Pontos” Megfelelseket (= Kzs utak Lehetsge).
A kt utbbi esetben inkbb a „Felptmnyben” (Lt-Hatban) Jelennek meg az Illeszkedsek, mg az a./ esetben a „megnyilvnulatlanbl” a „megnylvnultba” lpsrl van sz (~ az „Alap” br VAN, de Rend-SzeRint „lthatatlan”.)
Az Illeszkedsrl az els emltett formjban: a „Megnylvnulsba bocstsrl”
- elsdlegesen (s vgs soron) a TeremT,
- s „msodlagosan, vagy pedig „kiegszten” a TeremT Melletti, nha pedig az „alsbb” szint (vagyis a Megnylvnulthoz „kzelebbi” szint) Tancsok „d-n-t”-hetnek (figyelemmel arra, hogy a „bent-l” teremtsi kpessgekkel rendelkezk mire vgynak, mit szeretnnek, s milyen Kpessgekkel-Kszsgekkel rendelkeznek).
Az Illeszkeds teht ebben az rtelmben s „Vgs soron” Teljes Egszben a TeremT „Vgynak” fggvnye. Teljes Egszben az Hatrozza meg, hogy a TeremT Egy Adott Teremtett VILG-ban „Mit” s „Hogyan” Kvn (Vgyik) Megtapasztalni. Ez dnti el a „statikt”, vagyis az Alapot, s a Megnylvnuls minden egyb, erre pl formjt. (Hogy a TeremT Vgyt pedig mi hatrozza meg, errl mr beszltnk egy korbbi fejtegetsnkben…)
A „Mkdsben” (=Mozgsban, ramlsban, „dinamikban”) viszonylag „szksek”, br (figyelemmel az Alapok s Felptmnyek vltozatossgra!) mgis Tgak s Hatr-talanok (az Illeszkeds vonatkozsban is) a Lehetsgek. A Mozgsok/Vltozsok Egy Adott Teremtett VILG-on bell viszonylag egysgesek, br lehetnek (idnknt vagy helyenknt) kisebb eltrsek. Mgis: a Mozgsok s Vltozsok – ppen a Tapasztalsokat egysgestend, s a tapasztalk szmra az eligazodst s letet megknnytend – viszonylag egysgesek. Magt
a „vltozatossgot”
az „Alap”-ra pl egyb Szerkezet/statika hatrozza meg.
Egy pldval vilgtjuk meg, hogy yobban megrthesstek.
A Jelen Teremtett VILG Alapja Mindegyik VilGban az let s az Akarat Srthetetlensge s Szentsge, illetve a mozgsi/vltsi „irnyok” s lehetsgek tekintetben a Szeretet Trvnynek rvnyeslse. Ez utbbi azt foglalja magban, hogy Minden Szeretetbl ered s szeretettel vgrehajtott tett – ha az nem srti az ALAP, illetve az ezekre plt SzeRves Szablyokat s Trvnyeket – „Fentebb” emel, kzelebb emel az nMaG, az nVal felismershez/Meglshez. Ellenben a SzeR, a Trvny ellenben val halads, vagy ppen a Trvnyek biztostotta keretekkel/Lehetsgekkel val nem-ls nem visz kzelebb az nVal meglshez s a Teljessghez.
E Teremtett VILGban teht ezek az ALAP Szablyok s Trvnyek Mindenhol ugyangy Meghatrozak s lnek, vagyis ettl eltrni nem lehet. Ezekre az Alap-Pillrekre plnek r aztn a „F-Oszlopok”, majd a „Falak” s egyb „statikus”, nem mozg (=„tart”) elemek.
Ezek az Alapra felrakott elemek egy kicsit mindenhol ms-milyenek, s ennek oka a TeremT „lland” s „Egy-SzeR/EgySzeRi” volta. A TeremT llandsgban/Vltozatlansgban Minden csak EgySzeri lehet, Minden Megnylvnulsa Megismtelhetetlen, s ebben a megismtelhetetlensgben VAN, nyugszik benne Maga a Mozgs, a Dinamika. A Teremts teht mindig (az „llandsgbl kifolylag”) „megismtelhetetlen”, Vltozsban s Mozgsban azonban bizonyos „szablyokat”, „REND”-et kvet. (Pldul mint az „let Virgnak” mintja.) A Mozdulatlansg()bl eltr dinamika bizonyos REND SzeRint „ismtli” nMagt – persze soha nem „teljes egszben”, viszont mgis „pontosan, s egy adott REND SzeRint Yl kvetheten/felismerheten”.
A TeremT, a Teremt-s Vgya is egy bizonyos dinamika SzeRint „idnknt” „ismtli”, j-ra-teremti nMagt. Egyik legfontosabb Vltozs vagy Dinamika, ami meghatrozza E Jelen Teremts Minden szn-padt: az a MEGISMERS Vgya, mely pedig felttelez
- egy „kiradst” (az ismeretlenbe, pontosabban a MG-nem-ismertbe),
- majd pedig felttelezi a Tapasztal(Rsz)-s-Tapasztals „Visszahvst”.
Egy-Fajta oda-vissza RAMLS teht ennek a Teremt-S-nek a dinamikja, egyfajta Kitguls s Visszahzds (bizonyos „formk” vagy „Rend” szerinti) vltakozsa. Keletkezs --- majd a Tapasztals s Elmls, s mindez (ahogyan az ads-s-elfogads-s-tovbbads dinamizmusa kapcsn mr eltrbe kerlt) egyben egy tapasztals finlja--- s egy j tapasztals nyitnya.
Kilps az egyik kapun --- hogy aztn belphessen a Tudat s LT egy „msik” Tapasztalsba.
s mirt lehetsges ez a „Ki-Be-Vlts”, „Ki-Be-Bjcska”? Azrt, mert a Jelen Teremtett Vilgokat Ugyanaz az „Anyag” s „Alap” s „F-Dinamika” Hatja t, „Rszei” Egy-Msba (a SzeR s az Alap-Trvnyek tjn!) t-JrHatak.
Sokak szmra termszetes a Vilgok kzti utazs s tjrs gondolata s Valsga, br az ember ebben mg nem ismerte fel teljesen a lehetsgeit E Teremtett Vilgba’. Mgis elkpzelhetetlen ma a legtbb ember szmra ennek az Egy-SzeRsge s Tkletes Jelen-Valsga.
Az emberek szmra eddig (a Tapasztalsi tjnak megfelelen, mg ha attl egy kiss vagy nagyon eltren is) be volt zrva ennek a Ki-FEL-, Ms-fel irnyul Tapasztalsnak (Kapcsoldsnak, tjrhatsgnak) a legtbb tjrja/kapuja. Nha R-akadt egy-egy utazja az emberi vilgoknak egy-egy tjrra, de legtbbszr az ember (mivel srlt volt a szabad akarat) nem megfelelen hasznlta, s gy inkbb lezrattattak ezek az utak (hogy lehetsg szerint az akarat-srtsek tovbb ne „fertzzenek”, tovbb ne Hassanak).
Krisztus (a Yzusi, s mg nhny ms megnylvnulsa) Segtivel olyan Utakat, olyan „biztonsgos” kapukat igyekezett hozni s bektni az ember Jelen Vilgba, mely Egy-SzeRre lehet
-
„Gygy-r”
-
s „Ki-t” (=kapcsolds lehetsge Ms Valsgokhoz)
a „Keres”, mghozz a „Tiszta szvvel” Keres szmra.
Az Illeszkedseket taln a legpontosabban
valamilyen szempontbl „kzs” rezgstartomnynak
nevezhetjk. Az ’egymsnak-megfelelsg’ „kt irnybl” is elllhat. LT-re jhet Illeszkeds/Kapcsoldsi Lehetsg
- „azonos”, egyforma rezgsekbl,
- vagy pedig egymst kiegszt „rezgsekbl” vagy „szintekbl” is.
A „Hasonl hasonlt vonz s erst” elv alapjn az Illeszkeds az „azonos” rezgsek vonatkozsban nylvnval, mg az „egymst-kiegszt” rezgsek vonatkozsban egy kiss ms a helyzet, br ktsgtelen, hogy ez utbbiak is „pontosan illeszkedekk” lehetnek.
Isten – a Maga Megnylvnulatlan s Megnyilvnult Valjban is MAGA a SzeR s Szeretet, let. Ebben az „Egysges” Minsgben tHat Mindent, a-mi csak -Belle ered, s gy nylvnvalan Isten „mindenben jelen Van” (Isten mindennek L „rsze”, illetve minden let Isten „rsze”.)
Isten „FORM”-ban lv/ltez „rszei” – ppen azrt, hogy a forma s a klnllsg megtapasztalhat legyen – bizonyos „tvolsgot” KELL, hogy tartsanak Istentl s egymstl, s ezrt minden Ltez „rezgsei” egy kiss msmilyenek is.
Nha azonban Isten Vgya ppen az, hogy ezek a (ltszlag) sztvltan l rszei is J-ra (j Formba, vagy pedig az nMAG-ba) Egyesljenek, s ennek rdekben olyan „KIEGSZT” Rezgsek jttek ltre, melyekben a Ltezk „egytt” Teljes(ebb)ekk lehetnek. Ezek a nha Ltszlag nagyon is klnbz rezgsek – akik egyeslsre Rendeltettek – klnleges „vonz-s-taszt” Ervel Rendelkeznek. Vonzzk egymst, hiszen egyesls megtapasztalsra Rendeltettek, s ugyanakkor arra is figyelemmel kell lennik, hogy mgis nll/kln lttel is Rendelkezzenek (vagyis meglhessk „kvlrl” s „bellrl” is az eggy-levseket.)
Ezeknek a „klsleg-nllssgukat-is-megrz” eggy-levseknek az elsegtst s lehetsgt biztostjk a harmadik dimenzis szinteken
-
az egymst-kiegsztsg vonatkozsban pldul az letkorok s a „nemi klnbzsgek”,
-
s ugyanakkor a harmadik dimenziban is ltezik pldul az azonos rdeklds (mint „kzs” rezgs) egysg-teremt ereje.
„Elmlt” leteitekben/leteinkben sokan hoztunk
-
„Illeszkedsi Lehetsgeket” a „Felsbb” Vilgokbl/Vilgokba,
-
s az ezek majdani megvalsulst segt „tjrst segt Pontokat/Kapukat”.
Sokan hoztuk s hrdettk a Szeretet Tiszta tjait Ember-s-Isten, Ember-s-Termszet, Ember-s-az-llatok/Nvnyek-Vilga, Ember-s-a-Fldanya-Valsga kztt, s a Npek Testvrisgt hrdetk, a Mvszeteket Szeretk szles tbora, valamint sok tuds is ezek kz a Kapcsoldsi-Pont-hoz „expedcik” rsztvevi kz tartozott.
Hogy mik lettek ezek kzl let-Kpesek, vagyis ITT, E Teremtett Valsgban melyek lettek lk s let-Kpesek (b./ pont), ezek nagyjbl felmrhetek, mg akkor is, ha ma nincs is jelen mindegyikk a „lt-hat” valsgban. Rengeteg ember SZVE s elmje fogadott be, s tett MaGban LV (Szeretete/rme, Vgya ltal) Kapcsoldsi Pontokat/Csatornkat a TeremT (ms) VILGA fel, vagyis Lett „MaGban” SzeRves mdon let-Kpess, „Illeszkedv” Ms-Vilgok irnyba is („szrnyak visszanvesztse a felmutatott lehetsgnek megfelelen „bellrl”!).
Ezekhez
-
a SZV SzeRint SzeRvess lett -,
-
Tiszta Szeretet-Minsgeket s rmet lni/lv tenni kpes
-
kiptett
„csatlakozsi pontokhoz” kapcsoldva rkez(Het)tek eddig is, s rkez(Het)nek ezutn is a Klnfle Teremtett Vilgok Kldttei s Kpviseli
--- rszben segteni sajt itt-lv trsaikat/csaldtagjaikat, s rajtuk ltal a Fldet, tbbieket,
--- rszben pedig felmrni a tovbbi kzs utak lehetsgeit (k mit szeretnnek megtapasztalni emberi-letben, illetve az ember milyen vgyai illeszkedhetnek az valsgukhoz s lehetsgeikhez).
Most, amikor egy Korszak, egy „Vilg” (Tapasztalsi ciklus) vget r, kezdett veszi a kvetkez.
Az Ember Most Lehetsget Kapott s Kap arra, hogy visszaillessze magt a REND-be, s ennek megfelelen LJEN Akaratval, Teremt Hatalmval. Az emberisg REND-be Illeszkedett Tagjai Meghvsokat kaptak a tovbbi (Fldi s egyb) Utak Elksztsbe, Megtervezsbe, valamint tovbbi Illeszkedsek (Kapcsoldsi Lehetsgek) feltrkpezsbe s elksztsbe.
Mindazok teht, Akik Kszek s Kpesek MaGukat Vissza-Illeszteni az Eredend REND-be (let- s Akarat Tisztelete s Szentsge, Srthetetlensge, valamint a mozgs irnyt illeten a SzeR(etet) Trvnye), azok „megrzik” azt, hogy N-jeik (megnyilvnul Szeretetk s rmk, Vgyuk ltal) a Teremts mely tovbbi (Illeszkedsre lehetsget nyjt) tjra szeretnk vezetni fldi N-jket.
Azok, Akik „Illeszkedv lettek” a Jelen Teremts REND-jbe, s ezen bell a Fld Rendjbe, azok meghvst kaptak (mr) valamennyien az j FLD (Fldek) „tovbb”-Teremtsre. „Halljk” a Hvsokat, rzik a Teremt Vgyakat, Ltjk, rzik az „Irnyt”, irnyokat --- s Akik kvetik ezeket a Bels Sugallatokat s Hangokat, azok mr elkezdtk a Vlasztott tjuknak megfelel Illeszkedsekhez a „Becsatlakozsokat”.
A (REND-nek s Rend-nek megfelel) „elre-mutat” VGY-ak megjelense jelzi az „Illeszkeds (kzelebbi vagy tvolabbi) Lehetsgt”, majd ksbb a Szorosabb/Tnyleges Kapcsolds Lehetsgt. Lehet, hogy egy adott vgy krbejrsa utn az N gy tli meg, hogy mindez szmra mgsem okoz, mgsem „hoz” „elg rmet”, s ezrt ms utat, ms csatlakozsi pontokat keres. Az N-ek legtbbszr azt az utat vlasztjk, s azt talljk meg a legknnyebben, amely szmukra a legtbb „rmmel” (KiTeljest SzeR) kecsegtet. Ebben tudnak Mind a MaGuk, mind pedig krnyezetk szmra a legtbb dinamikt/lehetsget meglni, s gy (nMaguk s msok szmra is!) tovbbi Felemel/KiTeljest Illeszkedsi s Csatlakozsi Lehetsget teremteni.
Az „emberrel”, az emberek „csillagnemzetsgvel” kapcsolatosan mr korbban megemltettk, hogy az Ember Kpes Magban a Legklnbz-flbb Vilgok s Valsgok, Vgyak s megnylvnulsok SzeRves sszekapcsolsra s Eggy-ttelre. Az Ember Maga egy csodlatos, kapcsoldsokra „SzeRkesztett”, TEREMTSRE (!) is Teremtett Ltez. Ez utbbit segti a szabad akarat.
~~~”rezttek mr gy „Isten-Igazbl” magnyosnak magatokat?
rezttek mr a „MINDENT tHat” magnyt?
Vgytatok mr „mindennl yobban” egy trsra, aki tnyleg a „trsatok”, nem pedig puszta ksrtk lenne?”
A TeremT „Mindennl Yobban” „Vgyik” Erre az Egytt-mkdsre --- arra, hogy Egyik vagy Msik, vagy pedig ha lehet, akkor „Minden” Gyermekt TRS-knt MAGA „mell” emelhesse (hogy Gyermeke megrjen az „nll” vagy „trs”- teremti minsgre, s a Gyermek akarjon is szabad akaratval lve „nllsulni” vagy „trsulni” a REND keretben, azaz „rksgben”.) Nagyon mly Vgy az, hogy Tapasztal s Tapasztalni Vgy EGYTT Rajzoljon/Tervezzen j, MindEgyikk Szmra KiTeljest rmmel jr utakat --- hogy klnleges, soha nem ltott s nem volt „szn-ek”, Virgok/Vilgok nyljanak akkor, amikor EgyMshoz R (Illeszkedik) a Teremti (!) Akarat.
Egy gondolat erejig mg trjnk vissza a fenti „c./” pontra, a „Pontos” Illeszkedsre (konkrt kapcsoldsok elfelttele). Miutn mr az let Lehetsgt a TeremT Egy Adott Vilgba Be-lehelte, majd ez az let-kezdemny lv s Szervess lett, meg lehet figyelni, hogy milyen Kpessgekre s Vgyakra (Lehetsgekre s Irnyokra) bred. Ezek a „benti” vgyak lehetnek egymsnak akr „szges” ellenttei is, vagy pedig egymstl szinte teljesen fggetlenek, vagy pedig egy-irnyba is vezethetnek. Lehetnek olyanok, akiknek „kzsek” a vgyaik, vagyis egymshoz vagy pedig egymsba „illeszkednek” (azonosak, vagy pedig kiegsztek, ahogyan ezeket az elbb mr rszletesebben kifejtettk). Ezekben a megkzeltsekben a „statika”, az alap-s-felptmny” vonatkozsbl kzeltettk meg az illeszkedst.
Dinamikai
szempontbl pedig az Illeszkeds az, amikor
az Informci s Er, Lehetsg szabadon (akadlyok s gtak nlkl) ramolhat.
Mieltt mg tovbb-lpnnk az Illeszkeds Trvnye „Trvnyszersgeinek” a megismersben, fel kell hvnunk a figyelmeteket egy fontos TNY-re --- mgpedig arra a Trvnyre s REND-re, mely „lehetv teszi Itt E Fldn az letet”.
ITT, E FLDN is LTEZIK s L az let, vagyis a TeremT VaLaHa (figyeljtek e sz mssalhangzit!) ki-LeHeLte a Vgyt s lmait, hogy Illeszkedjenek, azaz Alapjai legyenek (!) az E Trben s Idben teremtend LT-nek. Ebbl az Alap-bl ntt ki MINDEN let.
Mindez pedig azt jelenti, hogy e Fldn is a TeremT Vgya, Megtapasztalsi Vgya Teremtett letet s LT-et MINDEN MOST ITT L SZMRA. Vagyis Mindazok, akik emberi vagy pedig ms formban JELEN VANNAK, LTEZNEK s LNEK E Fldn, illetve brhol a VILG-MINDENSG-ben „kapcsoldva ide”, azok a TeremT Vgynak s Akaratnak ksznheten VANNAK itt, s LEHETNEK ezutn is jelen.
Az ember – mint „Teremtsre Teremtetett” (Szabad Akarattal is br Teremt) – Klnleges helyet foglal el ebben a Teremtett Vilgban, s Tovbblpse krdsben „Rszben” (=Sajt Rszt illeten) Rendel-kez lettel br. Illeszkedsnek (!) megfelelen biztostott (!) a Tovbb-lps lehetsge a szmra a Jelen Teremtett Vilgban.
Az Ember Maga eddig is (!) szabadon Rendelkezhetett SAJT LT-vel s letvel, mert „szabadsga” kiterjed (!) erre. P-theti, vagy visszafel is fejtheti sajt sorsnak szlait.
Minden kultra msknt s mshogyan tlte (itt-lte) meg (prblta s gyakorolta) az emberi N (!) lettel Val Rendelkezst. Most csak errl a REND ltal biztostott lehetsgrl beszlnk bvebben, mert azt mr taln rtitek, hogy a msok lete feletti rendelkezs, a kialakult letet s akaratot srt formjban nem tartozik a Fld ’Eredend’ Rendjbe. Az Akarat-srts kezdeti lehetsge megteremtette ezt a megtapasztalst s utat is, ez azonban olyan kzvetlenl s mlyen srtette s srti a szabad-akarati Valdi LT-et s Tapasztalst, mely a bent l REND-kvetk krsei alapjn „ki-ratott” a tovbbi tapasztalsi lehetsgek kzl. („Nem-illeszkedv” nylvntott Minta – vagyis tovbbi ilyen tapasztalsokra a Fld nem nyjt let-lehetsget.)
„ldozatknt” azonban brki „felajnlhatta” („egy-oldal nyilatkozatval”), s felajnlhatja ezutn is az lett (csak s kizrlag a SAJT lett, vagy sajt munkjnak szabad akarattal nem rendelkez „gymlcst” – az LET TELJES TISZTELETE MELLETT!, nem puszttva a sajt s ms letet) a TeremTjnek vagy pedig szerettnek, ha gy tli meg, hogy ezzel nMaGn s/vagy a msikon segthet --- s ebben senki s semmi nem akadlyozhatja meg. (Itt most a Tiszta ldozat-Mintrl beszlek, mely egy nagyon Magas s Tiszta Szeretet-Minsg. Az ember ma mg ennek a Tisztasgt s Teljessgt a Maga Valjban nem lthatja t, mert a Teremtv-rs FolyaMAATban tanul tjnak mg csak az elejn tart. Korbban a Grlt keres lovagokhoz kapcsolt szimbolikban a pelikn kapcsn rintettk az ldozatisg egyik, a „szlhz”/tanthoz kapcsold, tpll, tant mintjt --- ezen tl azonban szmtalan megnyilvnulsa s mintja ltezik a Tiszta ldozatisgnak.)
Kros volt sok tekintetben az nkez vgekhez rendelt sokfle ksrlet a „bntetsekre”, „elrettentsekre”, mert sok helyen kitasztott lettek gy azok, akik pedig ez-ltal LETET mentettek.
Yds – a maga mdjn szintn letet mentett, a magt s msokt is, mg sokszor az letben maradottak megltek, vagy puszttottak msokat. Brmennyire is nem tetszik az, amit most mondok: a SAJT lete fell mindenki a vlasztsnak megfelelen, szabadon dnthet, s ebben nem korltozhatja t senki sem.
Istennek ez a fajta szabadsg (az n-lettel Val Rendelkezs Szabadsgnak, illetve a LT „vgessgnek”) Megtapasztalsa volt az egyik Eredend Vgya vagy clja a jelen T-on. Mindazok, akik FELISMERIK az letben elrejtett, az letben megbv Isteni MAGot s Szentsget, azok nem fognak „trni” az let ellen, az let Egyetlen megnyilvnulsa ellen sem --- m amg idig eljut fejlettsgben a Llek s ember, addig sokfle tapasztalson tmehet, s ezek kztt (ebben a Vilgban!) Lehetsges az n-let-elvetse is.
A SAJT letvel s Ltvel, az ADOTT letvel s Ltvel Mindenki szabadon Rendelkezhet e fldi Valsgban.
MS lete felett viszont senkit sem illet meg Rendelkezsi jog, s ez szintn nagyon fontos Alap-Ttele ennek a Vilgnak.
Hogyan „illeszkedik” mindez az „Illeszkeds” Trvnybe? Nagyon is „itt” Van a helye.
Mindaz,
ami SRTI vagy KORLTOZZA
a Ms lett/Ltt, Szabad nRendelkezst s Trvnyes Akaratt,
tovbb
ami Srti vagy Korltozza
az Egy-n-i nRendelkezs Szabadsgt,
az nem Illeszkedik Bele a Fld Rendjbe, s mint ilyen, hamarosan „kisepertetik”.
Taln kiss szokatlan lehet ez a megfogalmazs, de a lnyege ez: ami nem Illeszkedik a Fld Megjtott-Eredend-RENDjbe/Rendjbe, az „eltvolttatik” (=nem lesz „kpes” „megkapaszkodni”, mert nincsen SzeRves „gykere”).
Miutn a Fld Visszakapta, Befogadta Megjtott-Eredend-REND-jt, elkezddtt ennek az Isteni REND-nek a FLD-be val beillesztse s lv ttele.
A FLD „MaGba Illesztette” az Isteni RENDet,
s elkezdte ennek megfelelen LV TENNI az nMaGa vlasztotta Rendjt.
A FLD, s Mindazok, Akik SZERETIK t, s ezt a Kzs letet s let-Teret vlasztottk tovbbi Tapasztalsuk s letk szn-terl (akr fizikai, akr szellemi formj segtknt), elkezdtk „Konkrtan” megrajzolni s megtervezni azt, hogy MILYEN KZS LETET SZERETNNEK a Rend vlasztott j Keretben/Krben. Mindazok, akik a FLDn (Fldeken) lni akarnak a REND-nek megfelelen, azok „let-szlait” s let-Lehetsgeit a Fldanya ldsval megerstette, s ezekhez az elmlt rkban-napokban „megrkeztek a TeremTi Yv-hagysok”, vagyis „ahol volt „kell” l Tiszta Szeretet, oda az Isteni Yv-hagys s lds bekttetett s LV lett”.
Mindez pedig azt is jelenti, hogy „hivatalosan” is ELKEZDDTT A JV (=Jelen) FLD PTSE.
Mindazok, akik a „Fld REND-nek megfelel lett vlasztottk”, azokat a Fld s a TeremT is e vlasztsukban megerstette. Nem trek most ki ismt arra, amit mr korbban is lejegyeztnk a-vonatkozsban, hogy ELSDLEGESEN a FldAnya kompetencija annak eldntse, hogy kit fogad be, s minek ad (az elkvetkezkben) letet. Bizonyos „minimlis szeretet-szintet” hatroztak meg „egytt” a Fld s az g, s aki e szinten, vagy pedig e-fltt L s „rezeg”, az bevonzotta s „megkttte” MaGban az let-Lehetsgeket (vagyis „Illeszkedik” a Fld Tovbbi Tervbe/letbe), mg akik nem rtk el e rezgs-szintet, azoknak az tja msfel vezet (azon utakra, ahov rezgseik „illeszkednek”).
Nagyon fontos volt (az elmlt hnapok s vek taln legfontosabb trtnse s munkja volt) ennek az „J”, Meg-jtott „Illeszkedsnek” a Behvsa s befogadsa. Szmtalan „felmrs” s gi-fldi „teszt” eredmnye volt az az gi „Hatrozat”, melyben valamennyi (a Fldn Ltez, illetve a Fldhz kapcsoldan mshol Ltez) let s LT-forma egysges Hatrozatot hozott a tovbbi Illeszkedseket (Kzs Lehetsgeket) illeten. Egyetrtett abban minden csald s rszt-vev, hogy
-
meg kell szntetni vg-rvnyesen a REND ellenben halad Hatsoknak a msokra val kzvetlen s kzvetett kihatst,
-
valamint meg kell szntetni az ilyen Hatsok minden korbban ltezett s/vagy mg a jelenben is Hat Mintit s Hatsait.
Ezeknek a megvalstsra tbbfle nzet is ltezik. Nhnyan a „Tudat” bizonyos terleteinek „blokkolst”, msok pedig a Rend-srtk azonnali „kiemelst” krik. Lehetsges mg az is, hogy egynileg vlaszthatnak majd ezek kztt az N-ek --- az azonban mr bizonyos, hogy bizonyos mintk az „emlkekbl” s a „Val letbl” is „trltetnek”, mg msok „emlkknt, tapasztalatknt, pldaknt” jelen lesznek.
Az Illeszkeds teht az els vonatkozsban azt jelenti: MI AZ, AMINEK LETET, LET-LEHETSGET ADOK?
Msodik krdskrben az Illeszkeds azt jelenti, hogy a teremtett Vilgban MI MARADT LETBEN, S MILYEN MDON HATOTT AZ, AMINEK LETET, LET-LEHETSGET ADTAM?
Harmadsorban pedig azt jelenti, hogy MINDAZOK KZL, AMINEK LETET S LET-LEHETSGET ADTAM S LETBEN MARADT, AZOK KZL MIK LPHETNEK TOVBBI SZERVES KAPCSOLDSOKBA (KZS UTAKRA)?
Most teht (mint tapasztalsi lehetsg!) mind a hrom „fokozata” megnylt az Illeszkeds Trvnynek az Ember szmra.
A „Teremtv rt” (= bizonyos Alap-Szintet elrt Tudatos-s-Szeret) ember szmra
- megnylt a lehetsge annak, hogy bekapcsoldjon SAJT Jvje (=Jelene) megrajzolsba, vagyis lehetsget kapott a TeremTi FolyaMAATok „legkorbbi” szakaszba val tudatos bekapcsoldsba (Vgyak „elre” vagy „ki”-kldse),
- ugyanakkor (s lehetsg szerint az elzvel egyidben) Neki MaGnak is Yoga s Lehetsge van TAPASZTALKNT IS MaGt beillesztenie az eltte ll Teremts FolyaMAATba/Vlasztott tjba (az egymst „kiegszt”, vagy pedig az „azonos/kzs” rezgsek figyelembe vtelvel).
Az Ember a „Vgyait” tulajdonkppen „brmire-irnyulan” kikldheti a Teremts most-formld Vilgba, ha az a REND-nek megfelel, illetve Vgynak van Itt E Fldn Vala-MI-fle „gykere” (lehetsge). Mindezek „Tervknt”, „MaGknt”, „Lehetsgknt” kerlnek egyelre „feljegyzsre”, mint (most, vagy ksbb) „vlaszthat” Ki-Teljest Minta vagy t --- s hogy ebbl majd mi nyer letet („konkrt” let-lehetsget s let-kpessget), ezt majd az ide-rkez tapasztalk, s az „let” dntik el.
Beszltnk mr arrl is, hogy „norml krlmnyek kztt” egy „Vgy” megjelense mindig SzeRves Utat s lehetsget jelez, melyre mr megrett, vagy pedig hamarosan rett lesz egy adott let vagy LT. Sajnos azonban az ember eddigi tjt rinten trtntek olyan Vgy- s Tapasztals-behozsok e Fldre, melyek „kvlrl-jttsgk” miatt IDEGENEK a tbbsg szmra, s ennek ellenre (bizonyos megtveszts vagy r-erltetettsg miatt) mg ma is jelen vannak s Hatnak az ember tudatban. Ezek a Mintk nem vettk figyelembe az ember adott Yogait s Lehetsgeit, s nagyon sok torz mutcit eredmnyeztek az emberi Vilgban. Minden olyan minta ezek kz tartozik, amely a megosztst s befolysolst, megtvesztst, a ms letnek s akaratnak semmibe-vtelt hirdeti. Ezeknek a kvlrl jtt, s alapjai/Hatsai miatt SzeRvess soha nem lehet mintknak a felszmolsa s kitiszttsa mr a fizikai skot rinten is folyik, s rezhetek a tiszttsok Hatsai.
Vannak tovbb olyan (a RENDdel nem tkz) vgyai is jelen a TeremTnek s az itteni Teremtv rteknek, melyek a Fld „egszt” illeten ma mg „nem illeszkedek”. Yzus sok Vgya s tantsa sem volt a maga korban teljes egszben illeszked az emberek akkori vilgba, viszont lehetsget teremtettek tovbbi „lehetsges” kzs utak kutatsra. Yzus Segtivel Felmrte az ember s Fld akkori llapott, mintegy „Fny-kpet” ksztett, melyet MAG-ban rgztett --- hogy onnan kiindulva, az ember Vals szintjrl elindulva segthesse SzeRves fejldsben vissza az Eredend Vlasztsba s Szabadsgba, REND-be az embert s a Fldet. Ilyen „Fel-mrseket” kszteni azta is RendSzeResen rkeznek emberi, illetve szellemi formj Segtk s Kldttek. Minderre „addig” volt geten nagy szksge a Fldnek s Embernek, amg vissza nem llttatik a Jelen T a Szabad Vlasztsokat s az let/LT Szentsgt biztost Ered RENDjbe. Innentl kezdden ismt „cskken” majd a (fldi formj) Kldttek jelen-lte. MaGra marad az ember „egy idre”, hogy (ahogyan ezt szeretn, akarja) MaGa fejleszthesse/tapasztalhassa nMaGt.
Az Illeszkedshez kapcsoldan mg egy fontos dologra szeretnm felhvni a figyelmeteket.
Az Illeszkeds teht valamifle rezgs-egyezs, „rmet (f)okoz” kzs-rezgs, megfelels --- s mint ilyen: „Egy Szint”-en levst is jelent.
Az azonos „szinteken” lvket – hogy akaratuknak megfelelen szabadon ltezhessenek – „ajtk” s „tjrk” vlasztjk el egymstl a kapcsolds „szorossgnak” fggvnyben.
A „szinteken” belli „sajt terekbe” (LT-be s letbe) csak azok a kapcsoldsok s vltozsok lphetnek be, melyeket
-
behvtok,
-
Krtek,
-
s beengedtek.
Ahogyan az embert is „teste” vlasztja el a msik Lttl/testtl, gy a szabad akarat Ms Vilgaiban is Van mindig, azaz Ltezik bizonyos elklnltsg. (Az „elklnltsg” teremti meg a szabad-akarat sszekapcsoldsok lehetsgt.)
A szabad akarat ltezse teht mindig felttelez valamifle elklnltsget, a kzs vllalsok/tapasztalsok miatt azonban mindig felttelezi valamifle „kapcsoldsi lehetsg” szksgszer jelenltt is.
Ezeket a „kapcsoldsi lehetsgeket” a szabad akarat adott formjnak ltezi teremtik meg (tbbsgben) a maguk szmra.
A Rendnek megfelelen jrt tapasztal tjukon
a rszt-vevk kztti Illeszkedsek
szksgszeren megjelennek
a kzs vgyak fggvnyben.
A mozgsoknak s vltozsoknak, t-Rendezdsenek
trvnyszeren elll kvetkezmnye
a klnfle j illeszkedsek (kapcsoldsi szintek s lehetsgek) megjelense.
Mindez az egymstl „tvolabb” es Vilgok vagy szintek kzt is trvnyszeren mkdik, amikor Vilgok s Kpviselik Tudatos Kapcsoldsok Ltrehozsra trekednek egymssal.
A „Kzs Vgyak”
mindig LT-re hozzk
az Illeszkedseket (=SZINTeket, ahol a kzss lev tapasztalsok lehetsgesek),
majd
a szinteken/Illeszkedseken bell LT-re jnnek
a Konkrt sszekapcsoldsi/tjrhatsgi felttelek.
Ez utbbi „Felgyelete” s megsegtse MT egyik legfontosabb „Vllalsa” az Elkvetkez/ Jelen Valsgban.
A „pontos” mkdsnek nagyon fontos „alap-szablya” az, hogy
„tiszteletben tartom a msik lett/LTt s Akaratt,
s a msik is tiszteli az n letemet/LTemet s akaratomat”.
Ahhoz, hogy a rszek Kapcsoldsra lphessenek egymssal, szksg van valamifle
kommunikcira,
a szndk s vgy jelzsre/kifejezsre. Ezek a kommunikcis formk s lehetsgek rendkvl sokrtek/sznesek, vltozhatnak Egy-n-enknt vagy „szintenknt”, let-formaknt vagy feladatonknt…
A Kommunikci valamilyen L megjelense vagy formja
mindig „Illeszkedseket”, illetve „Kapcsoldsi Lehetsgeket” jelez.
Az egyik fl valami miatt kapcsolatba kvn lpni a msikkal, s ezt a szndkt valahogyan jeleznie kell a msik irnyba.
Ha a msik kpes s ksz a jelzs fogadsra, akkor LEHETSG Van a szorosabb kapcsoldsra, m a Lehetsg mg nem azonos (!) magval a Kzvetlen kapcsoldssal.
Egyms pontos megismerse, majd az ezt kvet egyms fel irnyul
KRSek
azok, amik kezdett jelenthetik egy szorosabb egytt-mkdsnek. Taln egy vvel ezeltt kezdtnk el rni az „ismerkedstl” a „jegyessgig”, majd pedig az „eskvsig” terjed lehetsgekrl, ajnlom ezeket ismtelt tolvassra. (2007-es Kos jhold, 20070420 - n, az Istenanya tantom npemet – IX. fejezet)
A magyarban nagyon pontosak a kifejezsek az Illeszkedseket kvet kapcsoldsi lehetsgekre. A „lny-krs” egy szorosabb, de mgis ers kts nlkli ismerkeds kezdete bizonyos kialakult szimptia/vgy s ismeretsg utn. A lny Igenlsvel (akarat kzs kifejezse!) kezdett veszi az ismerkeds ktttebb, de mg sem visszafordthatatlan-erej szakasza. Amennyiben pedig az „Illeszkedsek” „pontoss” lesznek, egy j kzs teremts veheti majd kezdett.
Nagyjbl gy megy ez a „Val” Vilgban is:
-
A Vgy megjelenst kveten Kzs Krs s Akarat INDT majd utakat,
-
illetve Kzs Krs s Akarat KTHET SSZE Lteket/Utakat.
(Egy kt vvel ezeltti rs rszlete:)
„A nk knnyebben tudnak ma krni, s ezrt tbbet kapnak, emiatt tbbet is tudnak adni.
Mindenkinek meg kell tanulni MLTSGGAL KRNI. Ez a szabad akarati ltezs alapja.
Csak azt adhatunk, amit krsz.
Gondold t, mit krsz. Fogalmazz pontosan s mondd ki. Ha kimondtad, utna fogadd el s ksznd meg mindazt, ami rkezik.
„Krem, elfogadom s ksznm.”
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT.
|