A Krssel kapcsolatban mg egy fontos dologra szeretnm FEL-HV-ni a figyelmeteket. Sokan vagytok ma mg, akik pldul azrt nem bredtetek, mert magatokkal hozott Vllalsotokat vagy Feladatotokat (magatok, vagy ms miatt) nem tudttok elkezdeni vagy beteljesteni. Sokan hordoztok ezrt olyan rgi kapcsoldsi s egyb mintkat, melyek ma gtoljk mr Valdi nMaGotok s Kldetsetek/LEHETSGEITEK felismerst.
Az eddigi letekben a feladat elvesztse egytt jrt az letbl val kilpssel --- ma mr azonban meg is jthatjtok a LT-et s letet az let elhagysa nlkl is.
Felsbb (Legfelsbb) N-jeitek
„TeremTi” „Engedlyekkel”,
hogyha ezt (kzsen) kritek,
vlaszthat nektek a Kpessgeiteknek s rdekldseteknek megfelel J Lehetsgeket.
A Vlaszthat (Felsbb N-jeitek ltal „Felajnlott”) Lehetsgek „bemutatsra” kerlnek nektek (lmokban, let-helyzetekben, egyb jelekben), s amennyiben rmeteket lelntek ebben (vagyis vlasztantok az j letetekre az adott felmutatott Lehetsget vagy feladatot,) akkor KRJTEK MEG LEGFELSBB N-ETEKEN T A MINDENHAT TEREMT EGYISTENT, HOGY ENGEDLYEZZE szmotokra a sors-s-feladat-vltst Legfelsbb N-jeitek vezetsvel. Mindezek utn forduljatok szeretettel a Fldanya fel is, s krjtek a segtsgt vlasztott utatoknak megfelelen (vagy az elengedsetekben, vagy pedig j letetek megerstsben.)
Ma mr A KRS (a Szv-SzeRinti Tiszta!) NYITJA A KAPUKAT az Illeszkedsi Szinteken. A Krs az a SZKSGSZER s Trvnyes „Eszkz”, mely elindthat bizonyos vltozsokat.
1./ - A Krs (El)Felttele minden esetben a szabad akarat vilgban az ramls/raszts beindtsnak, vagyis a szabad akarat vilgaiban – bizonyos nagyon kivteles s krlhatrolt esetektl eltekintve – nem indulhat be az ramls, ha nincsenek ezt elindt/behv krsek. (Vagyis ha az „Illeszkedsek” elkszltek – a Krs nyitja a Kapukat, indtja el az ramlsokat.)
2./ - Az Illeszkeds bizonyos ms, az Egy-n-i vagy csoportos utakhoz kapcsolt eseteiben a Krs a „kapu kinyitsnak” szintn eszkze/elfelttele, azonban itt nem ramlst indt el, hanem a tovbb- vagy t-lpsnek a felttele.
Mivel ez az let s LT, amiben ljk, litek az letet, rsze a szabad-akarat Teremtett VILGnak is, gy
1./ (nagyon pontosan s szken krlhatrolt kivtelektl eltekintve) nem indulhat el a beramls vagy be-raszts ms mdon, csakis az erre irnyul (de akr EGY is elg) Krsekre,
2./ mg pontos illeszkeds esetben is felttele a tovbb- vagy t-lpsnek a Krs megjelense.
Csakis a Krsek nyithatjk meg az „tenged”/„tlp” kapukat.
Csakis a Krsek HvHatnak be, s Teremthetnek KIVEZET utakat.
Csakis a Krsek Hvhatjk be a Kivezet Utakhoz kapcsold Segt Erket,
s csakis a Krsek Hatsra Lphetitek t a kilp/belp kapukat.
*****
Ahol a felptmny nem illeszkedik az alaphoz-alapra, az a hz nem lesz hossz let…
*****
Mindezek kapcsn, amit lertunk, mit rdemes vgig-gondolni? Azt, hogy a Vgyaink (rzs+gondolat) formzzk, vezetik tjainkat. A Vgyak Magukhoz „Illeszkedseket” (t-lehetsgeket) hvnak, melyeket N-jeink a szmunkra megmutatnak.
A Vgyaink, Gondolataink s rzseink megmutatjk, hogy az tjaink merre tart(hat)nak. Tudatos-s-Szeret nnk segtsgvel Vgyaink most J Utakat is hozhatnak/nyithatnak.
*****
Befejezsl mg az „rnyk” Vals szereprl szeretnk szlni egy keveset. Mostanban, amikor ilyen nagy a nyri meleg, Ti is jobban rtkelitek az rnykos, hs helyeket. Az rnyk soha nem a Fny teljes hinya, hanem csak a Fny-nek egy „cskkentett” vagy „szrt”, Rsz-vltozata. TUDJUK (!!!) azt, hogy az rnykban a Fnynek csak egy „rsze” van jelen. Tudjuk azt, hogy bizonyos rszek jobban krl-jrhatak rnykosabb helyeken, jobban felismerhetek a rszek kr-vonalai s bels sznei. Az rnyk Valdi Szerepe az, hogy Lehetsget adjon a Igazsg s Teljessg „rszeiben”, „rszenknt” val megismersre is.
Az rnyk „lelasst” a kevesebb Fny Hatsra, s lehetv teszi a rszenknti megismerst, majd a rszekbl a Teljes s Val (magasabb tudatossgi szinten val) meglst.
Az rnyk nem a flrevezets eszkze, mint ahogyan sokan hiszik rla. Az rnyk pusztn „Lehetsg” bizonyos dolgoknak a „rszenknti” krljrsra, s a rszek megismerse utn a Tudatos Egysg j-ra LT-re hozsra. Lehetsget teremt s ad teht az rnyk az „sszekapcsoldsokra”, Illeszkedsek LT-re hozsra, az „egymst-kiegsztsg” megtapasztalsra.
A fldi let tovbb-vitelnek a SzeRves mintja E Vilgban a „MaGrl” val szaports. Egy (valamilyen mdon „Eggy” lett) MaG a megfelel krlmnyek (Illeszkeds) Hatsra Ki-Teljesed letbe kezd. Ez a Ki-Teljesed let „tapasztals” nMaGa szmra, illetve Lehetsg az LET majdani tovbb-folytatsra.
Illeszkeds esetn, vagyis:
- ha megfelel termtalajba (alap) kerlt,
- s megfelel a hmrsklet, a krnyezet,
- tovbb ha megfelel a Fny s a Vz mennyisge s minsge a szmra (felptmny s dinamika),
akkor a MaGbl-lett-let MaGot hoz, j MaGba srti ssze Mintjt/Tudst/Tapasztalst --- vagyis a MaGbl kibomlott tapasztals s let ismt sszesrsdik egy majdan j letet Kezd j MaGban.
Vannak a szaportsnak s szaporodsnak ms, kisegt lehetsgei is. Ezek egy rsze szintn SzeRvess lett, ptland azt, hogy nem minden idszak volt (sttsge miatt) alkalmas a MaG-ledsre. Ilyenkor kerltek ki-ksrletezsre a hajtsrl, levlrl s ms rszekbl val let-tovbb-vitelek --- de ezek clja is az, hogy majd a MaGbl egykor kibontott Mintt s Tudst, Tapasztalst ismt TELJES Gazdagsgukban trhassk fel, s lhessk meg.
Minden kisgyermek szeret kertszkedni --- mg az is, akirl ezt nem hiszik el a tbbiek. Hihetetlen izgalmat s rmet vlt ki a gyermekekbl az, amikor sajt maguk ltethetnek el egy kis magot, s figyelhetik a fejldst. Kicsit a MaGuk KiTeljesed fejldst is „ltjk”, meglik egytt a kis nvnykezdemnnyel --- vagy akik tehetik, ugyangy viszonyulnak a sajt kis llatukhoz is. Mikor a nvny vagy llat „felntt”, mr nem mindig marad meg ez a kvncsisguk vagy rdekldsk a gyermekeknek, ez azonban esetkben teljesen rthet. Az „rett” vlst gyakran a hanyatls korszaka kveti --- s ez nem mindig jelent rmteli tapasztalst egy ppen KiTeljesedni kszl szmra. Ksbb, felnve az ember, a kezdd let lttn egy kiss maga is mindig megfiatalodik (visszaidzve a sajt kezdd letet), de mr jobban figyeli s megbecsli az „rett” letet is. A hanyatls korszaka fel kzeledve pedig egyre nagyobb figyelem fordul az let „mltsgnak” s gazdagsgnak rtkelse fel.
A MaG-nak van egy rsze, mely az LET-et elhagyni kszl --- megrlelte MaGjait. A „Fk” mg maradnak, hogy jra s jra MaGokat hozzanak, s a MaGokba srtsk tapasztalsukat --- de a „Virgok”, az „egyszeri” lk (Segtk, Kldttek) kzl sokan „menni” kszlnek. Mg egyszer, utoljra megmutat(Hat)jk „Minden”-Szpsgket --- s aztn tadjk az j letnek a helyket. Ha meghozott MaGjaik (most vagy ksbb) „Illeszkedek” lesznek, akkor a tovbbi LETben „emlkknt” (vagy ksbb beilleszkedknt) k is Jelen lesznek.
Ezen a „szinten”, a fldi ember szintjn ma mg nehz az „illeszkeds” az „Alappal”, az Alap „Tiszta” Minsgeivel. MT s sok ms gi Kldtt emberi formban l lnye(i) „Vgyott”(Vgytak) a msokhoz val kapcsoldsra, ez azonban legtbbszr csak bizonyos „TeremTi Kldttekkel” volt lehetsges ideig-rig, hogy oldja a Magnyt. A Kldttek emberi formj N-jnek a „Szve”-VGYA azonban BELERATOTT A FLD tovbbi sorsba, s gy ksbb, amikor az emberi N-ek is megrnek majd a MaGosabb szint illeszkedsekre s kapcsoldsokra, letre kelhetnek a MAGok.
Az „Alap” s az „Oszlopok” szmra a „Msokhoz”/Msokkal val „kapcsolds” azrt „vgyott” s azrt „termszetes”, mert az Alap „TUDJA”, hogy minden, ami fltte van, annak megalapozja/tartja, minden belle n ki, vagyis a „Nagy Egsznek” mind egyformn fontos, de klnbz rszei. A ksbb rkez „rszek” s darabok tbbnyire mr nem „ltjk” az Alapot/Foszlopokat, csak az ket krlvev rszeket ismerik. Ha valami nem vrt esemny (pldul egy „fldrengs”) rkezik, akkor a „rszek” „megrzik”, hogy „valami” megtartja, egyben tartja ket --- s ekkor elkezdik sejteni, rezni a tbbi „lthatatlan rszt” is, s az „EGY-sg Erejt.”
Lejegyezte OmMtR Isteni-s-gi-fldi-N-je, a MindenHat Egy Szent TeremT Istennk Tiszteletre s Dicssgre
*****