20080510 - MI-N-s-G
2013.01.26. 19:55
2008. mjus 9., pntek, mjus 10., szombat
Mi-N-s-g
A Segtsg az, ami Kzvetlenl Nvel
- vagy legalbb is nem hoz kedveztlenebb helyzetbe
NMI Aki Vagyunk s Vagyok Kszntnk Titeket. Csakis Tisztn s Igazan Szlunk s Hatunk.
Folytatva a Tegnapi Gondolatokat – trjnk vissza a nhny nappal ezeltt lert albbi mondatokhoz. Ott a Szolglat kapcsn beszltnk a msok megsegtsrl, illetve arrl, hogy milyen formban „emel”-Hetnek „ADt” s „ELFOGADt” a „y-cselekedetek”:
„A Fldn s Fldeken a tovbbiakban teht nem elfogadott s nem megengedett minta a Msok Erejnek vagy Teremtseinek az „ELVTEL”-e.
Ellenben a Msok nkntes megsegtse, s az Ilyen Segtsgek elfogadsa s ignybe vtele Valamennyi Felet vagy Rszt-vevt Gazdagtja.” („ramlik” a Szeretet!)
1. Szabad Akarat
Az akkori rsban utaltunk arra is, hogy a Fld a Szabad Akarat Teremtett-Teremtsi Helye vagy Bolygja, s mint ilyen Rsze az Uni-Verzumnak: „Mindenkit” megillet az let Szentsge, s a Dnts s Vlaszts Szabadsga. Mindez azt is jelenti, hogy a Segtsg nyjtsban, illetve a Segtsg elfogadsban is (!) l az Akarat Szabadsga.
Vagyis: Senki sem „knyszerthet” vagy befolysolhat az-irnyban, hogy Segtsget nyjtson (adjon), s senki sem befolysolhat vagy knyszerthet abban az irnyban sem, hogy ms Segtsgt elfogadja.
Anlkl, hogy ezt tl-bonyoltannk, nagyon fontos annak megrtse:
senki sem knyszerthet Segtsg nyjtsra,
s senki sem knyszerthet Segtsg elfogadsra.
Ott llhat valaki segtsg-nyjtsra kszen egy r-szorul mellett, azonban ha a segtsgre szorul KPES az Akarat kinyilvntsra (teht pldul nem eszmletlen fizikai rtelemben, vagy pedig valami ms ok miatt – szken rtelmezve – mg nincs „rett akarata” /pl kicsiny gyermek/), akkor csakis
kinyilvntott KRSE
alapjn segthet meg. Ezt a krst „szken”, de mgis egy kiss rugalmasabban is kezeljk ezekben az idkben. „Szken”, vagyis lehetleg (szban is)
kifejezett s egyrtelm
legyen a segtsg krse, de a szavak nlkli ms kommunikci is alap lehet a segtsg nyjtsra, ha annak tartalma „egyrtelm” a rsztvevk szmra. Szken rtelmezend abban a formjban is a segtsg nyjtsa, hogy a megsegts lehetleg
„annyi s olyan” legyen,
amit tfog a segtsget kr akarata,
teht a segtsg „ne terjedjen tl” a segtsg-kr (!) akaratn s szndkn.
Mi teht a Te-end- akkor, ha valaki a megtlsnk szerint segtsgre szorul, s mgsem kr segtsget?
„Felajnlhatjuk”
--- vagyis a msik tudomsra hozhatjuk segt szndkunkat. Ha ezt kveten sem kri a segtsget, akkor
-
ha a segtsgre szorulnak tiszta s p a tudata, vagyis kpes tltni az adott helyzetet s kvetkezmnyeket, akkor nem knyszerthet vagy befolysolhat a segtsg ignybe vtelre vagy eltrsre.
-
„Mrlegelni” akkor lehet vagy kell az akarat-kpessget, ha a segtsgre szorulnak hatrozottan nincsen (szorosan vett rtelemben) „Tudata” (csecsem, kisgyermek, eszmletlen, vagy tudatzavar slyos esete), akkor az let vdelme rdekben a segtsgnyjts lehetsges, illetve bizonyos esetekben „elvrt”. ltalban „elvrhat” az olyan segtsg nyjtsa, melyet a segtsget felajnl nyjtani kpes a sajt lett nem veszlyeztetve. Elfogadott segtsg esetben azonban a segtsget nyjt dnthet gy is, hogy szmra „fontosabb” a msik lete, s akr (sajt!!!) lete rn is – szabad akaratbl – segthet.
2. Mi-N-s-g
Ezutn a kis kitr utn trjnk r a segtsg-ads egy msik fontos krds-krre.
Nem minsl a „Fel-Emel Er” szempontjbl (Teljessgben rvnyesl) Segtsgnek az, ha valaki gy segti meg a msikat, hogy amikor nem kellene, akkor akadlyozza, vagyis amikor a kzs cl fel vezet ton az Erik nem egy irnyban, nem egymst erstve-nvelve Hatnak. Mondok egy pldt, hogy jobban megrtstek:
Ketten kzsen vllalkoznak egy feladat megvalstsra. Egyikk a tehetsgt, msikuk pldul a vagyont ajnlja fel a kzs munkra. Egyszer csak egyikk gy dnt, hogy a megkezdett feladatbl Erit kivonja, s ezzel a msikat is, illetve a kzs vllalsuk, kzs tjuk megvalstst akadlyozza.
A „Karma” vonatkozsban mondottuk azt, hogy mindennek van oka, s hogy minden tfordthat y-ra --- azonban ha szorosan vve nznk egy ilyen esetet, akkor lthat, hogy ilyen esetben egy adott kzs cltl val eltrsrl van sz. A Segtsg megvonsa akadlyozza az elindult kibontakozst s utat, Erket von el, Ert s lehetsgeket (jabb utak, lehetsgek felkutatsa miatt) „cskkent”, teht ez a fajta akadlyozs (kzvetlenl) nem a kzs (s ssz!) Er nvelsnek irnyba hat.
Az a „rgi” segtsg-fogalom, mely egy-fajta knyszer miatt magba fogadta az ilyen kifejezetten akadlyoz s gtl magatartsokat is, a „Letisztult”, s ’Eredend’ MI-N-s-G-be visszallt Segts fogalmba mr nem illeszthet be! A Segts
-
csak az let s Szabad Akarat Teljessgnek figyelembe vtelvel s rvnyeslsvel,
-
s csakis a Kzvetlen Er-Nvekeds irnyba Hat-Hat.
Csakis az ilyen Megsegts hoz-Hat Segtettnek s Segtnek is „Emelked”-eMeL- Ki-Utat.
Nagyon sok „rdekes” „helyzet” s egytt-lls lehetsges minden segt kapcsoldsban, s lehetnek kztk „knyes” helyzetek. A Szvre hallgatva, ha a Trvny s REND, SzeRetet vezet, ezek megoldsa nem okoz nagyobb nehzsgeket.
A Segtsg csakis Szabad Akaratbl AD-Hat s Elfog-AD-Hat.
A Segtsg nyjtsa nem srtheti az LET-et s a Szabad Akaratot (senki lett, s senki szabad akaratt!).
A Segtsg nyjtsa (lehetsg szerint) ne terjedjen tl a Segtsget kr s elfogad szndkn s akaratn.
A Segtsg – ha ezt valaki nyjtja, akkor – „Kzvetlen” legyen, vagyis ne „akadlyozva” segtsen.
Ha a „Magam” vonatkozsban nzem, akkor „Mindent szabad, ami nem rt msnak, s nem vezet flre”. Nem rt „msnak” az, ha a segtsg-nyjts hatsra a msik nem kerl rosszabb helyzetbe, mint amilyenbe a segtsg-nyjts nlkl kerlne.
Ennek az rsnak az volt a clja, hogy megerstse s tisztzza:
-
A Segtsg nyjtsa s elfogadsa nem srthet letet s Akaratot,
-
tovbb nem minsl a „FelErst”, (=„ldst hoz”) rtelemben megsegtsnek a ms korltozsa vagy olyan akadlyozsa, mely Er-elveven vagy korltzan, htramozdtan, kitrten/eltrten (teht nem a kzs cl fel mutat „legrvidebb” ton s irnyban) Hat.
Befejezsl mg egy gondolat: a Segtsg nem kell, hogy felttlenl tett-ben (fizikai-„aktivitsban”) nyilvnuljon meg. A Segtsg nyjtsa lehet bizonyos esetekben „httrben marads” vagy httrbe hzds – de soha nem lehet Ert-elvev, Ert-eltrt „akadlyozs”.
Lejegyezte OmMtR Isteni s gi-FLDI N-je, a Mindenhat TeremT Egy Szent Istennk Tiszteletre s Dicssgre
www.omah.extra.hu
|