20080510 - MI-NŐ-s-ÉG
2013.01.26. 19:55
2008. május 9., péntek, május 10., szombat
Mi-NŐ-s-Ég
A Segítség az, ami Közvetlenül Növel
- vagy legalább is nem hoz kedvezőtlenebb helyzetbe
ÉNMI Aki Vagyunk és Vagyok Köszöntünk Titeket. Csakis Tisztán és Igazan Szólunk és Hatunk.
Folytatva a Tegnapi Gondolatokat – térjünk vissza a néhány nappal ezelőtt leírt alábbi mondatokhoz. Ott a Szolgálat kapcsán beszéltünk a mások megsegítéséről, illetve arról, hogy milyen formában „emel”-Hetnek „ADót” és „ELFOGADót” a „yó-cselekedetek”:
„A Földön és Földeken a továbbiakban tehát nem elfogadott és nem megengedett minta a Mások Erejének vagy Teremtéseinek az „ELVÉTEL”-e.
Ellenben a Mások Önkéntes megsegítése, és az Ilyen Segítségek elfogadása és igénybe vétele Valamennyi Felet vagy Részt-vevőt Gazdagítja.” („Áramlik” a Szeretet!)
1. Szabad Akarat
Az akkori írásban utaltunk arra is, hogy a Föld a Szabad Akarat Teremtett-Teremtési Helye vagy Bolygója, és mint ilyen Része az Uni-Verzumnak: „Mindenkit” megillet az Élet Szentsége, és a Döntés és Választás Szabadsága. Mindez azt is jelenti, hogy a Segítség nyújtásában, illetve a Segítség elfogadásában is (!) él az Akarat Szabadsága.
Vagyis: Senki sem „kényszeríthető” vagy befolyásolható az-irányban, hogy Segítséget nyújtson (adjon), és senki sem befolyásolható vagy kényszeríthető abban az irányban sem, hogy más Segítségét elfogadja.
Anélkül, hogy ezt túl-bonyolítanánk, nagyon fontos annak megértése:
senki sem kényszeríthető Segítség nyújtására,
és senki sem kényszeríthető Segítség elfogadására.
Ott állhat valaki segítség-nyújtásra készen egy rá-szoruló mellett, azonban ha a segítségre szoruló KÉPES az Akarat kinyilvánítására (tehát például nem eszméletlen fizikai értelemben, vagy pedig valami más ok miatt – szűken értelmezve – még nincs „érett akarata” /pl kicsiny gyermek/), akkor csakis
kinyilvánított KÉRÉSE
alapján segíthető meg. Ezt a kérést „szűken”, de mégis egy kissé rugalmasabban is kezeljük ezekben az időkben. „Szűken”, vagyis lehetőleg (szóban is)
kifejezett és egyértelmű
legyen a segítség kérése, de a szavak nélküli más kommunikáció is alap lehet a segítség nyújtására, ha annak tartalma „egyértelmű” a résztvevők számára. Szűken értelmezendő abban a formájában is a segítség nyújtása, hogy a megsegítés lehetőleg
„annyi és olyan” legyen,
amit átfog a segítséget kérő akarata,
tehát a segítség „ne terjedjen túl” a segítség-kérő (!) akaratán és szándékán.
Mi tehát a Te-end-Ő akkor, ha valaki a megítélésünk szerint segítségre szorul, és mégsem kér segítséget?
„Felajánlhatjuk”
--- vagyis a másik tudomására hozhatjuk segítő szándékunkat. Ha ezt követően sem kéri a segítséget, akkor
-
ha a segítségre szorulónak tiszta és ép a tudata, vagyis képes átlátni az adott helyzetet és következményeket, akkor nem kényszeríthető vagy befolyásolható a segítség igénybe vételére vagy eltűrésére.
-
„Mérlegelni” akkor lehet vagy kell az akarat-képességet, ha a segítségre szorulónak határozottan nincsen (szorosan vett értelemben) „Tudata” (csecsemő, kisgyermek, eszméletlen, vagy tudatzavar súlyos esete), akkor az Élet védelme érdekében a segítségnyújtás lehetséges, illetve bizonyos esetekben „elvárt”. Általában „elvárható” az olyan segítség nyújtása, melyet a segítséget felajánló nyújtani képes a saját életét nem veszélyeztetve. Elfogadott segítség esetében azonban a segítséget nyújtó dönthet úgy is, hogy számára „fontosabb” a másik élete, és akár (saját!!!) élete árán is – szabad akaratából – segíthet.
2. Mi-NŐ-s-Ég
Ezután a kis kitérő után térjünk rá a segítség-adás egy másik fontos kérdés-körére.
Nem minősül a „Fel-Emelő Erő” szempontjából (Teljességében érvényesülő) Segítségnek az, ha valaki úgy segíti meg a másikat, hogy amikor nem kellene, akkor akadályozza, vagyis amikor a közös cél felé vezető úton az Erőik nem egy irányban, nem egymást erősítve-növelve Hatnak. Mondok egy példát, hogy jobban megértsétek:
Ketten közösen vállalkoznak egy feladat megvalósítására. Egyikük a tehetségét, másikuk például a vagyonát ajánlja fel a közös munkára. Egyszer csak egyikük úgy dönt, hogy a megkezdett feladatból Erőit kivonja, és ezzel a másikat is, illetve a közös vállalásuk, közös útjuk megvalósítását akadályozza.
A „Karma” vonatkozásában mondottuk azt, hogy mindennek van oka, és hogy minden átfordítható yó-ra --- azonban ha szorosan véve nézünk egy ilyen esetet, akkor látható, hogy ilyen esetben egy adott közös céltól való eltérésről van szó. A Segítség megvonása akadályozza az elindult kibontakozást és utat, Erőket von el, Erőt és lehetőségeket (újabb utak, lehetőségek felkutatása miatt) „csökkent”, tehát ez a fajta akadályozás (közvetlenül) nem a közös (és Össz!) Erő növelésének irányába hat.
Az a „régi” segítség-fogalom, mely egy-fajta kényszer miatt magába fogadta az ilyen kifejezetten akadályozó és gátló magatartásokat is, a „Letisztult”, és ’Eredendő’ MI-NŐ-s-ÉG-ébe visszaállt Segítés fogalmába már nem illeszthető be! A Segítés
-
csak az Élet és Szabad Akarat Teljességének figyelembe vételével és érvényesülésével,
-
és csakis a Közvetlen Erő-Növekedés irányába Hat-Hat.
Csakis az ilyen Megsegítés hoz-Hat Segítettnek és Segítőnek is „Emelkedő”-eMeL-Ő Ki-Utat.
Nagyon sok „érdekes” „helyzet” és együtt-állás lehetséges minden segítő kapcsolódásban, és lehetnek köztük „kényes” helyzetek. A Szívre hallgatva, ha a Törvény és REND, SzeRetet vezet, ezek megoldása nem okoz nagyobb nehézségeket.
A Segítség csakis Szabad Akaratból AD-Ható és Elfog-AD-Ható.
A Segítség nyújtása nem sértheti az ÉLET-et és a Szabad Akaratot (senki életét, és senki szabad akaratát!).
A Segítség nyújtása (lehetőség szerint) ne terjedjen túl a Segítséget kérő és elfogadó szándékán és akaratán.
A Segítség – ha ezt valaki nyújtja, akkor – „Közvetlen” legyen, vagyis ne „akadályozva” segítsen.
Ha a „Magam” vonatkozásában nézem, akkor „Mindent szabad, ami nem árt másnak, és nem vezet félre”. Nem árt „másnak” az, ha a segítség-nyújtás hatására a másik nem kerül rosszabb helyzetbe, mint amilyenbe a segítség-nyújtás nélkül kerülne.
Ennek az írásnak az volt a célja, hogy megerősítse és tisztázza:
-
A Segítség nyújtása és elfogadása nem sérthet Életet és Akaratot,
-
továbbá nem minősül a „FelErősítŐ”, (=„Áldást hozó”) értelemben megsegítésnek a más korlátozása vagy olyan akadályozása, mely Erő-elvevően vagy korlátózóan, hátramozdítóan, kitérítően/eltérítően (tehát nem a közös cél felé mutató „legrövidebb” úton és irányban) Hat.
Befejezésül még egy gondolat: a Segítség nem kell, hogy feltétlenül tett-ben (fizikai-„aktivitásban”) nyilvánuljon meg. A Segítség nyújtása lehet bizonyos esetekben „háttérben maradás” vagy háttérbe húzódás – de soha nem lehet Erőt-elvevő, Erőt-eltérítő „akadályozás”.
Lejegyezte OmMáátRé Isteni és Égi-FÖLDI ÉN-je, a Mindenható TeremTő Egy Szent Istenünk Tiszteletére és Dicsőségére
www.omah.extra.hu
|