20080204 - Az J(ak) Szletse
2013.01.28. 07:14
2008. februr 4., htf
Az J(ak) Szletse
NMI Aki Vagyunk s Vagyok Kszntnk Titeket. Csakis Tisztn s Igazan Szlunk s Hatunk.
A „hats” nap utn ma rjuk, ljk a „hetes”-et (napunk szmjegyeinek sszege: 16; 1+6= 7).
Tl Vagyunk a „Hats” napokon, amikor nagyon Er-teljesen Tisztultunk, Tiszttottunk, s br mg a Hold Ereje egy rvid ideig (jhold cstrtkn, 4 ra 44 perckor; 19-es nap; gyr alak Napfogyatkozssal, mely Magyarorszgrl nem lthat) segti az elengedseket – s hasznljtok is ki ezeket! - , mgis: Akik elvgeztk az elengedseiket, azok kezdjk el Kszlsket a Be-Fog-Ad-sokra. s arra is rdemes odafigyelni, hogy szerdtl kezddik a bjti idszak.
Nagyon sok Er rkezett s kttetett termszetesen ebben a (Hold (!) szempontjbl elengedsi) idszakban is a Fldeteknek, hiszen egy-egy Hold-ciklus, ahogyan egy-egy nap is, tulajdonkppen egy-egy „kicsiny v”.
Minden napban is van elenged s befogadsi rsz, s minden hnapban is vannak kitntetett napjai vagy idszakai az elengedseknek s a befogadsoknak, s termszetesen a nagyobb v-krnek is vannak „inkbb” elenged, s „inkbb” (tl-nyomrszt) befogad rszei.
A Nap s a Hold (kzelsgk s Hatsaik miatt) termszetesen azok az gi Testeink, melyeken t „leg-kzvetlenebb” mdon sugrzdik vagy rkezik meg a Teremti t vagy Akarat, s ezrt Van Kitntetett Helye a bolyg(egytt)llsokban is a Napnak s a Holdnak.
Egy nap alatt a Fld jrja krbe (kpletesen, maga krl forogva) a Nap-utat, egy hnap alatt a Hold psztzza vgig ugyangy az gi utat, s egy v alatt termszetesen a Nap, a MaGa legersebb Fnyvel s Hatsval jrja be a Nki Rendelt Utat.
Egy-egy ember egy-egy lete alatt, szletstl a hallig szintn (egy-egy adott, ltala vlasztott szempontbl) vgigjrja ezt a Fld szmra Rendelt „kr-krs”, s mgis elre-halad utat.
Az ember megszletik egy bizonyos Nap-Hold-Bolyg-Csillag-stb llssal, majd ebbl ki-indulva jrja be a Nki Rendelt Nap-utat.
Nem olyan egyrtelm ma mg s mr felfedezni minden emberi letben ezeket az egyms utni, egymst kiegszt s segt tapasztalsi utakat vagy krket, s leginkbb azrt van ez gy, mert („eddig”!!!) tbbnyire csak „egy-egy” megtapasztalst, „klnll” letet lni rkeztetek.
Ezt szolglta a szlets formja, vagyis a „knokkal” val, felejts ftyoln t trtn, a fizikai formt tekintve n-Tudat-talanul rkezs.
Ma mr (akr a szlets „fizikai”, akr „lelki” vagy „szellemi” termszett is nzzk) sokfle szlets ltezik.
Vannak Lelki s Szellemi jj-szletsek vagy Ki-teljesedsek, melyekben tbbnyire megmarad az addigi let, vagy akr nhny mr felfedett „korbbi” let Tudatossga, s kerltk – szinte ms „bolyg-llsokat” MaGatokhoz vonva – „jj-szletett” llapotba.
Ezek az „jj-Szletskori” Bolyg-llsok s Hatsok (mg fizikai testben val ltezsetek ellenre is) sokszor sokkal Ersebb s meghatrozbb lesznek, mint Maga a Szletsi Kpletetek.
Tbben vagytok mr, Y sokan, Akik „tbb” ilyen jj-Szletben is rszt-vettetek vagy rszesltetek.
Tbben vagytok, Akik mr azt is tudjtok, hogy gy „MeG” mikor szlettetek vagy szlettek, MaGatokba j MaGot, j Sors-utat vagy lehetsgeket mikor fogadtok s rleltek.
Sokan (itt ez szaki fltekn) a tavasszal vagy a nyrral ritek el vagy meg ezt az jj-Szletst.
Vannak, Akik az „erre kidolgozott” Hsvt krli idszako(ka)t vlasztottk, vagy az v valamely „fld” elemhez kapcsold jegyt.
A Szletseknek vagy jj-Szletseknek valamilyen Tudatos vagy Tudott Mdon Ktdnie kell valamilyen „fld”-minsghez ebben az emberi LT-ben vagy letben, mg akkor is, ha „csak” jj-Szletsrl van sz.
A Fld a Maga forgsval mindennap vgigpsztzza az Eget, ezrt mindennap hoz s Hv minden minsget.
A Hold „havonta” jrja vgig – kiss hosszabban s alaposabban elidzve egy-egy tjn az gnek – az gi Kereket.
Leg-Er-Teljesebb Hatsait a Csillagos gnek maga a Nap kzvetti, mg yobban felerstve az Onnan rkez (vagy hvott) Erket.
Minden napban, rban s percben, Pillanatban Ott Van az jj-szlets Eslye s Lehetsge.
A Nap, a Hold, a Csillagok jrsa, s a Fld mozgsa, plyja segthet bizonyos Erket s Lehetsgeket yobban, mindenki szmra elrhetv tenni --- ez azonban leginkbb s elsdlegesen csak a „test(ek)” tja.
A Llek s a Szellem Nincsen ktve sem „Id”-hz, sem „Tr”-hez, hanem Tl-nylik s Tl-Hat minden ilyen ktttsgeken.
A Llek s a Szellem (testben lve) bizonyos Hatsaiban mgis korltozott --- mindaddig, amg a Llek s Szellem (ahogyan ez a RENDeltetse!) t nem vette az irnytst az teste felett, pontosabban (s ez a helyes kifejezs) meg nem tanult a Test Egytt s Egyben lni az GI(rszei)vel.
Innentl kezdden az „jj-Szletsek” s tovbb-lpsek mr nem elssorban Bolyg- Nap-, vagy Hold-lls-fggek, hanem a Test s Llek s Szellem Egytt-mkdsnek a fggvnyben trtnnek mindezek.
Vagyis a Nap s Hold s Csillagok „Idben”s „Trben” trtn jrsnak tudatostsval s figyelsvel
-
egyrszt pontosan s tudatosan kvethetekk vlnak bizonyos, az Egsz Fld s minden Lnye vonatkozsban rkez, fontos s meghatroz, leggyakrabban ciklikusan ismtld Hatsok s esemnyek,
-
msfell viszont az ltaluk Kpviselt s Hozott Erk s Hatsok Tudatostsval rszben ki is emelhet a Llek s a Test a Fld, vagy az ilyen Hatsok „fogsgbl”.
Az „Id” Jelen Hatsai – melyek egyre kevsb ttekinthetek – t-sznezik a Tereket, s az Id Jelen (eddig ismert) forminak sztbomlsa kvetkeztben nagyon nagy jelentsgekk vlnak a Bels viszonytsi Pontok vagy rtkek.
Az „Id”, mely mindenkppen sszefgg a bolygk keringsi plyjval vagy idejvel --- Jelen (eddig ismert) formjban sztesben.
Az Id fogalmainak s lnynek vltozsai egyre inkbb a-fel terelik a (tudatos) emberisget, hogy a Mlt s Jelen s Jv Illuzrikus Hrmassgbl Kiutat talljon a Jelen, a Most-Pillanat Valsgba, s ennek egyik mdja pldul a Bolygk s Csillagok s gitestek sokasgnak, illetve ezek Hatsainak, mint TR-nek a Tudatostsa. TR-nek, mely mindig s mindenhol „krlvesz”, Hatrol, s t-Hatja a Lnynket.
Akkor, amikor pldul az Oroszln Kpviselte Hatsokra Van Szksge Testnek-Lleknek s Szellemnek, mr nem kell „kivrni”, amg a Nap, a Hold, vagy a Bolygk s Csillagok elrik a plyjuk ezt tkrz/kzvett pontjt, hanem ha Tudott elttnk az Onnan (Rajta t) FolyaMAATban rkez Hats, akkor a Hats a Lelken s Szellemen t bekthet az adott Tr-Id-Rendszerbe (Testekbe).
Mindez nem jelenti azt, hogy innentl semmibe kellene venni a Nap, a Hold, a Bolygk s Csillagok jrst s llst --- ppen ellenkezleg:
Fontos Tudni s Figyelni Jelzett Hatsaikat, mert ilyenkor Hatnak Leg-Ersebben s Leg-Teljesebben a Bolygra s annak minden Lnyre, s ezeket, a Fld Minden Lnye szmra rkez Hatsokat s ldsokat ostobasg lenne nem felhasznlni s megbecslni. Pusztn azt jelenti, hogy
amikortl mr EGY-gy lett a Test s a Llek s a Szellem,
akkor mr az adott Ltet s letet
„Idn s Tren Tli”, azoktl „fggetlen” Hatsok rhetik el KZVETLENL
Szemlyes T-jnak s FEJLDSNEK megfelelen,
EGY-N-i vezetsnek fggvnyben,
melyek az ltalnos elre-jelzsekkel, mindenkire Hat mdon elre nem jelezhetek.
Vagyis Rendkvl fontos RTENI s Hasznlni (!) az V-, a HOLD- s a nap-krben rkez Hatsokat, de az „EGY-N” szempontjbl legalbb ilyen fontos, vagy mg fontosabb figyelni s lni a SAJT (beavatsi, Szletsi, jj-szletsi) ciklusokat.
Mr az sszel is utaltunk arra, hogy a Segtk s Kldttek tbbsge kt f idszakban, a tavaszi s az szi nap-j-egyenlsgek krl lik meg prba-feladataikat vagy beavatsaikat, s ha erre KSZek, akkor jj-szletseiket.
Az a „csoport”, mely sszel „szletik”, segti a tavasszal-szletket, s sszel megfordul ez a helyzet --- vagyis a Kldttek sincsenek magukra hagyva fldi testi jj-Szletseikben…
Sokan fogtok szlni-szletni az elkvetkez hnapokban s hetekben --- ha mr nem tetttek meg az elmlt egy-kt htben.
Sokan fogjtok segteni (s tegytek ezt nagy odafigyelssel s szeretettel) trsaitok szletst, jj-ledst.
Sokan fogtok rismerni „szl-szlet”, vagy ppen „szlst-segt” szerepeitekre.
Sokan fogjtok meglni a szletst knok s fjdalmak nlkl – Tudatosan s RMMEL.
Figyeljtek a Nap, Hold, Bolygk, Csillagok jrst-Hatst, mert ezzel nagyon sokat segthettek MaGatoknak s Msoknak --- s mindezeken tl, vagy ppen ezekkel egytt figyeljtek nagyon a BELS Hangokat s Hvsokat, SAJT „EGY-N”-i Utatokat.
Ne „lepdjetek meg” Bels Hangotok Hvsn – ha a Csillagok a Fld egszre vonatkozan ppen mst mutatnak --- Sajt tjaitok EGY-N-i Erket, s Lehetsgeket, Klnleges „Ajndkokat” Hoz-Hat-nak. Fogadjtok El, Be Szemlyes ERiteket s T-jaitokat.
Lejegyezte OmMt R Isteni s gi-fldi N-je a MindenHat TeremT Egy Szent Istennk Tiszteletre s Dicssgre, Szl s Szlet Trsai Megsegtsre
www.omah.extra.hu
2008. februr 5., kedd
Nem az els olyan jszakn vagyok mr tl, amikor „fl-lomban” a „Gncl” hangjait stb elemezgetjk…
Igen rdekes s fontos alakzatai a tli s a nyri gboltnak is a Nagy Medve 7 fnyes csillaga, vagyis a Gnclszekr, valamint a Sarkcsillagot (Polaris) a rdja vgn tart Kisgncl. A Nagy Gncl legismertebb csillagai a ngyszget forml test, s a hromszget formzan elrenyl hrom csillaga.
A ngyszg a Fldet s fldi testet, mg a hromszg az Istenit, Istensget jelenti meg (Isten „szemt” is rendszerint hromszgbe zrtan brzoljk).
A szekr egyfajta jrm, mely valamifle ER hatsra knnyebb teszi az utazst, az utat.
A szekr elrenyl rdja az, mely mell (itt a Fldn) a von, hz er kttetik.
Az gi Szekren a Hz vagy hajt ER az „Isteni”, az Isteni N, az EGY.
Hogy is van ez? A csillag-alakzat neve a magyarban: GNCL SZeKeRe. Vagyis:
-
G: Gi, eGY
-
N: N, aNYa, Nvekeds
-
C: Cl (magyar rovsjele egy felfel mutat „celke”, azaz nylvessz)
-
L: LLek (rovs ligatrban kt egymsnak fordtott „L” jele kt szrnyat formz, Llek-madr)
-
SzeR, SzeKR, SzeRKeZeT
Vagyis (egyik rtelmezsben) az gi N-nel, az EGGY lett N-nel trtn sszekapcsolds utn a CL knnyen elrhet, erlkds nlkl hazavihet a test (testi let). Ha a „testet” (ngyszget) az „Isteni rszek” (EGY) vezeti, akkor knny a Llek tja, knny az t Haza.
Msok Medvt lttak ebben a formban, mghozz „NAGY”-ot, vagyis EGY-et.
A Medvk Csillagnemzetsge a Krisztusi Szeretetet Tant Nemzetsg, vagyis annak az eszkznek vagy mdszernek tanti s ismeri, mely a legknnyebben Haza-vezethet.
Ma viszonylag kevesen lnek az emberek kzl egytt a medvkkel --- annl tbben lnk kisebb termet „kpviselikkel”, a kutykkal vagy eb-ekkel.
Melyiknk tud vajon annyira szintn szeretni, s mindezt annyira szintn kimutatni, mint egy igazi h trs, a felttel nlkli szeretetet l s gyakorl kutya? Ha csak rnznk, mr pontosan ltjuk az rmt: a szemt is alig nyitja ki, de a farka mr mozog. Nem azrt szereti az embert, mert az enni ad neki, hanem azrt, mert az ember VAN.
Bels s kls nla teljesen ssz-hangban van. Erre tant bennnket mr j nhny ezer ve h trsunk, a „kis-medve”: a kutya. A Kis Medve Csillaga az egyik legfontosabb irnyjelz s t-vezet Haza. (A Kis Medvt a tengerszek az egyik legfontosabb tmutatnak tartottk, hiszen a rd vgn a szinte moccanatlan Sarkcsillag tallhat.)
Ahogyan nzegettem a Kis s Nagy Gnclt egy csillagszati knyvben, mg az jutott eszembe, hogy a Nagy Gnclnl, azaz a Gnclszekrnl a hrom elrenyl csillagbl egy lapos hromszg rajzolhat – mg a Kisgnclnl a hrom csillag (a Sarkcsillaggal, vagyis a „Vilg tetejvel”) inkbb „egy-vonalba Rendezdni igyekszik”.
Sznia: DOB-SZER-DA cm knyve is tbbszr emlti a Gnclt:
A Kis Gncl s a Srkny csillagkp a Teremt lakhelye (ez az g szaki sarokkve).
A Sarkcsillag az „g tetejn”, az gi szaki sarkkrn, a Kis Gncl rdjnak vgn tallhat. A szjhagyomny szerint itt „lakik” a Teremt a Kis Gncl rdjnak vgn, a Sarkcsillagon. seink gy tartottk, hogy a Gncl vllain lehet az registen elbe jutni.
A C rovsjele egy felfel mutat nyl – ebbl a fggleges szr a Vilg-tengely, s a tetejn lev stor-szer „sarok”-jel pedig a TeremT lakhelye. Ez a „cl”.
OmMt R KJ
*****
Gnclszekr
Haznkban a legismertebb csillagkp, melynek neve rgi magyar mondbl ered. A ht csillagbl ll Gnclszekeret csak a magyar nphagyomny tekinti kln csillagkpnek, valjban egy nagyobb csillagkp, a Nagy Medve rsze.
*****
http://csillagaszattortenet.csillagaszat.hu/magyar_nepi_csillagnevek/20040422_goncol.html
A Nagy- s Kis Gncl s a Sarkcsillag
Ha egy magyar ember csak egy csillagkpet tud megmutatni az gen, akkor az biztos, hogy az a Gnclszekr. A Gnclszekr a Nagy Medve rsze, a rdja a medve farka. Cirkumpolris csillagkp. Ha a szekr vgn lev kt csillagot kpzeletben sszektve a szekrtl felfele meghosszabbtjuk, s a kt csillag kzti tvolsgot tszrsen felmrjk, akkor pp a Sarkcsillaghoz jutunk el. Ha este megkeressk a Gnclszekeret, akkor azt tapasztaljuk, hogy tlen van a kerekn, tavasszal a rdjn ll, nyron pedig a fejnk felett van. A szekr az jjel folyamn htrafel halad. A Sarkcsillag egyben a Kis Gncl rdjnak utols csillaga.
Gnclszekr
Gncl szemlyt illeten tbb mondt is ismernk.
A honfoglal nomd magyarsg csillaghite szerint Gncl egy hres csodatev tltos, flisten volt, aki az emberek kzt jrva mindenkit meggygytott a szekern tallhat gygyrokkal, titkos s rejtett dolgokat ismert, beszlni tudott a fkkal s a madarakkal. Egyszer eltrt a szekere rdja. Krlelte az embereket, hogy segtsenek, de azok rtul cserbenhagytk, senki nem segtett neki. Ezrt Gncl haragosan a lovak kz csapott, s a szekren flreplt az gbe. Azta jr krbe a Sarkcsillag krl grbe rd szekern. Msok szerint az istenek helyeztk rk emlkeztetl az gre a trtt rd Gncl szekeret.
Gnclt a magyarok registenvel is azonostjk. Ms mese szerint inkbb a keresztnyek Szent Pterhez hasonl volt: rizte az egek kapujt, s vlla fltt lehetett az registen szne el jutni.
Kzkedveltsge s kivteles tisztelete alapjn gy tnik, hogy az egyetlen magyar flisten, taln ppen a sokat emlegetett Magyarok Istene, a magyarok csillagistene, aki villmhord szekervel a Hadak tjn, a Tejton dbrg vgig.
Tbb vltozat van arra is, hogy mirt grbe a szekrrd. Lehet, hogy Gncl a csrdban mulatott, s borosan hazafel tartva nekihajtott valaminek, vagy azrt, mert a gonoszok lehzzk. Van, aki tudni vli, hogy a Boszorkny Szeme (Arcturus neve a Csallkzben) hzza le a rudat. A rd egybknt erre a csillagra mutat.
A Gncl s krnyknek csillagkpei
|