20080129 - A L-LEK Segedelme
2013.01.28. 13:16
2008. janur 28., htf, janur 29., kedd A Hold most lp t a Skorpiba, fogy fzisban halad
A L-LEK Segedelme
NMI Aki Vagyunk s Vagyok Kszntnk Titeket. Csakis Tisztn s Igazan Szlunk s Hatunk.
Egyik Nagy (=Egy) „Hibja”, Hinyossga Ma Mg a LTnknek s letnknek a „Nem-Megfelel-Idzts”, s beszljnk ma errl egy keveset.
MI, a MaGunk s a fldi n Nem-Egy-Idskon ljk a LTet s letet.
Az GI N az RKben, mg a fldi n a fldi Tr-Id VLTOZ Rend-Szerben li - Egytt az letet.
Ez a sztvls ltszlagos, illuzrikus termszet, s amint ezt a ltszlagos sztvlasztottsgot felismeri a fldi n, s ennek megfelelen a fkuszt, Jelen-ltt az RKbe teszi/helyezi, az lesz a megnylsa vagy kezdete az rk letnek.
Egy rk-Termszet, s ltszlagos mlandsgban l LTben ljk az LETet.
A Fldi n azonosult (s a SzeRves bels Hats miatt mg a mai napig is valamilyen formban azonosulni knytelen – a Termszetes Hats kedvrt) ezzel a Mlandnak Tn vagy Ltsz Vilggal.
A fldi n-ek mr kezdik felismerni s L-ni, rteni ennek az rk s Ltszlagos Mlandnak az EGYsgt s termszett.
Amint az gi N s a fldi n Teljes egszben trzi s Megli ennek az RKsgnek a Teljes termszett, Onnantl kezdve nagyon „knnyv”, de nagyon nehzz is lehet az Itt-Lt s a Teremts Termszete.
Lehetsges, hogy Olyan Erss s Mlly lehet a Hvsa/Szvsa az RKnek, hogy Kptelen lesz a fldi n Itt-Tartani az EGSZet.
Lehet, hogy Oly termszetess s Knnyv lesz az let, hogy semmifle problmt vagy gondot nem jelent majd sem az Itt-Lt, sem az Ott-LT vagy elmenetel.
Ezzel, ez utbbival kapcsolatosan azonban – mivel emberi, fldi IS a Llek s test – merltek fel s vannak ma mg Ktelyek-nehzsgek.
Felmerlhetnek olyan problmk vagy gondok (gyakorlatiak vagy elmletiek), amikkel szembe kell mg nznie a Lleknek s a testnek, s ezrt beszlnnk (a testhez kttt, s gy embersgben is l) „Rsznkrl”: Lelknkrl.
Lelknk a Szellemnknek a Testnkhz ktd, s legersebben a Testnkhz „kttt”, rgztett rsze.
Testnk a Llek Tpll Jelen-Lte nlkl nem ltezhetne.
Gyakorlatilag a LLEK az, A-MI s A-KI, Mint Rsze az EGSZnek s a RSZnek sszekti a vgletesen eltvolodott RSZeket.
A Test a Llek tpll Erje nlkl nem ltezhet.
Eddig kevsb foglalkoztunk a Llekkel, s ezrt most egy kiss nagyobb figyelmet kell fordtanunk erre a rsznkre, hogy a mkdst, s gy bizonyos fokig nhny anomlijt yobban megrtethessk.
A Lleknek Van egy a testet tpll-ltet, a Forrssal, illetve a TeremTi Minsgekkel sszekt SzeRepe.
A Llek egy „Hdon” t, a Llek Hdjn t rkezik az ltala (j esetben) Vlasztott Trbe s Idbe (let-Trbe s Lehetsgbe, Testbe).
A Llek Hdjn tkel Llek elveszti (ltszlag) minden addigi Kpessgt s Tudst azzal egytt, hogy ezek valahogyan, valamilyen ELHVHAT MDON mgis Ott Vannak a Lnyben.
A Llek a Benne – s a Szellemben, a Szellemben – lv Tudst s Erit teht valamifle „csra” llapotban hozza MaGval.
Akkor, amikor a Llek elkezdi (rme s Szeretete vezetsvel) felfedezni a MaGval, a MaGban hozott Tudst s Kpessgeket s a Kincseket, akkor ezeket a Kincseket s Kpessgeket s Erket fokozatosan elkezdi „lehozni”, elkezdi „tadni” a fizikai n-nek.
Vagyis az a Tuds s Kincs, ami a szlets vagy lerkezs Pillanatban csak mint „elrejtett kincs” s lehetsg ltezett, az szp lassan elkezd lekszni, bekltzni a fizikai testbe s n-be.
Ez a Tuds lekszva s belekltzve a fizikai n-be felvesz egy bizonyos j formt vagy megnyilvnulst, hisz a Lleken keresztl a Tuds egy eddig soha nem volt, soha nem ltezett formban s mdon nyilvnul meg.
Teht az gi, csak Csrban vagy Lehetsgknt (mint j tapasztalsi tknt vagy Lehetsg-csraknt) lehozott Tuds egy teljesen j Mdon nyilvnul meg a TeremT vagy a VILG s a MaG, az nMaG szmra egyarnt.
Egy Isteni (bevlt) Tuds rkezik, hogy egy (akr egyedi) Klnleges s klnlegesen rtkes megnyilvnulss, tapasztalatt legyen.
Az a Tuds, Ami s Aki Most a Lnyeitekben bred vagy rkezik, Egy Klnleges Megtapasztals (gi) Alapja.
A Msik Alapja Ennek a megtapasztalsnak a fizikai lny, illetve a fizikai lnyben mr megjelent, testet lttt Jelen-Lt s Tapasztals s Tuds.
Ebbl a „kt” (gyakorlatilag) EGY-rszbl, Alapbl jn majd LT-re az Egsz VILG-ot, s az egsz emberisget s Fldet is remlheten elre, Fel-Fel mozdt tapasztals.
A TUDS a Szellemi skokrl vagy skokon „csupn” egy „MaG”, egy lehetsg a Megnyilvnulsra, mint ahogyan az elsajttott fldi ismeret is csak egy lehetsg – a hasznlata teheti l tapasztalss vagy tudss.
Teht a LLEK az, A-KI vagy A-MI rzi, Hozza, Hordozza, Kzvetti ezeket a MAGokat vagy (Lehetsges) Utakat.
A Llek egy Klnleges Egy-Vele-ge az LET-nek.
VAN egy bizonyos „Kln”, elklnlt T-ja, Tapasztalsa vagy lete, s ugyanakkor Mgis, Minden elklnltsge vagy ltszlagos kln tapasztalsa ellenre is folyaMAATban kapcsolatban van a Lnye Felsbb vagy Elsbb, t Eredeztet Vonsaival.
A Llek (s itt most beszljnk csak s kizrlag a Fldre rkezett s Rendelt Llek-rszecskkrl) Klnleges teremtmnye az Isteni Kettes Egyttesnek, vagyis az Atynak s az Anynak.
Elssorban Atyai, s csak Msod-sorban Istenanyai Rszecske.
Mit rtek ezalatt? Azt, hogy a Llek elssorban a formban s a formval, mg a Szellem inkbb az anyai minsgekkel lp szorosabb kapcsoldsra (persze minden ilyen elklnts „sntt” egy kicsit…)
Vagyis a Llek egyik specialitsa (ellenttben a Szellemi LT-tel s lettel) a FORMA alkotsa, a Forma elksztse az t-Szellemlsre/t-Szellemtshez.
A Llek teht, ahelyett, hogy „El-”, vagy Haza-vgydna, inkbb a lehetsges legutols pillanatig is kszti el a testet a Szellem szmra.
Inkbb a „Szellemi” rsz az, minden furcsasga ellenre is, AKI Vgydik az EGYsgre, s a LLEK az, AKI LI a MaGa Valjban Kalandos, megismer lett. (Ez gy termszetesen nem teljesen pontos, inkbb csak szemlltet, t-tteles.)
A Llek teht elhz az Egysgtl, mg a Szellem Visszahz, az Egysg fel terel, gy teremtve egy egyenslyi (teht megnyilvnulni KPES!) LTet s letet.
A Llek „kt” az anyaghoz s anyagi megtapasztalshoz, mg a Szellem Hz Haza az EGYSGbe.
Akkor, amikor a LLEK megfelelen elksztette az t-LNYegtshez, t-Szellemtshez az anyagi testet s letet, „Httrbe” hzdik (de meg nem sznik!), s tadja a vezetst a Hazatrst segt s elkszt Szellemi, MaGosabb Minsg N-nek.
Nem sznik meg (amg Ltezik egy adott let) a Llek Maga, vagy a Llek teljes elklnltsge, hiszen csak gy biztosthat valamifle FORMJA az elklnlt LETnek.
Vagyis: ha a Szellem teljesen t-Szellemten a testet „fel-oldva” MaGban a LLEKet, akkor az adott FORMNAK megsznne a teljes klnllsa s Lte-lete.
A test-llek-szellem hrmassgban s Egysgben teht
- a fldi test a megnyilvnt s az tszellemlsre, Hazatrsre Vr s Kszl,
- mg a Szellem az sszetart s a HazaHz, az Egysget hordoz,
- s a Llek az, „A-KI-nek” a Jelenlte szksges, hogy egy adott forma mint forma is (!) Ltezzen. (Vagyis Egyszerre Elklnlten s EGYben is ltezzen.)
Mirt Mondom N Most el Mindezeket? Azrt, hogy REZZTEK meg a LLEK Nagy (=EGY) Jelentsgt.
„”, a Llek az, melynek L, ER-Teljes Jelen-Lte biztostja Egy-SzeRre a fldi Jelen-Ltet s az t-Szellemlt, Felemelkedett letet.
Addig, amg egy adott (fizikai formj) let s LT Ltezik, addig „Benne” Ltezik az a formj s tartalm (Atyai s Anyai Minsgeket is hordoz) LLEK, mely Kpes az adott (beszletett) Tr s Id s egyb Formk s lehetsgek figyelembe vtelvel fenntartani s megtartani egyszerre az EGYsget s az elklnltsget.
Ahhoz, hogy egy adott Forma vagy let HAT-hasson, szksge Van (a Megnyilvnulatlantl) val valamilyen elklnltsgre (=ez a Jelen LTe), msrszt pedig, hogy a Szellemnek (=Vllalsnak) Megfelelen tudjon Hatni is, szksge Van bizonyos kapcsolatra vagy sszekttetsre.
Ez utbbi (vagy mindkett) a LLEK:
-
a Kapcsolatot, sszekttetst s Egysget,
-
s ezzel egyidben az elklnltsget is biztost s hordoz Rsze az LET-nek/LT-nek.
Sok-flk a „Lelkek”, nem csak olyanok, A-MI-k Itt E Fldn lnek --- ez mindig az adott vllalsnak vagy dicssgnek megfelelen kerl Ki-VL-asztsra s Fel-P-tsre.
Ez utbbirl most csak azrt beszltem, hogy tisztban legyetek vele.
Mi (lehet) a „baj” a Llekkel (az emberi Llekkel)?
Az Emberben a SZV s a LLEK az, A-MI s A-KI sszekapcsolja (kzvetti) a Vgesben a Vgtelent.
Ezek teht egyszerre l-nek „Vges”, s egyszerre „Vgtelen” letet.
A Vgest teht a Vgtelennel „kt” rsz kapcsolja ssze bennnk, s ezek kzl egyik a Llek, s a msik a Szv.
Ezek kapcsoljk ssze a „Tereket” „Idket” „Vgest” s „Vgtelent”, vagyis VALAmilyen Mdon LIK is (hisz sszeKAPCSOLJK!!!) ezeket.
A Llek s a Szv FolyaMAATos, RENDelt Kapcsoldsban l ezekkel a „ltszlag” teljesen klnbz, a VALsgban s Eredetkben azonban Egy-lnyeg minsgekkel.
HOGYAN teheti ezt meg a Szv s a Llek?
Ms ez a kapcsolat, mint mikor a Llek Hdjn lerkezik a Fldre, a Testbe a Llek.
A „Llek Hd” Egy-fajta Felejts-tjr is egyben, s csak nagyon klnleges esetekben van lehetsg Teljes s azonnali tuds leszletsekre.
A Llek Hd egy-fajta tjr teht, egy-fajta szlets (=Teremts) Kapu, Egy-Szeri tjrs, Egy-Szeri sszekttets vagy kapcsolat „g” s „Fld/fldi” kztt.
Ezzel szemben a Llek s a Szv a Vgtelennel FolyaMAATos sszekttetsben van – s ez a nagyon lnyeges! FolyaMAATos sszekttetsben mindaddig, amg az LET (adott formja) Ltezik s l.
Ilyenformn termszetesen szoros sszefggs vagy kapcsolat is ll fenn a Szv s a Llek Kztt --- de milyen ez a kapcsolat, miben hasonlak, s miben klnbzek ezek az sszekt Kapuk vagy Hidak?
A Szv Egy-Fajta FolyaMAATos ER-pumpa, let-energia-pumpa, LET-fenntart, mozgat, ramoltat.
Ezzel szemben a Llek (br ilyen szerepe is van!!!) nem elsdlegesen az let „fenntartsrt”, hanem annak az t-Szellemtshez Val Elksztsrt, a Tanul-t alaktsrt, a Sors-svny alaktsrt felel.
Vagyis a Szv lktetse (mint az LET lktetse) a Forrs, a MINDEN lktetse – emiatt kiss „anyaibb” termszet, mg a Llek (mint F Forma-felels) elssorban a forma fizikai ki-teljestsrt, s annak az t-Szellemtshez val elksztsrt felel, s gy szorosabb kapcsolatban van az „atyaibb” Erkkel (termszetesen egyik nincs a msik nlkl, s a msik az egyik nlkl).
gy is fogalmazhatnnk mindezt, hogy a Forrs Szeretete a Szven t nyilvnul meg s tr a Tr-Idbe, mg az Atya (=az EGY) Szeretete a lelken t rkezik. (Termszetesen ezek egyms nlkl nem lteznek, s mint minden krlrs vagy hasonlat, ez is csak megrtst segt).
A Llek a Szv nlkl, ahogyan az Atya s az Anya egyms nlkl – nem sokig ltezik.
A bezrult Llek s bezrult Szv kptelen a fldi testbe „hozni”, ott terjeszteni, keringetni az letet. Az ilyen bezrult s srlt Szvek s Lelkek ezrt igyekeztek eddig, s igyekeznnek mg ma is „elszvni”, elvenni msoktl let-Ert, s ahogyan tudjtok, vagy nhnyan „ltjtok” is ezt, mindez a „napfonat-csakrn” keresztl trtnik.
Vagyis ha a Llek nem kellen Teljes s Ers, akkor a napfonat-csakrjn (becsatlakozsi „helyn”) keresztl igyekszik ptolni a kiesett (nem-rkez) Erket.
A csakra nem kell vagy hibs mkdse megterheli a felette lv szvet az „idegen”, msoktl szrmaz s msoktl elszvott, sokszor nem is tiszta, szennyezett Erkkel, akadlyokat (lerakdsokat) kpezve a szv krl, s gy hamarosan azt is bezrja.
Hogy melyik van (vagy volt) elbb, ebbe most ne menjnk bele, nem is ez a lnyeg --- a lnyeg az, hogy rtstek:
az EGSZsgesen mkd Llek s Szv
a Ti Sajt, „Autentikus”, Nektek Teljes Egszben Megfelel ttal s Erkkel s Lehetsgekkel
Lt el Titeket,
mg a msoktl „lopkodott” Erkkel (mivel nem teljesen azonos a lnyetekkel) gyakorlatilag szennyezitek a Sajt leteteket. tvesztek gy a „lopkodssal” msoktl Erket s (hozzjuk kapcsold) terheket, mint mikor egy vrtmleszts tvihet bizonyos adottsgokat vagy betegsgeket. (Az ilyen „lopkodsok” tipikus esetei azok, melyekben a Llek valamilyen „nem termszetes” mdon irnytja magra a figyelmet – pl. kiabl, flelmet vagy haragot, bntudatot breszt msokban, sajnltatja magt stb.)
Korbban mr arrl is beszltnk, hogy a leszletssel hozott „let”-Er, illetve a „Kiteljesedshez” kttt Erk ma mr „ktttebbek”, s ezen Erk Ma Mr nem szvhatak el, nem csapolhatak gy le rlunk s rlatok, mint volt erre lehetsg mg csak egy vvel ezeltt is.
Az LET-Er TELJESEN szemlyhez kttt lett, az semmilyen mdon el nem vehet --- viszont a Llek s test egytt rendelkezhet bizonyos szken meghatrozott krben az „tadsrl”.
A Kiteljesedshez kttt Erk egy rsze ma mr nem „szemlyhez”, hanem „Feladathoz” kttt --- vagyis a Feladathoz kttt Erket nem hasznlhatja fel a Llek s Test msra, csakis arra, amire Rendeltetett, s ha a fldi n nem vllalja fel a megvalstst az adott Feladatnak, akkor a „lelkek” egyms kzt tadhatjk az ilyen Erket (a Vllalssal egytt) a Megvalstsra Mr Kszeknek --- ez az egyik biztostka annak, hogy a „Feladatok” Idben teljestettek legyenek!!!
Visszatrve a Llekhez s a Szvhez:
Ugyangy, ahogyan az letben is: az Atya igazn Atya csak az Anya mellett lehet, mg az Anya is teljes Anyasgt csak egy teljes Atya mellett lheti meg --- gy van ez a Llek s Szv esetben is, hisz oly szoros, oly SzeRves a Kztk Lv sszekttets s Kapcsolat!
A Llek-„Magocskk”, a Lelkek – igencsak furcsa Lnyek: „tpllkukat” szinte teljes egszben a Forrsbl, az rk-Ltezbl nyerik – s MEGNYILVNULSI Formjuk Minden esetben valamilyen „anyagi vilg” vagy „anyag”.
Ltk clja teht Megnyilvnuls s Tvolsg-Tarts Mindentl s a MINDENtl (a tbbi Megnyilvnulttl s a Megnyilvnulatlan EGSZ-tl), s ugyanakkor a Cljukban ott van EGY MEGNYILVNULT Egysg s EGSZ megteremtse.
Most Mindig Ugyanarrl beszlve kiss krbe-jrjuk a Lelkeket.
A Lelkek sajnos a LTk s letk folyamn klnfle srlseket (levlsokat, elzrsokat) szenvedhetnek el.
Rgebben a Tltosok s Smnok egyik f feladata kz tartozott a Llek-Rszecskk Gygytsa s RENDezse --- hisz a Megnyilvnuls s Megnyilvnts TELJESSGhez ELENGEDHETETLEN A LLEK P-sge s TELJES-sge.
Sokan „boncolgatjk” s bontjk (szt) mg ma is a Lelkeket, de csak kevesen rtik kzlk a Llek Valdi, Eget s Fldet, Megnyilvnult s Megnyilvntt, rket s Jelent, Vgest s Vgtelent sszekt (sszeKAPCSOL) Szerept --- enlkl pedig igencsak nehz (tudatosan) Yavtani, Yobbtani, Knnyteni a Llek (s Hordozja) helyzett.
A Llek az lete folyamn teht szerezhet klnfle srlseket: levlhatnak vagy elzrdhatnak, nha sszekeveredhetnek vagy megzavarodhatnak „rszei”.
Leggyakrabban olyankor kvetkezik be egy ilyen, a Llek szmra sokkot, cskkenst jelent trauma, amikor a Llek vgletes, kilezett formban azzal knytelen szembeslni, hogy a Test nem vllalja fel a Llek Vllalst vagy Kldetst. Ez a Lelkeket r-het legnagyobb „sokk” vagy csaps.
rheti a Lelkeket „tmeneti” (=visszafordthat), vagy pedig „Vgleges” (=visszafordthatatlan) csaps vagy vltozs.
A Llek egy-kt visszafordthatatlan vltozst (tjai tbb-rtsge miatt) elvisel, m amikor gy tli meg a Llek, hogy egy-egy ilyen vltozssal a leszlets clja megvalsthatatlann lesz, akkor elkezdi lebontani a MaGa kr ptett (fldi) LETet, s jnnek a Hallhoz vezet slyos esetek.
Nagyon sok ilyen (emberi brben szerzett) srlsnek a forrsa a meglt szeretetnek – mint tpll Ernek – a hinya.
Sokan dolgozunk most a „Megbocstssal”, mint az egyik Leghatkonyabb „gygy-mddal”.
A Megbocstsban a Llek s az Emberi Lny kpess lesz a dolgok mgtti mozgat-erk s lnyeg Valdi megltsra, kpess lesz fellemelkedni a fjdalmn vagy a bnatn --- s ebben az llapotban a Llektl (vagy a Lelken t), esetleg a Szvbl (vagy a Szven t) a test „plusz” (gygyt) Erket nyer.
A Llek
ilyen alkalmakkor,
amikor a Megbocstst (a Valdit!) szksg-Szeren kvet HLA
(a Megbocsts MegLSE)
llapotba kerl,
Rend-Szerint (erre irnyul Szndk s Krs esetn!!!)
nagyon gyorsan VisszaRendezHeti MaGt az EREDEND llapotba,
vagy ha vltozs szksges, akkor a Szksges vltozsokat hoz helyzetekbe kerlhet.
A HLA
llapotban a LLEK s TEST TLNYLIK a Fldi Tr-Id Keretn, s „Egy Pillanatra” a „MOST”, az „RK PILLANAT” llapotba kerl. (A Llek vezeti, vezet-Heti Ide el a Testi letet!!!)
Az RM vagy SZERETET
(norml) llapota is Egy-Fajta (szinte kzvetlen) Kapcsolds a „mennyekhez”, az rk Jelen-Lt-hez, s ezekben az llapotaiban a LLEK (s test) a Testi n szmra is nagyon sok ERt SzeRez (teht „ber”, Tudatos llapotban is nveli Erjt!).
Visszatrve mg egy gondolat Erjig a Megbocsts fontossgra: nagyon fontos
a Megbocstsnak a HLban trtn megnyilvntsa vagy meglse,
mert EZ hozhat Ma
(erre irnyul SZNDK s KRS esetn!)
Gyors s Teljes LLEK-gygyulsokat.
~ Mert a Llek (a msik „csatlakozsi pontjn”) a Vgtelenbe, a Tren s Idn Tliba nylik, s onnan Hoz-Hat (akr pl LLEK-gygyt) segtsget, s Hoz-Hatja MaGnak, az Emberben l LLEKnek --- segtve ezzel Embert s Lelket s Szellemet… a Majdani TELJES EGGY-levsre.
Lejegyezte OmMt R Isteni s gi-fldi N-je a Mindenhat Egy Szent TeremT Istennk Tiszteletre s Dicssgre, s Leszletett Testvrei Megsegtsre
www.omah.extra.hu
|