|
ÍRÁSAIM |
|
| |
"ELEGET KÍVÁNOK NEKED!"
"Elegendő napsütést kívánok számodra, hogy jókedved legyen, bármilyen szürkének is tűnnek napjaid.
Elegendő esőt kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld a napot.
Elegendő boldogságot kívánok neked, hogy szellemed élő és örökké tartó legyen.
Elegendő fájdalmat kívánok neked, hogy még az élet legkisebb örömei is nagyobbnak tűnjenek.
Elegendő nyereséget kívánok neked, hogy vágyaidat kielégítse.
Elegendő veszteséget kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld mindazt, amid van.
Elegendő köszöntést kívánok neked, hogy felkészítsen a végső búcsúra." (Folytatás ITT)
|
Sík Sándor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek, épnek,
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek."
|
|
Hímeztem: |
|
| |
2011.0728 – Szemelvények – Önkifejezés III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „mások támogatójává vagy segítőjévé” válunk,
TELJESEN ŐSZINTÉK, IGAZAK legyünk.
A „segítő szándék” „tiszta” legyen,
vagyis tisztán SZERETETBŐL legyen jelen (’se több se kevesebb’),
magunkat a „yobbítás” és önzetlen segítségadás szándéka vezesse
[ne kívánjuk a másikat ’befolyásolni’ vagy ’vezetni’, ne ’értékeljük’ vagy ítéljük meg stb].
Ha „hívást” érzünk egy helyzetbe, amelyben segítően nyilvánul(hat)nánk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyeléssel] forduljunk a „helyzet” és a helyzetben „jelenlévők” felé is.
Legyünk „nyitottak”, hogy megérthessük azt, amit a helyzet mutat –
és ezáltal is azt tudjuk nyújtani,
ami az adott helyzetben „tőlünk telhetően is a leg-yobb”
és az „érintett számára is legmegfelelőbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legyünk teljes egészében:
ne találjunk ki valótlan, általunk meg nem élt ’példákat’, mert már ez is ’ferdítés’.
Olyat mondjunk és tegyünk, amit mi VALÓBAN megtapasztaltunk,
és ami ezáltal a ’magunk tapasztalata/tudása’
[’erre tudunk Építeni, ebből tudunk biztonsággal Építkezni/Építeni’].
Ne „szépítsünk”, és közben ne legyünk bántóak sem
(ugyanis a ’bántás’ érzékelésekor bezárul vagy beszűkül a „szív”, és így legtöbbször nem tud célt érni a segítség).
|
"Egy szó is lehet locsogás, s ezer oldal maga a tömörség.”
(Abody Béla)
„A madarak nyelve nagyon régen kialakult, és más, ősi beszédmódokhoz hasonlóan tömör, kihagyásos beszéd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki és sokat megértenek belőle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
|
Írások - 2007 szeptember |
|
20070909 - Fecskék
2013.01.29. 13:23
Fecskék
Parti, füsti, molnár…
2006, 2007 …
2007. szeptember:
Megjelenés dátuma: 2007. szeptember 08. 04:26.00
A hirtelen beköszöntő hideg miatt énekesmadarak, főképpen fecskék nagyszámú pusztulása tapasztalható országszerte. Szeptember elején kezdenek gyülekezni a füsti- és molnárfecskék a falusi porták közelében a villanyvezetékeken, száraz fákon. A fészekből kirepült másodköltésből származó fiatalokat ilyenkor tanítják szüleik a zsákmányolásra és a repülés mesterségének elsajátítására. A fecskék és egyéb énekesmadarak fő tápláléka rovarokból áll, ráadásul a fecskék a repülő rovarokkal táplálkoznak, amelyet a levegőben ejtenek zsákmányul. Ilyenkor, ha nem találnak a levegőben zsák- mányállatot, arra kényszerülnek, hogy az autók által elgázolt rovarokat szedegessék össze az aszfaltról. Sajnálatos módon Veszprém megyében a napokban egy több kilométeres útszakaszon autók által elgázolt, főképpen fiatal fecsketetemeket lehetett látni. A folyamatos esőben a kis testű énekesmadarak átáznak, ilyenkor gyakran látni eresz alá vagy pajták zugaiba behúzódva őket. Az ember némi segítséget nyújthat nekik azáltal, hogy kinyitja a pajták, melléképületek ablakát, ahol fecskék költöttek idén. A városokban is költöttek molnárfecskék, itt az erkélyek zárt részein keresnek menedéket az éhes, átázott madarak, ne zavarjuk el őket, hagyjuk megpihenni! Az utakon, ahol nagyobb számban ülnek, vadásznak a kis tollasok, pedig a sebesség csökkentésével elkerülhetjük az elgázolásukat.
A 2006-os árvizek idejéből származó hír:
Húszezer partifecske fészke pusztul el a napokban a Tiszán
2006. június 5.
A most levonuló tiszai árhullám előreláthatóan szinte teljes egészében elpusztítja a mintegy ezer páros tiszai partifecske állomány fészkeit a következő napokban. A pótköltés sikerességéhez azonban egy kis odafigyeléssel bárki hozzájárulhat!
A Magyar Madártani Egyesület (MME) adatai alapján, a partifecskék többségénél kotlás zajlik az árhullám érkezésekor. A fészküket elvesztő madarak a következő hetekben várhatóan pótköltésbe kezdenek a környező homokbányákban, útépítéseknél, csatornázásnál, építkezéseknél kiásott gödrök falaiban, házalapokban.
A Magyar Madártani Egyesület arra kéri a Tisza menti települések lakóit, építkezőket, beruházókat és építtetőket, hogy egy kis odafigyeléssel segítsenek a madaraknak. Ha valaki partifecske telepet lát - partfal több száz lyukkal, ami előtt általában a madarak is ott cikáznak -, jelentse be a helyszínt az mme@mme.hu e-mail címen, vagy munkanapokon az MME központi számán: 1/275-6247, ezzel segítheti a madarak számbavételét.
Sokat tehetnek a madarakért azzal is, ha a házalapokhoz, utakhoz, csatornához kiásott falakat, és a homokbányák falait egy vékony fóliával, vagy védőhálóval letakarják, ha éppen nem dolgoznak, s főleg, ha pár napig szüneteltetik a munkát. Ezzel megelőzhetik a madarak beköltözését, és a későbbi munkálatok során való elpusztítását, vagy azt a kellemetlenséget, hogy a munkát a természetvédelmi hatóság hetekre, vagy hónapokra leállíttassa.
Erre egyébként tavaly nyáron Budapesten volt példa, ahol egy lakópark építését kellett azonnal leállítani, mert az alapul szolgáló gödrökbe partifecskék százai költöztek. Ha valahová már beköltöztek a madarak, augusztus közepéig, a fiókák kirepüléséig biztosítani kell a telep zavartalanságát.
A partifecskék száma, élőhelyeik beszűkülése miatt egész Európában csökken, s ez a tendencia hazánkra is jellemző. Az MME felmérései alapján 1999 és 2004 között a felére csökkent a hazai állomány. Magyarországon főleg a Tisza Tiszalök feletti szakaszán találhatóak optimális fészkelő és táplálkozóhelyek, amelyek még az áradások ellenére is biztonságosabb élőhelyek a fecskék számára, mint az emberi tevékenység nyomán kialakuló partfalak.
A mostanihoz hasonló, fészkelési időszakban jelentkező zöldár, igen ritkán, átlagosan nyolcévente fordul elő. Legutóbb 1998-ban volt, akkor közvetlenül a fiókák kirepülése előtt, így a vonuló madaraknak már nem maradt idejük a pótköltésre.
Idén a második költéssel talán mérsékelhetik a veszteséget, ehhez azonban, ahol csak lehet, biztosítani kell a fészkek zavartalanságát.
További részletek a partifecskéről és a 2006 évi helyzetről az MME "Partifecske Hírek" weblapján olvashatóak (*http://zeus.n*yf.hu/partifecske).
*****
Az állatokat is teljes egészében megillető Élet-, és Akarat-Szentsége kapcsán korábban is érintettük azt, hogy az állatok elkezdték „kivonulásukat” elsősorban az emberi táplálkozás köréből, illetve mindazon területekről, ahol az általuk ellátott (Föld-, Lét-)Segítő szerepüket átveszik az emberek. A Krisztus, vagy Isteni-, Fény-Háló működésbe lépésével, illetve megfelelő működésével „kiválthatóak” bizonyos állati közreműködések.
Az embereknek az állatokkal való bánásmódja sok állatból váltotta ki a („visszahatás”, illetve „eltűrés” lehetősége helyett) a Kivonulás lehetőségének a választását. Sok állat (és faj) döntött úgy, hogy (fizikai formájában) nem támogatja tovább az emberiséget. Szellemi Segítő Erőik elérhetőek az Őket Szeretők számára. Kivonulásuk IS illeszkedik az Isteni Tervbe, és ezért „Tanításaik” megszívlelendőek. Egyik tanításuk az, hogy a Természettel szembe-helyezkedő élet (vagyis amely nem tiszteli és nem követi a Természet Rendjét), az nem lehet sokáig életképes. A táplálék-hiány felhívja a figyelmet Föld-anyánk eddigi áldozatos munkájára, és a pusztítás helyett a közös Útra-Életre terel-Het. („Ha enni akartok, akkor tegyetek ÉRTE, és ne ellene”!) Komoly figyelmeztetések ezek a hatalom gyakorlói számára is. Az a „vezetés”, mely nem engedi Hatni és Érvényesülni a Tiszta és Igaz Életet, az Magát fosztja meg az egyetlen IGAZ ERŐ-jétől.
OmMáát Ré KJ
www.omah.extra.hu
| |
|
|
|
A mai napra: |
|
„A valóság nemcsak az, amit a szem lát, és nemcsak az, amit a fül hall és a kéz meg tud fogni, hanem az is, ami rejtve marad a szem és a tapogató ujjak elől, és csak annak fedi fel magát néha, egy-egy pillanatra, aki a lelki szemével keresi, aki belülről tud figyelni és hallani, és képes a gondolataival tapintani.”
| |
Áldozni
csak a benned lévő és általad LÉT-re hozott Szépséggel
másokat is SzÉpítve és gyarapítva,
Teljes és ÉP Szabad Akaratodból,
Szabad Akaratodat kinyilvánítva,
az Örök és Adott Élő KRISZTUSI Rendnek megfelelően
Lehetséges
és
Érdem-es.”
20100525 - Az Áldozatról - Szemelvények
A hibákról és a hibázásról:
A ’hibák’ segítenek ’nem-felejteni’ és ’felejteni’.
PIRAMIS - Őszintén akarok élni
Őszintén akarok élni,
Minden utam végigjárni,
Hinni abban, amire vágyom,
S ha hiszek benne küzdeni érte bármilyen áron.
Őszintén akarok élni,
És csak annyit elérni,
Jókedvem senkit ne bántson,
S ha fáj a szívem valamiért, ne nagyon fájjon!
Tőled csak annyit akarok kérni,
Hogy engedj őszintén élni,
Őszintén, szabadon, szépen,
Őszintébben, mint ahogy tegnap éltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
És hogyha valamit kérdezek
A válasz igaz legyen!
Szeretnék bízni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem árul el sosem.
AZ ERDŐ FOHÁSZA
Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege
hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem
hallgasd a kérésem:
NE BÁNTS!
ÜNNEP
Az Ünnepeknek fontos része az „emlékezés”, amikor a dicső vagy épp a kevésbé dicső tettekre/megélésekre, az elődökre is emlékeznek, és ezáltal egyfajta folytonosság alakul ki (marad meg) az Ősök, Elődök, a Gyökerek irányába is. Az emlékezés a legtöbb esetben ma még ’intő’ példa is lehet arra, hogy mit szükséges megváltoztatni, miben szükséges változni akkor, ha valami yobb és teljesebb Élet a cél ---
az „Ünnep” Valódi Lényege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerősítése, amely elvezet a ’vágyott jövőbe’.”
Az Ünnep általában MEGERŐSÍTI az Élet egy olyan részét/szeletét, amely „továbbvitelre érdemes”, amelyben ELŐREMUTATÓ/előrevezető Példa vagy Út [Működés, Erő] Van Jelen.
(Részlet a 20110802 - Níitottság, Nyitás... írásból)
|
|
|