20070823 - Az rdemessg Trvnye I.
2013.01.29. 13:43
2007. augusztus 23., cstrtk 2 + 0 + 0 + 7 + 8 + 2 + 3 = 22
n Aki Vagyunk Kszntnk Titeket.
Nagyon Nagy s MlyRE, MlyRL, az g, a Teremt Legmlyebb Szvbl Hat volt e vltozs.
Nagyon nagy vltozsok eltt ll mind a Sajt Ltetek, mind pedig Npnk, Npetek, Sorsotok is.
Az, ami igazn komoly vltozsokat s eredmnyeket fog hozni, az a tegnap bekttt egyik vltozs (Trvny-Mdosts).
Mondottuk mr, hogy HATs, BE-Hats csakis KRSRE (Y esetben Tudatos Krsre) trhet Trbe s Idbe.
Mondottuk, hogy a Vltozs „Bejvetelnek” ELFELTTELE a Tudatos Felismers s Be-Hvs/BeFogads.
Jzus idejben az emberek tbbsgnek a Tudatossga messze alatta jrt a mainak. Jzus – Aki igencsak FEL-VILG-osult s TUDATOS Lnynek szmtott abban, s mg a mai idben is – sajt Fel-VILG-osultsgn s Tudatossgn, Szeretetn keresztl nagyon sok Knnytst s Lehetsget hozott Kor-trsainak s az elkvetkez emberisgnek, s ezek egy rszt (sajnos csak kisebb rszt) tartalmazza a Szentrs vagy Biblia. Msik rszket Titkos, vagy pedig mg a mai napig is elrejtve rztt tekercsek s tblk rgztettk.
Ma, ahogyan N a TUDATOSSG s SZERETET-szintetek – megint HVTOK s KTTK be (az egsz emberisg szmra hasznlhat s fontos!) Lehetsgeket s Knnytseket, st nha (ahogyan tegnap is) j Szablyokat s Trvnyeket.
Ez utbbiakkal kapcsolatosan mr a Trvnyek s Szablyok rszletesebb trgyalsa sorn emltettk, hogy Szablyokkal egy-egy Korszakot, vagy egy-egy csoportot Rendeznk, mg a Trvnyek nagyobb Korokat, s legtbbszr nem csak csoportokat, hanem az egsz bolygt is tfogjk.
A tegnap bekttt s befogadott Trvnyt taln a legpontosabban hvhatjuk (a Szeretet Trvnynek mintjra) az rdemessg Trvnynek.
Ennek az j Mdostsnak vagy Trvnynek a lnyege az, hogy Kzelebb emeljen az Egy-n-i s Kzssgi Lt s Felelssg Egysghez.
A Trvny „szvege” nagyjbl a kvetkezk szerint hangzik – (igyeksznk a lehet legpontosabban „lefordtani” a Trvny Energijt s Hatst, melynek bizonyos rszei mg Most vannak „bezemels” alatt, gy a VGLEGES formja elkpzelheten kiss majd „bvebb” s „szkebb” is le-het majd!):
Az rdemessg Trvnynek a F-Szablya vagy Lnyege a kvetkez:
Mindenki csakis a TELJESTETT Vllalsa alapjn rszeslhet Javakbl.
Ez a F-Szably, mert Vannak, lehetnek, lesznek (s ezek kre rszben Tletek is fgg!) olyanok is, Akik „id-legesen” vagy kivteles esetekben „vglegesen” is kivonhatk e Trvny s Szably all, s ezek leginkbb az olyan esetek, amikor valaki n-Hibjn kvl kerl „htrnyos” helyzetbe.
Ez utbbira plda az az eset, amikor pldul (az eddigi Trvnyek s Szablyok szerint) tbben vllaltk fel egy gi Kldets teljestst, s mondjuk valamelyik tag, vagy akr tbben is utbb mgis msra fordtottk a kapott Eriket, s ezzel a Feladatot tovbbra is felvllal(k) htrnyos, akr olyan slyos helyzetekbe is kerlhettek, melyek a vllals kzs teljestse esetn nem kvetkeztek volna be.
Mondottuk, hogy innentl kezdve mr ABSZOLT EGY-N-I minden megmrettets s elszmols, mg a csoportos megmrettetsek s elszmoltatsok alkalmval is.
Mindenkit
sajt tettei,
mozgat-Eri,
Eredmnyei
Egyttesen minstenek, s ha valaki a „mellle kiesk” miatt nem teljesthette vllalsait, azok MA MR (EGY Ideje) Egszen ms elbrls al esnek, mint azok, akik „elherdltak”, vagy „lustasgbl” nem alkottak.
A „R-gi” Rend-szer nagy hibja volt az Egy-n-i Felelssg thrtsa s sszemossa.
A R-gi rend-szerben ha tbben vllaltk fel egy Isteni Feladat Kzs Megvalstst, akkor (ltalban mr a szletssel egyidben) kerltek kiosztsra s az Egy-nek-hez bektsre a szksges Erk. Ha „felismertk” egymst a Kzs Vllals megvalsti, azonban fldi n-jben valamelyikk „nem”-et mondott a Vllals megvalstsra, akkor trsai nehezebb, st, nha kifejezetten „lehetetlen” helyzetbe kerltek, amik rend-szerint jabb karmikus ktelkeket is keletkeztettek.
Ma, amikor megnylt az Isteni nekkel val KZVETLEN Kapcsolat-tarts lsnek a Lehetsge,
MEGVLTOZTAK a Feladatokhoz/Vllalsokhoz kapcsold Erkhz val hozzfrs, hozzjuts lehetsgei.
Amg ez a „Kzvetlen kapcsoldsi Lehetsg” a tbbsg szmra elrhetetlen volt a „sttsg”, netn a „vezekls” korszaka alatt, addig valban nemigen volt ms lehetsg, mint hogy az letfeladatok gondos sszelltsval igyekeztek az nek felkszteni leszlet rszeiket, s ezeknek megfelelen „osztottk” s „vittk” magukkal a fldi letbe Eriket.
Ma mr az Isteni nek Kzvettik ezeket az ERket!
Mr a Szlets Szentsge kapcsn is rintettk, hogy a Szlets Szentsgbe s folyaMAATba val (az ellen rszrl trtnt, s a fldi Lten TL-Hat!) beavatkozsok tettk LEHETV s SZKSG-SZeR-v is (!) a Fldre vonatkoz Trvnyek Mdostst.
Mivel az ellen mr a szlets alkalmval is sokakat eltrtett, s sokaktl elvette a „kiteljesedshez” szksges Erket, gy sokan mr eleve gy indultak neki fldi letknek, hogy hinyoztak bizonyos Vllalsaik megvalstshoz szksges Erik, s gy mind nMaGuk, mind msok szmra jabb s jabb karmikus ktseket is teremtettek. (Ez fleg az utols generciknl lttt tmeges mreteket.)
Rszben ez vezetett az Angyali Erk fokozott jelen-Lthez s Segtsghez (Kiegyenlts-kppen) elmlt veitekben, s Imitokkal, valamint Tudatos megbocstsaitokkal s Tiszttsaitokkal elssorban ezeket a „tletek fggetlenl” (t-Hatsok miatt keletkezett) karmkat, majd ezekhez kapcsoldan jabbakat Tiszttottatok.
Nagyon sok karmt eredmnyezett (az egyhzak nem megfelel tantsa s srlt hite miatt) a Szeretet fogalmnak tves rtelmezse.
Nagyon sok Y-szndk papot s szerzetest vittek tvtra Krisztus Tudatosan elferdtett, s az egsz vilgon terjesztett tantsai, s Krisztus, a Ti Yzusotok ezrt is rezte SZV-gynek Tantsai megtiszttst, s a Szeretet s Rend Trvnyeinek Megjtst.
Nagyon sok Y-szndk papot s szerzetest vezettek tvtra a hibs „inter-pretcik”, s vezettk ezek a papok s szerzetesek tovbbi tvutakra a rejuk bzott „nyjakat”.
Sokszor valban a „vak vezet vilgtalant” lethelyzet alakult ki, s gy a legtisztbb s leg-yobb szndk ellenre is tovbbi karmk s ferdtsek keletkeztek.
„Ne tljetek!” – nagyon fontos tantsa volt ez az rnak. Ne tljetek! – hisz nincs meg a helyes s teljes dntshez minden tudsotok, s akit Ti eltltek, lehet, hogy ugyanolyan ldozat, mint Ti magatok!
Ezt az egyre burjnz s terjed ldozati-krt igyekezett mihamar korriglni a Tavaszi Nagy Trvny-korrigls sorn s utn Teremt EgyIstennk.
Szmtalan Krs s Javaslat sszegzsekppen szletett meg az a Trvny s Javaslat, mely Elfogadsra, s MR BEFOGADSRA is kerlt, s ezt nevezzk az rdemessg Trvnynek.
Az rdemessg Trvnynek szvege a kvetkez:
Mindenki,
Aki rdemes,
rdemessge alapjn juthat
elzetesen,
vagy pedig utlagosan
tmogatshoz
vagy elismershez (Javakhoz, ERkhz).
A tmogats vagy elismers, valamint a Teljestettsg, illetve a Javak fogalmval is rszletesebben kell mg majd foglalkoznunk, – de elbb mg beszljnk magrl az „rdemessg” fogalmrl.
rdemessg alatt – jelen Trvny vonatkozsban s ltalban is – a kvetkezket rtjk:
rdemes az, Aki az Egy FEL- HAT.
rdemes az, Aki az Egy Fel Tudatosan Hat.
rdemes az, Aki az Egy Fel Tudatosan s Szeretn Hat.
Lt-Hat-jtok, hogy az „rdemessg” sem „egy-sk” kategria.
Az rdemessgnek is „fokozatai” vannak, mint ahogyan a Szeretet s Tudatossg tjn jrk is (remlhetleg) minden megszerzett Tudsukkal s Tapasztalatukkal fentebb emelked-hetnek tjukon.
Az Egy FEL- Hats lehet teljesen Tudat-talan (mert Szeretetbl ered), s lehet (ritkbb esetben, mintegy „baleset-kppen”) szeretet-hinyos Tudatos, s legMaGosabb fokn Tudatos S Szeretet-Teljes Magatarts.
A Tudatossg fokozatai, illetve a Szeretet tjn elrt eredmnyeitek alapjn termszetesen a „Tudatos S Szeret” csoport is tovbbi fokozatokra bonthat – ebbe azonban most bvebben ne menjnk bele. Mindennek a „be-sorolsnak” az „oszthat” s elrhet Javak mennyisge s minsge, azok megSzeRez-hetsge szempontjbl VAN jelentsge. (A „Javak” fogalmrl ksbb mg beszlnk.)
Addig, amg valaki Tudattalanul teszi a Yt, vagyis az Egysg s Teljessg fel vezet Yt, addig Tudatossgnak hinya jelentsen korltozza bizonyos ERk fogadsban s felhasznlsban, ezrt elssorban az MaGa s krnyezete fejldst segt ERkkel lhet.
Ha valaki mr Tudatosan s Szeretn is tesz a Y, az Egy fel vezet t megtallsa vagy gyakorlsa rdekben, akkor mr „prbafeladatokat”, illetve ezekhez szorosan kapcsolt ms, Tudatossgot kvetel ERket is kaphat.
Ha valaki Tudatosan s Szeretn, nMaGjt folyamatosan Megjtva s Tiszttva, nMagn Tl-Mutatan s Tudatosan is Vllal s TESZ Kzssge, netn az egsz Fld s Lt Felemelse rdekben, akkor egyre nagyobb Megbzsokat s Feladatokat Vllalhat TUDATOSAN(!), s ezen Vllalsainak megfelelen jabb s jabb, mind SAJT vllalsait megknnyt, mind pedig esetleg MSOK SZMRA IS KZVETTHET ERkkel is RENDelkez-het.
Lt-Hat teht, hogy ez a „besorols” Egy-Fajta Meg-M-RETTE-ts s Vdelem is.
Az rdemessg teht MINDIG A TETTEKBEN FEJEZDIK KI – s taln ezt a legfontosabb megrtenetek.
Az rdemessg vizsglata ezentl az venknt, vkzben, idszakosan, illetve egy-egy Vllals vagy Feladat „kiosztsa” idejn az elsdleges „pontozsi”, rtkelsi Szem-pont lesz (VAN).
Az rdemessg az alapja a Megmrettetsi rtkelsen tl a „fizetsgnek” is, vagyis annak megtlsnl, hogy ki-ki a Tettei s teljestmnyei – az EGY-et gazdagt, gyarapt tettei s eredmnyei alapjn milyen gi s Fldi tovbbi Segtsgeket vrhat el Yogosan.
Vannak Tettek s Eredmnyek, amik „kiemelt” Yutal-OM-ban, mg vannak, amik „tz-szeres”, „szz-szoros”, netn „ezer-szeres”, vagy pedig „Egy-szeres” Yutal-OM-ban rszeslnek. (Majd mg ezekrl is bvebben beszlek.)
Ne tvesszenek meg Titeket most ezek a kpek! Itt most nem az adok-kapok jtk szablyait ismertetjk, hanem a Teremts Valdi Trvnyeit Kzeltjk.
Megszokttok sajnos hossz vezredeken t, hogy munkitok s Teremtseitek gymlcse j esetben kzssgeiteket, ms esetben pedig bizonyos „lelmes” erket gyaraptott.
Megszokttok, hogy nMagotok helyett „msoknak” adjtok t – tulajdonkppen akaratotok ellenre – munktok gymlcst, s ezeket a gymlcsket sokszor hasznltk pusztt vagy tvolt clokra azok, akik a szn-falak mgl irnytottk az esemnyeket.
Meg kell szoknotok azt is, hogy (szvbl s Igazan tett) Teremtseitek Gymlcsei ezutn Titeket IS (nem csak a VILG-ot!) gazdagtanak.
Mindez persze kiss ms ton – mdon s formban fog trtnni, mint amire taln sokan szmtotok, hisz egy egszen msfajta, Igazsgos, az tmenet idejn „Igazsgosabb” Teremtsi t indul.
Az rdemessg s az Elfogads gyakran vezet majd benneteket egszen vratlan fordulatokhoz vagy helyzetekhez, amik els rnzsre taln nem is tnnek majd olyan „kellemeseknek”, azonban nagyon hamar felismeritek majd az ezekben a helyzetekben elrejtett „Igaz-Gyngyket” (ERket)! Hamar megtanuljtok majd kezelni ezeket a kezdetben nehznek, vagy kihvsokkal telinek tn helyzeteket. Bizonyos fokig „prbja” ez a Tudatossgnak s az rdemessgnek is – teht minden helyzetet ezentl ezeken a „szrkn t”, s a bennetek lv Tuds s Szeretet HASZNLATVAL figyeljetek.
Most pedig trjnk vissza mg egy gondolat Erjig az rdemessghez.
Sokszor fogunk mg beszlni ezekrl a tmkrl ms s ms megvilgtsban, mert nagyon fontos lesz a GYAKORLATBAN meglnetek az rdemessget.
Mg akkor is, ha ppen most egy „szlet”, teht egy kicsit elveszettsget idz, nha taln szomor vagy fjdalmas idtket litek is, mindennap kerltk olyan helyzetekbe, amikor prbra tehetitek Tudsotokat (Tudatossgotokat), illetve mr bert Kpessgeiteket. Figyeljtek ezeket, hogy majd ha „lesben megy” a jtk, akkor Kpessgeiteket s ERiteket mr kiprblva s bejratva, Tudatosan ljtek!
Hasznljtok fel az eltek kerl, s Titeket mr az „les” jtkra s tlsekre felkszt helyzeteiteket mint egy vd-oltst: Tudatosan ljtek – s szeretettel oldjtok meg az eltek kerl, s szinteteknek megfelel, s esetleg ennek megfelelen emelked nehzsgeket.
s most befejezsl ismteljnk mg egy keveset.
Ebben az vben – a Fld klnbz tjain l, s klnbz Vllalsokat s Feladatokat teljest Fny-csoportok s Fny-Erk nagyon jelents munkkat vgeztek a Fld Egszre, illetve egy-egy np vagy csoport letre ki-Hatan.
Ahogyan N a Fld lakossgnak, npessgnek az „tlag-Tudatossgi” szintje, illetve ahogyan N az egyes csoportok s Egy-n-ek Tudatossgi szintje, gy lesznek kzelthetek egymshoz eredmnyeitek is.
Vagyis:
- Amit az egyik csoport Hv s Fogad, Rgzt a Fld s az egsz Lt szmra, az (rszben a „kommunikci”, rszben pedig a Szellemi Segtsg hatsra) egyre rvidebb „id” alatt lesz fogad-Hat a Tudatossg hasonl szintjt elrt kzssgek vagy csoportok, Egy-n-ek szmra is.
- Amit az egyik csoport rgzt s Tudatoss tesz a Ltben, az – mint gyakorlat – hamar megmutathatja az esetleges korriglsra vr, s gy msok szmra MR elkerl-Het hibkat/hinyossgokat – mindez pedig a klcsns egytt-mkds s a tapasztalatok egymssal trtn megosztsa rvn igencsak felgyorsthatja elre-haladsotokat.
Meg kell tanulnotok megosztani egymssal a mr rszetekk lett („ltalatok lehozott”, Bennetek mr megrt, ki-forrott) Tudsotokat, mert az Isteni Tuds, az Isteni nek ltal kzvettett Tuds nem csak egy ember vagy csoport, hanem a Tudatossg fggvnyben Mindenki.
Aki „Birtokban” VAN Hasznl-HAT Tudsnak, Annak KTELESSGE nMaGa s Istene fel is Tudsa (hasznl-hat formban VAL) tovbbADsa.
Ezrt Adtuk t ma Nktek az rdemessg Trvnynek Alap-ismerett.
A Trvny MOST VAN Ki-bomlban, s mr Hat.
nMaGa ERjnl fogva Hat.
Szablyai, Kiegszt Szablyai majd rszben ltalatok formldnak. Ezek (a Szablyok) azok, amiket rszben a „kzssgek” alkotnak s formznak, s melyeknek teljes ssz-hangban kell majd, hogy legyenek (Y esetben) az EGY Trvnyvel, s a F-Trvnnyel (jelen esetben az rdemessg Trvnyvel).
Ksznjk, hogy elksrhettnk utatokon Titeket.
lds s HLA Krseitekrt s IMitokrt, Tudatosan s Szeretettel tett Tetteitekrt.
Az „utdok” ldsa s HLja is Ragyogja be szveteket!
Lejegyezte OmMt R Isteni s Fldi nje a MindenHat TeremT EgyIsten Tiszteletre s Dicssgre
www.omah.extra.hu
|