20130211 - MAGOKNAK - A FLD "Gygyt" ERI - jabb (KRISZTUSI) RENDELKEZSEK - sszegzsek s rtelmezsek (II. rsz)
2013.02.12. 23:17
Az rs I. rsze elrhet ITT.
Szksgtelen „kzvettket” hasznlni akkor, amikor az nMegismers / TUDATOSODS s Megtarts / Megtarts Megerstse KZVETLEN (Termszetes) mdon Megnyilvnulhat.
Ismt csak ’nem knny’ szavakk lefordtani ezeket az rzkelseket s Megrtseket. Taln segtheti a lertak rtelmnek megrtst a kvetkez plda: a kzelmltig nagyon sok Tudatosodsi s nRendezsi folyamatot segtett sok Llek esetben az, hogy (’kzvett’) „tkrknt” tekintettek a krnyezetkre, s az rzkelt helyzeteket elemeztk (kerestk azok rtelmt / mlysgt, nMaguk szmra megnyilvnul pt rtelmt). [20091105 IV - Tovbbtott zenet - A Tkr trvnyei]

Azok, akik nMagukban kpess vltak rtelmezni az „eltvolodst”, az „egszbl elklnl rszeket” (akr az eltvolodottsg egyes Klns minsgeit is), ltalban kpess vltak a „tkrk” ltal rzkelhetv tett „rszek” rzkelsre s valamilyen nMaguk szmra pt irny (!) rtelmezsre. Nluk ez a mdszer sok yo eredmnyt hozott, sok rtkes tapasztalathoz s megrtshez jutottak a „tkrk kzvettsvel” (nMagukrl s a Vilgukrl is)(a „rszekrl” s azoknak az „egszben” betlttt szereprl is). Vannak azonban Lelkek, akik (klnfle okokbl) nem ismertk fel a krnyezetkben rzkelt megnyilvnulsok (kzvett) „tkrz” jellegt, nem ismertk fel a „tkr-tarts”/tkrzds mdszere ’rtelmt’. k ltalban korbban az „Egysget” s a „Termszetes sszetartozsokat” ismertk/tapasztaltk meg [ebben a Teremtsi Irnyban haladtak], az Egysgbl val Klns jelleg eltvolodst vagy „kiszakadst” fjdalomknt ltk meg, s ez a (’csorbt’) fjdalom sok esetben „elzrta” bennk ezt a „megismersi utat” [kzvetlenl az Egysg Megtartsa s helyrelltsa fel irnyultak, ezrt nem „tudtk” figyelmket az egyes rszekre (sokszor szmukra „idegen” minsgekre) irnytani (nem akartak a Termszetes let-minsgktl tovbb tvolodni)].[Ez egyes esetekben ’Tudatos nMegtartsknt’ is rtelmezhet.]
Azok, akik korbban a tkr-tarts mdszere szerint figyeltk a magukban s krnyezetkben megnyilvnul hatsokat, sok esetben (ha a „tkrk” kzvettette rtelmezsbl yol ptettk nMagukat) megtanultk KZVETLENL rzkelni nMaguk Jelenltt [pldul ’nmaguk (!) bels hangjt’], s ma mr nem a korbbi „tkr-tarts” mdszere szerinti figyelmessggel lik az letket, hanem egy teljesebb [’Egysges’] Tudatos Jelenltben: a krnyezetkben s nmagukban ma mr sokkal ’finomabb’ jelzsek s minsgek, sszefggsek kzvetlen rzkelsre is kpesek, s „rt Figyelmkkel” mr nem csupn a „tkrzdseket” rzkelik s rtelmezik, hanem a jelenlt s teremts mlyebb sszefggseit is kzvetlenl kpesek felismerni. Ma mr teht k sem a „tkrk” mdszert hasznljk, hanem egy annak segtsgvel nMagukban felplt jfajta Tudatos Jelenltben lnek.
Azoknak, akik eddig nem tudtk felismerni a „tkrk/tkrzds” rtelmt s (nMaguk szmra val) hasznossgt, sok esetben ezen mdszer megismerse most sem tud igazn a segtjkk lenni, vagyis „felesleges” szmukra „megtantani” a „tkrk figyelst” (az nMag s Jelenlt kzvetlen meglse helyett). [Termszetesen vannak/lehetnek olyan Lelkek, akik szmra a „tkrzds” elveinek megismerse knnyebb teheti mg ma is az nMagukban val Tudatosodst.]
A „tkrkben” „rszek” vltak felismerhetv „klnfle ltsmdok” szerint --- azrt, hogy „teljesebb kp legyen felismerhet az egszrl”. Azok szmra azonban, akik „kptelenek” voltak az nMagukban (emlkknt, tudsknt hordozott) „egysg”-et (akr a „vlasztott tjuk jellege”, akr sajtos fjdalmaik miatt) „darabokknt rtelmezni s darabjaibl jra eggy tenni”, a „tkrzs” mdszere tulajdonkppen ma is rtelmezhetetlen. Ugyanakkor ma mr SZKSGTELEN is szmukra ezen (segt) mdszer „kzvettsvel” az Egysget-alkot-rszelemek kln-kln megismerse, hiszen a Termszetes EgyttHatsok lehetsgei ismt elrhetek, s gy az EGYSG megtapasztalsa/megnyilvntsa KZVETLENL is (a maguk szmra rtelmezhet mdon!) ismt elrhet a szmukra. Valsznleg k lesznek most azok, akik gyorsabban (vagy ’termszetesebb mdon’) (taln a ’rszek’ megismersben eddig ’elbb jrk’ szmra kezdetben nehezebben felismerhet s megrthet mdon) rismernek az jra „egysgknt/egszknt” megnyilvnthat / meglhet Minsgekre (gy nMagukra is), s szmukra a ksbbiekben is „idegen” lesz sok olyan gygytsi / Rendezsi md, amely „kzvett” mdszerekkel a „rszek” jra Egysgbe vezetsn fradozott. Valsznleg k lesznek azok is, akik a legszksgesebb Feltiszttsok utn „Termszetes nGygyt Erejket” mr „magtl rtetd” mdon fogjk meglni, s „kls” segtsg-nyjtsok nlkl nagyon gyorsan s ltvnyosan meglik (testi-lelki-szellemi-egysgkben) a sajt nRendezsi folyamataikat. Szmukra az j Minsgekben val TUDATOSODS is valsznleg knnyebb lesz majd, hiszen nem a szmukra rtelmezhetetlen „csorbultsg” „ki-yavtsa” lesz mr a „feladat”, hanem a Teljessg Megtartsa s a Boldogsgba val visszaigazods [s a Teljessg s Boldogsg nMaguk „ismert” s „termszetes llapota”].
Ismt csak egy kzelt plda: van egy ’mag’ a ’fldben’. Ahhoz, hogy a ’mag’ elinduljon a nvekedsben (nmaga kiteljesedsben), a „szmra megfelel krlmny” szksges. A „szmra megfelel krlmny” sok sszetevbl ll egybe, szksges a megfelel tpller jelenlte (nedvessg, bizonyos anyagbeli bsg), megfelel(en tarts) ’melegsg’ / ’puhasg’, megfelelen ’mgneses’ kzeg, megfelel erssg fny-hats stb.

Amg a nvekedshez szksges minden ’elem’ nincsen meg (egyttesen, egyben), a ’mag’ ’tudja’, hogy mg nem indulhat nvekedsnek:

A ’mag’ ’nem figyeli’ kln-kln a ’nedvessg’ ’mrtkt’ s az egyb sszetevk ’ingadozsait’ --- egyszeren ’rzkeli’ azt, hogy mikor van minden „egysgben/egyben” ahhoz, hogy elinduljon a nvekedse. Amg nincsen meg minden felttel egyben, addig kvlrl ’halottnak’ / ’bambnak’ is tnhet a ’mag’, amikor pedig „minden felttel a helyre kerl”, (a kls szemll szmra akr rthetetlen mdon) elkezd nvekedni a ’mag’ a ’sajt mintja szerint’:

A ’mag’ ’nMagt tartotta’, a ’rszek’ ’vltozst’ az ’egysg’ ’nzpontjbl’ rzkelte [’figyelmt nem aprzta el’ a ’rszek termszetnek’ mlyebb megismersre, nMagban ’tartotta’ azt ez ERT s MINTT, amely szmra pontosan jelezte ’meddig maradjon’ s ’mikor induljon’].
Akik ’mesterei’ az EGYSG / EGY MEGTARTSNAK, TUDJK, hogy nMaguk / Jelenltk Biztos Megtartsban „mindazt” s „mindazokat” is Biztosan Megtartjk, amivel/akikkel TRVNYES EGYSGBEN / EGYBEN VANNAK, gy Jelenltkben vagy Megtartsukban „figyelmket nem szksges elaprzniuk az Egszet alkot rszekre”. Amennyiben a TRVNYES EGYSG vagy EGY valamely eleme „gyengbb” vlna [Megerstsre szorulna], az a Termszetes Jelenlt / Szeretet / SZERELEM llapotban pontosan RZKELHETV vlik az EGYSG / EGY minden egyes eleme szmra, s nMagjukbl ereden azt is TUDJK, hogy (mi okozta s) milyen mdon ersthetik meg a meggyenglt elem Megtartst.
Attl is fggen, hogy
I./
egy Llek/ltez MIBEN GYAKORLOTTABB
[eddig olyan Teremtsi Irnyban haladt, amelyben
(1) az EGY s Egysg ’Teljes Megtartsban’ Tudatosodott,
vagy pedig (2) az EGY-en/Egysgeken belli egyes rszek/elemek termszett ismerte meg]
tovbb
II./
attl is fggen, hogy JELENLEG PPEN MILYEN TEREMTSI IRNYT VLASZTOTT nMaga szmra ---
a Lelkek/ltezk a FLDN is klnfle utakat/mdokat ismerhetnek meg nMaguk Megtartsnak MEGERSTSRE.
Lehetsges, hogy egy Llek/ltez gy jut el nMaga Egysgbe-s-Teljessgbe, hogy TUDATOSODIK abban, mely „rszei” milyen okbl s milyen mdon mozdultak el nnn Harmnijbl --- s ezen elmozdulsokat ’megsznteti/elhrtja’, gy ismeri meg nnn Egysge/Teljessge ’jellemzit’.
Ms Lelkek/ltezk azonban gy is visszaigazodhatnak nnn Egysgkbe-s-Teljessgkbe, hogy nMagjukbl ’elhozzk’ azt a ’Tiszta Hangot’ / ’Tiszta Mintt’ / ’Tiszta Harmnit’ [’Trvnyt’, Ert], amelyben nMagukra ismernek, s ez a Klnleges „bels er” „semmiv teszi” a Llek/Ltez TRVNYES [Megtarthat] Lnyhez nem tartoz rszeket/elemeket, a tbbi ’elemet’ pedig ’Harmniba rendezi’.
A FLD NNN MAGJAI magtl rtetden minden (a FLDN) Megnyithat Teremtsi Irnyban JelenVannak. [’Emlkezznk’ a FLD ’Atyja’ s ’Anyja’ sajtos jelleg Megtartsaira]
„…A Megtarts Megerstst eredmnyezi az is,
amikor a MAG-Llek TUDATOSAN nMaga Szvre-s-let-Magjra [~ nMaga „kzppontjra”] irnytja a Figyelmt s Jelenltt,
nyugodt llekzs kzben rzkeli s TUDATOSTJA nMaga „Egy”-sgt
[(pldul:) „szellemem-s-lelkem megtartja testem, testem megtartja lelkem-s-szellemem”],
tudatostja EGY-SGT
[„EGYben Vagyok,
EGY VAGYOK,
NMAGAM VAGYOK,
EGY VAGYOK A FLDDEL-A-FLDANYVAL,
EGY VAGYOK A VILGGAL-S-KRISZTUSSAL,
EGY VAGYOK A LTEZSSEL S A MINDENEKET TEREMTETT/TEREMT MINDENHATVAL”].

IV.
2013. februr 8.
A jelen lejegyzsben foglaltakkal kapcsolatosan bizonyos ’furcsasgot’ is rzkeltem.
Olyan rzsem van, mintha egy „olyan pillanatban” kezdtem volna el az rst, amikor [akr mint ’fogalom’, akr mint MINSG] a „gygyts” s a „Megtarts, a Megtarts Megerstse” „egyformn ers” volt --- azrt, hogy akik eddig a Szksg jelleg elvltozsok Rendezst a GYGYTS Minsgeknt ismertk s ltk, RTELMEZNI tudjk azt, hogy a FLD ezt a fajta Rendezsi mdot A MAGA EGSZBEN MEGTARTSKNT s a MEGTARTS MEGERSTSEKNT rzkeli s rtelmezi.
A FLD NMAGA szmra (mint megtarthat teremtsi/ptsi irny) tulajdonkppen rtelmezhetetlen az a fajta ’orvosls’ jelleg ’gygyts’, amely
– egyfell „kln gygytand elemnek’ tekinti az ’anyagot, anyagi testet’,
– msfell pedig amely folyamat mozgatja vagy meghatrozja nem kzvetlenl a YO-Lt s Jl-lt (egszg/teljessg) elmozdtsa, hanem valamilyen ’profit-szerzs’ / ’gazdasgossg’,
– tovbb ami tnylegesen klnbsget tesz a Lelkek/ltezk kztt azok ’gazdagsga’ vagy pp ’szrmazsa’, esetleg ’politikai stb helyzete’ alapjn.
A FLD nem tudja ’gygytsknt’ rtelmezni azt az Egsz-sghez hozzllst, amely a megnyilvnult ’betegsgeket’ ’mrgez anyagokbl, a termszetet kzvetlenl is krost eljrsok sorn ellltott kmiai s egyb pirulkkal/tapaszokkal stb kezeli’, s amely eljrsokban semmifle vals segtsget nem kap ahhoz a Megtartsban meggyenglt, hogy nMaga Felismerje azt, hogy tnylegesen mit jelent / mit mutat fel szmra a meggyenglt / megborult helyzete.
A FLD
[Eredend, TRVNYES Teremtsi Irnybl kvetkezen] nem tudja
s nem is kvnja Megtartani [~ az ’elkvetkezkben’ sem Szndkozik TRVNYES Teremtsi Irnyknt Megnyitni]
azon ’rendezsi’ formkat/mdokat,
amelyek szksgtelenl elvlasztjk s eltvoltjk a Termszetesen egymshoz tartoz / sszetartoz rszeket/elemeket.
Egy Termszetes Egysg [EGY] rszei/elemei (s ezeknek az egymshoz val Termszetes viszonyulsai) yol megismerhetek az Egysg [EGY] ’Megbontsa’ [az egyes elemek egymstl val Szksgtelen eltvoltsa] nlkl is.
A FLD NMAGA szmra egy olyan TEREMTSI IRNYT Nyitott meg ’Megfogansval majd Megszletsvel’ [Ltezsvel, Jelenltvel], amelyben TRVNYES Segtsget Szndkozik nyjtani azon Lelkeknek s Ltezknek, akik valamilyen Klns vagy Klnleges ok kvetkeztben nMaguktl/nValjuktl – s gy a TRVNYESEN Elindtott Teremtsi Irnyuktl/tjuktl – Eltvolodtak/Eltrtek, s abban az Irnyban nyjt segtsget/EGYTTMKDST, hogy nMaguk/nValjuk Teljessgbe [s gy nnn Boldogsgukba] s az ltaluk TRVNYESEN Elindtott Teremtsi Irnyukba/tjukra visszatrjenek/VisszaIgazodjanak. Ezen LET-T [TRVNYES TEREMTSI IRNY] ’keretben’ a FLD [s a FLD NNN MAGJAI, azaz az Eredenden a FLDHZ tartoz Ltezk] az egyes Klns vagy Klnleges HELYZETEKET s a Klns vagy Klnleges Helyzetek ltal elidzett vltozsokat s elvltozsokat a TRVNYES Rendezshez Szksges mrtkben Megismerik.
’Szksges mrtk megismers’: azon TUDATOSODS meglse, amelyben a Klns s/vagy Klnleges Helyzet s az abbl elllt vltozs/elvltozs ’minden lnyeges/meghatroz eleme’ pontos rzkelsre-s-Felismersre-s-Megrtsre kerl, s amely TUDATOSODS ezltal elegend a megbomlott/elmozdult/elvltozott helyzet Termszetes [TRVNYES] llapotba/helyzetbe val visszasegtshez s a Termszetes llapotban / Termszetes Teremtsi Irnyban val Biztos Megtartshoz.
A FLD NMAGA teht csakis ebben a „SZKSGES” Mrtkben vlhat egy „eltvolods” / „elszaktottsg” / „elmozdultsg” „MEGTAPASZTALAJV” --- vagyis a FLD NMAGA [teht a FLDANYA s a FLD Termszetes Ltezi] csak „addig” s „olyan mrtkben” „merlnek bele” egy Klns vagy Klnleges Helyzet Megismersbe [s a Klns vagy Klnleges Helyzet ltal elidzett elvltozsok ’tanulmnyozsba’], amg „minden ahhoz Szksges rzkenysget s Tudst, ERT Felpt NMAGBL-S-NMAGBAN, ami a Klns vagy Klnleges Helyzet elidzte elvltozsok TRVNYES Rendezshez Szksges, tovbb ami ahhoz Szksges, hogy a TRVNYES Teremtsi Irnyba visszasegtett Llek/ltez a tovbbiakban a TRVNYESEN Elindtott Teremtsi Irnyt [s gy nValjt/nAzonossgt] Biztosan Megtartani legyen kpes.
Taln ’fogalomknt’ [gy Minsgknt] valameddig mg rtelmezni tudjuk a FLDN a ’gygytst’ --- megltsom szerint azonban az eddigiekben megismert formja [s taln maga a ’gygyts’ sz/fogalom is] [mint ma mr szksgtelen] elenyszik, semmiv vlik. Amikor jra valamennyien Tudatosodunk abban, hogy (1) FLDI letnk sorn nem csupn az „anyagi testnk” (anyagi folyamataink/megnyilvnulsaink) nem klnthet el a Lelki s Szellemi Valnktl s folyamatainktl, hanem (2) mint Megtesteslt Llek/ltez [FLDI Jelenltnk tartama sorn] a FLD NNN MINTI s TRVNYE ltal is „Meghatrozottak” vagyunk [a FLD Termszetes Minti egyfajta ’alapjt’ s ’kerett’ adjk a Megnyilvnulsainknak], akkor a ’gygytsok’ azon formi teljessggel rtelmezhetetlenn vlnak a szmunkra, amelyek nem EBBEN A TELJESSGBEN rtelmezik a Jelenltet [s gy Szksgben a Megtarts MEGERSTST].
Az rs folytatdik a III. rszben. A III. rsz elrhet ITT.
|