20130307 - MAGOKNAK - A FLD NNN EREJBEN III. - EMLKEZS s SZERETET mint KLNLEGESSGEK (IV. rsz)
2013.03.07. 15:19
Az rs III. rsze elrhet ITT.
Fontos a FLD NNN MAGJAINAK azt is TUDATOSTANI nmagukban, hogy amennyiben valamilyen Klns [esetleg Klnleges] Hatst/Irnyulst Azonostanak vagy rzkelnek, „NMAGJUKBL” kpesek Megnyilvntani az ezen sajtos Hatsok ELHRTST, gy ha valamilyen „sajtossgot” „rzkelnek”, mindig TUDATOSAN irnyuljanak NMAGJUK fel azzal az Szndkkal, hogy a „tlk telhet TRVNYES mdon” „EgyttHati” lehessenek a „sajtos” helyzet” TRVNYES [Szksges mrtk] Rendezsnek.
Mlyebb rtelmet nyerhet az elzek ismeretben az is, amit a SZERETETRL korbbi lejegyzsben [20121222 - Egymsra ismers s Megtarts a FLDN a Szeretet Erejben] rtam, pontosabban megrthetv vlik a SZERETET „KLNLEGES MEGTART s MEGTARTST MEGERST termszete”:
„…A SZERELEM EREJBL vagy MINSGBL Megnyilvnult Szeretet egy olyan Er vagy Minsg,
amelyben ’yobban’ vagy (bizonyos szempontbl) ’teljesebben’ tud „megmutatkozni” (s gy Felismerhetv s Meglhetv vlni) az „egyni”-s-a-„kzs”-megtapasztals.
Mg a SZERELEM EREJBEN „minden EGY”,
a SZERETET Minsgben yobban ’lthat’ s gy Felismerhet s Megrthet s Megtapasztalhat (!) a „RSZ-s-EGSZ” termszete / kapcsoldsa / egysge,
a „RSZEK Egymshoz viszonyulsa”
[vagyis bizonyos szempontbl az „elvlasztottsg” / „megosztottsg” „rtelme”, s az „egysg”-ekbl val FELPLS, SSZEKAPCSOLDS , EGYSG ’termszete’.
A Szeretet [a FLDN a „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz” Szeretet]
„TERMSZETNL FOGVA” teht
az SSZETARTOZST, a KAPCSOLDST, az EGYMSHOZ VAL Termszetes viszonyulsokat segti FELISMERNI s MEGLNI [Tudatostani],
ezltal ezen Minsgkben kpesek a Lelkek/ltezk MEGNYILVNTANI AZ EGYMSRA ISMERST, s gy meglni a „csaldtagokkal EgyttHatst”.
A TeremtTrsakkal mr meglt „kzs megtapasztalsok” sorn FELPLT (!) Szeretet segt/vezet a „Trs” Felismersben [bizonyos helyzetekben ’azonostsban’]
akkor is,
ha a „korbban kzeli TeremtTrs” „ppen” „valamely ms Irnyban s ms Trsakkal van kzeli Teremt EgyttHatsban”.
A FLD Termszetes Lteziben teht a [„felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz”] Szeretet az, amely Minsg/Er segt/vezet a TRS Felismersben,
s nem csak azon TRS Felismersben segt s vezet, akivel „adottan ppen” Kzs Teremtsi Irnyt vlasztott a Llek/ltez,
hanem ez a [Szeretet] Minsg vagy Er az, amely segtsgvel a Llek/ltez FELISMERI a korbbi Teremtsek sorn Trss/csaldtagg vlt Lelkeket/ltezket is.
A Szeretet [a FLDN a „felttel nlkli” vagy „rdek nlkli” vagy „tiszta”, „igaz” Szeretet]
egy nagyon finoman hangolt „Mr Er” is a Lelkekben/ltezkben,
amely PONTOSAN ELIGAZTANI kpes abban is, hogy egy „korbbrl ismert Trssal” adottan ppen Kzs Teremtsi Irnyban halad-e / van-e a Llek/ltez.
A SZERELEMBEN „minden EGY”, m a Szeretet Minsgben s Erejben a FLD Termszetes Ltezje kpes TUDATOSTANI [Felismerni s Megrteni, Megnyilvntani] a TISZTELET egy olyan Minsgt, amelyben az Elfogadsban egy „Termszetes Tvolsg-tarts” Nyilvnul meg az nMag s a TRS ltal ppen vitt/vlasztott/megnyilvntott Teremtsi Irnynak megfelelen.
A meglt (!!!) SZERELEM „nem rntja egybe” [s/vagy nem rntja a ’semmibe’] az ”egymst Szeretket”,
hanem
a SZERETET
„PONTOSAN ABBAN A TVOLSGBAN [-s-kzelsgben]
s EGYMSHOZT-KPEST-EGYMST ABBAN A TVOLSGBAN S IRNYBAN TARTJA MEG”,
amelyben a legteljesebben meg tud nyilvnulni minden rintett Llek/ltez nMaga szmra vlasztott Teremtsi Irnya.
Ebbl a nzpontbl
a Szeretet
az EGY-be visszavezet (bizonyos szempontbl klnleges) TRVNYES T,
az ’EGY’ Meglshez
a SZABAD [s TRVNYES] Kapcsoldsokon t visszavezet
[Krisztusi, ’vilgi’] ’Teremtsi Irny’ vagy ’t’ [MINSG s ER, ’Megnyilvnuls’].
Ebbl a nzpontbl az is ’rthet’, hogy ’mirt’ az igaz Szeretet [vagy rdek nlkli, felttel nlkli Szeretet] az „T” [s gy ER!] abban a TEREMTSI IRNYBAN, amelyben ERED CSALDJVAL [„YO”] a FLD is Teremt s „halad”. Hiszen a YO TEREMTSI IRNYA az „EGY-BEN MEGTART s az EGY-BE VISSZAVEZET” TEREMTS IRNYA, ebben az [egyik] T maga a SZERETET [mint a SZERELEM egy MEGTART MINSGE / EREJE], amely
TRVNYES-S-SZABAD-KAPCSOLDSOKON T VEZET EL
OLYAN EGYTTHATSOKBA / KZS-TEREMTSEKBE [’ptsbe’],
AMELYEKBEN JRA FELPLHET A SZERELEM
[vagyis az ’OSZTATLAN’ / TELJES / EGSZ EGY].
Ahogyan a FLD „ALAP”-[SZERELEM]mintja is „mutatja”, a „Szeretet tjn” a SZERELEMBEN val EGY- VLS sorn az EGY--vl „rszek” „nLnyege” [vagy ’jellege’] nem sznik meg, az nVal/nLnyeg „megmarad”, de a korbbi „kln” ltezett rszek „egyms nlkl tbb mr nem rtelmezhetek”, „kln” mr nem nyilvnulnak meg. Ez a „klnleges vltozs” „srtetlenl”, pen (!) MEGTARTJA az nAzonossgot/nValt, de a korbban kln-kln megnyilvnult rszek „kln-kln” tbb mr nem nyilvnulnak meg…”

s ugyangy a „SZERELMBL” / TELJESSGBL s/vagy a TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi tjtl/Irnytl „eltrt” / „eltvolodott” Llek/ltez is a SZERETET EREJBEN kpes MEGTARTANI (!) nAzonossga/nLnyege/nValja egy olyan „minsgt” / „alapjt” / „mintjt”, amely az nnn (!) vlasztsa szerint t „visszavezeti” a Klns vagy Klnleges mdon „eltvolodott” „Valjhoz” / otthonhoz stb.
gy TUDATOSTHATV /„rthetv vlik” a SZERETETNEK [mint egy NAGYON KLNLEGES MINSGGEL is rendelkez SZERELEM MINSGNEK vagy ERNEK] az
a VILGBAN taln „leg-klnlegesebb” „erej” MEGTART EREJE,
amely a Llekben/ltezben-„benne-magban meglv teljes elfogadssal” s a „YOsgra-val-Irnyulssal-s-Teljes-Rhagyatkozssal” [„odaadssal”]
„mindig kpes az let Megtartsra”,
s mg a „remny-vesztettsg” „teljessges” llapotbl is kpes „ERT” „adni” az „jra-kezdshez”
s gy az „let vlasztshoz”
s ezen t a TELJESSGBE val visszatrshez / visszaRendezdshez / visszaIgazodshoz.
A TRVNYES LET-ADK [s a VILGBAN a KRISZTUS ltal KZVETLENL Fel-Hatalmazottak”] a TRVNYES „Egyoldal rintseikben” [20121230 - Ksznet a MAGNYBAN segtknek - Klnleges Llek-Trsuls a FLDN ] a leggyakrabban a „gygytsaik” [Megtarts-Megerstseik] sorn a SZERETET s az EMLKEK „Erivel” lnek, ezeken [s az ezekbl megformlt egyb ms segt Erkn] t „adnak” a „Magny” „vgletes llapotba” „eltvolodott” Lelkeknek/ltezknek olyan „megvilgost / megerst” rintseket, amelyek a Llekben/ltezben „felbreszthetik” vagy „felpthetik” az EMLK s SZERETET MEGTART Erit.
Ennek a „Klnleges Szeretet-Minsgnek / Szeretet-Ernek” az egyik [’eredend’] „tantja” MAGA a FLD, a msik „eredend tantja” pedig MAGA A „FLD ANYJA”, hiszen „K” ’ketten-s-Egytt-s-EGYBEN” „ptettk fel NMAGUKBL-s-NMAGUKON-t MEGNYILVNULT MINSGG / ERV” a „Krisztusi Szeretet” ezen MEGTART EREJT (s ’formjt’ / ’mintjt’ / ’alapjt’), mely „er-minta” azta mr nagyon sok ms J ER „alapjv” s „minta-adjv” vlt, s gy ezen ER ’eredend felptse’ ta mr nagyon sok msik Vilg ’gazdagtotta’ a ’SZERETET TJT’ s „tantja” annak az NMAGBL Megnylt jabb ERIT/MINSGEIT. gy taln rthet, hogy a SZERETET [Krisztusi Szeretet] „tantsban” milyen KLNLEGESSGGEL rendelkezik a FLD a tbbi Vilghoz kpest --- hiszen a „Krisztusi Szeretet” „alap-mintja” [amit „ANYJVAL-Egytt-s-EGYBEN” formlt meg a FLD] a FLD NNN LET-ALAPJBAN VAN.

Az EMLKEZS s a SZERETET
[KRISZTUS VILGBAN s a YO TEREMTSI IRNYBAN]
[s gy a FLD NNN LETBEN]
kt olyan NAGYON KLNLEGES MEGTART s a MEGTARTST Klns vagy Klnleges krlmnyek kztt is MEGERST ER,
amely a „teljes remny-veszts helyzetben lvk” nLnyegbl/nValjbl is Megnylhat / Megnylik [ha ezt az ERT nMagba/nLnyegbe befogadja s nMagban „felpti”/Megtartja].
Nagyon sok Llek s ltez rkezett s rkezik a FLDRE azrt, hogy (a FLD sok Szpsgnek megismerse mellett)
MAGTL a FLDTL „tanulhassa meg” [fogadhassa be nMagba]
az „letet minden krlmnyek kztt Tisztel-s-megl-Szeretet” „s” [eredend] mintjt,
s gy „Teljesebben” Megrthesse s Megismerhesse s Meglhesse mindazokat a „Vilgi” ERKET s MINSGEKET, amelyek ezen „s”-mintra alapulan pltek fel s pltek tovbb.
A SZERETET „s”-mintjnak ilyen ’kzvetlen’ megismerse egy olyan „alapot” adhat sokak szmra, amelyben sok ms [a SZERETETBL Megnylt] ER „mlyebb rtelme” vagy „valdi rtelme” is „vilgosabb” vlhat,
s az ERK „Teljessgnek” Megismerse s Megrtse pedig tovbbi Teremt Utakat/Lehetsgeket nyithat a TELJESEDST vagy BOLDOGSGOS Teremtseket vlasztk szmra.
A meglt / ’megtartott’ SZERETET
KRISZTUS VILGBAN
S
A YO TEREMTSI IRNYBAN
EGY OLYAN ER,
AMELY MINDEN LET SZMRA [aki ezt vlasztja] LEHETSGET NYIT
A TRVNYES S TELJES S BOLDOG S ’SZABAD’ LET MEGTEREMTSRE.
A „SZERETET EREJE” [annak „teljessge”] a Klns/Klnleges helyzetek elhrulsval „nem hzdik vissza az nMagba/nValba” mint az EMLKEZS EREJE, hiszen a jelenlegi „csaldi” jelleg Megtapasztalsok / utak „egsznek” „alapja” KRISZTUS VILGBAN a SZERELEMNEK a SZERETET EREJE. Azonban magnak a SZERETET EREJNEK is vannak olyan „Klnlegessgei”, amelyek csak „Szksgben” [vagy ppen a „kzvetlen let-veszlyben”] rhetek el s nyilvnulnak meg.
A „kzvetlen letveszly” rzkelsekor
a SZERETET EREJBEN pldul egy „Nagyon Klnleges” [’fokozott’] „megsegtsi vgy / irnyuls” „nylik fel”,
s ilyen helyzetben „olyanok is egyms megsegtsre irnyulnak s igyekeznek” [TRVNYESEN!], akik egymshoz kpest ppen „ms jelleg Teremtsi Irnyban” haladnak.
Ez a ’fokozottan ers’ ’segtsg-nyjtsi irnyuls’ a SZKSG-helyzetek elmlsval szintn „visszahzdik az nLnyegbe/nMagba”,
s ennek kvetkeztben TERMSZETES MDON minden rintett „elengedi azt az Irnyt amelyben nem ismer a sajtjra”
s gy a TRVNY EREJBEN [Termszetes mdon, Fjdalmassgok nlkl]
a SZERETET EREJBEN minden rintett a lehet leghamarabb visszaigazodik a sajt TRVNYBE s n-Mintjba/Teljessgbe.
Errl korbban a FLD nnn MAG-Ltezi kapcsn tbb lejegyzsben is rszletesebben rtam, pldul 20120706 - MAGOKNAK - Kristly(osan)-tisztn:
„…A „LTEZSBEN” a „MAG”-nak/Magsgnak van egy „ltalnos” (s mgis bizonyos szempontbl „klnleges”) adottsga/kpessge:
„EGY”
[„TELJES EGSZBEN”] „EGY” tud lenni a „Ltezssel-ahol-Jelen-Van”,
gy „nMagt” (a Trvnyek/Elvek szerint, a Trvnyek/Elvek keretei kztt!) „brhol meg tudja nyilvntani”.
(…)A FLD MAG-Ltezi teljes kpessggel/fel-yogostottsggal rendelkeznek arra is, hogy (akr egy teljes Korszakra vonatkozan, akr csak egy rvidebb szakaszra) „beszlethessenek” az egyes csaldokba (pldul „magyarknt” ljenek). [Erre a Fldanya Rendeli ket.] Ilyenkor „Maguk” tkletesen felveszik az adott csaldra jellemz mintt vagy „sznt” --- de a MAG-Ltez ilyen alkalmakkor is rendelkezik NMAGA TISZTA LNYE TELJES (!) megnyilvntsnak kpessgvel/adottsgval, s SZKSG ESETN [akr azonnal!] kpes [nMAGHOZ visszaigazodva] NMAGA TISZTA (kristlytiszta s kristlyosan ttetsz) minsgnek/lnynek megnyilvntsra [hiszen ez a Vals nlnyege!], s ezltal TELJESEN TISZTA [n-Lnyeg] LTSSAL [Teljes egszben EGY vlva Vilgval/a-Fldanyval] felismerni a felmerlt SZKSG vals termszett, ezltal kpess vlhat a SZKSG megszntetsben KZVETLENL [nMaga teljes Jelenltvel] segtsget nyjtani /kzremkdni…”
Ugyancsak a SZERETET EREJE s a tnyleges meglt EGY-lt az, amely a FLD NNN MAGJAI szmra lehetv teszi a Megnyitott FONTOSSGOKBA val akr „azonnali” tigazodsokat, majd pedig a FONTOSSGI ’feladatok’ beteljestse utn a MAG-Llek maga szabadon vlaszthat, hogy melyik TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi Irnyt folytatja (s gy rtelem-szeren melyiket zrja le).
Ma mr TRVNYESEN nem csak a FLD NNN MAGJAI igazodhatnak be a FLDN a FONTOSSGI Teremtsi Irnyokba, hanem a FLDN TRVNYES Yogossgban Jelenlv azon Lelkek s Ltezk is, akik „rzkelni” kpesek a FONTOSSG Megnylst s nMagukban-s-nMaguk-ltal MEGTARTJK (!) azt a SZERELEM-Minsget, amely a FONTOSSGI Teremtsi Irny beteljestshez Szksges.
A legutbbi nhny lejegyzsben [s rszben az utbbi nyolc-kilenc hnap lejegyzseiben] a FLD LETNEK legjellemzbb KLNLEGESSGEI is ’ttekintsre’ kerltek, s ezekbl megismerhet az is, hogy
MAGA A FLD
jelenleg
hogyan RENDELKEZETT azon NNN KLNLEGES ERIRL s MINSGEIRL,
amelyek a „Szksg helyzeteiben” a Klns s Klnleges Megnyilvnulsok Elhrtsra
a FLD NNN LETBEN NNN ERIBEN Megnyilvnultak.
A Termszetes MEGTARTST MEGERST SZERELEM ERI „megformlsval”
s a FLD LETBEN jelenleg Megnyilvnul KRISZTUSI-s-MINDENHATI Kzvetlen MEGTARTS MEGERSTSSEL
a FLD NNN LETT [s a FLD Termszetes Ltezinek lett] kzvetlenl veszlyeztet legtbb Klns s Klnleges helyzet mra mr Elhrult,
s a ’korbban’ klnfle ’keveredsek’ ltal ’megzavart’ Klnleges Megtartst Megerst Erk s Mkdsek legtbbjnek teljes „visszavonst” s/vagy „visszabontst” [nha „teljes semmiv ttelt”] Rendelte el a FLDANYA.
A FLDANYA-S-KRISZTUS EREJBEN
ugyanakkor olyan jelleg KLNLEGES MEGTARTST MEGERST FLDI MINSGEK (s rszben) ERK KERLTEK MEGNYITSRA S MEGFORMLSRA,
amelyek ma mr
a FLD NNN EREJBEN MEGFELEL RINTHETSGBEN MEGTARTOTTAK (Megerstettek / ’vdettek’),
s a FLD EZEKET IMMR NNN EREJBEN NYITJA MEG S NYILVNTJA MEG AZ ESETLEGESEN RZKELT / AZONOSTOTT KLNS VAGY KLNLEGES HELYZETEKBEN.
OmMTR~KJ, 2013. mrcius 6. 15.36.
KSZNET S HLA
A FLD MINDEN KZVETLEN GI CSALDTAGJNAK
AKIK A TRVNY EREJBEN SEGTSGRE VOLTAK A FLDNEK MAGNAK
A FLD NNN LETNEK A MAGA TRVNYBE VAL VISSZAVEZETSBEN
OmMTR~KJ
www.omah.extra.hu
|