20130326 - MAGOKNAK - A FLD NNN EREJBEN VII. - KPZELET, KEDVESSG, YOZANSG (II. rsz)
2013.03.26. 12:07
Az rs I. rsze elrhet ITT.
II.
„KEDVESSG” s „Figyelmes Kedvessg”
Emltettem, hogy nagyon sok FLDI Termszetes Ltez mr az utbbi nhny ’letben’ ’klnleges mdon kszlt’ erre a mostani megnyilvnult letre, s nmagban TBB (!) Klnleges jelleg Megtartst Megerst mdot s ’utat’ is elkezdett ’felpteni’.
(Rszben a KPZELET Erejhez kapcsoldan is) Megnylt TBB olyan Megtartst Megerst md, amelyek egy rsze mg csak ezutn fog a maga Teljessgben Megnyilvnulni [s ezltal ezt kveten TUDATOSODHATNAK ezen Mintkban/Erkben a FLDI Lelkek/ltezk], rszben pedig mr az eddigi „Termszetes letvitelben” is mkdtetettek voltak, csak ezen ’klnleges’ minsgkben taln mg nem vltak kellen TUDATOSTOTT.
Nagyon sok Termszetes FLDI Ltez mr ’letekkel korbban’ elkezdett nmagban ’felpteni’ egy Klnleges Megtartst Megerst mintt/mdot/utat a FLDANYA / FLD ’vezetsvel’, s ez a sajtos ’er’ nem ms, mint a „Kedvessg” s „Figyelmes Kedvessg”.
A „Kedvessgnek” semmi kze sincsen az „udvariassghoz” [az „udvariassg”-rl mint „klnsen veszlyes idegensgrl” bvebben: 20120823 - sszefoglal 2. - rtelmezsek kpekkel - Az udvariassg mint veszlyes Idegensg].
A „Kedvessg”-ben („Figyelmes Kedvessgben”)
egy olyan TUDATOS IRNYULS [Megtarts Megersts] VAN,
amely egy „Klnleges rintsi mdban” [ez nem „egyoldal rints” soha (!)]
az „erssgekre”, a „valsgosan meglvre” igyekszik a figyelmet rirnytani.
Tulajdonkppen a „Figyelmes Kedvessg” mint Klnleges Megtarts-Megerstsi md
a „Megerstsben” arra irnyul, hogy
a „Val”-tl s „nMag”-tl valamilyen sajtos [Klns vagy Klnleges] ok miatt „elfordult”,
a „Val” s/vagy „nMaga” Felismersben valamelyest „elhalvnyult” Llek/ltez „szemt” / „rzkelseit” megprblja vissza-irnytani a „Val”-ra s „nMag”-ra.
A „Figyelmes Kedvessget”
[mint a Megtartst Klnleges mdon is Megersthet] Minsget vagy Ert
nagyon sok Termszetes FLDI Ltez kezdte el Tudatosan is nMagjbl-s-nMaga-ltal Megformlni,
s mra mr e sok Termszetes FLDI Megnyilvnts ltal
a „KEDVESSG”
„nll” FLDI ERV [„rtkk”] is „Felplt” / MEGNYLT.
A „KEDVESSG” FLDI EREJE nem egy „legjabban” LETRE kelt FLDI ER [mr az „id”-rintettsg LET-T-SZAKASZ sorn tulajdonkppen „nll” FLDI ERV/MINSGG vlt], azonban ezen FLD(i)-ER Megnyilvnulsa / „megszletse” mindenkppen „klnleges figyelmet” rdemel, s gy ezen rsban magam is rintem.
KLNLEGESSGE ennek a FLD-ERNEK az, hogy tulajdonkppen
tbb mr Megnyilvnult FLD-ER [FLDI „SZERELEM ER”] NMAGJBL egy J MINSGET kezdett el megformlni a FLDN megjelent Klns/Klnleges jellegekre figyelemmel
[ezek Elhrtsra (tulajdonkppen a „tovbbi akaratlan eltvolodsok elhrtsra”)],
maga a FLDANYA / FLD azonban „olyan SZPnek” rzkelte/tlte a Megnyilvntott J MINSGET,
hogy „kln tknt”, „mindenki ltal megismerhet FLDI MINSGKNT s ERKNT is” meg kvnta TARTANI,
s ezrt ez az „eredete” szerint KLNLEGES Megtartst Megerst MINSG
a FLDANYA-S-NNN-MAGJAI-ELHATROZSBL
egy Teljesen nll ERV is vlt.
Mra mr a „KEDVESSG” egy olyan FLD-ER
[s a FLD minden (!!!) Termszetes Ltezje ltal Megismerhet / TUDATOSTHAT / Meglhet / PTHET „FLD-Er”],
amelyet nagyon sok (!) Llek/ltez MEGNYITOTT nMagban-s-nMaga-ltal s vlt ezltal a „Kedvessg” az letvitelk egyik fontos ’meghatroz elemv’.
A KEDVESSG EREJE
rszben a FLD HAJNAL s SZZ EREJBL,
rszben ’kiegszt prjaikbl’(!), a SZERZ s EST FLDI EREJBL,
valamint kzvetlenl a FLDI LET-ALAPBL, vagyis a MINDENSG ERBL kezdett LETRE Kelni
[mint Klnleges mdon Megtartst Megerst J MINSG],
mivel
a FLDNEK ezek azok az „alap-eri”,
amelyekkel minden Termszetes FLDI Ltez
a FLDI Jelenlte folyamn (nnn let-alapjbl ereden]
„folyamatos s megszakthatatlan Kapcsoldsban / rintsben VAN”
[amely Llek/ltez „megszaktja” Kapcsoltsgt ezen FLD-ERKKEL,
az jellemzen Termszetes mdon „kilp” a FLD LETBL / MEGTARTSBL].
Ezrt „dnttt” gy a FLDANYA-MAGA [tbb kisebb FLDI LET-T-Szakasszal ezeltt], hogy
azon ERIBEN Forml meg s Nyit meg NMAGBL j MEGTARTST MEGERST MINSGET,
amelyekkel minden (!) Termszetes FLDI Ltez akkor is „Kapcsoltsgban” VAN,
ha adottan a SZERELEM [vagy EGY] Eriket nem is tudjk BIZTOSAN Megnyilvntani / Meglni.
Az elbb emltett (alap) FLD-ERK mellett mg a korbban ismertetett
SZERETET s EMLKEZS EREJE
az a FLD-ER,
amely egyfell a „vgletes eltvolodsokban” is „segtsg” / „vigasz” / „ert-ad” / Megtart lehet,
msfell pedig ezek is olyan FLD-ERK, amelyek KLNLEGES ERIKBEN / MINSGEIKBEN TRVNYES [s ltalban yol hasznlhat] segtsget tudtak adni a FLD NNN Ltezinek, s ezrt a „Figyelmes Kedvessg” mint „Minsg” ezen FLD-ERKBEN is „Termszetes rszknt/Minsgknt” (’eredenden’) Van.
A „KEDVESSG” EREJE teht a FLDN br nem ’kizrlagosan’ (gy nem kzvetlenl) magbl a YO EREJBL s MINSGBL ered / Kelt LETRE, mgis
egy olyan KLNLEGES mdon LETRE Kelt FLD-ERNEK tekinthet,
amelyben „Tisztn s kizrlag a (FLDI) YO” Hat s Van Jelen.
Egyes [Klnleges, de egyre gyakrabban mr a „Termszetess” lett] Megnyilvnulsaiban ez a [mra mr nll ERV lett] SZERELEM ER [a KEDVESSG] oly mdon Nyilvnul meg, mint amikor egy kevss lthat rszt egy tiszta nagyt al helyeznek hogy az „rszleteiben” s „termszetes egysgben / sszefggseiben” is megfelelen lthat / TUDATOSTHAT legyen, mskor pedig mintha egy olyan „klnleges megvilgtsba” kerlne, amelyben az addig kevsb rzkelt rszek/Minsgek is Felismerhetv vlnak.
A KEDVESSG EREJE a FLDN teht mra mr egy olyan ERV [rszben TT] vlt, amelybl ered Ert/Minsget a FLD legtbb Termszetes Ltezje nMagjbl-s-nMagn-t mr „Megnyitotta” [ismeri, li, mkdteti] --- termszetesen mint minden „T”-nak, a KEDVESSG-nek is sokfle Megnyilvnulsi / Megnyilvntsi mdja Nylt meg a FLD NNN LETBEN.
Nem szabad elfeledkezni azonban arrl, hogy
ez a SZERELEM ER egy „MEGTARTST KLNLEGES MDON MEGERST MINSGKNT” indult el a Megnyilvnulsba,
s ez a „megerst” „jellege, szerepe” a KEDVESSGNEK minden (!) Megnyilvnult Formjban / tjban is JELEN VAN,
vagyis a KEDVESSG a „htkznapiv vlt” / „ltalnosan alkalmazott / lt Minsgeiben is mindig Megnyilvnt valamilyen „megerst Minsget / Ert”.
Azok, akik a KEDVESSG Erejt nMagukban-s-nMagukon-t kpesek mr nem csak (nmaguk s) a legkzvetlenebb csaldtagjaik fel irnyulsukban mkdtetni, hanem kpesek azt a „tlk tvolabb lk” [de azonos Teremtsi Irny szerint Jelenlvk!] fel irnyulsban is Megnyilvntani, „sok Lelket/ltezt vonzanak” [immr az is „rthet”, hogy ennek pontosan mi az oka/rtelme].
Fontos TUDATOSTANI azt, hogy
a KEDVESSG EREJE
a FLDN azrt kelt LETRE,
hogy KLNLEGES ERKNT ELHRTSA A FLD NNN LETN BELL AZ AZONOS TEREMTSI IRNY SZERINT HALADK „tovbbi” Klns/Klnleges jelleg Eltvolodsait.
Ebbl ereden
ezen FLD-ER
a FLD NNN LETN BELL „lhet meg” s TUDATOSHAT, „ismerhet meg”,
s
csakis a FLD Termszetes Ltezi lhetik ezen Ert „egyms kztti rintseik” [TRVNYES Kapcsoldsaik s EgyttHatsaik] sorn.
A FLD Termszetes Ltezi a FLDN „kvli” Ltezs fel Irnyulsukban a TISZTELET [= SZERETET] Minsgt s Erit lik meg / Nyilvntjk meg,
ma mg a „Kedvessg” (mint sajtos „megerst” vagy „megtart” jelleggel is rendelkez Er)(teht egyfajta FLDI „klnlegessg”!!!)
a FLD Termszetes LET-TJN „kvl” nem Nyilvnulhat meg.
Nem lehetetlen, hogy a FLD a most elkezddtt LET-T-SZAKASZBAN a FLDN ’kvlre’ Irnyul RINTSEIBEN is „Felpt, Megnyilvnt” majd valamilyen j „Kedvessg” Minsget [mint egy Klnleges, a FLDRE jellemz RINTSI Mdot] --- ez attl fgg, hogy valamilyen jelleg „SZP-S-YO” Megnyilvntsra indul-e ezen Teremti „t”-bl az ilyen [FLD ’Hatrn’ is tlmutat] RINTSEKBEN.
A KEDVESSG EREJNEK a mra mr leginkbb KLNLEGESNEK tekinthet Megtartst Megerst Erejt „Figyelmes Kedvessgknt” jelljk.
A „Figyelmes Kedvessg” nagyjbl azokat a Megtartst Megerst mdokat tartalmazza, amit fentebb mr ismertettem (csak sokkal erteljesebb Tudatossgban, bizonyos szempontbl lgyabban) (Klnleges jelleg rintsben segti a Tudatostsokat s Szksg szerint ms mdon is Megersthet). Fontos TUDATOSTANI, hogy a „Figyelmes Kedvessg” soha nem nyilvnulhat meg „Egyoldal rintsben”.
A „Figyelmes Kedvessgben” van / lehetsges olyan Klnleges rintsi md, amely nagy hasonlsgot mutathat a TRVNYES LET-ADK „Egyoldal rintshez”. Ezt fogalmilag vagy kpileg gy lehet valamelyest megkzelteni, hogy a „Figyelmes Kedvessg” Megnyilvntsa sorn a „Kedvessget” Megnyilvnt nValjn t a TRVNYES LET-AD [csakis a FLDANYA (esetleg a FLDANYA-EREJBEN KRISZTUS s a MINDENHAT)] KLNLEGES ERIBEN is Hathat [gy akr az IRGALOM vagy KEGYELEM KLNLEGES ERIBEN is Megnyilvnulhat a „Figyelmes Kedvessg Erejn t” a „Kedves” „nLnyege / nValja kzvettsn t a TRVNYES LET-AD]. gy taln mr rthet, mirt vlasztotta „mr a legutbbi leteiben” a FLD legtbb Termszetes Ltezje a KEDVESSG Erejnek nMagjba val Befogadst s Megnyitst --- ugyanis ezen Ern / Minsgen t a Lelkek/ltezk mind a kzvetlen csaldtagjaik szmra, mind pedig a [„Kedvessgben Tovbb-plk”] tlk eltvolodott Szeretteik szmra is kpess vltak / vlhattak KLNLEGES Megerstsek nyjtsra.
OmMTR~KJ
III.
„YOZANSG”
A jelen lejegyzsben szeretnk mg egy olyan [Klnleges jelleggel rendelkez] FLDI SZERELEM ERRL [s gy a FLD Termszetes Ltezi ltal egyes sajtos helyzetekben TUDATOSTHAT (megismerhet, nMagjukbl felpthet) Errl/Minsgrl] rni, amely tulajdonkppen mra mr (a Kedvessg Erejhez hasonlan) a legtbb FLDI Termszetes Ltez MEGNYILVNULT-Valjban is JelenVan.
Ennek az „Er”-nek / Minsgnek az „eredirl” s a Megnyilvntsa Szksgessgrl mr rtam [a SZP ER-rl szl lejegyzsektl kezdden], s jelenleg „YOZANSG”-knt tudom megnevezni / megjellni.
Amikor a lejegyzseimben „yo” rsmdot hasznlok a „j” helyett, annak oka van. A „j” kifejezssel egy olyan minsget vagy rtkelst jellnk, amelyben egy „viszonyts” is van a „prjhoz” (pl a „rossz”-hoz) (ez egy leegyszerstett megkzelts). Amikor a „yo” rsmdot hasznlom, abban a „teljessg” „van” (ellenttpr-mentesen vagy dualits-mentesen).
A KEDVESSG Erejhez hasonlan [mint a Megtartst Klns/Klnleges helyzetben is Megersthet Minsget vagy Ert] a „YOZANSG” nMagbl-s-nMagon-t val „Megnyitst-s-Felptst” szintn nagyon sok Termszetes FLDI Ltez kezdte el mr „nhny lettel ezeltt” [akkor, amikor „rzkelhetv” vlt az nVal s a Megnyilvnult-Val egymstl eltvolodsa / egyms szmra val elrhetetlenn vlsa].
A YOZANSG bizonyos tekintetben a Lelkekben/ltezkben egy olyan „bels megerstss” / „bels Megtartst Megerst” Minsgg (majd egyre nllbb, vgl nll / kln Erv) vlt, amit egyfajta „Klnleges, Szemlyhez igazod Sajt Szably-gyjtemnyknt” is rtelmezhetnk.
A YOZANSG-ban egyfajta „friss (frissl, frissthet) emlkeztet” van a Llek/ltez szmra legfontosabb [nValjt s TRVNYESEN Megnyitott Teremti tjt/Irnyt jellemz] Minsgeirl / rtkeirl.
Az EMLKEZS Erejhez hasonlan a YOZANSG is egy olyan „bels er”, amit addig Szksges MEGTARTANI, amg a „Jelenlt Teljessge” helyrell.
A YOZANSG Ereje/Minsge az elmlt nhny Megnyilvnult lettl kezdden nagyon sok FLDI Termszetes Ltezben volt egyfajta „rtk-mr” s „mrtk-tartsban segt” er akkor, amikor az rzelmek /rzs korltozott (vagy pp bizonytalan / zavaros) megnyilvnulsa (vagy ms sajtos ok) miatt a Lelkek/ltezk nnn Termszetes „rtk-Mrje” s „Mrtk-Tart-Ereje” [vagy akr a KPZELET EREJE] „ppen nem volt elrhet”.
A YOZANSG kapcsn is fontos megersteni azt, amit az EMLKEZS EREJE kapcsn is rintettem:
ahogyan a Jelenlt Teljessgben
a „tlzott Emlkezs” tnylegesen is elterel lehet,
gy a YOZANSG „tlzsba vitele” is [mint a „Klnlegessgek” ltalban] rendelkezik az „elterels veszlyvel”.
MAGA-A-FLD
az EMLKEZS
s a YOZANSG,
tovbb a SZERETET „klnlegesen kiterjedt segtsgnyjtsi irnyulsa” vonatkozsban
ezrt Rendelkezett gy, hogy
a Jelenlt Teljessgben
ezen „(Klnleges) Erk” Termszetes mdon egy meghatrozott mrtkben-s-mdon
„VISSZAHZDNAK AZ NMAGBA”,
s ezen „Erkrl” csak egy a rluk val TUDATOSODOTTSGOT Megtart sajtos „Megtartsi md” rhet el a Jelenlt Teljessgben.
Az „nnep” kapcsn emltettem, hogy az „nnepnek” [mint Szakrlis (azaz Tudatos Kzssg-pt) Megnyilvnulsnak / Minsgnek (bizonyos szempontbl Ernek)] mindig fontos rsze egyfajta „Emlkezs”, amely Megersti / Tartja a „folytonossgot” [ezltal tulajdonkppen maga az EMLKEZS EREJE TUDATOSTOTT (gy Tudatosan Megtartott) marad akkor is, ha maga az EMLKEZS a Jelenlt Teljessgben Klnleges ERIBEN nem nyilvnul meg].
A SZERETET „klnlegesen kiterjedt segtsg-nyjtsra val irnyulsa” is elkezdte mr a FLD Termszetes Ltezben az „nmagba val visszahzdst”, br ma mg ezen folyamat / megnyilvnuls taln kevsb rzkelhet.
Fontos TUDATOSTANI azt, hogy
a SZERETET [s ahogyan azt korbban mr rtam, a TISZTELET] MINSGNEK / EREJNEK
a tnylegesen megnyilvnult Szksgben val Segtsg-nyjts „Termszetes Eleme”:
az „azonos Teremtsi Irnyban” haladk „yol rzkelik”
a „csaldjukban” s/vagy a „tgabb Teremtsi Irnyukban” megnyilvnul Szksg-helyzeteket
s azt is, hogy nmaguk a maguk erejbl mivel tudnnak hozzjrulni ezen Vals Szksg-helyzetek Elhrtshoz.
Emltettem azt is, hogy KRISZTUS VILGNAK Egszre kiterjeden egy olyan J TEREMTSI IRNY NYLT MEG, amelyben bizonyos mdon megvltozik, „kiterjedtebb” / „pontosabb” lesz a tnylegesen megnyilvnul Szksg-helyzet RZKELSE / TUDATOSTSA azrt, hogy ezltal a Szksg-helyzetek a lehet leghamarabb Elhrthatak legyenek s gy megakadlyozhat legyen a „Szksg-helyzetek tovbb-terjedse”. Ezen VILGI TEREMTSI IRNYNAK megfelelen nyilvnvalan a FLDN is „rzkenyebb” vlnak majd a Lelkek/ltezk a Vals Szksg-helyzetek rzkelsre, s hogy ez majd pontosan milyen j Teremtsi Irnyokban / Erkben / milyen mdon nyilvnul meg, az hamarosan megmutatja magt.
Termszetes mdon a FLD Termszetes Ltezi mr pusztn abbl ereden is „tisztbban” lesznek kpesek rzkelni a mg Valsgosan meglv (s/vagy megjelen / megjelenhet) Szksg-helyzeteket s azok valsgos lnyegt, hogy (pldul az nellenrzs folyamatban) a Megnyilvnult-Valjukat az nMagjukhoz/nValjukhoz igaztjk.
Az gy Tisztv s Pontoss vl Termszetes RZKELSEK s az RZS s RZELMEK segtsgvel a FLD Termszetes Ltezi ltalban mr most is nagyon gyorsan kpesek a Vals Szksg-helyzetek rzkelsre, a folyamatban lv FLDI vltozsokra figyelemmel azonban mg nem mindig kpesek azt rzkelni [abban teljes mrtkben TUDATOSODNI], hogy nmaguk mely Erejvel / Minsgvel s pontosan hogyan kapcsoldhatnak be a Szksg Elhrtsba. A FLD Termszetes Ltezi folyamatosan TUDATOSABB / TUDATOSODOTTABB vlnak azonban ez utbbiban is.
Ahogyan pldul a KPZELET Vals Erejben jra TUDATOSODNAK a FLD Termszetes Ltezi, gy ez a [„kzssgeket” s „egytt-teremtsi formkat / kereteket” „megforml” s] Megtart Er annak pontos rzkelsben-Felismersben-s-Megrtsben-s-Meglsben is segti a Lelkeket/ltezket, hogy „nMaguk Szpsgvel-s-Yosgval” milyen formban s mdon jrulhatnak hozz az „egyttesen megltek” Harmonikuss vlshoz.
A YOZANSG s az EMLKEZET [s rszben a „SZERETET”] „klnleges” (!!!) minsgeinek az nmagba visszahzdsa lehetv teszi azt, hogy a Lelkek/ltezk MEGNYILVNULT-(jelen)Valjukkal is egyre teljesebben kpess vljanak rzkelni (gy TUDATOSTANI) mind a maguk Vals nLnyegt/nValjt, mind azokat a „minsgeket” / „helyzeteket” stb, amelyekkel a maguk Teremt tjn „tallkoznak” a Lelkek/ltezk.
Mindezen mr „ismert” s Termszetes FLDI vltozsi (igazodsi, rendezdsi, n-rendezdsi) folyamatokon tl azonban a FLD Termszetes Lteziben [valsznleg MAGBAN-A-FLDBEN / FLDANYBAN is] az j Teremtsi Irnyoknak/Utaknak megfelelen tovbbi olyan jabb Erk s Minsgek is Megismerhetv (TUDATOSTHATV) vlnak a FLD NNN LETBEN, amelyekben a Lelkek/ltezk RZKELSEI s TRVNYES MEGNYILVNULSAI mg pontosabb / tisztbb („szebb-s-yobb”) vlhatnak, s ezltal (1) nem csak a „Szksgek” megnyilvnulsa lesz gyorsabban / Biztosabban Elhrthat, hanem (2) a Lelkek/ltezk nMagjnak s Megnyilvnult-Valjnak Megtartsa is BIZTOSABB vlhat / vlik majd.
Yozansghoz kapcsold lejegyzs mg: 20170310 (elrhet ITT)
Az rs folytatdik a III. rszben. A III. rsz elrhet ITT.
|