20130326 - MAGOKNAK - A FLD NNN EREJBEN VII. - KPZELET, KEDVESSG, YOZANSG (III. rsz)
2013.03.26. 12:11
Az rs II. rsze elrhet ITT.
IV.
Korbbi lejegyzsekben tbbszr is emltettem azt, hogy a korbbi let-t-Szakaszok sorn sok Llek nMaga szmra „kidolgozott” [megtanult] olyan Megtart s Megtartst Megerst „tevkenysgeket”, amiket ma gy ismer fel / rzkel, hogy „szereti azt a tevkenysget”.
A FLD sok Termszetes Ltezje „kszlt” mr „megelz letei” sorn is arra, hogy akr a „zene” bizonyos „mvelsben”, akr ms „ktkezi (teremt) tevkenysgben” egy bizonyos (nMaghoz mrt) „mesteri” szintre jusson, s gy ezen mostani letben az adott tevkenysge „felidzsvel” (folyamatos vagy szakaszonknti vgzsvel) MEGERSTSE nMagt s ezltal a MEGNYILVNULT-Valjt is.
20120330 - EGY-SZVBEN:
„…ltalnos tapasztalat az, hogy amennyiben valaki kellen kiegyenslyozott s tudatos [=szeret], viszonylag gyorsan s KNNYEN, nagyobb fjdalmak nlkl vagy akr teljesen fjdalommentesen is „visszaolddhat/visszaRendezdhet a „sajt”, [az elvgzett munkjt megelz] nMaGa mintiba. Sokan [tudatosan vagy tudattalanul] „kidolgoztak” az vek/letek folyamn erre bizonyos „mdszereket”: az ilyen visszaRendezdsi folyamataik ’idejn’ olyan TEVKENYSGEKET vgeznek [test-llek-szellem-Egysgkben], amelyet IGAZN SZERETNEK, amelybe „bele tudnak feledkezni”. Lehet, hogy ez a TEVKENYSG mindig ugyanaz [zenehallgats, muzsikls, tnc, fests, hmzs, fzs, termszetjrs, egyesek akr ilyenkor takartanak az otthonukban anlkl, hogy ezt knyszernek lnk meg], msok valami eltervezett (akr mr el is ksztett) j dologba fognak vagy mr elsajttott ismereteiket j technikkkal bvtik. A lnyeg az, hogy valami OLYAN TEVKENYSGET VGEZNEK ebben a visszaRendez szakaszban, amely ’kedves’ a szmukra, amivel VALBAN SZVESEN FOGLALKOZNAK, rmt ad nekik, hasznos a maguk s a krnyezetk szmra is.
Sok esetben azonban, ha GYORSABB visszaRendezds trtnik, az valamifle FJDALOMBAN megjelenik [az ’elengeds’ fjdalmban], s ez a fjdalom gyakran valamilyen TESTI RZETBEN is eltr. Aki tudatosabb, az TUDJA, hogy hamar elmlik, s ennek megfelelen kmli nmagt, tbbet pihen, hogy ezzel is segtse ezt az elengedsi folyamatot.”
Fontos: a FLDN a „ktkezi teremt / alkot folyamatok” (amennyiben a Llek ezeket „nmagbl” s „knyszerek nlkl” li meg) a „szp-s-yo” Megnyilvnulst eredmnyezik, ezrt „rmmel” [tnyleges nptssel / nplssel s „tbbfle hasznossggal” is] jrnak. [gy taln rthetbb, hogy mirt volt oly sok „irnyuls” a FLDN ezen „ktkezi teremts” „knyszerbe szortsra” / rmtelenn ttelre s/vagy az ilyen (rm-teljes, pt) teremt folyamatok „eredmnyeinek” a teremtje „hatalma alli elmozdtsra / elvonsra”.]
Megismtlem: nagyon sok FLDI Llek/ltez TUDATOSAN sajttott el elz let-megnyilvnulsai sorn olyan „tevkenysgeket”, amelyekben RMT LELTE, s tette ezt a „sajt rme” mellett azrt is, hogy ezen tevkenysge a ksbbi letben is „RM FORRSV” legyen a szmra. Ez teht a Lelkek/ltezk egy „klnleges” TUDATOS „n-felksztse” volt esetleges ksbbi „Szksg”-helyzetekre [ez ebbl a nzpontbl egyfajta FLDI „klnlegessg”] --- s nagyon sok Llek a mostani letben kpess is vlt ezeknek az „er-nvel” tevkenysgeknek a megtallsra / felidzsre „nnn erejbl nnn erejben”, sokszor olyankor is, amikor valban nem volt a szmra ms „rm-forrs” mr elrhet…
V.
A legutbbi lejegyzsekben mint KLNLEGES erej/minsg Megtartst Megerst Erket/Minsgeket emltettem az EMLKEZS s a SZERETET EREJT, a KPZELET s a FIGYELMES KEDVESSG EREJT, valamint a YOZANSGOT.
Emltettem, hogy ezen ERK egyes Klnleges ERI/MINSGEI meghatrozott mrtkben-s-mdon a „Szksg Elhrulsakor” „visszahzdnak a Megnyilvnult-Valbl az nMagba”:
- a „Jelenlt Teljessgt lk” ltal az EMLKEZS EREJE leginkbb az „nnepek” alkalmval kerl csak Megerstsre,
- a SZERETET Erejnek a „Fokozott Segtsg-nyjtsra val Irnyulsait” is „elengedik” a Lelkek,
- a YOZANSG EREJNEK s nhny ms ERNEK egyes Klnleges Minsgei/Eri „erteljesebb minti” „elhalvnyulnak”,
s vannak olyan „klnleges minsgek” is, amelyek br ilyen „nmagba-visszahzdst” nem lnek meg, viszont „csak a Szksg vals helyzeteiben” vlnak mkdtethetv (ilyen pldul a Figyelmes-Kedvessg).
A YOZANSG bizonyos szempontbl „klnleges” abbl a szempontbl, hogy
br az Er a Jelenlt Teljessgbe val beigazodskor a Llek/ltez nMagjba „visszahzdik”,
egyes minsgei azonban a Megnyilvnult Valban bizonyos „rzkel mag” formjban [egyfajta klnleges rzkel, de mgis ’pihen’ mdban] megmaradnak / vannak.
Ennek az oka / clja /rtelme az, hogy (eredetnl fogva)
a YOZANSG Ereje / Minsge a FLD Termszetes Ltezinek nem csak a kifejezett Megnyilvnult Szksg helyzeteiben lehet / van a segtsgre,
hanem egyes BIZONYTALAN [akr „zavaros”] rzkels helyzeteiben is.
Ha a FLD egy Termszetes Ltezje BIZONYTALANSGOT rzkel
[akr zavarossgot / idegensget „azonost”],
a Lelkek/ltezk Megnyilvnult-Valjban „pihen” „YOZANSG”-„mag/magok” „ber llapotba kerl(nek)”
egyfajta sajtos [a Llekhez nMag(j)hoz igazod!] „tartalk-ert” kpezve „Szksg esetre”,
amely „azonnal-s-kzvetlenl a Llek rendelkezsre ll a MEGNYILVNULT (!!!) Valban,
s a BIZONYTALANSG (vagy megjelent Szksg) termszetnek megfelelen „rendelkezik” / Hat
[akr a Llek/ltez egyfajta „segtsg-krseknt” is rtelmezhet / felismerhet” ezen „magok” „jelzse” vagy „belesedse”].
VI.
Ahogyan a mostani [a FLD NNN Klnlegessgeit is rint] lejegyzsbl is lthat,
a FLD [’PT’] LET-TJN Jelenlvk ltal
nem csak a FLD „mr meglv” [SZERELEM] ERI ismerhetek meg / TUDATOSTHATAK,
hanem a Megnyilvnul FLDI Megtapasztalsokbl is ereden
a FLD NNN SZERELEM ERI is az egymst kvet LET-T-SZAKASZOK sorn ltalban maguk is „plnek”:
(1) a mr meglv SZERELEM ERK maguk „J MINSGEKKEL” „sznesedhetnek”,
s (2) arra is van a FLDN TRVNYES Teremtsi lehetsg/md, hogy
MAGUKBL a FLD mr meglv SZERELEM ERIBL egyes „Szksg-helyzetekben” akr „Teljesen j” MINSGEK vagy ERK is LETRE Keljenek.
A FLDN
az egyes (egymst kvet) LET-T-SZAKASZOKBAN
a [TRVNYESEN] Megnyl j Teremtsi Irnyoknak megfelelen
az egyes ERK / MINSGEK TUDATOSTSA sorn
ltalban
a FLD TEREMT ERINEK legalbb egy-kt „j” (addig abban a formban nem tudatostott) MINSGE is megismerhetv / felismerhetv vlik.
(1) Ilyenkor leggyakrabban az ER(k) olyan MINSGEI vlnak rzkelhetv s Felismerhetv / Meglhetv, amelyek az adott ER(k)ben „addig is megvoltak” [NMAGJUKBAN eredenden is megvoltak],
(2) Klns/Klnleges helyzetekben azonban a FLD SZERELEM ERI NMAGJUKBL kibomlan olyan ERKKEL/MINSGEKKEL is „gazdagodhatnak”, amelyek az adott Klns/Klnleges helyzetek hinyban NLNYEGKBL nem Nyltak volna meg.
OmMTR~KJ
VII.
Magam a lejegyzseimben [a „fjdalmassgok” rintshez hasonlan] csak a Megrtst a legszksgesebb mdon-s-mrtkben segt mdon „rintettem” azokat a KLNS s KLNLEGES FLDI Megnyilvnulsokat, amelyek SZKSGESS tettk a FLD TEREMT ERINEK [„SZERELEM ERINEK”] Klnleges jelleg Megnyilvnulsait.
Termszetesen MAGA-A-FLD a sajt „kristlyostsi” folyamatai sorn rszletesen [a Teljes Megrtshez /TUDATOSTSHOZ Szksges mdon-s-mrtkben] feltrta-s-feltrja azt, hogy a FLD NNN LETBEN milyen Klns s Klnleges Megnyilvnulsok vltak megtapasztaltt, ezeknek mi volt az esetlegesen a FLDBEN NMAGBL megnyilvnult oka s/vagy milyen a FLD-MAGA-LETN „kvli” okok / Hatsok vltottk ki ezeket.
MAGA-A-FLD TUDATOSODIK abban, hogy a Klns vagy Klnleges Megnyilvnulsok MAGBAN-A-FLD-NNN-LETBEN milyen „Szksg-helyzeteket” eredmnyeztek s/vagy ezen Megnyilvnulsoknak volt-e a FLD-NNN-LETBL valamilyen sajtos „tovbb-Hatsa / kihatsa” „msokra”.
TUDATOSODIK tovbb a FLD-MAGA abban is, hogy az NNN EREJBL Megnyilvnultt lett [a meggyenglt Megtarts Megerstst szolgl] „klnleges” ERI / MINSGEI pontosan milyen Hatsokat vltottak ki, s esetlegesen valamilyen mdon „torzultak” / „torzulhattak-e” ezen Klnleges FLD-ERK Megnyilvnulsnak Hatsra a FLD Termszetes folyamatai stb, s az esetleges„torzulsok” miatt milyen tovbbi Rendezsek vltak Szksgess.
Az erre vonatkoz tVilgtsait / „ellenrzseit” a FLD „Szksg szerint” s „egy meghatrozott rendszeressggel” folyamatosan vgzi jelenleg, s ezen folyamatai sorn a FLD nem csak a mg meglv Szksg-helyzetek Elhrtsra irnyul, hanem „jabb Szksg-helyzetek megnyilvnulsnak Elhrtsra („megelzsre”) is kiemelt figyelmet fordt.
TUDATOSTOTTA s TUDATOSTJA tovbb a FLD-MAGA azt is, hogy a Termszetes LET-Folyamatba val visszaigazods sorn megnyilvnultak-e jabb Szksgek, s ha igen, azok Elhrtsa milyen mdon lehetsges.
A FLD-MAGA
ezen TUDATOSTSAIT
„NMAGJBAN” „Pontosan (’kristlyostja’) MEGTARTJA”,
s ezen ’TUDST’ a FLD „Szksg szerint Tartja s Alkalmazza/Hasznlja”.
VIII.
Az „RZELMEK” „vals teremt ereje” a FLD NNN LETBEN
Az „rzelmek” „Erirl” vagy „Minsgeirl” mr tudott az, hogy a „SZP-S-YO” rzkelsben/Felismersben s (ezekbl ereden a) Tudatos Megnyilvntsban segti / vezeti / szolglja a FLD Termszetes Ltezit.
„Szolglja” --- taln az RZELMEK Erire vagy Minsgeire ez a legmegfelelbb megkzeltsi md, ugyanis MAGA-A-FLDANYA az „rzelmek” (mint rzkelsi / Megismersi s nMegnyilvntsi md / er) Megformlsakor / Megnyilvntsakor arra irnyult, hogy ezen Erejben/Minsgben a Llek/ltez nMag(j)ban meglv / Megnyl „YO” [s SZP] „tisztn tallkozni / kapcsoldni / egyeslni / vagy akr EGY--vlni” legyen kpes a FLD „tiszta” „YO” „EREJVEL”.
A FLD NNN LETBEN teht
a FLD MEGNYILVNULT LNYBEN mr Megnylt (vagy ppen Megnyl) „SZERELEM” / „YO” kpes
nem pusztn EGY-vlni, hanem „finom, lgy”, vagy pp „hatalmas, ers” „mrtkben” a Llek/ltez nMagjban s/vagy Megnyilvnult-Valjban lv „Yohoz-s-Szphez” (a „Szabadsg” „Tiszteletben tartsval”) Kapcsoldni s Egyeslni,
s ezltal „teljesen egyedi s meg-nem-ismtelhet” (mgis Megtarthat) mdon Megnyilvnulni.
A 20130320-i lejegyzs 8. oldaln idzett korbbi lejegyzs-rszlet a „BOLDOGSG(OSSG) termszetrl” valamelyest „megkzelteni” tudja a FLD „rzelmi mkdseinek termszett / jellegt”.
A TUDATOSSGBAN megnyilvnul „feltisztulsok” kvetkeztben mindaz, amit most „fogalmakon” keresztl csak „megkzelteni” voltam kpes az „rzelmek” vals „teremt erejrl”, az hamarosan „termszetes mdon rtett / tudott / megltt” vlik.
Mivel a FLD-MAGA KRISZTUS VILGN bell a „YO” TEREMTSI IRNYBAN VAN, gy a FLDN Megnyilvnulhat Teremtsek akkor lehetnek „igazn Teljesek”, ha a „Teremtk” „egyttesen” a „YO”-ra irnyulnak s „nmagjukbl” Tudatosan a „yo”-t Nyilvntjk meg. A FLDN ebben a „Teljessges” Teremts-Megnyilvntsban az „RZELMEK” segtik / vezetik / SZOLGLJK a FLD Termszetes Ltezit, az RZELMEK segtsgvel TUDATOSODHATNAK nnn Teremt-Erejk TELJESSGBEN a Lelkek/ltezk.
„A szpben az a legszebb,
ami lerhatatlan,
a vallomsban az,
ami kimondhatatlan,
cskban a bcszs
vagy nyl szerelem,
egyetlen csillagban a vgtelen.”
(Fss va)

OmMTR~KJ
www.omah.extra.hu
|