20130604 - "Nagyon fontos lejegyzs": A "Kzvetlensghez" kapcsoldan - Bels jrateremts (I. rsz)
2013.06.04. 15:23
2013. jnius 4.
I.
A „kzvetlensghez” kapcsoldan, folytatva az elz lejegyzst
A.
Mindannyian, akik a FLD Termszetes Ltezi, egymssal „Kzvetlensgben” vannak azon egyszer okbl ereden, hogy nValjuk/nLnyegk egy meghatrozott (!) mrtkben TRVNYESEN „hozzkapcsoldott” „A-FLDHZ” [a FLD MINDENSG EREJHEZ], s gy mindannyiukban VAN egy olyan „let-alap”, amelyet [a TISZTELET (azaz SZERETET) mintjbl ereden] FLDN val Jelenltk tartamra [MAGBL-A-FLDBL] „nmagukba (nMagjukba) befogadtak” [ez az alapja a FLDANYA ltali Megtartsnak s RINTHETSGnek].
A „Kzvetlensg” minden FLDI Llek/ltez „letnek” „termszetes alap-llapota”, akkor is „Kzvetlensgben” vannak a Lelkek/ltezk [az azonos „otthonba / csaldba” tartozk], ha (1) ppen egymstl tvolabb vannak, (2) ha nincs kzttk „szemlyes ismeretsg”, s (3) akkor is, ha ismerik ugyan egymst, de egymst ppen „nem rintik” (azaz egymssal szemly szerint kzvetlenl nem Kapcsoldnak, nincsenek ms jelleg kzvetlen Egyttmkdsben).
A „Kzvetlensg” teht „az letnek” olyan „alap-jelenlti-llapota”, amely az azonos „csaldba / otthonba” tartozkban „VAN”.
A „Kzvetlensgben” lk mindegyiknek nLnyegben/nValjban jelenvan egy („legalbb EGY / egy”) „azonos minta” [amit az adott „otthonba / csaldba” val TRVNYES BeIgazodsukkor nmagukba Befogadtak], mindannyian „hozzkapcsoltk az letket” egy „Kzs Alaphoz” [egy adott „Minthoz”] [a FLDN a MINDENSG ERHZ, a TISZTELET/SZERETET FLDI „alap-mintjhoz”].
A „Kzvetlensgben” lk – azltal, hogy nLnyegk bizonyos meghatrozott rszvel mindannyian hozzkapcsoldtak ugyanazon „alap-minthoz”, egy bizonyos szempontbl „Klnleges ramlst” / „Klnleges Jelenlti llapotot” TARTANAK meg, amely nha megnyilvnulhat egyfajta Klnleges „pulzlsban” [meghatrozott tem/ritmus szerinti Kiradsban-s-Befogadsban], mskor pedig leginkbb egy „folyamatos ramls”-knt jellemezhet. Leginkbb „let”-knt jellhetjk meg ennek a „Kzvetlensgnek” s „szakadatlan ramlsnak” a lnyegt, amely Jelenlti llapot/forma mindig rendelkezik egy „kzppontban meglv” „rtkkel” / „let-Minsggel”, amely „kr” / amely „mentn” [mint egy „otthonba s csaldba”] „Bekapcsoldhatnak” mindazon Lelkek s ltezk, akik azzal az „rtkkel” / „let-Minsggel” val KZS / EGYTTES Teremtst vlasztjk nmaguk szmra megtapasztalni.
Ha a „bolyg-Valsg” egszt tekintjk „otthonnak s csaldnak”, akkor a FLDN a „Fldanya” az a „kzpponti” [Meghatroz] JELENLT / LET s ER, amely „letet” [a Teremts / Megnyilvnuls Szabad LEHETSGT] „ajnlja fel” mindazoknak, akik HOZZ Kapcsoldnak NNN LETHEZ s TRVNYES LET-TJHOZ.
A FLDN Jelenlvk „Termszetes (adott) Jelenlti llapota” teht maga a „[FLDI] Kzvetlensg”, ami azt jelenti, hogy minden FLDN [TRVNYESEN] Jelenlv Llek s ltez nLnyegnek/nValjnak egy pontosan meghatrozott rszvel hozzkapcsoldott a Fldanya ltal szmra tadott „egyedi let-alaphoz”.
A „Kzvetlensg” [a TRVNYES Hozzkapcsolds egy „LET-Kzssghez / LET-Egysghez”] egy LEHETSGET nyit meg a Bekapcsold szmra ahhoz, hogy klnfle EGYEDI KAPCSOLDSOKON t nmagt Megnyissa klnfle Egyttes Teremtsek szmra. A „Kzvetlensg” teht egy olyan „alap-Jelenlti-llapot”, amelyben egy „alap-kapcsoldsba” [„Lehetsgi-Kapcsoldsba”] lp egymssal mindenki, aki egy adott „otthon s csald” tagja, s ebben a „Klnleges Kapcsoldottsgban” minden egyes Lelket/ltezt „that” egy bizonyos „alap-mrtkben” egy olyan „ramls” vagy „let-minta”, amely LEHETV teszi az „otthonban / csaldban” jelenlvk szmra azt, hogy egymssal „szemly szerint” is KAPCSOLDJANAK, s ha a Kapcsoldsban rintettek „egyetrtssel” „elmlytik / kiterjesztik / megerstik” a Kapcsoldst, akkor abbl az egyes Lelkek/ltezk egymssal klnfle MEGNYILVNUL / MEGTARTHAT Egyttes Teremtsekbe kezdhetnek.
Amikor egy Llek/ltez „A-FLD-NNN-LETBE” BeKapcsoldik [s ezltal MAGVAL-A-FLDDEL” „Kzvetlensgbe” kerl, mindig egy vlasztott „kisebb” Teremt-Kzssgbe (egy kisebb „otthonba” s „csaldi egysgbe”) is BeIgazodik, ugyanis csakis ezen a mdon „ptheti fel” a Llek/ltez a FLDN „rzkelhetv” vl, a „testi”-Megnyilvnulst-is-hordoz-Teljes „teremti lnyt”, azaz a „Megnyilvnult-Valt”. A FLD NNN LETBE BeIgazodott [ezltal MAGVAL-A-FLDDEL mr „Kzvetlensgbe” kerlt] Llek/ltez szmra az „anyagban” val Megnyilvnulshoz [azaz ahhoz, hogy a Llek/ltez nmaga s Megnyilvnulsai msok szmra is rzkelhetv vljanak] [az „anyag” FLDI rtelmrl korbban rszletesebben is rtam] a FLDN mr „megtesteslt” Lelkek/ltezk nyjtanak ’segtsget’ azltal, hogy a „megtesteslsre kszlt” [mr a FLDDEL „Kzvetlensgben” lvt] nnn „otthonukba s csaldjukba” Befogadjk. A megtesteslni kszl Llek/ltez teht nLnyegnek/nValjnak egy meghatrozott rszvel Hozzkapcsoldik annak a kisebb Teremt-Kzssgnek [„otthonnak s csaldnak”] a „kzpponti” „alap-mintjhoz / alap-rtkhez” is, amely Kzssg meghatrozott tagjai a szmra ’segtsget’ nyjtanak az ’anyagi’ ltezsbe val beilleszkedshez. Amikor a Llek/ltez nmagt beigaztja a megtesteslshez ’segtsget’ nyjt kisebb „otthonba s csaldba”, az adott „otthonban s csaldban” jelenlv minden ms Llekkel s ltezvel is Megnyitja a „Kzvetlensg” egy „erteljesebben rzkelhet” „szintjt / kiterjedst”, vagyis (1) „A-FLD-Egszn” [mint „leten/Jelenlten”] „bell” (2) egy „kisebb kzssg” „Kzvetlensgbe” is bekerl. A megtestesl Llek/ltez ezen a „kisebb otthonon / csaldon” bell a „szleivel” a „Kzvetlensg” alap-llapotn tl KAPCSOLDST s EGYTTHATST is Megnyit, a „csald s otthon” legtbb ms tagjval azonban csakis az „otthont / csaldot” that „Kzvetlensg” alap-llapotban [mint egy „ksbbiekben megnyithat egyttes teremts LEHETSGBEN”] marad.
A „Kzvetlensg” teht egyik megkzeltsbl „A TRVNYES LEHETSG” valamilyen szorosabb [kzvetlen] TrsTeremtv vlsra, amely LEHETSGBL a tnylegesen meglt Teremtsi Irnyulsokbl ereden KAPCSOLDSOK nylnak meg, s ha a KAPCSOLDST minden rintett „egyetrtsben megersti”, akkor klnfle EGYTTMKDSEKBEN is „elmlylhetnek” EGYMSSAL a Lelkek s ltezk.
A FLDN megformld minden kisebb „otthon s csald” immr „Egyedi Klnlegessgekkel” is rendelkezik, ami gy rtelmezhet, hogy (1) minden „otthon s csald” beletartozik a „FLD KZVETLENSGBE” s ezltal „egymssal” is megnyithatnak klnfle rintseket --- (2) az egyes kisebb „otthonokon s csaldokon” bell azonban a „Kzvetlensgnek” egy „jobban rzkelhet” [bizonyos nzpontbl erteljesebben megnyilvnul] „ramlsa” van. Ez abbl ered, hogy a kisebb „otthonokban / csaldokban” olyan Lelkek/ltezk vannak, akik „adottan” valamilyen „pontosabban meghatrozott” „rtk” „kr” rendeztk nmagukat, egymshoz egszen kzeli Teremtsi Irnyban Vannak, s ezltal „kzvetlenebbl” [bizonyos nzpontbl „klnlegesebben” is] „segthetik” egymst a TUDATOSODSI folyamataikban.
B.
A FLD Termszetes Ltezi – a FLDN val TRVNYES Jelenltk okn – nem csupn a „FLD l-kzssgnek” „Kzvetlensgben” VANNAK, hanem mivel a FLD-MAGA „tagja” KRISZTUS VILGNAK s azon bell a „YO” „Csaldjnak” is, gy a FLD Termszetes Ltezi „KZVETLENSGBEN” VANNAK (!) a VILGGAL s a YOSGGAL is, ezeknek a „nagyobb” „Otthonoknak” s „Csaldoknak” a TERMSZETES „RAMLSBAN” is jelen-vannak.
A VILGBAN – s a YO TEREMTSI IRNYA szerint – a ’SZERELEM’ „Minsge” az az „Alap-rtk”, amelyhez nValja/nlnyege „bizonyos rszvel” minden VILGBAN-[TRVNYESEN]-Jelenlv „hozzkapcsoldott”. A VILGBAN – s a YO TEREMTSI IRNYA szerint is – a Lelkek/ltezk klnfle „Termszetes Egysgekben” lhetik meg az „sszetartozs” s egymstl val bizonyos mrtk „eltvolods” „Teremt folyamatait”, „vgs clknt” pedig a Szabad Kapcsoldsokon t olyan Egysgek felptst s Megtartst, amelyekbl az EGY-LT teljesen Szabadon jra megteremthet.
KRISZTUS VILGBAN minden [TRVNYESEN] Jelenlv nLnyegben/nValjban VAN egy olyan „nmag” [„krisztusi-mag”], amely KRISZTUS „N-MAGJBL” „ered”, s gy KRISZTUS VILGNAK minden egyes Lelke/ltezje „KRISZTUS KZVETLENSGBEN” is VAN, rsze/eleme egy olyan „JELENLTI / LET” formnak s „RAMLSNAK”, amely TRVNYES LEHETSGET jelent arra, hogy a „VILGON Bell” [ljenek egymstl akrmilyen tvolsgban is, brmely „bolyg” vagy brmely „otthon s csald” keretei kztt] egymssal KZVETLEN Kapcsoldsba kerljenek, s ha a Kapcsoldst TRVNYES „Egyetrtssel Megerstik”, akkor abbl klnfle Egyttes Teremtseket Nyithassanak meg nmaguk szmra.
C.
A „KZVETLENSG” egy mg „kiterjedtebb” „otthonban s csaldban” is jelenvan minden Termszetes FLDI Ltezben is [ennek „kzpponti” vagy „forrs”-„minsge” maga a „BOLDOGSG”, s a „TEREMTETT LTEZS” minden Ltezje nLnyegnek/nValjnak egy „meghatrozott rszvel” ehhez a „forrs-ERHZ” Kapcsoldik, „BENNE VAN”. Errl 20130524-i lejegyzsben gy rtam:
„…Az a „MINDENHATI” TEREMT, amelybl a „MI” Megismerhet / Megpthet LTEZSNK / VILGUNK is ered, s amelybl val „kiradsbl” KRISZTUS [a VILG] „mellett” tbb ms TEREMT is Megnyilvnultt lett [K „egyttesen” nyilvntjk meg a „LTEZS TELJESSGT”], az NMAGBL VAL TELJES KIRADSBAN A BOLDOGSGOT NYILVNTOTTA MEG [a BOLDOGSG „ereje” vagy „mintja” „indtotta tjra a teremtst”].
Ez azt jelenti, hogy a BOLDOGSG – mint egy olyan Teremtsi Irny, amelyben az rm-Teljessg, Megtarthatsg-s-Megjuls Nyilvnul meg – nem csupn KRISZTUS VILGBAN VAN JELEN, hanem MINDEN olyan „TEREMTI TBAN” vagy „TEREMTI MINSGBEN/ERBEN”, amely a MINDENHAT NMAGA „kiradsbl” ered.
Azt ’rzkeltem’, hogy „HATALMAS” (s ’tiszta’) „BOLDOGSG” volt az, amelyben „MAGA-A-MINDENHAT” „Megnyilvnult”, amelyben „MEGSZLTE” a „LT”-et / LTEZST, ez pedig azt eredmnyezte, hogy a BOLDOGSG „mindenben JelenVAN”, ami ebbl a BOLDOGSGOS „kiradsbl” LTben-s-LETben Megnyilvnultt lett.
KRISZTUS VILGBAN a BOLDOGSGOT a „csaldi” jelleg egyttes-teremts alapjain plve ismerhetjk meg, s rszben SZERELEM-knt/SZERETETKNT ismerhetjk s lhetjk meg a BOLDOGSGNAK azon MINSGT s ERIT, „AMELYBEN” KRISZTUS MEGNYILVNULTT lett.
Ami azonban a lnyeg: a BOLDOGSGOT [mint TEREMTI ERT (s UTAT)] nem csupn KRISZTUS hordozza NLNYEGBEN, hanem
a BOLDOGSG-MAGA
a KRISZTUST s ms TEREMTKET is LTEZSBE EMEL MINDENHAT NLNYEGE,
s gy minden a MINDENHATBL MEGNYILVNULTT LETT TEREMTBEN [s azok Teremtettjeiben] is VAN / JelenVan.
gy
a BOLDOGSG-MAGA az az „ER” vagy „Kapcsoldsi Lehetsg / Terlet / Pont”, amelyben KRISZTUS „kzs Teremtsi Irnyt tallhat” TESTVR-TEREMTIVEL ---
a BOLDOGSG az a TEREMT MINSG s ER,
amelyben KRISZTUS-MAGA
[a VILGON bell, s a VILGON „kvli” Teremtsi Lehetsgekben is (a VILG nnn fogalmai szerint)] MEGTARTHAT [azaz TRVNYES] Teremtsekbe /ptsbe kezdhet a VILGON „kvli” TEREMTKKEL / TEREMT-ERKKEL.
A ’BOLDOGSG’ ’rtelmezse’ (gy a tnyleges megnyilvnulsa / kifejezdse) minden egyes TEREMTI LTEZSBEN ms-s-ms,
s „els rnzsre” egymstl akr olyan tvolinak is tnhetnek, hogy [magn a Megnyilvnult LTEZSEN tl] „semmi kzs sem lelhet fel bennk” ---
mgis VAN BENNK „azonos”,
s ez az „azonossg” MAGA-A-BOLDOGSG,
amely „SKBEN”, a LTEZSK „forrsban” TEREMTSK PILLANATBAN MEGNYILVNULT,
s gy „mindannyiukban” a BOLDOGSG a „LTEZSBE EMEL” s „N-RENDJKET MEGHATROZ” „ALAP” [„BIZTOS / MEGTART ALAP”].
A klnbz TEREMTK / LTEZSEK az NMAGUKBAN Felismert BOLDOGSG „tiszta alapjn” („forrs-EREJBEN”) kpesek (1) „EGYMSSAL” S (2) NNN-TEREMTJKKEL [a „MINDENHATVAL”, „ATYJUKKAL-S-ANYJUKKAL”] „MEGTARTHAT”, azaz BOLDOGSGOS TEREMTST MEGNYITNI S MEGTARTANI.
A FLD NNN MAGJAI [s a FLD-MAGA] szmra mindezt fontos TUDATOSTANI, mert nem csupn a VILG-s-VILGON-kvli-LTEZS(ek)-kztt „alapja” a MEGTARTHAT Teremtseknek a BOLDOGSG, hanem a VILGON Belli s a FLD-NNN-LETN belli Megtarthat Teremti EgyttHatsoknak is.
A FLD NNN LETN bell a BOLDOGSGOS Teremtsek „alapja” maga a TISZTELET vagy SZERETET [ez SZERELEM-Minsg!], mely ERKBEN tapasztalva / TUDATOSODVA a Lelkek/ltezk (az ’rm’ ’vezetsvel’) elsajttanak bizonyos „rtk” szerinti teremtseket, megtanuljk TRVNYES sszhangba / Harmniba hozni az egyni (sajt) rtkeiket s rdekeiket „msok” / a trsak, a teremt-kzssg rdekeivel s rtkeivel, s mindabbl, amiben „szabad egyetrtsre” jutnak a Teremtk, „TRVNY” [Megtart ER] formltatik. A FLDN a Lelkek/ltezk [egyfajta „TRVNYES keretben / mrtk szerint”] TUDATOSODHATNAK „hibikban” is [milyen okok vezethetnek nnn letkben ’kedveztlen hatsokhoz’, ezek miben nyilvnulnak meg, s hogyan javthatak ki az ’eltrlsek’ stb].
A BOLDOGSGOS Teremtseknek KRISZTUS VILGNAK minden egyes Vilgban ms-s-ms „szne” / megnyilvnulsa ismerhet meg / tanulhat meg / TUDATOSTHAT --- ahogyan a VILGON kvli TEREMTK NNN LTEZSEIBEN is a BOLDOGSG tovbbi MINSGEI s ERI Nyilvnultak / Nyilvnulnak meg.
Mind KRISZTUS VILGBAN,
mind pedig a ms TEREMTI LTEZSEKBEN azonban
„JelenVAN”,
valamilyen „kzvetlen” formban „elrhet” / megismerhet a BOLDOGSGNAK az az „eszencija” [az a „tiszta”, „kzvetlen” „(forrs)alapja / mintja”],
amelyben az a „TEREMTI PILLANAT” s „TEREMTI JELENLT” „VAN”,
amelyben a MINDENHATBL val „KIRADS” „ERED PILLANATA” „fel-lelhet, megismerhet”.
[A FLD NNN LETBEN ez a KLNLEGES TEREMTI PILLANAT vagy TEREMTI KIRAD JELENLT ’legkzvetlenebbl’ (a FLD NNN MAGJAI szmra) a MINDENSG-ERBEN vlhat rzkelhetv, hiszen a FLD „LET-ALAPJA” az a „MINSG”, amelyben a FLD NNN LETNEK „forrs-EREJE” „a MAGA-TELJESSGBEN-JELENVAN”. Ugyanakkor a FLD „minden Megnyilvnulsa” (s minden N-EREJE) (s gy a FLD Termszetes Ltezinek minden Megnyilvnulsa) „alkalmas” a „forrs-ER” „felismersre”, hiszen „BELLE Ered”.]…”
Mindezek „ttekintse” utn taln yobban megrthetv vlik a FLD j EREJNEK, a KZVETLENSG EREJNEK „termszete” is, s az, hogy a FLD j EREJE nagyon sokfle mdon abban is a Lelkek/ltezk MEGERSTSRE lehet, hogy nValjukat/nLnyegket abba a „tiszta s p, teljes” llapotba (s „ramlsba”) igaztsk vissza [s Tartsk meg], amelyben jra kpess vlnak Biztosan meglni az nLnyegkhz/nValjukhoz TRVNYESEN tartoz KZVETLENSG „minden szintjt” / „minden kiterjedst”, s ezltal jra „minden olyan otthonban / csaldban / Teremt-Kzssgben” „otthon legyenek”, amelyhez Ltezsk s letk/Jelenltk ’okn’ Termszetes mdon [TRVNYESEN] hozztartoznak.
A TRVNYES „otthon” s „csald”
– a legkisebb „otthontl / csaldtl” kezdve a „FLD-Egszn” majd a „VILG-Egszn” t egszen a „BOLDOGSG-Forrs-EREJHEZ –
mind-mind egy VALSGOS „n-er” s „Megtart-Er” a Lelkek/ltezk nnn letben,
a „tvolabbi” vagy „adottan ppen kevsb rzkelhet” „Otthon s Csald” KZVETLENSGE is „(jelen)VAN” minden Llekben/ltezben,
s „elvehetetlenl” „rsze” / fontos eleme minden Llek/ltez nnn letnek,
rsze a „Teljessgnek” / „Teljessges letnek”.
FONTOS
ezt a „KZVETLENSGET” TUDATOSTANIA minden Lleknek/lteznek,
mert ez a „Kzvetlensg” nem csak „Eredje” minden Ltezsnek s letnek,
nem csupn a „Hazavezet-t” s az „Egysg s EGY-LT forrsa”,
hanem
a LTEZSBEN,
a VILGBAN,
s a FLDN is
ezen a TRVNYES ALAPON [LEHETSGBEN] Nylnak meg a TEREMT FOLYAMATOK,
ezen az „alapon” Nylhatnak meg a TRVNYES [Megtart, pt, „Boldogsgos”] EGYTTES-TEREMTSEK,
s ez az egyik „legmeghatrozbb” [„alapjaiban meghatroz”] MEGTART EREJE minden LT-formnak / LET-formnak s letnek / Jelenlti Megnyilvnulsnak.
Ezeknek az „n-erknek”, „n-Minsgeknek” [a „Kzvetlensgnek”, az „let-alapoknak”, „alap-rtkeknek/minsgeknek”, a „Teremtsi LEHETSGEKNEK” s „Teremtsi Kereteknek”]
a TUDATOSTSA
hozzsegt minden Lelket/ltezt ahhoz,
hogy nnn TELJESSGT rzkelje-Felismerje-Megrtse-Meglje [azaz TUDATOSTSA]
s ezltal BIZTOSAN Megtartsa „nLnyegt/nValjt s a Megnyilvnult-Valja (!) Teljessgt is.
A MEGNYILVNULT-VAL, a Megnyilvnult-let „nem ltezik” „otthon s csald” „nlkl”,
a LTEZS s LET, a Megnyilvnult-let/Jelenlt
„KZVETLENSGBEN
VAN”.
II.
„Bels jrateremts”
A lejegyzs ezen rsze a FLD NNN MAG-Lelkei s a Szakrlis pt let-tban Jelenlv Termszetes FLDI Ltezk szmra rtelmezhet.
Az „T” jellegvel val ismerkedskor s az LET-HATR ER „klnleges megszletsi folyamathoz” kapcsoldan mr rintettem azt, hogy a FLD-MAGA az elz [mr LEZRULT „id”-rintettsg] LET-T-SZAKASZBAN „felptett” egy a FLD NNN LETHEZ tartoz „Bels jraTeremtsi UTat”, amely elsdlegesen egy Klnleges Megerstse a FLDNEK [az egyik olyan MINSGE s EREJE a FLDNEK, amely a TRVNYES „fld-erk” FLDRL val „elszaktst / kiszaktst” hivatott Elhrtani, ezltal pedig fontos rsze / eszkze a FLD NNN LETE TELJESSGNEK MEGTARTSNAK].
A FLD NNN „jraTeremtsi Tja” nem csak a „TELJESSG” MEGTARTSBAN „eszkze” a FLDNEK-MAGNAK, hanem NNN TRVNYES LET-TJA [gy NNN LETE] „Tisztn” val MEGTARTSNAK is.
A FLDNEK-MAGNAK a „Bels jraTeremtsi Tja” megformlst megelzen is volt olyan N-EREJE, amelynek a TELJESSG s „(LET-)Tisztasg” MEGTARTSA volt a feladata, s termszetesen ezen „korbbi” ERI a FLDNEK a „tovbbiakban” is „vgzik a feladataikat”. Az „id”-rintettsg LET-T-SZAKASZ folyamn azonban a FLD NNN LETE sok „KLNSSG” ltal „fertzdtt”, s a FLD Termszetes MEGTARTSA ezltal olyan Klns mdon „meggyenglt”, ami miatt SZKSGESS vlt a FLD NNN MEGTARTST oly mdon is MEGERSTENI, hogy MAGA-A-FLD NNN EREJBL kpess vljon a KLNSSGEKtl val TELJES FELTISZTULSRA, azoknak az „IGEN Klns” s „NAGYON Klns” helyzeteknek / megnyilvnulsoknak is a [lehetsg szerinti N-ERBL val] RENDEZSRE, amelyre a „korbbi” FLD-ERK mg nem voltak „felkszlve”.
A FLD NNN LETBEN a Lelkek/ltezk „korbban” jellemzen csupn letk „nagyobb vltsaiban” vgeztk el azokat az n-Rendez folyamatokat, amiket ma a „Kristlyosts” s „Lezrs”, rszben pedig az „nellenrzs” folyamataiknt ismernk. Ezekben a „Mr” s „n-Rendez” folyamatokban a Lelkek/ltezk „vgigtekintik” „addigi” teremtseiket, „tlnek” felettk. A Lelkeknek/ltezknek ilyenkor TRVNYES Lehetsge nylik arra is, hogy egyes teremtseiket „elengedjk” s akr „semmiv tegyk”.
Egy kppel gy is rzkeltethet ez, hogy „visszafejtik” nnn teremtsk egy bizonyos rszt. Ha „msokat” is rinthet egy ilyen „visszabonts”, akkor ltalban bizonyos „lezr rendezseket” el kell vgeznie a Lleknek, ha azonban mr csak olyan n-Minsgei maradtak, amelyekrl „nmaga szabadon tlhet”, akr teljes egszben is „semmiv teheti” egyes „korbbi teremtnyeit”. A Llek ilyen TRVNYES dntst kveten a FLDANYA [a FLD-ERIBEN] a Yogosan semmiv-ttelre tlt „teremtmnybl” a „fld-erket” s a „Megtartst” „visszavonja N-MAGBA”, s ezt kveten ezek az „erk” vagy „megtarts” egy jabb teremt-folyamatba kapcsoldnak be.
„Korbban” az ilyen „vltsi, tlsi” let-Szakaszokban az EST ER s a HAJNAL EREJE volt a „lezrsokban” s „j teremt folyamatok elindtsban” [ltalban a „rend-ttelekben”] a FLD Termszetes Ltezinek „kzvetlenl” a ’segtsgre’, s a FLDANYA N-MAGJBA val „visszahzsokban” a FLD Elemi ERI s MINSGEI ’segtettk’ a Lelkeket s a FLDANYT.
Akkor, amikor a „rendezsre szorul” „n-rszekbe” mr a FLD NNN LETTL / LET-Minitl „idegen” mintk/minsgek is megjelentek, egyre „zavarosabb” vltak a FLD Termszetes n-Rendezsi folyamatai. Ezt a „meggyenglt” LET-Terltt a FLDNEK teht SZKSGESS vlt MEGERSTENI, hogy a „TELJESSG s Tisztasg” Megtarthat [illetve visszallthat] legyen.
A KLNS hatsok Elhrtsra a FLD-MAGA tbb j KLNLEGES ERT s MINSGET Keltett LETRE [ezek egy rszrl az elmlt kzel egy vben a magam megrtseit a lejegyzseimben lertam].
A FLD NNN LET-HATR EREJBEN [ezen ER „megszletsnek” folyamatban] megformlt „FLDI jraTeremtsi T” [egy KLNLEGES „kivezetsi / tvezetsi / visszavezetsi T-Szakasz”] rszben annak Elhrtsra irnyult, hogy voltak olyan ltezk vagy „lt-formk”, amelyek olyan KLNS mdon igyekeztek „megragadni” [„magukhoz lncolni”] „fld-erket” / „fld-mintkat” / „megtarts-mintkat” [akr Llek-minsgeket is], hogy azokat „kiszaktsk” / tnylegesen „elvonjk” a FLD NNN LETBL.
A FLD NNN jraTeremtsi T-jn [s a TELJESSG ER „Teremt-rvnyben] a TRVNYESEN a FLDHZ „tartoz” [a FLD NNN „KZVETLENSGBE” tartoz] „let” vagy brmilyen ms „fld-er” vagy „fldi-megtarts” „tiszta elemi rszeire vlik szt”, s a „lnyben lv” TRVNYES „KZVETLENSG” megfelel Minsgbe vezetdik vissza.
A „Kzvetlensg” pontosan „megmutatja”, hogy egy adott „let”, „fld-er” vagy „megnyilvnulsi forma / md” stb pontosan mely „otthonokba s csaldokba” tartozik, gy ha valamilyen sajtos ok miatt egy „teremtny” „semmiv ttelre kerl” [vagy azrt, mert ’teremtje’ arrl TRVNYESEN gy tlt, vagy pedig azrt, mert valamilyen KLNS vagy KLNLEGES hats oda vezette], a TRVNYES „Megtarts” vagy „fld-er” „oda” [abba az „otthonba s csaldba”] s „ahhoz” [azon Llek/ltez „n-magjhoz”] kerl „visszavezetsre”, ahov a TRVNYES „Kzvetlensg” ltal az tartozik.
Tulajdonkppen ez az „alapja” annak is, amit az elz lejegyzsekben gy emltettem, hogy immr egy adott „otthonon / csaldon” „kvli” jelenlt vagy er nem vonhat el / nem vehet el semmilyen „mintt” vagy „ert” az adott „otthonbl / csaldbl” [pldul az „otthonba / csaldba” tartoz „Lelkeken/ltezkn t” vagy brmilyen ms „kzvetlen vagy kzvetett” mdon].
Az rs FOLYTATDIK a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT.
|