20130909 - "gond"... - s nhny jabb rtelmezs (I. rsz)
2013.09.09. 12:56
2013. szeptember 8(-tl kezdden)
A gond…
A gondolat
Korbbi lejegyzsben egyszer mr rintettem, hogy a „gondolkodst / gondolatot” „nem lehetsges” olyan mdon „meghatroz jellemzjeknt” tekinteni a Jelenltnek, amely jellemzen „agyi tevkenysgknt” „elvlasztott” akr az „rzelmi megnyilvnulsoktl”, akr ms jelleg teremti megnyilvnulstl.
A „gondolkods” / „gondolati teremts”
csakis mint a „szv-s-az-elme” [mint „rtelem”] megnyilvnulsa rtelmezhet a FLD NNN LETBEN,
s
a „gondolkodsnak”
mint jelents rszben az „agynak” tulajdontott” [az „agybl” „kiindul”] „teremtsi mdknt” val megjelentse s rtelmezse
az egyik meghatroz „eredje” annak a „zavarossgnak / zavarodottsgnak”,
amely a „teremts” termszett rinten sokakban mg ma is jelenvan.
„Gondolkods” sorn
[a sajt vlasztott (egyni s kzssgi jelleg) Teremtsi utunknak / Irnyunknak megfelelen] „(rtkeljk s) rtelmezzk” az ltalunk „rzkelt” s „Felismert” s „Megrtett” Megnyilvnulsokat,
a „gondolkods” „rszt vesz” az ezen „Tudatostsokon alapul irny-vlasztsokban s arny-meghatrozsokban” [bizonyos rtelemben a „kristlyosts” folyamata is ide tartozik],
amely az egyik fontos alapja/sszetevje annak, hogy a Tudatostsainkra alapulan a teremt megnyilvnulsaink milyen ton s mdon nyilvnuljanak meg.
Az „agynak” mint „szervnek” fontos szerepe van abban, hogy a Megnyilvnult [FLDI testi-] Valjban l Llek/ltez a teljes-valjra kiterjeden „Tudatostani” legyen kpes
[azaz RZKELJE „nnn jelenltt” s a benne-magban s „ramlsaiban”, termszetes kzvetlensgeiben, krnyezetben megnyilvnul vltozsokat, FELISMERJE s MEGRTSE (’rtkelje, rtelmezze’) mindezeket a maga-vlasztotta Teremtsi / Megtapasztalsi Irnynak megfelelen, majd pedig „irnyt adva” nnn teremtseinek MEGNYILVNULJON „n-ptsben” s a termszetes ramlsai / Kzvetlensge(i) Megtartsban s ptsben].
Az „agy” mint „szerv” [mint a Megnyilvnult-Val / a Megnyilvnult-test rsze] minden ms „szervhez” hasonlan rendelkezik „mszerek ltal is mrhet” „kisugrzssal”, hiszen rsze / eleme a „Termszetes test” „ramlsnak”, rsze / eleme a Llek/ltez „nnn kiradsnak”, s rsze/eleme elvlaszthatatlanul a [megnyilvnulshoz „formt” s „alapot” / keretet s „anyagot” „ad”] „FLDNEK-MAGNAK”.
Egy „lettelen agy” nem rendelkezik mr az „l agyra” jellemz „kisugrzssal”, vagyis az „agy” „mkdst” „meghatrozza” a „termszetes szv” „mkdse”.
Szemlyes megltsom az, hogy a FLDN a „gondolat”-knt megjellt megnyilvnulsi md a „ma ismerni vlt” formjban „nem eredenden FLDI megnyilvnuls”. A „gondolkods”-hoz valamelyest „hasonl” [jobb sz hjn] „rtelem / rtelmezs” fontos Minsge / Megnyilvnulsa a FLDI [Termszetes] Teremt folyamatoknak [a megismersnek s nkiteljestsnek / pt jelenltnek] --- a „gondolkods” „eddig” „megismert” „fogalmaival” azonban nehz „megkzelteni” a termszetes FLDI „megfeleljt”. Magam is inkbb csak „rzem”, az rs tjn legfeljebb „valamelyest kzeltem”.
Igaz, hogy a „gondolkods / a gondolat” jelleg megnyilvnuls „fontos rsze / sszetevje” a „teremt folyamatoknak”, azonban fontos TUDATOSTANI azt a FLD Termszetes Ltezinek, hogy „nllan” „gondolat” „nincs”, „nllan” a „gondolat” nem „teremt” s nem is „teremter”, csupn egy sszetevje a teremti megnyilvnulsnak.
A „gondolkods” s „gondolat” bizonyos rtelemben „eltlzott” s „eltorztott” jellege s jelentsge egyes „mgikus” jelleg [Klns] „teremt folyamatokbl” is eredeztethet, amelyekben nem a FLD NNN LETBL [nem a FLD Termszetes LET-TJBL] megnyilvnultt lett „szimblumok” vagy „fogalmak” / „megtartk” „felptshez s megtartshoz” „nagyon erteljes” [s klns (vagy nha klnleges)] „agyi” / „gondolkodsbeli” „talakulsra” volt szksg, amely jelentsen megterhelte [majd a tovbbi erltetsek hatsra tovbb torztotta, nha pedig szinte mr „el is vlasztotta”][„bizonyos mrtkig fggetlenteni (s knyszeresen irnytani / befolysolni) igyekezett”] az „agy” „gondolati” megnyilvnulsait. Egyes „gondolati” jelleg tartalmakat s ezek „rzelmi” jelleg „sszetevit / meghatrozit” az „idegen jelleg teremtsi mdok” egyszeren „haszontalannak” minstettk, gyakran ezeket „levlasztottk”, s gy az „rtelem” termszetes teremt megnyilvnulsainak a „harmonikus megnyilvnulsokat lehetv tev” „alapjait” „vlasztottk le” a teremti megnyilvnulsokrl. A FLD Termszetes Ltezinek ilyen KLNS irny MEGGYENGTSE azonban „kapra jtt” a FLD fel egyb Klns jelleggel irnyulk szmra is…
rintettem korbbi lejegyzsekben azt, hogy a FLD NNN LETBEN [egyes ms Kzvetlensgektl eltren] az RZELMI Megnyilvnulsok termszetes mdon minden megnyilvnulsukban teljesen (!) egyediek (!), s hogy [az RZS mellett] ez a FLDN az egyik fontos alapja az nmegismersnek s nkiteljests teremt folyamatainak. Az RZELMI Megnyilvnulsok „alapjai” minden Termszetes FLDI Ltezben hordoznak egyfajta „rtk-Rendet” s „Mrtk-Rendszert”, amely ahhoz Igazodik, hogy a Llek/ltez milyen Teremtsi Irnyt / let-Utat nyitott meg TRVNYESEN a FLD NNN LETBEN. A FLD Termszetes Ltezi letben az „rzelmi Teljessg s rzelmi Szabadsg” kiemelked jelentsg „meghatroz elem / sszetev” a „harmonikus” [s gy TRVNYES] teremti megnyilvnulsokban, fontos elem a „szpsg” s „yo”, „boldogsg” Tudatostsban.
Ma mg az RZELMI jelleg [s „gondolkods”-knt ismeretes] Megnyilvnulsok sokakban hordozhatnak „bizonytalan” vagy akr „zavaros” jellegeket is --- mgis fontos annak a Tudatostsa, hogy
az „rzelmek” Megnyilvnulsban
mindig FONTOS jelzs Nyilvnul meg,
mely jelzs termszetes mdon egyfajta „bels vezet” a TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi ton / Irnyba(n).
Az „rzelmek” „elnyomsa” / „eltomptsa” [„haszontalann” vagy „akadlly” nyilvntsa]
a FLDI Teremt folyamatokban mindig „el-fajzs” / „elvtett irny”,
s fontos a „tlzsoktl” [„elnyomstl / megtagadstl” vagy pp a „tl-hangslyozstl”][Klnssgektl s immr szksgtelenn lett Klnlegessgektl] Feltiszttani mind az RZELMI jelleg megnyilvnulsokat, mind az „elme-bli kiradsokat”.
Az „id”-rintettsg LET-T-SZAKASZBAN a „gondolkods” „klns mdon megterhelt” s gy „el-fajzott” vlt „megnyilvnulsainak” „ellentt-prjaknt” „megnyilvnultak” KLNS irnyulsok a „gondolkods visszaszortsra” s/vagy az „sztnssg” mint megnyilvnuls megformlsra, valamint KLNS jelleg „rzelmi” „szabad(os)sg” megformlsra, az „rtelem” Minsgnek „agy” s „szv / rzelem” stb „rszekre” val „sztvlasztsra”. Emellett termszetesen voltak KLNLEGES jelleg [az eredeti Megnyilvnulsba visszavezetsre irnyul (a Termszetes Megnyilvnulsokat MEGERST)] Irnyulsok is.
Az „rzelmek” „hasznosnak” minstett megnyilvnulsait a klnfle „gondolati” „mgikat” „felptk s megtartk” „hasznltk” a maguk „tervezte” „gondolati formk / kpek” s „hlk” „felptsre s megtartsra” --- a „haszontalannak” „tlt” „termszetes gondolatokat s rzelmi megnyilvnulsokat” viszont „kegy”-etlenl, „tzzel s vassal” / minden mdon irtottk. Ennek „emlke / egyfajta lenyomata” ma mg nagyon sok Llekben/ltezben (nnn emlkeiben) jelenvan egyfajta (jellemzen Klnleges) „vatossgban”.
Az vatossg a TISZTELET egyik (leginkbb Klnleges jelleg) Minsge / Megnyilvnulsa.
Megfigyelhet pldul az nellenrzsi folyamatukat megl Termszetes FLDI Ltezkben mg ma is egyfajta Klnleges vatossg mind a „gondolati”, mind az „rzelmi” jelleg Megnyilvnulsaikat rinten. A BIZONYTALANSG s a „Mrtk-tartsi nehzsgek”, valamint az nnn teremtsi utat meghatroz „rtk”-ekben val Bizonytalansg jellemzen a „gondolatok” „idegensgek” ltali megterhelsbl / tlterhelsbl s a TERMSZETES UTAT MUTAT rzelmek „haszontalann” [„nem yov”] „tlsbl” ered.
Azok, akik kpess vltak „tisztn” „nnn Valjukban Egyknt” Megnyilvnulni akr a „mindennapi teremtseikben”, akr „imikban”, akr pedig „szabad meditcikban” [amikor nem hatroztk meg a szmukra azt, hogy pontosan „mit gondoljanak” s gy „milyen irnyban” „teremtsenek” nnn letkben / nnn erikkel], pontosan „tudjk”, hogy a „ltezs” [s gy a „teljes Jelenlt”] Megnyilvnulsaiban nem lehetsges „elklnteni” egymstl a „gondolati” s „rzelmi” s „tett-bli” megnyilvnulsokat --- ezek „egymst” teljes egszben „thatak” s „EGY”-ek.
Akik nnn Megnyilvnulsaik Igaztsai sorn egyre teljesebben kpesek Megtartani s Meglni a „Jelenltk” „Teljessgt”, azok egyre tisztbban rzkelik azt, hogy Tudatostsi folyamataikban az „agy” ltali „rzkelseik / felismerseik / megrtseik” s „rtkelseik / rtelmezseik” nem csupn „agyi” megnyilvnulsok, hanem a „teljes lnyk” „Egy”-knt van jelen ezekben a folyamatokban. Ha „ers rzelmi megnyilvnulsokkal” is egytt jr egy-egy „rtelmezs” [legyen az akr „boldogsg /rm” vagy „fjdalom” vagy brmely ms „egyni szn” „rzelem”] magban az „rzelmi megnyilvnulsban” (s a ’kapcsold’ gondolati jelleg meglsben / rtelmezsben) mindig olyan „egyni sznek” jelennek meg, amelyek az „rtelmezs” „teljessghez” a Llek/ltez szmra SZKSGESEK [nem mellzhetek]. Az „rtelmezsek” / Tudatostsi folyamatok sorn megnyilvnul RZELMI megnyilvnulsok mindig egy-egy „ajtra / kapura” „mutatnak”, amelyet elbb-utbb Szksges lesz „kinyitni” s „teljes mlysgben rtelmezni / Tudatostani” ahhoz, hogy az RZKELS s FELISMERS s MEGRTS s MEGNYILVNULS „Teljess” [pp-Szpp] legyen „abban az irnyban”.
Az utbbi nhny [egyni] „let” / let-t-szakasz sorn sok Llekben egyes „irny” „rzelmi Jelzk” Klns [„megakaszt”] vagy Klnleges [„vd, megtart”] mdon „akadlyozott vltak” a Megnyilvnulsban. Sok Llekben [akr valamely „csaldi gon” „tovbb-rklden”] ez olyan sajtos mdon is megnyilvnulhatott, amely egyfajta „furcsa” „indulatossgban” mutatta meg magt. Voltak, akik ezen „indulataikat” „elfojtani igyekeztek”, msok pedig szinte minden lehetsges alkalommal „szabadjra engedtk”… Akikben KLNS hats akadlyozta egyes fontos rzelmi jelleg Megnyilvnulsaik Tudatostst, azokban az nellenrzsi [vagy ms IGAZODSI] folyamatok sorn a „klns akadlyozk” semmiv vlnak, s gy az „eddig” „sajtos indulatossgaik”-ban megnyilvnult NNN RTKEIK [Meghatrozik] Vals Lnyegt jra kzvetlenl is kpess vlnak rtelmezni. Tulajdonkppen „visszakapcsoljk” nnn „termszetes ramlsukba” „letknek” egy eddig sajtos mdon „elzrt” / akadlyozott FONTOS (!) rszt [erre utalt az „ers rzelmi megnyilvnuls” (!)], s gy mr „biztossggal” „kinyithat az egyni szn / az rzelmi kapu”, hogy a Llek Tudatosthassa mely „fontos rtkre” „milyen mdon” vezeti / irnytja a figyelmt.
Megrtst segten: egy csald egyik gban yol felismerheten „rkldtt” egy sajtos „indulatossg”. Az rintett csaldtagok ltalban kisebb-nagyobb mrtkben egyes helyzetekben (amikor valamilyen „igazsgtalansgot” ismertek fel) „megnyilvnultak” az „indulatban”, ers rzelmi megnyilvnulst (akr haragot, dht) is kivltott ez bellk, ms jelleg npuszttsba vagy puszttsba azonban ez jellemzen nem vezette ket. Az „ersen, hirtelen” eltr „indulat” (jellemzen taln a „Yozansg” Erejben) „lefkezdtt” mg azeltt, hogy „tfordult” volna „puszttsba”. Ugyanakkor pontosan nem volt Tudatosthat, hogy „valjban mire is irnyul” s „pontosan merre fel (milyen jelleg megnyilvnulsban) pthetne” az „indulatossgban” magt rzkeltet n-minsg.
A csald tagjainak tbbsge [’yozanul’] „tudatosan gyelt” „indulatainak” valamilyen „mrtkben” „tartsra”, s amikor arra tudatoss vltak, klnfle mdokon elkezdtk ennek a sajtos let-minsgknek a „feltiszttst”. Az addig „indulat”-knt megnyilvnultt lett „furcsasg / sajtossg” „teljes egszben” azonban nem volt „semmiv tehet” / „gykerestl kitphet / elengedhet”. A Feltiszttsi folyamatban „bels vezetsknt” egy olyan Megrts is megjelent erre a „furcsa” minsgre vonatkozan, hogy annak „eredje” egy fontos „rtk” [egy „kincs”], amelyet a rrakdott klnssgektl / szksgtelensgektl fontos Feltiszttani, hogy ennek a Megnyilvnulsnak [egy fontos n-ernek!] a teljes rtelme rzkelhet s Felismerhet, Megrthet s Megnyilvnthat [azaz Tudatosthat] legyen.
E bels vezetssel az rintett Lelkek a korbban indulatossgban is megnyilvnul sajtos „er”-re mr nem mint „akadlyoz rossz”-ra tekintettek, hanem tudatosan kerestk az rtelmt minden alkalommal, amikor „jra jelzett / jelentkezett” immr egyre kevesebb „indulatossggal” s egyre „tisztbban s teljesebben”. Lehetsges, hogy Szksges lesz mg a Lelkeknek „nhny tallkozs” ezen „n-erejkkel” ahhoz, hogy kpesek legyenek annak „valdi lnyegt / vals rtelmt” (mint let-tjuk valamely fontos Meghatroz rtkt) a maga teljessgben Tudatostani.
Ma mr a MEGKLNBZTETS [bels n-]ereje egyre pontosabb eligaztst adhat a Lelkeknek arra is, hogy egyes megnyilvnulsaik hordoznak-e ma mg olyan klnssget [vagy elengedsre s/vagy ms jelleg Rendezsre jellt Klnlegessget], amelyet „nem visznek tovbb” s gy „elengednek rszben vagy egszben”, illetve a „furcsasg” rzkelse / rzse azrt jelenik-e meg bennk, mert valamilyen „j” nnn minsgk Tudatostsba kezdtek bele.
A FLD Termszetes Ltezinek minden jelleg Bizonytalansg vagy „zavarossg” rzkelse esetn minden jelleg TUDATOSODSI folyamatban KRSKRE „trsa” s „Megerstje” [„segtje”] lehet a FLD TELJESSG EREJE, a klnssgek s szksgtelen klnlegessgek Elhrtsban pedig a BIZTOSSG ER.
„Erteljesen furcsa” rzkels helyzeteiben „hasznos” lehet a KEGYELEM s IRGALOM ERINEK Megtartst s Megerstst is KRNI --- az ilyen jelleg Megerstseket a FLDANYA-MAGA jellemzen csakis „krsre” „indthatja”.
A Szakrlis let-tban Jelenlv Termszetes FLDI Ltezk mindannyian „ptik” „magukban” a Kegyelem erejt [jelenleg a FLDN csakis ezen a TRVNYES alapon (Tisztelet-s-Alzat-s-Kegyelem) indthat el Szakrlis let-t!], s „rdemes megnyilvnulsaik” alkalmval „nvelik, erstik” a FLD „kegyelem erejt”. [Bvebben: 20150308 - Egy kis sszefoglal a Szakrlis t alapjairl - ELRHET ITT] Jellemzen a Szakrlis let-tban Jelenlvk „mg ma is” „egy kis rszben” lhetnek azzal a Yoggal, hogy a „maguk rendelkezsbe tartoz” [azaz nnn rdemes megnyilvnulsaik ltal megteremtett] „kegyelem” [s egyesek akr az „irgalom”] „felhasznlsnak irnyrl” „rendelkezhetnek”. E klnleges „rendelkezs” sorn olyan „irnyt” is megjellhetnek, hogy a FLDANYA „kzvetlen csaldtagjaik” vagy „TRVNYES / Termszetes ramlsaik” Megtartsra s Megerstsre [akr RENDEZSRE] hasznlja fel azt, vagy pedig „teljes egszben” „tadhat a rendelkezs yoga a Fldanynak” [korbbi kapcsold lejegyzs: 20130214 II - ELRHET ITT].
A „FelYogostottsgokban” val Tudatos Megnyilvnuls (!)
fontos elem mindazok letben,
akik a „tudatos kzssg-ptsben” val rszvtelt vlasztottk.
Jelenleg
a FLD Termszetes Kzvetlensgnek ramlsaiban
erteljes [s Igen Klnleges, rszben Nagyon Klnleges] RENDEZ (s IGAZT) folyamatok nyilvnulnak meg.
Fontos,
hogy aki „magban” Megnyilvntja a Kegyelem Erejt vagy ms KLNLEGES [a RENDEZSEK s IGAZTSOK /ptsek alkalmval yol hasznlhat] „ert”,
„lje” / nyilvntsa meg azokat TUDATOSAN minden olyan helyzetben, amelyrl Tudatostotta, hogy annak RENDEZSHEZ vagy ptshez nnn erejbl hozzjrulhat.
20130626:
„…„Az Ember ” kpes „nValjban / nLnyegben” „megtallni” / Felismerni [ TUDATOSTANI (azaz tudatosan meglni is)] azt a „TEREMTI SZNDKOT”, amely „benne-mint-Emberben” „megfogant s megnyilvnultt lett”.
Az „Ember” kpes nmaga Felismerni azt, hogy „ott-ahol-ppen-Van” „milyen clbl” Van [mi a Vals rtelme annak, hogy „ott-ahol-van” ppen „Ember”-knt VAN].
Az „EMBER” KRISZTUS VILGBAN egy olyan [bizonyos nzpontbl Klnleges termszet] Teremt, akinek „feladata” [az nmegismersen / nkiteljestsen tl] a „krnyezetnek” „gondozsa” [szebb s yobb ttele] [az otthonok s csaldi let tudatos yol-megtartsa], a klnfle Ltezs-beli-megnyilvnulsok s let-formk kztt olyan Kapcsoldsok / RINTSEK [s ’Harmnia’] „megformlsa”, amelyben minden jelenlv „nmaga lehet” s „Boldog”-sgot l / lhet meg…”
(…) „…A FLD „Embereinek” fontos TUDATOSTANIUK azt, hogy mivel „Emberi” Megnyilvnulsukat KRISZTUS VILGBAN lik, gy a VILGBAN Jelenltk tartama alatt „Elhivatsuk” az, hogy rszt vegyenek olyan Teremt Kzssgek / Egysgek / ramlsok / Kzvetlensgek MEGFORMLSBAN s MEGTARTSBAN, amelyben minden [TRVNYESEN] Jelenlv kpes a „Boldogsg” [a Teljessg, a KiTeljesed Boldog let] meglsre.
Fontos ugyanakkor Tudni azt is, hogy KRISZTUS VILGN kvl is nagyon sokfle „Emberi” Megnyilvnuls [KRISZTUSI fogalom-hasznlat szerint „Emberi Teremti t”] Van, s br a „Ember”-nek a TEREMTETT LTEZSBEN mindenhol „feladata” a klnbz rszek / ramlsok / egysgek „EGY”-be-Kapcsolsa s ezltal „j” jelleg Teremti EgyttHatsok Megformlsa s Megnyitsa, sok ms LT-formban azonban „Az Ember” nem l meg olyan jelleg „kiterjedt szabadsgot” s „nagy [’szakrlis’] felelssget”, mint amilyet meglhet a VILG Egszben…”
(…) „…KRISZTUS VILGBAN nem csupn az „Ember” „Elhivatott” arra, hogy „utat” talljon az „egyttes Teremtsekre”, hanem a VILGBAN Jelenlv legtbb ms let-forma is „tevkenyen” / teremten rszt vesz a „Boldogsgos Teremt Egysgek / Kzssgek” Megformlsban s Megtartsban. Mgis „Az Ember” az az let-forma KRISZTUS VILGBAN is, amely [az nnn „EMBER”-sgben meglv „Eredend Elhivatottsgbl” kvetkezen] „len jr” a TEREMT KZSSGEK / EGYSGEK MEGFORMLSBAN s MEGTARTSBAN. Ugyanakkor „Maga-az-Ember” a VILGBAN nagyon sokat „tanul” ms let-formktl, ez tulajdonkppen ’alapja’ is annak, hogy „ismerje” az „Ember” [s egyre kiterjedtebben (nem csak „terletileg”, hanem „mlysgeiben” / „lehetsgeiben” is)] „otthont / csaldjt”, minden (!) TeremtTrst, mert ezltal pthetek fel azok a Teremt Kzssgek / Egysgek, amelyekben minden Jelenlv „Boldog” lehet…”
(…) „…Az „Ember”-ben a LEHETSG „adva Van” arra, hogy nValjban [a VILGBAN nMagjban] „felptse” mindazon Kpessgeket s Erket, amelyek ltal rzkelhet s Megrthet a TEREMTETT LTEZS „minden Megnyilvnulsa / Eleme”, s ezen „n-ptse” ltal az „Ember”-knt Megnyilvnul Ltezs-s-let Kpes a „HARMONIA” [a TRVNY] rzkelsre-s-Megrtsre-s-Tudatos-Meglsre, ezltal megvan az „Ember”-ben a Kpessg / Lehetsg arra, hogy „Harmonikusan Teremtsen” [s a „Harmonibl” elmozdult Megnyilvnulsok szmra ’segtsget’ nyjtson a „Harmoniba” val visszatrsre]…”
(…) „…Mi,
akik a FLD Vilgban Llekknt „Ember”-knt is lnk,
a „szeretet”-nek igen sajtos / Klnleges „erit” ljk.
Egyfell a „YO” TEREMTSI IRNYBAN Vagyunk,
tovbb KRISZTUS „EGY” EREJBEN
s a VILG egy KLNLEGES jelleg KZVETLENSGBEN
„Szolgljuk” a LTEZST s a VILGOT azzal,
hogy az egymstl (s/vagy ’nmagtl’) Klns vagy Klnleges mdon eltvolodottak szmra „TRVNYES UTAKAT” „keresnk” s Nyithatunk a TELJESSGBE s a TRVNYESEN MEGNYITOTT TEREMT Utakra / Minsgbe val visszaigazodshoz,
„EMBER”-Ltnk pedig Lehetv teszi a szmunkra azt,
hogy ezen TEREMTSI IRNYBAN „magunk” minden olyan TEREMTI Megnyilvnulssal ’Kapcsoldhassunk’, amely hozz segthet a Szksgek Elhrulshoz s a HARMONIA [a TRVNY] megformlshoz s Megtartshoz…”
2013. szeptember 8.
Az „EMBER” a TEREMTETT LTEZSBEN sok ms ltezsi formhoz / megnyilvnulshoz kpest „klnleges” „ervel” rendelkezik abban a Teremtsi Irnyban, hogy (1) „kapcsoldsokat / rintseket” nyithat meg „klnbz” Megnyilvnulsi mdokkal / formkkal, s (2) „ebben az irnyban” (is) kiterjedt TUDATOSTSI Lehetsgekkel rendelkezik. A 20130626-i lejegyzsben rszletesebben is rtam arrl, hogy a VILGBAN „pontosan milyen irnyban” „plnek s ptenek” az „Emberek”.
Csak egy „gondolat” erejig rintem – mint TUDATOSTANI-valt a FLD NNN MAGJAINAK:
Az „res jelleg let-formk” jelents rszben „ember-szer” / „emberhez hasonl” „megjelensi formjrl” immr BIZTOSSGGAL megllaptsra kerlt, hogy ezek a „megnyilvnulsok” nem rendelkeznek TRVNYES „krisztusi maggal / krisztusi nvalval” [ezltal nem „lelkek”], s gy a Lelkek szmra megnyitott Teremti Megnyilvnulsoknak nem lehetnek rsztvevi. Pontos [MINDENHATI] „mrs” utn „Ember”-nek sem tekinthetek, hiszen teljessggel hinyzik „bellk” az „EMBER(sg)” „nlnyege”, amit a VILGBAN „szeretet”-knt is megjellhetnk, s amely „szeretet”-en „alapulva” kpes az „EMBER” a [TRVNYES] rintsek Megnyitsra s Megtartsra.
Az „res jelleg let-formkkal” kapcsolatban „megllaptsra” kerlt az, hogy NEM A FLD NNN NLNYEGBL KIINDULAN [ezltal TRVNYESEN a FLD NNN LETBEN s a FLD TRVNYES LET-TJN MEG-NEM-TARTHAT MDON] az „res let-formk emberszer lnyei(ben)” egy KLNS „ksrlet” „eredmnyekppen” az „EMBER”-sg Klnleges [klnlegesen kiterjedt / klnlegesen szles] „kapcsoldsi” s [VILG-beli szles] „szabad” „megnyilvnulst” szndkoztak „lefejteni / elvlasztani” a „TRVNY”-rl, s a ksrlet egy „llek-telen” „forma” „kidolgozsra” „irnyult”. Az „res" "ember-hez nagyban hasonlt forma” "kidolgozsa" „arra irnyult”, hogy KZVETLENL olyan „mintkat” s „elfajzsokat s terheltsgeket” is „hozzkapcsoljon” az „EMBER”-sghez s VILGHOZ [s „Ember”-knt TRVNYESEN Megnyilvnulk lethez][majd e „forma” „kapcsoldsi lehetsgeivel” „tovbb szrja szt” ezeket], amelyek TRVNYES TON nem lehetsgesek.
Az „ember”-sghez hasonlt „formt” egy klns „res” „kapcsoldsi portlnak” „tekintettk” „kitalli” / „meglmodi”, amely „res forma” „ltal” „terhelt” vagy „el-fajzott” „lnykkel” vagy „mintkkal” olyan „ltezsi mdba / tba” is „bejuthattak” volna, amelynek TRVNYES TEREMTSI IRNYULSA „mg csak nem is kzeli” a maguk megnyilvnulsaihoz. Ez a KLNS megnyilvnulsi md a FLD NNN LETBEN teljes egszben semmiv ttelre kerlt/kerl. „E klns forma / megnyilvnuls” NEM VEZETHET T sem a FLDN bell, sem a FLDN „kvl” ms Megnyilvnulsba.
„Rszletesebben” erre nem trek ki, akinek dolga van ezzel az rti s rtse ezt.
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz ELRHET ITT.
|