20131105 - MAGOKNAK - Egy j MEGNYILVNULS rvid rintse
2013.11.05. 11:13
2013. november 5.
VAN a FLDNEK-MAGNAK [a FLDANYNAK s NNN MAGJAINAK] egy j MEGNYILVNULSA [azaz EREJE, ’n-ereje’].
Az j ER / MEGNYILVNULS [jelenlegi megrtsem szerint] ismt ’csak’ ’Jellhet’ az ’eddigi fogalmainkkal’ [azaz ’valamelyest megkzelthet’ az j ER ’jellege’ / ’f jellemzje’].
JELLHET az j ER „Elhatrolsknt / Behatrolsknt” [egyfajta Megtarts-Megersts].
Az j ER [jelenlegi megrtsem szerint] „FLDI” ER, „ebben a formjban / Megnyilvnulsban” a FLD NNN LETBEN / a FLD NNN Termszetes Kzvetlensgeiben Nyilvnul meg.
Ugyanakkor minden olyan Vilgban, amelyben TRVNYES Lehetsg Nylhat „KLNLEGES” jelleg Teremt folyamatok Megnyitsra [a FLDN ilyen pldul a „hibzs-s-annak-kiyavtsa”], ezen j FLDI ERHZ nagyban hasonl „Vilgi” MEGNYILVNULSOK formldtak meg / formldnak meg.
Ez azt is jelenti, hogy VAN ennek az j FLDI ERNEK „VILGI Alapja/Megfelelje” [st KZVETLENL (!) „LTEZS-beli Alapja” is], ami azt jelenti, hogy az j FLDI ER habr „kzvetlenl” a FLD NNN „LET-Alapjbl” [TISZTELET] s „nvaljbl-s-nlnyegbl” Nylt meg, mgis olyan ER / MEGNYILVNULS, amely „ltalnosan” „jellemz” Megnyilvnuls minden olyan Vilgban s LT-Formban, amelyben TRVNYESEN Megnylhat „Klnleges” jelleg.
A FLD j EREJE „kzvetlenl” a SZV-bl / SZV-ben Nylt meg, FLDI ’Eredje’ ’kzvetlenl a szvben VAN’.
Az j ER / MEGNYILVNULS [melyet Jellhetnk egyfajta Klnleges ’elhatrolsknt’ is] egyik megkzeltsbl fontos alapja a ’kiszakadsok vagy elszakadsok' Elhrtsnak, a szksgtelen fjdalmassgok Elhrtsnak, az jabb szksg-helyzetek kialakulsa Elhrtsnak. Az j ER egyik „alapja” az, hogy immr a VILGUNKBAN az „T” Minsge minden Vilgban teljesen (!) egyediv vlt. Rszletesebben errl: 20130409 (jelen rs vgre rszben ide-idzve].
’Megmutatkozott’ / ’Tapasztalati Tudss’ lett az, hogy
a KLNLEGES jelleg Megnyilvnulsok ’tterjedse’ ’nem kvnatos’ olyan Kzvetlensgekbe,
amelyek a maguk szmra nem vlasztottk s gy TRVNYESEN mg nem Nyitottk meg az adott jelleg KLNLEGESSGBEN val TUDATOSODST.
Megrtst segt kp:
A FLDET-MAGT megjelenthetjk egy ’trsashz’ kpben, amelyben ’tbb szinten’ vannak ’laksok’, s egy-egy szinten egyms mellett is tbb ’laks’ tallhat. Egy-egy szintet s lakst is tekinthetnk egy-egy olyan ’Kzvetlensgnek’, amelyben ’lakk’ [amelyben jelenlvk] egymstl klnbz ’teremt folyamatokban’ tapasztalnak. Ahhoz, hogy valaki ebben a ’trsashzban’ ’lakhasson’, be kell lpnie a ’fkapun’, ehhez kap egy „f-kulcsot” [amely tulajdonkppen a „MINDENSG ER”-hz s a TISZTELET Alap-Mintjhoz val TRVNYES hozzkapcsoldst jelent]. ’Ennek a kulcsnak a birtokban’ a ’trsashzba belpett’ nmaga szmra vlaszt valamilyen ’kiteljesedsi irnyt’, s ennek megfelelen kap egy ’jabb’ ’kulcsot’, amellyel valamely szint valamely ’laksba’ belphet. [Ez az jabb ’kulcs’ az a ’kzp-ponti.alap-rtk’, amellyel a Llek/vilg bekapcsoldik a FLDN ’bell’ valamely Termszetes Kzvetlensg Teremt-ramlsba s abban ’beszletik’ valamely ’csaldba’.]

A ’laksok’ [Termszetes Kzvetlensgek] kztt vannak olyanok, amelyekben ’egszen Klnleges Teremt folyamatok’ is Megnyithatak, olyanok, amelyek ms ’laksokban’ [Kzvetlensgekben] egyltaln nem Nyithatak meg. Az ilyen Klnleges jelleg Teremt folyamatok olyan Lelkek/vilgok ltal vlaszthatk s Nyithatk meg, akik mr nnn lnykben rendelkeznek azzal a ’biztos megtartssal s TRVNYES Teremtsi Irnyulssal’, amely ezt a szmukra lehetv teszi.
Fontos, hogy azokbl a ’laksokbl’ [Termszetes Kzvetlensgekbl s ramlsokbl], amelyekben ms ’laksokhoz’ kpest KLNLEGES Megtapasztalsok is Megnyltak, ne terjedjen t „Klnleges Hats” azokba a ’laksokba’, amelyekben olyan Lelkek/vilgok lnek, akik a maguk szmra nem vlasztottk az adott Klnlegessgben val TUDATOSODST [s gy nnn erejkben nem rendelkeznek a Klnleges Teremt folyamathoz Szksges ’Biztos Megtartssal’].
A KLNLEGESSGEK ’szigoran mrtk szerintiek’, s ennek nem csupn az az rtelme, hogy (1) az egyes Klnleges Megnyilvnulsok ’tartamukban’ ne tartsanak tovbb mint ameddig az felttlenl indokolt s Szksges, (2) hanem azt is jelenti, hogy lehetsg szerint teljes egszben abban a TRVNYES Kzvetlensgben maradjon a Megnyilvnulsuk, amelyben TRVNYESEN Megnyltak s gy VAN.
A „Behatrols”-knt is Jellhet j FLDI ER abban ’hasonlt’ az ’LET-HATR’-knt mr MEGNYILVNULT FLDI SZERELEM ERHZ, hogy Megnyilvnulsban ’teljes egszben tHatja’ a ’hozz tartoz Kzvetlensget’ [teht nem csupn ’krbe-veszi / krbe-hatrolja’ azt].
A jelenleg ltalam Tudatostott [’megrtett’] ’formjban’ az j ER a FLD NNN MAGJAIBAN kzvetlenl ’nnn szvkbl’ Nylt meg / Nyilvnul meg, s arra a Termszetes Kzvetlensgre kiterjeden Hat, amelyben az adott MAG-Ltez/Llek TRVNYESEN JelenVan.
Termszetes mdon a FLD NNN MAGJAINAK [s termszetesen a FLDANYNAK-MAGNAK] az j Ereje / EREJE TRVNYESEN MEGNYILVNULHAT [Szksg szerint] [az elz kpre visszautalva] a ’trsashz’ egszre [a FLD Teljes MEGNYILVNULSRA], valamint „csak az egyes szintekre” vagy „csak az egyes laksokra” is [egyes kisebb vagy nagyobb TRVNYES Kzvetlensgekre].
Ha egy FLDI MAG-Llek olyan Kzvetlensgben Van Jelen, amelyben olyan Klnleges Teremt folyamatok Nyltak meg, amelyek ms Kzvetlensgekben nem Nyithatak meg, akkor ezen j ’erejben’ a MAG-Llek oly mdon Nyilvnul meg, amely Elhrtja a Klnlegessg tovaterjedst / t-terjedst olyan Kzvetlensgekre, amelyekben az adott Klnlegessg nem Megnyithat Megtapasztals. [’Kulcsval’ mintegy ’bezrja’ a helyisget, hogy ’ne menjen ki’ (bent maradjon az adott ’laksban’) a Megnyitott Klnleges Teremt folyamat.]
Ha egy FLDI MAG-Llek olyan Kzvetlensgben Van, amelyben adottan ppen nem foglalkoznak valamely Klnleges er ’felptsvel’, akkor a MAG-Llek ezen j ’erejben’ ’elhrtja’ azt, hogy ms Kzvetlensgek Klnlegessgei „megzavarjk” [zavaross tegyk] az adott Kzvetlensg Teremt folyamatait. [’Kulcsval’ ’bezrja’ a helyisget, hogy ’ne menjen be’ (kint maradjon) az adott ’laksban’ meg-nem-nyitott (meg-nem-nyithat) Teremt folyamat.]
MAGNAK-A-FLDNEK / MAGNAK-A-FLDANYNAK s NNN MAGJAINAK termszetesen VAN egy olyan „Igen Klnleges” s „Nagyon Klnleges” „Behatrol” vagy „Elhrt” EREJE is, amellyel kpes annak TRVNYES Elhrtsra, hogy a FLD NNN KLNLEGESSGEI „tHassanak” a „FLDN kvli Kzvetlensgekre”, valamint kpes NNN EREJBEN is Elhrtani azt, hogy a FLDET-MAGT „megrintse” valamely ms Vilg vagy ms LT-Forma nnn KLNLEGESSGE.
Jelenlegi megrtsem szerint minden KLNLEGESSGBEN Megnyilvnul Vilg felptett / felpt ehhez az j FLDI ERHZ nagyban hasonl ’feladat’ MEGNYILVNULST, tovbb a „YO” TEREMTSI IRNYBAN is MEGNYILVNULTT lett immr olyan ’ER / MEGNYILVNULS’, amely kpes a „Klnlegessgek szksgtelen tterjedst / tovaterjedst Elhrtani”. Mindez azt is jelenti, hogy TEREMTETT LTEZSNK Egszben s a VILG Egszben is MEGNYILVNULT a „Klnlegessgek szksgtelen tova-terjedsnek Elhrtsa”, mivel a „klnssgek” Megmutatkozsnak egyik oka/eredje a „Klnlegessgek Szksgen tli Megnyilvnulsa volt/Van”, s ezen bell a Klnlegessgek olyan Teremtsi Minsgekbe/Megnyilvnulsokba val t-terjedse, amelyek „mg nem voltak felkszlve” az adott Klnlegessg Teremtsi Irnyba val Megnylsra.
A 20130409-i s 20130612-i lejegyzsekben rintettem azt, hogy habr MAGA-A-FLD KRISZTUS VILGNAK egy KLNLEGES KZVETLENSGBEN Teremtett az elz [mr TRVNYESEN LEZRULT] FLDI LET-T-SZAKASZBAN, MAGA-A-FLD azonban TRVNYESEN nem Nylt bele a „hiny” [vagy „id”][vagy az „alakvlts”] jelleg Megnyilvnulsok KLNLEGES VILGI Teremt folyamatba, s gy MAGA-A-FLD nem volt felkszlt a VILG ezen msik TEREMTSI IRNYA KLNLEGESSGEINEK „befogadsra”. A VILG ms KLNLEGES TEREMTSI IRNYAINAK NNN KLNLEGESSGEI a FLD Termszetes / TRVNYES Teremt folyamatait „megzavartk / zavaross tettk”, a VILG ms rszeinek KLNLEGESSGEI a FLDDEL-val-rintkezskben a legtbbszr „KLNSSG”-knt „Mutatkoztak meg” / Hatottak [„gyakorlatilag” „puszttottk s rontottk” a FLD NNN LETT].
Akinek dolga van ezzel az rti s rtse ezt.
’Most’ mr/mg
„A FLD”
LET-TJNAK egy Igen Klnleges s rszben NAGYON Klnleges Szakaszban / Teremt folyamatban VAN,
’ezrt’ rzkelhetek s TUDATOSTHATK erteljesen a FLD NNN KLNLEGES ERI.
A Vgs KiIgazts Teremt folyamatnak hamarosan elkvetkez teljes KiTeljesedst majd „befejezdst” kveten a Klnleges Megnyilvnulsok a Szksghez igazodan jelents rszben (nagy valsznsg szerint) „visszahzdnak” illetve Szksg szerint Nyilvnulnak meg. Ettl a Teremtsi Szakasztl kezdden sokkal tisztbban s teljesebben rzkelhetv s TUDATOSTHATV vlnak azok a Teremti Utak, amelyeket a FLD Termszetes Ltezi nmaguk szmra TRVNYESEN Megnyitottak a jelenleg folyamatban lv LET-T-SZAKASZRA, illetve yol rzkelhetv s TUDATOSTHATV vlik az is, hogy ki melyik termszetes FLDI Kzvetlensgben mely Trsaival Van „szoros kzvetlensgben” (kzvetlen egyttes-teremtsben). Megfelelen Tudatos „befel figyelssel” „mr ma is” yol Tudatosthatak ez utbbi Meghatrozk is, a KLNLEGES ERK erteljes Megnyilvnulsa miatt azonban ma mg jellemzen a Klnleges IGAZTSI s RENDEZSI Megnyilvnulsok rzkelhetek erteljesebben [gy „most” „knnyebben” elvgezheti nnn IGAZTSAIT (azok „utols simtsait”) az, aki kellen Tudatosan Irnyul nnn lnye / lete / let-tja (s akr Termszetes Kzvetlensgei) „rendbe ttelre”].
Jelenleg minden Termszetes FLDI Ltez TUDATOSODIK valamilyen [ltala vlasztott Teremtsi Irnyban Megnyithat] Megtarts-Megerstsben, vagyis valamilyen Klnleges jelleg Teremt folyamatban TUDATOSODS minden Termszetes FLDI Ltez let-tjban Megnylt / jelen van. Jelenleg ehhez nagyban hasonl a helyzet a VILGUNK Egszben.

Tulajdonkppen egy olyan „bels” Megtartst-Megerst Er Van jelenleg a FLDN, amelyben minden (!) Termszetes FLDI Lteznek TUDATOSODNIA Szksges [’elengedhetetlen’], ez pedig a „TISZTELET” s a „Tisztelet-s-megklnbztets” [korbbi lejegyzsekben rszletesebben is rtam errl]. Minden ms KLNLEGESSG-ben val TUDATOSODS azonban „vlaszthat”, s a Lelkek/ltezk a maguk vlasztsa szerinti Teremt Kzvetlensgekbe illeszkedtek be / illeszkednek be.

*****
20130409:
„…(2013. prilis 4.:)
Az „T” let-rendszere szerint pl / mkd / megnyilvnul / kiTeljesed Vilgok mindegyikben egyformn / egysgesen rvnyesl (alap-)Elv az, hogy az „T” „Teljessge” / „Teljessgnek alapja s kerete” mindig MAGBAN az LET-ADBAN VAN [a FLDN a FLDANYBAN], s ebben a FLD EGSZT, a FLDN [TRVNYES Yogossgban] Jelenlv minden Lelket s ltezt tfog / that „T”-„alapban” / rendszerben (f szably szerint) minden egyes Llek s ltez nmaga egy „kln” / csak az adott Ltez ltal rinthet (~ ’teremthet’, ’pthet’, ’tarthat’), csak az adott Llekre/ltezre jellemz „egyni” mintj (let-)ttal rendelkezik.
A FLDN teht
MAGBAN-A-FLDANYA-NLNYEGBEN / NVALJBAN s MEGNYILVNULT-VALJBAN VAN
az let-pts „T” Mintjnak az „alapja / alap-mintja”,
s a FLDANYA minden a FLDRE TRVNYESEN Belp s pt-let-Utat megkezd Llek/ltez nLnyegbe / nMagjba / nValjba [a Llek/ltez FLDN Jelenltnek tartamra!] tadja a FLDBEN-NMAGBAN meglv let-t-pts (minden Termszetes Ltezre egyformn rvnyes) „alap-mintjt”.
A Lelkek/ltezk szmra
ez az nLnyegkbe/nValjukba/nMagjukba befogadott „alap”-minta teszi lehetv
(1)
nem csak magt a TRVNYES ’megtesteslst’
[a FLD NNN LET-minti szerinti ’Megnyilvnult-Val’ (FLDI Termszetes Test s let-t) megformlst s megtartst],
(2)
hanem azt is, hogy a FLDN TRVNYES Yogossgban Jelenlv Lelkek/ltezk
egymssal
s a FLD minden NNN EREJVEL / Mintjval / Minsgvel is
Kapcsoldni s EgyttHatni legyenek kpesek.
A FLDN TRVNYES Yogossgban Jelenlv Lelkek s ltezk ltal az nMagjukba / nLnyegkbe / nValjukba befogadott „t”-minta egy olyan „alapja” [alapvet fontossggal rendelkez let-eleme] a FLD minden Termszetes Ltezjnek, amely [akr mint egy sajtos ’megtart-er’]
az egyik „biztostka” annak, hogy
a TRVNYES FLDI Jelenlte tartama alatt
a FLD Termszetes Ltezjt
MAGA-A-FLD / FLDANYA Biztosan Megtartsa,
s gy a Llek/ltez ne legyen „kiszakthat” a FLD NNN LETBL / LET-TJRL,
s ezltal a Llek/ltez maga kpess vljon nnn „Teljessge” / nValja Biztos Megtartsra.
KRISZTUS EREJBEN ez az „T”-(alap-)Mintban jelenlv [a MEGNYILVNULT-Valt (!) is] MEGTART ER „mostanban” minden Vilgban tHatsra kerlt egy olyan [KRISZTUSI] Megerst Mintval [jellel, ’kddal’], amely „megerstette/megersti azt, hogy egy Llek/ltez abbl a Vilgbl, ahol nMaga TRVNYESEN Van Jelen, egy msik Vilgba csak akkor lphet t / igazodhat t, ha a korbban TRVNYESEN Megnylt let-tjt mr TRVNYESEN Lezrta”.
(…) az „T”-pts „alap”-mintja
mostantl kezdve
minden egyes Vilgban „Klnlegessg”,
„egyedi mintj” minden egyes Vilgban
[vagyis minden egyes Vilgban „ms mintj” mint a tbbi Vilgban],
ez pedig azt eredmnyezi,
hogy a Vilgoknak ez az NNN LET-ALAPJUKBAN lv „egyedi” „Megtart Ereje” kizrja annak a lehetsgt, hogy a Lelkek TRVNYES Lezrsok s ezekhez tartoz egyb ms TRVNYES Rendezsek s Igaztsok nlkl „ki” s „be” lpjenek a Vilgokbl/Vilgokba
[ez a KRISZTUSI RENDELKEZS tulajdonkppen egyik f irnyulsban azt szolglja, hogy a Vilgok egyms kztti rintseikben „ne fertzzk meg egymst nnn Klnlegessgeikkel”].
Minden Llek/ltez csak gy lphet ki egy Vilgbl azrt, hogy egy msik Vilgban let-Utat nyisson nMaga szmra,
ha nMagjbl s Megnyilvnult-Valjbl MAGA-A-Vilg „teljes egszben” „visszavonta NMAGHOZ” az adott Vilg NNN LETT jellemz „let-alap” Minsgt.
Ez tulajdonkppen azzal a kvetkezmnnyel is jr,
hogy a Vilgok „maguk Megnyilvnult (!) mintja / let-rsze” csakis a Vilgok NNN TRVNYES MEGTARTSBAN lehet jelen,
ugyanis minden Vilgnak csakis az NNN LETN „bell” van „Megtart Ereje”.
Ez azt is jelenti, hogy immr egyetlen Vilgbl sem lehetsges „megnyilvnult valjban” „elvinni” „mshova” egyes „let-mintkat”, hogy azokkal „ksrletezzenek”, azokat „talaktsk” / „befolysoljk” stb.
Ahogyan ez rvnyesl a „Vilgok” vonatkozsban,
rvnyesl a „vilgok” vonatkozsban is.
(…) Ahogyan immr minden egyes Vilgra NMAGRA „egyedileg” jellemz az nnn „T”-ptsi / „T”-Tartsi Mintja / mdja, gy az adott Vilgon bell jelenlv minden egyes Llek/ltez is „egyedi” mintban pti s Tartja nnn lett. A VILG Egszn bell minden egyes let-t teljesen „egyedi” jelleg annak ellenre, hogy egy adott Vilgban Jelenlv minden Llek s ltez a maga nMagjba/nValjba a Vilgba val Belpsekor az adott Vilgra jellemz „alap”-mintt fogadja be.
A FLDRE TRVNYESEN Belp Lelkek/ltezk szmra MAGA-A-FLD „egy-azon-let-t-ptsi-mintt” ad t, azonban akkor, amikor a Llek/ltez nMagba / nValjba / nLnyegbe valsgosan is befogadja ezt a „fldi mintt”, az egy-vlva a Llek/ltez nMagjval / nLnyegvel / nValjval „egyediv” vlik, s ezt az „egyedi” let-mintt (1) MAGA-A-FLD s (2) az rintett Llek/ltez is „BeRgzti” NMAGBA / nMagba. MAGA A FLD rszben [ha nem is kizrlagosan] ezen let-t-ptsi minta alapjn „ismeri fel” a FLD LETBE TRVNYESEN Befogadott-s-Belpett Lelkeket/ltezket, s mind a Llek/ltez nmaga, mind pedig MAGA-A-FLD „ebben az t-ptsi alap-mintban” nyitja meg s formzza meg s Tartja meg „nmagt (nnn egyedisgt) az-egysgben-s-egyben”…”
OmMTR~KJ
www.omah.extra.hu
|