Nagyon gyorsan jtt is a megrts a kt kp kapcsn: a msodik (II.) esetben a Szv-ton t elrhet emlk-krbe/emlk-trbe helyezkedtem [ez ’sznes, lktet, pulzl, raml, l’], mg az els (I.) [’tjelz-tbla’-szer kpeknl] a Szv-ttl elvlasztottan lt ’idszak’ [Szv-thoz kzvetlenl nem kapcsold] (leginkbb taln) mentlis jelleg emlk-kpei vltak elrhetv. Az els (I.) esetben ’rgztett’ kpek az elme/tudat szmra segtsget adtak az ’nazonossg’ ’valamelyest val’ ’megtartshoz’, de a valdi nfelismerst [’statikussguk’, szerkezetk miatt] tulajdonkppen nem tettk lehetv (vagy csak nagyon szk mrtkben). [Korbban is utaltam arra, hogy amikor a Termszetes Szv-utak nem mkdtek, akkor az let klnfle (pldul mentlis) (klnleges) hlk (’megtartk’) kialaktsval igyekezett ’egyms kzelben tartani a csaldtagokat’ (egy-kzvetlensgbe-tartozkat).]
A Szv-utaktl elvlasztottan (vagy valamelyest eltvolodva) kialakult sajtos [emlk]hlzatok a ’valdi’ emlkezst ltalban nem tettk lehetv, viszont ’egy srlt szakaszban lehetsget adtak bizonyos eligazodsra, s egyes vdelmi [megtartst-megerst] technikk megismersre s felptsre, az nazonossg egy bizonyos megtartsra/felismersre’.
A ’valdi, l emlkezet’ s nfelismers a Szvben/Szven/Szv-ton t rhet el minden Llek s testben-l-Llek szmra a FLDN-mint-Vilgban…”
2013. december 11.
A ’kezdeti’ [nyomtatsban (sajt kiadsban) is megjelent] rsaim „inkbb” a „mdiumi kzvettsekhez” lltak kzel, azonban azok sem voltak „csupn” „mdiumi kzlsek”. A lejegyzseim kezdettl fogva [legalbbis a magam nzpontjbl] kzvetlenl (!) arra irnyultak, hogy minden lehetsgeset megtudjak [jra Tudatostsak] „nmagamrl”, s gy „rendbe tudjam tenni (majd ki tudjam teljesteni) az letemet”. 2004-2005-ben az „angyalok” „fel” vltam kpess olyan „Bizalomban” Megnylni, hogy „krve s elfogadva” az „ Kzvettsket”, nekiindultam immr tudatosan annak, hogy rendbe tegyem az letem.
A lejegyzseimben lert „kzvettsek” alkalmval egy-egy „helyzet” [egy-egy kp vagy esemny vagy sszefggs] kerlt „megvilgtsba”, kezdetben gyakran a fjdalmas rszekrl „szedtem/szedtk le folyamatosan a ftylakat / eltakarkat” --- s az gy fokozatosan tudatosod „let-rszeimmel” „folyamatosan dolgoztam”. Nagyon fontos rsze volt ezeknek a kezdeti n-ptseknek a legkzelebbi csaldtagjaimmal val kapcsoldsom rendezse, a „fjdalmas-rszek” rendezse --- azokkal az „erimmel”, amik akkor mr elrhetek voltak szmomra. Az Angyalok fel „felplt” Bizalom [majd a magamban felplt/meglt ’Hla’ (20120810, 6. oldaltl)] sok oldst s gygytst tett lehetv, sokat dolgoztam akkoriban magam is a Megbocsts [s Emlkezs] erejvel, igyekeztem tudatosan meglni s megtartani a Szeretetet stb.
Nagyjbl a ’kk knyv’ [a Jds EV-ANGEL-IUMA a magyar nphez] rsnak tartama alatt [nagyjbl 2006-ig] volt „szorosabb” az „egyttes munka” az Angyalokkal. Megismtlem: a „kzvettsek” minden esetben „kzvetlenl” is arra irnyultak a magam nzpontjbl, hogy a magam Megnyilvnulsaiban Tudatosodjak. Ekkortl kezddtt egy olyan szinte szrevtlen „igazodsi” folyamat, amikor a felpl ’n-erimmel’ magam is egyes ’jonnan megnyl feladatokba’ kpess vltam beigazodni [ez is rintve nem-csak-rm-vonatkozan a 20130822–i lejegyzs 7. oldaln].
Hossz vek ta a lejegyzseim mr gy ’szletnek’, hogy a sajt letemben „meglek / vgiglek” „helyzeteket”, ezeket igyekszem „megrteni”, igyekszem felismerni minl teljesebben az ’sszefggseket’, majd ezt kveten (ha ’rzem’) „Nylok bele” a „lersba”. Az rs sorn [nlnyegem (?) nvalm (?) a Fldanya s ERI vezetsvel (tulajdonkppen „nem tudom sztvlasztani” ezeket)] nha mr csupn sszefoglalom / sszegzem a [gyakran trsaimmal is mr tbeszlt] megtapasztaltakat, gyakran pedig tovbb mlyl / tovbb teljesedik az addigi ’megrtsem’.
A kezdeti lejegyzseimben az Angyalok [s nValm] leginkbb mg csak „kvlrl”, egyfajta „tkr”-knt „mutattak” egy-egy ’jellemzt / helyzetet’, amivel akkor-s-ott mr kpes voltam ’dolgozni’. A ’megmutatott’ ’kpnek’ igyekeztem a szmomra akkor-s-ott elrhet ’mlysgeit’ / teljessgt megrteni, s a ’belle felsznre jv fjdalmakat’ oldani, magamat igaztani. Ezek a Tudatostsok egyfajta „alapozi” voltak annak, hogy majd kpes legyek rzkelni / Tudatostani a ’Termszetes sszefggseket’ s a ’Meghatrozkat’.
Az utbbi vek lejegyzsei inkbb mr az jra ’hasznlatba vett’ ’bels lencse’ ltali rzkelsekhez / Tudatostsokhoz kapcsoldtak. Nyilvnvalan van mg tennival addig, amg az gy felnyl Tudatostsok ’teljess’ vlnak. Jellemz ezekre a Tudatostsi mdokra az, hogy amikor egy-egy rzkelt helyzetnek valamilyen sajtossg miatt nem vagyok kpes a szmomra akkor-s-ott-szksges-teljessgt Tudatostani, [a helyzettl fggen] vagy azonnal, vagy pedig amikor ’arra a felttelek megrnek’, egy msik nzpontbl vagy ms kiterjedsre ’jra rnzek’ mindaddig, amg felismerem s megrtem a ’lnyeget’. Tulajdonkppen ltalban akkor vlok kpess ’felismerni s megrteni’ a ’lnyeget’, amikor valamilyen tnyleges mdon ’meglem’ a helyzeteket, s azokbl ’vilgosodnak meg’ a helyzetben lv ’jellemzk / Meghatrozk’ vagy ’sszefggsek’ [az ’elme’ szmra a tnyleges meglsek ’adjk’ a Tudatosthat jellemzket / rtelmezhet sszefggseket].
A kezdeti „tkrk”-ben (leginkbb emlkeztetkben vagy ’egyszer s tiszta szeretet-meglsekben’) a ’teljessget’ a „bels n-erimnek” az akkor mg kevsb mkdtetett / meglt jellege miatt csak nhny (az elme ltal ismert / elfogadhat) „nzpontbl” voltam kpes rzkelni / felismerni / Tudatostani, a sajt elmm s n-erim korltozottsga „hatrt szabott” az rzkelseknek / Felismerseknek / Tudatos meglseknek. A „tkr-tarts” „mlysgeit” akkor mg kevsb tudtam Tudatostani, de gyakran „reztem”, hogy „van mg valami amit fontos lenne felismerni/megrteni”…
Az jabb lejegyzsek sorn is ’rzem’, hogy egy-egy rs mikor van (abban a formjban) kszen. Sokszor napokig is kszl egy-egy lejegyzs, s „tudom”, hogy nagyjbl mr kszen van, de mg „nem teljes”, „valami mg hinyzik”. Nha a sajt meglseimben kopogtat s mutatja meg magt az addig mg meg-nem-vilgosodott rsz, mskor pedig a trsaimban ’formldik’ valami, amire mg ’vrnom’ kell, s csak amikor „egytt tbeszljk / rtelmezzk” a sajt meglseinket, akkor ll ssze / egybe egy-egy jellemz vagy helyzet ’teljessge’. Jl lthat a lejegyzsekbl is, hogy egy-egy mr Tudatostott helyzetbl jabb s jabb Megrtsek / Tudatostsok Nylnak --- a magam szmra nyilvnvalan abban az „irnyban”, amelyben „magam ppen haladok/ptkezem”.
Az „rs” / a „lejegyzs” szmomra (is) eddig egyfajta sajtos Tudatostsi t ’eszkze’ volt. Szemlyes megltsom szerint az „elkvetkezkben” az rsnak az eddig ltalunk ismert/hasznlt „formja” semmiv vlik / megsznik majd. ’Erknt / Tudsknt’ mindannyian azt visszk / vihetjk „magunkban / nnn lnynkben” „tovbb”, ami a sajt meglseink ltal a sajt Megtartsunkba „beplt”, amit „valban megltnk s megrleltnk” arra, hogy „n-erknt” Megtartsuk, s olyan „erv” rleltk, amely egyfajta „alapja” lehet a tovbbi n-ptseknek / nkiteljesedsnek.
A „kls jelleg” „tkr”-ben / „tkr-tarts”-ban / „tkrzds”-ben mindig van egyfajta „viszonytsi rendszer”, amit nem szabad figyelmen kvl hagyni.
Termszetes mdon a „tkr” tja vagy mdszere egy meghatrozott helyzetben pontosan (!) meghatrozott „rintettek” ltal [az ’lnyegkbl / lnyegk szerint’] formldik meg / Van, s ezrt ezen KZVETLEN(l) rintettek kpesek „yol, pontosan” rtelmezni / Tudatostani az ilyen Megnyilvnulsokat. Minl teljesebben ismerik (s szeretik, ’bzzk’) egymst azok, akik Megformli egy-egy „tkrzsnek” / „megvilgtsnak”, ltalban annl knnyebb / egyszerbb / gyorsabb a „tkrzs” „lnyegnek” a megrtse / Tudatostsa [hiszen ilyenkor az rintettek nagyjbl mr ismerik a ’megerst trsuk’ „eszkzeit / erit”, s gy a kzttk meglv szeretet / Bizalom egy olyan „t” / Kapcsolds, amelyben a „Bizonytalan” „rszek” is gyorsan rtelmezhetv vlhatnak].
Akik egymssal „raml” [meglt] szeretet-kapcsoldsban vannak, a kzttk „Megnyitott” „egyttes teremtsbl” ereden „tbbet tudnak kzvetlenl is egymsrl”, „tbbet mutatnak meg a sajt lnykbl” a trsuknak / trsaiknak, ezltal yobban ismerik egymst [teljesebben ismerik egyms rtk-rendjt, gy egyms „viszonytsi rendszert”]. Ilyenkor a Megnyilvnul „tkr”-ben olyan „eszkzk / utak” Vannak, amelyeket ezek a ’trsak’ nagyobb nehzsg nlkl kpesek rtelmezni s gy ’nagyobb mlysgig / teljesebb kiterjedsig’ is kpesek annak a lnyegt Tudatostani.
A „Meghatroz”-kat az „rtkek” fell megkzeltve „nagyon ers rtkeknek” is tekinthetjk, amelyek „nem engedik hogy elszakadjunk tlk / nem engedik hogy elszakadjunk a sajt lnyegnktl / lnynktl / nlnyegnktl (vilgknt az nvalnktl)”. Olyan Klnleges [vagy inkbb Nagyon Klnleges] „rtkeink” a ’Meghatrozink’, amelyekben ha magunk Tudatosodunk s gy magunk is Tudatosan TARTJUK ket, „mg ersebb vlnak”.
*****
Korbbi lejegyzsekben tbbszr rintettem azt, hogy a „Lehetsg Pontok” a FLD Termszetes Ltezinek letben / tjn jelenleg Klnleges Megerstsben Vannak [amiatt, hogy korbban nagyon sok TRVNYT-Tr „rintkezs” eredje volt a „Lehetsg Pontok” klns / sajtos „feltrse” / megrintse].
A FLDANYA a FLD [pt jelleg LET-TJN jelenlv] Termszetes Ltezivel jelenleg Szksg szerint s/vagy egy meghatrozott rendszeressggel tvizsglja / ellenrzi a „Lehetsg-Pontokat”, s a „szksgtelen” s/vagy „veszlyeztetettsget felmutat” „Lehetsg-Pontokat” Rendezik [jellemzen vgleg Lezrjk s semmiv teszik].
Jelenleg egyfajta Klnlegessgnek szmt az, hogy
a FLD Termszetes Lteziben [ugyangy a FLDANYBAN-MAGBAN]
„Klnleges Bels Lehetsg-Pontok” is Vannak.
Ezek a „Lehetsg-Pontok” tulajdonkppen olyan „(leginkbb NAGYON) Klnleges Eredk / Magok”,
amelyek VILGUNKBAN csak s kizrlag a TRVNYES MEGTARTK [= let-Adk] ltal rinthetek meg / Nyithatk meg [’Megtartottak’],
s emellett ltalban mindenkiben VAN jellemzen „egy” olyan „Lehetsg-Pont-Mag” is,
amit „nnn Eredje” [= „trvnyes nlnyege”] TART.
Az „nlnyegbl” „ered” Lehetsg-Pont jellemzen rinthet a TRVNYES MEGTARTK [= „TRVNYES let-Adk”] s a Llek/ltez „TRVNYES Eredje” [azaz „nlnyege” esetleg „nvalja”] ltal.
Ezek a „Klnleges Lehetsg-Pontok” rtelmezhetek gy is, mint [az eddig ismert fogalmak szerint] egyfajta „(bels) irgalom” a FLD Termszetes Ltezinek nnn lnyben, amely a TRVNYES LET S TRVNYES LET-T MEGTARTSBAN s/vagy MEGERSTSBEN olyan sajtos helyzetekben lehet a Llek/ltez szmra Megnyithat / elrhet, amikor ms TRVNYES t/md nem lenne elrhet / Megnyithat.
„Tbb” ilyen „Klnleges Bels Lehetsg-Pont” is lehet egyes Termszetes FLDI Ltezkben abbl ereden, hogy „irnyulnak” valamely Klnleges Teremt folyamatra s/vagy „jelen-vannak” valamely Klnleges Teremt folyamatban.
E „Klnleges Bels Lehetsg-Pontok” s nhny ms „n-er” a Szv s/vagy nVal egyes Klnleges „helyein” erednek/Vannak, ugyanakkor jelenlegi megrtsem szerint a FLD Termszetes Lteziben „formldik” s/vagy tulajdonkppen mr VAN egy j „szerv” vagy olyan j „Megnyilvnuls” is, amelyben a „Megnyilvnult Valban” is JelenVannak ezen s ms „Klnlegessgek”.
Nagyon nehz szavakkal s az eddig ismert fogalmakkal mg csak valamelyest is megkzelteni a „testnk” [= „Megnyilvnult-Valnk, Termszetes (FLDI) Testnk”] ezen j „rszt” vagy „elemt”, amely nagyban hasonlan a Szvhez s nValhoz MEGNYILVNULTAN rsze a TRVNYESEN Megnyilvnult lnynknek, ugyanakkor pedig egy olyan „klnleges rinthetsgben / helyzetben” VAN, amely csakis a TRVNYES MEGTARTK [= TRVNYES LET-ADK] s egyes vonatkozsiban az nVal/nLnyeg ltal rinthet. Nagy valsznsg szerint ez a „Klnleges Megtartottsg” „let-rsznk” a sajt lnynkben mr Megnyilvnult s/vagy Megnyilvnul „Klnlegessgeink” egyik fontos „gyjt-helye” vagy „kapcsoldsi terlete”, s gy fontos szerepe lesz abban, hogy kpesek legynk nnn „Klnlegessgeinkkel” a „megfelel mrtk” szerint Megnyilvnulni.
[FLDI] Termszetes Testnk ezen j „rsze” valsznleg ltalnosan ismertt / rzkelhetv / Tudatosthatv vlik hamarosan s/vagy a Szksg szerint, a FLD NNN MAGJAINAK s/vagy a SZAKRLIS pt let-tban Jelenlvknek azonban hasznos, ha ma mr Tudatosan Irnyulnak ezen j „Klnleges rszk” Tudatostsra, amely a Termszetes Testkben immr [Megnyilvnult, azaz] VAN.
A „Szeretet” „erejrl” vagy „megnyilvnulsrl” korbban is rintettem: habr a „szeretet” „forrst” [vagy a legteljesebb / legtisztbb megnyilvnulst] sokan „kzvetlenl a Szvben / Szvbl” rzkelik, valjban a „szeretet” a teljes (!) Megnyilvnult Lnynk [gy ’testnk’] minden darabkjban / elemben is VAN. Jelenlegi megrtsem szerint az „j Klnleges rsznkre” is jellemz ez a ’meghatroz’ / meghatrozs [csak szavakkal ennl jobban nem kzelthet meg ltalam mg a lnyege].
*****
A „Termszetes [FLDI] Test” jellemz [’meghatroz’] „hrom f rszrl” korbbi lejegyzsekben tbbszr is rszletesebben rtam, pldul: 20130211:
„… Bvebben az ’Anyagi teremtsrl’: 20120807 - MAGOKNAK - SZP ER IV., 5. oldaltl:
„…a Fldanynak „Szv-gye” az „anyagi teremts”,
s ez mr csak azrt is „teljes mrtkben” gy van,
mert a Fldanya minden hozz kapcsoldan megjelen megtapasztalst/szlelst s gy tudst
„anyag”-knt, „anyagban” [NMAGBAN] megjelenknt rzkel.
A Fldanya
minden vltozst
„NMAGBAN”
s gy a hozz Kapcsoldott vagy Egyeslt vagy EGY- lett Teremt-trsban
„anyagi” megjelensknt/vltozsknt rzkel s rtelmez.
A Fldanya NMAGA szmra
tulajdonkppen ezrt „rtelmezhetetlen” [rzkelhetetlen]
a „testi vagy anyagi” s/vagy „lelki” s „szellemi” folyamatok
„elklntse” s/vagy „elklnlse”,
mert brmilyen „lelki” vagy „szellemi” Irnyulst s/vagy Megnyilvnulst [ vltozst ]
NMAGA [nnn lnye] megvltozsaknt
s gy anyagi vltozsknt, anyagi megjelensknt is rzkel-s-rtelmez.
„Elklnthetetlen” az „anyagtl” [a Fldanya s FLD-MAGA szmra / nzpontjbl]
minden megnyilvnuls/vltozs a FLDN,
ahogyan
a Llektl-nMagtl a Llek Maga nzpontjbl minden vltozs s megtapasztals „Magnak” a Lleknek a vltozsa s megtapasztalsa…”
A Termszetes Testnek a FLDN hrom f [’Meghatroz’] eleme van, errl korbban tbb alkalommal is rtam bvebben: 20120823 - sszefoglal 2. - rtelmezsek kpekkel - Az udvariassg mint veszlyes Idegensg (6. oldal):
„…A Termszetes Test kapcsn emltettem, hogy „hrom” egymshoz kapcsold [’Meghatroz’] rszbl tevdik ssze:
„…A Llek megformld ’Testnek’ Termszetes rszei a FLDN:
(1) a „lthatatlan” Llek-n-Rsz mint a Llek FLDN elrhet minden Megtarthat-s-Megtartott [azaz ’trvnyes’] Tudsa s Ereje/Minsge,
(2) a „Fldanyai Kzvetlen Teljes Jelenlt” [„YO” (s „MINDEN”)]
(gyakorlatilag az adott megtestesls Fldanya ltali Megtartsa/Egyben-tartsa),
(3) s az a kzzel foghatv vl anyagi test,
amely mint egy „kapcsoldsi” s „olvas/rzkel/rtelmez eszkz” segtsgre van a Lleknek abban,
hogy a maga vlasztotta irnyban a FLD MAGA TUDSNAK/TJNAK „l, jelenlv Teremt rszv lehessen”…”
20120928 - A Hatrrl - A Hatr Vdett Megnyilvnulsi Formja - sszefoglals,14. oldaltl:
„…A Termszetes Test „hrom” EGY-BE-Kapcsold „rszbl” ll a FLDN: kt ’lthatatlan’ rszbl s egy ’kzzel foghat’ megnyilvnulsbl. Az egyik ’lthatatlan’ rsz a „Kzvetlen s Teljes Fldanyai Jelenlt”, amely tulajdonkppen a Llek/ltez nValjba s nLnyegbe befogadott Elsdleges let-Alap, amely a Llek Megnyilvnult lnyben egy „Fldanyai Megtartst”, a FLDI let-ton Jelenlt s pts lehetsgt jelenti meg. A msik ’lthatatlan’ rsz maga a Llek/ltez nValja/nLnyege [Llek esetben a ’Llek-n-Rsz’ (egy sajtos „Krisztusi” nVal / „nMag”)], amelyben tnylegesen jelenvan a Llek minden addigi TRVNYESEN Megtartott Tudsa s Ereje s amelyben a Llek/ltez maga „tanul” s pl s vltozik. A „Llek-n-Rszben” meglv Llek-Tudsbl a Llek szmra azok rhetek el s lhetek meg a maga FLDI let-tja sorn, amelyek megnyilvntsra a Llek a Fldanytl Engedllyel [’egyetrtssel / trvnnyel’] rendelkezik. A Termszetes Test harmadik rsze maga az anyagi test, amelyet a Llek/ltez s a Fldanya „Egytt-s-Egyben” ptenek fel s tartanak-meg.
A Llek/ltez a FLDRE val TRVNYES BELPSEKOR a Maga nLnyegbe-s-nValjba a FLDANYA „[Vilgbl-s-]YO”-sgbl BEFOGAD egy „Elsdleges-let-Alapot”, amely „alapja” a megtesteslsnek s a teljes FLDI let-tja sorn a Maga nLnyegben/nValjban nMaga ltal elmozdthatatlanul s rinthetetlenl [’MEGHATROZAN’] Jelen Van. Amikor egy Llek/ltez a maga FLDI let-tjnak TRVNYES Lezrsa utn „Kivezetsre” kerl a FLD MAGA LETBL s Termszetes LET-TJRL, a FLDANYA-MAGA ezt a „Fldanyai N-Rszt” teljes egszben visszavonja MAGBA, s ezzel vlik „vglegess” az adott Llek/ltez TRVNYES „Elbocstsa/Elengedse” a FLDRL.
Ha egy FLDN TRVNYES Yogossgban Jelenlv Llek/ltez „lete” valamilyen tnyleges veszlyhelyzetbe kerl, a FLDANYNAK-MAGNAK [mint TRVNYES Kzvetlen let-Adnak] Yoga s Ktelezettsge is a tnyleges letveszlybe kerlt Llek/ltez FLDN Megnyilvnult lete s [’TRVNYES’] ’Teljessge’ (!) ’vdelme’ [~ Termszetes/Yogos Megtartsa s Megerstse] rdekben minden SZKSGES s TLE TELHETT megtenni…”
Yol rzkelhet ezen korbbi lejegyzs-rszletekbl is az, hogy FLDI Jelenlte tartama alatt mennyire szoros s kzvetlen a Llek s a FLD/Fldanya kapcsolata, s az is, hogy „nem vlaszthat el egymstl” a Llek s a FLD/Fldanya teremtse.
A Lleknek [krisztusi nmagjbl ereden] „sajt” „Megtartsa s Megtart-ereje” (is) van, Llekknt val „megteremtse/megnyilvnulsa” pillanattl kezdden (’nll ltezknt’ / teremtknt) „tagja KRISZTUS CSALDJNAK”. Ebbl ereden a Lleknek nMagnak is van TRVNYES MEGTARTSA --- (szinte) „fggetlenl” attl, hogy ppen mely Vilgban van Jelen s ppen milyen let-szakaszt li. A Lleknek ezt a „sajt”, „n-yog” „Megtartst” [’kzvetlenl’] KRISZTUS „tartja”, s ez a Lleknek az az nRsze, amelyet kizrlag KRISZTUS rinthet meg. A Lleknek ez az a „rsze”, amelyben [a Lelket Befogadott Vilg Rendje szerint] a Lelket KRISZTUS EREJE is Tartja s Szksgben akr ’Rendezheti’ [pldul ’gygythatja’].
FLDI Jelenlte tartama alatt a Llek Igazodsi / Rendezdsi [s pt teremt] folyamatai mindig MEGHATROZOTTAK a FLD TRVNYE ltal is: a Llek teremt folyamatai a Vilg [FLD] TRVNYES Minti [s ’Harmnija’] szerint nyilvnulnak meg. A FLDN Jelenlte tartama alatt teht a Llek teremt folyamatai s eri megnyilvnulsa MEGHATROZOTT a FLD [mint Krisztusi Vilg] Minti ltal, a Llek olyan mdon nyilvntja meg / li nMagja teremt erit, hogy Megnyilvnulsai ’Harmonikusak’ legyenek, megfeleljenek az let-Ad Vilga TRVNYEINEK is.
A Llek teht a FLDN [vagy brmely ms Vilgban] val Jelenlte sorn nMaga teremt [s Megtart] Erejt az t Befogadott Vilg LET-RENDJNEK megfelelen, az let-Adja ltal szmra „tadott” „let-Alap”-Minta szerint nyilvntja meg. Ez biztostja azt, hogy a Llek kpes legyen a[z adott] Vilgban TRVNYESEN s Harmonikusan Jelen-lenni s Megnyilvnulni, azaz nMaga s a Vilga szmra is pten teremteni.
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz ELRHET ITT.