20131213 - A 'lnyeg' (II. rsz)
2013.12.13. 10:59
Az rs I. rsze elrhet ITT.

Kzelt plda: tekintsk a „megtesteslt Lelket/szellemet” egy tncos-prnak. [A „pr” egyik tagja legyen itt a Llek, a „pr” msik tagja pedig a ’test’.] A „pr”-t alkot elemek egyms nlkl „rtelmezhetetlenek”, egysgkben csak akkor „mkdnek” yol, ha „egy mintban s ritmusban” tncolnak. Egyttes tncuk nem fggetlenthet a „zentl” / a „zenei alaptl” [amely ebben a pldban a FLD LET-Mintja]. Ahogyan a tncospr tnca csak akkor lesz harmonikus/knnyed-s-szp, ha mindketten a zenei alapnak megfelelen s egymsra klcsnsen figyelve tncolnak, egy FLDN megtesteslt Llek teremt folyamata is akkor lehet „knnyed”/„sikeres”-s-szp, ha azt nMaga s (Termszetes Krnyezete, azaz) a FLD MAGA Minti szerint li meg.
A VILGBAN ltalnosan rvnyesl Elv szerint egy Llek nMaga (sajt, krisztusi) Teremt [akr Igazt / Rendez] Erejt akkor kpes Teljessgben meglni [nMagbl ’elhvni’ s megnyilvntani], ha Teljes egszben megtartja s megli az t Befogadott Vilga re vonatkoz Trvnyeit. Ekkor van a Llek abban az nMinsgben [„SZERETET-TELJESSGBEN”], hogy KZVETLENL hozzfrjen „minden erejhez” / „teljessghez”, s gy ebben az llapotban van abban a helyzetben, hogy nMaga „legtkletesebb Harmnijt” „akr egy pillanat alatt is nMagbl Megnyilvntsa s nMagba Befogadja s nMagban azt Megtartsa”.
Ahogyan ’lthat’ is, ma mg sokszor nehz (az eddig ismert fogalom-kszlet szerint) szavakat tallni a FLD [s VILG] Termszetes folyamataira. Ennek az az oka, hogy eddig itt a FLDN Termszetes-mdon-egymshoz-tartoz-(egysget-alkot)-rszek/minsgek sokszor egymstl nagyon is eltvolodottnak ltszottak, s nem hogy egysgk nem mutatta meg magt, de mg a kapcsoldsuk is alig volt elkpzelhet. Most, a Termszetes Egysgekbe val visszaRendezds/visszaIgazods folyamataiban nem mindig ismerhet fel azonnal az, hogy Egysgkbe visszaigazodott rszek „korbban” „milyen (Klns mdon egymstl elvlasztott) minsgek” voltak, mi volt a rgebbi nevk s mi a mostani elnevezsk… Nem mindig szksges rszletesen ismerni egy Egysgbe s Teljessgbe visszakerlt Egysg/Minsg „korbbi” (csorbult) jellegt, az a fontos, hogy a „mostani”, jelenlegi Teljessgt rtsk [rzkeljk s Ismerjk fel s ljk]. Ez az oka annak is, hogy egyes eddig ’hasznlt’ ’gygytsi mdok’ ELENYSZNEK [mra mr hasznlhatatlann lettek]: ma mr nem szksges olyan ’rszekre’ irnytani a (Megtart) figyelmet (s azon ’rszeket’ ’kln’ gygytgatni), amelyek Termszetes Egysgkben vannak mr jra jelen --- ehelyett a megnyilvnultt lett j egysg termszetnek / jellegnek rzkelse s Felismerse s Megrtse a fontos, hogy ez az j egysg ’yol’ Megtarthat legyen.
Szksgtelen „kzvettket” hasznlni akkor, amikor az nMegismers / TUDATOSODS s Megtarts / Megtarts Megerstse KZVETLEN (Termszetes) mdon Megnyilvnulhat.
Ismt csak ’nem knny’ szavakk lefordtani ezeket az rzkelseket s Megrtseket. Taln segtheti a lertak rtelmnek megrtst a kvetkez plda: a kzelmltig nagyon sok Tudatosodsi s nRendezsi folyamatot segtett sok Llek esetben az, hogy (’kzvett’) „tkrknt” tekintettek a krnyezetkre, s az rzkelt helyzeteket elemeztk (kerestk azok rtelmt / mlysgt, nMaguk szmra megnyilvnul pt rtelmt). [20091105 IV - Tovbbtott zenet - A Tkr trvnyei]

Azok, akik nMagukban kpess vltak rtelmezni az „eltvolodst”, az „egszbl elklnl rszeket” (akr az eltvolodottsg egyes Klns minsgeit is), ltalban kpess vltak a „tkrk” ltal rzkelhetv tett „rszek” rzkelsre s valamilyen nMaguk szmra pt irny (!) rtelmezsre. Nluk ez a mdszer sok yo eredmnyt hozott, sok rtkes tapasztalathoz s megrtshez jutottak a „tkrk kzvettsvel” (nMagukrl s a Vilgukrl is)(a „rszekrl” s azoknak az „egszben” betlttt szereprl is). Vannak azonban Lelkek, akik (klnfle okokbl) nem ismertk fel a krnyezetkben rzkelt megnyilvnulsok (kzvett) „tkrz” jellegt, nem ismertk fel a „tkr-tarts”/tkrzds mdszere ’rtelmt’. k ltalban korbban az „Egysget” s a „Termszetes sszetartozsokat” ismertk/tapasztaltk meg [ebben a Teremtsi Irnyban haladtak], az Egysgbl val Klns jelleg eltvolodst vagy „kiszakadst” fjdalomknt ltk meg, s ez a (’csorbt’) fjdalom sok esetben „elzrta” bennk ezt a „megismersi utat” [ kzvetlenl az Egysg Megtartsa s helyrelltsa fel irnyultak, ezrt nem „tudtk” figyelmket az egyes rszekre (sokszor szmukra „idegen” minsgekre) irnytani (nem akartak a Termszetes let-minsgktl tovbb tvolodni)].[Ez egyes esetekben ’Tudatos nMegtartsknt’ is rtelmezhet.]
Azok, akik korbban a tkr-tarts mdszere szerint figyeltk a magukban s krnyezetkben megnyilvnul hatsokat, sok esetben (ha a „tkrk” kzvettette rtelmezsbl yol ptettk nMagukat) megtanultk KZVETLENL rzkelni nMaguk Jelenltt [pldul ’nmaguk (!) bels hangjt’], s ma mr nem a korbbi „tkr-tarts” mdszere szerinti figyelmessggel lik az letket, hanem egy teljesebb [’Egysges’] Tudatos Jelenltben: a krnyezetkben s nmagukban ma mr sokkal ’finomabb’ jelzsek s minsgek, sszefggsek kzvetlen rzkelsre is kpesek, s „rt Figyelmkkel” mr nem csupn a „tkrzdseket” rzkelik s rtelmezik, hanem a jelenlt s teremts mlyebb sszefggseit is kzvetlenl kpesek felismerni. Ma mr teht k sem a „tkrk” mdszert hasznljk, hanem egy annak segtsgvel nMagukban felplt jfajta Tudatos Jelenltben lnek.
Azoknak, akik eddig nem tudtk felismerni a „tkrk/tkrzds” rtelmt s (nMaguk szmra val) hasznossgt, sok esetben ezen mdszer megismerse most sem tud igazn a segtjkk lenni, vagyis „felesleges” szmukra „megtantani” a „ tkrk figyelst” (az nMag s Jelenlt kzvetlen meglse helyett). [Termszetesen vannak/lehetnek olyan Lelkek, akik szmra a „tkrzds” elveinek megismerse knnyebb teheti mg ma is az nMagukban val Tudatosodst.]
A „tkrkben” „rszek” vltak felismerhetv „klnfle ltsmdok” szerint --- azrt, hogy „teljesebb kp legyen felismerhet az egszrl”. Azok szmra azonban, akik „kptelenek” voltak az nMagukban (emlkknt, tudsknt hordozott) „egysg”-et (akr a „vlasztott tjuk jellege”, akr sajtos fjdalmaik miatt) „darabokknt rtelmezni s darabjaibl jra eggy tenni”, a „tkrzs” mdszere tulajdonkppen ma is rtelmezhetetlen. Ugyanakkor ma mr SZKSGTELEN is szmukra ezen (segt) mdszer „ kzvettsvel ” az Egysget-alkot-rszelemek kln-kln megismerse, hiszen a Termszetes EgyttHatsok lehetsgei ismt elrhetek, s gy az EGYSG megtapasztalsa/megnyilvntsa KZVETLENL is (a maguk szmra rtelmezhet mdon!) ismt elrhet a szmukra. Valsznleg k lesznek most azok, akik gyorsabban (vagy ’termszetesebb mdon’) (taln a ’rszek’ megismersben eddig ’elbb jrk’ szmra kezdetben nehezebben felismerhet s megrthet mdon) rismernek az jra „egysgknt/egszknt” megnyilvnthat / meglhet Minsgekre (gy nMagukra is), s szmukra a ksbbiekben is „idegen” lesz sok olyan gygytsi / Rendezsi md, amely „ kzvett ” mdszerekkel a „rszek” jra Egysgbe vezetsn fradozott. Valsznleg k lesznek azok is, akik a legszksgesebb Feltiszttsok utn „Termszetes nGygyt [Igazt / Rendez] Erejket” mr „magtl rtetd” mdon fogjk meglni, s „kls” segtsg-nyjtsok nlkl nagyon gyorsan s ltvnyosan meglik (testi-lelki-szellemi-egysgkben) a sajt Igaztsi s Rendezsi folyamataikat. Szmukra az j Minsgekben val TUDATOSODS is valsznleg knnyebb lesz majd, hiszen nem a szmukra rtelmezhetetlen „csorbultsg” „ki-yavtsa” lesz mr a „feladat”, hanem a Teljessg Megtartsa s a Boldogsgba val visszaigazods [s a Teljessg s Boldogsg nMaguk „ismert” s „termszetes llapota”].
Ismt csak egy kzelt plda: van egy ’mag’ a ’fldben’. Ahhoz, hogy a ’mag’ elinduljon a nvekedsben (nmaga kiteljesedsben), a „szmra megfelel krlmny” szksges. A „szmra megfelel krlmny” sok sszetevbl ll egybe, szksges a megfelel tpller jelenlte (nedvessg, bizonyos anyagbeli bsg), megfelel(en tarts) ’melegsg’ / ’puhasg’, megfelelen ’mgneses’ kzeg, megfelel erssg fny-hats stb.

Amg a nvekedshez szksges minden ’elem’ nincsen meg (egyttesen, egyben), a ’mag’ ’tudja’, hogy mg nem indulhat nvekedsnek:

A ’mag’ ’nem figyeli’ kln-kln a ’nedvessg’ ’mrtkt’ s az egyb sszetevk ’ingadozsait’ --- egyszeren ’rzkeli’ azt, hogy mikor van minden „egysgben/egyben” ahhoz, hogy elinduljon a nvekedse. Amg nincsen meg minden felttel egyben, addig kvlrl ’halottnak’ / ’bambnak’ is tnhet a ’mag’, amikor pedig „minden felttel a helyre kerl”, (a kls szemll szmra akr rthetetlen mdon) elkezd nvekedni a ’mag’ a ’sajt mintja szerint’:

A ’mag’ ’nMagt tartotta’, a ’rszek’ ’vltozst’ az ’egysg’ ’nzpontjbl’ rzkelte [’figyelmt nem aprzta el’ a ’rszek termszetnek’ mlyebb megismersre, nMagban ’tartotta’ azt ez ERT s MINTT, amely szmra pontosan jelezte ’meddig maradjon’ s ’mikor induljon’].
Akik ’mesterei’ az EGYSG / EGY MEGTARTSNAK, TUDJK, hogy nMaguk / Jelenltk Biztos Megtartsban „mindazt” s „mindazokat” is Biztosan Megtartjk, amivel/akikkel TRVNYES EGYSGBEN / EGYBEN VANNAK, gy Jelenltkben vagy Megtartsukban „figyelmket nem szksges elaprzniuk az Egszet alkot rszekre”. Amennyiben a TRVNYES EGYSG vagy EGY valamely eleme „gyengbb” vlna [Megerstsre szorulna], az a Termszetes Jelenlt / Szeretet / SZERELEM llapotban pontosan RZKELHETV vlik az EGYSG / EGY minden egyes eleme szmra, s nMagjukbl ereden azt is TUDJK, hogy (mi okozta s) milyen mdon ersthetik meg a meggyenglt elem Megtartst.
Attl is fggen, hogy
I./
egy Llek/ltez MIBEN GYAKORLOTTABB
[eddig olyan Teremtsi Irnyban haladt, amelyben
(1) az EGY s Egysg ’Teljes Megtartsban’ Tudatosodott,
vagy pedig (2) az EGY-en/Egysgeken belli egyes rszek/elemek termszett ismerte meg]
tovbb
II./
attl is fggen, hogy JELENLEG PPEN MILYEN TEREMTSI IRNYT VLASZTOTT nMaga szmra ---
a Lelkek/ltezk a FLDN is klnfle utakat/mdokat ismerhetnek meg nMaguk Megtartsnak MEGERSTSRE.
Lehetsges, hogy egy Llek/ltez gy jut el nMaga Egysgbe-s-Teljessgbe, hogy TUDATOSODIK abban, mely „rszei” milyen okbl s milyen mdon mozdultak el nnn Trvnybl/Harmnijbl --- s ezen elmozdulsokat ’megsznteti/elhrtja’, gy ismeri meg nnn Egysge/Teljessge ’jellemzit’.
Ms Lelkek/ltezk azonban gy is visszaigazodhatnak nnn Egysgkbe-s-Teljessgkbe, hogy nMagjukbl ’elhozzk’ azt a ’Tiszta Hangot’ / ’Tiszta Mintt’ / ’Tiszta Harmnit’ [’Trvnyt’, Ert], amelyben nMagukra ismernek, s ez a Klnleges „bels er” „semmiv teszi” a Llek/Ltez TRVNYES [Megtarthat] Lnyhez nem tartoz rszeket/elemeket, a tbbi ’elemet’ pedig ’Harmniba/Trvnny rendezi’.
A FLD NNN MAGJAI magtl rtetden minden (a FLDN) Megnyithat Teremtsi Irnyban JelenVannak. [’Emlkezznk’ a FLD ’Atyja’ s ’Anyja’ sajtos jelleg Megtartsaira]
„…A Megtarts Megerstst eredmnyezi az is,
amikor a MAG-Llek TUDATOSAN nMaga Szvre-s-let-Magjra [~ nMaga „kzppontjra”] irnytja a Figyelmt s Jelenltt,
nyugodt llekzs kzben rzkeli s TUDATOSTJA nMaga „Egy”-sgt
s tudatostja EGY-SGT

*****
MAGOKNAK s a SZAKRLIS let-tban jelenlvknek ’hasznos’ Tudatosan meglni [korbbi lejegyzs-rszletek jabb pontostsokkal]:
20120723:
„…A Vilgi MEGTART ER s vilgi Megtart Er „gykere” a SZVBEN/Szvben [s nvalban s nlnyegben] van, s a ltez minden „RK” minsgt, gy a fizikai test nLnyeg minsgt is „megtartja”/thatja.
A VILG MAGA MEGTART EREJE KRISZTUS ’SZVBEN’ [NVALJBAN / NMAGJBAN S NLNYEGBEN] VAN.
Egy Vilg MAGA MEGTART EREJE az adott Vilg nMAGA SZVBEN [s NVALJBAN / NMAGJBAN s NLNYEGBEN] VAN.
Egy vilg (azaz Llek) Megtart Ereje nMaga [termszetes] Szvben [s nValjban / nMagjban s nLnyegben] [s TRVNYES MEGNYILVNULSAIBAN] VAN.
(…)A Megtart Er teht
minden egyedi formai megnyilvnuls ltez „termszetes (sajt) szv”-ben gykerezik,
s a Megtart Er adottan l minsge egy megformldott ltez esetben
a „Teljes Jelenltre” kiterjed,
a Teljes Jelenltet „megtartani kpes” (gy az adott ltezs „legsrbb” megformldott nnn lnyt/rszt is, pldul a „fizikai/anyagi” testet is).
Ez azt jelenti, hogy
mind a „Rendes let-vitel” krbe tartoz kisebb mindennapi meglsek vagy pp a jelentsebb let-vltsok/talakulsok sorn,
mind a „Klns” vagy „Klnleges” helyzetek megprblbb helyzeteiben (pldul egy nagyobb szakasz-vlts felemel/tlnyegt vltozsa sorn)
a ltez nnn Megtart Ereje
a ltez mr megnyilvntott/lv-tett minsgei kzl mindannak a „megrzsre” s „tovbbvitelre” kiterjed s kpes, ami az adott ltez nnn „RK” Minsge (vagyis a tovbblpsre vlasztott „t” szerint rendelkezik azzal az nLnyeg RK Minsggel, amely tovbb-pthet).
A Megtart Er teht
egy adott ltez „teljessgt” tfogja/thatja:
a termszetes nLnyeg Egysgt vagy EGY-Minsgt alkot
„szellemi”
s „lelki”
s „egyediv formlt anyagi” minsgt,
tovbb
az „EREDT” is.
A ltez Megtart Erejnek az a jellemzje, hogy a Megtart Erbl [a „szv”-re jellemz „rinthetsgi rend” miatt] „kivonhatatlanul/elvlaszthatatlanul”
a Megtart Er
mindig
l mdon hordozza
a ltez nnn EREDJHEZ val termszetes Kapcsoldsnak s Egysgnek [s EGY-sgnek] minsgt is,
jelenleg nagy segtsg lehet a FLD MAGA TJN tovbbhaladst vlasztott Lelkek/ltezk szmra, ugyanis
az nnn Megtart Erben val tudatosods
[a teremt trsakhoz val termszetes kapcsolds termszetnek felismerse
s az nnn EREDHZ val (a lteztl „elvehetetlen”) Kapcsoltsg/Egysg/EGY minsgnek a felismerse]
nagyon gyorss s egyidejleg biztonsgoss s biztoss is teheti a „Bels s Kls Igazodsokat/Rendezdseket” s pt Teremtseket…”
20130118 II:
„…20120731 II - MAGOKNAK a MEGTARTS gyakorlshoz:
20120728 - Ngats s lelki-furdals:
„…[A MAG-Ltezk] „Elkszlve” a hamarosan felersd T-rvnyre [a Vgs KiIgazts KiTeljesedsre], a Fldanya Klnleges „semmiv-tev”/Feltisztt Erejt gy is megjelenthetik akkor, amikor ((1) a Megersts Fldanytl val krse utn) (2) „TADJK nMagukat” a Fldanya SZERELMNEK,
(3) hogy „nnn let-Tengelykre s a Maguk Szvben lv let-gykrre (!)” figyelve
(4) nyugodt Llekzs kzben
(5) „szilrdan/rendletlenl” Megtartjk nMagukat,
s (6) ekzben rzkelik,
ahogyan a Fldanya „semmiv tev KLNLEGES EREJE” mint egy erteljes „rvny” a teljes lnyket tjrja s onnan kivisz/eltvolt mindent, ami nem az Igaz nVal.
A Fldanya(!) ezen KLNLEGES „tisztt rvnyt” [a ’gyakorls’ sorn] mindenki olyan „mrtkben/mlysgben” lheti meg, amire mr „megrett”.
FONTOS TUDNI, hogy ez a T-rvny a FLDANYA MAGA Ereje!
(7) Ha az „rvnyls” megsznt, (8) maradjatok mg nhny percig a Befel figyel nyugodt llekzsben, s (9) engedjtek meg, hogy Megtart Ertk kiegyenslyozza a lnyeteket. (10) Ha valamiben mg szksget reztek, annak Rendezshez is krjtek a Fldanya segtsgt (fogalmazztok meg a krst a „Szvetek szerint”, majd „adjtok t Magatokat a Fldanytl rkez Segtsgnek / Megerstsnek”:
„fogadjtok el” s „ne akarjtok irnytani”, legyetek „EGY VELE”
s kzben TARTSTOK „biztosan” nMagatokat).
Akik a FLD MAGA TJN kvnnak tovbbhaladni, a Maguk/nMaguk / nnn lnyk megtiszttshoz / Igaztshoz a FLDANYA s a FLD-MAGA ERINEK Igazt/Rendez Minsgeit „krjk” s vegyk ignybe! Megtart Erejk gy vlhat „pontoss” s „biztonsgoss”.
Ahogyan n a Llekben az nVal s a Fldanya SZERELME irnti BIZALOM,
gy a Llek egyre „jabb” nnn lnytl idegen minsgt is elengedheti lnye egyre „mlyebb rtegeibl”,
ezrt aki rzi ennek a mdszernek a hasznossgt,
az „ha szksgt rzi”, ismtelje meg btran.
Ez a „gyakorls” amiatt is hasznos lehet,
mert a Llek ezltal valamelyest gyakorlatot szerezhet mg a T-rvny kiteljesedse eltt a sajt let-tengelye / nMaga / nnn lnye (s kiegyenslyozottsga) („rvnyls kzepette val”) megtartsban
s az „EGY” Minsgnek felismersben s tudatostsban
s az EGY-ben-val-nTudat/nMag-megtartsban,
s gy nem okoz majd nagyobb zavart a T-rvny kiterjedt megjelense,
vagy [a tengely-tarts begyakorlottsga miatt] a zavar gyorsan Rendezhet lesz…”
[Tovbbi rszletek a jelzett rsokban.]
OmMTR~KJ
A "MEGHATROZK" jellemzinek megismerse tovbb folytatdik az "IRGALOM"-rl szl lejegyzsekben is. A folytats ELRHET ITT.
www.omah.extra.hu
|