2013. december 23.
Az IRGALOM [’alapjaiban’ ’Klnleges / Nagyon Klnleges’] MEGNYILVNULSA / EREJE ’eredenden’ a TEREMTETT LTEZSNK EGSZRE KITERJED / TEREMTETT LTEZSNK EGSZT THAT Megnyilvnulsknt fogant meg TEREMTETT LTEZSNK minden TEREMTJNEK [minden TEREMTSI IRNYNAK] EGYETRTSBL.
TEREMTETT LTEZSNK TEREMTI-MAGUK mindannyian a „BOLDOGSG FORRS-EREJNEK” [’MINDENHATNKNAK’] egyfajta ’kzvetlen kiradsai’ [’eredend kiradsai’] [’meghatrozott kzelsg kiradsai / MEGNYILVNULSA’], ’AKIK’ maguk ’ltezsk / Eredetk okn’ ’EGY KZVETLENSGBE tartoznak’. Ezek a TEREMTK azonban „mr” „nem csupn” „eredjk szerint” VANNAK EGY-KZVETLENSGBEN, hanem maguk EGYETRTSK ’ltal / tjn’ is MEGERSTETTK „EGY-BE-TARTOZSUKAT S AZT HOGY MINDEN TEREMT TELJESSGT MEGTART EGYTTES TEREMTSBEN VANNAK”.
A „BOLDOGSGOS TEREMTS” „rtelme szerint” olyan Megnyilvnuls, amelyben a MEGNYILVNULTAK / MEGNYILVNULK olyan jelleg ’kiterjedt szabadsgot’ lnek meg, amelynek ’korltja’ [FLDI fogalmaink szerint] a ’tisztelet’, vagyis az, hogy a Teremtsek nem eredmnyezhetik „A TELJESSG” „csorbulst” („hinyt”) [a ’sajt’ s ’msok’ TRVNYES Megnyilvnulsainak Teljessgt nem ronthatjk].
’rtelme szerint’ ’A BOLDOGSGOS TEREMTSEK MEGTARTSRA S MEGERSTSRE’ irnyul [’Eredetkben-EGY’] TEREMTK ’EGYETRTSE’ ’megformlsnak mdja’ ereden MEGHATROZTA-S-MEGHATROZZA ’A BOLDOGSGOS TEREMTSEK F ARNYAIT’. Az ’EGYETRTS’ egy olyan ’arny’, amely MEGHATROZTA azt, hogy a TEREMTK / Teremtk „egyttes teremtsei” [„Szoros” Kzvetlensgei] csakis az „EGYETRTS”-ben Nylhatnak meg s Nyilvnulhatnak meg, s a "Teremtsek" valamint az ’Egyttes Teremtsek’ Megnyilvnulsnak ’Biztostania’ Szksges azt, hogy egyetlen rsztvev / teremt ’nnn teljessge se csorbulhasson’.
KRISZTUSNAK-MAGNAK a [rszben az IRGALOMBAN-MAGBAN MEGNYILVNULTT lett] ’Klnleges ldozata’ a TEREMTK EGYETRTSBL ereden „TRVNNY” TETTE TEREMTETT LTEZSNK EGSZRE a BOLDOGSGOS TEREMTSEKBEN ’Megnyilvnulhat ARNYOKAT’.
Ez egyik rtelmezsben azt jelenti, hogy
a TEREMTK [Teremtk] mindannyian „csak” az NLNYEGKBL MEGNYLT TEREMTSI IRNYOKBAN Teremthetnek,
s amikor ezek a [’TRVNYES’ (azaz az ’Ered szerinti’)] TEREMTSI IRNYOK azt lehetv teszik, a TEREMTK [Teremtk] egymssal a TELJES EGYETRTS TJN Kapcsoldsban [majd pedig az EGYETRTSK ltal meghatrozott ms ’kiterjeds’ ’RINTSEKBEN'] Nylhatnak meg.
Azt, hogy a TEREMTK / Teremtk „mikor s hogyan” Nylhatnak meg egymssal TRVNYES EGYTTES-TEREMTSEKBEN, MEGHATROZZA (!) (1) a TEREMTK / Teremtk sajt ’Eredenden Megnylt TEREMTSI IRNYA’, (2) tovbb az, hogy ’adottan ppen milyen TRVNYES Teremtsben Nyltak meg / Vannak, (3) tovbb „mennyire kzeli egymshoz” a TEREMTK / Teremtk „ppen Megnyilvntott Jelenlte” [vagyis „arnyaiban” „mennyire kzeliek / tvoliak” a TEREMTK / Teremtk „adott” TRVNYES MEGNYILVNULSAI].
TEREMTETT LTEZSNKBEN [a VILGI ’fogalom’-hasznlat szerint] ’IRNYOK’ s ’ARNYOK’ s ’RTKEK’ HATROZZK MEG mind az ’egyni’ Teremtseket, mind a KZVETLENSGEK Megnyilvnulsait [a TRVNYES Kapcsoldsokon alapul Egyttes-Teremtseket]. Az ’IRNY’ s ’ARNY’ jellemzen Meghatrozza [vagy megmutatja] azt, hogy egy TEREMT / Teremt „milyen RTKEKBEN Teremt” / „milyen RTKEKBEN pl / Van”. Az ’egyni’ s KZVETLENSGEKBEN Megnyilvnul Teremtsekben Megtartott / ptett ’RTKEK’ emiatt ’alapjai’ annak, hogy az egyms ’kzelsgben’ lv TEREMTK / Teremtk „milyen kzs RTKEKBEN” Nylhatnak meg Egyttes-Teremtsekben.
TEREMTETT LTEZSNKBEN
az IRGALOM-MAGA
az egyik olyan [immr a TEREMTETT LTEZS EGSZRE FELHATALMAZOTTSGGAL RENDELKEZ] MEGNYILVNULS (’TEREMT ER’),
amely NNN LNYBEN [NLNYEGBEN / EREDJBEN (s VILGI NVALJBAN / NMAGJBAN is)] BIZTOSAN TERTJA a TEREMTETT LTEZS ’EGSZNEK’ ’MEGHATROZ’ ’IRNYAINAK / ARNYAINAK / RTKEINEK’ ’legfbb jellemzit Meghatrozit’ [vagyis azokat a ’MEGHATROZKAT’, amelyektl a TEREMTETT LTEZSNK TEREMTI / Teremti „nem szakadhatnak el”].
Az IRGALOM-MAGA „nem csupn” „TARTJA” „NNN LNYBEN” [„nnn lnytl elvehetetlenl”] TEREMTETT LTEZSNK „legfontosabb MEGHATROZIT”, hanem „Szksgben MEGERSTI ezeket”.
TEREMTETT LTEZSNK TEREMTINEK / Teremtinek
IMMR „klnleges figyelmessggel” Szksges lennik arra,
hogy MEGNYILVNULSAIK ’MEGHATROZIT’ [ezeken bell a sajt „Trvnyes Teremtsi Irnyukat” s a Teremtseiket MEGHATROZ „Arnyokat” s Megnyilvntott s/vagy Megnyitott „rtkeiket”] minden olyan Teremtsi helyzetben PONTOSAN-S-BIZTOSAN-TARTSK, amely helyzetben „egy meghatrozott kzelsgben” JelenVan valamely ms TEREMT / Teremt.
Ezen ’MEGHATROZK’ „BIZTOS TARTSA’ [Szksgben MEGERSTSE]
fontos [immr ’Meghatroz’] ’ALAPJA’ brmilyen ’TRVNYES KZELEDSNEK’ s az ezekbl TRVNYESEN [azaz a ’TELJES EGYETRTS TJN] Megnyithat egyb RINTSEKNEK.
Ugyancsak a ’MEGHATROZK’ ’BIZTOS MEGTARTSA’ [Szksgben MEGERSTSE] az ’ALAPJA’ annak is,
hogy amikor a TEREMTK / Teremtk az egymssal korbban Megnyitott Egyttes-Teremtseiket ’LEZRJK’ [EGYETRTSBEN elhatrozzk az Egyttes-Teremtsk Lezrst / Befejezst (vagyis ’adottan / ppen’ nem szndkoznak egymssal egy jabb Egyttes-Teremtsben Megnylni)],
akkor a SZKSGES IGAZODSOK s RENDEZSK MR A LEZRS TRVNYES SZAKASZBAN IS ELSEGTSK AZ RINTETTEK MEGMARADST / BEIGAZODST NNN TRVNYES TEREMTSI IRNYUKBA(N).
’Nagy vonalakban’ / ’legfbb jellemziben’ ezek azok az ELVEK vagy ’MEGHATROZK’, amelyek a VILGBAN [s tulajdonkppen IMMR TEREMTETT LTEZSNK EGSZBEN] „Meghatrozak” mind az „egyni” Teremt Utakban, mind a KZVETLENSGEKBEN [= TRVNYES EGYETRTS TJN Megnylt Egyttes-Teremtsekben] Megnyilvnul „Boldogsgos” Teremtsekre [s ltalnossgban a „Vltozs” Szakaszaira].
A FLDNEK-MAGNAK [tulajdonkppen mr a „TRVNYES Megfoganstl” kezdve (amely ’nagyjbl’ ’egybe is esett’ MAGNAK-AZ-IRGALOMNAK KRISZTUSBAN val MEGNYILVNULSVAL is] olyan ’ERI’ Nyilvnultak meg, amelyek a FLD-MAGA-mint-VILGI-s-YOsgbeli-Ltez ’MEGHATROZIT’ mr a KRISZTUS-s-TEREMTTRSAI-EGYETRTSNEK megfelelen TARTOTTK / TARTJK / Nyilvntjk meg. A legutbb Megnyilvnultt vlt FLDI [’SZERELEM’] ERK pedig mr ’nnn lnykben / nnn erejkben’ ’arra is kpesek / arra is Felhatalmazottak’, hogy „BIZTOSAN TUDATOSTSK” mindazokat a ’MEGHATROZKAT’, amelyek a FLD-MAGA egy pontosan meghatrozott ’kzelsgben’ lv TEREMTK / Teremtk ’Meghatrozi’.
A „meghatrozott” „kzelsg” nem csupn „mterben mrhet’ „tvolsgot / kzelsget” jelent, hanem „rtelme szerint” minden olyan „kzelsg” TUDATOSTST / rzkelst-Felismerst-Megrtst jelenti, amely a FLD TRVNYES TEREMTSI IRNYNAK / ARNYNAK / RTKEINEK „meghatrozott kzelsgben VAN” [„adottan / adott Pillanatban” a FLD-MAGA TRVNYES ’MEGHATROZINAK’ s/vagy TRVNYES MEGNYILVNULSAINAK „meghatrozott kzelsgben VAN”].
A „kzelsg” „TUDATOSTHAT mrtke” jelenleg a TEREMTETT LTEZS ’EGSZRE’ [s a VILG TRVNYES MEGNYILVNULSAI TELJESSGRE] a MINDENHAT [s KRISZTUS-MAGA] ltal „EGY-Mrtk-szerint” MEGHATROZOTT.
Ez a VILG rintettsgben
jelenleg „pontosan MEGHATROZZA” azt, hogy
(1)
MAGA-A-VILG / MAGA-KRISZTUS mely ms TEREMTKKEL / mely ms TEREMTSI IRNYOKKAL / RTKEKKEL / ARNYOKKAL Nylhat meg TRVNYES RINTSEKBEN / TRVNYES EGYTTES-TEREMTSEKBEN,
(2)
valamint a VILG EGSZN bell Jelenlv Teremtk a maguk TRVNYES Teremtsi Irnynak / Arnynak / rtkeinek „milyen kzelsgben” Megnyilvnul ms Teremtket „rzkelhetnek” / TUDATOSTHATNAK [ezltal „milyen kiterjedsben” Nylhatnak meg Egyttes-Teremtsekben a Teremt-Trsaikkal].
Rszben mr a „VAN”-sgban val KiTeljesedsnl is rintettem azt, hogy a VILG EGSZN bell [de tulajdonkppen gy VAN ez a TEREMTETT LTEZS EGSZRE vonatkozan is] „a TRVNYES Megnyilvnulsok” immr „EGY-Mrtk-szerintiek”. 20131007:
„… A „VAN” TRVNYES EREJE / MEGNYILVNULSA „KITELJESEDSE”
„EGYTT-S-EGYBEN” VLT MEGNYILVNULTT KRISZTUS VILGNAK EGSZBEN,
s a VILG Egszben „nagyjbl EGY mrtk szerinti” immr a „VAN” EREJNEK MEGNYILVNULSA.
Ez fontos alapja (!) annak, hogy a Vilgok s vilgok egymssal olyan TRVNYES [EGYETRTSBEN s gy] KZVETLENSGEKBEN / RAMLSOKBAN Nylhassanak meg / Nyilvnuljanak meg, amelyekben a Teremtseket valsgosan is azonos ELVEK hatrozzk meg s gy minden rintett szmra egyarnt megnyilvnulhasson a BIZTOS s Boldogsgos, Szabad Teremts.
A VILG EGSZBEN a VAN-SGBAN VAL KITELJESEDS
a „VAN” LTEZSBELI MEGNYILVNULSNAK „MEGERSTETT MEGTARTSBAN” „EGYTT-S-EGYKNT” NYILVNULT MEG.
[A „VAN” LTEZSBELI MEGNYILVNULSNAK „MEGERSTETT MEGTARTSBAN”] A VILG EGSZBEN „EGYTT-S-EGYKNT” VAL VAN-SGBAN VAL KITELJESEDSNEK Egyik „rtelme” [oka s eredje] az, hogy
IMMR a TEREMTETT LTEZS EGSZBEN s gy a VILG EGSZBEN [s gy a FLD NNN LETBEN s a FLD-MAGA Termszetes / TRVNYES KZVETLENSGEIBEN]
a „VAN” [a VAN-sg EREJE] a TRVNYES LET-ADK NLNYEGNEK S NVALJNAK A SAJT LNYKTL / SAJT TRVNYES MEGNYILVNULSUKTL ELVEHETETLEN RSZE / ALAPJA / ELEME…”
’Megfelel’ [megfelelen Megerstett] Megtartsban mr ma is TUDATOSTHAT / rzkelhet-s-Megrthet itt a FLDN is ez a FLD NNN LETT MEGHATROZ „EGY-Mrtk-szerinti” „TRVNYES Megnyilvnulsi Arny / rtk”. A „VLTOZSOK” jelenleg mg Megnyilvnul erteljessge valamelyest ’neheztheti’ a MEGNYILVNULS j [TRVNYES] Arnyainak s rtkeinek [az j ’Meghatrozknak’] az rzkelst/Megrtst / TUDATOSTST, azonban a ’Termszetes letvitelben val Figyelmes Jelenltben’ gyorsan s pontosan TUDATOSTHATK mr ma is ezen j ’Meghatrozi’ a FLD TRVNYES MEGNYILVNULSAINAK.
Akinek dolga van ezzel az rti s rtse ezt.
Ismt megemltem, mert fontos:
A VILGBAN
[s taln TEREMTETT LTEZSNKBEN is]
a Teremtsek „Teremtsi V-ekben” [az T Megnyilvnulsa szerint bizonyos „v / rtk / irny-s-arny” Szakaszokban / Szakaszok-egyms-utnisgban] Nyilvnulnak meg.
A Szakaszok „egymst kvet” jellege nem jelent „szigor sorrendet” vagy „meghatroz linearitst”,
inkbb az Ered-s-a-TRVNYES-Egyetrtsek-tjn-Megnylt „pls” / „kiteljeseds”.
Az IRGALOM MEGNYILVNULSA „figyelemmel VAN” a TEREMTK / Teremtk „teremtsi veire”, s „feladata” [Eredjben meghatrozott irnyulsa] az IRGALOM MEGNYILVNULSNAK a TEREMTSEK BIZTOS MEGTARTSA a maguk „TRVNYES VBEN” is.
A „trvnyes v” „mint Meghatroz’ „magban foglalja” a Teremtsek „trvnyes irnyt”, a „trvnyes teremtsi arnyokat” s a „trvnyesen Megtartott rtkeket” s esetleges egyb ms „TRVNYES MEGHATROZKAT” [vagyis egyb ms TRVNYES EGYETRTS TJN meghatrozott ’teremtsi jellemzket’].
A „teremtsi v”-ben [az IRGALOM MEGNYILVNULSBAN] „pontosan meghatrozott / meghatrozhat” egy adott TEREMT / Teremt ’ppen Megnyilvntott Teremti / Teremtsi Jelenlte’, tovbb ’eredje’ s az a TUDATOSTSI vagy plsi t / v, amit TRVNYESEN Megnyitott s TART nnn lnye szmra.
TEREMTETT LTEZSNKBEN a ’MEGHATROZ(K)’ ’ma ismert fogalma / Megnyilvnulsa’ [mint ’amitl nem lehetsges elszakadni / amitl nem lehetsges elszaktani’] a TEREMTK TRVNYES [azaz EGYETRTSBL ERED] SZNDKBL vlt MEGNYILVNULTT.
A ’MEGHATROZ(K)’
a TEREMTETT LTEZSNKBEN olyan MEGERSTSE a ’JELENLTNEK’ s a ’BOLDOGSGOS TEREMTSEKNEK’,
amelye(ke)t EGYTT-S-EGYBEN HATROZTAK MEG / EGYTT-S-EGYBEN HATROZNAK MEG A TEREMTK NNN LNYK SZMRA.
Tulajdonkppen ez az EGYETRTS ’teszi’ ’elszakthatatlann’ a ’MEGHATROZ(KA)T’.
A ’MEGHATROZ(K)’
a TEREMTK EGYETRTSBL EREDEN (!!!) „ISMERHET(EK) MEG / TUDATOSTHAT(K)” KZVETLENL (!) MINDEN TEREMT LTAL / MINDEN TEREMT SZMRA ’NNN RINTETTSGBEN’
KRISZTUS-MAGA rszben az IRGALOM EREJBEN / MEGNYILVNULSBAN „foglalta EGYBE” / „foglalta sztvlaszthatatlanul-EGYBE” a TEREMTI ’MEGHATROZKAT’,
s gy rszben [s KZVETLENL vagy „elsdlegesen”] MAGA-AZ-IRGALOM MEGNYILVNULSA az a TRVNYES MEGNYILVNULS a TEREMTETT LTEZSNKBEN „AMELYBEN” „MINDEN EGYETRTS” / „MINDEN MEGHATROZ” „TERMSZETES MDON A MAGA TELJESSGBEN MEGNYILVNUL / VAN”.
A VILGBAN [a Vilgokban]
rszben az IRGALOM EREJE az a MEGNYILVNULS,
amelyben akr a TEREMTETT LTEZS ’minden’ ’Meghatrozja’ KZVETLENL is TUDATOSTHAT,
jellemzen azonban a Vilgok [s gy a FLD-MAGA is]
„nagyjbl mostanra” Megnyilvnultak olyan egyb ms Vilgi-N-ERKBEN is,
amelyben a maguk ’TEREMTSI VNEK' „nnn Meghatrozit” s a „Meghatrozott Kzelsgben” lv ’Meghatrozkat’ TUDATOSTANI kpesek.
Emiatt
az IRGALOM EREJE
a Vilgokban
jellemzen egy „NAGYON KLNLEGES MEGERSTS” arra a sajtos helyzetre, ha a Vilgi TRVNYES ERK [akr valamely IGAZODSUK, akr valamely ms sajtossg miatt] nem lennnek kpesek a ’Meghatrozk’ Pontos / Biztos Megtartsra / TUDATOSTSRA.
Az IRGALOM EREJE tovbb a Vilgokban egyfajta „TRVNYES Alapja” is a Vilgokban Megnyilvnulhat „j” RENDEZ s/vagy IGAZT / MEGERST jelleg N-ERKNEK.
Termszetesen MAGA-AZ-IRGALOM-EREJE a Vilgokban mindig az adott Vilg TRVNYES LET-ALAPJBL Nyilvnult meg / Nyilvnul meg / VAN, s gy
(1) habr MAGA-AZ-IRGALOM-EREJE ’Meghatroz’ a Vilgok TRVNYES Megnyilvnulsaiban abbl a nzpontbl, hogy egy Vilg milyen „j” IGAZT s/vagy RENDEZ s/vagy MEGERST jelleg ERBEN Nyilvnuljon meg,
(2) magt a Vilgban Megnyilvnult / Megnyilvnul IRGALOM EREJT azonban ’Meghatrozza’ az adott Vilg TRVNYES LET-ALAPJA [azaz az adott Vilg ’MEGHATROZI’].