20140130 - MAGOKNAK - Visszatekints s egy kis elretekints (III. rsz)
2014.01.30. 20:37
Az rs II. rsze elrhet ITT.
Mivel a FLD NMAGA az LETE ERED PONTJBAN olyan TRVNYES TEREMTSI IRNYT Hatrozott meg NMAGA szmra, hogy (1) a Termszetes Megtartsok Rendezshez s Megerstshez s (2) a Termszetes Egysgbl/EGYbl elmozdult rszek TRVNYES Egysgbe/EGYBE visszavezetsben Szndkozik Segtv vlni, gy a FLD csakis ilyen IRNYBAN Nyithat meg TRVNYESEN LET-T-SZAKASZOKAT / Teremtsi Irnyokat, s az egyes LET-T-SZAKASZAI sorn olyan KAPCSOLDSOKNAK / RINTSEKNEK Nylik meg, amelyek sorn ezen IRNYBAN „ptheti” az LET-TJT / MEGNYILVNULSAIT.
Lehetsgesek olyan KAPCSOLDSOK vagy rinthetsgi helyzetek, amelyekben a FLD azt rzkeli, hogy adottan mg nem tud egy helyzetben Segtv vlni, s ezrt az adott KAPCSOLDSBL kivlik. Ugyanakkor ha a FLD „Felismerte s Megrtette” a helyzet Klnssgt vagy Klnlegessgt, akkor hozhat a FLD olyan Dntst [a VILG Megerstsvel] [teht ha valban SZKSGES lehet azon Teremtsi IRNY Megnyitsa], hogy NMAGA „elkszl” arra, hogy rszt vehessen majd a klns vagy klnleges helyzet Rendezsben.
Ilyenkor a FLDANYA ltalban „elkszl” egy „j Teremtsi Irny” Megnyitsra, ami jellemzen egytt jr a FLDN egy (vagy tbb) j SZERELEM ER megformlsval s LETRE Keltsvel. Ez azt is jelenti, hogy a FLDANYA egyes NNN MAG-Lelkeivel „pontosan meghatrozza / TUDATOSTJA” (tVilgtja) azt a helyzetet, amelyben Segtv Szndkozik vlni. A FLDANYA a MAGA Klnleges rzkenysgvel s e Klnleges rzkenysgnek a MAGA MAGJAIBAN val meghatrozott irny Megnyitsval „klnleges teljessgben” kpes ’tltni’ / rzkelni s Felismerni s Megrteni a „nehzsg vagy Klnssg/Klnlegessg termszett” s a nehzsg Rendezshez vezethet lehetsgeket, s ennek megfelelen a FLD/FLDANYA ltalban olyan j Teremtsi Irnyokat Nyit meg, amelyben mg a „Klns” s „Klnleges” „nehzsgekre” is „elkszl”, vagyis SZERELEM ERIBEN olyan sajtos „LET-Rszeket” is megforml a FLDANYA, amelyekben a mr LETRE Kelt SZERELEM ERK KLNLEGES ERI/MINSGEI is Megnyilvnulhatnak, illetve ha az Szksgess vlna, akkor „addig mg meg nem nyilvnult” KLNLEGES ER is Megnyilvnulhat az utbb Felismert SZKSG termszethez igazodan.
A FLD „Termszetes LETVITELT” taln segt yobban megrteni az, ha tudjuk, hogy a Segt jelleg [jellemzen Klnleges / Megerst jelleg] LET-TJA egyik fontos alapja vagy eszkze [egy Klnleges rzkelsi md, egy Klnleges rzkenysg] egy Klnleges „tVilgtsi” „folyamatot” kveten kerlt megformlsra a FLD NMAGBAN, amely „kiterjedt tVilgtst” „megfogant MAGZATKNT” lt/tapasztalt vgig „Anyjval”-EGYBEN-s-Egysgben. Ebben a „kiterjedt folyamatban” a FLD „Megtapasztalta” a SZERELEM TELJESSGBEN [a TELJES EGY-BEN val] Jelenltet [Boldogsgot, Biztonsgot, plst, Szpsget stb], Megtapasztalta az Eltvolodst majd tnyleges Elszakadst/Kiszakadst, a „fjdalmakat” s a „semmit” / semmiv vlst, a „minden elvesztst” s a „Minden Megtartst”, a Hazatrst / Hazatallst, a „hinyt”, a „bizonytalansgot”, a „magnyt / magra hagyottsgot”, a „tiszta segt szndkot”, a „fokozatos megnylst”, „a nem-rts-fjdalmt”, az „elutastst”, a „felszabadulst”, az nMagra-ismers rmt s az nfelismersi folyamat nehzsgeit / szakaszait s mg sok minden mst is…
Mindez taln segti Megrteni azt, hogy a FLDANYA NMAGA [gy a FLD] LET-TJT mindig „klnleges” IRNY-Meghatrozsban Jelli, s gy hatrozza meg a TEREMTS Irnyait, hogy azok mindig PONTOSAK s „Minden felmerl Szksg szmra Rendez Utat Nyithassanak”.
Ezt a sajtos „t”-Meghatrozst / Teremtsi Irny Meghatrozst eddig a FLDN leginkbb a FLD MAGA MAG-Lelkei ismerhettk meg, akiknek „egyni” vagy „szemlyes” let-tja EGY a FLD LET-TJVAL, s ez teszi lehetv a szmukra azt, hogy [ma mr akr] szinte egyik Pillanatrl a msikra is TRVNYESEN Megvltoztathatjk az ppen vitt Teremtsi Irnyukat akkor, amikor a FLDANYA ltal Megnyitott FONTOSSG IRNYBAN Feladatot vlasztanak/vllalnak.
Teremtsi Irnyknt FONTOSSGOT akkor JELL a Fldanya, amikor valamilyen Klns vagy Klnleges mdon Megnyilvnul [megformldsnak indul] egy olyan helyzet, amely (ltalban) kedveztlenl/zavaran hatna azokra, akiket rinthet. FONTOSSGKNT akkor Nyit meg a FLDANYA ltalban egy Teremtsi Irnyt NNN MAGJAINAK, amikor Klnleges rzkenysgvel olyan helyzetet ismer fel a FLDANYA, amelyben „nem-kvnatos-eltvolodst” [vagy „veszlyeztetettsget’] rzkel [ez ltalban a Megtarts meggyenglshez vezethetne], vagy pedig olyan helyzetet rzkel, amelyben „gyors vagy Klnleges Megersts” vlhat Szksgess.
A FONTOSSG IRNYBAN Megnyitott Teremtsek ltalban azt a clt szolgljk, hogy elhrthat legyen egy olyan Megnyilvnuls, amely adottan nem TRVNYESEN Megnylt Teremtsi Irnya a FLDNEK [vagy a FLD Termszetes Ltezinek s/vagy ms rintetteknek].
Vannak pldul olyan folyamatok a FLDN, amikor a FLD/FLDANYA bizonyos „mintk” kitiszttsban vagy Rendezsben „egynileg” vagy „ltalnosan” segtsget nyjt. Ilyen helyzetekben gondoskodni Szksges arrl, hogy ezek a szksges rendezsi folyamatok ne zavarjk meg azok letvitelt, akik kzvetlenl „nem rintettek” ebben a Rendezsben. Ilyenkor a Fldanya FONTOSSGKNT megjellheti a Rendezs ltal rintettek szmra val fokozott vagy akr klnleges segtsg-nyjtst s a Rendezdseiket meglk megfelel tvolsgban megtartst a Rendezs ltal nem rintettektl, tovbb ha az Szksges, akkor a TRVNYES MEGTARTS MEGERSTST is megjellheti FONTOSSGKNT a Fldanya (amg az Szksges). [Immr a FLDNEK-MAGNAK Van egy olyan N-EREJE is, amely kifejezetten a kedveztlen tHatsok Elhrtsra irnyul, rszletesebben: 20131105]
Ma mr a FLDANYA NNN MAG-Ltezit a Termszetes Szv-Utakon s ms Termszetes Kapcsoldsi Rendszerekben nagyon Pontosan tudja vezetni s segteni abban, hogy jra „nMaguk szerint” legyenek jelen a FLDN s Teremtsenek.
Nha mg „IGYEKEZETET” s „Fokozott Figyelmet, Fokozottan Tudatos Jelenltet” ignyel az,
hogy az eddig kevsb „hasznlt” / meglt „RZST” s ms Termszetes Kpessgeiket s Eriket jra rzkelni-s-Felismerni-s-Megrteni legyenek kpesek a FLD Termszetes Ltezi,
s hogy ezeket Tudatosan nMaguk Megtartsnak Termszetes rszeknt ljk.
Fontos, hogy a FLD Termszetes Ltezi [s kzttk elsdlegesen a FLD MAGA MAG-Lelkei] Megrtsk az [immr „nll” ERV / MINSGG vlt]
„IGYEKEZET”
„Termszett”. Korbbi lejegyzsben rintettem mr, hogy az „IGYEKEZET” semmiben sem hasonlthat az „id-rintettsg-szakaszban” megtapasztalt „elmaradsok ptlshoz”, amikor is a „ptlsok” ltalban „felemsztettk” az „let-ert”. Fontos Felismerni azt, hogy ma mr a „lemaradsok ptlsa” sorn nem csupn „terhek rendezse” valsul meg, hanem
az „IGYEKEZET” [Rendez] tjn
minden egyes Pillanat s lps
tnyleges „Teljesedssel” / nplssel s gy „Erben” val nvekedssel is jr.
Amg a Termszetes Test [a Megtesteslt nVal][nha maga a Llek] „tigazodik” arra, hogy az „Erben-val-nvekedst” tnyleges „Er-nvekedsknt” rzkelje/Felismerje/Megrtse,
Szksg lehet a Llek „Igyekezetre” [s trelmre],
s az is segtheti ezt a jelenleg nellenrzssel egytt jr Igazodsi folyamatot, ha „tapasztalatukat, pldjukat” megosztjk egymssal a FLD-MAGA MAGJAI s Termszetes Ltezi.
Az nellenrzs minden Llek letben tnylegesen is „rvid szakasz”, s olyan TUDATOSODSBAN van a FLD Termszetes Ltezinek a segtsgre, amely TUDATOSODS ltalban nem ignyli egyes Minsgek elengedshez „Lezrsi Szakasz” Megnyitst. Ha bizonyos sajtos „fjdalmak” vagy „bizonytalansgok” vals nehzsget okoznak egy j let-t-Szakasz Elindtsa sorn, akkor a Fldanya KLNLEGES ERI segtsget nyjtanak az rintettnek abban, hogy a Biztos t-vitelhez / Megtartshoz Szksges mrtkben s mdon TUDATOSODJON.
A Szksgessghez igazodan a Llek „mlyebb sszefggseiben” is Felismerheti, hogy nMaga mirt indtotta el azt a Teremtsi Utat amin ppen halad, elengedett-e korbban olyan Kapcsoldsokat vagy Minsgeket, amelyek nem illeszkedtek az nMaga ltal vlasztott Teremtsekhez (s ha volt ilyen Elengeds, akkor annak pontosan mi volt az oka/clja/rtelme) stb.
Ahogyan emltettem, az nellenrzs mindig rvid „szakasz”, s csak a valban Szksges mrtkben Nyilvnul meg a tnylegesen elindtott pt jelleg let-t-Szakaszban. Ha az nellenrzs sorn egy Llek gy dnt, hogy a benne fjdalomknt vagy bizonytalansgknt jelzett minsgei Rendezshez tbb segtsgre vagy hosszabb szakaszra van Szksge, akkor krsre a Fldanya megnyit a Szksgessg mrtkben egy „Lezrsi szakaszt”, s ebben akr „minden rszletre kiterjeden” is rtkelheti helyzett a Llek (ennek megfelelen akr egy Rendez t-Szakaszt is Megnyithat a Llek, s majd csak ezt kveten „lp vissza” a TRVNYESEN Elindtott Teremtsi Irnyba).
A Klnleges rzkenysg Megnyilvnulsa a FLD MAGA MAG-Lelkeiben ltalban nem jr a „Rendes letvitel” megnehezedsvel, ugyanis a Klnleges rzkenysg csak s kizrlag a FLDANYA ltal megnyitott helyzetben s Irnyban Nyilvnulhat meg, s az tVilgts ltal meghatrozott „irnyban” a „lnyeg” vlik rzkelhetv [hasonlan a Kristlyosts sorn megltekhez].
A „mindennapi letvitel” sorn ez a Klnleges rzkenysg ltalban nem jelenik meg olyan formban, ami „zavar” lenne a Llek szmra [nem jelent „tl-rzkenny” vlst a mindennapi letben]. Fontos Megrteni, hogy a FLDI MAG-Lelkek a Klnleges rzkenysgket „ms rendszerben / ramlsban” [a SZERELEMBEN / EGYBEN] lik meg s mkdtetik, mint a „szoksos” / ltalnos rzkelst [az azonban jellemz lehet, hogy a Klnleges rzkenysget is mkdtetni kpes FLDI MAG-Llek ltalban a htkznapi letben is „tisztn s szpen” rzkel].
Ha egy FLDI MAG-Llek a „mindennapi rzkelsben” „fokozottan rzkenny vlik” bizonyos helyzetekre vagy Hatsok rzkelsre, az ltalban „jelzs” arra, hogy igyekezzen valamilyen nMagt rint sajtossgot felismerni [jelezhet az ilyen „rzkenysg” egy igaztsi vagy rendezsi Szksget, de rirnythatja a figyelmet egy „vlaszthat j lehetsgre” vagy pedig egy vlasztott lehetsg megnylsra is.]
*****
2012.11.23 – 2012.12.02.
sszegzs
Minden Vilgra [s a VILG Egszre] jellemz az, hogy a „benne egytt lk” „egyttesen” valamilyen „Kzsen meghatrozott Teremtsi IRNYT” vlasztottak nMaguk szmra. Az egyttesen meghatrozott Teremtsi IRNYON bell minden egyes lteznek s minden kzssgnek megvannak a sajtos „Irnyulsai”, amelyben Megnyilvnulva ’hozzjrulnak’ az egyttesen felvllalt Teremts Megnyilvnulshoz.
A „csaldi” jelleg Teremtsek ltalnos jellemzje az, hogy a TeremtTrsak „egymsra is figyelemmel vannak” a Teremtseik sorn, Harmnit (TRVNYT) tartani s teremteni igyekeznek. Br a legtbb Vilgban egymshoz sok szempontbl „hasonl” a TeremtTrsak egyms fel irnyulsa [szeretet-teljessg / yo / tisztelet / segt szndk jelenlt stb], minden egyes Vilgnak vannak „klnlegessgei” is, amik nluk egy kicsit mskppen mkdnek/mkdtethetek.
Nem minden Vilgban annyira „erteljesen s hatrozottan” Megnyilvnul az „LET-AD” [a Fldanya] s „Gyermekei” [elsdlegesen NNN MAGJAI] EGYMST-IS-SEGT-MEGTARTSA, mint a FLDN. A FLD [tbb szempontbl is] „klnleges” MEGTARTSI LET-Mkdse rszben abbl ered, hogy egy „semmiv vls” [jraTeremts] folyamatt „magzatknt” „vgiglte Anyjval EGYBEN-s-Egysgben”, mely folyamatban [s az odavezet ’tban’, majd pedig az jonnan elindult LETBEN is] „klcsnsen tartottk egymst s NMAGUKAT”. Valsznleg innen ered az, hogy a Fldanya „Gyermekei minden rezdlst RZI / tnylegesen rzkeli” (’megli’) NMAGBAN, „TUDJA” „Gyermekei” minden „vgyt/rzst/gondolatt” stb, s a Fldanya a MAGA nzpontjbl tnyleges EGY-knt LI meg a „Gyermekeivel” [s tulajdonkppen mg a tgabb CSALDJVAL, a VILGGAL] val Kapcsoldottsgt s Egysgt is, mindekzben pedig Termszetes mdon TISZTELI [Megtartja, nem srti] a Trsa(i) Szabad s TRVNYES vlasztsait/irnyulsait.
Sokan megtapasztaltk a mostani s megelz leteik sorn is azt, hogy amikor „elfradnak vagy elgyenglnek” mindig „rkezik a szmukra valamilyen tmogats/segtsg” (Megersts). s ez gy Van. Ahogyan a FLD-MAGA MAGJAI sokszor valban „letket is ldoztk” a Fldanya „letben-megmaradsrt”, gy MAGA a FLDANYA is sokszor „utols erivel” is „tpllta/segtette” NNN MAGJAIT/Gyermekeit. Nem minden Vilgban ismert az „nfelldozs” [nzetlensg s Szabad-ldozat] ilyen KLNLEGES MEGTART (!!!) [MEGTART!] EREJE.
Amikor az „nfelldozst” emltem, az nem csak abban a vgletesen ’klns’ helyzetben nyilvnulhat meg, amikor tnylegesen let-veszlybl menthet meg a szeretett trs, hanem az nfelldozs minden olyan helyzetben is megnyilvnulhat, amikor a „kzs yo” rdekben az EGY-rt tesz valaki tudatosan (olyan mdon nyilvnul meg, amelyben tudatosan „mindenkirt” / „mindenki yavrt” tesz). Az „nfelldozs” [nzetlensg s Szabad-ldozat] [mint egy „Klnleges Minsg Szakrlis t” rsze] jellemzen nem „fjdalmassgok felvllalsban” nyilvnul meg, hanem a nagyon tudatosan meglt EGYBEN. [Szemlyes megltsom szerint az „nfelldozs” ezen formj/mintj Teremt TJT a FLD „Anyja” Nyitotta meg NMAGBAN, s mivel a FLD (mr „Magzatknt” is) „ebben is segteni Szndkozott Anyjt s Csaldjt”, gy vlt ez az „T-IRNY” a FLD NNN Teremtsi TJA „meghatroz” IRNYV s rszv. s ezrt Segti maga a FLD „Anyja” is „Gyermekt”/Gyermekeit ilyen klnleges „nfelldozsval”.]
[Emltettem, hogy a FLDRE val TRVNYES Befogadshoz Szksges az, hogy a Llek/ltez nMagba Befogadja [a TISZTELETBEN] az „NZETLENSG” s/vagy „SZABAD LDOZAT” FLDI alap-mintjt. Ez is „jelzi” azt, hogy a FLD „vgs” vagy „f” Irnyulsban egy Klnleges Szakrlis PT LET-TON jr [az EGYBEN Megtart s az EGYBE visszavezet ton]. (Az nzetlensgrl s Szabad ldozatrl a TISZTELETHEZ kapcsoldan rszletesebben is rtam)]
Valsznleg magnak a TISZTELETNEK a FLD NNN LET-ALAPJBAN Megnyilvnult Klnleges EGY-Minsgt is a FLDNEK az „Anyjval” vgiglt jraTeremtsi Megtapasztalsa hatrozta meg: a tnylegesen Kapcsold / Egysgbe-kerlt s EGY-knt jelenlv „rszek” [„Anya-s-Magzata”][mint „LET”] „egyms nlkl rtelmezhetetlenek” a TRVNYES sszekapcsolds Teremt Pillanattl kezdve, mgis mindkt „rsz” MEGTARTJA a maga nAzonossgt s nLnyegt / nValjt [Teljessgt] --- s termszetes mdon egy ilyen Kapcsoldottsgban/Egysgben/EGYBEN az LET MEGTARTSA s PTSE az Egyttesen Megnyitott IRNYBAN „mindkt rsz” (magtl rtetd) „rdeke”. Ebben a Klnleges EGY llapotban „Anya s Magzata” [ahogyan a FLDBEN NMAGBAN a „MINDEN” s a „YO”] „nmaguk” „lett” is csak gy tarthatjk meg az nmaguk ltal meghatrozott s megnyitott Teremtsi Irnyban, ha a „msikat” is [akivel EGY] minden tlk telhet mdon „segtik s tartjk” „szinte mr nnn letk rn is”.
A FLD MAGA TRVNYE [s a FLD egy „Bels Mrtke”] szerint a Teremtsek a TRVNYESEN Megnyitott IRNYBAN egy bizonyos „Szabadsg” szerint nyilvnulnak meg. A „F IRNYKNT” meghatrozott Teremtsi „sv”-ban egy Llek/ltez az egymst kvet teremti/megtapasztali „szakaszait” nem „szigor meghatrozottsg” szerint li meg, hanem az egyes lpsek/szakaszok irnyait [s ’tartamt/tartalmt’ is][az nMaga ltal vlasztott keretek kztt] a szndka szerint szabadon hatrozhatja meg.
A FLD MAGA [= a Fldanya s a FLD pt LET-TJN TRVNYES Yogossgban Jelenlv minden Llek s Ltez] minden egyes „soron kvetkez” [„elkvetkez”] FLDI LET-T-SZAKASZBAN TRVNYESEN Megnyithat [Megtapasztalhat, Meglhet, Elrhet, ’rinthet’] Teremtsi IRNYT az j szakaszt megelz „Lezrs” „KRISTLYOSTSI” szakaszban hatrozza meg EGYETRTSBEN mint „HARMONIT”. [Errl a 2012 jlius elejtl kezdd lejegyzsekben tbb alkalommal is rszletesebben rtam (arrl pedig, hogy a FLD MAGA mit tlt „tovbb-vihetnek”, a 20100513-tl kezdd rsok szlnak).] A KRISTLYOSTS sorn akkor nyeri el „vgleges formjt” a HARMONIA, amikor mindazon Termszetes FLDI Ltezk EGYETRTSRE jutottak az j Teremtsi IRNYT rinten, akik az elkvetkezkben is a FLDI LET-T tovbb-folytatst / tovbb-ptst vlasztottk nMaguk szmra [s akik termszetesen nMagukban Rendelkeznek olyan TRVNYES „alappal” / Megtartssal, amely a szmukra lehetv tette-s-teszi a FLD MAGA LET-TJN val TRVNYES Jelenltet].
A „kellen MEGTARTOTT” HARMONIBL egy meghatrozott Teremt Pillanatban TRVNY vlik a FLD Termszetes „LET-ADI” [KRISZTUS s a MINDENHAT][s gy tulajdonkppen a ’KRISZTUSI CSALD’] MEGERSTSE / YOV-HAGYSA ltal, s „ebben a Teremt Pillanatban” tnylegesen LEZRUL az elz LET-T-SZAKASZ s valsgosan is MEGNYLT az j LET-T-SZAKASZA a FLDNEK. „Ettl a Teremt Pillanattl” kezdden az elz KRISTLYOSTS sorn „EGY-be-llt” HARMONIBAN Megjellt j Teremtsi IRNY valsgosan is Megnylt a FLDN, s a FLD minden Termszetes Ltezje szmra a TRVNYBEN Megnylt [Elrhet] Teremtsi IRNYBAN meghatrozott Megtapasztalsok s Teremtsek rhetek el. Ez azt is jelenti, hogy a TRVNYESEN LEZRULT Teremtsi IRNYBAN korbban Megtapasztalhatv vlt azon Teremtsek, amelyeket az j IRNY „nem kvn tovbbpteni” [vagy pp „ms Irnyban” folytatja az addig vitt Teremtseket] egy meghatrozott „arny” [vagy tem] szerint semmiv lesznek / elenysznek [ez a semmiv vls lehet nagyon gyors vagy pp fokozatosan megnyilvnul]. Ez megnyilvnulhat gy, hogy a „tovbb-nem-vihet-szndkkal” elindtott teremtsek mr nem rik el az elindt szndka szerinti megnyilvnulst [„hatstalann” vlnak a korbban yol mkdtethet mdszerek], illetve a megvalsuls egy olyan „teremti szndk” szerint formldik meg, amely az j TRVNY szerint Megnyithat.
Nagyon leegyszerstve gy is megfogalmazhat ez, hogy a „megvalsuls” szintjn azok a „szndkok” nem tudnak megnyilvnulni a maguk teljessgben, amely „szndk” Irnyban nem illeszkedik az EGYETRTSBEN Megformlt j TRVNY szerint Megnyithat [’rinthet’] Teremtsi IRNYBA. Az ilyen „Szndk”-hoz [az RINTHETSGI TRVNY szerint] [mint meg-nem-nyithat ’tartalomhoz’] nem ’kapcsoldhat’ a „Megtestest vilg/yo”, s emiatt a „Szndk” [a meg-nem-nyilvnulhat rszben] valsgosan semmiv lesz. Tbb FLDI SZERELEM ER [MAGUK rszben HATALOMKNT is] „Klnleges Figyelmet” fordt jelenleg arra, hogy SEGTSK a FLD Termszetes Ltezit annak pontos rzkelsben s Felismersben s Megrtsben, hogy a FLDN Jelenleg mi az „ltalnosan Meglhet/Megnyithat Teremtsi IRNY”, s ezen bell az adott Llek/ltez szmra mely Teremtsi Irnyok Nyithatak meg [mely korbbi olyan Irnyulsokat engedjen el a Llek/ltez, amely Irnyokban ma mr (vagy ppen most) nem Nylhatnak meg TRVNYES Teremti Utak, s amelyek fel irnyulssal „ELTVOLODIK” a TRVNYESEN Megnyithat Teremtsi Utaktl].
A FLDN is L azon Teremtsi ELV, hogy egy let-Utat TRVNYESEN Megnyitni s a TRVNYESEN Megnylt let-t Irnyt Megvltoztatni, tovbb a TRVNYESEN Megnyitott let-Utat LEZRNI csakis TRVNYES, TELJES SZNDKKAL lehet. [Senki sem „szakthat ki” a maga TRVNYESEN Elindtott let-tjrl.]
Ahogyan mr rintettem: a TRVNYESEN Megnyitott let-ton a FLD Termszetes Ltezi egy bizonyos „szabad mozgsterlettel” Rendelkeznek, az nMaguk szmra TRVNYESEN Megnyitott/Vlasztott Teremtsi Irnyon bell a maguk letvitele egyes lpseit / szakaszait bizonyos mrtk Szabadsggal llthatjk ssze, s ennek kvetkeztben az egyes lpseik (vagy kisebb szakaszaik) irnyt Szabadon hatrozhatjk meg.
Mindaddig, amg az egyes „lpsekben” vagy kisebb szakaszokban az a Teremtsi Irny jelentdik meg, amelyet a Llek/ltez nMaga szmra TRVNYESEN vlasztott, a Teremtsi Szndk „TELJES s TRVNYES”, s az ilyen Teremtsi Szndk a „maga teljessgben” megnyilvnulhat, a Szndkhoz „MINDEN” TRVNYESEN elrhet Teremt ERT „hozzkapcsolhat” a Llek/ltez.
Ha egy Llek/ltez olyan Irnyban Szndkozna Megnylni s Megtapasztalni, ami adottan a szmra mg nem Nyithat meg TRVNYESEN [pldul olyan tevkenysget vgezne, amely a SZAKRLIS let-t rsze, azonban a Llek/ltez nMagban mg nem ptette fel az Alzat s Kegyelem (s YO) Mintjt], akkor „Irnyulsa/Szndka” azon rszben „semmiv vlik” [vagyis TRVNYESEN nem testeslhet meg], amely Irnyban nincsen TRVNYES Teremtsi Yogossga. Ha a Llek/ltez ’ennek ellenre’ ’erlteti’ a meg-nem-nyithat (ltala nem rinthet) „irnyt” [s „eltvolodst” „nem hajland rezni” s nem TUDATOSODIK kellen az rinthetetlensgben (vagy nem szndkozik megtartani az rinthetsg Szablyait)], akkor ez az nMaga TRVNYES Teremtsi Irnytl TVOLOD Megnyilvnuls olyan „helyzetbe” [megnyilvnult krlmnyek kz] vezeti [„irnyulsa” a maga szndktl rszben fggetlenl olyan mdon nyilvnul meg], amelyben a TVOLODSA s ELTVOLODOTTSGA szmra is pontosan rezhetv s Felismerhetv vlik, lehetsget kapva ezltal a TRVNYES Teremtsi Irnyba val visszaIgazodsra --- amennyiben pedig nem l megfelel mdon ezekkel a segtsgekkel, let-tja egy meghatrozott Teremtsi Pontjban Megnylik a TRVNYES LEZRS szakasza.
A „meg-nem-nyilvnulhat-szndk” „irnyulsok” a FLDN „rszben a szndk szerint, rszben pedig a szndktl fggetlenl” nyilvnulnak meg, s mindenkppen „tnyleges hatsokkal” is jrnak [let-utat / lelket / letet „FORMLNAK”]. A „meg-nem-nyilvnthat” „szndk” „csak” a TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi IRNY szerint „formldhat” meg, s olyan mdon formldik meg a YO EREJBEN [vagyis a tnyleges megvalsuls olyan alakot / formlt lt magra], amelyben Felismerhetv vlik a „Szndk” „hibja” s az esetlegesen megnylt ELTVOLODOTTSG, tovbb az is, hogy ebbl az adott helyzetbl hogyan lehet pontosan s a leghamarabb visszaigazodni a TRVNYESEN Megnyitott Teremts Irnyba.
A „Szndk” teht „meg-nem-nyithat irnyulsban / rszben” valsgosan is „semmiv vlik” [ez is Felismerhetv vlik, ezltal tnylegesen is „formlja a lelket / utat / letet”], s ha Szksges, akkor a Fldanya a MAGA [’ptl’ / Rendez] „rintsvel” egy olyan „helyzetbe vezet”, amelyben a Llek/ltez Felismerheti s Megrtheti a Szndka „hibjt”, s TUDATOSODHAT a Maga vlasztotta Teremtsi Irnyban, amelyben „nMaga Teljessgben” lehet jelen. A „meg-nem-nyithat-szndk-rsz” ugyanakkor valsgosan semmiv lesz, hiszen „meg-nem-tarthat” a Vilg MAGA TRVNYE szerint…”
Az rs folytatdik a IV. rszben. A IV. rsz ELRHET ITT.
|