20140401 - Az elz lejegyzshez kapcsoldva - amire most is fokozottan figyelni rdemes - korbbi lejegyzs-rszletek (I. rsz)
2014.04.01. 09:38
2014. prilis 1.
20140331:
„… A „Megnyilvnult-Val” „(TRVNYES) Teljessgben val Megtartsa” magtl rtetden jelenti [vonatkozva mind az ’egyni teremti Megnyilvnulsokra’, mind a TRVNYES Kzvetlensgekbeli teremt-’ramlsokra’]
- egyfell azt, hogy abbl nem szakthat ki semmi [klns mdon nem tvolthat el belle semmi],
- msfell pedig azt, hogy „trvnyes megengeds” „hinyban” „nem helyezhet el” semmi (1) sem a ’sajt’ Megtartsba (2) sem ’ms Megtartsba’…”
20131222:
„…[Jelenlegi megrtsem szerint] a VILG jelenleg [is] [termszetesen benne MAGA-A-FLD is NNN Vgs KiIgaztsi Teremt folyamatban] egy olyan (rszben Klnleges) TUDATOSTSI folyamatot l meg, amelyben
TUDATOSODIK abban hogyan lhet meg / Nyilvnthat meg a „SZERELEM / Szeretet” [ ~ a TISZTELET] a klnfle

„kzeledsi”
s
„sztvlsi” jelleg helyzetekben.

(…) A ’teremtk’ ’egymshoz kzeli’ [akr „Egy-Pontban-Kapcsoldsi”] helyzeteiben nagyon fontos, hogy „Biztos Megtartsban” legyenek [ltalban ma mg Szksges, hogy KLNLEGESEN Megerstett Megtartsban legyenek]. Ez korbbi lejegyzsekben gy is szerepel, hogy a TISZTELET Klnleges Megerstsbe kerl, amikor a ’teremtk’ ’fokozottan’ gyelnek / figyelnek arra, hogy „nnn lnyket Biztosan mutassk” a „trsuknak” [ne legyen flrerthet a lnyk s a helyzet], s ne rintsk meg a ’trsukat’. ’Elengedsi’ helyzetekben fontos TUDATOSTANI, hogy mi az amit „Biztosan kell tartani” (!) s mi (s mirt) kerl „elengedsre”.
A TISZTELET [FLDI] EREJVEL / MINSGVEL kapcsolatban korbbi lejegyzsekben is rintettem, hogy legfontosabb jellemzi szerint (1) a „ne rts, ne bnts” Megnyilvnuls mellett (2) Szksgtelenl nem rintjk meg egymst, nem rintjk meg egyms ’rzkenysgeit’, (3) emellett pedig a Szksg Vals helyzeteiben ’tlnk telhet’ mdon Megerstst nyjtunk a Szksgben lvknek.
(…) Nem csak a FLD TUDATOSTJA a „kzeli” s „nagyon kzeli / kapcsolds-kzeli” [valamint „eltvolodsi / sztvlsi”] helyzetekben a TISZTELET s a TUDATOS [Tudatosan-Szeret] JELENLT „megfelel megnyilvntsnak mdjait”, hanem
KRISZTUS-MAGA [s gy a VILG] is
„BeRgztette” az ezen helyzetekben Megnyilvntand ELVeket
s a Szksges Megtarts-Megerstshez felhasznlhat „trvnyes erket” [TRVNYES MEGNYILVNULSOKAT].
(…) Eladdhatnak olyan [kzeledsi vagy sztvlsi] helyzetek, amelyben a „TISZTELET Megnyilvnulsa nem teljes” --- akr valamely rintett „zavarodottsgbl” ereden akr valamely ms „klnssg okn”.

A FLD-MAGA az ilyen ’sajtos’ helyzetekben NNN MEGTARTST MEGERSTI a TISZTELET NAGYON KLNLEGES EREJBEN s ms MEGERST ERIBEN is.
A FLD NNN MAGJAI is TUDATOSODTAK / TUDATOSODNAK abban, hogy
a „tisztelet-hinyos” „rintkezsi” helyzetek ’Megmutatkozsakor’
pontosan milyen „Tisztelet Minsgben” Nyilvnuljanak meg
nnn Megtartsuk s Termszetes [=TRVNYES] Kzvetlensgk Megtartsa Megerstse rdekben.
(1) Jellemzen a TISZTELET az ilyen sajtos helyzetekben az „n-megtartst” oly mdon ersti meg, hogy „Tudatos tvolsg-tartsban / tvolsg-megtartsban” Nyilvnul meg, „nem fordt figyelmet” [= „nem nyit rintst”] a „tisztelet-hinyos-megmutatkozs (megnyilvntja) fel”.
(2) Gyakran azonban „nem elgsges” a Megtarts Biztoss ttelhez a „tudatos tvolsg-megtarts”, hanem SZKSGES lehet egy „egyszer s hatrozott s pontos / biztos” olyan Megnyilvnuls is, amely egyrtelmen kifejezi a Kapcsolds/rints Szndknak hatrozott Elhrtst. Ma ilyen Megersts lehet a TRVNYES SZNDKNAK pldul a ’szavak’ ltali egyrtelm kifejezse, de ms megerstsi mdok is lehetsgesek.
Ez utbbi helyzetben [amikor valamilyen sajtos ok miatt „nem elgsges” a „TISZTELET-teljes Megnyilvnuls” megtartshoz a „tudatos tvolsg-megtarts”], ltalban egy hatrozott-s-egyszer [TISZTELET-teljes mdon] kifejezsre kerl, hogy az adott „helyzetben / formban” „nem elfogadhat” [akr „klnsnek minsl”] a „trs” „Megmutatkozsa”. A „Megmutatkozs” nem felttlenl jelenti / jelzi a sajtosan megnyilvnul „trs” „rossz szndkt”, lehetsges, hogy a „trs” valamely benne-magban vagy a helyzetben lv sajtossg miatt nem rzkeli pontosan a „kzelsget”, „nem ismeri fel a helyzet termszett” [pldul „tved” valamely jellemzben] stb. Ilyenkor ha a „trs” Szndka „TISZTELET-teljes”, ltalban a ’Megmutatkozs’ [vagy ’Megmutatkozs veszlye’] Elhrtshoz elgsges lehet a „trs” irnyba Megnyilvntott „figyelmeztets” / „figyelem-felhvs” s/vagy valamely ms jelleg „Tudatos Megtarts-Megersts”.
Ha egy helyzetben rzkelhet, hogy a „trs” „zavarodott” s/vagy „rtkeiben s/vagy Teremtsi Irnyulsban” „nagyon tvoli”, jellemzen „Szksgtelen” [akr ’veszlyes’ is (!)] a Megtarts Megerstshez „kommunikcit kezdemnyezni” a „trs”-sal [„megvilgtani szmra, hogy tartzkodjon a zavar Megmutatkozstl”]. Ilyen helyzetekben leginkbb a TUDATOS NLNYEG-MEGERSTS Szksges a megfelel „tvolsg-megtarts” Biztoss ttelvel…”
20130325:
„… A FLD a sajt LET-TJN sokfle olyan „rints-jellegben” TUDATOSODOTT, amelyek „nem teljesen a TRVNYEK szerinti” „kapcsolds-formk” voltak, s gy a FLD (sok ms Vilghoz hasonlan) TUDATOSODOTT abban, hogy
minden olyan „rintsi md”, amely csak egy „kis mrtkben” is „figyelmen kvl hagyja” egy Vilg NNN TRVNYES RENDJT,
mindig okoz valamilyen „zavart” s „eltrlst”,
s ezek (1) nha / gyakran olyan KLNS vagy KLNLEGES „tovbb-terjed” Hatsokat vlthatnak ki, melyek Elhrtsa ksbb akr tovbbi olyan Megtapasztalsok fel is elvezethet, amelyeket egy adott Vilg „eredenden” nem vlasztott nmaga szmra
(2) s/vagy „Megnyithat Irnyba” vezet a sajt TEREMTI TJN, a Megnyls azonban olyankor valsul meg, amikor mg nincs meg a TRVNYES Megnyls minden felttele s gy TORZUL a korbban elhatrozott TEREMTSI T / IRNY.
A TUDATOSODST elsegtend a jelen lejegyzsben sszefoglalok nhny olyan ’jelet’, amely RZKELSE mindenkppen VATOSSGRA, akr „FOKOZOTT VATOSSGRA” is inthet.
A VILG Egszben TILTOTT [„nem-megengedett”] [fleg az „els” vagy „kezdeti” rints alkalmval] a Lelkek/ltezk olyan jelleg (pldul „hirtelen, gyors”) „megkzeltse” vagy megrintse, amelyet a Llek/ltez nem tud azonnal pontosan rzkelni.
Ilyen KLNS jelleg [„meg-nem-engedett”] „megkzelts” pldul a „htulrl” (esetleg „oldal”-irnybl) megrints / a test (megnyilvnult lny) ht felli rsznek brmilyen megrintse [pldul a „fej” „hts” rsznek brmilyen megrintse, a „nyak” s „vll”, a „kezek” s „karok”, a „trzs” (klnsen a „trzs” „als” vagy „szv-tjki”) rintse, a „lbak” „hts” terletnek brmilyen rintse]. Az ilyen jelleg „megrintse” egy Lleknek/lteznek kizrlag a tnyleges kzvetlen let-veszly TRVNYES Elhrtsa esetn megengedett, minden ms esetben KLNS-nek, TRVNYT-Trnek, „meg-nem-engedettnek” minsl, gy „srts”-jelleg.
ltalban Klns jellegnek tekintend az is, ha a ’kapcsold’ [rinteni szndkoz] tudatosan s/vagy TARTSAN a ’termszetes kzvetlen rzkels hatrn’ ’van’ s gy ’igyekszik elkerlni’ hogy Azonosthat legyen (pldul ’a megrintett lttern kvl marad’).
A [tallkozsok / megkzeltsek] „kszntsek” alkalmval a Lelkek/ltezk leggyakrabban „egymssal szemtl szemben (’arccal egyms fel’) helyezkednek el” [egy „megfelel tvolsgot megtartva”] s „Biztosan Tartjk magukat”, hogy a „trs” az „Azonostshoz” Szksges Jellemzket a lehet legtisztbban s legteljesebben rzkelni / Tudatostani legyen kpes. Ha a ksznts sorn egy Llek/ltez rzkeli, hogy a msik Llek/ltez „Bizonytalan” egyes jellemzi rzkelsben, akkor ezeket [a Pontos, Biztos Azonostshoz Szksges mdon s mrtkben] „megerst(het)i nmagban”.
vatossgra / Fokozott vatossgra int jel tovbb az, ha valakinek kzvetlenl (!) a „szve” / „szv-tjka” fel irnyul egy olyan Ltez vagy Jelenlt, amellyel korbban mg nem Kapcsoldott, akit gy „nem ismer kzelrl”.
vatossgra / Fokozott vatossgra int az, ha a „Kapcsolds-kzeli helyzetben” akr a „llekben” akr a „testben” SZOKATLAN, FURCSA, SZR, G, ’HIDEG’ vagy FULLASZT, esetleg brmilyen jelleg „NYOM” / „ERSEN NYOM” / „KELLEMETLEN” / „tl-intenzv” rzet jelentkezik. Ilyenkor a FLD Termszetes Ltezi [MINDADDIG, AMG nmaguk (!!!) PONTOSAN AZONOSTJK a Jelenltet/helyzetet] ERSTSK MEG A MEGTARTSUKAT s AZONNAL krjk NMAGUKRA S CSALDJUKRA / OTTHONUKRA S A FLDRE A TERMSZETES LET-ADIK [FLDANYA-S-KRISZTUS-S-A-MINDENHAT] MEGERSTST.
„Idegensg” „Azonostsakor” / rzkelsekor fontos, hogy a FLD NNN MAG-Lelke [s a Szakrlis FLDI pt let-ton jr Termszetes FLDI Ltez (akr „Egyttmkd Segt”)]
I./
mellett 
II./
mindig azonnal

„Klnlegesen Fokozott vatossgra” int [AZONNALI Megtarts-Megerstst ignyel] az, ha „nem fogad” „SZT” a Llek ltal bizonyos mrtkben rzkelt Jelenlt [pldul ha a Llek azonostja/rzkeli, hogy valamilyen minsg/jelenlt van a ’kzelben’ s mintha az ’figyeln’ t vagy akr ’tapogatni prbln’, mintha ’hozzrne’ --- majd amikor a Llek ’gondolattal’ s akr mg ’hanggal/szval’ is kifejezi azt a Szndkt, hogy nem kvn hozz Kapcsoldni s tvolodjon el tle s ne rintse meg, a ’jelenlt’ tovbbra is ’tartja’ a korbbi helyzett s/vagy akr jabb ’zavar” mdokon ’prblkozik’ a ’kapcsoltsg’ kialaktsval / tartsval.
Ilyenkor a fenti MEGTARTS MEGERSTS mellett hasznos lehet egy olyan tovbbi Megersts is, hogy HANGOSAN (=’hanggal’) s HATROZOTTAN egyszer (vagy akr hromszor) (akr tbbszr, amg „szksgesnek rzi”) a Llek mondja ki azt, hogy a Kapcsoltsgot magbl „KIOLDJA-S-ELENGEDI-S-SEMMIV-TESZI”. Ilyenkor a FLD TELJESSG EREJE s LET-HATR EREJE AZONNAL a „kapcsoltsgot” LEVLASZTJA S SEMMIV TESZI. Lehetsges, hogy az „rzs” valamely ms mdon is vezetheti a Lelket (mit „mondjon” / mit „tegyen”).
A „KIOLDOM-S-ELENGEDEM-S-SEMMIV-TESZEM” kijelentshez kapcsoldan megnyilvnul „elengeds” tulajdonkppen „lezrja-s-abban-a-formban-tovbb-nem-ptehtv-teszi” a Llek ltal „nem-kvnt” „rintst” / Megnyilvnulst, gy a Llek „nLnyegben” s Megnyilvnult-lnyben NEM MARAD olyan ’mag’ vagy ’kezdemny’, amelybl brmilyen ’rintsre’ brmikor elindulhatna egy ’teremts’.
Ez az „Egyszer Elengedsi md” most az nellenrzsek sorn „felvillan pillanatkpek” „megtlse” sorn is yol alkalmazhat: „rzs szerint” s/vagy „hanggal is kimondva” („meglve”, „megjelentve”) a „kioldst-s-elengedst-s-semmiv-ttelt” mindenfle „tovbbptst” „lezrja” a Llek annak az nlnyegben addig mg „pihent” „magnak/mintnak” vagy „tmenetileg lezrt teremtsi irnynak”, amelyrl ilyen formban „tlt”, s ha abban a lezrsra kerl minsgben mr nincsen a Llek szmra (!) tovbbi rendezend minsg, a FLD megfelel ERI (ltalban a TELJESSG ER s az EST ER) „elvgzik” a Szksges s TRVNYES Igaztsokat s semmiv-ttelt stb.
A „TISZTELET”-hinyos „kzeledsek” amiatt is ZAVAR jellegek, mert a Lelkek ltal mr eltervezett-s-elindtott folyamatokat gyakran megzavarnak s akadlyoznak (elvonnak olyan erket, amelyekkel a Llek ms teremtsbe irnyult, „ksleltethetnek” elindtott kapcsoldsokat, ami megneheztheti a trsakkal val rendes kapcsoldsokat vagy a velk eltervezetteket akr meg is histhatja stb).
ltalban [a kzvetlen let-veszly vagy slyosan fenyeget veszly helyzeteit kivve] „Tiszteletlennek” szmt az olyan irnyuls / megnyilvnuls, amely a Lelkek „jszakai pihenst / nyugalmt” (egyb Szksges pihenst) megzavarja, hiszen jelenleg mg a Lelkek szmra az „jszakai nyugalom” egy olyan „er-rendez” „tevkenysg” (’szakasz’), amikor a napkzben tapasztaltakat ’rendszerezik’ / ’tvlogatjk’ s ’hozzigazodnak’ a „Szksges” (vagy „Lehetsges”) tovbbi teremt helyzeteikhez. [A FLDN a legtbb Llek mg n-Igazodsokat l, s ezek sokszor a „pihensek” folyamn ’rgzlnek’ / ’pontosodnak’, gy a „pihens” folyamn is fontos „pt” jelleg meglseket vgez a Llek.]
Bizonyos helyzetekben „Tiszteletlennek” szmtanak a Lelkek fel tett olyan kijelentsek s krsek, amelyek a „Kapcsoltsg kialaktsa s/vagy megtartsa rdekben” (!!!) a Lelkektl klnfle „ldozatot” (jelentsebb letmd-vltoztatst) „krnek” vagy „vrnak el”, illetve azok is, amelyek klnfle „JUTALMAKAT” vagy pedig „ yavak / erk stb ELVONST” helyezik kiltsba. A Llektl nnn Ereje nem vonhat el ms ltal (!), a Llek Termszetes Teremt folyamatait ms yogosulatlanul nem „zrhatja el”, nem zavarhatja meg. Az ilyen „klns” jelleg megnyilvnulsok, elvrsok vagy grgetsek mindenkppen Fokozott vatossgra figyelmeztetnek.
A Rendezdsi folyamatok elre-haladtval [a TRVNYES Lezrsok kapcsn a klnbz Teremtsi Irnyokat vlasztottaknak egymstl val „biztos, biztonsgos” eltvolodsval] valsznleg egyre kevesebb alkalommal kerlhet sor ilyen „klns hatr-srtsekre”, azonban
TUDATOSODOTTNAK lenni abban, hogy
mi a „kvetend” az ilyen [Klns, Klnleges] helyzetekben,
SZKSGES.
gy hrthatak el a „zavaros / zavar” „kzeledsek” a leghatkonyabban
s „minden rintett szmra” a legkevesebb fjdalmassgot / nehzsget okozva.
Ha egy Jelenlt a Llek Szndknak Hatrozott kinyilvntst az elzek szerint (vagy brmely ms mdon) „semmibe veszi”,
az a TISZTELET olyan minsg s mrtk HINYA,
amellyel a FLD Termszetes Ltezi jelenleg semmifle TRVNYES rintst nem nyithatnak meg.
gy ha azt rzkeli egy Llek, hogy
egy ltala pontosan nem azonosthat [akr csak BIZONYTALANUL (!) azonosthat] Minsg
a krse / hatrozott krse „ellenre” tovbbra is „kzelben” „marad”,
a Llek az ilyen jelenlt/minsg fel ne irnytsa a figyelmt,
ne kezdjen el „ismerkedni” vele,
ugyanis jelenleg a FLD nem nyit meg TRVNYES Kapcsoldst olyan Jelenlt fel, amely a TISZTELET Minsgt nem li meg.
Ilyenkor a kvetend megnyilvnuls
az azonnali nMag fel Irnyulsban a Megtarts Megerstse
s a TRVNYES LET-ADK MEGERSTSNEK a krse
[a TRVNYES MEGTARTK MEGERSTSBE val TUDATOS „Belehelyezkeds”],
illetve
ezen tl az RZS ltal jelzett ms jelleg Megersts
[pldul valamilyen HATROZOTT (hang ltali) Szndk-megnyilvnts].
A „csaldi” jelleg megtapasztalsok nem alkalmazzk a „parancsolst”, hanem TRVNYES SZNDKUK KINYILVNTSVAL S MEGTARTSVAL ERSTIK MEG nmagukat s egyb ms TRVNYES Megtartst Megerst mdokon hrtjk el a TRVNYT-Tr rintseket. gy ha valaki „parancsolknt” kzeledik egy Llek fel, az is Fokozott vatossgra int.
20120727 - Az LET rszei s levl-vltsok:
„…Nha „gyakorls-kppen” a SzellemiN s a Fldanya azrt is a kzelbe (ltmezbe) hozhat „zavarodottsgot” vagy „idegensget”, hogy finomodjon [gy ’biztoss/biztonsgoss’ vljon] a megklnbztets s nismeret, felismersre kerljn, hogy ami a ltmezbe kerl, ahhoz az nMag Rendje szerint (trvnyesen) harmonikusan tudna-e a Llek kapcsoldni (szksges vagy lehetsges-e a kapcsolds), vagy valamilyen idegensg vagy mg-meglv-tvolsg ezt nem teszi lehetv.
Megltsom szerint az „EGYSZER ELENGEDSSEL” rdemes Rendezni az esetlegesen felsznre kerl „Gyanakvst” s „Rivalizlst” s „tlkezst” --- s Magunkban mr az „VATOSSG” s „TISZTELET” termszetes mintjval [20120717 - KP s GONDOLATOK s 20120721 - Gondolatok Klnleges helyzetekrl s az Egyttmkdsekrl ltalban] ’rintsnk’ [Azonostsunk] minden „ltmezbe” kerlt/kerl minsget…”
20140122:
„… A „TISZTELET”-nek Van egy olyan „alap-rtke”, amely ’MEGHATROZ’-knt hrom f rtkben Tudatosthat. Mindhrom ’rtk’ „A TELJESSG BIZTOS MEGTARTSRA” „irnyul” „egyre finomabb (vagy ’kiterjedtebb’) rzkenysgeket rintve”.
I.
A „Tisztelet” magban foglalja a „ne rts, ne bnts” Elvet. Ebben benne foglaltatik az, hogy a msik lnyt / lett / ltt [s nnn lnynk teljessgt] rt / csorbt szndkkal / jelleggel nem rintjk meg. Ide tartozik az, hogy nem okozunk [testi / lelki stb jelleg] ’fjdalmassgot’ egymsnak / magunknak. Ide is tartozik az, hogy „nem dolgoztatunk szksgtelenl msokat” [szksgtelenl nem krnk (vagy tesznk) ’szvessget’, nem ’akarjuk’ ’irnytani’ vagy ’befolysolni’ a msikat (nem engedjk befolysolni magunkat)(ezt is rintettem a 20131208-i lejegyzsben)].
II.
A „Tisztelet” Megnyilvnulsa az, hogy Tudatban vagyunk annak, hogy habr mindannyian ugyannak a ’Forrsnak’ a ’kiradsai / megnyilvnulsai’ vagyunk, mgis mindannyian ’egyedi’ Megnyilvnulsai is vagyunk ’ugyanannak a Forrsnak’, s minden egyes egyedi teremtsnk / tettnk / megnyilvnulsunk is ’egyszeri s megismtelhetetlen’.
Ebbl ered az, hogy mindannyiunknak vannak ’egyedi rzkenysgei’ / klnbz rzkenysgek vagyunk. A „Tisztelet” figyelemmel [gyakran Fokozott Figyelmessggel] Van a Ltezk „egyni rzkenysgeire”, „szksgtelenl nem rinti meg az egyedi rzkenysgeket”.
Akr egyes Vltozsi / Igazodsi let-szakaszokban, akr valamely „sajtos ok”-bl ereden elllhatnak olyan helyzetek, amikor a Termszetes Megtarts egyes elemei / rszei „meggyenglnek” vagy „klnlegesen rzkenny” vlnak. Ezt az egymssal egy Kzvetlensgben lvk jellemzen „yol rzkelik”, s a „Tisztelet” szerint „nem rintik meg szksgtelenl ilyenkor egymst s egyms rzkeny rszeit” [s/vagy a kvetkez „rtk” szerint ilyenkor egymsnak „Szksges Megerstst adhatnak”].
III.
A „Tisztelet” „alap-rtke” tovbb az, hogy az egymssal Egy-ramlsban lv [Egy TRVNYES Kzvetlensgben Megnyltak] egyms szmra a SZKSG VALS HELYZETEIBEN „tlk telhet” s a „Szksgnek megfelel” [’segtsget’] MEGERSTST adnak / nyjtanak. A „Megersts” egy „Klnleges” Megnyilvnuls, s gy szorosan igazodnia szksges a tnylegesen meglv Szksg helyzethez, a Szksg Elhrtsn „nem terjeszkedhet tl”. A „Tisztelet” ezen Megnyilvnulsa / rtke a FLDN [mint Vilgban (!)] kzvetlenl az „EGY”-Ltbl ered.
A ’Tisztelet-teljes’ Megnyilvnulsok fontos Megtarti s Megersti a Bizalom-srlsek Elhrtsnak…”
A TSZTELETRL bvebben ITT
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz ELRHET ITT.
|